Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  04 december 2006   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  19:29   
  Arrangör  SK S02         
 
 
Gren 1, 4x100m ind. me Herrar C-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
South Tyneside Star 1  South Tyne Side Swim Team            4:42.53   
  Mathew Platten  1992      33.42  1:10.66      1:10.66   
  Adam Whitfield  1992      30.23  1:07.79      2:18.45   
  Liam Bosomworth  1992      32.40  1:10.85      3:29.30   
  Jake Woods  1992      34.73  1:13.23      4:42.53   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            4:44.24   
  Melker Selin  1993      30.80  1:07.65      1:07.65   
  Andreas Englund  1992      29.58  1:08.90      2:16.55   
  Martin Ohlsson  1994      32.36  1:13.99      3:30.54   
  Adam Linderholm  1992      33.49  1:13.70      4:44.24   
                     
Kss Lag 1  Kungälvs Simsällskap            4:44.80   
  Ossian Arvidsson  1992      32.52  1:09.50      1:09.50   
  Joakim Löfgren  1992      33.63  1:12.48      2:21.98   
  Daniel Jodin  1992      31.13  1:09.68      3:31.66   
  Johan Hildesson  1992      33.27  1:13.14      4:44.80   
                     
Trollhättans SS Lag 1  Trollhättans Simsällskap            4:47.16   
  Fredrich Risebrandt  1992      33.01  1:10.11      1:10.11   
  Martin Persson  1992      30.82  1:06.75      2:16.86   
  Gustav Eriksson  1994      33.27  1:12.90      3:29.76   
  Simon Nilsson  1993      37.48  1:17.40      4:47.16   
                     
Göteborg Sim Lag 1  Göteborg Sim            4:48.91   
  Johan Ekstedt  1993      32.27  1:09.50      1:09.50   
  Daniel Åslund  1992      32.14  1:10.66      2:20.16   
  Pernick Dam  1992      32.18  1:11.70      3:31.86   
  Oskar Rutqvist  1993      36.28  1:17.05      4:48.91   
                     
Ss04 Lag 1  1992  Solna Sundbybergs SS 04            4:50.97   
  Henrik Dahlin  1992      31.58  1:12.33      1:12.33   
  Sture Mittermaier  1992      30.44  1:05.11      2:17.44   
  Rasmus Salomonsson  1993      37.58  1:18.98      3:36.42   
  Joel Salomonsson  1993      35.10  1:14.55      4:50.97   
                     
South Tyneside Star 2  South Tyne Side Swim Team            5:09.86   
  Christopher Morris  1992      35.64  1:16.09      1:16.09   
  Lee Anderson  1992      36.03  1:18.15      2:34.24   
  Ellis Mckenna  1993      33.90  1:17.00      3:51.24   
  Alexander Richardson  1993      35.00  1:18.62      5:09.86   
                     
Göteborg Sim Lag 2  Göteborg Sim            5:22.92   
  Gustav Blomgren  1993      35.02  1:17.56      1:17.56   
  Alexander Söderman  1993      36.66  1:16.99      2:34.55   
  Oliver Alm-Björklund  1993      35.96  1:18.49      3:53.04   
  Gustav Olander  1994      41.30  1:29.88      5:22.92   
                     
S02 Lag 1  Simklubben S 02            5:24.50   
  Daniel Paredes  1992      35.82  1:16.72      1:16.72   
  Sam Rohani  1992      37.49  1:21.53      2:38.25   
  Rabia Khodr  1993      38.92  1:20.47      3:58.72   
  Nils Montalva  1993      41.38  1:25.78      5:24.50   
                     
10  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            5:24.92   
  Jacob Larsson  1992      34.14  1:15.81      1:15.81   
  Oliver Adriansson  1993      35.25  1:16.10      2:31.91   
  David Gustavsson  1992      35.99  1:22.99      3:54.90   
  William Andersson  1995      42.08  1:30.02      5:24.92   
                     
11  Varberg Herrar Lag 1  Varberg-Falkenberg Sim            5:42.72   
  Filip Ladeborn  1992      34.66  1:12.74      1:12.74   
  Joakim Bresche  1994      46.35  1:39.27      2:52.01   
  Erik Kvarfordt  1994      40.46  1:28.35      4:20.36   
  Erik Ivarsson  1992      37.03  1:22.36      5:42.72   
                     
12  South Tyne Side Star 3  1900  South Tyne Side Swim Team            5:54.48   
  Lee Burrell  1993      39.62  1:26.15      1:26.15   
  Kevin Jobling  1993      38.40  1:25.91      2:52.06   
  Matt Dixon  1994      42.67  1:35.39      4:27.45   
  Calvin Stell  1994      41.96  1:27.03      5:54.48   
                     
13  Kss Lag 2  Kungälvs Simsällskap            6:02.76   
  Niklas Gustafsson  1993      37.01  1:19.10      1:19.10   
  Erik Nordenborg  1993      40.04  1:28.21      2:47.31   
  Sebastian Pettersson  1994      40.63  1:30.89      4:18.20   
  Christian Gherman  1996      49.02  1:44.56      6:02.76   
                     
Trollhättans SS Lag 2  Trollhättans Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Moss 1 Moss 1  Moss Svømmeklubb            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
S02 Lag 2  Simklubben S 02            DSQ   
                     
                     
 
Gren 2, 4x100m ind. me Damer C-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
S02 Lag 1  Simklubben S 02            4:53.13   
  Therese Josefsson  1993      35.61  1:17.19      1:17.19   
  Ebba Hellström  1992      31.70  1:07.72      2:24.91   
  Filippa Hammerin  1992      34.76  1:14.38      3:39.29   
  Sandra Olsson  1992      33.75  1:13.84      4:53.13   
                     
Göteborg Sim Lag 1  Göteborg Sim            4:56.25   
  Emma Waite  1992      34.17  1:12.77      1:12.77   
  Frida Olander  1992      34.41  1:14.27      2:27.04   
  Linnéa Bielicz  1994      33.98  1:15.70      3:42.74   
  Malvina Reinhold  1992      35.53  1:13.51      4:56.25   
                     
Kss Lag 1  Kungälvs Simsällskap            5:01.82   
  Malin Andreasson  1992      32.58  1:12.17      1:12.17   
  Josefin Axberg  1993      36.27  1:17.77      2:29.94   
  Johanna Pettersson  1992      32.36  1:11.85      3:41.79   
  Amanda Nielsen-Fernandez  1994      37.08  1:20.03      5:01.82   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Flick  2005  Simklubben Elfsborg            5:06.69   
  Caroline Heintz  1992      33.88  1:13.52      1:13.52   
  Josefine Heintz  1994      35.54  1:17.82      2:31.34   
  Louise Nyhlén  1993      35.28  1:18.40      3:49.74   
  Daniella Rosengren  1992      33.99  1:16.95      5:06.69   
                     
South Tyneside Star 1  South Tyne Side Swim Team            5:08.48   
  Danielle Huskisson  1993      35.46  1:15.51      1:15.51   
  Victoria Mckeown  1992      35.00  1:16.32      2:31.83   
  Sarah Willis  1992      36.79  1:19.97      3:51.80   
  Rebecca Grant  1992      34.51  1:16.68      5:08.48   
                     
Fss Tjejer  Falköpings Simsällskap            5:08.93   
  Angelica Sturesson  1992      35.80  1:14.76      1:14.76   
  Lovisa Winlöf  1992      32.70  1:13.31      2:28.07   
  Erika Carlén  1994      36.94  1:20.28      3:48.35   
  Linnéa Winlöf  1994      38.23  1:20.58      5:08.93   
                     
Varberg Damer Lag 1  Varberg-Falkenberg Sim            5:09.11   
  Julia Bengtsson  1992      35.30  1:14.81      1:14.81   
  Hanna Nilsson  1993      34.80  1:19.03      2:33.84   
  Johanna Eriksson  1992      36.90  1:19.34      3:53.18   
  Isabelle Henriksson  1993      35.73  1:15.93      5:09.11   
                     
Alingsås SLS Lag 1  Alingsås SLS            5:11.77   
  Sofia Andersson  1992      34.06  1:14.39      1:14.39   
  Louise Johansson  1992      35.46  1:17.86      2:32.25   
  Fenia Elbert  1995      39.87  1:25.61      3:57.86   
  Mikaela Dahl  1994      34.76  1:13.91      5:11.77   
                     
Trollhättans SS Lag 1  Trollhättans Simsällskap            5:14.99   
  Angelica Stenvold  1993      35.20  1:15.70      1:15.70   
  Malin Malcolm  1993      34.93  1:19.33      2:35.03   
  Isabella Holmberg  1993      37.15  1:19.15      3:54.18   
  Aida Rekdahl  1994      37.07  1:20.81      5:14.99   
                     
10  S02 Lag 2  Simklubben S 02            5:17.22   
  Nadia Zabihi  1992      35.57  1:17.06      1:17.06   
  Karin Jarenfors  1993      36.33  1:19.85      2:36.91   
  Jessica Moberg  1993      37.54  1:19.58      3:56.49   
  Vanessa Geragthy  1993      38.32  1:20.73      5:17.22   
                     
11  SK Götene Lag 1 F  1992  Simklubben Götene            5:25.63   
  Sofia Svensson  1993      35.47  1:16.65      1:16.65   
  Felicia Eckerman  1992      33.94  1:14.98      2:31.63   
  Johanna Rosell  1993      40.93  1:27.29      3:58.92   
  Sara Johansson  1993      40.28  1:26.71      5:25.63   
                     
12  Ss04 Lag 1  1992  Solna Sundbybergs SS 04            5:26.07   
  Sofia Karlkvist  1992      36.92  1:17.92      1:17.92   
  Martina Jonsson  1993      37.27  1:20.86      2:38.78   
  Carina Fredriksson  1993      38.01  1:23.06      4:01.84   
  Frida Thomasson  1994      37.38  1:24.23      5:26.07   
                     
13  Göteborg Sim Lag 2  Göteborg Sim            5:28.57   
  Ulrika von Otter  1993      34.60  1:14.13      1:14.13   
  Frida Sundqvist  1993      39.69  1:24.88      2:39.01   
  Isabell Dahlgren  1993      37.93  1:22.01      4:01.02   
  Anna Gustafsson  1994      40.44  1:27.55      5:28.57   
                     
14  Varberg Damer Lag 2  Varberg-Falkenberg Sim            5:31.90   
  Victoria Karlsson  1994      37.39  1:21.02      1:21.02   
  Johanna Westholm  1995      37.48  1:22.64      2:43.66   
  Elin Palmqvist  1995      40.40  1:26.00      4:09.66   
  Karin Kvarfordt  1992      36.70  1:22.24      5:31.90   
                     
15  South Tyneside Star 2  South Tyne Side Swim Team            5:38.17   
  Jill Mccarty  1993      38.40  1:19.88      1:19.88   
  Samantha Surtees  1993      39.55  1:23.37      2:43.25   
  Faye Pinder  1996      40.48  1:28.75      4:12.00   
  Sarah Prudham  1992      40.16  1:26.17      5:38.17   
                     
16  South Tyne Side Star 3  1900  South Tyne Side Swim Team            5:45.94   
  Emily Allison  1993      38.15  1:23.96      1:23.96   
  Evie Gray  1993      37.62  1:21.56      2:45.52   
  Elise Henderson  1993      41.00  1:26.08      4:11.60   
  Sarah Morris  1996      45.42  1:34.34      5:45.94   
                     
17  SK Elfsborg Lag 2 Flick  2005  Simklubben Elfsborg            5:46.06   
  Hanna Gustavsson  1994      40.42  1:26.53      1:26.53   
  Lovisa Linderholm  1994      39.16  1:25.46      2:51.99   
  Sofia Jalnefjord  1994      39.42  1:24.71      4:16.70   
  Matilda Lark  1993      40.10  1:29.36      5:46.06   
                     
18  S02 Lag 3  Simklubben S 02            5:50.90   
  Hanna Schariot  1993      37.88  1:21.14      1:21.14   
  Amanda Zetterström  1994      42.81  1:30.19      2:51.33   
  Klara Simonsson  1995      41.66  1:30.10      4:21.43   
  Anna Sirenius-Lundberg  1994      38.95  1:29.47      5:50.90   
                     
19  S02 Lag 4  Simklubben S 02            6:15.59   
  Tilde Lundmark  1995      42.56  1:29.45      1:29.45   
  Abir Khodr  1995      45.74  1:39.59      3:09.04   
  Frida Seignér  1994      42.67  1:31.55      4:40.59   
  Alexandra Horvath  1994      43.73  1:35.00      6:15.59   
                     
20  Kss Lag 2  Kungälvs Simsällskap            6:15.78   
  Linnea Gustafsson  1995      47.50  1:37.74      1:37.74   
  Katarina Liedman  1992      37.87  1:25.16      3:02.90   
  Ida Almbratt  1994      43.34  1:32.40      4:35.30   
  Josefin Nielsen-Fernandez  1996      48.28  1:40.48      6:15.78   
                     
21  Karlshamn SK Lag 2  Karlshamns Simklubb            6:34.03   
  Lina Hörnbäck  1996      42.93  1:33.55      1:33.55   
  Frida Zielinski  1995      45.24  1:38.35      3:11.90   
  Lovisa Åkesson  1994      45.18  1:38.67      4:50.57   
  Erika Thörn  1994      47.18  1:43.46      6:34.03   
                     
South Tyne Side Star 4  1900  South Tyne Side Swim Team            DSQ   
  Jessica Bambrough  1995      42.64  1:32.80      1:32.80   
  Rachel Leathead  1994      42.95        3:03.74   
  Stephanie Hague  1992              4:35.01   
                     
Moss 2 Moss 2  Moss Svømmeklubb            DSQ   
  Cathrine Brevik  1992      38.23        1:23.77   
                     
Karlshamn SK Lag 1  Karlshamns Simklubb            DSQ   
  Martina Thörn  1993      36.15  1:20.22      1:20.22   
  Maria Galic  1995      37.22        2:41.14   
  Elin Petersson  1993              4:03.51   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paul Robinson  1987  South Tyne Side Swim Team            26.46   
Karl Åhs  1988  Skövde Simsällskap            27.02   
Øystein Andresen  1969  Kongstensvømmerne            27.29   
Mattias Thorsell  1989  Skövde Simsällskap            27.43   
Christoffer Bengtsson  1989  Kungälvs Simsällskap            27.47   
Oleg Filippov  1988  Skövde Simsällskap            27.50   
Odd Spångberg  1988  Solna Sundbybergs SS 04            27.52   
Markus Mattsson  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.82   
Toni Galic  1989  Karlshamns Simklubb            27.90   
10  Erik Johansson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.04   
11  Erik Widell  1987  Alingsås SLS            28.55   
12  Anthony Surtees  1989  South Tyne Side Swim Team            28.58   
13  Mark Åström-Karlsson  1987  Solna Sundbybergs SS 04            28.62   
14  Erik Persson  1987  Kanaans Simsällskap            28.64   
15  Mattias Toresäter  1988  Simklubben Elfsborg            28.68   
16  Markus Mäkimaa  1989  Kanaans Simsällskap            28.73   
17  Martin Ripendal  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.02   
18  Nicklas Åkerlund  1989  Simklubben Elfsborg            29.13   
19  Anders Hoffmann  1987  Ås IL            29.14   
20  Nicolas Fälth  1989  Kungälvs Simsällskap            29.41   
21  Linus Börjesson  1989  Kungsbacka Simsällskap            29.46   
21  Patrik Sundberg  1988  Kungälvs Simsällskap            29.46   
23  Peter Stegersjö  1989  Simklubben Elfsborg            29.52   
24  Johnny Häkkinen  1988  Alingsås SLS            29.64   
25  Alan Brown  1977  South Tyne Side Swim Team            29.73   
26  Björn Hansson  1989  Karlshamns Simklubb            29.74   
27  William Elfversson  1989  Kungsbacka Simsällskap            29.78   
28  Dennis Gnutek  1989  Göteborg Sim            30.07   
29  Gustav Nordgren  1988  Kanaans Simsällskap            30.19   
30  James Long  1986  South Tyne Side Swim Team            30.37   
31  Kristian Solvin  1989  Ås IL            30.73   
32  Shaun Bosomworth  1988  South Tyne Side Swim Team            30.87   
33  Jonas Alfredsson  1989  Kungälvs Simsällskap            31.19   
34  Mikael Franzén  1988  Solna Sundbybergs SS 04            31.50   
35  Sebastian Lindqvist  1989  Åkersberga Simsällskap            31.53   
36  Hadar Lindberg  1989  Kanaans Simsällskap            33.33   
37  Franz Scheerlink  1989  Karlshamns Simklubb            33.69   
Benjamin Alavi  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Oscar Vilsmyr  1982  Göteborg Sim            DNS   
Fredrik Wikander  1989  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Damer A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ina Kr. Pedersen  1989  Moss Svømmeklubb    29.77  1:01.26  1:33.31    2:06.11   
Hanna Yttring  1988  Göteborg Sim    30.11  1:02.18  1:35.70    2:09.82   
Josefine Walker  1985  Göteborg Sim    30.12  1:03.36  1:37.79    2:11.33   
Rachel Mccabe  1987  South Tyne Side Swim Team    30.77  1:04.59  1:39.39    2:12.59   
Joline Höglund  1988  Göteborg Sim    30.81  1:04.23  1:38.25    2:12.95   
Amy Brown  1989  South Tyne Side Swim Team    30.29  1:03.79  1:39.01    2:13.97   
Isabel Svensson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.40  1:05.92  1:40.99    2:16.05   
Johanna Svensson  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.38  1:07.14  1:42.46    2:17.02   
Kamilla Johansson  1989  Simklubben Götene    31.51  1:05.61  1:40.84    2:17.31   
10  Hanna Grönberg  1988  Solna Sundbybergs SS 04    32.51  1:07.88  1:42.93    2:17.61   
11  Jessica Henriksson  1989  Åkersberga Simsällskap    32.55  1:07.59  1:43.18    2:21.08   
12  Klara Hellström  1988  Simklubben S 02    32.56  1:09.08  1:46.10    2:21.86   
13  Adéle Jänis  1989  Simklubben Elfsborg    31.89  1:08.74  1:46.12    2:21.97   
14  Carolina Nordin  1987  Solna Sundbybergs SS 04    32.74  1:08.92  1:45.73    2:22.81   
15  Emma Andersson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.85  1:10.67  1:48.18    2:24.44   
16  Sarah Elbert  1989  Varberg-Falkenberg Sim    33.20  1:10.12  1:48.14    2:25.51   
17  Jessika Krarup  1989  Föreningen Ale Simmarna    33.68  1:10.64  1:48.88    2:26.76   
18  Lindsay Simpson  1988  South Tyne Side Swim Team    33.97  1:11.43  1:49.73    2:27.57   
19  Charlotte Malloy  1986  South Tyne Side Swim Team    32.38  1:09.78  1:49.16    2:28.22   
20  Helene Prejner  1987  Kanaans Simsällskap    33.68  1:12.23  1:51.91    2:30.45   
21  Stephanie Mark  1983  South Tyne Side Swim Team    34.07  1:11.60  1:51.51    2:31.23   
22  Gunilla Liedman  1988  Kungälvs Simsällskap    34.43  1:12.76  1:52.24    2:31.77   
Sigrid Lindén  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Viktoria Lundh  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim            26.95   
Joakim Tevell  1990  Kungälvs Simsällskap            27.20   
Christoffer Tolj  1991  Solna Sundbybergs SS 04            27.44   
Jesper Svensson  1990  Simklubben Götene            28.14   
Anton Kjellqvist  1991  Simklubben Götene            28.25   
Olof Samuelsson  1990  Trollhättans Simsällskap            28.38   
Filip Rawecki  1990  Alingsås SLS            28.47   
Emil Strömberg  1990  Solna Sundbybergs SS 04            28.55   
Anders Harnebrandt  1990  Göteborg Sim            28.57   
10  Kevin Zetterman  1990  Simklubben Götene            28.89   
11  Erling Hoffmann  1990  Ås IL            28.93   
12  Philip Carlsson  1990  Alingsås SLS            28.95   
13  Axel Aversund  1991  Alingsås SLS            28.96   
14  Axel Gårdström  1991  Kungsbacka Simsällskap            29.45   
15  Victor Paulsson  1990  Simklubben Elfsborg            29.66   
16  Nicklas Lindroth  1990  Kungälvs Simsällskap            29.69   
17  Alexander Lidén  1990  Trollhättans Simsällskap            29.96   
18  Behrang Abbasi  1990  Solna Sundbybergs SS 04            30.17   
19  Esa Virtanen  1990  Simklubben S 02            30.38   
20  Johan Dahlin  1990  Simklubben Götene            30.43   
21  Nathan Atkinson  1991  South Tyne Side Swim Team            30.48   
22  Andreas Månsson  1991  Simklubben S 02            30.57   
23  Vedran Kovacevic  1991  Simklubben Elfsborg            30.79   
24  Oskar Gustavsson  1990  Simklubben Elfsborg            30.80   
25  Hugo Ingelhammar  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.82   
26  Otto Halling  1991  Simklubben S 02            31.13   
27  Christofer Madsen  1990  Kanaans Simsällskap            31.43   
27  Sebastian Rosengren  1990  Simklubben Elfsborg            31.43   
29  Calle Ekdahl  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.54   
30  Robert Ljungqvist  1990  Alingsås SLS            31.84   
31  Andreas Jalmestam  1990  Varberg-Falkenberg Sim            32.11   
32  Lucas Swartz Frankenfelt  1990  Göteborg Sim            32.29   
33  Philip Käll  1990  Simklubben Götene            32.30   
34  Rickard Daleroth  1991  Simklubben Elfsborg            32.32   
35  Patrik Forsberg  1990  Simklubben Götene            32.56   
36  Sebastian Abram  1991  Solna Sundbybergs SS 04            33.08   
37  Erik Ekdahl  1991  Alingsås SLS            33.31   
38  Magnus Prejner  1991  Kanaans Simsällskap            33.52   
39  Christian Svensson  1991  Simklubben Elfsborg            33.85   
Eddie Sjörén-Hedberg  1991  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Damer B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petronella Åsenblad  1990  Trollhättans Simsällskap    30.15  1:02.25  1:35.25    2:07.83   
Amy Bell  1991  South Tyne Side Swim Team    29.38  1:02.35  1:36.09    2:09.22   
Sara Wiklund  1991  Trollhättans Simsällskap    30.12  1:02.83  1:37.34    2:10.04   
Isabelle Höglund  1990  Göteborg Sim    29.19  1:02.03  1:36.15    2:10.57   
Stine Kjellvik Jansen  1990  Moss Svømmeklubb    31.22  1:04.75  1:39.18    2:12.94   
Frida Larsson  1990  Simklubben Elfsborg    31.06  1:05.09  1:40.09    2:14.05   
Kristina Lundberg  1991  Göteborg Sim    31.45  1:05.76  1:40.22    2:14.61   
Emma Stokland  1990  Göteborg Sim    31.58  1:05.85  1:40.70    2:15.17   
Beatrice Palmgren  1991  Kungsbacka Simsällskap    31.67  1:06.89  1:41.70    2:15.59   
10  Angelica Norrena  1991  Solna Sundbybergs SS 04    32.31  1:06.56  1:41.26    2:15.98   
11  Camilla Andersson  1990  Kungälvs Simsällskap    31.47  1:05.55  1:40.71    2:16.43   
12  Carin Olsson  1991  Karlshamns Simklubb    32.08  1:06.56  1:41.94    2:16.60   
13  Jenny Palm  1990  Varberg-Falkenberg Sim    32.20  1:06.42  1:41.79    2:16.74   
14  Steffani Dixon  1991  South Tyne Side Swim Team    31.51  1:06.59  1:43.46    2:18.72   
14  Kajsa Strömgren  1990  Karlshamns Simklubb    32.45  1:07.11  1:43.18    2:18.72   
16  Alona Filippova  1991  Skövde Simsällskap    31.20  1:05.53  1:41.98    2:18.77   
17  Nina Arnesen  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.11  1:08.34  1:44.58    2:20.05   
18  Ellen Svanberg  1991  Simklubben S 02    32.83  1:09.12  1:45.59    2:20.26   
19  Amanda Fors-Hurdén  1991  Simklubben 1970    33.20  1:09.16  1:45.29    2:20.35   
20  Marte E. Brinchmann  1991  Moss Svømmeklubb    32.16  1:07.40  1:44.10    2:20.36   
21  Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb    32.55  1:08.49  1:45.13    2:20.79   
22  Emelie Beckman  1991  Kanaans Simsällskap    33.00  1:09.30  1:46.41    2:21.66   
23  Linda Eliason  1990  Göteborg Sim    32.53  1:08.95  1:46.61    2:24.51   
24  Emma Pinder  1990  South Tyne Side Swim Team    32.72  1:09.21  1:46.98    2:25.85   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap            31.13   
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg            33.50   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.02   
Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            36.58   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02            37.70   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.90   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.98   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            39.55   
Filip Holmquist  1994  Simklubben S 02            39.66   
10  Christopher Jedel  1995  Simklubben S 02            40.25   
11  Oscar Swartz-Frankenfelt  1994  Göteborg Sim            40.47   
12  Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02            40.59   
13  Erik Kvarfordt  1994  Varberg-Falkenberg Sim            41.80   
14  Matt Dixon  1994  South Tyne Side Swim Team            42.83   
15  Calvin Stell  1994  South Tyne Side Swim Team            43.29   
16  Sven Andersson  1994  Göteborg Sim            43.53   
17  Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            43.72   
18  Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.40   
19  Azhy Samal  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.18   
20  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim            45.44   
21  William Andersson  1995  Simklubben Elfsborg            45.74   
22  André Idegård  1994  Göteborg Sim            47.95   
23  Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            51.78   
Christian Gherman  1996  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Damer D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS    31.41  1:06.63  1:42.42    2:18.32   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    32.25  1:07.91  1:45.03    2:22.22   
Anna Söderbergh  1994  Göteborg Sim    34.42  1:13.00  1:51.20    2:27.18   
Erika Carlén  1994  Falköpings Simsällskap    33.78  1:12.02  1:51.67    2:30.16   
Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    35.56  1:14.88  1:55.63    2:34.74   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.03  1:16.42  1:58.43    2:37.29   
Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg    34.75  1:14.41  1:57.17    2:38.88   
Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap    35.53  1:15.57  1:57.68    2:38.98   
Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg    35.61  1:16.58  1:58.35    2:39.06   
10  Anna Gustafsson  1994  Göteborg Sim    37.30  1:18.87  2:00.52    2:40.43   
11  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    37.48  1:18.92  2:01.27    2:40.46   
12  Anna Sirenius-Lundberg  1994  Simklubben S 02    37.22  1:18.48  2:00.79    2:41.77   
13  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben Elfsborg    36.80  1:17.40  2:00.18    2:41.99   
14  Julia Westholm  1994  Varberg-Falkenberg Sim    36.12  1:16.58  2:00.56    2:42.55   
15  Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbybergs SS 04    37.26  1:19.62  2:04.26    2:45.90   
16  Faye Pinder  1996  South Tyne Side Swim Team    36.39  1:21.11  2:05.84    2:47.50   
17  Krista Glödstaf  1994  Solna Sundbybergs SS 04    37.84  1:22.82  2:07.24    2:48.76   
18  Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    39.08  1:23.45  2:08.21    2:50.03   
19  Jessica Bambrough  1995  South Tyne Side Swim Team    38.51  1:22.96  2:07.52    2:51.23   
20  Rachel Leathead  1994  South Tyne Side Swim Team    39.29  1:25.49  2:12.14    2:55.79   
21  Alexandra Horvath  1994  Simklubben S 02    40.11  1:25.96  2:13.83    2:58.14   
22  Sarah Morris  1996  South Tyne Side Swim Team    40.59  1:27.57  2:14.20    2:58.22   
Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap            DSQ   
Maria C. Johnsen  1995  Moss Svømmeklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sture Mittermaier  1992  Solna Sundbybergs SS 04            27.39   
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap            29.45   
Andreas Englund  1992  Simklubben Elfsborg            29.46   
Viktor Flarkell  1992  Karlshamns Simklubb            29.61   
Melker Selin  1993  Simklubben Elfsborg            30.37   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap            30.46   
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap            30.60   
Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim            30.72   
Kalle Nilsson  1992  Åkersberga Simsällskap            30.76   
10  Adam Whitfield  1992  South Tyne Side Swim Team            30.96   
11  Henrik Dahlin  1992  Solna Sundbybergs SS 04            31.02   
12  Viktor Näsman  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.04   
13  Liam Bosomworth  1992  South Tyne Side Swim Team            31.22   
14  Johan Engelbrecht  1993  Åkersberga Simsällskap            31.54   
15  Per Eliasson-Hagström  1992  Alingsås SLS            31.76   
16  Rasmus Salomonsson  1993  Solna Sundbybergs SS 04            31.95   
17  Fredrich Risebrandt  1992  Trollhättans Simsällskap            32.03   
18  Pernick Dam  1992  Göteborg Sim            32.08   
19  Oliver Adriansson  1993  Simklubben Elfsborg            32.27   
20  Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap            32.58   
21  Henrik Forsell  1992  Åkersberga Simsällskap            32.66   
22  Jesper Bergström  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.74   
23  Daniel Jodin  1992  Kungälvs Simsällskap            32.78   
24  Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg            32.88   
25  Malcolm Granberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.92   
26  John Hüllert  1992  Alingsås SLS            32.93   
27  Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.12   
28  Mathew Platten  1992  South Tyne Side Swim Team            33.19   
29  Ellis Mckenna  1993  South Tyne Side Swim Team            33.26   
30  Joel Salomonsson  1993  Solna Sundbybergs SS 04            33.36   
31  Daniel Paredes  1992  Simklubben S 02            33.99   
32  Jake Woods  1992  South Tyne Side Swim Team            34.07   
33  Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap            34.33   
34  Filip Ladeborn  1992  Varberg-Falkenberg Sim            34.46   
35  Rasmus Platenik  1993  Simklubben 1970            34.52   
36  Christopher Morris  1992  South Tyne Side Swim Team            34.74   
37  Alexander Richardson  1993  South Tyne Side Swim Team            34.94   
38  Lee Anderson  1992  South Tyne Side Swim Team            34.96   
39  Erik Ivarsson  1992  Varberg-Falkenberg Sim            35.10   
40  Adam Linderholm  1992  Simklubben Elfsborg            35.35   
41  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim            35.96   
42  Sam Rohani  1992  Simklubben S 02            36.11   
43  Kevin Jobling  1993  South Tyne Side Swim Team            36.53   
44  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02            36.69   
45  Oskar Rutqvist  1993  Göteborg Sim            36.95   
46  David Gustavsson  1992  Simklubben Elfsborg            37.43   
47  Lee Burrell  1993  South Tyne Side Swim Team            37.67   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    30.23  1:03.16  1:36.67    2:10.10   
Malin Andreasson  1992  Kungälvs Simsällskap    30.46  1:03.86  1:38.42    2:12.90   
Emma Waite  1992  Göteborg Sim    30.96  1:05.03  1:40.65    2:15.53   
Sofia Andersson  1992  Alingsås SLS    31.78  1:06.49  1:41.74    2:16.09   
Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02    31.84  1:06.88  1:42.72    2:17.41   
Johanna Pettersson  1992  Kungälvs Simsällskap    31.52  1:06.45  1:42.14    2:17.69   
Beatrice Brandt  1992  Lysekils Simsällskap    31.58  1:06.65  1:43.79    2:17.83   
Victoria Mckeown  1992  South Tyne Side Swim Team    32.37  1:07.76  1:44.16    2:18.00   
Josefina Holmén  1992  Trollhättans Simsällskap    31.57  1:06.55  1:43.06    2:18.07   
10  Alicia Lundqvist  1992  Simklubben S 02    31.99  1:06.80  1:42.78    2:18.11   
11  Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim    33.17  1:08.18  1:44.21    2:19.18   
12  Danielle Huskisson  1993  South Tyne Side Swim Team    33.20  1:08.91  1:44.86    2:19.23   
13  Emelie Zachrisson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.97  1:08.81  1:44.88    2:19.70   
14  Filippa Hammerin  1992  Simklubben S 02    32.62  1:07.89  1:44.22    2:19.87   
15  Caroline Heintz  1992  Simklubben Elfsborg    31.59  1:07.27  1:44.76    2:21.68   
16  Lovisa Winlöf  1992  Falköpings Simsällskap    32.29  1:08.33  1:45.42    2:21.76   
17  Felicia Eckerman  1992  Simklubben Götene    33.04  1:08.91  1:46.10    2:22.82   
18  Frida Olander  1992  Göteborg Sim    32.23  1:08.64  1:46.29    2:23.33   
19  Sofia Svensson  1993  Simklubben Götene    33.59  1:10.06  1:47.11    2:23.63   
20  Amanda Svensson  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.48  1:08.00  1:46.69    2:24.43   
21  Julia Bengtsson  1992  Varberg-Falkenberg Sim    32.35  1:09.09  1:48.16    2:25.13   
22  Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim    32.39  1:08.94  1:47.54    2:25.63   
23  Rebecca Grant  1992  South Tyne Side Swim Team    33.32  1:10.60  1:48.94    2:25.76   
24  Jill Mccarty  1993  South Tyne Side Swim Team    33.76  1:10.96  1:49.64    2:27.47   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Toni Galic  1989  Karlshamns Simklubb    33.44  1:10.62  1:48.45    2:25.97   
Deniz Hekmati  1989  Simklubben S 02    32.88  1:09.83  1:47.81    2:26.08   
Björn Hansson  1989  Karlshamns Simklubb    34.70  1:13.55  1:53.17    2:32.89   
Victor Kuzmin  1979  Simklubben S 02    34.57  1:14.84  1:55.83    2:36.64   
Nicklas Åkerlund  1989  Simklubben Elfsborg    36.20  1:16.73  1:57.06    2:36.69   
Paul Robinson  1987  South Tyne Side Swim Team    36.81  1:18.38  2:00.03    2:40.85   
James Long  1986  South Tyne Side Swim Team    36.41  1:17.56  1:59.36    2:41.66   
Patrik Persson  1989  Göteborg Sim    37.07  1:18.69  2:00.35    2:42.19   
Anthony Surtees  1989  South Tyne Side Swim Team    35.17  1:17.31  2:02.04    2:46.33   
10  Anders Hoffmann  1987  Ås IL    36.08  1:17.93  2:02.19    2:46.53   
11  Shaun Bosomworth  1988  South Tyne Side Swim Team    36.58  1:18.61  2:02.38    2:47.70   
12  Dennis Gnutek  1989  Göteborg Sim    37.80  1:21.13  2:04.82    2:48.03   
13  Nicolas Fälth  1989  Kungälvs Simsällskap    37.81  1:21.36  2:07.35    2:53.31   
14  Hadar Lindberg  1989  Kanaans Simsällskap    37.80  1:23.58  2:11.07    2:58.93   
Fredrik Wikander  1989  Simklubben Elfsborg            DNS   
Sebastian Lindqvist  1989  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Damer A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Yttring  1988  Göteborg Sim            31.28   
Ina Kr. Pedersen  1989  Moss Svømmeklubb            31.69   
Josefine Walker  1985  Göteborg Sim            31.87   
Viktoria Lundh  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.08   
Kamilla Johansson  1989  Simklubben Götene            32.59   
Joline Höglund  1988  Göteborg Sim            32.82   
Stina Mittermaier  1988  Solna Sundbybergs SS 04            33.40   
Johanna Svensson  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.43   
Lisa Blomgren  1988  Göteborg Sim            34.00   
10  Stephanie Mark  1983  South Tyne Side Swim Team            34.32   
11  Amy Brown  1989  South Tyne Side Swim Team            34.47   
12  Stacey Wells  1983  South Tyne Side Swim Team            34.50   
13  Adéle Jänis  1989  Simklubben Elfsborg            34.52   
14  Jessica Henriksson  1989  Åkersberga Simsällskap            34.60   
15  Lisa Rythén-Larsson  1989  Simklubben Elfsborg            34.81   
16  Maria Degerman  1987  Simklubben S 02            34.96   
17  Emelie Eriksson  1988  Simklubben S 02            34.99   
18  Charlotte Malloy  1986  South Tyne Side Swim Team            35.17   
19  Rachel Mccabe  1987  South Tyne Side Swim Team            35.47   
20  Johanna Wiksell-Bågenholm  1988  Solna Sundbybergs SS 04            35.67   
21  Klara Hellström  1988  Simklubben S 02            36.21   
22  Lindsay Simpson  1988  South Tyne Side Swim Team            36.37   
23  Emma Andersson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.16   
24  Kim Dixon  1988  South Tyne Side Swim Team            37.44   
25  Vicki Allison  1988  South Tyne Side Swim Team            37.68   
26  Sarah Elbert  1989  Varberg-Falkenberg Sim            37.93   
27  Jessika Krarup  1989  Föreningen Ale Simmarna            38.46   
28  Helene Prejner  1987  Kanaans Simsällskap            38.95   
29  Gunilla Liedman  1988  Kungälvs Simsällskap            39.90   
30  Therese Rydeling  1989  Simklubben 1970            42.78   
Isabel Svensson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Sigrid Lindén  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 200m Bröstsim Herrar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Carlsson  1990  Alingsås SLS    32.82  1:09.35  1:48.06    2:27.37   
Victor Paulsson  1990  Simklubben Elfsborg    34.02  1:12.56  1:51.84    2:31.65   
Jesper Kalldin  1990  Solna Sundbybergs SS 04    34.18  1:13.31  1:53.14    2:33.45   
Anders Harnebrandt  1990  Göteborg Sim    35.57  1:15.30  1:55.89    2:35.88   
Esa Virtanen  1990  Simklubben S 02    36.12  1:16.97  1:58.12    2:40.26   
Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap    34.72  1:16.12  1:59.58    2:41.53   
Vedran Kovacevic  1991  Simklubben Elfsborg    35.00  1:15.92  1:59.02    2:41.79   
Jesper Svensson  1990  Simklubben Götene    38.43  1:20.59  2:01.98    2:42.90   
Axel Aversund  1991  Alingsås SLS    36.37  1:18.92  2:02.03    2:43.83   
10  Patrik Forsberg  1990  Simklubben Götene    36.10  1:17.96  2:01.88    2:45.77   
11  Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim    39.23  1:22.35  2:06.31    2:50.31   
12  Alexander Lidén  1990  Trollhättans Simsällskap    37.65  1:21.20  2:05.92    2:52.45   
13  Lars Eriksen Mehlum  1991  Ås IL    39.55  1:23.49  2:09.22    2:53.41   
14  Dan Karlsson  1991  Karlshamns Simklubb    39.88  1:24.51  2:10.46    2:56.05   
14  Andrew Corner  1991  South Tyne Side Swim Team    39.20  1:23.77  2:09.99    2:56.05   
16  Fredrik Andersson  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.13  1:23.03  2:09.14    2:57.25   
17  Nathan Atkinson  1991  South Tyne Side Swim Team    40.49  1:26.28  2:13.83    3:00.27   
18  Christian Svensson  1991  Simklubben Elfsborg    39.29  1:26.54  2:14.81    3:02.36   
19  Christoffer Risebrandt  1990  Trollhättans Simsällskap    40.32  1:26.86  2:15.39    3:02.64   
20  Hugo Ingelhammar  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.28  1:29.46  2:18.54    3:06.79   
21  Petter Björklund  1991  Simklubben Elfsborg    41.06  1:28.38  2:18.50    3:08.29   
22  Andreas Jalmestam  1990  Varberg-Falkenberg Sim    42.16  1:31.04  2:20.87    3:08.77   
23  Johan Angenberg  1991  Åkersberga Simsällskap    41.70  1:31.36  2:22.58    3:14.59   
Johan Ripendal  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Damer B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Höglund  1990  Göteborg Sim            30.69   
Carin Olsson  1991  Karlshamns Simklubb            31.57   
Frida Larsson  1990  Simklubben Elfsborg            32.28   
Steffani Dixon  1991  South Tyne Side Swim Team            32.40   
Amy Bell  1991  South Tyne Side Swim Team            32.43   
Kristina Lundberg  1991  Göteborg Sim            33.71   
Thea Pedersen  1991  Moss Svømmeklubb            34.03   
Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            34.05   
Sara Wiklund  1991  Trollhättans Simsällskap            34.06   
10  Anine Dannemark  1990  Ås IL            34.13   
11  Millie Johansson  1991  Solna Sundbybergs SS 04            34.20   
12  Stine Kjellvik Jansen  1990  Moss Svømmeklubb            34.28   
13  Elin Svensson  1991  Simklubben Götene            34.42   
14  Yasmine Zabihi  1991  Simklubben S 02            34.50   
15  Beatrice Palmgren  1991  Kungsbacka Simsällskap            34.52   
16  Petronella Åsenblad  1990  Trollhättans Simsällskap            34.60   
17  Emma Pinder  1990  South Tyne Side Swim Team            34.63   
18  Alona Filippova  1991  Skövde Simsällskap            34.68   
19  Silje Kierulf  1990  Ås IL            34.75   
20  Marielle Aurén  1991  Alingsås SLS            34.92   
21  Hanna Larsson  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.93   
22  Nina Arnesen  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.96   
23  Sandra Offesson  1990  Simklubben Elfsborg            35.43   
24  Anna Ekelund  1991  Kungsbacka Simsällskap            35.61   
25  Viktoria Nyberg  1991  Simklubben Elfsborg            35.79   
26  Cecilia Johnsson  1990  Simklubben S 02            35.81   
27  Linda Eliason  1990  Göteborg Sim            36.09   
28  Linda Busse  1990  Göteborg Sim            36.10   
29  Emelie Beckman  1991  Kanaans Simsällskap            36.26   
30  Angelica Norrena  1991  Solna Sundbybergs SS 04            36.68   
31  Klara Simonsson  1991  Skene Sim- och Idrottssällskap            36.97   
32  Emma Stokland  1990  Göteborg Sim            37.04   
33  Malin Norling  1990  Kungälvs Simsällskap            37.24   
34  Amanda Wallace  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.33   
35  Sofie Carlsson  1990  Alingsås SLS            37.36   
36  Julia Wiklund  1991  Göteborg Sim            37.42   
37  Amanda Fors-Hurdén  1991  Simklubben 1970            37.57   
38  Sofie Persson  1991  Varberg-Falkenberg Sim            37.61   
39  Linnea Andersson  1991  Skene Sim- och Idrottssällskap            37.64   
40  Natalie Borgenäs  1991  Åkersberga Simsällskap            38.00   
41  Erica Eriksson  1991  Kungsbacka Simsällskap            38.33   
Fanny Ladeborn  1990  Varberg-Falkenberg Sim            DNS   
Jacintha Bailey  1991  Göteborg Sim            DNS   
Anna Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Ellen Svanberg  1991  Simklubben S 02            DSQ   
Antonia Erhardsson  1991  Falköpings Simsällskap            DSQ   
Josefine Andrén  1990  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Jenny Palm  1990  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Bröstsim Herrar D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Calvin Stell  1994  South Tyne Side Swim Team    43.92  1:34.07  2:24.58    3:15.85   
Filip Holmquist  1994  Simklubben S 02    46.04  1:37.32  2:27.90    3:19.03   
William Andersson  1995  Simklubben Elfsborg    46.06  1:38.59  2:30.38    3:19.33   
Sven Andersson  1994  Göteborg Sim    45.36  1:36.58  2:29.08    3:19.53   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02    46.87  1:39.66  2:32.97    3:22.01   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.09  1:41.10  2:34.83    3:25.72   
Christopher Jedel  1995  Simklubben S 02    47.55  1:42.71  2:38.44    3:32.86   
Gustav Olander  1994  Göteborg Sim    48.28  1:44.81  2:41.40    3:35.44   
Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02    49.78  1:46.61  2:42.41    3:36.19   
10  Erik Kvarfordt  1994  Varberg-Falkenberg Sim    50.30  1:47.31  2:44.62    3:37.58   
11  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap    48.94  1:46.19  2:43.88    3:39.70   
12  Julian Cöster  1995  Göteborg Sim    50.51  1:46.80  2:43.87    3:39.81   
13  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim    53.76  1:53.48  2:54.85    3:55.11   
14  Matt Dixon  1994  South Tyne Side Swim Team    58.59  2:05.70  3:12.83    4:21.52   
Victor Platenik  1995  Simklubben 1970            DSQ   
Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS            35.01   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim            35.69   
Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg            35.79   
Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            36.52   
Frida Thomasson  1994  Solna Sundbybergs SS 04            36.89   
Maria Galic  1995  Karlshamns Simklubb            36.96   
Anna Söderbergh  1994  Göteborg Sim            37.03   
Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg            37.52   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.53   
10  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg            37.73   
11  Erika Carlén  1994  Falköpings Simsällskap            38.26   
12  Petronella Helgegren  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.62   
13  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap            38.67   
14  Julia Westholm  1994  Varberg-Falkenberg Sim            38.69   
15  Aida Rekdahl  1994  Trollhättans Simsällskap            38.87   
16  Maria C. Johnsen  1995  Moss Svømmeklubb            39.09   
17  Anna Sirenius-Lundberg  1994  Simklubben S 02            39.43   
18  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben Elfsborg            39.56   
19  Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02            39.62   
20  Kajsa Andersson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.78   
21  Hanna Olsson  1996  Solna Sundbybergs SS 04            40.13   
22  Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02            40.21   
23  Victoria Lindell  1995  Varberg-Falkenberg Sim            40.54   
24  Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap            40.76   
25  Hanna Rutqvist  1997  Göteborg Sim            40.78   
26  Jessica Bambrough  1995  South Tyne Side Swim Team            40.79   
27  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            40.81   
28  Anna Gustafsson  1994  Göteborg Sim            40.98   
29  Angelica Rosengren  1995  Simklubben Elfsborg            41.23   
30  Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            41.27   
31  Frida Seignér  1994  Simklubben S 02            41.80   
32  Alexandra Horvath  1994  Simklubben S 02            41.93   
33  Rachel Leathead  1994  South Tyne Side Swim Team            42.01   
34  Faye Pinder  1996  South Tyne Side Swim Team            42.06   
35  Charlotte Ericson  1996  Göteborg Sim            42.20   
36  Lovisa Åkesson  1994  Karlshamns Simklubb            42.25   
37  Malin Sjöstrand  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.69   
38  Krista Glödstaf  1994  Solna Sundbybergs SS 04            42.71   
39  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap            42.82   
40  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim            43.01   
41  Sarah Morris  1996  South Tyne Side Swim Team            43.12   
42  Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim            43.16   
43  Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.61   
44  Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            43.73   
45  Frida Zielinski  1995  Karlshamns Simklubb            44.51   
46  Linnea Gustafsson  1995  Kungälvs Simsällskap            44.67   
47  Josefin Nielsen-Fernandez  1996  Kungälvs Simsällskap            47.82   
Sofie Andersson  1996  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap    36.21  1:18.09  2:00.89    2:42.98   
Kalle Nilsson  1992  Åkersberga Simsällskap    35.63  1:16.77  1:59.76    2:43.12   
Sture Mittermaier  1992  Solna Sundbybergs SS 04    35.70  1:17.00  2:00.45    2:43.25   
Filip Ladeborn  1992  Varberg-Falkenberg Sim    36.92  1:19.13  2:02.26    2:43.64   
Fredrich Risebrandt  1992  Trollhättans Simsällskap    37.05  1:19.43  2:02.38    2:43.74   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap    38.22  1:21.98  2:05.15    2:48.64   
Mathew Platten  1992  South Tyne Side Swim Team    37.38  1:21.18  2:05.74    2:48.96   
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap    38.63  1:22.27  2:06.94    2:49.34   
Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim    37.43  1:20.57  2:05.16    2:50.47   
10  Jesper Bergström  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.15  1:20.43  2:06.13    2:52.01   
11  Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    36.75  1:21.05  2:06.66    2:52.21   
12  Christopher Morris  1992  South Tyne Side Swim Team    38.70  1:23.39  2:09.62    2:55.54   
13  Liam Bosomworth  1992  South Tyne Side Swim Team    40.48  1:26.23  2:12.30    2:56.07   
14  Adam Whitfield  1992  South Tyne Side Swim Team    39.54  1:25.32  2:11.86    2:56.95   
15  Rasmus Platenik  1993  Simklubben 1970    39.67  1:25.23  2:11.50    2:56.97   
16  Alexander Söderman  1993  Göteborg Sim    40.63  1:25.20  2:11.62    2:57.23   
17  Pernick Dam  1992  Göteborg Sim    40.64  1:25.53  2:12.16    2:59.82   
18  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    43.08  1:30.71  2:17.36    3:02.50   
19  Oskar Rutqvist  1993  Göteborg Sim    42.10  1:29.94  2:17.13    3:03.08   
20  Jake Woods  1992  South Tyne Side Swim Team    42.54  1:30.21  2:18.04    3:03.76   
21  Robin van Mulders  1993  Simklubben 1970    43.26  1:31.84  2:18.98    3:05.45   
22  Johannes Hernefjord  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.28  1:30.68  2:19.13    3:05.56   
23  Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    41.87  1:30.46  2:19.39    3:06.58   
Melker Selin  1993  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Pettersson  1992  Kungälvs Simsällskap            31.51   
Malin Andreasson  1992  Kungälvs Simsällskap            31.67   
Caroline Heintz  1992  Simklubben Elfsborg            32.41   
Lovisa Winlöf  1992  Falköpings Simsällskap            33.05   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02            33.75   
Sofia Andersson  1992  Alingsås SLS            34.30   
Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02            34.40   
Hanna Nilsson  1993  Varberg-Falkenberg Sim            34.48   
Caroline Adolfsson  1993  Billingens Simklubb            34.59   
10  Daniella Rosengren  1992  Simklubben Elfsborg            34.90   
11  Emma Waite  1992  Göteborg Sim            34.95   
12  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap            35.03   
13  Josefina Holmén  1992  Trollhättans Simsällskap            35.11   
14  Camilla Moe  1992  Ås IL            35.27   
15  Therese Josefsson  1993  Simklubben S 02            35.31   
16  Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg            35.40   
17  Caroline Johansson  1992  Billingens Simklubb            35.61   
18  Julia Bengtsson  1992  Varberg-Falkenberg Sim            35.62   
19  Beatrice Brandt  1992  Lysekils Simsällskap            35.67   
20  Amanda Svensson  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.68   
21  Victoria Mckeown  1992  South Tyne Side Swim Team            35.72   
22  Emma Dahlros-Sköld  1992  Solna Sundbybergs SS 04            35.74   
23  Frida Olander  1992  Göteborg Sim            35.76   
24  Danielle Huskisson  1993  South Tyne Side Swim Team            35.81   
25  Sofia Svensson  1993  Simklubben Götene            35.84   
26  Felicia Eckerman  1992  Simklubben Götene            36.12   
27  Alicia Lundqvist  1992  Simklubben S 02            36.38   
28  Rebecca Grant  1992  South Tyne Side Swim Team            36.50   
29  Daniela Cocuzza  1992  Solna Sundbybergs SS 04            36.60   
30  Alexandra Helgegren  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.62   
31  Malin Malcolm  1993  Trollhättans Simsällskap            36.73   
32  Josefin Axberg  1993  Kungälvs Simsällskap            36.93   
33  Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim            37.27   
34  Karin Kvarfordt  1992  Varberg-Falkenberg Sim            37.29   
35  Isabelle Henriksson  1993  Varberg-Falkenberg Sim            37.30   
36  Jill Mccarty  1993  South Tyne Side Swim Team            37.35   
37  Carina Fredriksson  1993  Solna Sundbybergs SS 04            37.55   
38  Katarina Liedman  1992  Kungälvs Simsällskap            37.63   
38  Louise Rubenson  1992  Simklubben 1970            37.63   
40  Oda Berg Dypsund  1993  Moss Svømmeklubb            37.94   
41  Johanna Eriksson  1992  Varberg-Falkenberg Sim            37.95   
42  Julia Linse  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.21   
43  Linda Persson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.29   
44  Sarah Willis  1992  South Tyne Side Swim Team            38.46   
45  Samantha Surtees  1993  South Tyne Side Swim Team            38.71   
46  Elin Petersson  1993  Karlshamns Simklubb            38.78   
47  Susanna Persson  1992  Simklubben 1970            38.86   
                     
 
Gren 19, 4x100m ind. me Herrar A-B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Göteborg Sim Lag 1  Göteborg Sim            4:05.98   
  Oscar Vilsmyr  1982      26.94  1:00.10      1:00.10   
  Rickard Berglund  1987      27.47  59.29      1:59.39   
  Anders Harnebrandt  1990      28.38  1:02.97      3:02.36   
  Dennis Gnutek  1989      29.37  1:03.62      4:05.98   
                     
Alingsås SLS Lag 1  Alingsås SLS            4:13.57   
  Axel Aversund  1991      30.89  1:05.67      1:05.67   
  Filip Rawecki  1990      28.08  1:01.01      2:06.68   
  Philip Carlsson  1990      28.63  1:02.03      3:08.71   
  Johnny Häkkinen  1988      29.60  1:04.86      4:13.57   
                     
Skövde Pojkar Lag 1  1988  Skövde Simsällskap            4:14.93   
  Mattias Thorsell  1989      28.00  1:00.76      1:00.76   
  Karl Åhs  1988      28.96  1:02.98      2:03.74   
  Oleg Filippov  1988      28.92  1:03.06      3:06.80   
  Martin Kastebo  1993      31.22  1:08.13      4:14.93   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Herr  2005  Simklubben Elfsborg            4:20.62   
  Peter Stegersjö  1989      31.37  1:08.94      1:08.94   
  Victor Paulsson  1990      29.35  1:01.97      2:10.91   
  Mattias Toresäter  1988      28.76  1:05.05      3:15.96   
  Nicklas Åkerlund  1989      30.27  1:04.66      4:20.62   
                     
Ss04 Herrar  1986  Solna Sundbybergs SS 04            4:24.12   
  Mark Åström-Karlsson  1987      29.85  1:04.55      1:04.55   
  Emil Strömberg  1990      31.22  1:07.80      2:12.35   
  Jesper Kalldin  1990      29.64  1:05.09      3:17.44   
  Christoffer Tolj  1991      29.84  1:06.68      4:24.12   
                     
South Tyneside Star 1  South Tyne Side Swim Team            4:24.82   
  James Long  1986      29.59  1:05.22      1:05.22   
  Anthony Surtees  1989      30.57  1:05.91      2:11.13   
  Shaun Bosomworth  1988      32.78  1:10.58      3:21.71   
  Paul Robinson  1987      28.41  1:03.11      4:24.82   
                     
SK Götene Lag 1 P  1990  Simklubben Götene            4:28.45   
  Jesper Svensson  1990      30.08  1:05.00      1:05.00   
  Kevin Zetterman  1990      30.48  1:05.50      2:10.50   
  Johan Dahlin  1990      31.67  1:09.36      3:19.86   
  Anton Kjellqvist  1991      30.44  1:08.59      4:28.45   
                     
Karlshamn SK Lag  Karlshamns Simklubb            4:28.74   
  Toni Galic  1989      28.87  1:02.30      1:02.30   
  Björn Hansson  1989      29.95  1:03.82      2:06.12   
  Franz Scheerlink  1989      34.30  1:12.39      3:18.51   
  Viktor Flarkell  1992      31.29  1:10.23      4:28.74   
                     
Göteborg Sim Lag 2  Göteborg Sim            4:31.61   
  Patrik Persson  1989      31.32  1:08.72      1:08.72   
  Sebastian Palmgren  1986      29.51  1:05.33      2:14.05   
  Jens Egemalm  1987      29.91  1:05.18      3:19.23   
  Lucas Swartz Frankenfelt  1990      33.24  1:12.38      4:31.61   
                     
10  Kss Lag 1  Kungälvs Simsällskap            4:33.22   
  Joakim Tevell  1990      29.73  1:06.85      1:06.85   
  Nicolas Fälth  1989      30.62  1:07.55      2:14.40   
  Nicklas Lindroth  1990      30.61  1:08.10      3:22.50   
  Patrik Sundberg  1988      32.36  1:10.72      4:33.22   
                     
11  Kanaan  Kanaans Simsällskap            4:34.42   
  Markus Mäkimaa  1989      29.96  1:05.88      1:05.88   
  Christofer Madsen  1990      33.15  1:13.25      2:19.13   
  Gustav Nordgren  1988      31.22  1:10.22      3:29.35   
  Erik Persson  1987      30.02  1:05.07      4:34.42   
                     
12  Varberg Herrar Lag 1  Varberg-Falkenberg Sim            4:42.21   
  Isak Ladeborn  1988      28.57  1:01.62      1:01.62   
  Pontus Palmqvist  1991      29.11  1:06.08      2:07.70   
  Andreas Jalmestam  1990      33.51  1:12.95      3:20.65   
  Svilen Georgiev  1990      37.80  1:21.56      4:42.21   
                     
13  South Tyneside Star 2  South Tyne Side Swim Team            4:44.53   
  Alan Brown  1977      31.88  1:09.98      1:09.98   
  Adam Whitfield  1992      30.90  1:09.41      2:19.39   
  Nathan Atkinson  1991      31.09  1:10.40      3:29.79   
  Andrew Corner  1991      35.18  1:14.74      4:44.53   
                     
14  SK Elfsborg Lag 2 Herr  2005  Simklubben Elfsborg            4:44.69   
  Vedran Kovacevic  1991      32.80  1:10.25      1:10.25   
  Oskar Gustavsson  1990      31.11  1:09.72      2:19.97   
  Rickard Daleroth  1991      34.69  1:16.96      3:36.93   
  Sebastian Rosengren  1990      29.92  1:07.76      4:44.69   
                     
15  Ås Gutter 1  1987  Ås IL            4:44.86   
  Erling Hoffmann  1990      29.98  1:09.89      1:09.89   
  Lars Eriksen Mehlum  1991      35.20  1:14.95      2:24.84   
  Kristian Solvin  1989      33.59  1:13.15      3:37.99   
  Anders Hoffmann  1987      29.41  1:06.87      4:44.86   
                     
16  Ås Gutter 2  1990  Ås IL            4:54.08   
  Håvard Langdalen  1991      34.63  1:18.44      1:18.44   
  Öystein Andresen  1969      28.44  1:02.17      2:20.61   
  Nils Mulder  1991      32.32  1:15.13      3:35.74   
  Sigurd Holsen  1990      35.89  1:18.34      4:54.08   
                     
Alingsås SLS Lag 2  Alingsås SLS            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
S02 Lag 1  Simklubben S 02            DSQ   
                     
                     
 
Gren 20, 4x100m ind. me Damer A-B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Göteborg Sim Lag 1  Göteborg Sim            4:35.67   
  Joline Höglund  1988      31.22  1:06.52      1:06.52   
  Isabelle Höglund  1990      1:36.55  2:13.42      2:13.42   
  Sissela Bruksås  1986      2:45.00  3:24.83      3:24.83   
  Josefine Walker  1985      3:56.33  4:35.67      4:35.67   
                     
South Tyneside Star 1  South Tyne Side Swim Team            4:46.03   
  Amy Bell  1991      31.80  1:09.59      1:09.59   
  Rachel Mccabe  1987      32.77  1:10.17      2:19.76   
  Emma Pinder  1990      32.69  1:12.61      3:32.37   
  Steffani Dixon  1991      32.22  1:13.66      4:46.03   
                     
S02 Lag 1  Simklubben S 02            4:49.06   
  Ellen Svanberg  1991      34.08  1:14.76      1:14.76   
  Jeanette Gudmundsen  1988      32.08  1:08.58      2:23.34   
  Klara Hellström  1988      34.67  1:12.75      3:36.09   
  Maria Degerman  1987      33.65  1:12.97      4:49.06   
                     
Trollhättans SS Lag 1  Trollhättans Simsällskap            4:52.06   
  Josefina Holmén  1992      34.33  1:13.98      1:13.98   
  Sara Wiklund  1991      33.79  1:11.38      2:25.36   
  Petronella Åsenblad  1990      33.46  1:10.44      3:35.80   
  Annie Eriksson  1991      37.10  1:16.26      4:52.06   
                     
Karlshamn SK Lag  Karlshamns Simklubb            4:52.35   
  Carin Olsson  1991      32.07  1:10.32      1:10.32   
  Sara Hörnbäck  1991      35.41  1:15.40      2:25.72   
  Sabina Rönnebring  1990      35.03  1:15.57      3:41.29   
  Kajsa Strömgren  1990      34.07  1:11.06      4:52.35   
                     
Göteborg Sim Lag 2  Göteborg Sim            4:52.53   
  Lisa Blomgren  1988      32.24  1:10.20      1:10.20   
  Kristina Lundberg  1991      1:42.12  2:20.51      2:20.51   
  Emma Stokland  1990      2:54.40  3:34.23      3:34.23   
  Linda Busse  1990      4:09.60  4:52.53      4:52.53   
                     
Moss 1 Jr. Moss 1 Jr.  Moss Svømmeklubb            4:58.80   
  Ina Kr. Pedersen  1989      31.38  1:07.00      1:07.00   
  Benedicte M. Grebstad  1991      38.29  1:21.42      2:28.42   
  Thea Pedersen  1991      34.74  1:16.58      3:45.00   
  Oda Berg Dypsund  1993      34.00  1:13.80      4:58.80   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Dam  2005  Simklubben Elfsborg            4:59.45   
  Adéle Jänis  1989      33.84  1:12.75      1:12.75   
  Jessica Kjellström  1989      34.08  1:15.36      2:28.11   
  Lisa Rythén-Larsson  1989      33.87  1:14.93      3:43.04   
  Sandra Offesson  1990      35.14  1:16.41      4:59.45   
                     
S02 Lag 2  Simklubben S 02            5:00.54   
  Yasmine Zabihi  1991      33.60  1:13.23      1:13.23   
  Linnéa Seignér  1990      34.53  1:14.41      2:27.64   
  Cecilia Johnsson  1990      35.79  1:17.50      3:45.14   
  Vickie Dam  1990      35.38  1:15.40      5:00.54   
                     
10  Ss04 Lag 2  1991  Solna Sundbybergs SS 04            5:06.66   
  Veronica Nygren-Holland  1990      36.55  1:16.15      1:16.15   
  Jenny Svensson  1991      36.17  1:14.78      2:30.93   
  Angelica Norrena  1991      36.34  1:18.13      3:49.06   
  Sofie Kalldin  1988      36.86  1:17.60      5:06.66   
                     
11  South Tyneside Star 2  South Tyne Side Swim Team            5:10.08   
  Amy Brown  1989      33.57  1:14.10      1:14.10   
  Charlotte Malloy  1986      34.16  1:17.25      2:31.35   
  Vicki Allison  1988      36.74  1:19.37      3:50.72   
  Lindsay Simpson  1988      36.55  1:19.36      5:10.08   
                     
12  Alingsås SLS Lag 1  Alingsås SLS            5:12.89   
  Marielle Aurén  1991      34.71  1:14.80      1:14.80   
  Sofie Carlsson  1990      35.90  1:16.60      2:31.40   
  Ida Johansson  1988      41.07  1:26.49      3:57.89   
  Emily Lindmark  1991      34.34  1:15.00      5:12.89   
                     
13  Ås Jenter 1  1990  Ås IL            5:13.33   
  Silje Kierulf  1990      35.30  1:16.40      1:16.40   
  Heidi Lie  1992      37.72  1:20.78      2:37.18   
  Camilla Moe  1992      35.45  1:20.11      3:57.29   
  Anine Dannemark  1990      33.87  1:16.04      5:13.33   
                     
14  Kss Lag 1  Kungälvs Simsällskap            5:13.47   
  Camilla Andersson  1990      34.55  1:14.12      1:14.12   
  Gunilla Liedman  1988      38.21  1:22.64      2:36.76   
  Viktoria Hindgren  1991      37.30  1:19.28      3:56.04   
  Malin Norling  1990      37.28  1:17.43      5:13.47   
                     
15  Kanaan  Kanaans Simsällskap            5:23.58   
  Emelie Beckman  1991      35.27  1:17.72      1:17.72   
  Isabelle Beckman  1993      37.78  1:21.83      2:39.55   
  Klara Sikström  1992      39.02  1:24.41      4:03.96   
  Helene Prejner  1987      38.20  1:19.62      5:23.58   
                     
16  South Tyne Side Star 3  1900  South Tyne Side Swim Team            5:23.61   
  Stephanie Mark  1983      35.30  1:20.67      1:20.67   
  Stacey Wells  1983      35.72  2:38.90      2:38.90   
  Emma Haley  1991      3:16.82  4:02.54      4:02.54   
  Kim Dixon  1988      4:39.38  5:23.61      5:23.61   
                     
16  South Tyne Side Star 3  1900  South Tyne Side Swim Team            5:23.61   
  Stephanie Mark  1983      35.30  1:20.67      1:20.67   
  Stacey Wells  1983      35.72  2:38.90      2:38.90   
  Emma Haley  1991      3:16.82  4:02.54      4:02.54   
  Kim Dixon  1988      4:39.38  5:23.61      5:23.61   
                     
17  S02 Lag 3  Simklubben S 02            5:29.87   
  Frida Elander  1991      37.65  1:20.61      1:20.61   
  Matilda Janson  1990      1:58.62  2:40.20      2:40.20   
  Maria Ostereich  1991      3:19.64  4:03.58      4:03.58   
  Pernian Farahani  1991      4:44.60  5:29.87      5:29.87   
                     
18  Skene Sim  1991  Skene Sim- och Idrottssällskap            5:44.74   
  Sabina Stenström  1989      36.41  1:19.66      1:19.66   
  Linnea Andersson  1991      1:58.50  2:45.32      2:45.32   
  Elin Borg  1990      3:27.25  4:15.78      4:15.78   
  Sabina Stenström  1989      4:57.44  5:44.74      5:44.74   
                     
Ss04 Damer  1990  Solna Sundbybergs SS 04            DSQ   
  Hanna Grönberg  1988      33.38  1:12.27      1:12.27   
  Stina Mittermaier  1988      31.43        2:21.21   
  Carolina Nordin  1987              3:35.28   
                     
                     
 
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg            32.95   
Filip Holmquist  1994  Simklubben S 02            37.06   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            37.37   
Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02            38.05   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.45   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02            39.93   
Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970            39.98   
Christopher Jedel  1995  Simklubben S 02            40.07   
Erik Kvarfordt  1994  Varberg-Falkenberg Sim            40.49   
10  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.10   
11  Matt Dixon  1994  South Tyne Side Swim Team            41.36   
12  André Idegård  1994  Göteborg Sim            42.13   
13  Calvin Stell  1994  South Tyne Side Swim Team            42.22   
14  Oscar Swartz-Frankenfelt  1994  Göteborg Sim            42.30   
15  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            42.54   
16  William Andersson  1995  Simklubben Elfsborg            43.62   
17  Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            43.86   
18  Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.36   
19  Oscar Sands  1995  Göteborg Sim            44.49   
20  Julian Cöster  1995  Göteborg Sim            44.93   
21  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim            45.23   
22  Mattias Suvinen  1994  Solna Sundbybergs SS 04            45.27   
23  Pontus Johanson  1994  Simklubben Elfsborg            45.46   
24  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02            45.67   
25  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim            45.75   
26  Azhy Samal  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.77   
27  Sven Andersson  1994  Göteborg Sim            45.93   
28  Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            46.26   
29  Victor Platenik  1995  Simklubben 1970            46.39   
30  Johan Larsson  1994  Simklubben 1970            46.67   
31  Christian Gherman  1996  Kungälvs Simsällskap            46.75   
32  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            47.11   
33  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim            48.28   
34  Viktor Engström  1995  Solna Sundbybergs SS 04            50.50   
34  Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim            50.50   
Yousef Enouri  1996  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 22, 200m Bröstsim Damer D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS    39.23  1:24.33  2:10.07    2:55.47   
Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg    41.30  1:28.25  2:16.31    3:04.91   
Kajsa Andersson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.83  1:28.31  2:17.15    3:06.36   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    42.74  1:30.86  2:18.84    3:06.46   
Erika Carlén  1994  Falköpings Simsällskap    43.34  1:31.58  2:19.91    3:06.60   
Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap    43.50  1:32.69  2:22.40    3:10.17   
Rachel Leathead  1994  South Tyne Side Swim Team    44.61  1:34.30  2:24.42    3:13.19   
Maria Galic  1995  Karlshamns Simklubb    45.72  1:34.70  2:24.76    3:13.73   
Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg    45.02  1:35.08  2:26.96    3:18.58   
10  Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    45.10  1:35.84  2:28.58    3:19.04   
11  Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbybergs SS 04    45.63  1:37.15  2:28.70    3:19.08   
12  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg    45.49  1:38.20  2:30.63    3:21.49   
13  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben Elfsborg    46.71  1:38.13  2:31.47    3:24.02   
14  Emmelie Alm  1994  Simklubben S 02    47.09  1:38.92  2:30.95    3:24.57   
15  Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap    45.59  1:37.80  2:31.55    3:24.70   
16  Faye Pinder  1996  South Tyne Side Swim Team    47.35  1:40.72  2:33.60    3:25.72   
17  Anna Gustafsson  1994  Göteborg Sim    47.50  1:41.06  2:34.92    3:28.04   
18  Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    48.76  1:42.14  2:37.30    3:29.70   
19  Linnea Gustafsson  1995  Kungälvs Simsällskap    49.35  1:44.69  2:39.55    3:32.55   
20  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    48.09  1:42.56  2:38.02    3:33.96   
21  Maria C. Johnsen  1995  Moss Svømmeklubb    50.36  1:48.10  2:46.43    3:44.02   
22  Abir Khodr  1995  Simklubben S 02    49.70  1:47.15  2:46.79    3:44.05   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim            DNS   
Julia Westholm  1994  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Per Eliasson-Hagström  1992  Alingsås SLS            30.42   
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap            30.88   
Andreas Englund  1992  Simklubben Elfsborg            31.01   
Adam Whitfield  1992  South Tyne Side Swim Team            31.37   
Henrik Dahlin  1992  Solna Sundbybergs SS 04            31.69   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.85   
Melker Selin  1993  Simklubben Elfsborg            31.97   
John Hüllert  1992  Alingsås SLS            32.20   
Pernick Dam  1992  Göteborg Sim            32.29   
10  Daniel Åslund  1992  Göteborg Sim            32.32   
11  Fredrich Risebrandt  1992  Trollhättans Simsällskap            32.50   
11  Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap            32.50   
13  Kalle Nilsson  1992  Åkersberga Simsällskap            32.57   
14  Viktor Flarkell  1992  Karlshamns Simklubb            32.78   
15  Mathew Platten  1992  South Tyne Side Swim Team            32.86   
16  Jesper Bergström  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.92   
17  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim            33.09   
18  Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.46   
19  Liam Bosomworth  1992  South Tyne Side Swim Team            34.03   
20  Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap            34.13   
21  Johannes Hernefjord  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.33   
22  Viktor Näsman  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.49   
23  Oliver Adriansson  1993  Simklubben Elfsborg            34.72   
24  Adam Linderholm  1992  Simklubben Elfsborg            34.90   
25  Ellis Mckenna  1993  South Tyne Side Swim Team            35.08   
26  Joachim Roos  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.11   
27  Jake Woods  1992  South Tyne Side Swim Team            35.35   
28  Lee Anderson  1992  South Tyne Side Swim Team            35.37   
29  Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap            35.39   
30  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim            35.67   
31  Erik Nordenborg  1993  Kungälvs Simsällskap            35.71   
32  Tor Linse  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.72   
33  David Gustavsson  1992  Simklubben Elfsborg            36.61   
33  Erik Ivarsson  1992  Varberg-Falkenberg Sim            36.61   
35  Joel Salomonsson  1993  Solna Sundbybergs SS 04            36.89   
36  Robin van Mulders  1993  Simklubben 1970            36.92   
37  Rasmus Platenik  1993  Simklubben 1970            36.98   
38  Oskar Rutqvist  1993  Göteborg Sim            37.26   
39  Johan Engelbrecht  1993  Åkersberga Simsällskap            37.36   
40  Filip Ladeborn  1992  Varberg-Falkenberg Sim            37.40   
                     
 
Gren 24, 200m Bröstsim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    37.64  1:19.84  2:02.91    2:43.96   
Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim    37.98  1:20.38  2:03.91    2:48.86   
Angelica Sturesson  1992  Falköpings Simsällskap    39.28  1:22.69  2:06.29    2:49.12   
Emelie Zachrisson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.39  1:20.85  2:05.36    2:50.03   
Filippa Hammerin  1992  Simklubben S 02    39.41  1:23.20  2:08.34    2:53.29   
Beatrice Brandt  1992  Lysekils Simsällskap    40.15  1:24.53  2:09.08    2:53.73   
Malin Andreasson  1992  Kungälvs Simsällskap    39.35  1:22.98  2:08.62    2:54.29   
Emma Waite  1992  Göteborg Sim    39.05  1:23.83  2:10.77    2:56.51   
Frida Olander  1992  Göteborg Sim    40.23  1:25.21  2:10.77    2:57.00   
10  Maria Dahli  1992  Moss Svømmeklubb    40.56  1:24.77  2:10.58    2:57.16   
11  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap    40.47  1:25.71  2:11.88    2:57.84   
12  Danielle Huskisson  1993  South Tyne Side Swim Team    41.03  1:27.05  2:12.74    2:58.00   
13  Lovisa Winlöf  1992  Falköpings Simsällskap    40.04  1:25.95  2:12.61    2:58.26   
14  Sarah Willis  1992  South Tyne Side Swim Team    40.58  1:26.09  2:12.56    2:58.56   
15  Felicia Eckerman  1992  Simklubben Götene    41.25  1:26.63  2:12.85    2:58.95   
16  Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim    39.29  1:24.44  2:11.38    2:59.01   
17  Johanna Pettersson  1992  Kungälvs Simsällskap    41.39  1:27.32  2:13.44    2:59.02   
18  Isabelle Henriksson  1993  Varberg-Falkenberg Sim    39.49  1:25.85  2:12.87    2:59.06   
19  Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg    41.11  1:27.69  2:14.31    3:00.67   
20  Isabella Holmberg  1993  Trollhättans Simsällskap    41.95  1:28.73  2:16.32    3:03.12   
21  Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02    41.91  1:29.12  2:17.39    3:05.71   
22  Jill Mccarty  1993  South Tyne Side Swim Team    42.70  1:31.34  2:19.08    3:07.61   
23  Malin Malcolm  1993  Trollhättans Simsällskap    42.81  1:31.04  2:20.10    3:08.90   
24  Victoria Mckeown  1992  South Tyne Side Swim Team    43.32  1:33.40  2:24.26    3:14.56   
                     
 
Gren 25, 50m Ryggsim Herrar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim            28.65   
Nicklas Lindroth  1990  Kungälvs Simsällskap            28.78   
Filip Rawecki  1990  Alingsås SLS            28.91   
Anders Harnebrandt  1990  Göteborg Sim            29.19   
Jimmy Weidmann  1990  Simklubben S 02            29.19   
Joakim Tevell  1990  Kungälvs Simsällskap            29.30   
Victor Paulsson  1990  Simklubben Elfsborg            29.94   
Erling Hoffmann  1990  Ås IL            30.23   
Axel Gårdström  1991  Kungsbacka Simsällskap            30.34   
10  Philip Carlsson  1990  Alingsås SLS            30.43   
11  Jesper Kalldin  1990  Solna Sundbybergs SS 04            31.03   
12  Christoffer Tolj  1991  Solna Sundbybergs SS 04            31.22   
13  Olof Samuelsson  1990  Trollhättans Simsällskap            31.32   
14  Eddie Sjörén-Hedberg  1991  Simklubben S 02            31.38   
15  Esa Virtanen  1990  Simklubben S 02            31.39   
16  Jesper Svensson  1990  Simklubben Götene            31.51   
17  Sebastian Rosengren  1990  Simklubben Elfsborg            31.53   
18  Oskar Gustavsson  1990  Simklubben Elfsborg            31.74   
19  Sebastian Abram  1991  Solna Sundbybergs SS 04            31.79   
20  Nathan Atkinson  1991  South Tyne Side Swim Team            31.83   
21  Philip Käll  1990  Simklubben Götene            31.99   
22  Robert Ljungqvist  1990  Alingsås SLS            32.06   
23  Anton Kjellqvist  1991  Simklubben Götene            32.85   
24  Hugo Ingelhammar  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.89   
25  Kevin Zetterman  1990  Simklubben Götene            32.91   
26  Alexander Lidén  1990  Trollhättans Simsällskap            33.60   
27  Dan Karlsson  1991  Karlshamns Simklubb            33.70   
28  Patrik Forsberg  1990  Simklubben Götene            33.91   
29  Nils Mulder  1991  Ås IL            34.02   
30  Vedran Kovacevic  1991  Simklubben Elfsborg            34.30   
31  Erik Ekdahl  1991  Alingsås SLS            34.75   
32  Johan Dahlin  1990  Simklubben Götene            34.86   
33  Lucas Swartz Frankenfelt  1990  Göteborg Sim            34.88   
34  Håvard Langdalen  1991  Ås IL            35.00   
35  Emil Österberg  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.10   
36  Rickard Daleroth  1991  Simklubben Elfsborg            35.32   
37  Andreas Månsson  1991  Simklubben S 02            35.65   
37  Christofer Madsen  1990  Kanaans Simsällskap            35.65   
39  Andrew Corner  1991  South Tyne Side Swim Team            36.17   
                     
 
Gren 26, 200m Bröstsim Damer B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kajsa Strömgren  1990  Karlshamns Simklubb    36.53  1:17.56  1:59.40    2:42.63   
Jenny Svensson  1991  Solna Sundbybergs SS 04    37.79  1:19.33  2:01.61    2:43.99   
Sara Wiklund  1991  Trollhättans Simsällskap    37.67  1:19.93  2:02.83    2:45.26   
Beatrice Palmgren  1991  Kungsbacka Simsällskap    37.60  1:20.28  2:04.03    2:47.37   
Isabelle Höglund  1990  Göteborg Sim    37.41  1:19.81  2:03.30    2:47.75   
Amy Bell  1991  South Tyne Side Swim Team    36.80  1:19.85  2:04.87    2:50.81   
Annie Eriksson  1991  Trollhättans Simsällskap    39.20  1:23.89  2:10.46    2:57.00   
Veronica Nygren-Holland  1990  Solna Sundbybergs SS 04    39.99  1:25.42  2:11.25    2:57.11   
Emma Pinder  1990  South Tyne Side Swim Team    40.73  1:26.10  2:12.46    2:57.87   
10  Linnéa Seignér  1990  Simklubben S 02    41.38  1:26.52  2:12.56    2:58.20   
11  Marte E. Brinchmann  1991  Moss Svømmeklubb    40.93  1:26.00  2:12.70    2:59.58   
12  Vickie Dam  1990  Simklubben S 02    41.51  1:28.17  2:16.35    3:00.51   
13  Viktoria Nyberg  1991  Simklubben Elfsborg    41.66  1:27.45  2:14.37    3:01.25   
14  Camilla Andersson  1990  Kungälvs Simsällskap    41.07  1:27.07  2:14.73    3:01.93   
15  Alona Filippova  1991  Skövde Simsällskap    41.56  1:27.91  2:15.65    3:03.67   
16  Kristina Lundberg  1991  Göteborg Sim    40.66  1:26.95  2:14.90    3:03.83   
17  Klara Simonsson  1991  Skene Sim- och Idrottssällskap    41.96  1:29.10  2:17.74    3:04.89   
18  Sofie Carlsson  1990  Alingsås SLS    42.10  1:28.38  2:16.37    3:04.99   
19  Matilda Janson  1990  Simklubben S 02    41.97  1:29.15  2:17.98    3:06.58   
20  Jasna Bahonjic  1991  Simklubben Elfsborg    41.74  1:28.58  2:17.02    3:06.90   
21  Anna Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.55  1:28.09  2:17.48    3:07.67   
22  Natalie Borgenäs  1991  Åkersberga Simsällskap    43.66  1:32.91  2:24.73    3:14.85   
Sabina Rönnebring  1990  Karlshamns Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Vilsmyr  1982  Göteborg Sim            28.09   
Isak Ladeborn  1988  Varberg-Falkenberg Sim            28.65   
Mattias Toresäter  1988  Simklubben Elfsborg            29.57   
Markus Mattsson  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.82   
Paul Robinson  1987  South Tyne Side Swim Team            30.09   
Anthony Surtees  1989  South Tyne Side Swim Team            30.68   
Markus Mäkimaa  1989  Kanaans Simsällskap            30.76   
Mattias Thorsell  1989  Skövde Simsällskap            30.84   
Mark Åström-Karlsson  1987  Solna Sundbybergs SS 04            30.88   
10  Christoffer Bengtsson  1989  Kungälvs Simsällskap            30.89   
11  Karl Åhs  1988  Skövde Simsällskap            30.92   
12  Anders Hoffmann  1987  Ås IL            30.93   
12  Dennis Gnutek  1989  Göteborg Sim            30.93   
14  Linus Börjesson  1989  Kungsbacka Simsällskap            30.95   
15  Øystein Andresen  1969  Kongstensvømmerne            30.96   
16  Johnny Häkkinen  1988  Alingsås SLS            31.24   
17  Erik Persson  1987  Kanaans Simsällskap            31.28   
18  Jonas Alfredsson  1989  Kungälvs Simsällskap            31.39   
19  Jens Egemalm  1987  Göteborg Sim            31.58   
20  Oleg Filippov  1988  Skövde Simsällskap            31.90   
21  Nicolas Fälth  1989  Kungälvs Simsällskap            32.00   
22  Patrik Persson  1989  Göteborg Sim            32.04   
23  Björn Hansson  1989  Karlshamns Simklubb            32.22   
24  James Long  1986  South Tyne Side Swim Team            32.43   
25  Patrik Sundberg  1988  Kungälvs Simsällskap            32.46   
26  Gustav Nordgren  1988  Kanaans Simsällskap            33.22   
27  Alan Brown  1977  South Tyne Side Swim Team            33.45   
28  Sebastian Lindqvist  1989  Åkersberga Simsällskap            35.18   
29  Shaun Bosomworth  1988  South Tyne Side Swim Team            36.76   
30  Franz Scheerlink  1989  Karlshamns Simklubb            38.74   
Per Krebbs  1973  Göteborg Sim            DNS   
Daniel Bäckerhall  1989  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
                     
 
Gren 28, 200m Bröstsim Damer A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joline Höglund  1988  Göteborg Sim    34.35  1:13.18  1:53.11    2:33.53   
Rachel Mccabe  1987  South Tyne Side Swim Team    36.90  1:19.05  2:01.34    2:43.35   
Jeanette Gudmundsen  1988  Simklubben S 02    38.07  1:20.66  2:03.26    2:44.87   
Hanna Yttring  1988  Göteborg Sim    37.21  1:19.35  2:01.95    2:45.12   
Ina Kr. Pedersen  1989  Moss Svømmeklubb    38.65  1:22.20  2:05.61    2:49.31   
Sofie Kalldin  1988  Solna Sundbybergs SS 04    39.07  1:22.79  2:08.23    2:54.86   
Carolina Nordin  1987  Solna Sundbybergs SS 04    39.18  1:23.47  2:09.55    2:56.24   
Adéle Jänis  1989  Simklubben Elfsborg    39.04  1:24.10  2:11.12    2:58.20   
Tina Johansson  1989  Simklubben 1970    39.12  1:25.26  2:13.28    3:01.63   
10  Lisa Rythén-Larsson  1989  Simklubben Elfsborg    43.38  1:31.40  2:19.95    3:08.91   
11  Stacey Wells  1983  South Tyne Side Swim Team    41.99  1:30.02  2:20.45    3:09.38   
12  Charlotte Malloy  1986  South Tyne Side Swim Team    41.05  1:29.60  2:21.07    3:09.91   
13  Vicki Allison  1988  South Tyne Side Swim Team    42.19  1:31.00  2:22.38    3:13.37   
14  Amy Brown  1989  South Tyne Side Swim Team    43.13  1:32.20  2:23.34    3:14.47   
15  Ida Johansson  1988  Alingsås SLS    44.59  1:35.26  2:26.47    3:15.85   
16  Therese Rydeling  1989  Simklubben 1970    45.31  1:35.82  2:28.01    3:20.29   
                     
 
Gren 29, 200m Frisim Herrar D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg    31.40  1:08.65  1:47.64    2:23.19   
Filip Holmquist  1994  Simklubben S 02    34.74  1:14.41  1:54.72    2:33.76   
Christopher Jedel  1995  Simklubben S 02    34.99  1:15.95  1:56.96    2:36.62   
Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02    37.44  1:19.28  2:01.85    2:39.78   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02    37.25  1:19.66  2:02.33    2:40.93   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.87  1:20.06  2:02.71    2:41.60   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.39  1:20.85  2:03.04    2:43.23   
Azhy Samal  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.66  1:20.60  2:03.30    2:43.68   
Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    37.77  1:21.22  2:05.88    2:46.23   
10  Calvin Stell  1994  South Tyne Side Swim Team    37.45  1:21.16  2:04.85    2:46.35   
11  Matt Dixon  1994  South Tyne Side Swim Team    38.79  1:22.06  2:06.37    2:46.39   
12  Oscar Swartz-Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    38.68  1:22.26  2:05.63    2:47.64   
13  Pontus Johanson  1994  Simklubben Elfsborg    41.12  1:26.88  2:11.78    2:53.37   
14  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim    38.66  1:23.52  2:10.68    2:53.74   
15  Sven Andersson  1994  Göteborg Sim    40.92  1:27.28  2:14.61    2:59.60   
16  Oscar Sands  1995  Göteborg Sim    41.84  1:29.15  2:16.37    3:02.10   
17  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim    41.47  1:29.17  2:17.51    3:04.24   
18  Julian Cöster  1995  Göteborg Sim    40.74  1:29.03  2:19.53    3:04.92   
19  André Idegård  1994  Göteborg Sim    38.79  1:25.79  2:15.83    3:05.06   
20  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim    42.21  1:29.91  2:19.70    3:05.52   
21  Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb    41.86  1:30.37  2:18.86    3:06.38   
22  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    39.92  1:28.42  2:17.83    3:16.29   
23  Ludvig Nilsson  1994  Solna Sundbybergs SS 04    43.70  1:33.85  2:27.71    3:20.74   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 30, 50m Fjärilsim Damer D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Söderbergh  1994  Göteborg Sim            32.35   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim            33.69   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS            34.14   
Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg            34.30   
Maria Galic  1995  Karlshamns Simklubb            34.67   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.45   
Aida Rekdahl  1994  Trollhättans Simsällskap            35.46   
Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            35.87   
Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.94   
10  Erika Carlén  1994  Falköpings Simsällskap            36.23   
11  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap            36.68   
12  Frida Thomasson  1994  Solna Sundbybergs SS 04            36.72   
13  Petronella Helgegren  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.88   
14  Julia Westholm  1994  Varberg-Falkenberg Sim            38.03   
15  Anna Sirenius-Lundberg  1994  Simklubben S 02            38.36   
16  Hanna Olsson  1996  Solna Sundbybergs SS 04            38.88   
17  Kajsa Andersson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.97   
18  Angelica Rosengren  1995  Simklubben Elfsborg            39.15   
19  Maria C. Johnsen  1995  Moss Svømmeklubb            39.22   
20  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim            39.58   
21  Anna Gustafsson  1994  Göteborg Sim            39.76   
22  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben Elfsborg            40.04   
23  Johanna Westholm  1995  Varberg-Falkenberg Sim            41.09   
24  Emma Fridén  1994  Simklubben Elfsborg            41.34   
25  Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            41.44   
26  Faye Pinder  1996  South Tyne Side Swim Team            41.54   
27  Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            41.60   
28  Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap            42.23   
29  Frida Seignér  1994  Simklubben S 02            42.24   
30  Selma Sasivarevic  1995  Varberg-Falkenberg Sim            42.38   
31  Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.45   
32  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            42.53   
33  Jessica Bambrough  1995  South Tyne Side Swim Team            42.58   
34  Malin Sjöstrand  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.89   
35  Lara Bretagnolle  1994  Solna Sundbybergs SS 04            43.10   
36  Charlotte Ericson  1996  Göteborg Sim            43.21   
37  Alexandra Horvath  1994  Simklubben S 02            43.25   
38  Frida Zielinski  1995  Karlshamns Simklubb            43.32   
39  Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim            43.44   
40  Rachel Leathead  1994  South Tyne Side Swim Team            46.34   
41  Julia Rosell  1995  Simklubben Götene            47.30   
42  Sarah Morris  1996  South Tyne Side Swim Team            47.98   
43  Maja Bergstrand  1996  Göteborg Sim            48.47   
Stina Ahlmark  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Erika Thörn  1994  Karlshamns Simklubb            DNS   
Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbybergs SS 04            DNS   
Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Josefin Nielsen-Fernandez  1996  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 200m Frisim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Whitfield  1992  South Tyne Side Swim Team    29.95  1:02.00  1:35.67    2:07.21   
Melker Selin  1993  Simklubben Elfsborg    29.46  1:02.98  1:36.45    2:08.36   
Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim    30.62  1:03.50  1:36.15    2:08.37   
Andreas Englund  1992  Simklubben Elfsborg    30.19  1:03.47  1:36.52    2:09.63   
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap    30.28  1:04.08  1:37.68    2:10.56   
Viktor Näsman  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.35  1:03.95  1:37.79    2:10.77   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    30.64  1:04.19  1:38.02    2:11.18   
Mathew Platten  1992  South Tyne Side Swim Team    30.05  1:03.69  1:38.50    2:11.61   
Liam Bosomworth  1992  South Tyne Side Swim Team    30.73  1:04.26  1:39.00    2:12.02   
10  Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.77  1:04.47  1:39.33    2:13.07   
11  Daniel Åslund  1992  Göteborg Sim    30.84  1:04.81  1:40.07    2:13.86   
12  Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap    30.32  1:04.97  1:40.56    2:14.43   
13  Per Eliasson-Hagström  1992  Alingsås SLS    30.58  1:04.86  1:39.60    2:14.60   
14  Pernick Dam  1992  Göteborg Sim    30.49  1:04.58  1:40.03    2:15.08   
15  Malcolm Granberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.18  1:05.79  1:41.93    2:17.99   
16  Jake Woods  1992  South Tyne Side Swim Team    32.46  1:07.54  1:44.27    2:18.29   
17  Kalle Nilsson  1992  Åkersberga Simsällskap    30.47  1:05.39  1:41.82    2:18.74   
18  Viktor Flarkell  1992  Karlshamns Simklubb    30.87  1:06.10  1:43.18    2:18.83   
19  Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg    31.08  1:06.10  1:42.43    2:18.86   
20  Fredrich Risebrandt  1992  Trollhättans Simsällskap    31.85  1:07.16  1:44.20    2:19.44   
21  Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    31.51  1:07.15  1:43.70    2:19.67   
22  Jesper Bergström  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.26  1:06.81  1:43.79    2:20.14   
23  Christopher Morris  1992  South Tyne Side Swim Team    31.53  1:08.47  1:47.41    2:25.07   
Dan Martin Gudbrandsen  1993  Moss Svømmeklubb            DNS   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Caroline Adolfsson  1993  Billingens Simklubb            31.30   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02            31.51   
Johanna Pettersson  1992  Kungälvs Simsällskap            31.53   
Malin Andreasson  1992  Kungälvs Simsällskap            31.60   
Hanna Nilsson  1993  Varberg-Falkenberg Sim            32.27   
Emelie Zachrisson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.38   
Amanda Svensson  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.45   
Josefina Holmén  1992  Trollhättans Simsällskap            32.46   
Felicia Eckerman  1992  Simklubben Götene            32.68   
10  Beatrice Brandt  1992  Lysekils Simsällskap            32.70   
11  Caroline Heintz  1992  Simklubben Elfsborg            32.71   
12  Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim            32.91   
13  Rebecca Grant  1992  South Tyne Side Swim Team            33.00   
14  Caroline Nylén  1992  Trollhättans Simsällskap            33.15   
15  Martina Thörn  1993  Karlshamns Simklubb            33.25   
16  Alexandra Helgegren  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.33   
17  Isabelle Henriksson  1993  Varberg-Falkenberg Sim            33.35   
18  Therese Josefsson  1993  Simklubben S 02            33.54   
19  Lovisa Winlöf  1992  Falköpings Simsällskap            33.61   
20  Martina Jonsson  1993  Solna Sundbybergs SS 04            33.81   
21  Sofia Karlkvist  1992  Solna Sundbybergs SS 04            33.82   
22  Angelica Sturesson  1992  Falköpings Simsällskap            33.95   
23  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap            33.97   
24  Nadia Zabihi  1992  Simklubben S 02            33.98   
25  Emma Waite  1992  Göteborg Sim            34.00   
26  Caroline Johansson  1992  Billingens Simklubb            34.12   
27  Julia Bengtsson  1992  Varberg-Falkenberg Sim            34.20   
28  Sofia Svensson  1993  Simklubben Götene            34.23   
29  Oda Berg Dypsund  1993  Moss Svømmeklubb            34.26   
30  Alicia Lundqvist  1992  Simklubben S 02            34.47   
31  Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim            34.62   
31  Filippa Hammerin  1992  Simklubben S 02            34.62   
33  Johanna Eriksson  1992  Varberg-Falkenberg Sim            34.67   
34  My Linday  1993  Södertälje Simsällskap            34.68   
35  Isabella Holmberg  1993  Trollhättans Simsällskap            34.71   
36  Daniella Rosengren  1992  Simklubben Elfsborg            34.73   
37  Camilla Moe  1992  Ås IL            34.75   
38  Daniela Cocuzza  1992  Solna Sundbybergs SS 04            34.83   
39  Hanna Kheller  1993  Karlshamns Simklubb            35.50   
40  Carina Fredriksson  1993  Solna Sundbybergs SS 04            35.59   
41  Cathrine Brevik  1992  Moss Svømmeklubb            35.85   
42  Sarah Willis  1992  South Tyne Side Swim Team            35.90   
43  Danielle Huskisson  1993  South Tyne Side Swim Team            35.97   
44  Victoria Mckeown  1992  South Tyne Side Swim Team            36.07   
45  Erika Kämärainen  1992  Trollhättans Simsällskap            36.11   
46  Louise Rubenson  1992  Simklubben 1970            36.23   
47  Isabelle Beckman  1993  Kanaans Simsällskap            36.35   
Sofia Andersson  1992  Alingsås SLS            DSQ   
                     
 
Gren 33, 200m Frisim Herrar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joakim Tevell  1990  Kungälvs Simsällskap    27.09  55.53  1:26.76    1:57.50   
Jesper Svensson  1990  Simklubben Götene    28.73  59.51  1:29.88    1:59.33   
Filip Rawecki  1990  Alingsås SLS    28.14  58.33  1:29.04    1:59.60   
Victor Paulsson  1990  Simklubben Elfsborg    28.10  58.69  1:29.54    1:59.80   
Anders Harnebrandt  1990  Göteborg Sim    28.19  58.91  1:30.31    2:00.22   
Esa Virtanen  1990  Simklubben S 02    28.54  59.43  1:30.91    2:01.98   
Kevin Zetterman  1990  Simklubben Götene    28.96  1:00.30  1:31.89    2:02.50   
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim    27.68  58.76  1:30.97    2:02.70   
Philip Käll  1990  Simklubben Götene    28.89  1:00.18  1:31.63    2:02.97   
10  Anton Kjellqvist  1991  Simklubben Götene    28.33  59.12  1:31.57    2:03.36   
11  Axel Aversund  1991  Alingsås SLS    28.98  1:00.75  1:34.08    2:06.30   
12  Axel Gårdström  1991  Kungsbacka Simsällskap    29.33  1:01.87  1:34.61    2:06.45   
13  Jimmy Weidmann  1990  Simklubben S 02    29.53  1:01.57  1:34.58    2:06.91   
14  Philip Carlsson  1990  Alingsås SLS    28.35  1:01.11  1:35.21    2:08.58   
15  Nicklas Lindroth  1990  Kungälvs Simsällskap    29.67  1:02.84  1:37.54    2:10.02   
16  Sebastian Rosengren  1990  Simklubben Elfsborg    29.75  1:02.79  1:37.07    2:10.74   
17  Robert Ljungqvist  1990  Alingsås SLS    29.53  1:02.33  1:36.37    2:10.77   
18  Johan Dahlin  1990  Simklubben Götene    29.58  1:02.62  1:36.91    2:10.95   
19  Christoffer Tolj  1991  Solna Sundbybergs SS 04    29.97  1:03.22  1:37.08    2:11.22   
20  Erik Ekdahl  1991  Alingsås SLS    30.37  1:04.05  1:37.95    2:11.32   
21  Emil Strömberg  1990  Solna Sundbybergs SS 04    30.22  1:04.83  1:39.92    2:14.10   
22  Patrik Forsberg  1990  Simklubben Götene    30.08  1:04.27  1:39.05    2:14.19   
23  Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap    31.05  1:06.56  1:42.80    2:16.06   
24  Christofer Madsen  1990  Kanaans Simsällskap    31.93  1:08.75  1:45.48    2:21.92   
                     
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Höglund  1990  Göteborg Sim            28.61   
Carin Olsson  1991  Karlshamns Simklubb            30.52   
Yasmine Zabihi  1991  Simklubben S 02            30.98   
Alona Filippova  1991  Skövde Simsällskap            31.06   
Amy Bell  1991  South Tyne Side Swim Team            31.08   
Kristina Lundberg  1991  Göteborg Sim            31.09   
Petronella Åsenblad  1990  Trollhättans Simsällskap            31.13   
Emma Stokland  1990  Göteborg Sim            31.18   
Elin Svensson  1991  Simklubben Götene            31.53   
10  Sara Wiklund  1991  Trollhättans Simsällskap            31.97   
11  Steffani Dixon  1991  South Tyne Side Swim Team            32.10   
12  Camilla Andersson  1990  Kungälvs Simsällskap            32.21   
13  Sabina Rönnebring  1990  Karlshamns Simklubb            32.33   
14  Beatrice Palmgren  1991  Kungsbacka Simsällskap            32.53   
15  Veronica Nygren-Holland  1990  Solna Sundbybergs SS 04            32.64   
16  Josefine Andrén  1990  Kungsbacka Simsällskap            32.86   
17  Emma Pinder  1990  South Tyne Side Swim Team            32.99   
18  Angelica Norrena  1991  Solna Sundbybergs SS 04            33.00   
19  Kajsa Strömgren  1990  Karlshamns Simklubb            33.25   
20  Linda Busse  1990  Göteborg Sim            33.30   
21  Anna Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.43   
22  Marte E. Brinchmann  1991  Moss Svømmeklubb            33.44   
23  Emelie Beckman  1991  Kanaans Simsällskap            33.63   
24  Antonia Erhardsson  1991  Falköpings Simsällskap            33.70   
25  Vickie Dam  1990  Simklubben S 02            33.73   
26  Emily Lindmark  1991  Alingsås SLS            33.83   
27  Anine Dannemark  1990  Ås IL            33.85   
28  Marielle Aurén  1991  Alingsås SLS            34.03   
28  Sandra Offesson  1990  Simklubben Elfsborg            34.03   
30  Jenny Palm  1990  Varberg-Falkenberg Sim            34.10   
31  Thea Pedersen  1991  Moss Svømmeklubb            34.14   
32  Malin Norling  1990  Kungälvs Simsällskap            34.39   
33  Sofie Carlsson  1990  Alingsås SLS            34.44   
34  Cecilia Johnsson  1990  Simklubben S 02            34.47   
35  Alexandra Feuk  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.53   
36  Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            34.57   
37  Viktoria Nyberg  1991  Simklubben Elfsborg            34.70   
38  Anna Ekelund  1991  Kungsbacka Simsällskap            34.87   
39  Linnéa Seignér  1990  Simklubben S 02            34.91   
40  Julia Wiklund  1991  Göteborg Sim            34.92   
41  Amanda Wallace  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.98   
42  Erica Eriksson  1991  Kungsbacka Simsällskap            36.92   
Sabina Andersson  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Hanna Larsson  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 35, 200m Frisim Herrar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Paul Robinson  1987  South Tyne Side Swim Team    26.79  56.03  1:26.28    1:55.27   
Rickard Berglund  1987  Göteborg Sim    27.27  56.55  1:26.37    1:55.62   
Mattias Thorsell  1989  Skövde Simsällskap    27.31  58.64  1:29.79    1:59.78   
Deniz Hekmati  1989  Simklubben S 02    29.07  1:00.05  1:30.37    2:00.02   
Mark Åström-Karlsson  1987  Solna Sundbybergs SS 04    28.77  1:00.01  1:31.48    2:01.49   
Isak Ladeborn  1988  Varberg-Falkenberg Sim    27.30  58.04  1:29.18    2:01.66   
Toni Galic  1989  Karlshamns Simklubb    28.08  58.76  1:30.97    2:02.59   
Björn Hansson  1989  Karlshamns Simklubb    27.67  58.51  1:31.11    2:03.70   
Johnny Häkkinen  1988  Alingsås SLS    29.47  1:01.15  1:33.18    2:05.67   
10  Erik Persson  1987  Kanaans Simsällskap    28.30  1:00.33  1:33.13    2:06.54   
11  Karl Åhs  1988  Skövde Simsällskap    28.48  1:00.43  1:33.54    2:06.83   
12  Anthony Surtees  1989  South Tyne Side Swim Team    29.32  1:02.44  1:35.60    2:06.86   
13  Markus Mäkimaa  1989  Kanaans Simsällskap    28.44  1:00.47  1:35.21    2:08.20   
14  Patrik Persson  1989  Göteborg Sim    29.93  1:02.54  1:35.46    2:08.77   
15  James Long  1986  South Tyne Side Swim Team    29.22  1:01.66  1:35.00    2:09.21   
16  Christoffer Bengtsson  1989  Kungälvs Simsällskap    29.37  1:02.80  1:36.94    2:09.32   
17  Alan Brown  1977  South Tyne Side Swim Team    29.14  59.77  1:34.23    2:09.73   
18  Jonas Alfredsson  1989  Kungälvs Simsällskap    29.99  1:03.68  1:38.20    2:11.43   
19  Franz Scheerlink  1989  Karlshamns Simklubb    29.54  1:02.25  1:36.33    2:11.55   
20  Markus Mattsson  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.65  1:03.04  1:36.73    2:11.89   
21  Gustav Nordgren  1988  Kanaans Simsällskap    28.90  1:01.49  1:36.70    2:12.62   
22  Shaun Bosomworth  1988  South Tyne Side Swim Team    29.74  1:03.05  1:37.73    2:13.98   
23  Linus Börjesson  1989  Kungsbacka Simsällskap    30.42  1:03.98  1:39.46    2:14.89   
24  Nicolas Fälth  1989  Kungälvs Simsällskap    30.53  1:04.61  1:40.78    2:19.22   
                     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Walker  1985  Göteborg Sim            28.60   
Hanna Yttring  1988  Göteborg Sim            28.99   
Joline Höglund  1988  Göteborg Sim            29.63   
Lisa Blomgren  1988  Göteborg Sim            30.13   
Maria Degerman  1987  Simklubben S 02            30.29   
Ina Kr. Pedersen  1989  Moss Svømmeklubb            30.52   
Jessica Kjellström  1989  Simklubben Elfsborg            30.77   
Stina Mittermaier  1988  Solna Sundbybergs SS 04            31.26   
Jeanette Gudmundsen  1988  Simklubben S 02            31.26   
10  Kamilla Johansson  1989  Simklubben Götene            31.67   
11  Amy Brown  1989  South Tyne Side Swim Team            32.03   
12  Rachel Mccabe  1987  South Tyne Side Swim Team            32.05   
13  Klara Hellström  1988  Simklubben S 02            32.10   
14  Hanna Grönberg  1988  Solna Sundbybergs SS 04            32.53   
15  Charlotte Malloy  1986  South Tyne Side Swim Team            32.58   
16  Lisa Rythén-Larsson  1989  Simklubben Elfsborg            32.95   
17  Adéle Jänis  1989  Simklubben Elfsborg            33.85   
18  Stephanie Mark  1983  South Tyne Side Swim Team            34.00   
19  Carolina Nordin  1987  Solna Sundbybergs SS 04            34.04   
20  Vicki Allison  1988  South Tyne Side Swim Team            35.16   
21  Stacey Wells  1983  South Tyne Side Swim Team            36.07   
22  Sofie Kalldin  1988  Solna Sundbybergs SS 04            36.10   
Sigrid Lindén  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Emma Andersson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 37, 10x50m Frisim Mixed C-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Göteborg Sim Lag 1  Göteborg Sim            5:06.92   
  Pernick Dam  1992      27.99        27.99   
  Anna Söderbergh  1994      29.97        57.96   
  Oskar Rutqvist  1993      31.29        1:29.25   
  Linnéa Bielicz  1994      30.09        1:59.34   
  Johan Ekstedt  1993      27.22        2:26.56   
  Sara Söderman  1994      35.13        3:01.69   
  Daniel Åslund  1992      28.08        3:29.77   
  Anna Gustafsson  1994      34.84        4:04.61   
  Gustav Olander  1994      34.15        4:38.76   
  Emma Waite  1992      28.16        5:06.92   
                     
S02 Lag 1  Simklubben S 02            5:08.82   
  Therese Josefsson  1993      30.39        30.39   
  Robert O´gorman  1995      32.07        1:02.46   
  Ebba Hellström  1992      28.77        1:31.23   
  Martin Janson  1994      30.98        2:02.21   
  Christopher Jedel  1995      32.19        2:34.40   
  Sandra Olsson  1992      29.42        3:03.82   
  Daniel Paredes  1992      28.56        3:32.38   
  Filip Holmquist  1994      32.92        4:05.30   
  Amanda Zetterström  1994      34.78        4:40.08   
  Filippa Hammerin  1992      28.74        5:08.82   
                     
Kss Lag 1  Kungälvs Simsällskap            5:14.42   
  Johanna Pettersson  1992      29.28        29.28   
  Simon Jodin  1994      36.47        1:05.75   
  Linnea Gustafsson  1995      37.11        1:42.86   
  Sebastian Pettersson  1994      32.21        2:15.07   
  Amanda Nielsen-Fernandez  1994      31.83        2:46.90   
  Daniel Jodin  1992      28.45        3:15.35   
  Josefin Nielsen-Fernandez  1996      35.99        3:51.34   
  Joakim Löfgren  1992      27.35        4:18.69   
  Malin Andreasson  1992      27.93        4:46.62   
  Johan Hildesson  1992      27.80        5:14.42   
                     
South Tyneside Star 1  South Tyne Side Swim Team            5:15.57   
  Adam Whitfield  1992      27.81        27.81   
  Victoria Mckeown  1992      29.44        57.25   
  Faye Pinder  1996      34.18        1:31.43   
  Jake Woods  1992      29.23        2:00.66   
  Jessica Bambrough  1995      35.41        2:36.07   
  Mathew Platten  1992      28.29        3:04.36   
  Calvin Stell  1994      33.12        3:37.48   
  Rachel Leathead  1994      34.54        4:12.02   
  Sarah Morris  1996      35.84        4:47.86   
  Liam Bosomworth  1992      27.71        5:15.57   
                     
Ss04 Mixed  Solna Sundbybergs SS 04            5:15.73   
  Sture Mittermaier  1992      26.65        26.65   
  Emma Dahlros-Sköld  1992      32.17        58.82   
  Henrik Dahlin  1992      27.15        1:25.97   
  Hanna Olsson  1996      35.24        2:01.21   
  Julia Thurfjell  1994      32.98        2:34.19   
  Rasmus Salomonsson  1993      30.68        3:04.87   
  Mattias Suvinen  1994      37.87        3:42.74   
  Frida Thomasson  1994      32.72        4:15.46   
  Krista Glödstaf  1994      32.01        4:47.47   
  Joel Salomonsson  1993      28.26        5:15.73   
                     
Varberg Mix Lag 1  Varberg-Falkenberg Sim            5:20.32   
  Julia Bengtsson  1992      29.16        29.16   
  Erik Ivarsson  1992      29.98        59.14   
  Hanna Nilsson  1993      30.72        1:29.86   
  Joakim Bresche  1994      37.65        2:07.51   
  Julia Westholm  1994      32.19        2:39.70   
  Alfred Larsson  1994      36.18        3:15.88   
  Victoria Karlsson  1994      31.87        3:47.75   
  Erik Kvarfordt  1994      33.56        4:21.31   
  Karin Kvarfordt  1992      29.42        4:50.73   
  Filip Ladeborn  1992      29.59        5:20.32   
                     
S02 Lag 2  Simklubben S 02            5:46.77   
  Nadia Zabihi  1992      30.80        30.80