Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden/Barracuda Race    Utskriftsdatum  25 november 2007   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  23:29   
  Arrangör  SK S02         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mass Lag 1  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:29.36   
  Jacob Rosén  1997      42.77        42.77   
  Ludvig Hazard  1995      40.73        1:23.50   
  Patrik Löfgren  1996      34.50        1:58.00   
  Björn Lindahl  1995      31.36        2:29.36   
                     
Göteborg Sim Lag 1 Pojkar  1995  Göteborg Sim            2:29.50   
  Mikael Lagging  1995      39.37        39.37   
  Erik Panzar  1996      44.89        1:24.26   
  Julian Cöster  1995      33.54        1:57.80   
  Emil Elton  1995      31.70        2:29.50   
                     
Kbss Lag Herrar 1  Kungsbacka Simsällskap            2:29.55   
  Erik Asp  1995      38.02        38.02   
  Joel Georgy  1996      40.16        1:18.18   
  David Zachrisson  1996      39.87        1:58.05   
  Viktor Hörndahl  1995      31.50        2:29.55   
                     
S02 Lag 1  Simklubben S 02            2:32.91   
  Robert O´gorman  1995      34.23        34.23   
  Jakob Schariot  1995      44.74        1:18.97   
  Alexander Dimcevski  1995      39.51        1:58.48   
  Johannes Sköld  1996      34.43        2:32.91   
                     
Göteborg Sim Lag 2 Pojkar  1995  Göteborg Sim            2:39.94   
  Oscar Sands  1995      40.66        40.66   
  Christian Torsede  1995      45.04        1:25.70   
  Jonathan Kinnear  1995      41.01        2:06.71   
  Yousef Enouri  1996      33.23        2:39.94   
                     
Mass Lag 2  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:49.61   
  Marcus Kindberg  1996      44.95        44.95   
  Johan Malmgren  1995      44.35        1:29.30   
  Aron Qvirist  1998      45.46        2:14.76   
  Fredrik Karlsson  1995      34.85        2:49.61   
                     
Göteborg Sim Lag 3  1995  Göteborg Sim            2:52.65   
  Pär Börjesson  1998      45.99        45.99   
  Ronni Mleczkovicz  1997      46.42        1:32.41   
  Eric Gustafsson  1997      42.15        2:14.56   
  Alexander Triantafillou  1997      38.09        2:52.65   
                     
S02 Lag 2  Simklubben S 02            3:00.97   
  Robert Sjödin  1998      45.28        45.28   
  Elias Gausel  1996      48.47        1:33.75   
  Kevin Redder  1995      40.64        2:14.39   
  Sam Nalzi  1996      46.58        3:00.97   
                     
Lss Lag1  Lysekils Simsällskap            3:03.44   
  Viktor Niklasson  1996      51.61        51.61   
  Kalle Svensson  1997      45.65        1:37.26   
  Jesper Skoglund  1995      41.25        2:18.51   
  Jacob Enander  1997      44.93        3:03.44   
                     
10  Mass Lag 3  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:15.27   
  Oscar Brohammer  1998      49.63        49.63   
  Jonathan Ekelund  1999      50.02        1:39.65   
  Karl Zimmerman  1998      53.83        2:33.48   
  Felix Färdmar  1998      41.79        3:15.27   
                     
11  S02 Lag 3  Simklubben S 02            3:49.85   
  Henrik Algelid  1996      52.27        52.27   
  Isaac Strandh  1997      1:01.50        1:53.77   
  Benjamin Ring  1998      1:05.11        2:58.88   
  Christian Söderlund  1998      50.97        3:49.85   
                     
SK Laxen 1  2000  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Laxen 1  2000  Simklubben Laxen            2:25.90   
  Nelly Henriksson  1995      35.41        35.41   
  Paulina Sköld  1995      41.89        1:17.30   
  Emelie Quander  1995      35.24        1:52.54   
  Amra Radoncic  1995      33.36        2:25.90   
                     
Göteborg Sim Lag 1 Flicko  1995  Göteborg Sim            2:26.58   
  Hanna Rutqvist  1997      38.57        38.57   
  Hanna Börjesson  1996      40.18        1:18.75   
  Johanna Andersson  1996      36.98        1:55.73   
  Christina Ekstedt  1996      30.85        2:26.58   
                     
S02 Lag 1  Simklubben S 02            2:31.46   
  Tilde Lundmark  1995      35.68        35.68   
  Lina Berg  1996      43.62        1:19.30   
  Klara Simonsson  1995      37.29        1:56.59   
  Julia Bellvik  1996      34.87        2:31.46   
                     
Varberg Damer Lag 1  Varberg-Falkenberg Sim            2:31.80   
  Elin Kvarnemar  1995      36.65        36.65   
  Amanda Enander  1995      44.72        1:21.37   
  Cecilia Johansson  1995      38.24        1:59.61   
  Isabelle Henriksson  1993      32.19        2:31.80   
                     
Skäret SS Lag 1  Skäret Simsällskap            2:32.55   
  Felicia Andersson  1997      38.59        38.59   
  Lina Johansson  1996      44.02        1:22.61   
  Amanda Sundström  1995      35.78        1:58.39   
  Isabelle Carlsson  1995      34.16        2:32.55   
                     
SS04 Flickor  1998  Solna Sundbyberg SS 04            2:34.40   
  Rebecka Bergström  1997      41.41        41.41   
  Afsaneh Askari  1996      44.10        1:25.51   
  Hanna Olsson  1996      36.32        2:01.83   
  Camilla Svensson  1995      32.57        2:34.40   
                     
Göteborg Sim Lag 2 Flicko  1995  Göteborg Sim            2:35.70   
  Charlotte Ericson  1996      40.64        40.64   
  Sofie Andersson  1996      43.43        1:24.07   
  Inez Kristensson  1997      38.92        2:02.99   
  Viktoria Reinhold  1996      32.71        2:35.70   
                     
Mass Lag 1  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:37.51   
  Johanna Lentini  1996      40.81        40.81   
  Johanna Janebäck  1996      42.73        1:23.54   
  Kim Holmlund  1996      38.07        2:01.61   
  Sarah Turesson  1996      35.90        2:37.51   
                     
Damer Sk70 Lag 3  Simklubben 1970            2:43.83   
  Katharina Mirsch  1995      41.23        41.23   
  Amanda Platenik  1998      47.45        1:28.68   
  Sanna Andersson  1995      41.90        2:10.58   
  Elisabeth Krische  1996      33.25        2:43.83   
                     
10  Göteborg Sim Lag 3  1995  Göteborg Sim            2:45.27   
  Amanda Janzon  1997      42.46        42.46   
  Melika Abedi  1995      45.13        1:27.59   
  Izabella Jedel  1996      42.82        2:10.41   
  Matilda Kewenter  1997      34.86        2:45.27   
                     
11  Alingsås A-Team  1993  Alingsås SLS            2:47.17   
  Emma Johansson  1995      46.32        46.32   
  Sara Rådman  1995      47.25        1:33.57   
  Erika Sköldberg  1996      35.54        2:09.11   
  Hanna Rydén  1996      38.06        2:47.17   
                     
12  S02 Lag 2  Simklubben S 02            2:47.25   
  Abir Khodr  1995      41.50        41.50   
  Nesrin Khodr  1997      46.09        1:27.59   
  Hanna Erléus  1997      42.96        2:10.55   
  Olivia Bergström  1996      36.70        2:47.25   
                     
13  S02 Lag 3  Simklubben S 02            2:50.85   
  Julia Johansson  1997      48.94        48.94   
  Olivia Bergström  1996      44.58        1:33.52   
  Natalie Ylitalo  1995      38.63        2:12.15   
  Linnea Kaldrup  1996      38.70        2:50.85   
                     
14  Mass Lag 2  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:51.30   
  Amanda Knudsen  1996      44.04        44.04   
  Emma Andersson  1989      45.31        1:29.35   
  My Janzén  1997      46.76        2:16.11   
  Kim Hallhagen  1996      35.19        2:51.30   
                     
15  Mass Lag 3  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:52.97   
  Sofia Johannesson  1996      42.52        42.52   
  Elsa Hedström  1997      47.85        1:30.37   
  Rebecka Greberg  1995      45.88        2:16.25   
  Johanna Åberg  1997      36.72        2:52.97   
                     
16  Skäret SS Lag 2  Skäret Simsällskap            2:57.20   
  Alice Nyman  1997      44.72        44.72   
  Julia Nordqvist  1997      46.02        1:30.74   
  Julia Marksund-Larsson  1997      48.73        2:19.47   
  Emma Strandberg  1997      37.73        2:57.20   
                     
17  Mass Lag 5  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:00.89   
  Linnéa Schindelar  1997      47.06        47.06   
  Ulrika KrÜger  1996      48.42        1:35.48   
  Jennifer Ivarsson  1996      45.48        2:20.96   
  Zoe Rehnberg  1996      39.93        3:00.89   
                     
18  Kbss Lag Damer 1  Kungsbacka Simsällskap            3:06.99   
  Rebecca Franzén  1996      41.72        41.72   
  Matilda Holmqvist  1997      54.01        1:35.73   
  Johanna Johansson  1995      44.76        2:20.49   
  Nathalie Silfors  1997      46.50        3:06.99   
                     
19  Mass Lag 6  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:09.52   
  Elvia Trolltoft  1995      49.11        49.11   
  Malin Gatzwiller  1995      51.46        1:40.57   
  Klara Carlström  1997      48.80        2:29.37   
  Agnes Granberg  1996      40.15        3:09.52   
                     
20  Göteborg Sim Lag 4  1995  Göteborg Sim            3:10.28   
  Hanna Olander  1996      47.06        47.06   
  Anna Sundelin  1997      50.39        1:37.45   
  Evin Sadeghi  1995      52.89        2:30.34   
  Isabelle Jarl  1995      39.94        3:10.28   
                     
S77  1993  S77 Stenungsund            DSQ   
  Savannah Åstrand  1996      44.00        44.00   
                     
Mass Lag 4  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
  Petra Pagil  1997      44.24        44.24   
  Josefin Company Ekberg  1996      45.39        1:29.63   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Sjörén-Hedberg  1991  Simklubben S 02            27.05   
Niklas Löfgren  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.14   
Axel Aversund  1991  Alingsås SLS            27.26   
Sebastian Petersfeldt  1990  Kungsbacka Simsällskap            27.35   
Alexander Bechet  1986  Simklubben S 02            27.46   
Christoffer Tolj  1991  Solna Sundbyberg SS 04            27.57   
Petter Lindahl  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.67   
Mark Åström-Karlsson  1987  Solna Sundbyberg SS 04            27.87   
Lars Smedberg  1984  Ludvika Simsällskap            27.99   
10  Redir Ajiul  1988  Solna Sundbyberg SS 04            28.31   
11  Martin Ripendal  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.47   
12  Kristoffer Ek  1990  Solna Sundbyberg SS 04            28.60   
13  Philip Carlsson  1990  Alingsås SLS            28.62   
14  William Elfversson  1989  Kungsbacka Simsällskap            28.65   
15  Jacob Fredriksson  1992  Skäret Simsällskap            28.73   
16  Anton Sandström  1988  Ludvika Simsällskap            28.76   
17  Karl Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.08   
18  Kristoffer Dahlberg  1985  Skäret Simsällskap            29.20   
19  Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap            29.26   
20  Andreas Månsson  1991  Simklubben S 02            29.31   
21  Esa Virtanen  1990  Simklubben S 02            29.46   
22  Jesper Carlsson  1987  Ludvika Simsällskap            29.49   
23  Dennis Gnutek  1989  Göteborg Sim            29.50   
24  Niklas Eriksson  1987  Varberg-Falkenberg Sim            29.57   
25  Henrik Dahlin  1992  Solna Sundbyberg SS 04            29.71   
26  Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg            29.77   
27  Viktor Näsman  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.78   
28  Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.92   
29  Felipe Kristensson  1990  Simklubben S 02            30.15   
30  Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.25   
31  Karl Bertilsson  1992  Simklubben 1970            30.38   
32  Pernick Dam  1992  Göteborg Sim            30.86   
33  Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap            31.27   
34  Daniel Åslund  1992  Göteborg Sim            31.44   
35  Andreas Jalmestam  1990  Varberg-Falkenberg Sim            31.61   
36  Robert Ljungqvist  1990  Alingsås SLS            31.75   
37  Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap            31.94   
38  Daniel Jodin  1992  Kungälvs Simsällskap            32.02   
39  Daniel Paredes  1992  Simklubben S 02            32.72   
40  Erik Ivarsson  1992  Varberg-Falkenberg Sim            33.46   
41  Emil Österberg  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.36   
42  Johan Ripendal  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.43   
43  David Gustavsson  1992  Simklubben Elfsborg            35.87   
David Lilliedahl  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Benjamin Alavi  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Michael Berndtsson  1985  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Jesper Saletti  1988  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Andersson  1991  Skäret Simsällskap            29.86   
Carolina Skoog  1991  Solna Sundbyberg SS 04            30.35   
Johanna Pettersson  1992  Kungälvs Simsällskap            30.74   
Emelie Jansson  1989  Simklubben S 02            30.78   
Sofia Andersson  1992  Alingsås SLS            30.93   
Maria Degerman  1987  Simklubben S 02            31.01   
Yasmine Zabihi  1991  Simklubben S 02            31.25   
Ida-Marie Andersson  1988  Ronneby Simsällskap            31.38   
Jessica Kjellström  1989  Simklubben Elfsborg            31.61   
10  Emma Stokland  1990  Göteborg Sim            31.77   
11  Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02            32.15   
12  Beatrice Palmgren  1991  Kungsbacka Simsällskap            32.48   
13  Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02            32.55   
14  Linda Persson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.58   
15  Jacintha Bailey  1991  Göteborg Sim            32.63   
15  Angelica Norrena  1991  Solna Sundbyberg SS 04            32.63   
15  Ellen Svanberg  1991  Simklubben S 02            32.63   
15  Matilda Larsson  1988  Skäret Simsällskap            32.63   
19  Lisa Åkerström  1991  Kungälvs Simsällskap            32.66   
20  Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb            32.71   
21  Linda Jakobsson  1985  Göteborg Sim            32.75   
22  Veronica Nygren-Holland  1990  Solna Sundbyberg SS 04            32.99   
23  Jasna Bahonjic  1991  Simklubben Elfsborg            33.24   
24  Sandra Offesson  1990  Simklubben Elfsborg            33.26   
25  Josefina Holmén  1992  Trollhättans Simsällskap            33.31   
26  Daniella Rosengren  1992  Simklubben Elfsborg            33.42   
27  Linnéa Seignér  1990  Simklubben S 02            33.44   
28  Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap            33.50   
29  Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim            33.56   
30  Anna Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.66   
30  Sara Alfredsson  1991  Solna Sundbyberg SS 04            33.66   
32  Lovisa Winlöf  1992  Falköpings Simsällskap            33.69   
33  Frida Larsson  1990  Simklubben Elfsborg            33.76   
34  Filippa Hammerin  1992  Simklubben S 02            33.81   
35  Sabina Andersson  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.88   
36  Cecilia Johnsson  1990  Simklubben S 02            33.89   
37  Viktoria Nyberg  1991  Simklubben Elfsborg            33.96   
38  Frida Elander  1991  Simklubben S 02            34.14   
39  Mathilda Engfors-Nyqvist  1992  Simklubben Elfsborg            34.15   
40  Fanny Ladeborn  1990  Varberg-Falkenberg Sim            34.21   
41  Silje Hammarlund  1992  Simklubben Elfsborg            34.24   
42  Ninni Olsson  1992  Varberg-Falkenberg Sim            34.43   
43  Karin Kvarfordt  1992  Varberg-Falkenberg Sim            34.44   
44  Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb            34.45   
45  Erica Eriksson  1991  Kungsbacka Simsällskap            34.48   
46  Daniela Cocuzza  1992  Solna Sundbyberg SS 04            34.67   
46  Viktoria Hindgren  1991  Kungälvs Simsällskap            34.67   
48  Josefin Ekenberg  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.70   
49  Jessica Ericsson  1988  Simklubben 1970            34.78   
50  Frida Olander  1992  Göteborg Sim            34.88   
51  Nadia Zabihi  1992  Simklubben S 02            35.17   
52  Maria Oesterreich  1991  Simklubben S 02            35.31   
53  Sofia Karlkvist  1992  Solna Sundbyberg SS 04            35.59   
54  Jenny Svensson  1991  Solna Sundbyberg SS 04            35.61   
55  Sara Enerbäck  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.15   
56  Sandra Tysk-Karlsson  1992  Solna Sundbyberg SS 04            37.34   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Andersson  1993  Uddevalla Simförening    33.13        1:08.68   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    34.47        1:09.43   
Rasmus Platenik  1993  Simklubben 1970    33.62        1:10.59   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    34.39        1:10.78   
Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    34.58        1:11.33   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02    35.65        1:13.29   
Pontus Lund  1993  Uddevalla Simförening    35.84        1:14.49   
Alexander Berggren  1994  Alingsås SLS    37.45        1:15.65   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    36.24        1:16.38   
10  Aron Bryngelsson  1993  Skäret Simsällskap    37.53        1:16.42   
11  Henrik Christensson  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.16        1:17.54   
12  Robin van Mulders  1993  Simklubben 1970    37.71        1:17.68   
13  Benjamin Brånth  1993  Solna Sundbyberg SS 04    37.27        1:18.42   
14  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    38.17        1:18.55   
15  Fritiof Ingelhammar  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.21        1:19.71   
16  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    39.49        1:21.61   
17  André Idegård  1994  Göteborg Sim    39.21        1:22.20   
18  Christoffer Ericsson  1994  Simklubben 1970    40.90        1:23.26   
19  Zaid Mansur  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.02        1:24.01   
20  Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim    41.02        1:24.13   
21  Karl Palmqvist  1994  Skene Sim- och Idrottssällskap    41.21        1:24.54   
22  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    41.62        1:26.10   
23  Kim Krische  1994  Simklubben 1970    41.06        1:26.20   
24  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    43.23        1:26.23   
25  Pontus Liljered  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.55        1:26.32   
26  Christopher Johansson  1994  Kungälvs Simsällskap    40.69        1:26.69   
27  Karl-Oscar Larsson  1994  Skene Sim- och Idrottssällskap    1:27.67        1:27.67   
28  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim    45.25        1:32.19   
Samuel Thomélius  1993  Skäret Simsällskap            DNS   
Alexander Söderman  1993  Göteborg Sim            DNS   
John Nordberg  1994  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02    35.66        1:12.94   
Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap    35.41        1:13.61   
Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    35.88        1:14.05   
Therese Josefsson  1993  Simklubben S 02    36.16        1:14.36   
Hanna Nilsson  1993  Varberg-Falkenberg Sim    36.22        1:14.47   
Lykke Koch  1994  Skäret Simsällskap    36.88        1:15.11   
Julia Westholm  1994  Varberg-Falkenberg Sim    37.53        1:16.71   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    37.40        1:16.82   
Lisa Karlsson  1993  Varberg-Falkenberg Sim    36.84        1:17.05   
10  Solveig Ramallo  1993  Göteborg Sim    37.32        1:17.22   
11  Emelie Larsson  1994  Skäret Simsällskap    38.64        1:17.75   
12  Josefina Bergström  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.00        1:17.87   
13  Märta Johansson  1994  Skäret Simsällskap    38.08        1:17.99   
14  Emelie Bengtsson  1993  Kungsbacka Simsällskap    37.70        1:18.05   
15  Carina Fredriksson  1993  Solna Sundbyberg SS 04    37.38        1:18.30   
16  Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap    38.62        1:18.41   
17  Frida Thomasson  1994  Solna Sundbyberg SS 04    38.55        1:19.06   
18  Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02    38.37        1:19.36   
19  Isabell Dahlgren  1993  Göteborg Sim    39.03        1:19.78   
20  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben 1970    39.42        1:19.85   
21  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap    39.30        1:20.15   
22  Anna Mörtberg  1993  Solna Sundbyberg SS 04    39.17        1:20.22   
23  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap    39.26        1:20.60   
24  Sofie Fagenheim  1993  Varberg-Falkenberg Sim    39.16        1:20.69   
25  Johanna Larsson  1993  Kungsbacka Simsällskap    38.25        1:21.41   
26  Alexandra Horvath  1994  Simklubben S 02    39.39        1:21.56   
27  Maja Leander  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.37        1:21.94   
28  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    40.34        1:22.88   
29  Amanda Assadi  1993  Simklubben S 02    40.47        1:24.48   
30  Ebba Lindh  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.35        1:25.77   
31  Fanny Schill-Örne  1994  Kungsbacka Simsällskap    42.92        1:27.84   
Emma Ernberg-Strömqvist  1993  Varberg-Falkenberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap            46.05   
Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.06   
Ronni Mleczkovicz  1997  Göteborg Sim            47.13   
Pär Börjesson  1998  Göteborg Sim            48.54   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.63   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            49.25   
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim            50.02   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            53.71   
Max Bergstrand  1998  Göteborg Sim            54.13   
10  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            54.78   
11  Jacob Enander  1997  Lysekils Simsällskap            56.23   
12  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            56.67   
13  Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:00.08   
14  Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:01.38   
15  Jonathan Fors  1998  Lysekils Simsällskap            1:01.78   
16  Benjamin Ring  1998  Simklubben S 02            1:04.25   
Mohaimin Khalaf  1999  Simklubben S 02            DSQ   
Christian Söderlund  1998  Simklubben S 02            DSQ   
Jonathan Gilkes  1997  Simklubben 1970            DSQ   
Johannes Bäckström  1998  Simklubben S 02            DSQ   
Felix Färdmar  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Andersson  1997  Skäret Simsällskap            41.71   
Nesrin Khodr  1997  Simklubben S 02            45.28   
Julia Nordqvist  1997  Skäret Simsällskap            45.48   
Hanna Rutqvist  1997  Göteborg Sim            45.64   
Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim            46.48   
Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen            46.88   
Elsa Hedström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.23   
Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim            47.90   
Petra Pagil  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.25   
10  Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970            48.96   
11  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim            49.13   
12  Julia Marksund-Larsson  1997  Skäret Simsällskap            49.21   
13  Alice Nyman  1997  Skäret Simsällskap            50.59   
14  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.01   
15  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.07   
16  Elin Fredriksson  1997  Alingsås SLS            51.10   
17  Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02            51.33   
18  Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen            51.80   
19  Rebecka Bergström  1997  Solna Sundbyberg SS 04            52.20   
20  Julia Johansson  1997  Simklubben S 02            52.44   
21  Klara Johansson  1997  Simklubben S 02            53.63   
22  Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            53.86   
23  Ellen Johansson  1999  Simklubben 1970            53.95   
24  Ebba Andersson  1997  Simklubben Laxen            54.34   
25  Sophie Antonsson  1997  Simklubben S 02            54.49   
26  Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            55.26   
27  Frida Ahlberg  1997  Kungsbacka Simsällskap            55.61   
28  Malin Jonsson  1997  Skäret Simsällskap            55.69   
29  Viktoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen            56.27   
30  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            56.72   
31  Alexandra Knudsen  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            57.24   
32  Nathalie Silfors  1997  Kungsbacka Simsällskap            57.51   
33  Emma Hägglund  1997  Alingsås SLS            57.65   
34  Matilda Holmqvist  1997  Kungsbacka Simsällskap            57.78   
35  Erica Ivansson  1997  Simklubben Laxen            58.60   
36  Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap            59.09   
37  Regina Borg Wärmeng  1999  Simklubben S 02            59.60   
38  Matilda Larsson  1998  Skäret Simsällskap            59.95   
39  Anna Kvarfordt  1998  Varberg-Falkenberg Sim            1:04.34   
Anna Sundelin  1997  Göteborg Sim            DSQ   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Josefine Kjellander  1997  Göteborg Sim            DSQ   
Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim            DSQ   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen            DSQ   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim            DSQ   
Emma Strandberg  1997  Skäret Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Andersson  1995  Skäret Simsällskap    31.68  1:07.22  1:43.85    2:18.83   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    33.60  1:10.68  1:49.33    2:27.10   
Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02    33.33  1:11.70  1:51.54    2:28.14   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.81  1:15.27  1:55.31    2:32.62   
Victor Platenik  1995  Simklubben 1970    35.48  1:16.26  1:58.04    2:37.48   
Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.48  1:15.66  1:58.64    2:37.81   
Jesper Skoglund  1995  Lysekils Simsällskap    36.00  1:16.45  1:58.10    2:37.98   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    35.76  1:16.61  1:58.85    2:38.20   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    37.11  1:17.80  1:58.76    2:38.38   
10  Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    36.51  1:17.71  1:59.84    2:39.15   
11  Yousef Enouri  1996  Göteborg Sim    36.65  1:17.42  1:59.26    2:39.22   
12  Emil Elton  1995  Göteborg Sim    35.25  1:17.06  1:59.97    2:40.93   
13  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    37.39  1:19.90  2:02.51    2:43.05   
14  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim    37.27  1:19.43  2:01.53    2:43.31   
15  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    36.73  1:18.65  2:02.06    2:43.68   
16  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    37.92  1:20.62  2:03.84    2:43.97   
17  Oscar Sands  1995  Göteborg Sim    37.58  1:20.30  2:03.93    2:46.26   
18  Isak Ederberg  1995  Varberg-Falkenberg Sim    37.45  1:19.93  2:04.97    2:49.02   
19  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.89  1:18.14  2:04.99    2:49.21   
20  Gustav Fagenheim  1996  Varberg-Falkenberg Sim    38.49  1:23.62  2:08.60    2:51.08   
21  Jonathan Kinnear  1995  Göteborg Sim    38.63  1:23.31  2:09.13    2:51.61   
22  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    39.81  1:25.20  2:09.39    2:51.62   
23  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap    39.58  1:24.21  2:09.56    2:51.76   
24  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    40.54  1:25.76  2:11.00    2:55.37   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen    32.88  1:10.23  1:48.39    2:24.32   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    33.72  1:10.92  1:48.67    2:24.72   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    35.35  1:14.33  1:53.99    2:31.71   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim    36.01  1:15.48  1:55.03    2:32.06   
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS    36.53  1:16.86  1:56.05    2:32.46   
Olivia Lundgren  1995  S77 Stenungsund    35.96  1:15.40  1:55.69    2:33.16   
Camilla Svensson  1995  Solna Sundbyberg SS 04    35.00  1:14.91  1:55.11    2:34.46   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    35.78  1:15.86  1:57.60    2:37.02   
Amanda Sundström  1995  Skäret Simsällskap    35.38  1:16.11  1:57.95    2:37.31   
10  Amanda Enander  1995  Varberg-Falkenberg Sim    36.62  1:16.96  1:58.77    2:39.83   
11  Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim    37.04  1:18.35  1:59.50    2:40.26   
12  Ida Henriksson  1996  Varberg-Falkenberg Sim    36.85  1:19.08  2:01.95    2:40.74   
13  Isabelle Carlsson  1995  Skäret Simsällskap    36.51  1:17.81  2:00.34    2:42.12   
14  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    35.86  1:18.11  2:01.85    2:43.05   
15  Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    35.81  1:17.66  2:02.74    2:44.26   
16  Charlotte Ericson  1996  Göteborg Sim    36.85  1:19.20  2:03.55    2:45.52   
17  Katharina Mirsch  1995  Simklubben 1970    37.97  1:20.08  2:04.27    2:46.54   
18  Linn Amhliden  1995  Simklubben Laxen    36.38  1:19.78  2:04.65    2:48.41   
19  Rebecca Franzén  1996  Kungsbacka Simsällskap    38.64  1:21.65  2:49.04    2:49.04   
20  Abir Khodr  1995  Simklubben S 02    38.21  1:21.46  2:06.43    2:49.19   
21  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen    37.65  1:20.33  2:05.60    2:49.64   
22  Sofie Andersson  1996  Göteborg Sim    38.15  1:21.51  2:06.71    2:50.94   
23  Kim Holmlund  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.53  1:23.83  2:10.88    2:51.82   
24  Cecilia Johansson  1995  Varberg-Falkenberg Sim    37.80  1:22.74  2:09.83    2:53.65   
                     
 
Gren 11, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    30.12  1:03.97  1:39.60    2:15.81   
Fredrik Ahlinder  1990  Solna Sundbyberg SS 04    30.41  1:04.50  1:39.84    2:18.17   
Petter Lindahl  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.77  1:03.68  1:39.62    2:18.21   
Axel Aversund  1991  Alingsås SLS    30.71  1:06.21  1:42.86    2:19.62   
Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.06  1:06.29  1:43.77    2:23.01   
Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg    30.79  1:06.36  1:44.07    2:23.81   
Felipe Kristensson  1990  Simklubben S 02    33.06  1:12.13  1:55.15    2:38.73   
Andreas Jalmestam  1990  Varberg-Falkenberg Sim    33.97  1:17.93  2:08.01    2:52.31   
                     
 
Gren 12, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Svensson  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.61  1:09.49  1:48.23    2:27.97   
Frida Andersson  1991  Skäret Simsällskap    32.73  1:08.76  1:47.74    2:30.54   
Jessica Kjellström  1989  Simklubben Elfsborg    33.56  1:12.59  1:52.72    2:32.37   
Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim    34.98  1:13.72  1:54.50    2:34.26   
Emma Stokland  1990  Göteborg Sim    35.01  1:14.18  1:54.87    2:37.46   
Matilda Larsson  1988  Skäret Simsällskap    33.02  1:11.88  1:54.20    2:37.50   
Emelie Jansson  1989  Simklubben S 02    33.70  1:12.90  1:55.41    2:38.82   
Johanna Pettersson  1992  Kungälvs Simsällskap    32.96  1:11.89  1:54.39    2:39.36   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    35.47  1:15.82  1:58.07    2:39.99   
10  Sabina Andersson  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.69  1:16.08  1:58.72    2:40.39   
11  Linda Persson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.60  1:16.00  1:58.40    2:41.56   
12  Filippa Hammerin  1992  Simklubben S 02    36.12  1:18.84  2:03.43    2:47.77   
13  Lisa Åkerström  1991  Kungälvs Simsällskap    33.35  1:13.54  2:01.30    2:52.23   
14  Cecilia Johnsson  1990  Simklubben S 02    37.71  1:20.82  2:06.54    2:53.62   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Salomonsson  1993  Solna Sundbyberg SS 04            29.92   
Robin Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap            31.00   
Fritiof Ingelhammar  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.34   
Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            31.39   
Oliver Alm-Björklund  1993  Göteborg Sim            31.84   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02            31.86   
Rasmus Platenik  1993  Simklubben 1970            32.84   
Niklas Gustafsson  1993  Kungälvs Simsällskap            33.00   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02            33.18   
10  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim            33.30   
11  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            33.37   
12  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02            34.46   
13  Robin van Mulders  1993  Simklubben 1970            34.83   
14  Mathias Petrusson  1993  S77 Stenungsund            34.92   
15  Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            35.23   
16  Oscar Swartz-Frankenfelt  1994  Göteborg Sim            35.54   
17  Karl Palmqvist  1994  Skene Sim- och Idrottssällskap            35.67   
18  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970            35.89   
19  Zaid Mansur  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.02   
20  Henrik Christensson  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.08   
21  Alexander Berggren  1994  Alingsås SLS            36.88   
22  Sven Andersson  1994  Göteborg Sim            37.75   
23  Tobias Dahlin  1994  Skäret Simsällskap            37.87   
24  Erik Rådman  1993  Alingsås SLS            38.10   
25  Simon Jodin  1994  Kungälvs Simsällskap            38.16   
26  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            38.88   
27  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            39.41   
28  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            39.44   
29  Azhy Samal  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.74   
30  Oscar Lindmark  1993  Alingsås SLS            40.60   
31  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim            41.24   
32  Kim Krische  1994  Simklubben 1970            41.58   
33  Oskar Pettersson  1994  Simklubben S 02            41.81   
34  Anton Johansson  1993  Simklubben 1970            44.11   
35  Pontus Högberg  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.55   
Elias Eriksson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Markus Månsson  1994  Simklubben S 02            DSQ   
Karl-Oscar Larsson  1994  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Therese Josefsson  1993  Simklubben S 02            31.95   
Hanna Nilsson  1993  Varberg-Falkenberg Sim            32.31   
Amanda Svensson  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.39   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS            32.92   
Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02            33.00   
Carina Fredriksson  1993  Solna Sundbyberg SS 04            33.93   
Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02            33.97   
Isabelle Henriksson  1993  Varberg-Falkenberg Sim            34.04   
Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap            34.06   
10  Josefina Bergström  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.20   
11  Jennifer Ahlinder  1993  Solna Sundbyberg SS 04            34.21   
12  Louise Erlandsson  1993  Göteborg Sim            34.36   
13  Frida Thomasson  1994  Solna Sundbyberg SS 04            34.50   
13  Janina Fredriksson  1994  Skäret Simsällskap            34.50   
15  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben 1970            34.91   
16  Maja Leander  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.96   
17  Emelie Bengtsson  1993  Kungsbacka Simsällskap            35.02   
18  Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02            35.20   
19  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap            35.28   
20  Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbyberg SS 04            35.74   
21  Lisa Karlsson  1993  Varberg-Falkenberg Sim            35.80   
22  Caroline Andrén  1993  Kungsbacka Simsällskap            35.83   
23  Julia Westholm  1994  Varberg-Falkenberg Sim            35.85   
24  Fanny Schill-Örne  1994  Kungsbacka Simsällskap            35.88   
25  Jessica Moberg  1993  Simklubben S 02            35.89   
26  Lina Nestvall  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.45   
27  Sara Jonasson  1993  Göteborg Sim            36.46   
28  Elin Lindwall  1993  Simklubben 1970            36.67   
29  Amanda Persson  1994  Ronneby Simsällskap            36.80   
30  Maria Lagging  1993  Göteborg Sim            36.88   
31  Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            37.04   
32  My Lidenskog  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.05   
33  Joanna Nordqvist  1994  Skäret Simsällskap            37.18   
34  Charlotte Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.25   
35  Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap            37.30   
36  Cecilia Baggesen-Gyllunge  1994  Simklubben 1970            38.11   
37  Malin Sjöstrand  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.17   
38  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim            38.74   
39  Alexandra Lund  1993  Kungsbacka Simsällskap            38.79   
40  Lara Bretagnolle  1994  Solna Sundbyberg SS 04            39.36   
41  Alexandra Horvath  1994  Simklubben S 02            39.55   
42  Josefin KrÜger  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.87   
43  Teresia Norring-Baude  1994  Simklubben S 02            40.15   
44  Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.25   
45  Susanna Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.75   
46  Julia Sjöström  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.08   
47  Sofia Knutsson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.45   
48  Linnea Eriksson  1994  Simklubben S 02            41.56   
49  Linnéa Rölander  1994  Simklubben 1970            42.00   
50  Caroline Landén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.39   
51  Sandra Andrekson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.40   
52  Veronica Halvardsson  1993  Simklubben S 02            44.22   
53  Emma Blomqvist  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.26   
54  Sofie Fagenheim  1993  Varberg-Falkenberg Sim            44.51   
55  Fanny Söderlund  1993  Simklubben S 02            45.23   
Jennifer Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    42.61        1:30.31   
Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap    45.42        1:32.15   
Ronni Mleczkovicz  1997  Göteborg Sim    47.31        1:36.05   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    45.75        1:36.33   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.82        1:38.84   
Pär Börjesson  1998  Göteborg Sim    47.59        1:41.33   
Max Bergstrand  1998  Göteborg Sim    48.26        1:43.17   
Robert Sjödin  1998  Simklubben S 02    45.78        1:43.70   
Benjamin Ring  1998  Simklubben S 02            DSQ   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    39.04        1:24.74   
Felicia Andersson  1997  Skäret Simsällskap    39.67        1:25.02   
Hanna Rutqvist  1997  Göteborg Sim    39.18        1:25.37   
Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02    40.85        1:30.51   
Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen    41.77        1:30.63   
Rebecka Bergström  1997  Solna Sundbyberg SS 04    42.23        1:31.49   
Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    42.86        1:31.83   
Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim    44.56        1:33.11   
Nesrin Khodr  1997  Simklubben S 02    44.81        1:34.19   
10  Julia Nordqvist  1997  Skäret Simsällskap    45.51        1:34.92   
11  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    44.63        1:35.08   
12  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.12        1:35.12   
13  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.86        1:35.95   
14  Alice Nyman  1997  Skäret Simsällskap    47.20        1:39.01   
15  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    45.93        1:41.85   
16  Julia Marksund-Larsson  1997  Skäret Simsällskap    49.82        1:42.02   
17  Emma Strandberg  1997  Skäret Simsällskap    50.46        1:42.43   
18  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.22        1:45.61   
19  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    50.02        1:47.93   
20  Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.33        1:50.02   
21  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.42        1:51.19   
22  Alexandra Knudsen  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.64        1:51.71   
23  Linnéa Schindelar  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.79        1:53.51   
24  Klara Johansson  1997  Simklubben S 02    53.56        1:54.55   
Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen            DSQ   
Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen            DSQ   
Petra Pagil  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Elsa Hedström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02            40.12   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap            40.19   
Julian Cöster  1995  Göteborg Sim            40.33   
Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.94   
Victor Platenik  1995  Simklubben 1970            40.99   
Axel Tisell  1996  Solna Sundbyberg SS 04            41.28   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.50   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.84   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            43.01   
10  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            43.27   
11  Jakob Sundén  1995  Varberg-Falkenberg Sim            44.09   
12  Isak Ederberg  1995  Varberg-Falkenberg Sim            44.69   
13  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim            44.77   
14  Kevin Redder  1995  Simklubben S 02            44.78   
15  Fredrik Karlsson  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.83   
16  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02            44.87   
17  Johan Malmgren  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.92   
18  Karl Fransson  1995  S77 Stenungsund            44.94   
19  Christian Torsede  1995  Göteborg Sim            45.14   
20  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02            45.31   
21  Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02            45.52   
22  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            46.07   
23  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap            46.08   
24  Jonathan Kinnear  1995  Göteborg Sim            46.18   
25  Oscar Sands  1995  Göteborg Sim            46.32   
26  Karl Olsson  1996  Uddevalla Simförening            46.36   
27  Emil Elton  1995  Göteborg Sim            46.55   
28  Christian Gherman  1996  Kungälvs Simsällskap            47.05   
29  Jesper Skoglund  1995  Lysekils Simsällskap            47.59   
30  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim            47.72   
31  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen            48.26   
32  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            48.42   
33  Yousef Enouri  1996  Göteborg Sim            48.75   
34  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap            48.85   
35  Marcus Kindberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.92   
36  John Abrahamsson  1996  Skäret Simsällskap            49.98   
37  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            50.66   
38  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap            50.74   
39  Gustav Fagenheim  1996  Varberg-Falkenberg Sim            51.48   
40  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            52.30   
41  David Pålsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.34   
42  Arvid Berntsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.67   
43  Linus Bergman  1996  Simklubben Laxen            52.69   
44  Alexander Borg  1995  Solna Sundbyberg SS 04            53.14   
45  Carl Rothman  1995  Simklubben Laxen            53.49   
46  Tony Cogelja  1995  Simklubben S 02            53.94   
47  Viktor Niklasson  1996  Lysekils Simsällskap            54.41   
48  Sam Nalzi  1996  Simklubben S 02            55.70   
49  Alexandros Vasiliou  1995  Solna Sundbyberg SS 04            55.89   
Isac Abraham  1996  Göteborg Sim            DSQ   
Marcus Frisk  1995  Simklubben Laxen            DSQ   
Axel Lundgren  1995  Göteborg Sim            DSQ   
Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            DSQ   
Max Svelund-Selander  1996  Lysekils Simsällskap            DSQ   
Pontus Karlsson  1995  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nelly Henriksson  1995  Simklubben Laxen            39.27   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            40.07   
Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim            40.66   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            41.01   
Paulina Sköld  1995  Simklubben Laxen            41.13   
Matilda Pettersson  1996  S77 Stenungsund            41.77   
Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen            41.87   
Camilla Svensson  1995  Solna Sundbyberg SS 04            42.16   
Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            42.23   
10  Linnea Gustafsson  1995  Kungälvs Simsällskap            42.25   
11  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim            42.67   
12  Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim            42.85   
13  Johanna Janebäck  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.36   
14  Abir Khodr  1995  Simklubben S 02            43.45   
15  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            43.57   
16  Lina Berg  1996  Simklubben S 02            43.65   
17  Johanna Lentini  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.73   
18  Sofie Andersson  1996  Göteborg Sim            43.84   
19  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            44.26   
20  Olivia Bergström  1996  Simklubben S 02            44.28   
21  Melika Abedi  1995  Göteborg Sim            44.31   
22  Lina Johansson  1996  Skäret Simsällskap            44.37   
23  Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02            44.55   
24  Charlotte Ericson  1996  Göteborg Sim            44.84   
25  Afsaneh Askari  1996  Solna Sundbyberg SS 04            44.86   
25  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02            44.86   
27  Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS            45.18   
28  Amanda Enander  1995  Varberg-Falkenberg Sim            45.36   
29  Emma Andersson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.86   
30  Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970            45.90   
31  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen            45.92   
32  Josefin Company Ekberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.02   
33  Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02            46.37   
33  Johanna Tillberg  1995  Solna Sundbyberg SS 04            46.37   
35  Cecilia Johansson  1995  Varberg-Falkenberg Sim            46.50   
36  Johanna Johansson  1995  Kungsbacka Simsällskap            46.52   
37  Filippa Hellström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.55   
38  Ida Henriksson  1996  Varberg-Falkenberg Sim            46.71   
39  Evin Sadeghi  1995  Göteborg Sim            46.81   
40  Ebba Engström  1996  Varberg-Falkenberg Sim            47.00   
41  Anahit Askari  1996  Solna Sundbyberg SS 04            47.08   
42  Tea Widdgård  1996  S77 Stenungsund            47.12   
43  Linn Amhliden  1995  Simklubben Laxen            47.15   
44  Katharina Mirsch  1995  Simklubben 1970            47.24   
45  Hanna Rydén  1996  Alingsås SLS            47.37   
46  Madeleine Bergqvist  1996  Simklubben 1970            47.52   
47  Rebecca Franzén  1996  Kungsbacka Simsällskap            47.59   
48  Olivia Lundgren  1995  S77 Stenungsund            47.81   
49  Malin Ödlund  1996  Kungälvs Simsällskap            47.84   
50  Sara Rådman  1995  Alingsås SLS            47.86   
51  Izabella Jedel  1996  Göteborg Sim            48.22   
52  Johanna Westholm  1995  Varberg-Falkenberg Sim            48.43   
53  Savannah Åstrand  1996  S77 Stenungsund            49.35   
54  Ulrika KrÜger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.49   
55  Jelena Dukic  1996  Simklubben Laxen            49.60   
56  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim            49.65   
57  Amanda Knudsen  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.88   
58  Fredrika Gustavsson  1996  Simklubben Laxen            50.95   
59  Jenny Sjöstedt  1996  Simklubben Laxen            52.40   
Fredrika Svanholm  1995  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Beatrice Schütt  1996  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
Caroline van Mulders  1996  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Salomonsson  1993  Solna Sundbyberg SS 04    28.04        58.32   
Rasmus Salomonsson  1993  Solna Sundbyberg SS 04    29.19        59.92   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02    28.90        1:00.17   
Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    28.92        1:01.12   
Rasmus Platenik  1993  Simklubben 1970    29.15        1:01.14   
Fritiof Ingelhammar  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.40        1:01.66   
Oliver Alm-Björklund  1993  Göteborg Sim    29.93        1:02.20   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    30.05        1:02.37   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    29.89        1:03.00   
10  Pontus Lund  1993  Uddevalla Simförening    30.73        1:03.38   
11  Rasmus Andersson  1993  Uddevalla Simförening    29.90        1:03.80   
12  Alexander Berggren  1994  Alingsås SLS    31.00        1:04.37   
13  Benjamin Brånth  1993  Solna Sundbyberg SS 04    31.00        1:04.61   
14  Niklas Gustafsson  1993  Kungälvs Simsällskap    31.40        1:04.70   
15  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    31.21        1:05.44   
16  Robin van Mulders  1993  Simklubben 1970    31.19        1:05.77   
17  Zaid Mansur  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.01        1:07.79   
18  Aron Bryngelsson  1993  Skäret Simsällskap    32.67        1:07.95   
19  Henrik Christensson  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.54        1:08.71   
20  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim    33.08        1:09.00   
21  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    33.24        1:09.56   
22  Oscar Swartz-Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    33.67        1:09.57   
23  Azhy Samal  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.19        1:11.15   
24  Karl Palmqvist  1994  Skene Sim- och Idrottssällskap    33.91        1:11.36   
25  Christoffer Ericsson  1994  Simklubben 1970    34.57        1:12.01   
Alexander Söderman  1993  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Therese Josefsson  1993  Simklubben S 02    30.09        1:01.27   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS    29.71        1:01.96   
Amanda Svensson  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.09        1:04.09   
Maja Leander  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.77        1:06.16   
Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap    31.79        1:06.16   
Hanna Nilsson  1993  Varberg-Falkenberg Sim    31.96        1:06.18   
Isabell Dahlgren  1993  Göteborg Sim    31.80        1:06.53   
Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap    32.30        1:06.85   
Elin Lindwall  1993  Simklubben 1970    31.53        1:06.98   
10  Lykke Koch  1994  Skäret Simsällskap    32.24        1:07.13   
11  Märta Johansson  1994  Skäret Simsällskap    32.56        1:07.35   
12  Isabelle Henriksson  1993  Varberg-Falkenberg Sim    32.10        1:07.54   
13  Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02    32.34        1:07.70   
14  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap    32.45        1:07.92   
15  Louise Erlandsson  1993  Göteborg Sim    32.00        1:07.99   
16  Johanna Malm  1993  Skäret Simsällskap    32.51        1:08.09   
17  Jennifer Ahlinder  1993  Solna Sundbyberg SS 04    32.92        1:08.23   
18  Julia Westholm  1994  Varberg-Falkenberg Sim    32.70        1:08.39   
19  Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02    33.15        1:08.54   
20  Frida Thomasson  1994  Solna Sundbyberg SS 04    33.33        1:08.81   
21  Emelie Bengtsson  1993  Kungsbacka Simsällskap    33.04        1:08.88   
22  Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    33.98        1:09.05   
22  Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    33.50        1:09.05   
24  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap    33.37        1:09.19   
25  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben 1970    33.48        1:09.62   
26  Carina Fredriksson  1993  Solna Sundbyberg SS 04    33.28        1:09.78   
27  Caroline Andrén  1993  Kungsbacka Simsällskap    33.52        1:09.82   
28  Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbyberg SS 04    34.26        1:10.01   
29  Lisa Karlsson  1993  Varberg-Falkenberg Sim    33.63        1:11.07   
30  Jessica Moberg  1993  Simklubben S 02    33.39        1:11.16   
31  Johanna Larsson  1993  Kungsbacka Simsällskap    34.20        1:11.48   
                     
 
Gren 21, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Göteborg Sim Lag 1  1993  Göteborg Sim            4:46.96   
  Gustav Blomgren  1993      34.45  1:10.95      1:10.95   
  Alexander Söderman  1993      36.23  1:17.29      2:28.24   
  Oliver Alm-Björklund  1993      32.09  1:12.49      3:40.73   
  Oskar Rutqvist  1993      31.49  1:06.23      4:46.96   
                     
SS04 Pojkar  1991  Solna Sundbyberg SS 04            4:53.34   
  Benjamin Brånth  1993      36.83  1:17.14      1:17.14   
  Axel Tisell  1996      42.76  1:32.26      2:49.40   
  Rasmus Salomonsson  1993      29.90  1:05.16      3:54.56   
  Joel Salomonsson  1993      27.85  58.78      4:53.34   
                     
Herrar SK 70 Lag 1  Simklubben 1970            4:53.50   
  Rasmus Platenik  1993      34.22  1:10.43      1:10.43   
  Robin van Mulders  1993      38.11  1:21.16      2:31.59   
  Christoffer Källén  1993      31.97  1:12.85      3:44.44   
  Christoffer Ericsson  1994      33.64  1:09.06      4:53.50   
                     
Mass Lag 1  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            5:07.03   
  Henrik Christensson  1993      36.51  1:16.05      1:16.05   
  Zaid Mansur  1993      41.18  1:28.07      2:44.12   
  Fritiof Ingelhammar  1993      33.18  1:13.30      3:57.42   
  Pontus Liljered  1993      33.51  1:09.61      5:07.03   
                     
Kungälvs SS P.14 Lag 1  Kungälvs Simsällskap            5:08.28   
  Simon Jodin  1994      38.25  1:19.82      1:19.82   
  Niklas Gustafsson  1993      37.24  1:20.65      2:40.47   
  Anton Arvidsson  1994      35.78  1:20.17      4:00.64   
  Sebastian Pettersson  1994      32.15  1:07.64      5:08.28   
                     
Göteborg Sim Lag 2  1993  Göteborg Sim            5:17.56   
  André Idegård  1994      38.71  1:20.03      1:20.03   
  Sven Andersson  1994      40.00  1:25.45      2:45.48   
  Oscar Swartz-Frankenfelt  1994      35.97  1:19.36      4:04.84   
  Gustav Olander  1994      33.38  1:12.72      5:17.56   
                     
Alingsås Lag 1  1990  Alingsås SLS            5:30.14   
  André Leo  1993      38.23  1:19.06      1:19.06   
  Erik Rådman  1993      42.06  1:26.84      2:45.90   
  Alexander Berggren  1994      39.62  1:27.53      4:13.43   
  Oscar Lindmark  1993      36.00  1:16.71      5:30.14   
                     
Skäret SS Lag 1  Skäret Simsällskap            5:38.49   
  Aron Bryngelsson  1993      37.42  1:16.84      1:16.84   
  Johan Andersson  1995      36.86  1:19.32      2:36.16   
  Alexander Hedlund  1996      48.89  1:44.02      4:20.18   
  Tobias Dahlin  1994      37.65  1:18.31      5:38.49   
                     
Mass Lag 2  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            6:03.19   
  Elias Eriksson  1994      1:34.23  2:19.09      2:19.09   
  Oskar Näsman  1994      51.60  1:33.15      3:52.24   
  Azhy Samal  1994      50.74  1:28.09      5:20.33   
  Pontus Högberg  1994      42.86  42.86      6:03.19   
                     
S02 Lag 1  Simklubben S 02            DSQ   
  Filip Holmqvist  1994      33.80  1:09.53      1:09.53   
  Martin Janson  1994              2:35.98   
                     
                     
 
Gren 22, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
S02 Lag 1  Simklubben S 02            4:55.30   
  Anna Sirenius Lundberg  1994      35.17  1:12.69      1:12.69   
  Jessica Moberg  1993      39.60  1:24.74      2:37.43   
  Karin Jarenfors  1993      34.10  1:15.06      3:52.49   
  Therese Josefsson  1993      30.03  1:02.81      4:55.30   
                     
Varberg Damer Lag 1  Varberg-Falkenberg Sim            4:56.84   
  Victoria Karlsson  1994      35.60  1:13.54      1:13.54   
  Isabelle Henriksson  1993      37.24  1:18.99      2:32.53   
  Hanna Nilsson  1993      33.89  1:15.39      3:47.92   
  Julia Westholm  1994      32.19  1:08.92      4:56.84   
                     
Mass Lag 1  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:59.94   
  Josefina Bergström  1993      37.28  1:16.99      1:16.99   
  Ebba Lindh  1994      40.23  1:25.18      2:42.17   
  Amanda Svensson  1993      33.05  1:12.20      3:54.37   
  Maja Leander  1993      31.08  1:05.57      4:59.94   
                     
Skäret SS Lag 1  Skäret Simsällskap            5:07.18   
  Emelie Larsson  1994      38.19  1:18.25      1:18.25   
  Lykke Koch  1994      39.63  1:24.51      2:42.76   
  Janina Fredriksson  1994      35.34  1:16.56      3:59.32   
  Märta Johansson  1994      32.90  1:07.86      5:07.18   
                     
SS04 Flickor  1996  Solna Sundbyberg SS 04            5:08.16   
  Carina Fredriksson  1993      37.16  1:17.71      1:17.71   
  Julia Thurfjell  1994      37.70  1:20.99      2:38.70   
  Frida Thomasson  1994      37.39  1:22.40      4:01.10   
  Jennifer Ahlinder  1993      31.70  1:07.06      5:08.16   
                     
Göteborg Sim Lag 1  1993  Göteborg Sim            5:10.62   
  Solveig Ramallo  1993      38.58  1:18.82      1:18.82   
  Maria Lagging  1993      39.92  1:25.61      2:44.43   
  Louise Erlandsson  1993      35.51  1:18.93      4:03.36   
  Isabell Dahlgren  1993      31.18  1:07.26      5:10.62   
                     
Kbss Lag Damer 1  Kungsbacka Simsällskap            5:10.95   
  Carolina Elvind  1994      35.05  1:14.09      1:14.09   
  Caroline Andrén  1993      38.81  1:22.42      2:36.51   
  Fanny Schill-Örne  1994      38.18  1:26.39      4:02.90   
  Emelie Bengtsson  1993      32.41  1:08.05      5:10.95   
                     
S02 Lag 2  Simklubben S 02            5:30.02   
  Alexandra Horvath  1994      40.32  1:22.41      1:22.41   
  Bianca Norén  1993      42.85  1:35.13      2:57.54   
  Amanda Zetterström  1994      21.24  1:19.81      4:17.35   
  Amanda Assadi  1993      33.75  1:12.67      5:30.02   
                     
Mass Lag 2  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            5:38.66   
  Malin Sjöström  1995      41.80  1:26.81      1:26.81   
  Josefin KrÜger  1994      42.11  1:30.72      2:57.53   
  Charlotte Rosdahl  1994      39.50  1:28.89      4:26.42   
  Susanna Rosdahl  1994      34.16  1:12.24      5:38.66   
                     
10  Kungälvs SS F.14 Lag 1  Kungälvs Simsällskap            5:39.36   
  Anna Ljung  1994      42.98  1:27.10      1:27.10   
  Linnea Gustafsson  1995      43.09  1:31.74      2:58.84   
  Amanda Nielsen-Fernandez  1994      41.80  1:31.47      4:30.31   
  Ida Almbratt  1994      31.57  1:09.05      5:39.36   
                     
11  Mass Lag 3  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            5:58.02   
  Lina Nestvall  1994      45.28  1:33.61      1:33.61   
  Caroline Landén  1994      44.15  1:32.95      3:06.56   
  Elin Wallin  1994      40.74  1:33.32      4:39.88   
  Amanda Knudsen  1996      37.60  1:18.14      5:58.02   
                     
Mass Lag 4  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
  Freja Sadler  1994      1:30.68        2:16.68   
                     
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Michael Berndtsson  1985  Simklubben Elfsborg            26.11   
Erik Larsson  1987  Uddevalla Simförening            28.83   
Jimmy Weidmann  1990  Simklubben S 02            28.87   
Jacob Fredriksson  1992  Skäret Simsällskap            29.29   
Sebastian Petersfeldt  1990  Kungsbacka Simsällskap            29.38   
Alexander Bechet  1986  Simklubben S 02            29.68   
Lars Smedberg  1984  Ludvika Simsällskap            29.72   
Mark Åström-Karlsson  1987  Solna Sundbyberg SS 04            29.91   
Jesper Kalldin  1990  Solna Sundbyberg SS 04            29.93   
10  Daniel Jodin  1992  Kungälvs Simsällskap            30.04   
11  Philip Carlsson  1990  Alingsås SLS            30.20   
11  Mattias Toresäter  1988  Simklubben Elfsborg            30.20   
13  Henrik Dahlin  1992  Solna Sundbyberg SS 04            30.36   
14  Kristoffer Dahlberg  1985  Skäret Simsällskap            30.59   
15  Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.60   
16  Niklas Eriksson  1987  Varberg-Falkenberg Sim            30.78   
17  Dennis Gnutek  1989  Göteborg Sim            30.80   
18  Anton Sandström  1988  Ludvika Simsällskap            30.81   
19  Christoffer Tolj  1991  Solna Sundbyberg SS 04            31.25   
20  Sebastian Abram  1991  Solna Sundbyberg SS 04            31.41   
21  Karl Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.48   
22  Niklas Axelsson  1991  Alingsås SLS            31.73   
23  Kristoffer Ek  1990  Solna Sundbyberg SS 04            31.77   
24  Marcus Carlström  1992  Hvetlanda Simsällskap            31.78   
25  William Elfversson  1989  Kungsbacka Simsällskap            31.85   
26  Daniel Åslund  1992  Göteborg Sim            31.89   
27  Pernick Dam  1992  Göteborg Sim            32.09   
28  Benjamin Alavi  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.63   
29  Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap            32.85   
29  Robert Ljungqvist  1990  Alingsås SLS            32.85   
31  Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap            32.96   
32  Viktor Näsman  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.28   
33  Karl Bertilsson  1992  Simklubben 1970            33.48   
34  Martin Ripendal  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.53   
35  Tobias Bergentz  1992  Alingsås SLS            34.18   
36  Emil Österberg  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.29   
37  Jonathan Hallman  1990  Hvetlanda Simsällskap            35.33   
38  Andreas Månsson  1991  Simklubben S 02            35.49   
39  David Gustavsson  1992  Simklubben Elfsborg            35.68   
40  Erik Ivarsson  1992  Varberg-Falkenberg Sim            35.76   
41  Andreas Jalmestam  1990  Varberg-Falkenberg Sim            36.03   
42  David Lilliedahl  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.63   
42  Johan Ripendal  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.63   
                     
 
Gren 24, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Pettersson  1992  Kungälvs Simsällskap            31.53   
Frida Andersson  1991  Skäret Simsällskap            31.69   
Christina Sjöholm  1986  Simklubben Elfsborg            32.41   
Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02            32.41   
Isabel Svensson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.61   
Matilda Larsson  1988  Skäret Simsällskap            32.74   
Sofia Andersson  1992  Alingsås SLS            32.80   
Frida Larsson  1990  Simklubben Elfsborg            32.81   
Veronica Brännfeldt  1990  Skäret Simsällskap            33.01   
10  Lovisa Winlöf  1992  Falköpings Simsällskap            33.18   
11  Johanna Svensson  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.19   
12  Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02            33.97   
13  Daniella Rosengren  1992  Simklubben Elfsborg            34.06   
14  Sara Alfredsson  1991  Solna Sundbyberg SS 04            34.16   
15  Fanny Ladeborn  1990  Varberg-Falkenberg Sim            34.19   
16  Sandra Sjöstrand  1991  Hvetlanda Simsällskap            34.21   
17  Anna Ekelund  1991  Kungsbacka Simsällskap            34.36   
18  Ellen Svanberg  1991  Simklubben S 02            34.37   
19  Emma Waite  1992  Göteborg Sim            34.53   
20  Sandra Offesson  1990  Simklubben Elfsborg            34.69   
21  Frida Olander  1992  Göteborg Sim            34.78   
22  Beatrice Palmgren  1991  Kungsbacka Simsällskap            34.96   
23  Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb            35.02   
24  Linda Eliason  1990  Göteborg Sim            35.14   
24  Jacintha Bailey  1991  Göteborg Sim            35.14   
26  Jessica Ericsson  1988  Simklubben 1970            35.45   
27  Anna Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.53   
28  Karin Kvarfordt  1992  Varberg-Falkenberg Sim            35.57   
29  Jenny Svensson  1991  Solna Sundbyberg SS 04            35.59   
30  Silje Hammarlund  1992  Simklubben Elfsborg            35.61   
31  Linda Persson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.71   
32  Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap            35.73   
33  Cecilia Johnsson  1990  Simklubben S 02            35.76   
34  Amanda Eriksson  1992  Kungsbacka Simsällskap            35.91   
35  Josefina Holmén  1992  Trollhättans Simsällskap            36.03   
36  Angelica Norrena  1991  Solna Sundbyberg SS 04            36.08   
37  Daniela Cocuzza  1992  Solna Sundbyberg SS 04            36.11   
38  Viktoria Nyberg  1991  Simklubben Elfsborg            36.16   
39  Emma Andersson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.36   
40  Ninni Olsson  1992  Varberg-Falkenberg Sim            36.71   
41  Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim            36.80   
42  Katarina Liedman  1992  Kungälvs Simsällskap            36.81   
43  Klara Simonson  1991  Simklubben Elfsborg            36.98   
44  Emma Stokland  1990  Göteborg Sim            37.12   
45  Julia Linse  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.34   
46  Madeleine Larsson  1992  Skäret Simsällskap            37.39   
47  Louise Bateman  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.53   
48  Linnea Andersson  1991  Simklubben Elfsborg            37.56   
49  Filippa Hammerin  1992  Simklubben S 02            37.77   
50  Louise Larsson  1992  Simklubben S 02            37.79   
51  Erica Eriksson  1991  Kungsbacka Simsällskap            37.81   
52  Lisa Åkerström  1991  Kungälvs Simsällskap            38.11   
53  Viktoria Hindgren  1991  Kungälvs Simsällskap            38.14   
54  Sara Engebring  1989  Simklubben 1970            38.29   
55  Felicia Svensson  1992  Varberg-Falkenberg Sim            39.31   
56  Sofia Karlkvist  1992  Solna Sundbyberg SS 04            40.44   
                     
 
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Platenik  1995  Simklubben 1970    42.47        1:28.54   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.03        1:28.81   
Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.75        1:28.86   
Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02    42.53        1:28.88   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    42.86        1:29.01   
Axel Tisell  1996  Solna Sundbyberg SS 04    43.75        1:33.15   
Isak Ederberg  1995  Varberg-Falkenberg Sim    44.70        1:35.53   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    45.64        1:36.38   
Christian Torsede  1995  Göteborg Sim    45.73        1:36.91   
10  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    44.84        1:37.53   
11  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    45.97        1:37.91   
12  Jakob Sundén  1995  Varberg-Falkenberg Sim    46.25        1:38.06   
13  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.14        1:39.16   
14  Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    46.73        1:39.28   
15  Johan Malmgren  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.92        1:40.02   
16  Jacob Lundén  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.62        1:40.26   
17  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    46.86        1:40.75   
18  Karl Fransson  1995  S77 Stenungsund    45.97        1:40.87   
19  Jonathan Kinnear  1995  Göteborg Sim    48.72        1:40.90   
20  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    47.89        1:41.45   
21  Christian Gherman  1996  Kungälvs Simsällskap    46.69        1:41.63   
22  Jesper Skoglund  1995  Lysekils Simsällskap    48.38        1:44.15   
23  Karl Olsson  1996  Uddevalla Simförening    48.49        1:44.20   
24  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    50.17        1:44.75   
25  Marcus Kindberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.42        1:47.54   
26  John Abrahamsson  1996  Skäret Simsällskap    53.84        1:50.09   
27  David Pålsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.70        1:51.95   
28  Axel Lundgren  1995  Göteborg Sim    53.09        1:52.30   
29  Linus Bergman  1996  Simklubben Laxen    55.18        1:56.53   
Kevin Redder  1995  Simklubben S 02            DSQ   
Fredrik Karlsson  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Mattias Christensson  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Olsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    39.28        1:25.30   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    40.88        1:26.97   
Amanda Sundström  1995  Skäret Simsällskap    42.37        1:28.03   
Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim    41.60        1:28.60   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    42.73        1:30.43   
Matilda Pettersson  1996  S77 Stenungsund    43.44        1:31.80   
Johanna Lentini  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.38        1:32.30   
Camilla Svensson  1995  Solna Sundbyberg SS 04    43.19        1:32.30   
Linnea Gustafsson  1995  Kungälvs Simsällskap    43.82        1:32.34   
10  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim    44.54        1:32.90   
11  Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS    44.83        1:33.56   
12  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    46.05        1:34.37   
13  Isabelle Carlsson  1995  Skäret Simsällskap    44.98        1:34.66   
14  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    44.39        1:34.75   
15  Charlotte Ericson  1996  Göteborg Sim    46.08        1:35.84   
16  Melika Abedi  1995  Göteborg Sim    46.55        1:36.70   
17  Josefin Company Ekberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.41        1:37.10   
17  Beatrice Schütt  1996  Kungälvs Simsällskap    43.82        1:37.10   
19  Emma Andersson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.80        1:37.50   
20  Abir Khodr  1995  Simklubben S 02    45.07        1:37.69   
21  Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    45.17        1:37.94   
22  Amanda Enander  1995  Varberg-Falkenberg Sim    47.12        1:37.95   
23  Evin Sadeghi  1995  Göteborg Sim    47.73        1:38.50   
24  Johanna Johansson  1995  Kungsbacka Simsällskap    47.22        1:38.68   
25  Lina Johansson  1996  Skäret Simsällskap    47.11        1:39.13   
26  Filippa Hellström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.92        1:39.20   
27  Sara Rådman  1995  Alingsås SLS    47.95        1:40.27   
28  Cecilia Johansson  1995  Varberg-Falkenberg Sim    47.52        1:40.97   
29  Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970    47.64        1:42.30   
Olivia Lundgren  1995  S77 Stenungsund            DNS   
Olivia Bergström  1996  Simklubben S 02            DSQ   
Paulina Sköld  1995  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.17   
Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap            42.53   
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim            42.55   
Pär Börjesson  1998  Göteborg Sim            44.59   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            45.03   
Max Bergstrand  1998  Göteborg Sim            45.31   
Robert Sjödin  1998  Simklubben S 02            46.15   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.37   
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.27   
10  Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.29   
11  Jacob Enander  1997  Lysekils Simsällskap            51.87   
12  Felix Färdmar  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            54.56   
13  Christian Söderlund  1998  Simklubben S 02            54.64   
14  Jonathan Fors  1998  Lysekils Simsällskap            57.48   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            DSQ   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02            DSQ   
Max Ölmeby  1997  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Rutqvist  1997  Göteborg Sim            37.57   
Felicia Andersson  1997  Skäret Simsällskap            38.90   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim            40.09   
Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02            40.79   
Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen            42.29   
Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim            42.61   
Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim            42.70   
Nesrin Khodr  1997  Simklubben S 02            42.73   
Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim            42.97   
10  Rebecka Bergström  1997  Solna Sundbyberg SS 04            43.02   
11  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.67   
12  Petra Pagil  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.97   
13  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen            45.39   
14  Julia Nordqvist  1997  Skäret Simsällskap            45.51   
15  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap            45.68   
16  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim            46.14   
17  Julia Marksund-Larsson  1997  Skäret Simsällskap            46.39   
18  Linnéa Schindelar  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.84   
18  Alice Nyman  1997  Skäret Simsällskap            46.84   
20  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.00   
21  Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen            47.41   
22  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            47.56   
23  Emma Strandberg  1997  Skäret Simsällskap            48.02   
24  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.05   
25  Julia Johansson  1997  Simklubben S 02            48.27   
26  Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970            48.47   
27  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.83   
28  Elsa Hedström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.38   
29  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.96   
30  Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.17   
31  Matilda Larsson  1998  Skäret Simsällskap            51.24   
32  Alexandra Knudsen  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.48   
33  Erica Ivansson  1997  Simklubben Laxen            52.17   
34  Emma Renberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.18   
35  Ebba Andersson  1997  Simklubben Laxen            52.72   
36  Viktoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen            54.76   
37  Josefine Kjellander  1997  Göteborg Sim            55.10   
38  Anna Sundelin  1997  Göteborg Sim            55.48   
39  Roxana Mizani  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            55.74   
40  Elin Fredriksson  1997  Alingsås SLS            56.96   
41  Ellen Johansson  1999  Simklubben 1970            58.18   
42  Anna Kvarfordt  1998  Varberg-Falkenberg Sim            59.75   
43  Sophie Antonsson  1997  Simklubben S 02            1:00.41   
44  Malin Jonsson  1997  Skäret Simsällskap            1:01.74   
45  Benedicte Balslev  1997  Varberg-Falkenberg Sim            1:02.48   
Paulina Dybern  1998  Simklubben S 02            DSQ   
Jasmin David  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Emma Hägglund  1997  Alingsås SLS            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Söderman  1993  Göteborg Sim    35.93        1:14.90   
Rasmus Platenik  1993  Simklubben 1970    35.47        1:15.76   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    36.14        1:18.62   
Robin van Mulders  1993  Simklubben 1970    38.53        1:20.71   
Niklas Gustafsson  1993  Kungälvs Simsällskap    38.10        1:21.46   
Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    38.82        1:21.66   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    37.97        1:23.76   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02    39.95        1:24.11   
Alexander Berggren  1994  Alingsås SLS    40.10        1:24.25   
10  Oliver Alm-Björklund  1993  Göteborg Sim    39.85        1:24.32   
11  Fritiof Ingelhammar  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.21        1:24.39   
12  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim    40.24        1:25.08   
13  Rasmus Andersson  1993  Uddevalla Simförening    39.65        1:25.21   
14  Sven Andersson  1994  Göteborg Sim    40.85        1:25.58   
15  Erik Rådman  1993  Alingsås SLS    41.68        1:26.42   
16  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    40.87        1:26.43   
17  Azhy Samal  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.55        1:27.94   
18  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    40.76        1:27.99   
19  Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    42.05        1:28.52   
20  Zaid Mansur  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.81        1:28.64   
21  Henrik Christensson  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.48        1:28.94   
22  Viktor Pyk  1993  Kungsbacka Simsällskap    42.10        1:29.20   
23  Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim    41.94        1:29.51   
24  Simon Jodin  1994  Kungälvs Simsällskap    44.73        1:33.07   
25  Oscar Lindmark  1993  Alingsås SLS    43.99        1:33.19   
26  Christopher Johansson  1994  Kungälvs Simsällskap    45.17        1:35.13   
27  Oskar Näsman  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.58        1:35.26   
28  Christoffer Ericsson  1994  Simklubben 1970    45.02        1:35.45   
29  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    46.64        1:36.87   
30  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim    47.43        1:40.50   
Mathias Petrusson  1993  S77 Stenungsund            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Henriksson  1993  Varberg-Falkenberg Sim    37.59        1:19.35   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS    37.89        1:20.61   
Lykke Koch  1994  Skäret Simsällskap    39.31        1:22.50   
Caroline Andrén  1993  Kungsbacka Simsällskap    38.82        1:22.56   
Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbyberg SS 04    38.97        1:22.60   
Johanna Malm  1993  Skäret Simsällskap    39.81        1:22.72   
Anna Mörtberg  1993  Solna Sundbyberg SS 04    39.61        1:24.40   
Ebba Lindh  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.09        1:24.97   
Maria Lagging  1993  Göteborg Sim    39.96        1:25.52   
10  Jessica Moberg  1993  Simklubben S 02    39.73        1:25.65   
11  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben 1970    41.64        1:27.62   
12  Josefina Bergström  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.44        1:27.94   
13  Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap    41.82        1:28.03   
14  Jennifer Ahlinder  1993  Solna Sundbyberg SS 04    41.82        1:28.08   
15  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap    41.66        1:28.10   
16  Emelie Bengtsson  1993  Kungsbacka Simsällskap    41.34        1:28.63   
17  Märta Johansson  1994  Skäret Simsällskap    41.70        1:28.71   
17  Anna Ljung  1994  Kungälvs Simsällskap    42.53        1:28.71   
19  Lisa Karlsson  1993  Varberg-Falkenberg Sim    41.82        1:28.87   
20  Frida Sundqvist  1993  Göteborg Sim    42.12        1:28.89   
21  Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    41.90        1:28.90   
22  Josefin KrÜger  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.86        1:29.15   
23  Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.66        1:29.30   
24  Olivia Bång  1994  Simklubben Laxen    41.50        1:29.71   
25  Maja Leander  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.75        1:29.89   
26  Carina Fredriksson  1993  Solna Sundbyberg SS 04    41.76        1:30.15   
27  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap    41.74        1:30.60   
28  Amanda Persson  1994  Ronneby Simsällskap    43.10        1:30.80   
29  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    43.85        1:31.34   
30  Elin Lindwall  1993  Simklubben 1970    45.79        1:37.21   
31  Johanna Larsson  1993  Kungsbacka Simsällskap    44.03        1:37.98   
                     
 
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Michael Berndtsson  1985  Simklubben Elfsborg    29.01  1:01.31  1:34.71    2:08.02   
Jimmy Weidmann  1990  Simklubben S 02    32.40  1:06.92  1:41.82    2:14.88   
Daniel Jodin  1992  Kungälvs Simsällskap    32.57  1:07.25  1:42.75    2:17.46   
Erik Larsson  1987  Uddevalla Simförening    32.14  1:07.10  1:42.92    2:17.50   
Karl Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.06  1:08.22  1:44.01    2:20.17   
Fredrik Ahlinder  1990  Solna Sundbyberg SS 04    33.49  1:09.13  1:45.33    2:20.55   
Sebastian Abram  1991  Solna Sundbyberg SS 04    32.53  1:08.40  1:45.40    2:21.70   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.05  1:07.81  1:45.16    2:22.04   
Daniel Åslund  1992  Göteborg Sim    33.49  1:09.87  1:47.08    2:23.11   
10  Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    33.48  1:09.33  1:46.29    2:23.34   
11  Esa Virtanen  1990  Simklubben S 02    33.97  1:09.91  1:47.00    2:23.59   
12  Niklas Axelsson  1991  Alingsås SLS    33.28  1:09.77  1:47.13    2:23.88   
13  Mattias Toresäter  1988  Simklubben Elfsborg    32.96  1:09.75  1:47.98    2:24.14   
14  Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap    34.62  1:11.40  1:48.15    2:25.30   
15  Pernick Dam  1992  Göteborg Sim    34.41  1:11.57  1:50.92    2:30.72   
16  Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    35.20  1:14.00  1:53.54    2:31.58   
17  Niklas Eriksson  1987  Varberg-Falkenberg Sim    33.82  1:13.07  1:54.24    2:33.45   
18  Karl Bertilsson  1992  Simklubben 1970    36.02  1:15.29  1:55.72    2:34.95   
19  Henrik Dahlin  1992  Solna Sundbyberg SS 04    33.89  1:14.26  1:58.25    2:42.31   
20  Emil Österberg  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.23  1:17.62  2:00.14    2:42.39   
21  David Gustavsson  1992  Simklubben Elfsborg    39.56  1:21.46  2:03.95    2:44.45   
22  Andreas Jalmestam  1990  Varberg-Falkenberg Sim    39.44  1:21.51  2:03.94    2:44.62   
23  Andreas Månsson  1991  Simklubben S 02    38.70  1:21.52  2:05.62    2:48.07   
24  Erik Ivarsson  1992  Varberg-Falkenberg Sim    38.87  1:21.81  2:05.71    2:48.87   
                     
 
Gren 32, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Pettersson  1992  Kungälvs Simsällskap    33.71  1:09.42  1:46.09    2:22.47   
Matilda Larsson  1988  Skäret Simsällskap    34.76  1:10.97  1:47.81    2:23.73   
Sofia Andersson  1992  Alingsås SLS    35.11  1:12.28  1:50.37    2:28.68   
Frida Larsson  1990  Simklubben Elfsborg    35.07  1:12.47  1:50.70    2:28.72   
Isabel Svensson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.21  1:12.83  1:51.75    2:30.57   
Christina Sjöholm  1986  Simklubben Elfsborg    34.79  1:12.83  1:52.00    2:30.87   
Emma Waite  1992  Göteborg Sim    36.50  1:14.81  1:54.25    2:32.61   
Daniella Rosengren  1992  Simklubben Elfsborg    34.72  1:13.30  1:53.55    2:32.76   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    36.97  1:16.24  1:55.74    2:33.35   
10  Lovisa Winlöf  1992  Falköpings Simsällskap    35.63  1:14.40  1:53.91    2:33.56   
11  Sandra Offesson  1990  Simklubben Elfsborg    36.95  1:15.93  1:54.72    2:33.89   
12  Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02    35.65  1:15.15  1:55.70    2:34.70   
13  Fanny Ladeborn  1990  Varberg-Falkenberg Sim    36.40  1:16.11  1:56.50    2:36.63   
14  Veronica Brännfeldt  1990  Skäret Simsällskap    36.07  1:16.19  1:56.94    2:36.79   
15  Ellen Svanberg  1991  Simklubben S 02    37.13  1:17.09  1:57.40    2:37.31   
16  Emelie Jansson  1989  Simklubben S 02    37.68  1:17.79  1:58.40    2:37.74   
17  Jessica Ericsson  1988  Simklubben 1970    37.29  1:16.67  1:57.65    2:38.23   
18  Linn Henrikson  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.78  1:17.33  1:58.80    2:38.29   
19  Frida Olander  1992  Göteborg Sim    36.48  1:16.77  1:58.57    2:39.57   
20  Viktoria Nyberg  1991  Simklubben Elfsborg    37.32  1:16.64  1:59.17    2:41.45   
21  Sandra Sjöstrand  1991  Hvetlanda Simsällskap    37.22  1:18.01  1:59.94    2:42.27   
22  Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim    39.04  1:20.30  2:01.99    2:43.08   
                     
 
Gren 33, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02            34.67   
Julian Cöster  1995  Göteborg Sim            35.82   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            35.93   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.41   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap            37.81   
Jesper Skoglund  1995  Lysekils Simsällskap            38.01   
Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.19   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap            38.93   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02            39.81   
10  Victor Platenik  1995  Simklubben 1970            39.87   
11  Richard Wang  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.25   
12  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02            40.92   
12  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim            40.92   
14  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            41.11   
15  Alexander Hedlund  1996  Skäret Simsällskap            41.16   
16  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.79   
17  Oscar Sands  1995  Göteborg Sim            41.80   
18  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            42.16   
19  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim            42.38   
20  Emil Elton  1995  Göteborg Sim            42.45   
21  Gustav Fagenheim  1996  Varberg-Falkenberg Sim            42.58   
22  Jonathan Kinnear  1995  Göteborg Sim            43.07   
23  Rasmus Ekelöf  1995  Varberg-Falkenberg Sim            43.16   
24  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            43.37   
25  Kevin Redder  1995  Simklubben S 02            43.69   
26  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen            43.84   
27  Yousef Enouri  1996  Göteborg Sim            43.87   
28  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap            44.12   
29  Christian Gherman  1996  Kungälvs Simsällskap            44.24   
30  Fredrik Karlsson  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.38   
31  Mattias Christensson  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.45   
32  John Abrahamsson  1996  Skäret Simsällskap            44.55   
33  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02            44.85   
34  Tim Ha  1995  Simklubben S 02            45.14   
35  Jakob Sundén  1995  Varberg-Falkenberg Sim            45.68   
36  Marcus Frisk  1995  Simklubben Laxen            45.85   
37  Isak Ederberg  1995  Varberg-Falkenberg Sim            46.00   
38  Max Svelund-Selander  1996  Lysekils Simsällskap            46.31   
39  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            46.37   
40  Alexander Borg  1995  Solna Sundbyberg SS 04            47.13   
41  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            47.41   
42  Marcus Kindberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.70   
43  Axel Lundgren  1995  Göteborg Sim            47.95   
44  Karl Olsson  1996  Uddevalla Simförening            48.40   
45  Christian Torsede  1995  Göteborg Sim            48.75   
46  Alexandros Vasiliou  1995  Solna Sundbyberg SS 04            48.76   
47  David Pålsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.86   
48  Viktor Niklasson  1996  Lysekils Simsällskap            49.35   
49  Linus Bergman  1996  Simklubben Laxen            49.93   
50  Anton Berglund  1995  Varberg-Falkenberg Sim            50.04   
51  Carl Rothman  1995  Simklubben Laxen            50.21   
52  Sam Nalzi  1996  Simklubben S 02            52.55   
53  Tony Cogelja  1995  Simklubben S 02            52.76   
54  Robert Sznajder Granat  1996  Simklubben S 02            54.38   
Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Pontus Karlsson  1995  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 34, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nelly Henriksson  1995  Simklubben Laxen            34.01   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02            35.46   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim            36.35   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            36.71   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            37.33   
Olivia Lundgren  1995  S77 Stenungsund            37.46   
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS            37.71   
Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen            37.74   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim            38.73   
10  Ida Henriksson  1996  Varberg-Falkenberg Sim            39.44   
11  Paulina Sköld  1995  Simklubben Laxen            39.61   
12  Amanda Enander  1995  Varberg-Falkenberg Sim            39.90   
13  Josefin Nielsen-Fernandez  1996  Kungälvs Simsällskap            39.95   
14  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            40.03   
15  Beatrice Schütt  1996  Kungälvs Simsällskap            40.41   
16  Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            40.42   
17  Ebba Engström  1996  Varberg-Falkenberg Sim            40.48   
18  Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim            40.50   
19  Charlotte Ericson  1996  Göteborg Sim            40.85   
20  Linn Amhliden  1995  Simklubben Laxen            40.93   
21  Katharina Mirsch  1995  Simklubben 1970            40.99   
22  Jennifer Ivarsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.18   
23  Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap            41.27   
24  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen            41.32   
25  Johanna Johansson  1995  Kungsbacka Simsällskap            41.34   
26  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.39   
27  Johanna Janebäck  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.87   
28  Abir Khodr  1995  Simklubben S 02            41.88   
29  Johanna Lentini  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.99   
30  Cecilia Johansson  1995  Varberg-Falkenberg Sim            42.07   
31  Amanda Knudsen  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.15   
32  Sofie Andersson  1996  Göteborg Sim            42.48   
33  Malin Ödlund  1996  Kungälvs Simsällskap            42.51   
34  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02            42.64   
35  Filippa Hellström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.97   
36  Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02            43.13   
37  Lina Berg  1996  Simklubben S 02            43.21   
38  Johanna Westholm  1995  Varberg-Falkenberg Sim            43.22   
39  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            43.26   
40  Linnea Gustafsson  1995  Kungälvs Simsällskap            43.27   
41  Afsaneh Askari  1996  Solna Sundbyberg SS 04            43.29   
42  Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970            43.49   
43  Savannah Åstrand  1996  S77 Stenungsund            43.52   
44  Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim            43.69   
45  Johanna Tillberg  1995  Solna Sundbyberg SS 04            44.02   
46  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim            44.66   
47  Izabella Jedel  1996  Göteborg Sim            45.02   
48  Emma Johansson  1995  Alingsås SLS            45.13   
49  Sarah Turesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.19   
50  Ulrika KrÜger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.28   
51  Sara Stenmark  1995  Solna Sundbyberg SS 04            45.31   
52  Caroline van Mulders  1996  Simklubben 1970            45.37   
53  Tea Widdgård  1996  S77 Stenungsund            45.71   
54  Fredrika Gustavsson  1996  Simklubben Laxen            45.84   
55  Anahit Askari  1996  Solna Sundbyberg SS 04            45.99   
56  Lovisa Lundin  1995  Solna Sundbyberg SS 04            46.08   
56  Hanna Olander  1996  Göteborg Sim            46.08   
58  Matilda Pettersson  1996  S77 Stenungsund            46.59   
59  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02            46.76   
60  Sofia Karlborg  1996  Simklubben Laxen            47.69   
61  Hanna Rydén  1996  Alingsås SLS            48.69   
62  Jenny Sjöstedt  1996  Simklubben Laxen            50.73   
                     
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.47   
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim            36.40   
Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap            36.40   
Ronni Mleczkovicz  1997  Göteborg Sim            36.43   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.81   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            38.14   
Jonathan Gilkes  1997  Simklubben 1970            39.09   
Pär Börjesson  1998  Göteborg Sim            39.61   
Max Bergstrand  1998  Göteborg Sim            39.83   
10  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            40.44   
11  Robert Sjödin  1998  Simklubben S 02            40.72   
12  Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.96   
13  Felix Färdmar  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.15   
14  Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.18   
15  Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.81   
16  Jacob Enander  1997  Lysekils Simsällskap            44.75   
17  Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02            45.44   
18  Jonathan Fors  1998  Lysekils Simsällskap            45.96   
19  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.27   
20  Benjamin Ring  1998  Simklubben S 02            50.73   
21  Christian Söderlund  1998  Simklubben S 02            51.23   
22  Mohaimin Khalaf  1999  Simklubben S 02            1:03.60   
Max Ölmeby  1997  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 36, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Andersson  1997  Skäret Simsällskap            33.64   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim            33.74   
Hanna Rutqvist  1997  Göteborg Sim            34.40   
Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim            34.83   
Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen            35.92   
Rebecka Bergström  1997  Solna Sundbyberg SS 04            36.92   
Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim            36.93   
Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02            37.47   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            37.62   
10  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.78   
11  Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen            38.08   
12  Nesrin Khodr  1997  Simklubben S 02            38.50   
13  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.59   
14  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim            39.10   
15  Julia Marksund-Larsson  1997  Skäret Simsällskap            39.41   
16  Petra Pagil  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.52   
17  Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim            39.56   
18  Emma Strandberg  1997  Skäret Simsällskap            39.59   
19  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.85   
20  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen            39.93   
21  Julia Nordqvist  1997  Skäret Simsällskap            40.45   
22  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap            40.50   
23  Ebba Andersson  1997  Simklubben Laxen            41.93   
24  Alice Nyman  1997  Skäret Simsällskap            42.14   
25  Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970            42.22   
26  Elsa Hedström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.86   
27  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.31   
28  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.44   
29  Alexandra Knudsen  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.56   
30  Erica Ivansson  1997  Simklubben Laxen            44.66   
31  Viktoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen            45.52   
32  Linnéa Schindelar  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.69   
33  Nathalie Silfors  1997  Kungsbacka Simsällskap            47.01   
34  Anna Sundelin  1997  Göteborg Sim            47.07   
35  Klara Johansson  1997  Simklubben S 02            47.33   
36  Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap            47.65   
37  Matilda Larsson  1998  Skäret Simsällskap            47.80   
38  Josefine Kjellander  1997  Göteborg Sim            47.81   
39  Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.30   
40  Elin Fredriksson  1997  Alingsås SLS            48.38   
41  Amitis Samadi  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.32   
42  Paulina Dybern  1998  Simklubben S 02            49.60   
43  Ellen Johansson  1999  Simklubben 1970            50.02   
44  Emma Hägglund  1997  Alingsås SLS            51.45   
45  Anna Kvarfordt  1998  Varberg-Falkenberg Sim            53.00   
46  Roxana Mizani  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            53.28   
47  Emma Welin  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            53.84   
48  Benedicte Balslev  1997  Varberg-Falkenberg Sim            54.03   
49  Jasmin David  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            54.88   
50  Malin Jonsson  1997  Skäret Simsällskap            55.63   
51  Alma Ingelhammar  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            58.70   
Julia Johansson  1997  Simklubben S 02            DSQ   
Emma Renberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Salomonsson  1993  Solna Sundbyberg SS 04            27.24   
Rasmus Salomonsson  1993  Solna Sundbyberg SS 04            27.29   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02            27.80   
Rasmus Andersson  1993  Uddevalla Simförening            27.95   
Rasmus Platenik  1993  Simklubben 1970            27.98   
Fritiof Ingelhammar  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.20   
Alexander Söderman  1993  Göteborg Sim            28.31   
Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            28.58   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            28.65   
10  Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02            29.14   
11  Pontus Lund  1993  Uddevalla Simförening            29.44   
12  Oliver Alm-Björklund  1993  Göteborg Sim            29.73   
13  André Leo  1993  Alingsås SLS            29.86   
14  Benjamin Brånth  1993  Solna Sundbyberg SS 04            29.99   
15  Robin van Mulders  1993  Simklubben 1970            30.01   
16  Robin Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap            30.02   
17  Alexander Berggren  1994  Alingsås SLS            30.24   
18  Niklas Gustafsson  1993  Kungälvs Simsällskap            30.41   
19  Aron Bryngelsson  1993  Skäret Simsällskap            30.43   
20  Zaid Mansur  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.56   
21  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            31.14   
22  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            31.47   
23  Mathias Petrusson  1993  S77 Stenungsund            31.50   
24  Oscar Swartz-Frankenfelt  1994  Göteborg Sim            31.99   
25  Pontus Liljered  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.03   
26  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02            32.08   
27  Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            32.14   
28  Christoffer Boghos  1993  Solna Sundbyberg SS 04            32.33   
29  Simon Jodin  1994  Kungälvs Simsällskap            32.34   
30  Erik Rådman  1993  Alingsås SLS            32.42   
31  Karl Palmqvist  1994  Skene Sim- och Idrottssällskap            32.63   
32  Christopher Johansson  1994  Kungälvs Simsällskap            32.66   
33  Azhy Samal  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.69   
34  Christoffer Ericsson  1994  Simklubben 1970            32.74   
35  Kim Krische  1994  Simklubben 1970            32.79   
36  Alexander Apelgren  1994  S77 Stenungsund            32.84   
37  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            32.88   
38  Viktor Pyk  1993  Kungsbacka Simsällskap            33.10   
39  André Idegård  1994  Göteborg Sim            33.26   
40  Karl-Oscar Larsson  1994  Skene Sim- och Idrottssällskap            33.45   
41  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            33.47   
42  Oskar Pettersson  1994  Simklubben S 02            33.53   
43  Oscar Lindmark  1993  Alingsås SLS            33.62   
44  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim            33.80   
45  Sven Andersson  1994  Göteborg Sim            33.90   
46  Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim            34.19   
47