Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  22 december 2008   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  20:33   
  Arrangör  SK S02         
 
 
Gren 1, 4x100m ind. me Herrar C-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
S02 Lag 1  Simklubben S 02            4:42.40   
  Martin Janson  1994      31.77  1:08.90      1:08.90   
  Filip Holmqvist  1994      30.56  1:08.01      2:16.91   
  Robert O´gorman  1995      31.46  1:09.89      3:26.80   
  Alexander Dimcevski  1995      34.70  1:15.60      4:42.40   
                     
Kbss Lag Herrar 1  Kungsbacka Simsällskap            4:46.70   
  Erik Persson  1994      29.19  1:04.68      1:04.68   
  Erik Asp  1995      33.46  1:14.64      2:19.32   
  Joel Georgy  1996      34.83  1:13.17      3:32.49   
  Viktor Hörndahl  1995      34.77  1:14.21      4:46.70   
                     
Göteborg Sim Lag 1  1995  Göteborg Sim            4:53.98   
  Julian Cöster  1995      33.23  1:12.02      1:12.02   
  Gustav Olander  1994      33.47  1:12.56      2:24.58   
  Filip Alsterberg  1994      34.22  1:13.69      3:38.27   
  Christopher Jedel  1995      34.85  1:15.71      4:53.98   
                     
Anderstorps SS  Anderstorps Simsällskap            5:16.32   
  Oscar Ohliw  1994      33.06  1:12.74      1:12.74   
  Henry Kerman  1997      38.74  1:26.14      2:38.88   
  Markus Malm  1997      36.45  1:24.38      4:03.26   
  Zackarias Holmstrand  1996      34.29  1:13.06      5:16.32   
                     
S02 Lag 2  Simklubben S 02            5:19.94   
  Johannes Sköld  1996      36.97  1:19.68      1:19.68   
  Elias Gausel  1996      38.73  1:21.71      2:41.39   
  Jakob Schariot  1995      39.30  1:23.39      4:04.78   
  Oscar Pettersson  1994      34.71  1:15.16      5:19.94   
                     
Karlshamns SK  1995  Karlshamns Simklubb            5:20.53   
  Carl Gustafsson  1996      37.81  1:20.35      1:20.35   
  Jonas Hansson  1996      37.11  1:21.50      2:41.85   
  Theo Petersson  1995      37.91  1:24.16      4:06.01   
  Denniz Sabo  1995      33.53  1:14.52      5:20.53   
                     
Göteborg Sim Lag 2  1996  Göteborg Sim            5:22.67   
  Emil Elton  1995      37.42  1:21.85      1:21.85   
  André Idegård  1994      36.40  1:23.48      2:45.33   
  Oscar Swartz-Frankenfelt  1994      33.87  1:14.69      4:00.02   
  Oscar Sands  1995      38.13  1:22.65      5:22.67   
                     
Herrar SK 70 Lag 2  Simklubben 1970            5:23.87   
  Hampus Herbertsson  1994      33.35  1:13.28      1:13.28   
  Christoffer Ericsson  1994      36.68  1:18.43      2:31.71   
  Victor Platenik  1995      37.89  1:20.63      3:52.34   
  Rasmus Källén  1996      43.11  1:31.53      5:23.87   
                     
Kbss Lag Herrar 2  Kungsbacka Simsällskap            5:27.67   
  Philip Hörndahl  1995      38.57  1:21.79      1:21.79   
  Theodor Hennings  1995      37.27  1:19.91      2:41.70   
  David Zachrisson  1996      36.43  1:23.76      4:05.46   
  Marcus Robertsson  1995      38.80  1:22.21      5:27.67   
                     
10  SK Elfsborg Lag 1  2005  Simklubben Elfsborg            5:30.50   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      43.02  1:24.87      1:24.87   
  Casper Eriksson  1996      39.04  1:24.88      2:49.75   
  Pontus Johansson  1994      41.32  1:32.38      4:22.13   
  Adam Paulsson  1995      32.16  1:08.37      5:30.50   
                     
11  SS04 Pojkar  1996  Solna Sundbyberg SS 04            5:35.76   
  Axel Tisell  1996      38.40  1:17.03      1:17.03   
  Svante Lindberg  1994      37.41  1:19.31      2:36.34   
  Alexandros Vasiliou  1995      42.76  1:32.26      4:08.60   
  Alexander Borg  1995      39.69  1:27.16      5:35.76   
                     
Varberg Herrar Lag 1  Varberg-Falkenberg Sim            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 2, 4x100m ind. me Damer C-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
S02 Lag 1  Simklubben S 02            5:00.02   
  Anna Sirenius Lundberg  1994      32.78  1:17.01      1:17.01   
  Klara Simonsson  1995      34.15  1:14.12      2:31.13   
  Tilde Lundmark  1995      33.35  1:14.45      3:45.58   
  Amanda Zetterström  1994      33.23  1:14.44      5:00.02   
                     
Kungälvs SS F.14 Lag 1  Kungälvs Simsällskap            5:09.58   
  Isabelle Avenius  1996      34.50  1:13.07      1:13.07   
  Ida Almbratt  1994      36.46  1:17.31      2:30.38   
  Linnea Gustafsson  1995      39.38  1:20.76      3:51.14   
  Beatrice Schütt  1996      36.32  1:18.44      5:09.58   
                     
Varberg Damer Lag 1  Varberg-Falkenberg Sim            5:11.15   
  Elin Palmqvist  1995      36.58  1:16.52      1:16.52   
  Victoria Karlsson  1994      34.78  1:17.61      2:34.13   
  Ida Laurén  1994      36.15  1:17.46      3:51.59   
  Elin Kvarnemar  1995      37.59  1:19.56      5:11.15   
                     
SS04 Lag 1  1994  Solna Sundbyberg SS 04            5:12.98   
  Julia Thurfjell  1994      35.48  1:16.56      1:16.56   
  Frida Thomasson  1994      35.67  1:20.03      2:36.59   
  Hanna Olsson  1996      36.61  1:16.93      3:53.52   
  Camilla Svensson  1995      38.75  1:19.46      5:12.98   
                     
Alingsås Medleygirls 1  Alingsås SLS            5:17.25   
  Hanna Rydén  1996      39.63  1:26.06      1:26.06   
  Erika Sköldberg  1996      34.79  1:16.03      2:42.09   
  Fenja Elbert  1995      35.22  1:18.20      4:00.29   
  Sofia Ziethén  1994      36.45  1:16.96      5:17.25   
                     
Göteborg Sim Lag 2  1996  Göteborg Sim            5:18.21   
  Christina Ekstedt  1996      35.66  1:18.91      1:18.91   
  Viktoria Reinhold  1996      36.32  1:17.91      2:36.82   
  Hanna Börjesson  1996      38.83  1:21.86      3:58.68   
  Inez Kristensson  1997      35.92  1:19.53      5:18.21   
                     
Trollhättans SS Lag 1  Trollhättans Simsällskap            5:18.62   
  Aida Rekdahl  1994      36.27  1:17.20      1:17.20   
  Louise Ericson  1994      36.74  1:20.41      2:37.61   
  Johanna André  1995      36.11  1:19.12      3:56.73   
  Jennifer Ask  1995      37.11  1:21.89      5:18.62   
                     
SK Elfsborg Lag 1  2005  Simklubben Elfsborg            5:19.85   
  Hanna Gustavsson  1994      34.28  1:14.75      1:14.75   
  Ida Andersson  1997      44.19  1:35.95      2:50.70   
  Lovisa Linderholm  1994      34.78  1:15.05      4:05.75   
  Josefine Heintz  1994      33.73  1:14.10      5:19.85   
                     
Damer Sk70 Lag 2  Simklubben 1970            5:21.33   
  Sofia Jalnefjord  1994      36.60  1:19.66      1:19.66   
  Elisabeth Krische  1996      35.64  1:19.82      2:39.48   
  Angelica Rosengren  1995      36.48  1:21.67      4:01.15   
  Sanna Andersson  1995      36.39  1:20.18      5:21.33   
                     
10  Karlshamns SK  1995  Karlshamns Simklubb            5:29.53   
  Lina Hörnbäck  1996      38.40  1:21.80      1:21.80   
  Martina Lomnitz  1995      34.84  1:17.58      2:39.38   
  Frida Zielinski  1995      38.83  1:25.95      4:05.33   
  Lovisa Åkesson  1994      38.55  1:24.20      5:29.53   
                     
11  Hvetlanda Lag 1  Hvetlanda Simsällskap            5:30.21   
  Lovisa Sedin  1996      38.49  1:22.78      1:22.78   
  Ruth Ljunggren  1996      44.32  1:34.90      2:57.68   
  Olivia Mathson  1994      36.36  1:20.09      4:17.77   
  Alma Thormalm  1996      33.90  1:12.44      5:30.21   
                     
12  S02 Lag 2  Simklubben S 02            5:36.29   
  Alexandra Horvath  1994      38.01  1:22.80      1:22.80   
  Hanna Erléus  1997      38.17  1:23.74      2:46.54   
  Julia Bellvik  1996      40.07  1:26.35      4:12.89   
  Lina Berg  1996      40.45  1:23.40      5:36.29   
                     
13  SS04 Lag 2  1992  Solna Sundbyberg SS 04            5:49.30   
  Cornelia Söderström  1995      40.17  1:25.51      1:25.51   
  Rebecka Bergström  1997      41.11  1:28.55      2:54.06   
  Hannah Berndtson  1996      37.97  1:26.15      4:20.21   
  Johanna Tillberg  1995      41.74  1:29.09      5:49.30   
                     
14  S02 Lag 3  Simklubben S 02            5:56.11   
  Emmelie Alm  1994      39.94  1:24.72      1:24.72   
  Natalie Ylitalo  1995      37.81  1:22.48      2:47.20   
  Erica Dahlgren  1997      41.48  1:33.73      4:20.93   
  Olivia Bergström  1996      45.09  1:35.18      5:56.11   
                     
15  SS04 Lag 3  1994  Solna Sundbyberg SS 04            6:00.32   
  Lovisa Lundin  1995      41.67  1:30.88      1:30.88   
  Sara Stenmark  1995      46.15  1:37.27      3:08.15   
  Afsaneh Askari  1996      39.24  1:28.20      4:36.35   
  Anahit Askari  1996      37.43  1:23.97      6:00.32   
                     
16  SS04 Lag 4  1994  Solna Sundbyberg SS 04            6:22.36   
  Sofia Holmström Pettersso  1994      44.18  1:32.82      1:32.82   
  Tinna Göransdotter  1994      45.24  1:37.89      3:10.71   
  Louise Nrodmark  1995      42.37  1:33.16      4:43.87   
  Johanna Fisshaye  1995      43.31  1:38.49      6:22.36   
                     
Kungälvs SS F.14 Lag 2  Kungälvs Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Göteborg Sim Lag 1  1996  Göteborg Sim            DSQ   
  Anna Söderbergh  1994      32.16  1:10.30      1:10.30   
  Anna Gustafsson  1994              2:24.46   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Aversund  1991  Alingsås SLS            26.59   
Deniz Hekmati  1989  Alingsås SLS            26.61   
Christoffer Bengtsson  1989  Kungälvs Simsällskap            27.11   
Niklas Löfgren  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.21   
Erik Falk  1991  Anderstorps Simsällskap            27.51   
Hugo Ingelhammar  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.61   
Erik Persson  1987  Kanaans Simsällskap            27.63   
Axel Gårdström  1991  Varberg-Falkenberg Sim            27.80   
Jonas Jonson  1991  Varberg-Falkenberg Sim            27.81   
10  Petter Lindahl  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.91   
11  Lucas Swartz-Frankenfelt  1990  Göteborg Sim            28.75   
12  Magnus Prejner  1991  Kanaans Simsällskap            28.83   
13  Björn Hansson  1989  Karlshamns Simklubb            29.19   
14  Tobias Lidbacken  1991  Anderstorps Simsällskap            29.40   
15  Sebastian Rosengren  1990  Simklubben 1970            30.23   
16  Philip Käll  1990  Skövde Simsällskap            30.96   
17  Niklas Axelsson  1991  Alingsås SLS            31.17   
18  Andreas Jalmestam  1990  Varberg-Falkenberg Sim            31.19   
19  Joel Larsson  1987  Åkersberga Simsällskap            31.28   
20  Robert Ljungqvist  1990  Alingsås SLS            31.34   
21  Dan Karlsson  1991  Karlshamns Simklubb            32.05   
22  Christoffer Risebrandt  1990  Trollhättans Simsällskap            32.19   
23  Fredrik Andersson  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.20   
24  David Lilliedahl  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.14   
Felipe Kristensson  1990  Simklubben S 02            DNS   
Filip Rawecki  1990  Alingsås SLS            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Damer A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    30.41  1:02.77  1:35.91    2:09.80   
Angelica Norrena  1991  Solna Sundbyberg SS 04    31.03  1:04.18  1:39.00    2:14.57   
Emma Stokland  1990  Göteborg Sim    30.84  1:04.36  1:39.01    2:14.66   
Emelie Beckman  1991  Kanaans Simsällskap    29.83  1:02.16  1:37.78    2:14.73   
Sandra Sjöstrand  1991  Hvetlanda Simsällskap    30.29  1:03.81  1:39.26    2:16.12   
Beatrice Palmgren  1991  Kungsbacka Simsällskap    31.46  1:06.06  1:41.87    2:17.17   
Jacintha Bailey  1991  Göteborg Sim    32.56  1:07.47  1:42.88    2:17.63   
Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb    31.97  1:06.87  1:43.36    2:18.58   
Johanna Svensson  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.92  1:07.58  1:43.26    2:19.33   
10  Lina Ankarbranth  1991  Anderstorps Simsällskap    32.88  1:08.66  1:45.59    2:20.93   
11  Cecilia Johnsson  1990  Simklubben S 02    33.07  1:09.27  1:46.71    2:23.39   
12  Linda Eliason  1990  Göteborg Sim    32.85  1:08.76  1:46.50    2:24.58   
13  Natalie Mirsch  1991  Simklubben Elfsborg    33.22  1:10.57  1:49.04    2:26.19   
14  Amanda Fors-Hurdén  1991  Simklubben 1970    32.97  1:09.49  1:47.73    2:26.38   
15  Erika Skåål  1985  Kungälvs Simsällskap    33.10  1:10.71  1:50.18    2:28.07   
16  Linda Busse  1990  Göteborg Sim    34.37  1:12.40  1:51.25    2:29.36   
17  Anna Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.06  1:10.61  1:50.29    2:30.23   
18  Anne Leppänen  1988  Åkersberga Simsällskap    34.41  1:13.23  1:54.15    2:35.34   
19  Natalie Borgernäs  1991  Åkersberga Simsällskap    34.04  1:13.51  1:55.41    2:36.70   
20  Karin Woodhouse  1990  Åkersberga Simsällskap    35.58  1:14.98  1:57.46    2:40.43   
Erica Eriksson  1991  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap            26.77   
Sture Mittermaier  1992  Solna Sundbyberg SS 04            26.82   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap            27.66   
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap            28.15   
Karl Bertilsson  1992  Simklubben 1970            29.13   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap            29.27   
Rasmus Salomonsson  1993  Solna Sundbyberg SS 04            29.35   
Kalle Nilsson  1992  Åkersberga Simsällskap            29.35   
Viktor Näsman  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.52   
10  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            29.60   
11  Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap            29.63   
12  Daniel Åslund  1992  Göteborg Sim            29.69   
13  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap            29.83   
14  Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.89   
15  Johan Engelbrecht  1993  Åkersberga Simsällskap            30.08   
16  Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            30.27   
16  Joel Salomonsson  1993  Solna Sundbyberg SS 04            30.27   
18  Henrik Dahlin  1992  Solna Sundbyberg SS 04            30.31   
19  Marcus Carlström  1992  Hvetlanda Simsällskap            30.38   
20  Oliver Alm-Björklund  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.45   
21  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim            30.56   
22  Simon Hedlund  1993  Skövde Simsällskap            30.60   
23  Fritiof Ingelhammar  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.85   
24  Daniel Jodin  1992  Kungälvs Simsällskap            30.89   
25  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02            31.01   
26  Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap            31.20   
27  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim            31.21   
28  Felix Häggström  1992  Kanaans Simsällskap            31.41   
29  Niklas Gustafsson  1993  Kungälvs Simsällskap            31.62   
30  Alexander Söderman  1993  Göteborg Sim            31.86   
31  Zaid Mansur  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.48   
32  David Gustavsson  1992  Simklubben Elfsborg            32.58   
33  Anton Ripadal  1993  Simklubben Elfsborg            33.04   
34  Alexander Green  1993  Solna Sundbyberg SS 04            33.30   
34  Khaled Darouiche  1993  Karlshamns Simklubb            33.30   
36  Erik Rådman  1993  Alingsås SLS            33.52   
37  Pontus Liljered  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.68   
38  Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap            34.75   
39  Fredrik Hansson  1993  Simklubben S 02            35.80   
Erik Abrahamsson  1993  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Gustav Palmquist  1992  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Mathias Petrusson  1993  S77 Stenungsund            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Damer B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    30.02  1:02.56  1:35.95    2:08.67   
Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim    30.44  1:03.27  1:36.95    2:11.05   
Emma Waite  1992  Göteborg Sim    30.76  1:04.22  1:39.04    2:12.80   
Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim    31.06  1:05.15  1:39.18    2:12.95   
Therese Josefsson  1993  Simklubben S 02    31.28  1:05.08  1:39.33    2:13.30   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap    30.90  1:05.12  1:39.99    2:13.37   
Frida Olander  1992  Göteborg Sim    31.07  1:04.94  1:40.11    2:15.35   
Olivia Stjärnkvist  1992  Karlshamns Simklubb    31.32  1:06.01  1:41.60    2:17.52   
Filippa Hammerin  1992  Simklubben S 02    32.19  1:07.00  1:43.14    2:18.50   
10  Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02    32.37  1:07.71  1:44.08    2:20.24   
11  Amanda Svensson  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.37  1:08.82  1:44.95    2:21.00   
12  Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    32.21  1:08.88  1:46.80    2:22.17   
13  Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02    32.78  1:08.35  1:45.58    2:22.87   
14  Maria Lysén-Kotti  1992  Ludvika Simsällskap    33.24  1:09.40  1:46.19    2:23.10   
15  Ellen Löfkvist  1992  Hvetlanda Simsällskap    32.80  1:09.73  1:47.04    2:23.20   
16  Maja Leander  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.57  1:08.33  1:46.17    2:23.23   
17  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap    32.81  1:09.29  1:46.48    2:23.29   
18  Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim    32.24  1:09.52  1:47.53    2:25.51   
19  Amanda Eriksson  1992  Kungsbacka Simsällskap    32.81  1:09.35  1:47.64    2:26.68   
20  Andrea Appenborg  1992  S77 Stenungsund    35.17  1:13.00  1:50.88    2:26.75   
21  Alexandra Andersson  1993  Simklubben Elfsborg    34.15  1:11.90  1:50.15    2:26.86   
22  Isabella Holmberg  1993  Trollhättans Simsällskap    32.63  1:09.39  1:48.36    2:27.03   
23  Louise Erlandsson  1993  Göteborg Sim    35.30  1:14.27  1:52.96    2:32.14   
24  Jenny Lindberg  1993  Solna Sundbyberg SS 04    33.84  1:12.11  1:52.89    2:35.06   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap            33.08   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            33.59   
Carl Gustafsson  1996  Karlshamns Simklubb            33.75   
Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap            34.45   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02            35.72   
David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap            36.35   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            36.59   
Axel Tisell  1996  Solna Sundbyberg SS 04            37.05   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap            37.10   
10  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            37.82   
11  Yosef Enouri  1996  Göteborg Sim            38.31   
12  Pär Börjesson  1998  Göteborg Sim            39.48   
13  Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim            39.64   
14  Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap            39.99   
15  Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            40.32   
16  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg            40.37   
17  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim            41.91   
18  Gustav Fagenheim  1996  Varberg-Falkenberg Sim            42.57   
19  Kevin Malmström  1997  Simklubben Elfsborg            42.59   
20  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970            43.92   
21  Max Bergstrand  1998  Göteborg Sim            44.25   
22  Isac Abraham  1996  Göteborg Sim            44.76   
23  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            46.84   
24  Nils Selin  1997  Göteborg Sim            47.64   
25  Ario Ebrahimpur  1997  Göteborg Sim            53.32   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Damer D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS    31.46  1:06.24  1:42.40    2:18.57   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    32.60  1:07.64  1:44.63    2:21.34   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    33.00  1:08.57  1:45.98    2:23.10   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    34.09  1:10.83  1:48.97    2:26.51   
Alma Thormalm  1996  Hvetlanda Simsällskap    34.29  1:11.89  1:50.81    2:26.88   
Ida Henriksson  1996  Varberg-Falkenberg Sim    34.11  1:12.09  1:51.21    2:28.06   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    34.55  1:13.12  1:52.06    2:29.43   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    35.67  1:16.07  1:57.14    2:36.13   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    36.81  1:17.73  1:58.72    2:36.44   
10  Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02    36.47  1:17.20  1:58.29    2:36.68   
11  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    35.56  1:16.64  1:59.13    2:37.16   
12  Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb    35.32  1:15.29  1:57.14    2:38.40   
13  Rebecka Bergström  1997  Solna Sundbyberg SS 04    36.68  1:16.71  1:58.22    2:38.78   
14  Maja Bergstrand  1996  Göteborg Sim    36.68  1:18.51  2:00.08    2:41.13   
15  Sofie Andersson  1996  Göteborg Sim    36.75  1:18.66  2:00.51    2:41.32   
16  Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    36.57  1:18.39  2:01.52    2:42.57   
17  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    35.85  1:17.37  2:01.29    2:43.31   
18  Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim    38.14  1:19.51  2:02.18    2:43.82   
19  Hanna Rydén  1996  Alingsås SLS    38.71  1:21.78  2:04.19    2:44.21   
20  Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    36.13  1:19.34  2:02.99    2:44.71   
21  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    37.00  1:18.91  2:03.52    2:46.50   
22  Izabella Jedel  1996  Göteborg Sim    37.97  1:21.14  2:05.07    2:48.76   
23  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    37.32  1:21.76  2:06.99    2:48.85   
24  Josefin Nielsen-Fernandez  1996  Kungälvs Simsällskap    37.00  1:20.12  2:06.28    2:51.00   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap            28.36   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02            29.85   
Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02            30.10   
Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            30.15   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02            30.66   
Julian Cöster  1995  Göteborg Sim            30.70   
Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap            31.05   
Oscar Ohliw  1994  Anderstorps Simsällskap            31.12   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            31.25   
10  Oscar Swartz-Frankenfelt  1994  Göteborg Sim            31.76   
11  Alexander Berggren  1994  Alingsås SLS            32.11   
12  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            32.33   
13  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970            32.60   
14  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            32.76   
15  Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg            33.48   
16  Simon Jodin  1994  Kungälvs Simsällskap            33.65   
17  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            34.14   
18  Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            34.60   
19  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02            35.04   
20  Erik Kvarfordt  1994  Varberg-Falkenberg Sim            35.10   
21  Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim            35.12   
22  Svante Lindberg  1994  Solna Sundbyberg SS 04            35.13   
23  Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02            35.26   
23  Christopher Jedel  1995  Göteborg Sim            35.26   
25  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            35.45   
26  Anton Blomquist  1995  Åkersberga Simsällskap            35.75   
27  Emil Elton  1995  Göteborg Sim            36.05   
28  Rasmus Andersson  1994  Hvetlanda Simsällskap            36.26   
29  Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            36.59   
30  Marcus Kjellberg  1994  Åkersberga Simsällskap            37.03   
31  André Idegård  1994  Göteborg Sim            37.54   
32  Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsällskap            38.30   
33  Victor Platenik  1995  Simklubben 1970            39.73   
34  Marcus Robertsson  1995  Kungsbacka Simsällskap            40.32   
35  Oscar Sands  1995  Göteborg Sim            41.03   
36  Alexander Borg  1995  Solna Sundbyberg SS 04            41.74   
37  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02            41.81   
38  Pontus Johansson  1994  Simklubben Elfsborg            42.48   
39  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim            43.79   
40  Alexandros Vasiliou  1995  Solna Sundbyberg SS 04            43.88   
41  Mirza Kozica  1995  Solna Sundbyberg SS 04            46.65   
42  Kasper Trolltoft  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.31   
43  Gustav Hultgren  1995  Solna Sundbyberg SS 04            49.30   
44  Karl Nylund  1994  Simklubben S 02            51.59   
45  Pontus Ljungqvist  1995  Göteborg Sim            53.60   
William Magnusson  1994  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Erik Liljegren  1995  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erika Carlén  1994  Skövde Simsällskap    30.27  1:03.71  1:37.21    2:09.69   
Anna Söderbergh  1994  Göteborg Sim    30.84  1:04.63  1:38.71    2:11.96   
Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02    32.05  1:06.16  1:41.06    2:16.07   
Anna Gustafsson  1994  Göteborg Sim    32.15  1:06.53  1:41.58    2:16.30   
Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg    30.51  1:05.15  1:42.44    2:21.24   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    33.07  1:09.37  1:46.13    2:21.79   
Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg    32.88  1:09.73  1:46.32    2:22.14   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    32.48  1:09.25  1:46.61    2:22.30   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    33.42  1:09.52  1:46.98    2:22.65   
10  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim    33.36  1:09.91  1:47.15    2:22.74   
11  Martina Lomnitz  1995  Karlshamns Simklubb    33.63  1:10.23  1:46.80    2:23.02   
12  Rita Tóth  1994  Göteborg Sim    32.82  1:09.58  1:46.76    2:23.08   
13  Erica Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    32.62  1:09.24  1:47.07    2:23.32   
14  Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    33.50  1:10.20  1:47.26    2:23.46   
15  Emma Magnusson  1994  Anderstorps Simsällskap    32.46  1:09.70  1:48.33    2:24.24   
16  Camilla Svensson  1995  Solna Sundbyberg SS 04    34.19  1:11.47  1:49.43    2:24.89   
17  Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap    33.29  1:11.18  1:48.79    2:25.00   
18  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg    33.05  1:10.07  1:47.86    2:25.72   
19  Olivia Lundgren  1995  S77 Stenungsund    33.71  1:10.99  1:50.13    2:28.08   
20  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap    33.49  1:11.28  1:51.55    2:28.66   
21  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben 1970    34.16  1:11.92  1:50.68    2:28.79   
22  Frida Thomasson  1994  Solna Sundbyberg SS 04    34.56  1:12.95  1:52.72    2:31.34   
23  Sofie Jonasson  1994  Trollhättans Simsällskap    34.68  1:13.87  1:54.37    2:33.42   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS            DNS   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tim Arnesen  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.86  1:09.18  1:46.31    2:23.60   
Deniz Hekmati  1989  Alingsås SLS    34.14  1:12.02  1:49.09    2:27.19   
Filip Rawecki  1990  Alingsås SLS    34.40  1:12.09  1:49.86    2:28.93   
Björn Hansson  1989  Karlshamns Simklubb    34.30  1:13.21  1:53.22    2:34.29   
Petter Lindahl  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.70  1:15.04  1:55.89    2:36.73   
Tobias Lidbacken  1991  Anderstorps Simsällskap    35.72  1:16.15  1:57.87    2:39.79   
Christoffer Risebrandt  1990  Trollhättans Simsällskap    36.87  1:20.95  2:04.58    2:49.21   
Dan Karlsson  1991  Karlshamns Simklubb    38.44  1:21.82  2:05.70    2:49.41   
Fredrik Andersson  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.02  1:22.99  2:09.24    2:55.63   
10  Johan Ripendal  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.24  1:23.58  2:09.82    2:56.92   
11  David Lilliedahl  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.83  1:24.13  2:10.81    2:57.90   
12  Andreas Jalmestam  1990  Varberg-Falkenberg Sim    41.17  1:27.33  2:14.79    3:01.88   
13  Christian Östanbäck  1991  Åkersberga Simsällskap    46.82  1:38.79  2:31.15    3:24.16   
Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Damer A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Eriksson  1991  Solna Sundbyberg SS 04            31.18   
Edith Thormalm  1990  Hvetlanda Simsällskap            31.55   
Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            32.96   
Johanna Svensson  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.27   
Sandra Sjöstrand  1991  Hvetlanda Simsällskap            34.04   
Emelie Beckman  1991  Kanaans Simsällskap            34.48   
Lina Ankarbranth  1991  Anderstorps Simsällskap            34.97   
Linda Eliason  1990  Göteborg Sim            35.08   
Cecilia Johnsson  1990  Simklubben S 02            35.21   
10  Anna Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.55   
11  Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb            36.03   
12  Line Rydén  1991  Hvetlanda Simsällskap            36.22   
13  Natalie Borgernäs  1991  Åkersberga Simsällskap            36.27   
14  Erica Eriksson  1991  Kungsbacka Simsällskap            37.23   
15  Linda Busse  1990  Göteborg Sim            37.33   
16  Emma Stokland  1990  Göteborg Sim            37.41   
17  Anne Leppänen  1988  Åkersberga Simsällskap            37.65   
18  Angelica Norrena  1991  Solna Sundbyberg SS 04            37.80   
19  Amanda Fors-Hurdén  1991  Simklubben 1970            38.34   
20  Karin Woodhouse  1990  Åkersberga Simsällskap            39.84   
21  Lina Hammarberg  1990  Simklubben Elfsborg            40.32   
22  Therese Johansson  1991  Solna Sundbyberg SS 04            42.31   
Marielle Aurén  1991  Alingsås SLS            DNS   
Natalie Mirsch  1991  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 13, 200m Bröstsim Herrar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Decoy  1992  Alingsås SLS    33.41  1:13.23  1:51.20    2:30.36   
Kalle Nilsson  1992  Åkersberga Simsällskap    34.91  1:15.09  1:56.16    2:37.70   
Alexander Söderman  1993  Göteborg Sim    35.43  1:15.75  1:57.64    2:39.33   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    35.53  1:16.84  1:58.50    2:40.35   
Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim    35.10  1:16.28  1:58.79    2:40.73   
Simon Hedlund  1993  Skövde Simsällskap    37.15  1:17.63  2:00.30    2:43.51   
Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    36.65  1:18.09  2:00.48    2:43.54   
Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    36.32  1:18.15  2:01.31    2:44.89   
Daniel Åslund  1992  Göteborg Sim    37.36  1:20.33  2:03.97    2:47.09   
10  Rasmus Platenik  1993  Simklubben 1970    36.27  1:18.98  2:03.34    2:47.66   
11  Khaled Darouiche  1993  Karlshamns Simklubb    36.79  1:19.80  2:04.33    2:50.81   
12  Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap    39.50  1:24.59  2:10.36    2:56.28   
13  Johan Engelbrecht  1993  Åkersberga Simsällskap    40.02  1:25.82  2:12.29    2:59.57   
Erik Abrahamsson  1993  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Anton Ripadal  1993  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Erik Rådman  1993  Alingsås SLS            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Damer B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Pettersson  1992  Kungälvs Simsällskap            30.57   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02            31.60   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            31.69   
Sofia Andersson  1992  Alingsås SLS            31.75   
Malin Andreasson  1992  Kungälvs Simsällskap            32.54   
Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02            33.01   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb            33.84   
Ellen Löfkvist  1992  Hvetlanda Simsällskap            33.97   
Daniella Rosengren  1992  Simklubben Elfsborg            34.12   
10  Emma Waite  1992  Göteborg Sim            34.23   
11  Karin Kvarfordt  1992  Varberg-Falkenberg Sim            34.46   
12  Carina Fredriksson  1993  Solna Sundbyberg SS 04            34.53   
13  Josefin Axberg  1993  Kungälvs Simsällskap            34.74   
14  Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02            35.03   
15  Anna Mörtberg  1993  Solna Sundbyberg SS 04            35.10   
16  Lisa Karlsson  1993  Varberg-Falkenberg Sim            35.11   
17  Maja Leander  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.14   
18  Amanda Eriksson  1992  Kungsbacka Simsällskap            35.27   
19  Solveig Ramallo  1993  Göteborg Sim            35.28   
20  Amanda Svensson  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.35   
21  Sofie Fagenheim  1993  Varberg-Falkenberg Sim            35.38   
22  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap            35.53   
23  Frida Olander  1992  Göteborg Sim            35.69   
24  Amanda Stavås  1993  Anderstorps Simsällskap            35.94   
25  Katarina Liedman  1992  Kungälvs Simsällskap            36.04   
26  Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim            36.27   
27  Louise Larsson  1992  Simklubben S 02            36.61   
27  Isabella Gustafson  1993  Simklubben Elfsborg            36.61   
29  Ida Berglund  1993  Varberg-Falkenberg Sim            36.77   
30  Maria Lysén-Kotti  1992  Ludvika Simsällskap            37.09   
31  Isabelle Nordby  1993  Simklubben S 02            37.49   
32  Elin Petersson  1993  Karlshamns Simklubb            37.79   
33  Olivia Stjärnkvist  1992  Karlshamns Simklubb            38.14   
34  Linn Sahlberg  1993  S77 Stenungsund            38.20   
35  Isabella Holmberg  1993  Trollhättans Simsällskap            38.39   
36  Amanda Assadi  1993  Simklubben S 02            38.48   
37  Malin Malcolm  1993  Trollhättans Simsällskap            38.71   
37  Sara Jonasson  1993  Kungsbacka Simsällskap            38.71   
39  Fanny Söderlund  1993  Simklubben S 02            40.50   
40  Alexandra Lund  1993  Kungsbacka Simsällskap            40.62   
41  Frida Sundqvist  1993  Göteborg Sim            41.82   
42  Victoria Bergström  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.21   
Sara Edenfelt  1992  Kanaans Simsällskap            DNS   
Amanda Hansson  1992  Kungälvs Simsällskap            DNS   
Louise Erlandsson  1993  Göteborg Sim            DSQ   
Jenny Lindberg  1993  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Bröstsim Herrar D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    38.55  1:23.16  2:09.24    2:55.83   
Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap    40.50  1:26.20  2:13.48    2:59.53   
Axel Tisell  1996  Solna Sundbyberg SS 04    40.41  1:26.85  2:14.89    3:02.02   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    42.69  1:30.96  2:19.06    3:05.68   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    42.72  1:31.62  2:22.39    3:14.22   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    45.33  1:36.42  2:28.19    3:19.66   
Yosef Enouri  1996  Göteborg Sim    43.27  1:35.41  2:30.72    3:26.73   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    47.41  1:42.22  2:35.48    3:27.14   
Isac Abraham  1996  Göteborg Sim    47.39  1:40.74  2:34.91    3:27.47   
10  Pär Börjesson  1998  Göteborg Sim    48.07  1:43.92  2:42.37    3:38.74   
11  Sebastian Jensmark  1996  Hvetlanda Simsällskap    50.56  1:46.73  2:45.42    3:43.37   
12  Kevin Malmström  1997  Simklubben Elfsborg    48.75  1:47.48  2:46.61    3:43.75   
13  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    48.27  1:45.39  2:44.51    3:43.89   
14  Alexander Söderberg  1998  Göteborg Sim    53.13  1:54.65  2:58.79    4:01.69   
15  Ario Ebrahimpur  1997  Göteborg Sim    1:01.26  2:13.65  3:28.08    4:43.75   
Max Bergstrand  1998  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Thormalm  1996  Hvetlanda Simsällskap            32.58   
Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            34.51   
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS            34.82   
Ida Henriksson  1996  Varberg-Falkenberg Sim            35.74   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            35.84   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim            35.96   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            36.27   
Beatrice Schütt  1996  Kungälvs Simsällskap            36.77   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            37.59   
10  Lovisa Sedin  1996  Hvetlanda Simsällskap            37.80   
11  Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim            37.82   
12  Hanna Olsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            37.84   
13  Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02            37.85   
14  Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim            38.42   
15  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb            38.86   
16  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            39.00   
17  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim            39.34   
18  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim            39.41   
19  Lina Berg  1996  Simklubben S 02            39.69   
20  Hanna Rydén  1996  Alingsås SLS            39.85   
21  Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            39.87   
22  Malin Ödlund  1996  Kungälvs Simsällskap            39.89   
23  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.94   
24  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02            40.47   
25  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap            40.55   
26  Sofie Andersson  1996  Göteborg Sim            40.68   
27  Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim            40.69   
28  Josefin Nielsen-Fernandez  1996  Kungälvs Simsällskap            40.74   
29  Afsaneh Askari  1996  Solna Sundbyberg SS 04            40.83   
30  Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            41.23   
31  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            41.27   
32  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02            41.29   
33  Anahit Askari  1996  Solna Sundbyberg SS 04            41.59   
34  Maja Bergstrand  1996  Göteborg Sim            41.90   
35  Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            42.12   
36  Izabella Jedel  1996  Göteborg Sim            42.69   
37  Louise Nordmark  1996  Solna Sundbyberg SS 04            42.93   
38  Ruth Ljunggren  1996  Hvetlanda Simsällskap            43.21   
39  Linnéa Schindelar  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.33   
40  Elsa Malmström  1997  Göteborg Sim            44.18   
41  Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.28   
42  Jennifer Falter  1996  Göteborg Sim            44.46   
43  Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970            44.62   
44  Alexandra Knudsen  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.69   
45  Olivia Bergström  1996  Simklubben S 02            46.15   
46  Ida Andersson  1997  Simklubben Elfsborg            46.57   
47  Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb            47.05   
48  Madeleine Bergqvist  1996  Simklubben 1970            47.09   
49  Hanna Kewenter  1999  Göteborg Sim            47.96   
Rebecka Bergström  1997  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    33.53  1:11.76  1:51.05    2:30.78   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    35.50  1:17.39  1:59.80    2:42.62   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    37.56  1:20.19  2:02.92    2:44.71   
Alexander Berggren  1994  Alingsås SLS    36.93  1:19.43  2:03.95    2:50.32   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    37.45  1:21.68  2:05.86    2:50.37   
Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim    40.17  1:24.30  2:09.53    2:53.55   
Julian Cöster  1995  Göteborg Sim    39.79  1:24.12  2:09.22    2:54.98   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            2:54.98   
Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            2:57.19   
10  Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02            3:04.08   
11  Victor Platenik  1995  Simklubben 1970            3:04.20   
12  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim    40.73  1:27.71  2:16.36    3:04.29   
13  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    41.15  1:29.35  2:17.86    3:05.73   
14  Oscar Swartz-Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    42.32  1:29.17  2:18.08    3:06.03   
15  Simon Jodin  1994  Kungälvs Simsällskap            3:06.58   
16  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02            3:08.23   
17  Anton Blomquist  1995  Åkersberga Simsällskap            3:09.49   
18  Christopher Jedel  1995  Göteborg Sim    42.88  1:33.21  2:23.52    3:13.55   
19  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap    44.05  1:34.69  2:26.53    3:15.45   
20  Erik Kvarfordt  1994  Varberg-Falkenberg Sim    44.32  1:34.12  2:25.58    3:15.65   
21  Emil Elton  1995  Göteborg Sim    46.53  1:38.67  2:31.25    3:23.13   
22  Oscar Sands  1995  Göteborg Sim    45.53  1:39.19  2:33.57    3:25.88   
Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02            DSQ   
Christoffer Ericsson  1994  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erika Carlén  1994  Skövde Simsällskap            31.43   
Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02            31.63   
Anna Söderbergh  1994  Göteborg Sim            32.35   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            32.93   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02            33.29   
Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap            34.09   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02            34.25   
Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            34.49   
Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap            34.61   
Martina Lomnitz  1995  Karlshamns Simklubb            34.61   
11  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg            34.95   
11  Emma Magnusson  1994  Anderstorps Simsällskap            34.95   
13  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg            35.23   
14  Rita Tóth  1994  Göteborg Sim            35.36   
15  Frida Thomasson  1994  Solna Sundbyberg SS 04            35.77   
16  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim            35.80   
17  Anna Gustafsson  1994  Göteborg Sim            35.92   
18  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            35.96   
19  Olivia Lundgren  1995  S77 Stenungsund            36.02   
20  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap            36.10   
21  Sofia Ziethén  1994  Alingsås SLS            36.29   
22  Fenja Elbert  1995  Alingsås SLS            36.33   
23  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim            36.71   
24  Aida Rekdahl  1994  Trollhättans Simsällskap            36.76   
25  Alexandra Horvath  1994  Simklubben S 02            36.81   
26  Elin Dovås  1994  Fagersta Simklubb            36.89   
27  Moa Österberg  1994  Åkersberga Simsällskap            37.17   
28  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben 1970            37.22   
29  Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970            37.35   
30  Olivia Mathson  1994  Hvetlanda Simsällskap            37.45   
31  Teresia Norring-Baude  1994  Simklubben S 02            37.69   
32  Angelica Rosengren  1995  Simklubben 1970            37.96   
33  Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02            37.97   
34  Lovisa Åkesson  1994  Karlshamns Simklubb            38.04   
35  Cecilia Baggesen-Gyllunge  1994  Simklubben 1970            38.24   
36  Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbyberg SS 04            38.39   
37  Lena Ghabayen  1995  Trollhättans Simsällskap            38.46   
38  Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap            38.47   
38  Johanna André  1995  Trollhättans Simsällskap            38.47   
40  Cecilia Johansson  1995  Varberg-Falkenberg Sim            38.68   
41  Susanna Haverinen  1994  Kanaans Simsällskap            38.78   
42  Jennifer Ask  1995  Trollhättans Simsällskap            39.03   
43  Linnea Gustafsson  1995  Kungälvs Simsällskap            39.06   
44  Lara Bretagnolle  1994  Solna Sundbyberg SS 04            39.58   
45  Sofie Jonasson  1994  Trollhättans Simsällskap            39.91   
46  Johanna Johansson  1995  Kungsbacka Simsällskap            40.00   
47  Freja Ingelstam  1994  Kanaans Simsällskap            40.09   
48  Elin Näverstedt  1994  Anderstorps Simsällskap            40.10   
49  Emelie Gyrling  1994  Kanaans Simsällskap            40.16   
50  Louise Ericson  1994  Trollhättans Simsällskap            40.19   
51  Jennifer Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            40.24   
52  Frida Zielinski  1995  Karlshamns Simklubb            40.31   
53  Fanny Ryhman  1995  Anderstorps Simsällskap            40.32   
54  Cecilia Berg  1994  Solna Sundbyberg SS 04            40.85   
55  Matilda Gustafsson  1995  Kungsbacka Simsällskap            41.49   
Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 4x100m ind. me Herrar A-B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Alingsås Medleyboys 1  Alingsås SLS            4:17.88   
  Deniz Hekmati  1989      27.69  59.50      59.50   
  Marcus Decoy  1992      29.51  1:04.04      2:03.54   
  Jimmy Weidmann  1990      28.72  1:05.57      3:09.11   
  Niklas Axelsson  1991      30.22  1:08.77      4:17.88   
                     
Kungälvs SS Herr  Kungälvs Simsällskap            4:18.89   
  Ossian Arvidsson  1992      29.01  1:03.35      1:03.35   
  Joakim Löfgren  1992      29.61  1:03.37      2:06.72   
  Daniel Jodin  1992      29.26  1:05.21      3:11.93   
  Johan Hildesson  1992      30.44  1:06.96      4:18.89   
                     
Skövde SS H Lag 1  Skövde Simsällskap            4:19.34   
  Philip Käll  1990      30.89  1:06.07      1:06.07   
  Simon Hedlund  1993      31.45  1:08.06      2:14.13   
  Christian Johansson  1988      28.87  1:01.55      3:15.68   
  Martin Kastebo  1993      29.20  1:03.66      4:19.34   
                     
Kanaan Herrar  Kanaans Simsällskap            4:29.74   
  Magnus Prejner  1991      30.00  1:06.13      1:06.13   
  Erik Persson  1987      31.08  1:05.41      2:11.54   
  Arvid Persson  1990      31.37  1:05.50      3:17.04   
  Felix Häggström  1992      31.71  1:12.70      4:29.74   
                     
SS04 Herrar  1986  Solna Sundbyberg SS 04            4:33.10   
  Joel Salomonsson  1993      32.41  1:11.49      1:11.49   
  Sture Mittermaier  1992      29.10  1:03.94      2:15.43   
  Henrik Dahlin  1992      29.51  1:07.82      3:23.25   
  Rasmus Salomonsson  1993      32.71  1:09.85      4:33.10   
                     
Varberg Herrar Lag 1  Varberg-Falkenberg Sim            4:36.13   
  Axel Gårdström  1991      29.22  1:04.13      1:04.13   
  Jonas Jonson  1991      28.83  1:04.42      2:08.55   
  Erik Ivarsson  1992      32.45  1:12.91      3:21.46   
  Andreas Jalmestam  1990      32.70  1:14.67      4:36.13   
                     
Trollhättans Simsällskap  Trollhättans Simsällskap            4:40.43   
  Jesper Lund  1993      32.88  1:10.35      1:10.35   
  Björn Marberg  1993      31.68  1:10.77      2:21.12   
  Christoffer Risebrandt  1990      30.78  1:10.52      3:31.64   
  Gustav Eriksson  1994      30.74  1:08.79      4:40.43   
                     
Åss  Åkersberga Simsällskap            4:43.85   
  Kalle Nilsson  1992      32.10  1:08.79      1:08.79   
  Joel Larsson  1987      32.23  1:10.59      2:19.38   
  Johan Engelbrecht  1993      33.45  1:12.05      3:31.43   
  Wictor Häggblad  1994      31.12  1:12.42      4:43.85   
                     
SK Elfsborg Lag 1  2005  Simklubben Elfsborg            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Alingsås Medleyboys 2  Alingsås SLS            DNS   
  Alexander Berggren  1994                 
  Robert Ljungqvist  1990                 
  André Leo  1993                 
  Mikael Frost  1993              DNS   
                     
Herrar SK 70 Lag 1  1992  Simklubben 1970            DSQ   
                     
                     
 
Gren 20, 4x100m ind. me Damer A-B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
S02 Lag 1  Simklubben S 02            4:43.94   
  Ebba Hellström  1992      32.12  1:08.07      1:08.07   
  Jessica Moberg  1993      34.34  1:13.74      2:21.81   
  Therese Josefsson  1993      32.31  1:09.51      3:31.32   
  Sandra Olsson  1992      33.10  1:12.62      4:43.94   
                     
Hvetlanda Lag 1  Hvetlanda Simsällskap            4:48.35   
  Sandra Sjöstrand  1991      33.96  1:13.49      1:13.49   
  Line Rydén  1991      34.81  1:14.32      2:27.81   
  Edith Thormalm  1990      30.74  1:08.06      3:35.87   
  Ellen Löfkvist  1992      32.19  1:12.48      4:48.35   
                     
Skövde SS D Lag 1  Skövde Simsällskap            4:54.54   
  Erika Carlén  1994      32.36  1:09.26      1:09.26   
  Caroline Adolfsson  1993      31.24  1:08.75      2:18.01   
  Andrea Pavlic  1995      36.42  1:18.80      3:36.81   
  Lisen Andersson  1994      34.62  1:17.73      4:54.54   
                     
Kungälvs SS Dam J Lag 1  Kungälvs Simsällskap            5:00.70   
  Malin Andreasson  1992      33.39  1:15.29      1:15.29   
  Johanna Pettersson  1992      31.48  1:10.50      2:25.79   
  Josefin Axberg  1993      34.22  1:15.07      3:40.86   
  Erika Skåål  1985      36.82  1:19.84      5:00.70   
                     
SK Elfsborg Lag 1  2005  Simklubben Elfsborg            5:02.82   
  Louise Nyhlén  1993      33.85  1:13.97      1:13.97   
  Caroline Heintz  1992      33.42  1:15.27      2:29.24   
  Viktoria Nyberg  1991      35.02  1:16.30      3:45.54   
  Daniella Rosengren  1992      33.30  1:17.28      5:02.82   
                     
S02 Lag 2  Simklubben S 02            5:03.45   
  Filippa Hammerin  1992      36.25  1:16.56      1:16.56   
  Karin Jarenfors  1993      33.17  1:13.66      2:30.22   
  Cecilia Johnsson  1990      34.51  1:15.67      3:45.89   
  Hanna Schariot  1993      37.01  1:17.56      5:03.45   
                     
Varberg Damer Lag 1  Varberg-Falkenberg Sim            5:06.73   
  Ninni Olsson  1992      33.83  1:12.31      1:12.31   
  Karin Kvarfordt  1992      32.90  1:14.58      2:26.89   
  Sofie Fagenheim  1993      37.19  1:21.92      3:48.81   
  Lisa Karlsson  1993      34.44  1:17.92      5:06.73   
                     
SS04 Damer  1991  Solna Sundbyberg SS 04            5:08.45   
  Linda Eriksson  1991      31.61  1:12.02      1:12.02   
  Angelica Norrena  1991      35.92  1:17.25      2:29.27   
  Anna Mörtberg  1993      36.16  1:21.76      3:51.03   
  Carina Fredriksson  1993      34.74  1:17.42      5:08.45   
                     
Fagersta SK Lag 1  Fagersta Simklubb            5:13.47   
  Elin Dovås  1994      36.76  1:18.00      1:18.00   
  Lisethe Karlsson  1991      34.24  1:11.79      2:29.79   
  Therese Karlsson  1997      38.16  1:26.19      3:55.98   
  Sophie Almqvist-Andersson  1993      34.84  1:17.49      5:13.47   
                     
10  Åss  Åkersberga Simsällskap            5:14.99   
  Natalie Borgernäs  1991      35.81  1:15.04      1:15.04   
  Anne Leppänen  1988      36.71  1:19.60      2:34.64   
  Karin Woodhouse  1990      37.24  1:20.55      3:55.19   
  Moa Österberg  1994      36.10  1:19.80      5:14.99   
                     
11  S02 Lag 3  Simklubben S 02            5:17.79   
  Louise Larsson  1992      34.69  1:16.19      1:16.19   
  Isabelle Nordby  1993      37.59  1:24.11      2:40.30   
  Frida Elander  1991      35.62  1:16.71      3:57.01   
  Matilda Janson  1990      38.37  1:20.78      5:17.79   
                     
12  Karlshamns SK  1994  Karlshamns Simklubb            5:25.63   
  Sara Hörnbäck  1991      34.65  1:14.51      1:14.51   
  Olivia Stjärnkvist  1992      34.36  1:15.47      2:29.98   
  Sanna Briskog  1997      42.29  1:32.32      4:02.30   
  Elin Petersson  1993      37.75  1:23.33      5:25.63   
                     
13  Sk70 Damer Lag 1  Simklubben 1970            5:26.45   
  Tina Johansson  1989      37.71  1:17.71      1:17.71   
  Amanda Fors-Hurdén  1991      37.77  1:22.59      2:40.30   
  Cecilia Baggesen-Gyllunge  1994      38.55  1:21.52      4:01.82   
  Linnéa Rölander  1994      40.99  1:24.63      5:26.45   
                     
14  Kanaan Damer  Kanaans Simsällskap            5:30.50   
  Emelie Beckman  1991      34.43  1:16.04      1:16.04   
  Sara Edenfelt  1992      36.49  1:19.74      2:35.78   
  Susanna Haverinen  1994      39.13  1:27.93      4:03.71   
  Emelie Gyrling  1994      40.04  1:26.79      5:30.50   
                     
15  SS04 Lag 2  1992  Solna Sundbyberg SS 04            5:56.27   
  Jenny Lindberg  1993      36.79  1:21.72      1:21.72   
  Felicia Gonzalez  1993      43.43  1:31.53      2:53.25   
  Therese Johansson  1991      44.05  1:39.04      4:32.29   
  Sofia Karlqvist  1992      38.58  1:23.98      5:56.27   
                     
Trollhättans Simsällskap  Trollhättans Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap            33.83   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02            36.18   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap            36.62   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            36.71   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            38.22   
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim            38.63   
Carl Gustafsson  1996  Karlshamns Simklubb            38.76   
Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg            39.06   
Isac Abraham  1996  Göteborg Sim            39.75   
10  Yosef Enouri  1996  Göteborg Sim            40.06   
11  Axel Tisell  1996  Solna Sundbyberg SS 04            40.17   
12  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap            40.19   
13  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim            40.29   
14  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            40.30   
15  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.39   
16  Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.49   
17  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            40.70   
18  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap            41.21   
19  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            41.75   
20  Max Bergstrand  1998  Göteborg Sim            42.74   
21  Marcus Thörner  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.83   
22  Gustav Fagenheim  1996  Varberg-Falkenberg Sim            43.07   
23  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970            43.89   
24  Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02            44.63   
25  Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap            45.07   
26  Viktor Nestvall  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.24   
27  Sebastian Jensmark  1996  Hvetlanda Simsällskap            45.68   
28  Kevin Malmström  1997  Simklubben Elfsborg            45.74   
29  Sebastian Paling  1997  Simklubben S 02            46.62   
30  Felix Färdmar  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.63   
31  Robert Sznajder Granat  1996  Simklubben S 02            46.83   
32  Sebastian Johansson  1997  Simklubben S 02            47.89   
33  Oskar Baggesen-Gyllunger  1998  Simklubben 1970            49.77   
34  Alexander Söderberg  1998  Göteborg Sim            49.86   
35  Nils Selin  1997  Göteborg Sim            50.05   
36  Ario Ebrahimpur  1997  Göteborg Sim            51.57   
37  Joel Andreasson  1998  Göteborg Sim            55.28   
38  Kyle Cöster  1997  Göteborg Sim            56.01   
39  Jack Vahnberg  1997  Göteborg Sim            56.28   
Pär Börjesson  1998  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Bröstsim Damer D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    38.40  1:21.39  2:06.19    2:51.25   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    40.33  1:25.14  2:10.85    2:56.37   
Alma Thormalm  1996  Hvetlanda Simsällskap    39.09  1:25.15  2:13.58    2:57.73   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    40.53  1:26.84  2:13.80    3:01.20   
Hanna Olsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    41.02  1:27.00  2:13.93    3:01.50   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    41.66  1:28.65  2:16.49    3:02.71   
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb    41.40  1:28.44  2:16.10    3:02.80   
Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim    43.02  1:30.26  2:19.21    3:07.13   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    42.27  1:31.63  2:22.24    3:12.68   
10  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    42.15  1:32.32  2:23.69    3:13.36   
11  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    44.33  1:34.21  2:25.23    3:14.69   
12  Josefin Nielsen-Fernandez  1996  Kungälvs Simsällskap    44.01  1:34.45  2:25.31    3:17.32   
13  Sofie Andersson  1996  Göteborg Sim    45.34  1:35.85  2:27.43    3:18.65   
14  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    46.21  1:37.32  2:28.97    3:20.18   
15  Malin Ödlund  1996  Kungälvs Simsällskap    45.56  1:38.41  2:31.24    3:20.24   
16  Hanna Rydén  1996  Alingsås SLS    45.98  1:37.22  2:28.43    3:20.32   
17  Matilda Pettersson  1996  S77 Stenungsund    46.51  1:39.01  2:32.31    3:23.93   
18  Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb    45.86  1:39.18  2:33.50    3:27.01   
19  Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    47.55  1:42.09  2:37.56    3:32.34   
20  Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970    47.90  1:44.12  2:38.94    3:32.96   
21  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02    50.01  1:45.00  2:41.03    3:37.13   
22  Ida Andersson  1997  Simklubben Elfsborg    53.91  1:54.79  2:54.70    3:53.36   
Maja Bergstrand  1996  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap            29.61   
Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02            30.80   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02            31.00   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap            31.35   
Alexander Berggren  1994  Alingsås SLS            31.52   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02            32.85   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            32.95   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg            33.06   
Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap            33.59   
10  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            33.95   
11  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970            34.07   
12  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap            34.22   
13  Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02            34.36   
14  Erik Kvarfordt  1994  Varberg-Falkenberg Sim            34.44   
15  Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb            34.56   
16  Oscar Swartz-Frankenfelt  1994  Göteborg Sim            34.80   
16  Anton Blomquist  1995  Åkersberga Simsällskap            34.80   
18  Oscar Ohliw  1994  Anderstorps Simsällskap            34.92   
19  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            34.94   
20  Julian Cöster  1995  Göteborg Sim            34.99   
21  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap            35.12   
22  Simon Jodin  1994  Kungälvs Simsällskap            35.27   
23  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            35.39   
24  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02            35.66   
25  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            35.67   
26  André Idegård  1994  Göteborg Sim            36.01   
27  Christopher Jedel  1995  Göteborg Sim            36.37   
28  Marcus Kjellberg  1994  Åkersberga Simsällskap            36.53   
29  Christoffer Ericsson  1994  Simklubben 1970            37.43   
30  Theo Petersson  1995  Karlshamns Simklubb            37.58   
31  Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim            37.75   
32  Emil Elton  1995  Göteborg Sim            37.97   
33  Oscar Sands  1995  Göteborg Sim            38.39   
34  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim            38.42   
35  Victor Platenik  1995  Simklubben 1970            38.49   
36  Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsällskap            39.40   
37  Pontus Ljungqvist  1995  Göteborg Sim            40.18   
38  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02            40.37   
39  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            40.42   
40  Marcus Robertsson  1995  Kungsbacka Simsällskap            40.58   
41  Alexander Borg  1995  Solna Sundbyberg SS 04            40.67   
42  Pontus Johansson  1994  Simklubben Elfsborg            41.10   
43  Axel Lundgren  1995  Göteborg Sim            41.25   
44  Alexandros Vasiliou  1995  Solna Sundbyberg SS 04            42.16   
45  Markus Månsson  1994  Simklubben S 02            43.07   
46  Viktor Engström  1995  Solna Sundbyberg SS 04            43.63   
47  Mirza Kozica  1995  Solna Sundbyberg SS 04            44.50   
48  Anton Berglund  1995  Varberg-Falkenberg Sim            44.67   
49  Kasper Trolltoft  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.69   
50  Gustav Hultgren  1995  Solna Sundbyberg SS 04            47.31   
51  Karl Nylund  1994  Simklubben S 02            52.62   
Olof Sandberg  1995  S77 Stenungsund            DNS   
Erik Liljegren  1995  Hvetlanda Simsällskap            DNS   
Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 24, 200m Bröstsim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    37.01  1:18.75  2:01.51    2:44.37   
Anna Söderbergh  1994  Göteborg Sim    38.73  1:21.66  2:04.46    2:46.67   
Erika Carlén  1994  Skövde Simsällskap    37.80  1:21.09  2:06.34    2:51.31   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    39.56  1:24.06  2:09.14    2:53.75   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    40.14  1:24.49  2:10.11    2:55.37   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS    39.67  1:24.10  2:09.38    2:56.20   
Emma Magnusson  1994  Anderstorps Simsällskap    39.95  1:25.50  2:12.15    2:56.52   
Anna Gustafsson  1994  Göteborg Sim    41.54  1:27.29  2:13.41    2:58.18   
Elin Dovås  1994  Fagersta Simklubb    40.70  1:25.94  2:12.49    2:58.35   
10  Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg    40.52  1:26.33  2:13.41    2:59.43   
11  Linnea Gustafsson  1995  Kungälvs Simsällskap    39.81  1:24.92  2:12.51    3:00.03   
12  Anna Ljung  1994  Kungälvs Simsällskap    42.47  1:28.79  2:15.18    3:01.55   
13  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg    42.45  1:29.05  2:16.18    3:02.73   
14  Camilla Svensson  1995  Solna Sundbyberg SS 04    41.88  1:28.99  2:16.74    3:03.84   
15  Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970    42.52  1:29.46  2:17.15    3:04.38   
16  Erica Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    40.71  1:27.41  2:15.93    3:05.54   
17  Sofie Jonasson  1994  Trollhättans Simsällskap    42.96  1:30.49  2:19.03    3:07.53   
18  Rita Tóth  1994  Göteborg Sim    42.42  1:31.81  2:22.55    3:12.39   
19  Emmelie Alm  1994  Simklubben S 02    44.12  1:33.62  2:23.77    3:12.88   
20  Jennifer Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    44.11  1:33.13  2:23.39    3:13.48   
21  Louise Ericson  1994  Trollhättans Simsällskap    42.63  1:31.72  2:22.61    3:13.83   
22  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap    44.10  1:33.83  2:24.48    3:14.28   
23  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben 1970    44.07  1:33.48  2:24.48    3:15.97   
24  Jennifer Ask  1995  Trollhättans Simsällskap    43.62  1:33.58  2:25.00    3:16.77   
                     
 
Gren 25, 50m Ryggsim Herrar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap            28.00   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap            29.64   
Daniel Jodin  1992  Kungälvs Simsällskap            29.71   
Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.93   
Daniel Åslund  1992  Göteborg Sim            30.14   
Henrik Dahlin  1992  Solna Sundbyberg SS 04            30.44   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            30.77   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap            31.06   
Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap            31.20   
10  Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap            31.51   
11  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim            31.59   
12  Oliver Alm-Björklund  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.91   
13  Marcus Decoy  1992  Alingsås SLS            32.05   
14  Marcus Carlström  1992  Hvetlanda Simsällskap            32.31   
15  Alexander Söderman  1993  Göteborg Sim            32.46   
16  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim            32.52   
17  Karl Bertilsson  1992  Simklubben 1970            32.62   
18  Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap            32.73   
19  Erik Ivarsson  1992  Varberg-Falkenberg Sim            32.91   
20  David Gustavsson  1992  Simklubben Elfsborg            33.05   
21  Kalle Nilsson  1992  Åkersberga Simsällskap            33.08   
22  Rasmus Platenik  1993  Simklubben 1970            33.43   
23  André Leo  1993  Alingsås SLS            33.44   
24  Felix Häggström  1992  Kanaans Simsällskap            34.23   
25  Alexander Green  1993  Solna Sundbyberg SS 04            34.29   
26  Niklas Gustafsson  1993  Kungälvs Simsällskap            34.44   
27  Simon Hedlund  1993  Skövde Simsällskap            34.46   
28  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap            34.63   
29  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            34.80   
30  Johan Engelbrecht  1993  Åkersberga Simsällskap            34.83   
31  Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap            35.32   
32  Anton Ripadal  1993  Simklubben Elfsborg            36.10   
33  Mathias Petrusson  1993  S77 Stenungsund            36.45   
34  Otis Ingelstam  1993  Kanaans Simsällskap            36.75   
35  Pontus Liljered  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.11   
36  Fredrik Hansson  1993  Simklubben S 02            37.76   
37  Khaled Darouiche  1993  Karlshamns Simklubb            38.88   
38  Behrang Sabouri  1993  Simklubben S 02            39.34   
                     
 
Gren 26, 200m Bröstsim Damer B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    38.29  1:20.86  2:02.73    2:43.69   
Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim    37.21  1:19.34  2:02.47    2:45.07   
Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim    37.04  1:19.76  2:04.18    2:49.43   
Maria Lysén-Kotti  1992  Ludvika Simsällskap    39.61  1:22.44  2:06.35    2:50.49   
Filippa Hammerin  1992  Simklubben S 02    39.20  1:22.21  2:07.26    2:52.20   
Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg    39.45  1:24.19  2:10.35    2:56.32   
Emma Waite  1992  Göteborg Sim    41.08  1:26.01  2:11.39    2:56.73   
Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02    40.68  1:26.36  2:12.40    2:59.05   
Jessica Moberg  1993  Simklubben S 02    39.66  1:24.98  2:12.09    2:59.68   
10  Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim    41.72  1:27.37  2:14.45    3:01.18   
11  Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02    42.83  1:29.35  2:16.06    3:01.20   
12  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap    40.72  1:26.92  2:14.41    3:02.01   
13  Frida Sundqvist  1993  Göteborg Sim    43.19  1:31.07  2:18.75    3:06.68   
14  Josefin Axberg  1993  Kungälvs Simsällskap    40.92  1:28.18  2:17.45    3:07.13   
15  Alexandra Andersson  1993  Simklubben Elfsborg    44.55  1:33.66  2:23.20    3:13.16   
16  Anna Mörtberg  1993  Solna Sundbyberg SS 04    42.56  1:32.65  2:24.93    3:17.31   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jimmy Weidmann  1990  Alingsås SLS            28.99   
Axel Gårdström  1991  Varberg-Falkenberg Sim            29.56   
Victor Paulsson  1990  Göteborg Sim            29.81   
Björn Hansson  1989  Karlshamns Simklubb            30.15   
Magnus Prejner  1991  Kanaans Simsällskap            30.33   
Sebastian Rosengren  1990  Simklubben 1970            30.50   
Christoffer Risebrandt  1990  Trollhättans Simsällskap            30.99   
Erik Persson  1987  Kanaans Simsällskap            31.27   
Philip Käll  1990  Skövde Simsällskap            31.27   
10  Dan Karlsson  1991  Karlshamns Simklubb            31.32   
11  Niklas Axelsson  1991  Alingsås SLS            31.46   
12  Erik Falk  1991  Anderstorps Simsällskap            31.52   
13  Emil Österberg  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.22   
14  Robert Ljungqvist  1990  Alingsås SLS            32.37   
15  Lucas Swartz-Frankenfelt  1990  Göteborg Sim            33.62   
16  Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap            33.68   
17  Jonathan Hallman  1990  Hvetlanda Simsällskap            34.08   
18  Tobias Lidbacken  1991  Anderstorps Simsällskap            34.32   
19  Joel Larsson  1987  Åkersberga Simsällskap            35.24   
20  Andreas Jalmestam  1990  Varberg-Falkenberg Sim            35.77   
21  David Lilliedahl  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.12   
22  Christian Östanbäck  1991  Åkersberga Simsällskap            40.25   
Filip Rawecki  1990  Alingsås SLS            DNS   
                     
 
Gren 28, 200m Bröstsim Damer A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Beatrice Palmgren  1991  Kungsbacka Simsällskap    37.57  1:19.79  2:03.21    2:46.83   
Johanna Svensson  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.64  1:21.61  2:05.99    2:51.06   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    38.69  1:21.57  2:06.12    2:51.12   
Tina Johansson  1989  Simklubben 1970    38.55  1:22.64  2:08.00    2:54.01   
Sandra Sjöstrand  1991  Hvetlanda Simsällskap    39.90  1:26.37  2:14.70    3:03.15   
Viktoria Nyberg  1991  Simklubben Elfsborg    41.49  1:27.45  2:15.02    3:03.30   
Natalie Borgernäs  1991  Åkersberga Simsällskap    40.26  1:27.35  2:17.54    3:06.82   
Erika Skåål  1985  Kungälvs Simsällskap    44.37  1:34.44  2:26.31    3:16.84   
                     
 
Gren 29, 200m Frisim Herrar D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap    31.54  1:06.46  1:42.83    2:16.91   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    32.08  1:07.47  1:43.23    2:17.71   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    31.96  1:08.55  1:47.00    2:25.43   
Carl Gustafsson  1996  Karlshamns Simklubb    33.49  1:10.65  1:51.04    2:29.38   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    33.91  1:12.59  1:52.56    2:30.94   
Yosef Enouri  1996  Göteborg Sim    33.96  1:12.07  1:51.03    2:31.02   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    35.88  1:15.45  1:56.11    2:33.33   
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    35.55  1:14.92  1:55.38    2:33.76   
Axel Tisell  1996  Solna Sundbyberg SS 04    36.37  1:17.58  1:59.87    2:36.84   
10  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap    36.69  1:18.25  2:00.67    2:39.22   
11  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    37.76  1:19.80  2:03.05    2:44.33   
12  Gustav Fagenheim  1996  Varberg-Falkenberg Sim    37.71  1:21.00  2:04.50    2:44.48   
13  Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap    38.23  1:20.91  2:03.93    2:44.86   
14  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    37.56  1:20.96  2:05.76    2:46.68   
15  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.21  1:20.70  2:05.39    2:48.54   
16  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    38.10  1:22.16  2:06.31    2:48.70   
17  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    38.94  1:23.40  2:07.67    2:51.00   
18  Marcus Thörner  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.10  1:21.86  2:09.79    2:56.97   
19  Max Bergstrand  1998  Göteborg Sim    40.67  1:27.60  2:16.16    3:04.29   
20  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.16  1:28.50  2:19.09    3:07.38   
21  Felix Färdmar  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.74  1:27.44  2:19.34    3:09.85   
22  Viktor Nestvall  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.94  1:30.66  2:22.82    3:14.24   
Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            DNS   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 30, 50m Fjärilsim Damer D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Thormalm  1996  Hvetlanda Simsällskap            32.03   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim            32.09   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            33.02   
Hanna Olsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            33.15   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim            34.60   
Ida Henriksson  1996  Varberg-Falkenberg Sim            35.20   
Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb            35.27   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            35.33   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            35.47   
10  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            35.70   
11  Beatrice Schütt  1996  Kungälvs Simsällskap            35.95   
12  Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02            36.81   
13  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02            37.06   
14  Lovisa Sedin  1996  Hvetlanda Simsällskap            37.23   
15  Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim            37.30   
16  Matilda Pettersson  1996  S77 Stenungsund            37.43   
17  Anahit Askari  1996  Solna Sundbyberg SS 04            37.53   
18  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap            37.58   
19  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim            37.63   
20  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb            37.99   
21  Hanna Rydén  1996  Alingsås SLS            38.73   
22  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim            39.56   
23  Afsaneh Askari  1996  Solna Sundbyberg SS 04            39.64   
24  Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim            40.39   
25  Maja Bergstrand  1996  Göteborg Sim            40.50   
26  Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            40.87   
27  Lina Berg  1996  Simklubben S 02            41.00   
28  Josefin Nielsen-Fernandez  1996  Kungälvs Simsällskap            41.28   
29  Sofie Andersson  1996  Göteborg Sim            41.38   
30  Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb            41.48   
31  Rebecka Bergström  1997  Solna Sundbyberg SS 04            41.74   
32  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            41.78   
33  Sanna Briskog  1997  Karlshamns Simklubb            44.28   
34  Malin Ödlund  1996  Kungälvs Simsällskap            44.61   
35  Madeleine Bergqvist  1996  Simklubben 1970            44.74   
36  Ida Andersson  1997  Simklubben Elfsborg            45.33   
37  Louise Nordmark  1996  Solna Sundbyberg SS 04            45.41   
38  Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb            46.93   
39  Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg            47.40   
40  Ruth Ljunggren  1996  Hvetlanda Simsällskap            47.51   
41  Gabrielle Idegård  1997  Göteborg Sim            47.68   
42  Jennifer Falter  1996  Göteborg Sim            48.64   
43  Elsa Malmström  1997  Göteborg Sim            49.41   
                     
 
Gren 31, 200m Frisim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    27.69  58.00  1:28.97    2:00.32   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    27.93  58.72  1:30.94    2:02.39   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    29.22  1:01.08  1:33.52    2:05.98   
Alexander Berggren  1994  Alingsås SLS    29.45  1:01.78  1:34.34    2:06.48   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02    29.36  1:02.45  1:36.79    2:09.96   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    30.07  1:04.54  1:39.56    2:12.35   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    30.76  1:05.26  1:39.52    2:12.36   
Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    29.89  1:04.03  1:39.37    2:13.12   
Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02    31.32  1:06.15  1:40.62    2:14.89   
10  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    31.00  1:05.48  1:40.87    2:16.69   
11  Oscar Swartz-Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    32.16  1:06.94  1:42.09    2:16.89   
12  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim    32.32  1:08.18  1:42.76    2:17.36   
13  Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap    31.96  1:07.83  1:43.70    2:18.42   
14  Julian Cöster  1995  Göteborg Sim    31.86  1:07.08  1:43.00    2:18.79   
15  Oscar Ohliw  1994  Anderstorps Simsällskap    31.26  1:07.21  1:44.23    2:19.06   
16  Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    31.99  1:07.60  1:44.22    2:19.39   
17  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02    32.95  1:08.71  1:45.30    2:19.71   
18  Christopher Jedel  1995  Göteborg Sim    32.31  1:07.88  1:44.10    2:19.78   
19  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap    32.38  1:08.45  1:45.84    2:21.70   
20  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.25  1:08.55  1:46.80    2:24.25   
21  Christoffer Ericsson  1994  Simklubben 1970    33.62  1:10.97  1:49.12    2:25.41   
22  Anton Blomquist  1995  Åkersberga Simsällskap    32.04  1:10.12  1:50.09    2:27.62   
23  Rasmus Andersson  1994  Hvetlanda Simsällskap    32.89  1:11.21  1:51.68    2:30.78   
24  Simon Jodin  1994  Kungälvs Simsällskap    34.00  1:12.76  1:53.22    2:31.80   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Söderbergh  1994  Göteborg Sim            30.31   
Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg            31.04   
Erika Carlén  1994  Skövde Simsällskap            31.27   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap            31.56   
Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg            32.29   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02            32.78   
Aida Rekdahl  1994  Trollhättans Simsällskap            33.22   
Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbyberg SS 04            33.56   
Olivia Mathson  1994  Hvetlanda Simsällskap            33.99   
10  Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap            34.02   
11  Anna Gustafsson  1994  Göteborg Sim            34.11   
12  Rita Tóth  1994  Göteborg Sim            34.13   
13  Johanna André  1995  Trollhättans Simsällskap            34.14   
14  Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            34.26   
15  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg            34.36   
16  Frida Thomasson  1994  Solna Sundbyberg SS 04            34.37   
17  Emma Magnusson  1994  Anderstorps Simsällskap            34.41   
18  Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            34.56   
19  Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970            34.70   
20  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap            34.75   
21  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap            34.89   
22  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim            34.99   
23  Erica Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            35.06   
24  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben 1970            35.12   
25  Angelica Rosengren  1995  Simklubben 1970            35.13   
26  Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap            35.30   
27  Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02            35.37   
28  Cecilia Johansson  1995  Varberg-Falkenberg Sim            35.43   
29  Sofia Ziethén  1994  Alingsås SLS            35.60   
30  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim            35.70   
30  Martina Lomnitz  1995  Karlshamns Simklubb            35.70   
32  Frida Zielinski  1995  Karlshamns Simklubb            36.15   
33  Cornelia Söderström  1995  Solna Sundbyberg SS 04            36.41   
34  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim            36.60   
35  Alexandra Horvath  1994  Simklubben S 02            36.73   
36  Lara Bretagnolle  1994  Solna Sundbyberg SS 04            36.91   
37  Sofie Jonasson  1994  Trollhättans Simsällskap            37.17   
38  Susanna Haverinen  1994  Kanaans Simsällskap            37.21   
39  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            37.32   
40  Lena Ghabayen  1995  Trollhättans Simsällskap            37.52   
41  Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02            37.65   
42  Moa Österberg  1994  Åkersberga Simsällskap            37.73   
43  Elin Dovås  1994  Fagersta Simklubb            37.85   
44  Fenja Elbert  1995  Alingsås SLS            37.99   
45  Lovisa Åkesson  1994  Karlshamns Simklubb            38.44   
46  Johanna Johansson  1995  Kungsbacka Simsällskap            38.67   
47  Jennifer Ask  1995  Trollhättans Simsällskap            38.97   
48  Lovisa Lundin  1995  Solna Sundbyberg SS 04            39.01   
49  Cecilia Baggesen-Gyllunge  1994  Simklubben 1970            39.21   
50  Linnéa Rölander  1994  Simklubben 1970            39.42   
51  Elin Näverstedt  1994  Anderstorps Simsällskap            39.75   
52  Johanna Tillberg  1995  Solna Sundbyberg SS 04            40.18   
53  Matilda Gustafsson  1995  Kungsbacka Simsällskap            41.05   
Louise Ericson  1994  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 200m Frisim Herrar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    26.72  56.38  1:27.84    1:59.76   
Daniel Åslund  1992  Göteborg Sim    28.68  1:00.09  1:31.18    2:01.89   
Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    29.02  1:00.62  1:31.95    2:02.18   
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap    28.15  59.35  1:30.86    2:03.41   
Sture Mittermaier  1992  Solna Sundbyberg SS 04    29.68  1:01.18  1:33.16    2:03.76   
Malcolm Granberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.58  1:00.63  1:32.70    2:05.18   
Marcus Decoy  1992  Alingsås SLS    28.48  1:01.67  1:34.29    2:06.38   
Alexander Söderman  1993  Göteborg Sim    29.01  1:01.24  1:34.22    2:06.54   
Viktor Näsman  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.41  1:02.12  1:34.39    2:06.65   
10  Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    28.90  1:01.21  1:34.63    2:07.24   
11  Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap    28.54  1:00.47  1:33.43    2:07.40   
12  Karl Bertilsson  1992  Simklubben 1970    29.15  1:01.20  1:34.83    2:07.67   
13  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    29.51  1:01.87  1:35.80    2:09.78   
14  Joel Salomonsson  1993  Solna Sundbyberg SS 04    29.49  1:03.15  1:38.04    2:11.14   
15  Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.25  1:05.36  1:38.72    2:11.74   
16  Oliver Alm-Björklund  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.27  1:03.54  1:37.90    2:11.89   
17  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim    29.92  1:02.76  1:37.23    2:12.78   
18  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    29.02  1:02.73  1:38.18    2:13.11   
19  Erik Ivarsson  1992  Varberg-Falkenberg Sim    29.59  1:02.89  1:37.85    2:13.26   
20  David Gustavsson  1992  Simklubben Elfsborg    30.15  1:04.22  1:39.83    2:13.99   
21  Simon Hedlund  1993  Skövde Simsällskap    30.23  1:03.71  1:39.34    2:14.66   
22  Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap    29.97  1:04.57  1:40.10    2:15.10   
23  Kalle Nilsson  1992  Åkersberga Simsällskap    29.93  1:03.28  1:38.32    2:15.15   
24  Rasmus Platenik  1993  Simklubben 1970    30.15  1:04.90  1:41.87    2:18.23   
                     
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            29.39   
Johanna Pettersson  1992  Kungälvs Simsällskap            30.35   
Linda Persson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.40   
Sofia Andersson  1992  Alingsås SLS            30.60   
Therese Josefsson  1993  Simklubben S 02            30.86   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02            31.28   
Karin Kvarfordt  1992  Varberg-Falkenberg Sim            31.63   
Olivia Stjärnkvist  1992  Karlshamns Simklubb            32.05   
Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg            32.10   
10  Louise Larsson  1992  Simklubben S 02            32.18   
11  Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim            32.25   
11  Ninni Olsson  1992  Varberg-Falkenberg Sim            32.25   
13  Amanda Svensson  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.29   
14  Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim            32.38   
15  Carina Fredriksson  1993  Solna Sundbyberg SS 04            32.65   
16  Caroline Heintz  1992  Simklubben Elfsborg            32.69   
17  Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim            32.71   
18  Andrea Appenborg  1992  S77 Stenungsund            32.80   
19  Isabella Holmberg  1993  Trollhättans Simsällskap            32.94   
20  Daniella Rosengren  1992  Simklubben Elfsborg            33.01   
21  Jessica Moberg  1993  Simklubben S 02            33.02   
22  Sara Edenfelt  1992  Kanaans Simsällskap            33.07   
23  Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02            33.24   
24  Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02            33.25   
25  Ellen Löfkvist  1992  Hvetlanda Simsällskap            33.27   
26  Maja Leander  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.41   
27  Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb            33.58   
28  Sara Jonasson  1993  Kungsbacka Simsällskap            33.80   
29  Jenny Lindberg  1993  Solna Sundbyberg SS 04            33.90   
30  Maria Lysén-Kotti  1992  Ludvika Simsällskap            34.14   
31  Louise Erlandsson  1993  Göteborg Sim            34.27   
32  Filippa Hammerin  1992  Simklubben S 02            34.42   
33  Lisa Karlsson  1993  Varberg-Falkenberg Sim            34.46   
34  Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02            34.78   
35  Amanda Stavås  1993  Anderstorps Simsällskap            34.89   
36  Josefin Axberg  1993  Kungälvs Simsällskap            35.01   
37  Malin Malcolm  1993  Trollhättans Simsällskap            35.49   
38  Solveig Ramallo  1993  Göteborg Sim            35.66   
39  Frida Sundqvist  1993  Göteborg Sim            37.11   
40  Katarina Liedman  1992  Kungälvs Simsällskap            37.95   
41  Elin Petersson  1993  Karlshamns Simklubb            38.18   
42  Isabelle Nordby  1993  Simklubben S 02            38.35   
43  Ida Berglund  1993  Varberg-Falkenberg Sim            38.67   
44  Alexandra Lund  1993  Kungsbacka Simsällskap            38.96   
45  Fanny Söderlund  1993  Simklubben S 02            40.49   
46  Anna Mörtberg  1993  Solna Sundbyberg SS 04            42.32   
47  Felicia Gonzalez  1993  Solna Sundbyberg SS 04            43.43   
Linnea Gustavsson  1992  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 35, 200m Frisim Herrar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Paulsson  1990  Göteborg Sim    27.30  56.65  1:27.46    1:58.70   
Jonas Jonson  1991  Varberg-Falkenberg Sim    27.29  56.95  1:27.94    1:59.83   
Philip Käll  1990  Skövde Simsällskap    27.59  57.20  1:28.20    2:00.00   
Axel Gårdström  1991  Varberg-Falkenberg Sim    28.09  58.59  1:29.63    2:01.39   
Petter Lindahl  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.99  1:00.40  1:31.91    2:03.34   
Hugo Ingelhammar  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.06  1:00.81  1:32.90    2:03.71   
Björn Hansson  1989  Karlshamns Simklubb    28.91  1:00.29  1:33.16    2:05.51   
Sebastian Rosengren  1990  Simklubben 1970    28.81  1:01.18  1:34.80    2:07.28   
Jimmy Weidmann  1990  Alingsås SLS    28.48  1:00.18  1:33.47    2:07.77   
10  Erik Persson  1987  Kanaans Simsällskap    28.70  1:01.13  1:35.78    2:08.36   
11  Tobias Lidbacken  1991  Anderstorps Simsällskap    29.67  1:02.38  1:36.16    2:09.12   
12  Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap    29.58  1:02.60  1:36.52    2:09.20   
13  Christoffer Risebrandt  1990  Trollhättans Simsällskap    28.85  1:01.07  1:35.74    2:10.69   
14  Dan Karlsson  1991  Karlshamns Simklubb    29.99  1:02.99  1:37.31    2:11.13   
15  Erik Falk  1991  Anderstorps Simsällskap    29.90  1:02.83  1:38.33    2:12.21   
16  Magnus Prejner  1991  Kanaans Simsällskap    30.18  1:04.13  1:39.73    2:12.92   
17  Fredrik Andersson  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.72  1:03.72  1:39.63    2:13.66   
18  Andreas Jalmestam  1990  Varberg-Falkenberg Sim    32.45  1:07.98  1:44.78    2:18.79   
19  Emil Österberg  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.26  1:06.40  1:43.11    2:20.61   
20  David Lilliedahl  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.65  1:12.24  1:54.39    2:35.39   
21  Christian Östanbäck  1991  Åkersberga Simsällskap    36.60  1:20.37  2:08.40    3:00.53   
Deniz Hekmati  1989  Alingsås SLS            DNS   
Filip Rawecki  1990  Alingsås SLS            DNS   
                     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Thormalm  1990  Hvetlanda Simsällskap            30.80   
Emma Stokland  1990  Göteborg Sim            31.20   
Jacintha Bailey  1991  Göteborg Sim            31.42   
Sandra Sjöstrand  1991  Hvetlanda Simsällskap            31.89   
Anna Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.03   
Line Rydén  1991  Hvetlanda Simsällskap            32.11   
Beatrice Palmgren  1991  Kungsbacka Simsällskap            32.15   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb            32.23   
Emelie Beckman  1991  Kanaans Simsällskap            32.26   
10  Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb            32.64   
11  Frida Elander  1991  Simklubben S 02            32.69   
12  Lina Ankarbranth  1991  Anderstorps Simsällskap            32.72   
13  Linda Jakobsson  1985  Göteborg Sim            32.88   
14  Cecilia Johnsson  1990  Simklubben S 02            33.00   
15  Angelica Norrena  1991  Solna Sundbyberg SS 04            33.03   
16  Linda Eliason  1990  Göteborg Sim            33.16   
17  Erica Eriksson  1991  Kungsbacka Simsällskap            33.26   
18  Linda Busse  1990  Göteborg Sim            33.61   
19  Amanda Wallace  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.11   
20  Sara Enerbäck  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.14   
21  Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            34.17   
22  Anne Leppänen  1988  Åkersberga Simsällskap            34.87   
23  Viktoria Nyberg  1991  Simklubben Elfsborg            34.94   
24  Natalie Borgernäs  1991  Åkersberga Simsällskap            35.20   
25  Matilda Janson  1990  Simklubben S 02            36.33   
26  Karin Woodhouse  1990  Åkersberga Simsällskap            36.62   
27  Amanda Fors-Hurdén  1991  Simklubben 1970            37.66   
28  Erika Skåål  1985  Kungälvs Simsällskap            37.69   
Amanda Rutqvist  1991  Göteborg Sim            DNS   
Marielle Aurén  1991  Alingsås SLS            DNS   
Lina Hammarberg  1990  Simklubben Elfsborg            DNF   
                     
 
Gren 37, 10x50m Frisim Mixed C-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Göteborg Sim Lag 1  1996  Göteborg Sim            4:55.73   
  Anna Söderbergh  1994      28.34        28.34   
  Oscar Swartz-Frankenfelt  1994      29.39        57.73   
  Christina Ekstedt  1996      30.17        1:27.90   
  Isac Abraham  1996      32.16        2:00.06   
  Viktoria Reinhold  1996      29.96        2:30.02   
  Julian Cöster  1995      27.93        2:57.95   
  Rita Tóth  1994      28.91        3:26.86   
  Yosef Enouri  1996      31.91        3:58.77   
  Johanna Andersson  1996      29.26        4:28.03   
  Gustav Olander  1994      27.70        4:55.73   
                     
Uddevalla Sim  Uddevalla Sim            5:13.52   
  Johan Andersson  1995      27.82        27.82   
  Märta Johansson  1994      30.85        58.67   
  Jesper Skoglund  1995      31.04        1:29.71   
  Janina Fredriksson  1994      30.06        1:59.77   
  Hampus Johansson  1995      30.73        2:30.50   
  Amanda Andersson  1996      32.50        3:03.00   
  Karl Olsson  1996      31.62        3:34.62   
  Felicia Andersson  1997      31.43        4:06.05   
  Alexander Hedlund  1996      32.91        4:38.96   
  Julia Nordqvist  1997      34.56        5:13.52   
                     
Göteborg Sim Lag 2  1996  Göteborg Sim            5:22.80   
  Pär Börjesson  1998      33.66        33.66   
  Inez Kristensson  1997      32.05        1:05.71   
  Emil Elton  1995      30.22        1:35.93   
  Alfhild Kristensson  1999      33.08        2:09.01   
  Filip Alsterberg  1994      31.11        2:40.12   
  Sofie Andersson  1996      34.23        3:14.35   
  André Idegård  1994      31.35        3:45.70   
  Maja Bergstrand  1996      33.69        4:19.39   
  Christopher Jedel  1995      29.68        4:49.07   
  Matilda Kewenter  1997      33.73        5:22.80   
                     
S02 Lag 2  Simklubben S 02            5:32.94   
  Alexandra Horvath  1994      32.45        32.45   
  Natalie Ylitalo  1995      32.24        1:04.69   
  Hanna Erléus  1997      33.74        1:38.43   
  Julia Bellvik  1996      32.92        2:11.35   
  Teresia Norring-Baude  1994      32.14        2:43.49   
  Johannes Sköld  1996      30.35        3:13.84   
  Elias Gausel  1996      30.14        3:43.98   
  Jakob Schariot  1995      33.22        4:17.20   
  Jesper Böhn  1998      39.17        4:56.37   
  Christian Murray  1995      36.57        5:32.94   
                     
S02 Lag 3  Simklubben S 02            6:15.21   
  Emmelie Alm  1994      32.18        32.18   
  Sebastian Paling  1997      39.23        1:11.41   
  Erica Dahlgren  1997      33.96        1:45.37   
  Jonathan Warvne  1996      42.50        2:27.87   
  Pernilla Lindberg  1994      35.91        3:03.78   
  Karl Nylund  1994      39.12        3:42.90   
  Olivia Bergström  1996      41.08        4:23.98   
  Markus Månsson  1994      33.89        4:57.87   
  Linnea Kaldrup  1996      37.11        5:34.98   
  Sebastian Johansson  1997      40.23        6:15.21   
                     
SK 70 Mixed Lag  Simklubben 1970            5:33.33  EXTRA 
  Hampus Herbertsson  1994      27.53        27.53   
  Sofia Jalnefjord  1994      30.25        57.78   
  Victor Platenik  1995      30.95        1:28.73   
  Elisabeth Krische  1996      30.68        1:59.41   
  Rasmus Källén  1996      35.25        2:34.66   
  Angelica Rosengren  1995      33.92        3:08.58   
  Oskar Baggesen-Gyllunger  1998      41.62        3:50.20   
  Sanna Andersson  1995      31.46        4:21.66   
  Amanda Platenik  1998      34.88        4:56.54   
  Madeleine Bergqvist  1996      36.79        5:33.33   
                     
SS04  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
  Camilla Svensson  1995      29.81        29.81   
  Axel Tisell  1996      30.28        1:00.09   
  Hanna Olsson  1996      31.54        1:31.63   
  Svante Lindberg  1994      29.80        2:01.43   
  Lara Bretagnolle  1994      31.75        2:33.18   
  Alexandros Vasiliou  1995      32.72        3:05.90   
  Julia Thurfjell  1994      30.26        3:36.16   
  Mirza Kozica  1995      36.24        4:12.40   
  Alexander Borg  1995      31.31        4:43.71   
                     
S02 Lag 1  Simklubben S 02            DSQ   
  Martin Janson  1994      26.06        26.06   
  Robert O´gorman  1995      26.44        52.50   
  Filip Holmqvist  1994      26.43        1:18.93   
  Oscar Pettersson  1994      28.94        1:47.87   
  Alexander Dimcevski  1995      29.84        2:17.71   
  Anna Sirenius Lundberg  1994      28.83        2:46.54   
  Klara Simonsson  1995      29.36        3:15.90   
  Tilde Lundmark  1995      29.12        3:45.02   
  Amanda Zetterström  1994      28.67        4:13.69   
                     
                     
 
Gren 38, 200m Fjärilsim Herrar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim    27.84  59.08  1:30.76    2:02.86   
Jesper Svensson  1990  Uddevalla Sim    29.56  1:02.77  1:36.34    2:11.37   
Filip Rawecki  1990  Alingsås SLS    29.62  1:03.33  1:38.28    2:13.91   
Petter Lindahl  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.75  1:02.98  1:38.49    2:17.51   
Hugo Ingelhammar  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.98  1:04.73  1:41.73    2:20.59   
Björn Hansson  1989  Karlshamns Simklubb    31.84  1:08.44  1:46.49    2:24.18   
Emil Palmqvist  1990  Uddevalla Sim    31.92  1:09.09  1:48.56    2:30.03   
Andreas Jalmestam  1990  Varberg-Falkenberg Sim    5:32.94        2:39.85   
                     
 
Gren 39, 50m Frisim Damer A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Natalie Andersson  1988  Uddevalla Sim            26.78   
Angelica Risebrandt  1987  Uddevalla Sim            27.48   
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim            27.57   
Emelie Beckman  1991  Kanaans Simsällskap            27.97   
Linda Eriksson  1991  Solna Sundbyberg SS 04            28.45   
Edith Thormalm  1990  Hvetlanda Simsällskap            28.59   
Kristina Lundberg  1991  Göteborg Sim            28.60   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb            28.63   
Sandra Sjöstrand  1991  Hvetlanda Simsällskap            28.67   
10  Emma Stokland  1990  Göteborg Sim            28.82   
11  Frida Larsson  1990  Simklubben Elfsborg            29.01   
12  Sandra Olofsson  1990  Uddevalla Sim            29.10   
13  Angelica Norrena  1991  Solna Sundbyberg SS 04            29.25   
14  Matilda Larsson  1988  Uddevalla Sim            29.44   
15  Tove Koch  1991  Uddevalla Sim            29.66   
16  Veronica Brännfeldt  1990  Uddevalla Sim            29.74   
17  Sara Hörnbäck  1991  Karlshamns Simklubb            29.75   
18  Johanna Svensson  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.81   
19  Jacintha Bailey  1991  Göteborg Sim            29.88   
20  Beatrice Palmgren  1991  Kungsbacka Simsällskap            30.07   
21  Line Rydén  1991  Hvetlanda Simsällskap            30.25   
22  Cecilia Johnsson  1990  Simklubben S 02            30.52   
23  Erica Eriksson  1991  Kungsbacka Simsällskap            30.65   
24  Lina Ankarbranth  1991  Anderstorps Simsällskap            30.68   
25  Natalie Borgernäs  1991  Åkersberga Simsällskap            30.83   
26  Frida Elander  1991  Simklubben S 02            31.13   
27  Viktoria Nyberg  1991  Simklubben Elfsborg            31.23   
28  Amanda Fors-Hurdén  1991  Simklubben 1970            31.33   
29  Erika Skåål  1985  Kungälvs Simsällskap            31.50   
29  Anne Leppänen  1988  Åkersberga Simsällskap            31.50   
31  Linda Busse  1990  Göteborg Sim            31.80   
32  Tina Johansson  1989  Simklubben 1970            31.83   
33  Amanda Wallace  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.60   
34  Karin Woodhouse  1990  Åkersberga Simsällskap            32.85   
35  Anna Svensson  1991  Uddevalla Sim            33.33   
36  Therese Johansson  1991  Solna Sundbyberg SS 04            38.55   
                     
 
Gren 40, 200m Fjärilsim Herrar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim    29.80  1:03.26  1:37.21    2:12.67   
Sture Mittermaier  1992  Solna Sundbyberg SS 04    30.40  1:03.63  1:38.69    2:13.72   
Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg    29.69  1:03.49  1:38.47    2:14.37   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    29.67  1:03.50  1:39.43    2:17.50   
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap    29.57  1:04.17  1:40.64    2:17.97   
Rasmus Salomonsson  1993  Solna Sundbyberg SS 04    31.83  1:08.03  1:47.51    2:28.18   
Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    32.35  1:11.07  1:50.99    2:29.79   
Daniel Åslund  1992  Göteborg Sim    33.02  1:11.90  1:51.93    2:30.42   
Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    32.97  1:11.44  1:52.51    2:34.45   
10  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    31.88  1:09.73  1:51.62    2:39.06   
11  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    34.44  1:15.20  1:57.88    2:41.45   
12  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim    32.68  1:12.07  1:57.84    2:45.22   
                     
 
Gren 41, 50m Frisim Damer B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            27.40   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02            27.89   
Therese Josefsson  1993  Simklubben S 02            28.08   
Johanna Pettersson  1992  Kungälvs Simsällskap            28.10   
Karin Kvarfordt  1992  Varberg-Falkenberg Sim            28.24   
Josefina Holmén  1992  Uddevalla Sim            28.41   
Olivia Frank  1992  Uddevalla Sim            28.65   
Emma Waite  1992  Göteborg Sim            28.69   
Malin Andreasson  1992  Kungälvs Simsällskap            29.56   
Ellen Löfkvist  1992  Hvetlanda Simsällskap            29.56   
11  Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb            29.69   
12  Jenny Lindberg  1993  Solna Sundbyberg SS 04            29.78   
13  Josefin Axberg  1993  Kungälvs Simsällskap            29.90   
14  Filippa Hammerin  1992  Simklubben S 02            29.98   
15  Frida Olander  1992  Göteborg Sim            30.03   
15  Linda Persson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.03   
17  Caroline Heintz  1992  Simklubben Elfsborg            30.13   
18  Maria Lysén-Kotti  1992  Ludvika Simsällskap            30.29   
19  Sara Edenfelt  1992  Kanaans Simsällskap            30.31   
20  Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02            30.34   
21  Maja Leander  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.49   
22  Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02            30.60   
23  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap            30.67   
24  Amanda Eriksson  1992  Kungsbacka Simsällskap            30.70   
25  Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim            30.85   
26  Amanda Stavås  1993  Anderstorps Simsällskap            30.91   
27  Malin Malcolm  1993  Trollhättans Simsällskap            31.10   
28  Carina Fredriksson  1993  Solna Sundbyberg SS 04            31.12   
29  Solveig Ramallo  1993  Göteborg Sim            31.15   
30  Caroline Andrén  1993  Kungsbacka Simsällskap            31.17   
31  Louise Erlandsson  1993  Göteborg Sim            31.23   
32  Sara Jonasson  1993  Kungsbacka Simsällskap            31.72   
33  Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02            31.82   
34  Daniella Rosengren  1992  Simklubben Elfsborg            32.01   
35  Louise Tevell  1992  Kungälvs Simsällskap            32.07   
36  Sara Norling  1992  Kungälvs Simsällskap            32.13   
37  Sofie Fagenheim  1993  Varberg-Falkenberg Sim            32.48   
38  Josefina Bergström  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.49   
39  Alexandra Andersson  1993  Simklubben Elfsborg            32.55   
40  Frida Sundqvist  1993  Göteborg Sim            32.56   
41  Ida Berglund  1993  Varberg-Falkenberg Sim            32.61   
42  Isabelle Nordby  1993  Simklubben S 02            32.63   
43  Elin Petersson  1993  Karlshamns Simklubb