Resultat Sum-Sim 2013

Gren 1, 4X200m Frisim P 15 o y, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











Mölndals ASS Lag 1  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:28.42   
  Tor Leander  1999      1:00.67  2:05.65      2:05.65   
  Jonathan Havton  1998      58.74  2:04.13      4:09.78   
  Alexander Havton  1998      1:02.44  2:10.22      6:20.00   
  Gregory Havton  1998      1:00.72  2:08.42      8:28.42   
                     
Malmö KK Lag 1  1998  Malmö Kappsimningsklubb            8:29.14   
  William Lindblom  1998      1:01.02  2:08.21      2:08.21   
  Eric Hinderup  1998      57.38  2:03.00      4:11.21   
  David Olsen  1998      59.43  2:07.97      6:19.18   
  Philip Tran  1999      1:01.87  2:09.96      8:29.14   
                     
Helsingborgs S Lag 1  1999  Helsingborgs Simsällskap            8:30.16   
  Magnus Karlsborn  1998      59.82  2:03.13      2:03.13   
  Stefan Kojic  1998      1:00.35  2:09.30      4:12.43   
  Gustav Arvidsson  1998      1:04.87  2:16.60      6:29.03   
  Olle Williamsson  1998      1:00.72  2:01.13      8:30.16   
                     
Täby S Lag 1  1998  Täby Sim            8:32.65   
  Filip Hedman  1998      59.85  2:07.53      2:07.53   
  Carl-Åke Willberg  1998      1:00.07  2:07.22      4:14.75   
  Daniel Räisänen  1999      1:01.70  2:09.78      6:24.53   
  Sean Zhong  1998      59.43  2:08.12      8:32.65   
                     
Norrköpings KK  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            8:36.48   
  Hampus Lovinge  1998      1:01.40  2:05.90      2:05.90   
  Sebastian Runqvist  1999      1:01.64  2:11.79      4:17.69   
  Calle Lindroth  1998      1:02.61  2:13.35      6:31.04   
  Matthias Sandström-Karlsson  1998      1:00.25  2:05.44      8:36.48   
                     
Landskrona SS Lag 1  1998  Landskrona Simsällskap            8:36.68   
  Hampus Svensson  1999      58.71  2:04.07      2:04.07   
  Alfred Christensson  1998      1:00.32  2:06.04      4:10.11   
  Tim Petersson  1999      1:03.57  2:15.09      6:25.20   
  Emil Hassling  2000      1:01.64  2:11.48      8:36.68   
                     
Järfälla S  1998  Järfälla Simsällskap            8:36.97   
  Viktor Fridsjö  1998      1:00.26  2:06.82      2:06.82   
  Gustav Swedenborg  1998      59.38  2:03.49      4:10.31   
  Samuel Talback  2000      1:02.54  2:13.22      6:23.53   
  Hugo Swanepoel  1998      1:01.38  2:13.44      8:36.97   
                     
Skuru IK Lag 1  2000  Skuru Idrottsklubb            8:43.80   
  William Lulek  1998      57.88  2:01.91      2:01.91   
  Andre Filipsson  1999      1:02.43  2:16.82      4:18.73   
  Didrik Bergström  1998      1:02.61  2:12.14      6:30.87   
  Christopher Johnsson  1998      1:02.57  2:12.93      8:43.80   
                     
Karlstads SS  1998  Karlstads Simsällskap            8:51.74   
  Daniel Vålvik  1999      1:02.28  2:12.93      2:12.93   
  Adam Albringer  1999      1:01.61  2:07.83      4:20.76   
  Johan Rydahl  2001      1:02.16  2:12.34      6:33.10   
  Niclas Lindow  1999      1:05.19  2:18.64      8:51.74   
                     
10  Södertörns SS  1998  Södertörns Simsällskap            8:52.85   
  Wilmer Tingbrand  1998      1:04.53  2:13.41      2:13.41   
  Zack Abelsson  1998      1:04.09  2:11.89      4:25.30   
  Anton Marijanovic  2000      29.32  1:36.60      6:01.90   
  Kevin Chong  1998      1:04.18  2:50.95      8:52.85   
                     
11  Linköpings ASS Lag 1  1998  Linköpings Allmänna SS            8:54.19   
  Albert Askmalm  2000      2:09.52  4:18.44      4:18.44   
  Tom Andersson  1998      2:14.82  4:35.75      8:54.19   
  Mattias Grynning  1999                 
  Toni Nikolic  1999        8:54.19      8:54.19   
                     
12  SK Triton  1998  Simklubben Triton            8:54.99   
  Henrik Sjödin  1998      1:02.70  2:12.65      2:12.65   
  Rasmus Ericsson  1998      1:02.26  2:09.06      4:21.71   
  Niklas Jagerstål  1999      1:02.97  2:13.86      6:35.57   
  Gustaf Palmqvist  2001      1:07.16  2:19.42      8:54.99   
                     
13  SK Poseidon Lag 1  1998  Simklubben Poseidon            9:00.33   
  Jesper Olsson  1998      1:02.67  2:13.74      2:13.74   
  Julius Ekstrand  1998      1:01.88  2:10.08      4:23.82   
  Simon Pettersson  1998      1:05.92  2:19.33      6:43.15   
  Marko Vasilijevic  1999      1:03.87  2:17.18      9:00.33   
                     
14  Stockholmspolisens SIF  1998  Stockholmspolisens Sim IF            9:00.73   
  Niclas Eriksson  1998      1:00.79  2:09.07      2:09.07   
  Christian Norberg  1998      1:04.41  2:15.00      4:24.07   
  Martin Falk  1999      1:03.95  2:14.90      6:38.97   
  Pontus Jonsson  2000      1:05.42  2:21.76      9:00.73   
                     
15  Mölndals ASS Lag 2  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            9:05.80   
  Aron Qvirist  1998      1:01.71  2:10.60      2:10.60   
  Jonathan Ekelund  1999      1:04.14  2:17.07      4:27.67   
  Joel Eliasson  1998      1:02.85  2:19.18      6:46.85   
  Marco Häyhänen  1999      1:06.21  2:18.95      9:05.80   
                     
16  Malmö KK Lag 2  1998  Malmö Kappsimningsklubb            9:21.92   
  Elliot Sodemann  1998      1:02.21  2:10.90      2:10.90   
  Rickard Wemlén  2000      1:06.25  2:20.15      4:31.05   
  Viktor Hansson  1998      1:08.44  2:28.20      6:59.25   
  Sten Ludvigsson  1998      1:08.20  2:22.67      9:21.92   
                     
                     
 
Gren 2, 4X200m Frisim F 15 o y, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











Helsingborgs S Lag 1  1999  Helsingborgs Simsällskap            8:49.51   
  Sophie Hansson  1998      1:03.44  2:10.52      2:10.52   
  Johanna Palmkvist  1999      1:04.75  2:12.60      4:23.12   
  Johanna Söderberg  1999      1:04.77  2:15.90      6:39.02   
  Matilda Weiler  1998      1:04.01  2:10.49      8:49.51   
                     
Järfälla S  1998  Järfälla Simsällskap            8:52.22   
  Emma Rotstam  1998      1:01.90  2:10.12      2:10.12   
  Josefine Almvret  1999      1:04.22  2:13.17      4:23.29   
  Malin Atran  1998      1:04.23  2:17.95      6:41.24   
  Isabelle Hanson  1998      1:03.29  2:10.98      8:52.22   
                     
Danderyds S  1998  Danderyds Sim            8:58.46   
  Frida Berglund  1998      1:03.89  2:16.27      2:16.27   
  Alice Sundberg  1999      1:04.69  2:16.63      4:32.90   
  Linda Brännlund  1998      1:05.31  2:18.43      6:51.33   
  Louise Halldén  1998      1:00.79  2:07.13      8:58.46   
                     
Kalmar SS  1998  Kalmar Simsällskap            8:58.91   
  Linnea Wranå  1998      1:03.34  2:14.23      2:14.23   
  Isabella Hong  1998      1:05.68  2:17.72      4:31.95   
  Ellen Lindeby  1999      1:06.92  2:18.85      6:50.80   
  Miranda Arvidsson  1998      1:01.28  2:08.11      8:58.91   
                     
S 71 Lag 1  1998  S71            9:13.93   
  Rebecca Berggren-Nylund  1999      1:05.44  2:15.61      2:15.61   
  Ellen Sandberg  1999      1:03.90  2:14.31      4:29.92   
  Knar Mikael  1999      1:06.20  2:20.04      6:49.96   
  Micaela Jönsson  2001      1:08.00  2:23.97      9:13.93   
                     
Mölndals ASS  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            9:19.25   
  Marta Qvirist  1998      1:05.31  2:17.09      2:17.09   
  Linn Rehnberg  1998      1:08.72  2:25.21      4:42.30   
  Amanda Magnusson  1999      1:04.78  2:16.63      6:58.93   
  Alice Lindhé  1999      1:05.37  2:20.32      9:19.25   
                     
Linköpings ASS Lag 1  1998  Linköpings Allmänna SS            9:21.26   
  Emma Magnusson  1998      1:05.72  2:16.71      2:16.71   
  Elin Elm  1998      1:05.48  2:18.74      4:35.45   
  Erika Rönnbäck  1998      1:08.24  2:22.58      6:58.03   
  Alma Fransson  1999      1:08.06  2:23.23      9:21.26   
                     
SK Strängnäs Frisimmare  1998  SK Strängnäs Frisimmare            9:22.76   
  Emma Bergkvist  2000      1:07.21  2:24.08      2:24.08   
  Amanda Hyllbrant  1999      1:09.33  2:26.80      4:50.88   
  Lisa Eriksson  1998      1:04.97  2:16.10      7:06.98   
  Anna Eriksson  1999      1:03.99  2:15.78      9:22.76   
                     
Spårvägens SF Lag 1  1998  Spårvägens Simförening            9:28.05   
  Caroline Adlerborn  1998      1:09.31  2:26.44      2:26.44   
  Emma Sundstedt  1998      1:03.33  2:14.14      4:40.58   
  Nina Bring  1999      1:07.26  2:24.09      7:04.67   
  Emma Garmelius  1999      1:06.15  2:23.38      9:28.05   
                     
10  Stockholmspolisens SIF  1998  Stockholmspolisens Sim IF            9:28.47   
  Danute Kacinskas  1998      1:05.22  2:16.82      2:16.82   
  Ida Pettersson  1999      1:05.29  2:17.95      4:34.77   
  Jessica Berg  1998      1:07.50  2:21.45      6:56.22   
  Hermella Alem  2000      1:12.01  2:32.25      9:28.47   
                     
11  Västerås SS  1998  Västerås Simsällskap            9:34.85   
  Andréa Persson  1999      1:08.62  2:22.29      2:22.29   
  Victoria Åberg  2001      1:11.25  2:28.68      4:50.97   
  Lina Berggren  1998      1:05.63  2:16.70      7:07.67   
  Hannah Brunzell  2001      1:10.12  2:27.18      9:34.85   
                     
12  S 71 Lag 2  1998  S71            9:37.84   
  Victoria Jönsson  1999      1:09.32  2:25.76      2:25.76   
  Emilia Christiansen  1999      1:08.47  2:21.24      4:47.00   
  Jessica Chen  1998      1:09.54  2:26.31      7:13.31   
  Jessica Jönsson  1998      1:09.07  2:24.53      9:37.84   
                     
13  SK Lödde  1998  Simklubben Lödde            9:46.78   
  Louise Ranevi  1999      1:09.60  2:30.34      2:30.34   
  Emma Persson  1999      1:06.77  2:23.94      4:54.28   
  Julia Brinkhagen  1999      1:06.90  2:25.92      7:20.20   
  Elin Johannesson  1999      1:09.34  2:26.58      9:46.78   
                     
                     
 
Gren 3, 4X200m Frisim P 16-17, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











Väsby SS Lag 1  1996  Väsby Simsällskap            8:03.49   
  Markus Fürst  1996      56.51  1:56.59      1:56.59   
  Samuel Törnqvist  1997      58.15  2:01.45      3:58.04   
  Alexander Ozerov  1996      56.27  2:00.80      5:58.84   
  Max Bergh  1996      57.33  2:04.65      8:03.49   
                     
Mölndals ASS  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:04.07   
  Isak Eliasson  1996      55.75  1:55.39      1:55.39   
  Christopher Havton  1997      59.46  2:02.80      3:58.19   
  Karl Zimmerman  1998      1:01.38  2:10.16      6:08.35   
  Patrik Löfgren  1996      55.26  1:55.72      8:04.07   
                     
Västerås SS  1996  Västerås Simsällskap            8:06.31   
  Max Östberg  1996      57.68  1:59.90      1:59.90   
  Filip Björkholm  1998      1:00.29  2:05.22      4:05.12   
  Gustaf Dahlman  1997      56.36  1:55.23      6:00.35   
  Lukas Steiner  1998      1:00.36  2:05.96      8:06.31   
                     
Helsingborgs S Lag 1  1996  Helsingborgs Simsällskap            8:11.46   
  Pontus Wallin  1996      57.47  1:59.29      1:59.29   
  Cruiz Llupa  1997      58.70  2:02.39      4:01.68   
  Alexander Almeida Sundell  1997      58.68  1:31.93      5:33.61   
  Efrem Ghirmai  1996      1:00.47  2:37.85      8:11.46   
                     
Malmö KK  1996  Malmö Kappsimningsklubb            8:21.08   
  Anton Andersson  1997      1:00.34  2:04.79      2:04.79   
  Filip Bivesand  1997      59.24  2:02.95      4:07.74   
  Ludwig Wemlén  1997      59.00  2:05.98      6:13.72   
  Marcus Andersson Arvidsson  1996      58.82  2:07.36      8:21.08   
                     
SK Laxen  1996  Simklubben Laxen            8:21.56   
  Teodor Widerberg  1998      58.61  2:04.57      2:04.57   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      59.33  2:06.04      4:10.61   
  Alfred Bjärudd  1996      59.41  2:05.74      6:16.35   
  André Idoffsson  1997      58.73  2:05.21      8:21.56   
                     
Jönköpings SS  1996  Jönköpings Simsällskap            8:26.39   
  David Larsson  1996      1:00.22  2:05.21      2:05.21   
  Daniel Forndal  1997      56.06  1:56.73      4:01.94   
  Jakob Clemedtson  1996      59.39  2:08.38      6:10.32   
  Jakob Henningsson  1999      1:06.42  2:16.07      8:26.39   
                     
Norrköpings KK  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            8:26.83   
  Marcus Forsgren  1996      57.61  1:58.30      1:58.30   
  David Josefsson  1997      1:02.81  2:10.96      4:09.26   
  Axel Podéus  1997      1:02.08  2:08.31      6:17.57   
  Alexander Frost  1997      1:00.69  2:09.26      8:26.83   
                     
Anderstorps SS  1997  Anderstorps Simsällskap            8:27.88   
  Markus Malm  1997      57.94  2:00.74      2:00.74   
  Alexander Bogesten  1997      1:03.18  2:14.03      4:14.77   
  Henry Kerman  1997      57.98  2:04.48      6:19.25   
  Gustaf Mild  1997      59.39  2:08.63      8:27.88   
                     
10  Täby S Lag 1  1997  Täby Sim            8:28.71   
  Oskar Ericsson  1997      58.53  2:02.00      2:02.00   
  David Kruthammar  1997      59.75  2:06.41      4:08.41   
  Shervin Ghahestani  1997      1:00.20  2:10.34      6:18.75   
  William Åberg  1997      1:00.37  2:09.96      8:28.71   
                     
11  Skuru IK  1996  Skuru Idrottsklubb            8:31.62   
  Martin Jareman  1996      1:02.49  2:14.21      2:14.21   
  Hannes Hjärne  1997      59.32  2:06.13      4:20.34   
  Tim Filipsson  1996      1:00.21  2:08.85      6:29.19   
  Axel Bååthe  1997      57.92  2:02.43      8:31.62   
                     
12  Stockholmspolisens SIF  1996  Stockholmspolisens Sim IF            8:32.43   
  Joen Brynnel  1996      56.60  1:59.76      1:59.76   
  Marcus Svensson  1997      1:02.64  2:13.16      4:12.92   
  Michail Papantoniou  1997      57.36  2:01.71      6:14.63   
  Alexander Gabri  1997      1:05.04  2:17.80      8:32.43   
                     
13  Höganäs SS  1997  Höganäs Simsällskap            8:33.57   
  Mika Persson  1998      1:00.58  2:06.58      2:06.58   
  Eric Schollin  1997      1:00.34  2:10.09      4:16.67   
  Victor Möller  1996      1:01.83  2:13.25      6:29.92   
  Erik Boström  1997      59.03  2:03.65      8:33.57   
                     
14  Spårvägens SF  1996  Spårvägens Simförening            8:33.71   
  Mattias Freiholtz  1996      58.76  2:05.18      2:05.18   
  Daniel Sjöblom Ahlström  1998      58.99  2:06.89      4:12.07   
  Tobias Henriksson  1996      1:00.07  2:10.30      6:22.37   
  Arvid Kjellén  1998      1:01.12  2:11.34      8:33.71   
                     
15  Helsingborgs S Lag 2  1996  Helsingborgs Simsällskap            8:34.40   
  Oskar Nilsson  1997      59.53  2:06.40      2:06.40   
  Filip Dolk  1996      29.09  1:34.66      3:41.06   
  Axel Andersson  1996      35.47  2:10.24      5:51.30   
  Otto Schippert  1996      1:03.29  2:43.10      8:34.40   
                     
16  Kungsbacka SS  1996  Kungsbacka Simsällskap            8:36.75   
  David Zachrisson  1996      59.98  2:08.06      2:08.06   
  Anton Johansson  1996      59.36  2:04.23      4:12.29   
  Simon Sundfors  1996      1:02.02  2:11.86      6:24.15   
  Oskar Örne  1999      1:02.86  2:12.60      8:36.75   
                     
17  SK Hajen  1996  Simklubben Hajen            8:38.95   
  Petter Fredriksson  1997      58.01  2:02.55      2:02.55   
  Martin Rogmark  1996      1:00.56  2:07.47      4:10.02   
  Marcus Henriksson  1997      1:04.42  2:15.22      6:25.24   
  Felix Midlöv  1998      1:02.62  2:13.71      8:38.95   
                     
18  Sundsvalls SS  1997  Sundsvalls Simsällskap            8:42.90   
  Johan Norlin  1997      1:01.56  2:13.65      2:13.65   
  Dominik Jackiewicz  1996      59.58  2:11.49      4:25.14   
  Benjamin Dzihic  1997      1:00.91  2:10.68      6:35.82   
  Jakob Westrin  1996      1:00.29  2:07.08      8:42.90   
                     
19  Eskilstuna SK  1998  Eskilstuna Simklubb            8:48.91   
  Erik Skogfors  1996      1:00.88  2:08.74      2:08.74   
  William Brand  1998      1:04.19  2:16.09      4:24.83   
  Karl Lindoff  1998      1:03.92  2:17.66      6:42.49   
  Axel Brorsson  1996      58.74  2:06.42      8:48.91   
                     
20  Örebro SA  1996  Örebro Simallians            8:56.35   
  Anton Schough  1998      1:02.54  2:13.72      2:13.72   
  Erik Nyström  1996      1:04.29  2:15.07      4:28.79   
  Isak Meding  1998      1:04.73  2:15.49      6:44.28   
  Simon Bergquist  1996      1:02.46  2:12.07      8:56.35   
                     
21  SK Ägir  1996  Simklubben Ägir            9:10.12   
  Marcus Åsberg  1996      58.18  2:02.46      2:02.46   
  Kevin Forsberg  1996      1:01.08  2:10.09      4:12.55   
  Benjamin Lindmark  1998      1:07.65  2:27.37      6:39.92   
  Pontus Pettersson  2000      1:10.83  2:30.20      9:10.12   
                     
                     
 
Gren 4, 4X200m Frisim F 16-17, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











Väsby SS Lag 1  1996  Väsby Simsällskap            8:26.87  Sum-Sim rekord 
  Emelie Bäck  1996      1:02.54  2:09.48      2:09.48   
  Agnes Wiiand  1997      1:00.99  2:05.78      4:15.26   
  Jaqueline Hippi  1996      58.88  2:04.46      6:19.72   
  Emma Sjösten  1996      1:01.19  2:07.15      8:26.87   
                     
S02  1996  Simklubben S 02            8:49.88   
  Erica Dahlgren  1997      1:01.96  2:07.86      2:07.86   
  Lina Berg  1996      1:04.69  2:14.02      4:21.88   
  Julia Bellvik  1996      1:03.64  2:14.19      6:36.07   
  Johanna Andersson  1996      1:05.31  2:13.81      8:49.88   
                     
Helsingborgs S Lag 1  1996  Helsingborgs Simsällskap            8:52.32   
  Rebecca Nilsson  1996      1:02.40  2:13.15      2:13.15   
  Josefine Möller  1996      1:04.61  2:17.13      4:30.28   
  Louise Hansson  1996      56.98  2:01.17      6:31.45   
  Mari Louise Tran  1997      1:06.93  2:20.87      8:52.32   
                     
SK Triton  1996  Simklubben Triton            8:55.00   
  Alba Forés  1998      1:01.92  2:07.58      2:07.58   
  Fanny Andersson  1997      1:04.27  2:14.33      4:21.91   
  Johanna Nilsson  1996      1:04.92  2:16.94      6:38.85   
  Alexandra Volkova  1996      1:03.97  2:16.15      8:55.00   
                     
Malmö KK Lag 1  1996  Malmö Kappsimningsklubb            8:55.96   
  Cassandra Tran  1997      1:01.96  2:10.72      2:10.72   
  Hannah Skog  1997      1:03.43  2:14.97      4:25.69   
  Amanda Granborg  1999      1:05.09  2:16.46      6:42.15   
  Andrea Gustafsson  1996      1:03.04  2:13.81      8:55.96   
                     
Jönköpings SS  1996  Jönköpings Simsällskap            8:56.39   
  Johanna Pettersson  1996      1:01.88  2:08.46      2:08.46   
  Alma Thormalm  1996      1:03.77  2:15.83      4:24.29   
  Emelia Karlsson  1997      1:03.08  2:12.42      6:36.71   
  Stina Victoria Nordberg  1996      1:05.75  2:19.68      8:56.39   
                     
Norrköpings KK  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            9:03.09   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      1:02.76  2:09.02      2:09.02   
  Anna Grundmark  1997      1:07.63  2:22.74      4:31.76   
  Elin Podéus  1997      1:04.96  2:16.10      6:47.86   
  Sara Wallberg  1999      1:04.63  2:15.23      9:03.09   
                     
Linköpings ASS Lag 1  1996  Linköpings Allmänna SS            9:03.50   
  Linnea Magnusson  1996      1:03.41  2:13.89      2:13.89   
  Daniela Kindstrand  1997      1:03.30  2:15.32      4:29.21   
  Sofia Henell  1997      1:03.21  2:12.87      6:42.08   
  Erika Settland  1996      1:06.80  2:21.42      9:03.50   
                     
Väsby SS Lag 2  1996  Väsby Simsällskap            9:05.07   
  Tove Sparrman  1996      1:02.20  2:12.96      2:12.96   
  Josefin Lantz  1996      1:02.67  2:15.76      4:28.72   
  Isabell Kjellberg  1997      1:06.03  2:17.04      6:45.76   
  Vilma Lagebro  1996      1:05.74  2:19.31      9:05.07   
                     
10  Spårvägens SF Lag 1  1996  Spårvägens Simförening            9:08.50   
  Klara Wallenbro  1997      1:06.63  2:20.78      2:20.78   
  Malin Wallén  1997      1:05.85  2:16.29      4:37.07   
  Lovisa Malmgren  1997      1:04.25  2:17.44      6:54.51   
  Jessica Billquist  1996      1:02.85  2:13.99      9:08.50   
                     
11  Göteborgs S  1997  Göteborg Sim            9:09.78   
  Inez Kristensson  1997      1:05.53  2:17.36      2:17.36   
  Amanda Janzon  1997      1:06.06  2:19.35      4:36.71   
  Alfhild Kristensson  1999      1:04.75  2:15.75      6:52.46   
  Viktoria Reinhold  1996      1:05.04  2:17.32      9:09.78   
                     
12  SK Sydsim  1997  Simklubben Sydsim            9:12.04   
  Sofia Heimsten  1997      1:04.64  2:13.95      2:13.95   
  Malin Johansson  1997      1:04.50  2:15.57      4:29.52   
  My Grewell  1998      1:06.22  2:17.49      6:47.01   
  Frida Nordefell  2000      2:25.03  2:25.03      9:12.04   
                     
13  Mölndals ASS  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            9:13.98   
  Ulrika Holm  1996      1:04.15  2:15.52      2:15.52   
  Johanna Åberg  1997      1:04.76  2:15.94      4:31.46   
  My Janzén  1997      1:07.15  2:20.40      6:51.86   
  Ulrika Krüger  1996      1:09.05  2:22.12      9:13.98   
                     
14  Sundsvalls SS  1997  Sundsvalls Simsällskap            9:15.49   
  Frida Hedlund  1999      1:06.72  2:16.51      2:16.51   
  Lina Bergqvist  1998      1:07.03  2:19.76      4:36.27   
  Tilda Blick  1996      1:05.72  2:20.20      6:56.47   
  Eveline Westberg  1997      1:05.97  2:19.02      9:15.49   
                     
15  Malmö KK Lag 2  1997  Malmö Kappsimningsklubb            9:31.56   
  Jenny Thalin  1997      1:06.59  2:19.18      2:19.18   
  Hanna Liljegren  1998      1:05.97  2:17.99      4:37.17   
  Cecilia Laursen  1997      1:08.12  2:22.50      6:59.67   
  Mathilda Edlund  1998      1:09.78  2:31.89      9:31.56   
                     
Skuru IK  1999  Skuru Idrottsklubb            DNS   
  Amanda Kimander  1997                 
  Enya McPheat  1997                 
  Marlene Pavlu Lewin  1997                 
  Sofia von Sydow  1997              DNS   
                     
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Försök 14 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    1:01.76  2:10.88  3:16.69    4:20.56   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:03.29  2:11.86  3:21.39    4:27.81   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim    1:03.34  2:12.55  3:21.71    4:28.41   
Sebastian Pantzar  1999  Tyresö Simsällskap    1:02.84  2:12.63  3:22.81    4:29.35   
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:03.99  2:14.43  3:23.92    4:29.87   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    1:03.98  2:12.80  3:23.14    4:32.34   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    1:03.72  2:13.69  3:25.35    4:34.13   
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap    1:02.49  2:11.49  3:23.70    4:34.45   
Isak Wikström  1999  Umeå Simsällskap    1:05.47  2:16.09  3:26.43    4:35.92   
10  Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    1:03.94  2:16.65  3:28.10    4:37.20   
11  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    1:04.49  2:15.39  3:27.57    4:39.17   
12  Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    1:06.12  2:18.14  3:30.06    4:41.01   
13  Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    1:05.93  2:18.35  3:31.28    4:41.30   
14  Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap    1:06.16  2:18.98  3:31.44    4:43.20   
15  Niklas Jagerstål  1999  Simklubben Triton    1:06.52  2:19.01  3:32.97    4:44.60   
16  Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap    1:06.62  2:19.29  3:32.86    4:46.00   
17  Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    1:08.26  2:22.08  3:35.80    4:46.84   
18  Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    1:07.33  2:21.09  3:34.61    4:47.95   
19  Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap    1:08.26  2:22.93  3:37.92    4:50.24   
20  Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    1:07.15  2:21.66  3:37.16    4:51.38   
21  Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.67  2:25.39  3:42.02    4:56.84   
22  Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    1:06.76  2:22.11  3:40.22    4:57.01   
23  Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    1:10.21  2:27.44  3:44.20    4:58.22   
24  Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    1:09.60  2:27.42  3:48.10    5:07.46   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Försök 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    1:01.29  2:06.24  3:11.65    4:15.79   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap    1:02.17  2:08.07  3:14.52    4:19.82   
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap    1:01.67  2:07.19  3:13.95    4:20.15   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    1:02.74  2:09.50  3:15.79    4:20.85   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    1:02.10  2:09.37  3:17.02    4:23.29   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    1:02.10  2:09.97  3:18.25    4:25.59   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:04.02  2:11.94  3:18.96    4:28.29   
Jonathan Havton  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.46  2:11.30  3:19.92    4:28.82   
Gustav Lindström  1998  Skellefte Simsällskap 34    1:01.69  2:09.67  3:19.84    4:29.40   
10  Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    1:03.71  2:13.20  3:23.05    4:30.51   
11  Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening    1:03.63  2:13.93  3:23.40    4:30.88   
12  Elliot Sodemann  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:02.54  2:11.36  3:22.49    4:32.15   
13  Matthias Sandström-Karlsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:03.22  2:13.02  3:23.18    4:32.68   
14  William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:02.74  2:12.32  3:23.63    4:33.12   
15  Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    1:05.91  2:16.40  3:26.20    4:35.36   
16  Gregory Havton  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.95  2:12.45  3:24.94    4:36.63   
17  Odhin Brynnel  1998  Simklubben Neptun    1:04.63  2:15.97  3:28.32    4:38.98   
18  David Olsen  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:05.41  2:15.72  3:28.61    4:40.52   
19  William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    1:07.13  2:20.86  3:34.67    4:47.65   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Försök 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    58.89  2:02.10  3:05.59    4:09.27   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    1:00.32  2:03.87  3:07.03    4:09.37   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    1:00.92  2:04.95  3:08.56    4:11.14   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    1:00.75  2:05.11  3:09.96    4:14.61   
Simon Wanna  1996  Uddevalla Sim    1:01.34  2:06.81  3:12.53    4:15.02   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    1:01.30  2:06.11  3:11.31    4:15.25   
Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap    1:01.28  2:07.93  3:14.36    4:17.08   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:01.11  2:07.15  3:13.52    4:17.19   
Pontus Wallin  1996  Helsingborgs Simsällskap    1:00.64  2:05.77  3:11.85    4:17.28   
10  Joen Brynnel  1996  Stockholmspolisens Sim IF    1:00.66  2:06.49  3:13.16    4:17.41   
11  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    1:01.52  2:06.66  3:12.31    4:18.83   
12  Rasmus Nieminen  1997  Motala Simsällskap    59.40  2:04.60  3:12.40    4:18.86   
13  Erik Boström  1997  Höganäs Simsällskap    1:01.08  2:06.97  3:13.91    4:19.46   
14  Rasmus Wetterborg  1996  Simklubben Triton    59.38  2:05.98  3:14.13    4:20.11   
15  Filip Bivesand  1997  Malmö Kappsimningsklubb    1:03.24  2:09.81  3:16.14    4:21.21   
16  Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    1:01.17  2:08.31  3:16.81    4:24.38   
17  Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    1:04.01  2:11.55  3:18.53    4:24.61   
18  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    1:01.27  2:08.68  3:16.87    4:25.08   
19  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    59.79  2:07.76  3:17.56    4:27.27   
20  Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap    1:01.65  2:09.32  3:18.57    4:27.37   
21  Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    1:02.95  2:11.42  3:20.29    4:28.08   
22  Mattias Freiholtz  1996  Spårvägens Simförening    1:03.22  2:12.07  3:21.06    4:28.21   
23  Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    1:05.07  2:15.95  3:24.67    4:32.99   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Finaler 14 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    1:00.78  2:07.37  3:14.13    4:19.49   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim    1:01.43  2:08.99  3:17.57    4:24.43   
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:01.78  2:09.36  3:18.15    4:24.77   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:01.52  2:10.05  3:19.92    4:25.02   
Sebastian Pantzar  1999  Tyresö Simsällskap    1:05.25  2:14.47  3:22.24    4:25.22   
Isak Wikström  1999  Umeå Simsällskap    1:04.90  2:15.58  3:27.03    4:35.63   
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap    1:02.16  2:12.05  3:26.33    4:37.93   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    1:04.96  2:15.76  3:27.64    4:37.97   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    1:00.09  2:05.21  3:09.46    4:11.69   
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap    59.68  2:05.58  3:10.55    4:13.92   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap    1:00.36  2:05.00  3:11.11    4:17.05   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    1:00.54  2:06.34  3:12.94    4:19.05   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    1:01.70  2:08.01  3:14.20    4:20.96   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    1:02.27  2:09.04  3:15.62    4:21.92   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:02.14  2:08.60  3:16.24    4:25.53   
Jonathan Havton  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:03.00  2:11.55  3:23.79    4:34.42   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Finaler 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    59.77  2:03.02  3:06.49    4:06.31   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    59.34  2:02.53  3:06.12    4:06.60   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    1:00.03  2:02.83  3:05.55    4:08.28   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    59.15  2:01.57  3:05.80    4:09.56   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    59.80  2:03.08  3:07.37    4:09.68   
Simon Wanna  1996  Uddevalla Sim    1:01.28  2:05.64  3:10.75    4:15.28   
Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap    1:01.62  2:08.04  3:13.13    4:16.55   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:00.81  2:06.53  3:14.29    4:20.67   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Försök 14 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    29.21        1:01.23   
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    28.37        1:01.40   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    29.81        1:01.57   
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    29.83        1:01.65   
Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71    29.67        1:01.95   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    29.53        1:02.09   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    30.61        1:02.10   
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    29.97        1:02.15   
Frida Hedlund  1999  Sundsvalls Simsällskap    30.19        1:02.30   
10  Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap    29.70        1:02.52   
11  Cassandra Engback  1999  Södertörns Simsällskap    29.78        1:02.55   
12  Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.20        1:02.81   
13  Johanna Söderberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    30.20        1:02.91   
14  Knar Mikael  1999  S71    30.55        1:02.96   
15  Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.64        1:03.20   
16  Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    30.24        1:03.22   
17  Alma Karlson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    30.62        1:03.30   
18  Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    30.36        1:03.90   
19  Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    30.99        1:04.08   
20  Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    30.70        1:04.18   
20  Antonia Prior  1999  Nässjö SLS    30.42        1:04.18   
22  Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    30.54        1:04.42   
23  Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    30.65        1:04.45   
24  Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.64        1:05.26   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Försök 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Alba Forés  1998  Simklubben Triton    28.92        59.83   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägens Simförening    29.21        1:00.45   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    28.93        1:00.82   
Louise Halldén  1998  Danderyds Sim    29.38        1:00.93   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap    28.98        1:00.96   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    29.09        1:00.96   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    29.35        1:01.04   
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    29.21        1:01.24   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    29.84        1:01.75   
10  Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    29.80        1:02.13   
11  Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    30.01        1:02.15   
12  Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    29.81        1:02.51   
13  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    30.20        1:02.76   
14  My Grewell  1998  Simklubben Sydsim    29.94        1:02.77   
15  Danute Kacinskas  1998  Stockholmspolisens Sim IF    30.35        1:02.85   
16  Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    30.19        1:03.00   
17  Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap    29.27        1:03.27   
18  Frida Berglund  1998  Danderyds Sim    29.93        1:03.46   
19  Isabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    30.59        1:03.76   
20  Linda Brännlund  1998  Danderyds Sim    30.35        1:03.92   
21  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.75        1:04.39   
22  Ida Österman  1998  Danderyds Sim    31.12        1:04.90   
23  Lina Bergqvist  1998  Sundsvalls Simsällskap    30.96        1:05.09   
24  Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.60        1:06.33   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Försök 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    27.96        58.65   
Jaqueline Hippi  1996  Väsby Simsällskap    28.43        58.80   
Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap    28.70        59.18   
Wanda Dollmayer  1996  Simklubben Ran    28.32        59.23   
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    28.60        59.71   
Karin Åström  1996  Järfälla Simsällskap    29.03        59.79   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.12        1:00.02   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    28.95        1:00.04   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    28.45        1:00.18   
10  Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    28.83        1:00.32   
11  Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    28.96        1:00.40   
12  Emma Varga  1997  Danderyds Sim    29.02        1:00.41   
13  Nike Kruners  1996  Varberg Sim    28.84        1:00.42   
14  Rebecca Nilsson  1996  Helsingborgs Simsällskap    28.99        1:00.49   
15  Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    29.30        1:00.56   
16  Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb    29.26        1:00.74   
17  Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap    28.85        1:00.85   
18  Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    28.61        1:00.90   
19  Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap    29.59        1:01.26   
20  Milana Salih  1997  Väsby Simsällskap    29.67        1:01.38   
21  Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb    30.08        1:01.66   
22  Olivia Sjöblom  1997  Södertälje Simsällskap    29.14        1:01.69   
23  Tove Sparrman  1996  Väsby Simsällskap    29.16        1:02.31   
24  Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap    29.41        1:02.40   
25  Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    29.10        1:02.47   
26  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    29.93        1:03.67   
27  Annie Lindström  1996  Kristianstads SLS    30.40        1:03.73   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 14 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    28.74        1:00.80   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    29.50        1:01.16   
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    29.61        1:01.24   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    29.66        1:01.57   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    29.56        1:01.74   
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    28.33        1:01.79   
Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71    29.84        1:02.43   
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    29.95        1:02.63   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Alba Forés  1998  Simklubben Triton    28.67        58.54   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    28.50        59.04   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägens Simförening    29.01        59.82   
Louise Halldén  1998  Danderyds Sim    29.20        1:00.30   
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    28.84        1:00.64   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    29.07        1:00.67   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    29.03        1:01.17   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap    29.58        1:02.36   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Wanda Dollmayer  1996  Simklubben Ran    27.97        58.13   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    28.17        58.15   
Jaqueline Hippi  1996  Väsby Simsällskap    28.20        58.27   
Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap    28.34        58.64   
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    28.56        58.84   
Karin Åström  1996  Järfälla Simsällskap    28.88        59.45   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.88        59.50   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    29.12        1:00.23   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Försök 14 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    32.87        1:10.17   
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    33.07        1:10.40   
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap    34.03        1:12.29   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    34.27        1:12.87   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    34.29        1:13.72   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    34.93        1:15.17   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    35.40        1:15.60   
Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.77        1:16.39   
Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsällskap    35.51        1:16.46   
10  Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    35.50        1:16.75   
11  Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    36.22        1:16.96   
12  Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    36.69        1:17.96   
13  Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim    36.42        1:18.17   
14  Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    36.66        1:18.24   
15  Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    36.85        1:18.31   
16  Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb    37.12        1:18.56   
17  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap    36.39        1:18.80   
18  Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsällskap    37.48        1:19.19   
19  Pontus Jonsson  2000  Stockholmspolisens Sim IF    38.57        1:21.43   
20  Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    37.98        1:21.48   
21  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    38.63        1:22.41   
22  Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap    39.91        1:23.50   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Försök 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    32.32        1:07.33   
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    33.02        1:09.93   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.28        1:11.22   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    32.75        1:11.80   
Dennis Åberg  1998  Helsingborgs Simsällskap    34.24        1:12.02   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    33.84        1:12.21   
Arvid Kjellén  1998  Spårvägens Simförening    33.16        1:12.23   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    33.84        1:13.53   
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.44        1:15.08   
10  William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    35.46        1:16.32   
11  Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    36.42        1:16.60   
12  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap    36.16        1:17.03   
13  Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsällskap    35.42        1:17.13   
14  Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    36.65        1:17.19   
15  Alexander Havton  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.36        1:17.43   
16  William Svalander  1998  Simklubben Neptun    35.90        1:17.44   
17  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    36.35        1:18.09   
18  Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim    36.87        1:18.84   
19  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.03        1:19.07   
20  William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    37.07        1:20.09   
21  Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    37.81        1:21.31   
22  Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap    36.97        1:23.21   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Försök 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Alexander Morgan  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    31.34        1:05.38   
Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    31.03        1:06.28   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.83        1:07.99   
Viktor Kertes  1996  Ängelholms Simsällskap    31.84        1:08.71   
Noa Koch  1996  Uddevalla Sim    33.15        1:09.11   
Otto Schippert  1996  Helsingborgs Simsällskap    32.72        1:09.14   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    32.91        1:09.97   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    33.19        1:10.01   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    33.29        1:10.05   
10  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    31.77        1:10.08   
11  Benjamin Dzihic  1997  Sundsvalls Simsällskap    32.53        1:10.22   
12  Alexander Ozerov  1996  Väsby Simsällskap    33.19        1:10.65   
13  Marcus Åsberg  1996  Simklubben Ägir    32.88        1:10.85   
14  Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    33.70        1:11.13   
15  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    33.58        1:11.45   
16  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    33.33        1:11.49   
17  Jonas Andersson  1996  Simklubben Sydsim    33.69        1:11.54   
18  Jakob Helman  1996  Malmö Kappsimningsklubb    33.50        1:11.61   
18  Joel Knutsson  1997  Ängelholms Simsällskap    34.08        1:11.61   
20  Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb    33.30        1:11.64   
21  Denis Marijanovic  1996  Södertörns Simsällskap    33.37        1:11.82   
22  Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap    32.61        1:12.27   
23  Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap    33.55        1:12.33   
24  Eric Lundström  1996  Sundsvalls Simsällskap    34.50        1:15.16   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 14 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    31.69        1:07.60   
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    31.93        1:08.66   
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap    33.69        1:12.39   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    33.96        1:12.90   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    34.20        1:13.99   
Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.72        1:15.65   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    34.68        1:15.72   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    34.83        1:15.76   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    31.74        1:07.46   
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    31.97        1:08.94   
Dennis Åberg  1998  Helsingborgs Simsällskap    33.22        1:10.72   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.27        1:10.97   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    33.14        1:10.99   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    33.48        1:11.79   
Arvid Kjellén  1998  Spårvägens Simförening    34.45        1:12.55   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    34.21        1:13.64   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    30.76        1:05.75   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.37        1:06.54   
Noa Koch  1996  Uddevalla Sim    31.77        1:07.30   
Otto Schippert  1996  Helsingborgs Simsällskap    32.47        1:08.27   
Viktor Kertes  1996  Ängelholms Simsällskap    31.66        1:08.30   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    32.32        1:08.78   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    32.66        1:09.62   
Alexander Morgan  1996  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Försök 14 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.69  1:13.67  1:56.36    2:30.86   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    32.97  1:13.67  2:00.53    2:33.40   
Ellen Sandberg  1999  S71    31.52  1:12.70  1:57.21    2:33.55   
Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    33.71  1:14.54  1:59.04    2:34.76   
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    34.47  1:15.70  2:00.86    2:36.33   
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim    34.17  1:16.00  2:01.84    2:37.00   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.24  1:13.78  1:59.54    2:37.14   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    33.67  1:15.16  2:00.30    2:37.63   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    33.65  1:15.13  2:02.72    2:37.99   
10  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    34.75  1:18.66  2:01.69    2:39.19   
11  Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    34.93  1:16.34  2:01.76    2:39.31   
12  Victoria Jönsson  1999  S71    32.87  1:15.63  2:00.65    2:39.49   
13  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    32.72  1:13.25  2:04.28    2:40.94   
14  Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    34.75  1:17.85  2:01.92    2:41.59   
15  Johanna Söderberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    35.50  1:15.56  2:05.28    2:41.78   
16  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    33.60  1:17.48  2:05.55    2:41.83   
17  Moa Holmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    33.82  1:15.02  2:05.02    2:41.87   
18  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    35.24  1:16.62  2:04.71    2:42.09   
19  Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap    34.69  1:14.27  2:03.53    2:42.19   
20  Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    33.52  1:15.00  2:05.61    2:42.64   
21  Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun    34.92  1:17.79  2:04.24    2:43.49   
22  Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71    34.88  1:17.18  2:07.85    2:43.67   
23  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    33.76  1:17.44  2:07.43    2:44.02   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Försök 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.33  1:10.50  1:52.38    2:29.30   
Alba Forés  1998  Simklubben Triton    31.83  1:10.68  1:56.89    2:29.66   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    30.94  1:09.34  1:54.66    2:29.83   
Emma Wahlund  1998  Väsby Simsällskap    33.18  1:12.46  1:54.54    2:31.15   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    31.67  1:10.58  1:56.86    2:31.82   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    30.85  1:08.60  1:56.43    2:32.80   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.94  1:14.77  1:58.81    2:33.43   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    33.14  1:15.11  1:59.15    2:34.87   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    32.54  1:12.41  2:00.25    2:35.09   
10  Olivia Berglund  1998  Simklubben Ran    33.15  1:14.83  2:00.43    2:36.45   
11  Isabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    33.44  1:12.64  2:01.32    2:36.56   
12  Frida Berglund  1998  Danderyds Sim    33.52  1:13.53  2:02.13    2:36.85   
13  Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    33.30  1:14.70  2:02.99    2:37.84   
14  Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    35.19  1:17.39  2:02.69    2:37.85   
15  Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    30.78  1:14.47  2:00.44    2:38.06   
16  Malin Atran  1998  Järfälla Simsällskap    32.74  1:14.33  1:59.99    2:39.09   
17  Julia Ewerbring  1998  Täby Sim    33.11  1:14.70  1:59.78    2:39.55   
18  Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap    34.00  1:13.99  2:02.71    2:41.25   
19  Alexandra Nilsson  1998  Simklubben Neptun    35.02  1:19.69  2:05.54    2:44.67   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Försök 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Jaqueline Hippi  1996  Väsby Simsällskap    30.35  1:07.54  1:51.02    2:23.51   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    31.29  1:06.60  1:51.02    2:25.58   
Jessica Billquist  1996  Spårvägens Simförening    30.38  1:10.09  1:50.67    2:26.25   
Agnes Wiiand  1997  Väsby Simsällskap    30.17  1:08.52  1:52.73    2:27.50   
Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap    31.32  1:08.64  1:53.67    2:27.88   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.26  1:08.12  1:54.45    2:28.81   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    31.71  1:11.48  1:54.51    2:29.69   
Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap    30.99  1:08.39  1:54.35    2:29.76   
Emelie Johansson  1996  Täby Sim    32.24  1:11.51  1:55.17    2:30.04   
10  Rebecca Nilsson  1996  Helsingborgs Simsällskap    32.05  1:11.58  1:55.65    2:30.13   
11  Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    31.67  1:10.15  1:56.76    2:30.22   
12  Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    32.33  1:10.08  1:55.34    2:30.65   
13  Lina Rosvall  1997  Ängelholms Simsällskap    31.21  1:09.16  1:54.27    2:30.99   
14  Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    32.29  1:11.00  1:57.58    2:31.03   
15  Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    31.15  1:09.21  1:55.56    2:31.05   
16  Sara Linné  1997  Landskrona Simsällskap    32.75  1:11.73  1:56.27    2:31.53   
17  Josefine Möller  1996  Helsingborgs Simsällskap    31.76  1:10.49  1:55.72    2:32.11   
18  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    32.61  1:11.30  1:57.26    2:32.95   
19  Ida Edin  1996  Spårvägens Simförening    31.97  1:11.87  1:56.02    2:33.58   
20  Emma Varga  1997  Danderyds Sim    34.02  1:13.48  1:59.44    2:34.31   
21  Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    31.37  1:10.38  1:59.27    2:34.68   
22  Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    32.61  1:12.75  1:57.02    2:35.18   
23  Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap    32.33  1:13.05  1:59.84    2:35.27   
24  Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.46  1:12.92  2:00.28    2:36.06   
25  Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    32.73  1:15.21  2:02.16    2:39.64   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 14 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.85  1:12.18  1:52.96    2:27.69   
Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    32.72  1:12.41  1:55.48    2:29.98   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    32.65  1:11.75  1:58.06    2:30.37   
Ellen Sandberg  1999  S71    31.41  1:12.47  1:55.71    2:31.24   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.65  1:12.34  1:59.48    2:35.30   
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    34.25  1:15.20  2:00.32    2:35.40   
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim    33.54  1:15.72  2:01.10    2:37.04   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    33.72  1:15.56  2:00.92    2:38.42   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.32  1:11.13  1:50.40    2:24.45   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    30.59  1:07.63  1:52.40    2:26.58   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    30.72  1:09.00  1:53.75    2:27.34   
Emma Wahlund  1998  Väsby Simsällskap    33.15  1:11.96  1:53.31    2:29.03   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    32.20  1:13.45  1:55.60    2:29.25   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    30.72  1:07.90  1:54.92    2:29.87   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    32.32  1:12.09  1:59.11    2:33.84   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    32.28  1:14.05  1:59.54    2:34.14   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Jaqueline Hippi  1996  Väsby Simsällskap    30.16  1:06.36  1:48.76    2:20.58   
Jessica Billquist  1996  Spårvägens Simförening    30.43  1:09.07  1:49.54    2:24.03   
Agnes Wiiand  1997  Väsby Simsällskap    29.90  1:08.37  1:51.70    2:24.64   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    31.37  1:07.25  1:51.76    2:25.28   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.61  1:08.05  1:52.51    2:27.03   
Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap    31.31  1:08.43  1:53.41    2:27.63   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    31.48  1:10.80  1:53.34    2:29.33   
Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap    30.91  1:09.10  1:55.00    2:30.67   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar, Försök 15 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    29.74  1:02.47  1:38.23    2:16.07   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.91  1:04.74  1:40.63    2:16.62   
Alexander Havton  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.81  1:05.28  1:42.16    2:18.44   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    28.65  1:03.08  1:40.51    2:20.30   
Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    31.10  1:06.18  1:43.08    2:21.67   
Arvid Kjellén  1998  Spårvägens Simförening    29.78  1:05.26  1:43.53    2:22.85   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    31.51  1:09.32  1:45.99    2:23.49   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    31.37  1:07.40  1:45.01    2:24.98   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    32.44  1:08.96  1:47.69    2:26.57   
10  Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    31.34  1:08.27  1:47.59    2:26.74   
11  Sean Zhong  1998  Täby Sim    31.05  1:08.13  1:47.25    2:28.72   
12  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    31.29  1:07.83  1:48.21    2:30.33   
13  Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap    32.15  1:10.97  1:51.74    2:30.77   
14  Jonathan Havton  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.39  1:10.61  1:50.79    2:31.09   
15  Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    33.10  1:11.62  1:51.31    2:31.47   
16  Gregory Havton  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.61  1:08.82  1:50.16    2:31.55   
17  Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    32.98  1:11.67  1:51.86    2:33.84   
18  Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    33.29  1:12.26  1:54.16    2:35.18   
19  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    32.86  1:11.71  1:53.60    2:35.52   
20  Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    33.45  1:11.51  1:53.02    2:35.76   
21  Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    33.08  1:12.09  1:55.56    2:41.42   
22  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    34.39  1:15.93  2:00.89    2:50.04   
Victor Johansson  1998  Nässjö SLS            DNS   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar, Försök 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Christopher Havton  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.78  1:00.84  1:34.21    2:08.80   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    29.55  1:02.50  1:36.29    2:10.11   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.75  1:01.03  1:35.41    2:11.14   
Cruiz Llupa  1997  Helsingborgs Simsällskap    29.32  1:02.29  1:36.22    2:11.35   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    28.72  1:01.51  1:36.23    2:11.61   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    29.16  1:02.42  1:37.69    2:13.37   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    29.56  1:03.04  1:37.76    2:13.55   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    29.33  1:02.65  1:37.88    2:15.90   
Joel Knutsson  1997  Ängelholms Simsällskap    30.93  1:05.42  1:41.28    2:15.93   
10  Filip Dolk  1996  Helsingborgs Simsällskap    30.26  1:05.14  1:40.85    2:16.67   
11  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    29.41  1:03.77  1:40.51    2:16.81   
12  Erik Boström  1997  Höganäs Simsällskap    30.57  1:04.84  1:41.03    2:17.62   
13  Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap    29.64  1:04.19  1:39.53    2:18.01   
14  Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    30.44  1:06.05  1:41.59    2:18.05   
15  Pontus Wallin  1996  Helsingborgs Simsällskap    29.87  1:04.40  1:40.79    2:18.20   
16  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    29.84  1:04.41  1:41.11    2:19.07   
17  Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap    29.91  1:05.28  1:42.54    2:19.11   
18  Oskar Ericsson  1997  Täby Sim    29.83  1:04.47  1:41.93    2:19.29   
19  Filip Svedberg  1997  Skellefte Simsällskap 34    30.28  1:04.82  1:41.73    2:19.43   
20  Gustav Norén-Vosveldt  1996  Härnösands Simsällskap    31.19  1:06.33  1:42.62    2:19.91   
21  Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    29.94  1:04.73  1:41.90    2:20.09   
22  Max Bergh  1996  Väsby Simsällskap    30.21  1:05.48  1:43.24    2:20.39   
23  Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    28.62  1:03.16  1:43.36    2:21.56   
24  Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    29.02  1:03.51  1:41.19    2:21.85   
25  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    29.89  1:05.04  1:43.10    2:22.45   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 15 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    30.27  1:03.37  1:38.23    2:13.15   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.00  1:05.80  1:41.75    2:15.93   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    29.88  1:06.13  1:41.47    2:16.82   
Alexander Havton  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.38  1:04.89  1:41.60    2:18.89   
Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    30.52  1:05.40  1:42.27    2:20.38   
Arvid Kjellén  1998  Spårvägens Simförening    29.99  1:05.33  1:43.02    2:22.99   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    31.74  1:07.99  1:47.40    2:27.22   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    29.19  1:01.35  1:34.06    2:07.93   
Christopher Havton  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.86  1:00.84  1:33.85    2:08.13   
Cruiz Llupa  1997  Helsingborgs Simsällskap    28.76  1:01.71  1:34.64    2:09.41   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    28.19  1:00.65  1:35.27    2:10.89   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.16  1:01.56  1:35.88    2:11.77   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    29.25  1:02.51  1:37.35    2:12.70   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    29.06  1:02.46  1:37.66    2:13.58   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    30.06  1:05.16  1:41.82    2:18.48   
                     
 
Gren 10, 1500m Frisim Flickor, Finaler 15 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











Alba Forés  1998  Simklubben Triton    1:05.42  2:16.49  3:26.33  4:37.19  17:28.81   
          5:48.11  6:58.81  8:09.47  9:20.65     
          10:30.72  11:41.49  12:51.19  14:01.70     
          15:11.66  16:21.51         
Louise Halldén  1998  Danderyds Sim    1:05.55  2:16.53  3:28.15  4:39.59  17:42.04   
          5:50.92  7:02.14  8:13.25  9:24.10     
          10:35.22  11:46.44  12:57.90  14:09.39     
          15:21.16  16:33.04         
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    1:07.17  2:18.09  3:29.69  4:41.48  17:43.62   
          5:52.38  7:03.38  8:14.14  9:24.85     
          10:35.97  11:47.52  12:59.17  14:11.03     
          15:23.09  16:34.72         
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    1:07.23  2:18.88  3:31.04  4:43.37  18:23.74   
          5:55.65  7:08.17  8:21.85  9:36.50     
          10:51.72  12:07.16  13:22.89  14:38.90     
          15:54.13  17:09.90         
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim    1:07.06  2:19.61  3:33.02  4:47.69  18:35.95   
          6:02.10  7:17.38  8:32.76  9:48.27     
          11:03.46  12:19.22  13:34.55  14:50.35     
          16:06.47  17:22.39         
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:07.27  2:23.38  3:40.01  4:57.28  19:06.94   
          6:15.14  7:33.64  8:51.41  10:09.39     
          11:27.23  12:45.47  14:02.13  15:19.95     
          16:36.65  17:53.72         
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    1:12.44  2:29.36  3:47.52  5:05.98  19:25.55   
          6:24.80  7:43.00  9:00.68  10:18.87     
          11:36.78  12:54.89  14:13.59  15:32.29     
          16:50.84  18:09.38         
Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    1:08.39  2:25.33  3:43.96  5:02.59  19:36.10   
          6:21.62  7:40.95  9:00.13  10:18.80     
          11:38.02  12:57.74  14:17.14  15:37.51     
          16:57.25  18:17.16         
Alexandra Engsoo  1998  Skuru Idrottsklubb    1:10.30  2:27.31  3:44.77  5:02.87  19:39.04   
          6:21.31  7:41.25  9:00.93  10:21.43     
          11:41.57  13:01.40  14:21.79  15:42.40     
          17:02.67  18:22.55         
10  Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim    1:11.54  2:29.79  3:49.00  5:07.99  19:41.57   
          6:27.37  7:47.74  9:07.16  10:27.41     
          11:47.57  13:07.40  14:27.24  15:47.01     
          17:06.75  18:25.22         
11  Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    1:09.80  2:27.17  3:45.88  5:05.22  19:51.83   
          6:24.86  7:44.73  9:05.09  10:25.25     
          11:46.22  13:07.01  14:28.37  15:49.39     
          17:10.73  18:32.65         
12  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:12.55  2:31.52  3:51.51  5:11.84  20:04.26   
          6:32.68  7:53.56  9:14.56  10:35.86     
          11:56.77  13:18.55  14:40.31  16:01.95     
          17:23.46  18:45.15         
13  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    1:13.46  2:33.22  3:54.23  5:15.36  20:09.69   
          6:36.64  7:57.65  9:19.65  10:41.00     
          12:02.66  13:24.04  14:45.60  16:06.93     
          17:28.50  18:49.65         
14  Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    1:15.29  2:39.64  4:04.37  5:27.61  20:53.68   
          6:51.07  8:15.47  9:39.29  11:03.70     
          12:28.58  13:53.10  15:17.84  16:42.83     
          18:08.07  19:32.24         
                     
 
Gren 10, 1500m Frisim Flickor, Finaler 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:05.67  2:15.40  3:25.67  4:36.20  17:41.25   
          5:46.93  6:57.55  8:08.64  9:19.87     
          10:31.45  11:43.61  12:55.58  14:07.76     
          15:19.46  16:31.14         
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:04.31  2:13.97  3:25.53  4:36.44  18:01.28   
          5:47.76  6:59.75  8:13.14  9:25.85     
          10:38.63  11:51.79  13:05.28  14:18.60     
          15:32.49  16:47.45         
Agnes Wiiand  1997  Väsby Simsällskap    1:05.98  2:17.61  3:29.93  4:42.51  18:08.29   
          5:55.03  7:08.06  8:21.15  9:33.76     
          10:46.43  11:59.95  13:14.52  14:28.80     
          15:41.85  16:55.98         
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    1:06.66  2:18.65  3:31.30  4:43.84  18:13.93   
          5:56.92  7:10.12  8:23.53  9:36.81     
          10:50.63  12:04.52  13:19.02  14:33.51     
          15:47.74  17:01.89         
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:08.36  2:21.32  3:34.97  4:48.33  18:23.28   
          6:02.50  7:15.81  8:29.60  9:43.32     
          10:57.11  12:11.61  13:25.79  14:40.51     
          15:55.22  17:09.67         
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    1:07.31  2:20.03  3:33.90  4:48.60  18:31.57   
          6:03.47  7:18.03  8:32.85  9:47.70     
          11:02.67  12:17.58  13:32.68  14:47.94     
          16:03.25  17:18.42         
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim    1:09.09  2:23.18  3:37.59  4:53.02  18:36.18   
          6:08.13  7:22.78  8:38.65  9:55.26     
          11:10.58  12:26.33  13:41.64  14:56.87     
          16:12.29  17:26.01         
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    1:08.97  2:24.18  3:40.13  4:56.04  18:36.43   
          6:12.39  7:27.89  8:43.79  9:59.12     
          11:14.30  12:29.28  13:43.71  14:57.49     
          16:11.82  17:25.39         
Tove Sparrman  1996  Väsby Simsällskap    1:07.46  2:20.87  3:35.45  4:50.17  18:37.12   
          6:04.53  7:19.11  8:34.32  9:49.32     
          11:04.19  12:19.74  13:34.89  14:50.50     
          16:06.04  17:22.41         
10  Emma Öhman  1997  Wisby Simsällskap    1:07.37  2:20.96  3:35.64  4:50.41  18:43.22   
          6:05.22  7:20.27  8:35.37  9:50.70     
          11:05.97  12:21.98  13:37.90  14:54.31     
          16:11.16  17:27.90         
11  Rebecka Bergström  1997  Solna Sundbyberg SS 04    1:11.18  2:26.37  3:42.33  4:58.64  18:54.60   
          6:14.12  7:29.76  8:45.20  10:01.09     
          11:16.93  12:32.84  13:49.21  15:06.39     
          16:23.13  17:40.06         
12  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:11.47  2:26.60  3:42.49  4:58.44  19:06.95   
          6:14.51  7:31.01  8:47.65  10:04.67     
          11:22.03  12:39.77  13:57.39  15:15.03     
          16:31.69  17:49.14         
13  Ellinor Hedgren-Rylander  1997  Simklubben Neptun    1:10.44  2:25.61  3:42.04  4:58.85  19:09.78   
          6:16.12  7:33.73  8:51.13  10:08.76     
          11:26.73  12:44.42  14:02.22  15:20.08     
          16:37.87  17:54.57         
14  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    1:10.65  2:27.10  3:43.92  5:01.32  19:26.91   
          6:19.11  7:37.05  8:55.24  10:14.03     
          11:32.95  12:51.90  14:11.45  15:31.22     
          16:51.58  18:10.39         
Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 11, 4X100m Medley P 15 o y, Finaler 15 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











Täby S Lag 1  1998  Täby Sim            4:10.13  Sum-Sim rekord 
  Carl-Åke Willberg  1998      31.09  1:04.80      1:04.80   
  Daniel Räisänen  1999      31.67  1:08.22      2:13.02   
  Sean Zhong  1998      28.39  1:02.32      3:15.34   
  Filip Hedman  1998      26.15  54.79      4:10.13   
                     
Helsingborgs S Lag 1  1999  Helsingborgs Simsällskap            4:13.63   
  Magnus Karlsborn  1998      32.53  1:06.71      1:06.71   
  Dennis Åberg  1998      32.97  1:10.99      2:17.70   
  Stefan Kojic  1998      28.39  1:01.23      3:18.93   
  Olle Williamsson  1998      26.14  54.70      4:13.63   
                     
Landskrona SS Lag 1  1998  Landskrona Simsällskap            4:17.80   
  Hampus Svensson  1999      31.14  1:04.01      1:04.01   
  Emil Hassling  2000      34.23  1:13.92      2:17.93   
  Alfred Christensson  1998      27.32  59.36      3:17.29   
  Filip Tretonius  1999      27.67  1:00.51      4:17.80   
                     
Mölndals ASS Lag 1  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:21.67   
  Joel Eliasson  1998      32.11  1:07.39      1:07.39   
  Pär Börjeson  1998      32.74  1:09.93      2:17.32   
  Alexander Havton  1998      30.92  1:06.32      3:23.64   
  Jonathan Havton  1998      28.04  58.03      4:21.67   
                     
Norrköpings KK  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:22.55   
  Hampus Lovinge  1998      30.67  1:03.27      1:03.27   
  Calle Lindroth  1998      34.57  1:14.65      2:17.92   
  Matthias Sandström-Karlsson  1998      29.36  1:05.89      3:23.81   
  Sebastian Runqvist  1999      27.99  58.74      4:22.55   
                     
Malmö KK Lag 1  1998  Malmö Kappsimningsklubb            4:25.92   
  Eric Hinderup  1998      31.34  1:03.45      1:03.45   
  Philip Tran  1999      36.23  1:17.80      2:21.25   
  William Lindblom  1998      30.36  1:07.93      3:29.18   
  David Olsen  1998      26.71  56.74      4:25.92   
                     
Skuru IK Lag 1  2000  Skuru Idrottsklubb            4:28.42   
  Christopher Johnsson  1998      33.21  1:09.06      1:09.06   
  William Lulek  1998      32.74  1:11.53      2:20.59   
  Andre Filipsson  1999      30.61  1:09.09      3:29.68   
  Didrik Bergström  1998      27.62  58.74      4:28.42   
                     
Mölndals ASS Lag 2  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:28.72   
  Tor Leander  1999      32.96  1:09.00      1:09.00   
  Marco Häyhänen  1999      35.77  1:16.93      2:25.93   
  Gregory Havton  1998      30.98  1:05.14      3:31.07   
  Aron Qvirist  1998      26.94  57.65      4:28.72   
                     
Järfälla S  1998  Järfälla Simsällskap            4:29.76   
  Samuel Talback  2000      33.25  1:11.08      1:11.08   
  Hugo Swanepoel  1998      36.15  1:17.57      2:28.65   
  Viktor Fridsjö  1998      28.78  1:01.66      3:30.31   
  Gustav Swedenborg  1998      28.57  59.45      4:29.76   
                     
10  SK Poseidon Lag 1  1998  Simklubben Poseidon            4:30.87   
  Marko Vasilijevic  1999      34.99  1:13.10      1:13.10   
  Julius Ekstrand  1998      34.49  1:13.17      2:26.27   
  Jesper Olsson  1998      28.73  1:03.38      3:29.65   
  Simon Pettersson  1998      29.01  1:01.22      4:30.87   
                     
11  Eskilstuna SK  1998  Eskilstuna Simklubb            4:33.21   
  William Brand  1998      34.73  1:12.12      1:12.12   
  Eldin Kadic  1999      34.09  1:14.70      2:26.82   
  Karl Lindoff  1998      29.24  1:04.43      3:31.25   
  Marko Biscevic  1998      28.46  1:01.96      4:33.21   
                     
12  Linköpings ASS Lag 1  1998  Linköpings Allmänna SS            4:33.29   
  Albert Askmalm  2000      34.10  1:10.59      1:10.59   
  Tom Andersson  1998      33.72  1:12.54      2:23.13   
  Mattias Grynning  1999      30.37  1:06.12      3:29.25   
  Toni Nikolic  1999      29.99  1:04.04      4:33.29   
                     
13  Karlstads SS  1998  Karlstads Simsällskap            4:33.68   
  Daniel Vålvik  1999      32.82  1:07.50      1:07.50   
  Adam Albringer  1999      36.67  1:19.06      2:26.56   
  Axel Widström  1998      29.57  1:06.38      3:32.94   
  Johan Rydahl  2001      28.66  1:00.74      4:33.68   
                     
14  SK Laxen  1998  Simklubben Laxen            4:35.85   
  Mårten Petersson  1998      32.71  1:09.18      1:09.18   
  Gunnar Widerberg  2000      36.58  1:20.45      2:29.63   
  Dennis Dukic  2000      30.51  1:06.28      3:35.91   
  Fabian Persson  1998      28.46  59.94      4:35.85   
                     
15  Stockholmspolisens SIF  1998  Stockholmspolisens Sim IF            4:35.90   
  Martin Falk  1999      34.74  1:11.81      1:11.81   
  Pontus Jonsson  2000      37.31  1:19.33      2:31.14   
  Christian Norberg  1998      30.16  1:06.85      3:37.99   
  Niclas Eriksson  1998      28.03  57.91      4:35.90   
                     
16  SK Elfsborg  1998  Simklubben Elfsborg            4:36.22   
  Anton Lornell  1998      32.94  1:08.74      1:08.74   
  Elliot Olsson  1999      35.01  1:16.37      2:25.11   
  William Westerlund Holappa  1999      31.61  1:08.06      3:33.17   
  Viktor Johansson  1999      29.68  1:03.05      4:36.22   
                     
17  Landskrona SS Lag 2  1998  Landskrona Simsällskap            4:36.37   
  Victor Schagerlöf  1998      34.58  1:12.37      1:12.37   
  Tim Petersson  1999      34.94  1:15.98      2:28.35   
  Oskar Hoff  1998      29.81  1:04.84      3:33.19   
  Henrik Albäck  1998      29.24  1:03.18      4:36.37   
                     
18  Tyresö SS Lag 1  1998  Tyresö Simsällskap            4:36.67   
  Olle Sköld  1999      32.66  1:08.10      1:08.10   
  Anton Carlsson  1998      36.56  1:20.99      2:29.09   
  Sebastian Pantzar  1999      29.89  1:04.77      3:33.86   
  Alexander Lund  1998      28.91  1:02.81      4:36.67   
                     
19  Södertälje SS  1998  Södertälje Simsällskap            4:37.75   
  Fredric Wernqvist  1998      33.39  1:10.85      1:10.85   
  Ludwig Hareskog  1998      36.68  1:19.82      2:30.67   
  Erik Brandt  1999      29.53  1:06.44      3:37.11   
  Adrian Panahi  1998      29.02  1:00.64      4:37.75   
                     
20  SK Sydsim  1999  Simklubben Sydsim            4:41.08   
  Teodor Cvijic  1999      34.56  1:11.38      1:11.38   
  Sebastian Andersson  1999      35.82  1:17.52      2:28.90   
  Mihail Simis  1998      29.72  1:05.77      3:34.67   
  Eddie Halilovic  1999      31.37  1:06.41      4:41.08   
                     
21  Ystads SS Lag 1  1998  Ystads Simsällskap            4:41.33   
  Filip Christiansson  1999      34.84  1:11.56      1:11.56   
  Rickard Andersson  1998      36.41  1:19.18      2:30.74   
  Sebastian Olsson Hansson  1998      31.29  1:10.31      3:41.05   
  Gustav Ridderman  1998      28.75  1:00.28      4:41.33   
                     
22  Mölndals ASS Lag 3  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:41.78   
  Jonathan Ekelund  1999      33.61  1:10.32      1:10.32   
  Oscar Brohammer  1998      35.68  1:17.10      2:27.42   
  Tobias Åberg  2000      31.98  1:10.73      3:38.15   
  Sebastian Petersson  2000      29.76  1:03.63      4:41.78   
                     
23  SK Triton Lag 1  1998  Simklubben Triton            4:42.13   
  Gustaf Palmqvist  2001      36.91  1:14.28      1:14.28   
  Rasmus Ericsson  1998      36.60  1:16.53      2:30.81   
  Niklas Jagerstål  1999      33.31  1:12.72      3:43.53   
  Henrik Sjödin  1998      28.51  58.60      4:42.13   
                     
24  Malmö KK Lag 2  1998  Malmö Kappsimningsklubb            4:43.33   
  Sten Ludvigsson  1998      34.45  1:11.61      1:11.61   
  Joaquin Diaz  2001      38.85  1:22.20      2:33.81   
  Elliot Sodemann  1998      30.04  1:07.10      3:40.91   
  Viktor Hansson  1998      30.02  1:02.42      4:43.33   
                     
25  Göteborg Lag 1  1999  Göteborg Sim            4:48.48   
  Sherman Cheng  1999      36.20  1:14.91      1:14.91   
  Philip Borgström Bishop  1999      35.67  1:17.26      2:32.17   
  Alex Phu  2000      33.51  1:16.37      3:48.54   
  Sixten Björkner  1998      26.07  59.94      4:48.48   
                     
26  Karlskrona SS  1998  Karlskrona Simsällskap            4:49.69   
  Viktor Cado  1999      36.70  1:17.57      1:17.57   
  Elias Kromnow  1999      34.93  1:16.60      2:34.17   
  Fredrik Hjalmarsson  1998      29.80  1:09.59      3:43.76   
  Alexander Ström  1998      29.85  1:05.93      4:49.69   
                     
Södertörns SS  1998  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
Täby S Lag 2  1998  Täby Sim            DSQ   
  Isak Alin  1999      34.47  1:11.51      1:11.51   
  Mattin Zarrabi  1998      35.96        2:29.86   
  Tobias Fernandez  1999              3:39.73   
                     
                     
 
Gren 12, 4X100m Medley P 16-17, Finaler 17 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











Väsby SS Lag 1  1996  Väsby Simsällskap            4:02.84   
  Samuel Törnqvist  1997      30.21  1:01.62      1:01.62   
  Alexander Ozerov  1996      31.11  1:08.33      2:09.95   
  Markus Fürst  1996      25.92  56.63      3:06.58   
  Gustav Frödeberg  1997      26.12  56.26      4:02.84   
                     
Helsingborgs S Lag 1  1996  Helsingborgs Simsällskap            4:02.97   
  Efrem Ghirmai  1996      30.18  1:02.42      1:02.42   
  Otto Schippert  1996      31.74  1:09.13      2:11.55   
  Filip Dolk  1996      27.39  58.46      3:10.01   
  Fabian Steen  1996      24.99  52.96      4:02.97   
                     
Mölndals ASS  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:04.89   
  Karl Zimmerman  1998      31.52  1:06.27      1:06.27   
  Christopher Havton  1997      32.15  1:08.10      2:14.37   
  Patrik Löfgren  1996      26.80  58.26      3:12.63   
  Isak Eliasson  1996      24.87  52.26      4:04.89   
                     
SK Laxen  1996  Simklubben Laxen            4:05.09   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      30.74  1:04.21      1:04.21   
  Alfred Bjärudd  1996      30.01  1:05.44      2:09.65   
  Teodor Widerberg  1998      27.01  1:00.03      3:09.68   
  André Idoffsson  1997      25.48  55.41      4:05.09   
                     
Täby S Lag 1  1997  Täby Sim            4:10.87   
  Oskar Ericsson  1997      29.50  1:01.32      1:01.32   
  David Kruthammar  1997      32.10  1:09.53      2:10.85   
  William Åberg  1997      29.39  1:04.00      3:14.85   
  Shervin Ghahestani  1997      26.02  56.02      4:10.87   
                     
Helsingborgs S Lag 2  1996  Helsingborgs Simsällskap            4:12.14   
  Pontus Wallin  1996      31.27  1:04.42      1:04.42   
  Axel Andersson  1996      33.55  1:12.82      2:17.24   
  Cruiz Llupa  1997      27.69  59.65      3:16.89   
  Oskar Nilsson  1997      26.48  55.25      4:12.14   
                     
Stockholmspolisens SIF  1996  Stockholmspolisens Sim IF            4:12.17   
  Michail Papantoniou  1997      29.59  1:01.94      1:01.94   
  Alexander Gabri  1997      32.90  1:11.73      2:13.67   
  Joen Brynnel  1996      27.12  58.35      3:12.02   
  Marcus Svensson  1997      28.12  1:00.15      4:12.17   
                     
Linköpings ASS  1996  Linköpings Allmänna SS            4:12.58   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      29.78  1:04.11      1:04.11   
  Carl Norlander  1997      32.62  1:10.06      2:14.17   
  Daniel Olsson  1996      27.59  1:00.72      3:14.89   
  Oskar Johnsson  1996      27.34  57.69      4:12.58   
                     
SK Elfsborg  1996  Simklubben Elfsborg            4:12.62   
  Georg Hess  1996      30.96  1:04.47      1:04.47   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      32.12  1:08.42      2:12.89   
  William Reinholdsson  1997      27.90  1:02.04      3:14.93   
  Casper Eriksson  1996      27.67  57.69      4:12.62   
                     
10  Norrköpings KK  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:13.78   
  Axel Podéus  1997      33.06  1:08.40      1:08.40   
  Marcus Forsgren  1996      30.68  1:06.86      2:15.26   
  Alexander Frost  1997      27.64  1:00.17      3:15.43   
  David Josefsson  1997      27.21  58.35      4:13.78   
                     
11  Uddevalla S  1996  Uddevalla Sim            4:14.02   
  Simon Wanna  1996      32.75  1:08.34      1:08.34   
  Noa Koch  1996      31.47  1:07.35      2:15.69   
  Kalle Svensson  1997      28.00  1:02.02      3:17.71   
  Simon Bodestig  1996      26.60  56.31      4:14.02   
                     
12  Ängelholms SS  1996  Ängelholms Simsällskap            4:15.11   
  Oskar Hanstål  1999      34.07  1:11.47      1:11.47   
  Viktor Kertes  1996      31.96  1:08.44      2:19.91   
  Joel Knutsson  1997      27.60  59.71      3:19.62   
  Daniel Kertes  1999      26.56  55.49      4:15.11   
                     
13  Anderstorps SS  1997  Anderstorps Simsällskap            4:15.43   
  Henry Kerman  1997      32.04  1:06.56      1:06.56   
  Alexander Bogesten  1997      33.26  1:12.21      2:18.77   
  Markus Malm  1997      27.49  59.06      3:17.83   
  Gustaf Mild  1997      27.38  57.60      4:15.43   
                     
14  Höganäs SS  1997  Höganäs Simsällskap            4:16.05   
  Eric Schollin  1997      30.78  1:03.53      1:03.53   
  Mika Persson  1998      32.81  1:11.75      2:15.28   
  Erik Boström  1997      28.88  1:02.69      3:17.97   
  Victor Möller  1996      26.93  58.08      4:16.05   
                     
15  Spårvägens SF  1996  Spårvägens Simförening            4:16.17   
  Tobias Henriksson  1996      31.49  1:04.68      1:04.68   
  Arvid Kjellén  1998      34.09  1:13.66      2:18.34   
  Anton Lüning  1996      27.13  1:01.17      3:19.51   
  Mattias Freiholtz  1996      26.48  56.66      4:16.17   
                     
16  Kalmar SS  1996  Kalmar Simsällskap            4:16.53   
  Mattias Evaldsson  1997      29.78  1:02.77      1:02.77   
  Robin Fröstberg  1996      32.56  1:09.71      2:12.48   
  Jacob Olsson  1998      30.17  1:05.65      3:18.13   
  Kristoffer Loo  1997      28.02  58.40      4:16.53   
                     
17  SK Sydsim  1996  Simklubben Sydsim            4:17.88   
  Jonas Andersson  1996      30.11  1:02.98      1:02.98   
  Philip Thornberg  1996      33.48  1:12.97      2:15.95   
  Marcos Cerutti  1997      28.79  1:03.16      3:19.11   
  Erik Nilsson  1996      27.32  58.77      4:17.88   
                     
18  Västerås SS  1996  Västerås Simsällskap            4:18.15   
  Gustaf Dahlman  1997      31.24  1:04.01      1:04.01   
  Lukas Steiner  1998      35.25  1:15.27      2:19.28   
  Max Östberg  1996      27.79  1:00.25      3:19.53   
  Gunnar Granlund  1996      27.79  58.62      4:18.15   
                     
19  Sundsvalls SS  1997  Sundsvalls Simsällskap            4:19.17   
  Emil Dahlberg  1997      32.56  1:08.10      1:08.10   
  Benjamin Dzihic  1997      31.55  1:08.52      2:16.62   
  Jakob Westrin  1996      28.49  1:04.85      3:21.47   
  Dominik Jackiewicz  1996      27.07  57.70      4:19.17   
                     
20  Skuru IK  1996  Skuru Idrottsklubb            4:20.13   
  Martin Jareman  1996      33.14  1:09.57      1:09.57   
  Hannes Hjärne  1997      33.18  1:12.88      2:22.45   
  Tim Filipsson  1996      27.74  1:01.61      3:24.06   
  Axel Bååthe  1997      26.56  56.07      4:20.13   
                     
21  Malmö KK  1996  Malmö Kappsimningsklubb            4:21.08   
  Anton Andersson  1997      34.12  1:11.13      1:11.13   
  Jakob Helman  1996      33.09  1:10.78      2:21.91   
  Simon Karlsson  1997      28.68  1:03.64      3:25.55   
  Filip Bivesand  1997      26.65  55.53      4:21.08   
                     
22  SK Hajen  1996  Simklubben Hajen            4:21.65   
  Petter Fredriksson  1997      29.70  1:01.89      1:01.89   
  Martin Rogmark  1996      33.00  1:11.77      2:13.66   
  Marcus Henriksson  1997      29.75  1:08.31      3:21.97   
  Felix Midlöv  1998      27.84  59.68      4:21.65   
                     
23  Upsala S  1997  Upsala Simsällskap            4:22.49   
  Edmon Torosyan  1997      32.73  1:08.56      1:08.56   
  Sean Johansson  1997      35.29  1:15.35      2:23.91   
  Nathaniel Jousefi  1997      28.23  1:00.80      3:24.71   
  Leon Lindström  1996      26.81  57.78      4:22.49   
                     
24  Jönköpings SS  1996  Jönköpings Simsällskap            4:23.39   
  David Larsson  1996      31.56  1:05.66      1:05.66   
  Daniel Forndal  1997      33.63  1:11.53      2:17.19   
  Jakob Clemedtson  1996      28.00  1:03.76      3:20.95   
  Jakob Henningsson  1999      29.41  1:02.44      4:23.39   
                     
25  Kungsbacka SS  1996  Kungsbacka Simsällskap            4:28.98   
  Simon Sundfors  1996      35.44  1:13.69      1:13.69   
  Oskar Örne  1999      35.69  1:17.17      2:30.86   
  Anton Johansson  1996      27.67  1:00.95      3:31.81   
  David Zachrisson  1996      26.79  57.17      4:28.98   
                     
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Flickor, Försök 14 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:09.96  2:22.78  3:34.85    4:44.41   
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    1:08.80  2:22.94  3:35.95    4:46.03   
Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.54  2:21.68  3:34.92    4:46.90   
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim    1:06.31  2:20.39  3:34.72    4:47.58   
Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    1:07.67  2:21.67  3:35.93    4:49.48   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    1:08.78  2:23.10  3:38.41    4:50.01   
Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71    1:08.79  2:23.12  3:37.73    4:50.29   
Frida Hedlund  1999  Sundsvalls Simsällskap    1:09.47  2:24.56  3:39.56    4:52.88   
Johanna Söderberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:08.06  2:22.97  3:38.94    4:53.76   
10  Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    1:09.91  2:25.55  3:41.06    4:54.17   
11  Moa Holmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:11.84  2:27.96  3:43.75    4:55.98   
12  Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    1:10.22  2:27.34  3:43.89    4:57.78   
13  Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    1:09.67  2:26.26  3:44.08    4:58.16   
14  Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    1:10.59  2:27.96  3:45.91    5:03.49   
15  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    1:11.51  2:29.33  3:47.11    5:03.51   
16  Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    1:10.35  2:27.87  3:46.50    5:03.77   
17  Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening    1:09.37  2:26.83  3:44.97    5:03.82   
18  Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    1:10.17  2:28.93  3:48.26    5:06.25   
19  Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04    1:11.45  2:29.44  3:49.30    5:06.83   
20  Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    1:13.09  2:36.63  4:01.76    5:24.81   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Flickor, Försök 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Alba Forés  1998  Simklubben Triton    1:04.12  2:12.52  3:21.69    4:30.34   
Louise Halldén  1998  Danderyds Sim    1:03.95  2:13.72  3:24.34    4:33.07   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    1:06.30  2:17.00  3:29.74    4:41.12   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    1:06.53  2:17.68  3:29.95    4:41.78   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägens Simförening    1:06.08  2:20.54  3:34.57    4:44.47   
Frida Berglund  1998  Danderyds Sim    1:07.07  2:19.71  3:33.33    4:46.59   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:08.56  2:23.79  3:37.61    4:47.86   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim    1:08.43  2:22.31  3:34.97    4:48.32   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:10.04  2:24.03  3:37.35    4:49.65   
10  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    1:07.26  2:22.44  3:37.98    4:49.97   
11  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.54  2:22.56  3:36.75    4:51.08   
12  Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.17  2:23.37  3:39.17    4:52.82   
13  Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    1:08.75  2:23.24  3:39.50    4:52.98   
14  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    1:08.85  2:24.19  3:39.44    4:53.88   
15  Isabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    1:10.39  2:25.79  3:41.95    4:56.27   
16  Linda Brännlund  1998  Danderyds Sim    1:08.87  2:25.49  3:42.80    4:58.48   
17  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    1:07.77  2:23.96  3:42.68    4:59.81   
18  Lina Bergqvist  1998  Sundsvalls Simsällskap    1:09.97  2:26.22  3:44.09    5:01.50   
19  Jessica Jönsson  1998  S71    1:11.54  2:30.18  3:49.61    5:05.43   
20  Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    1:09.99  2:30.35  3:50.46    5:09.71   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Flickor, Försök 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    1:04.46  2:13.72  3:23.05    4:30.69   
Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    1:05.09  2:13.94  3:22.91    4:31.53   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    1:03.11  2:12.54  3:22.32    4:32.01   
Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap    1:04.79  2:14.48  3:24.14    4:32.93   
Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap    1:05.60  2:16.02  3:25.46    4:33.23   
Agnes Wiiand  1997  Väsby Simsällskap    1:04.27  2:14.14  3:24.72    4:33.44   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:03.59  2:13.80  3:24.57    4:33.97   
Karin Åström  1996  Järfälla Simsällskap    1:04.72  2:14.65  3:25.51    4:34.86   
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    1:05.33  2:14.82  3:25.67    4:36.07   
10  Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:05.29  2:16.21  3:28.63    4:41.22   
11  Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    1:06.55  2:17.92  3:30.27    4:41.53   
12  Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim    1:06.30  2:18.71  3:31.58    4:42.43   
13  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    1:06.99  2:18.99  3:31.80    4:43.02   
14  Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap    1:06.93  2:19.78  3:32.62    4:43.22   
15  Tove Sparrman  1996  Väsby Simsällskap    1:05.33  2:18.52  3:32.43    4:44.95   
16  Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap    1:05.97  2:17.52  3:31.33    4:44.99   
17  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:08.59  2:20.74  3:34.45    4:45.82   
18  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:05.67  2:19.06  3:33.47    4:45.92   
19  Emma Öhman  1997  Wisby Simsällskap    1:06.56  2:19.34  3:33.74    4:46.32   
20  Rebecka Bergström  1997  Solna Sundbyberg SS 04    1:10.22  2:23.85  3:37.41    4:47.41   
21  Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    1:08.56  2:21.94  3:36.02    4:47.56   
22  Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    1:08.28  2:22.12  3:36.62    4:48.79   
23  Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap    1:09.81  2:23.46  3:38.79    4:53.82   
24  Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    1:07.98  2:21.72  3:38.66    4:56.58   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Flickor, Finaler 14 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:08.78  2:21.87  3:32.53    4:39.63   
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    1:08.39  2:20.38  3:32.13    4:40.28   
Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    1:08.51  2:20.72  3:32.84    4:42.45   
Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.46  2:21.37  3:33.01    4:42.72   
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim    1:05.65  2:18.21  3:32.14    4:44.49   
Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71    1:08.63  2:22.02  3:35.65    4:47.23   
Frida Hedlund  1999  Sundsvalls Simsällskap    1:07.87  2:22.52  3:38.16    4:49.18   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    1:07.72  2:21.63  3:37.34    4:52.74   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Flickor, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Alba Forés  1998  Simklubben Triton    1:03.86  2:11.33  3:19.36    4:26.71   
Louise Halldén  1998  Danderyds Sim    1:03.66  2:11.69  3:20.80    4:29.22   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    1:04.77  2:12.94  3:21.91    4:30.69   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    1:05.44  2:15.70  3:27.20    4:37.72   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägens Simförening    1:05.86  2:17.94  3:32.41    4:44.87   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:06.56  2:19.66  3:33.92    4:45.23   
Frida Berglund  1998  Danderyds Sim    1:05.85  2:18.60  3:33.76    4:47.69   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim    1:06.63  2:20.53  3:36.85    4:53.40   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Flickor, Finaler 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Agnes Wiiand  1997  Väsby Simsällskap    1:03.89  2:11.69  3:19.33    4:26.94   
Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap    1:04.47  2:13.69  3:23.01    4:28.62   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    1:04.11  2:12.91  3:21.28    4:28.67   
Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap    1:05.18  2:14.39  3:23.17    4:29.51   
Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    1:04.50  2:13.40  3:22.29    4:29.65   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    1:03.88  2:13.12  3:22.20    4:31.03   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:04.89  2:16.01  3:27.42    4:38.80   
Karin Åström  1996  Järfälla Simsällskap    1:05.02  2:15.93  3:28.12    4:39.62   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Pojkar, Försök 14 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    27.11        55.74   
Sebastian Pantzar  1999  Tyresö Simsällskap    27.25        56.25   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    27.03        56.93   
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap    27.41        56.95   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    27.68        57.35   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    28.38        57.99   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim    27.91        58.18   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.12        58.21   
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    29.02        59.14   
10  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    27.97        59.21   
11  Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    28.56        59.29   
12  Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    28.06        59.43   
13  Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    28.98        59.60   
14  Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb    28.83        59.78   
15  Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    28.87        59.94   
15  Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    28.92        59.94   
17  Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.55        1:00.09   
18  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    29.55        1:00.23   
19  Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    29.24        1:00.40   
20  Niklas Jagerstål  1999  Simklubben Triton    28.91        1:00.42   
21  Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    29.30        1:00.57   
22  Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    29.12        1:01.05   
23  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    28.99        1:02.04   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Pojkar, Försök 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap    26.63        54.88   
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    27.33        55.39   
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb    27.78        55.82   
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    26.58        56.15   
Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    27.30        56.74   
Filip Hedman  1998  Täby Sim    27.06        56.81   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap    27.36        56.85   
Carl-Åke Willberg  1998  Täby Sim    27.25        57.00   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap    27.87        57.00   
10  Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    27.82        57.03   
11  Stefan Kojic  1998  Helsingborgs Simsällskap    27.64        57.17   
12  Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening    27.13        57.32   
13  David Olsen  1998  Malmö Kappsimningsklubb    27.78        57.87   
14  Gustav Lindström  1998  Skellefte Simsällskap 34    28.03        58.15   
15  William Svalander  1998  Simklubben Neptun    27.22        58.37   
16  Matthias Sandström-Karlsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.13        58.50   
17  Sean Zhong  1998  Täby Sim    27.91        58.58   
18  Anton Schough  1998  Örebro Simallians    28.60        58.62   
19  Gregory Havton  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.23        58.68   
20  Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.13        59.11   
21  Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    27.97        59.22   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Pojkar, Försök 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    25.82        52.70   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    25.76        52.91   
Viktor Kertes  1996  Ängelholms Simsällskap    26.05        53.75   
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap    26.33        53.86   
Joen Brynnel  1996  Stockholmspolisens Sim IF    26.06        53.95   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.87        54.14   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    26.55        54.33   
Rasmus Wetterborg  1996  Simklubben Triton    26.07        54.34   
Marcus Åsberg  1996  Simklubben Ägir    26.13        54.48   
10  Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    26.65        54.83   
11  Joel Huth  1996  Södertörns Simsällskap    26.25        55.02   
12  Alexander Ozerov  1996  Väsby Simsällskap    25.87        55.03   
12  Michail Papantoniou  1997  Stockholmspolisens Sim IF    26.17        55.03   
14  Alexander Morgan  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    26.36        55.07   
15  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    26.54        55.23   
15  Rasmus Nieminen  1997  Motala Simsällskap    26.59        55.23   
17  Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    26.71        55.47   
18  Fabian Steen  1996  Helsingborgs Simsällskap    26.24        55.76   
19  Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    26.85        55.95   
20  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    26.56        56.09   
21  Oskar Nilsson  1997  Helsingborgs Simsällskap    26.85        56.79   
22  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    27.26        57.79   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Pojkar, Finaler 14 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    25.70        53.43  Sum-Sim rekord 
Sebastian Pantzar  1999  Tyresö Simsällskap    26.81        55.35   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    26.94        56.25   
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap    27.57        57.11   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    27.85        57.32   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    27.16        57.33   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.99        58.18   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim    29.33        1:00.00   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Pojkar, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb    26.29        53.56   
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap    25.82        54.14   
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    26.29        54.16   
Filip Hedman  1998  Täby Sim    26.85        55.82   
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    26.82        55.98   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap    27.65        56.09   
Carl-Åke Willberg  1998  Täby Sim    27.19        56.35   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap    27.17        56.49   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Pojkar, Finaler 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    25.70        52.62   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    25.70        52.71   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.42        52.89   
Viktor Kertes  1996  Ängelholms Simsällskap    25.95        53.64   
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap    25.97        53.74   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    26.09        53.81   
Joen Brynnel  1996  Stockholmspolisens Sim IF    26.31        54.39   
Marcus Åsberg  1996  Simklubben Ägir    25.76        54.51   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor, Försök 14 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.76        1:16.06   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    36.17        1:16.86   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    36.49        1:17.02   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    36.68        1:18.25   
Klara Andersson  2000  Ängelholms Simsällskap    37.06        1:18.39   
Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim    37.16        1:18.62   
Ellen Sandberg  1999  S71    37.39        1:18.94   
Victoria Jönsson  1999  S71    36.75        1:19.26   
Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun    38.00        1:19.63   
10  Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    37.47        1:19.77   
11  Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    38.24        1:19.94   
12  Hanna Öberg  2000  Sundsvalls Simsällskap    38.16        1:20.05   
13  Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    38.67        1:20.10   
14  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    37.76        1:20.25   
15  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    37.77        1:20.39   
16  Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    38.12        1:20.50   
16  Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    37.88        1:20.50   
18  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    38.41        1:20.93   
19  Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71    38.99        1:21.54   
20  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    37.99        1:22.34   
21  Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening    38.40        1:22.58   
22  Caroline Korssell  1999  Täby Sim    38.79        1:23.18   
23  Ann-Kristin Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.19        1:23.55   
24  Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    40.31        1:24.96   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor, Försök 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Emma Wahlund  1998  Väsby Simsällskap    35.70        1:14.42   
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap    34.82        1:14.44   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap    34.05        1:14.68   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    36.52        1:16.81   
Olivia Berglund  1998  Simklubben Ran    36.67        1:17.45   
Malin Atran  1998  Järfälla Simsällskap    36.10        1:17.91   
Alexandra Nilsson  1998  Simklubben Neptun    36.55        1:18.73   
Julia Ewerbring  1998  Täby Sim    37.38        1:19.54   
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    36.90        1:19.90   
10  Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    37.61        1:20.18   
11  Fanny Nilsson  1998  Simklubben Laxen    38.02        1:21.20   
12  Jessica Chen  1998  S71    38.94        1:21.86   
13  Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    38.74        1:22.17   
14  Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    38.75        1:22.46   
15  Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    38.88        1:22.96   
16  Elin Steindl  1998  Hvetlanda Simsällskap    39.47        1:23.40   
17  Sofie Klügel  1998  S71    37.92        1:23.87   
18  Thilde Palmqvist  1998  Hvetlanda Simsällskap    38.64        1:24.51   
19  Julia Norlin  1998  Väsby Simsällskap    38.52        1:24.63   
20  Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    39.26        1:25.12   
21  Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    42.19        1:29.37   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor, Försök 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Jessica Billquist  1996  Spårvägens Simförening    33.52        1:11.59   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    34.52        1:13.84   
Mari Louise Tran  1997  Helsingborgs Simsällskap    34.81        1:14.16   
Linnea Lindberg  1996  Simklubben Neptun    34.78        1:14.19   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    35.09        1:14.68   
Lina Rosvall  1997  Ängelholms Simsällskap    35.47        1:14.74   
Milana Salih  1997  Väsby Simsällskap    34.60        1:14.78   
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap    35.02        1:14.95   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    35.27        1:14.95   
10  Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    36.07        1:15.44   
11  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    35.51        1:15.55   
12  Johanna Niklasson  1996  Uddevalla Sim    34.51        1:15.65   
13  Fanny Strömstedt  1996  Spårvägens Simförening    35.36        1:15.94   
14  Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    35.23        1:16.05   
15  Lina Wingren  1996  Simklubben Triton    35.84        1:16.07   
16  Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    35.26        1:16.11   
17  Johanna Holm  1996  Helsingborgs Simsällskap    36.58        1:16.39   
18  Lovisa Malmgren  1997  Spårvägens Simförening    35.70        1:16.75   
19  Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden    36.44        1:16.92   
20  Emelie Johansson  1996  Täby Sim    37.00        1:17.59   
21  Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap    36.01        1:17.95   
22  Ida Edin  1996  Spårvägens Simförening    36.56        1:17.96   
23  Ida Jaraquemada  1996  Stockholmspolisens Sim IF    36.39        1:18.21   
24  Enya McPheat  1997  Skuru Idrottsklubb    36.34        1:18.32   
25  Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen    37.26        1:18.80   
26  Amanda Wittström  1997  Höganäs Simsällskap    37.37        1:19.05   
27  Josefine Möller  1996  Helsingborgs Simsällskap    38.06        1:19.64   
28  Sara Linné  1997  Landskrona Simsällskap    37.25        1:19.72   
29  Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap    37.25        1:19.74   
30  Therese Wetterlund  1996  Växjö Simsällskap    38.29        1:21.49   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 14 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.90        1:14.41   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    35.97        1:15.57   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    36.24        1:16.43   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    36.57        1:16.91   
Ellen Sandberg  1999  S71    37.05        1:18.23   
Victoria Jönsson  1999  S71    37.00        1:18.70   
Klara Andersson  2000  Ängelholms Simsällskap    37.46        1:18.73   
Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim    37.09        1:18.80   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap    34.13        1:11.21   
Emma Wahlund  1998  Väsby Simsällskap    34.87        1:12.81   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap    34.10        1:14.59   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    35.46        1:15.79   
Malin Atran  1998  Järfälla Simsällskap    36.01        1:16.34   
Olivia Berglund  1998  Simklubben Ran    36.62        1:17.85   
Alexandra Nilsson  1998  Simklubben Neptun    36.61        1:18.24   
Julia Ewerbring  1998  Täby Sim    37.21        1:20.05   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Jessica Billquist  1996  Spårvägens Simförening    33.22        1:10.18   
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap    34.72        1:12.85   
Mari Louise Tran  1997  Helsingborgs Simsällskap    34.87        1:13.01   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    33.83        1:13.22   
Linnea Lindberg  1996  Simklubben Neptun    34.93        1:13.48   
Milana Salih  1997  Väsby Simsällskap    34.51        1:13.57   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    34.81        1:14.32   
Lina Rosvall  1997  Ängelholms Simsällskap    35.40        1:14.60   
                     
 
Gren 16, 200m Medley Pojkar, Försök 14 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    30.56  1:10.31  1:49.38    2:24.17   
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    29.83  1:11.85  1:51.73    2:24.72   
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap    30.13  1:06.40  1:52.26    2:25.46   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim    31.54  1:08.00  1:52.33    2:26.24   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    29.04  1:09.92  1:53.19    2:26.59   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    31.83  1:10.27  1:52.81    2:27.00   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    30.94  1:08.83  1:53.43    2:27.45   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    31.73  1:08.48  1:53.83    2:27.75   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    31.19  1:10.76  1:53.62    2:28.18   
10  Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    31.62  1:10.43  1:54.56    2:28.21   
11  Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    32.92  1:12.92  1:54.60    2:28.98   
11  Isak Wikström  1999  Umeå Simsällskap    31.11  1:09.14  1:54.75    2:28.98   
11  Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.49  1:10.32  1:56.78    2:28.98   
14  Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    32.62  1:11.52  1:54.64    2:29.58   
15  Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    31.37  1:10.63  1:55.12    2:29.87   
16  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    31.82  1:09.33  1:55.91    2:30.13   
17  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    31.88  1:11.63  1:56.94    2:30.89   
18  Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    31.49  1:10.29  1:59.01    2:31.23   
19  Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    31.66  1:11.78  1:57.87    2:31.65   
20  Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    31.37  1:10.13  1:57.39    2:32.11   
21  Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    32.95  1:11.31  1:59.23    2:33.57   
22  Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.64  1:12.45  1:59.51    2:33.94   
23  Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb    33.63  1:15.01  1:58.56    2:34.06   
                     
 
Gren 16, 200m Medley Pojkar, Försök 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    29.57  1:05.54  1:44.97    2:16.31   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.09  1:04.04  1:45.28    2:17.54   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.19  1:06.76  1:48.90    2:21.36   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.20  1:07.51  1:49.87    2:21.45   
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    28.98  1:08.68  1:49.61    2:21.65   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening    30.35  1:06.18  1:50.06    2:22.26   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    29.33  1:07.87  1:50.19    2:23.45   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    31.09  1:09.26  1:52.52    2:23.85   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    31.35  1:08.92  1:52.61    2:24.23   
10  Arvid Kjellén  1998  Spårvägens Simförening    29.39  1:08.97  1:51.85    2:25.01   
11  Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    33.22  1:09.41  1:52.40    2:25.81   
12  William Svalander  1998  Simklubben Neptun    29.92  1:08.71  1:53.12    2:26.34   
13  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    30.09  1:07.50  1:53.63    2:26.60   
14  Alexander Havton  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.47  1:11.24  1:53.36    2:27.93   
15  Carl-Åke Willberg  1998  Täby Sim    31.20  1:08.69  1:56.98    2:28.32   
16  Dennis Åberg  1998  Helsingborgs Simsällskap    32.36  1:12.70  1:54.09    2:29.50   
17  William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb    31.52  1:10.10  1:55.65    2:29.90   
18  Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    31.62  1:13.09  1:55.38    2:30.78   
19  Filip Hedman  1998  Täby Sim    31.12  1:08.01  1:56.92    2:31.15   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians            DSQ   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 200m Medley Pojkar, Försök 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.99  1:01.21  1:38.72    2:09.77   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    28.11  1:02.40  1:40.89    2:12.08   
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    30.72  1:03.63  1:43.35    2:13.31   
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    29.37  1:03.14  1:41.33    2:13.45   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    29.22  1:04.40  1:44.05    2:13.55   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.31  1:03.52  1:43.17    2:13.68   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    28.25  1:03.13  1:42.58    2:14.14   
Pontus Wallin  1996  Helsingborgs Simsällskap    28.56  1:03.49  1:43.40    2:14.97   
Rasmus Wetterborg  1996  Simklubben Triton    28.85  1:04.55  1:44.85    2:15.53   
10  Viktor Kertes  1996  Ängelholms Simsällskap    28.77  1:06.60  1:44.98    2:15.66   
11  Christopher Havton  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.20  1:05.30  1:44.27    2:16.70   
12  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.95  1:04.13  1:45.14    2:16.84   
13  Oskar Ericsson  1997  Täby Sim    28.64  1:02.35  1:44.80    2:17.02   
14  Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap    29.89  1:05.67  1:46.24    2:17.37   
15  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    28.54  1:04.49  1:45.27    2:17.69   
16  Jonas Andersson  1996  Simklubben Sydsim    29.87  1:04.66  1:45.76    2:18.66   
17  Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap    29.24  1:06.65  1:48.56    2:20.11   
18  Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    29.32  1:03.95  1:47.26    2:20.33   
19  Denis Marijanovic  1996  Södertörns Simsällskap    29.60  1:07.43  1:49.02    2:20.75   
20  Filip Svedberg  1997  Skellefte Simsällskap 34    29.49  1:06.54  1:48.53    2:20.81   
21  David Kruthammar  1997  Täby Sim    28.90  1:08.38  1:49.35    2:25.08   
Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen            DSQ   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 200m Medley Pojkar, Finaler 14 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    29.46  1:08.62  1:48.10    2:18.80   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    30.14  1:09.17  1:46.94    2:20.68   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    31.05  1:08.09  1:52.54    2:24.02   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim    31.11  1:07.52  1:50.96    2:24.26   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    29.13  1:08.54  1:51.92    2:24.46   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    30.97  1:10.04  1:52.67    2:27.63   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    30.78  1:07.60  1:53.23    2:27.84   
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 200m Medley Pojkar, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    29.79  1:05.33  1:45.89    2:16.03   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening    28.81  1:02.38  1:45.12    2:16.74   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.49  1:03.92  1:45.02    2:17.28   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap    29.30  1:05.99  1:47.73    2:20.10   
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    29.14  1:06.65  1:48.33    2:20.49   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    31.24  1:08.25  1:52.46    2:24.28   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    29.66  1:08.96  1:52.41    2:25.43   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 16, 200m Medley Pojkar, Finaler 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.36  1:00.34  1:37.90    2:08.67   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.40  1:01.42  1:39.08    2:09.63   
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    29.96  1:02.21  1:39.84    2:10.37   
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    29.01  1:03.30  1:40.83    2:12.40   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    29.25  1:04.99  1:43.92    2:13.48   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    28.17  1:03.19  1:42.59    2:13.86   
Rasmus Wetterborg  1996  Simklubben Triton    28.59  1:03.57  1:44.04    2:15.71   
Pontus Wallin  1996  Helsingborgs Simsällskap    28.80  1:03.65  1:44.35    2:15.77   
                     
 
Gren 17, 200m Fjärilsim Flickor, Försök 15 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    32.98  1:10.12  1:48.23    2:27.13   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    32.43  1:10.01  1:50.03    2:30.55   
Ellen Sandberg  1999  S71    33.27  1:10.54  1:51.54    2:31.89   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    31.21  1:08.49  1:51.24    2:35.59   
Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap    32.85  1:11.77  1:53.78    2:35.63   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    33.58  1:13.45  1:54.83    2:36.44   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    33.94  1:13.59  1:55.86    2:37.54   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    33.26  1:12.59  1:55.28    2:37.65   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    34.29  1:13.88  1:56.02    2:38.10   
10  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    33.71  1:13.03  1:58.05    2:42.23   
11  Ida Österman  1998  Danderyds Sim    34.42  1:13.89  1:58.09    2:42.64   
12  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    36.38  1:19.18  2:04.08    2:48.04   
12  Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    35.83  1:17.45  2:02.96    2:48.04   
14  Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    35.50  1:17.51  2:03.06    2:48.13   
15  Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap    36.49  1:19.42  2:04.50    2:48.79   
16  Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    35.25  1:16.63  2:03.06    2:50.29   
17  Vilma Segerdahl  1998  Simklubben Lödde    34.76  1:16.18  2:02.49    2:52.19   
18  Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    37.46  1:20.57  2:06.11    2:53.35   
Alba Forés  1998  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 17, 200m Fjärilsim Flickor, Försök 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Louise Hansson  1996  Helsingborgs Simsällskap    29.13  1:02.11  1:38.00    2:14.87  Sum-Sim rekord 
Agnes Wiiand  1997  Väsby Simsällskap    30.95  1:06.19  1:43.46    2:20.89   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.32  1:07.43  1:44.70    2:22.58   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.46  1:07.44  1:45.37    2:24.27   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    32.59  1:09.57  1:48.30    2:26.16   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    32.09  1:08.88  1:48.09    2:27.17   
Charlotte Myers  1997  Simklubben Neptun    31.62  1:08.24  1:47.97    2:27.51   
Johanna Andersson  1996  Simklubben S 02    31.79  1:08.22  1:48.25    2:28.89   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    33.83  1:11.37  1:50.61    2:28.91   
10  Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb    31.79  1:08.13  1:47.08    2:29.20   
11  Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    32.81  1:10.02  1:50.05    2:29.40   
12  Karin Åström  1996  Järfälla Simsällskap    32.90  1:10.25  1:50.38    2:31.28   
13  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    32.31  1:10.02  1:50.48    2:31.47   
14  Josefine Johnsson  1996  Trelleborgs Simsällskap    32.54  1:10.20  1:50.95    2:33.61   
15  Isabell Kjellberg  1997  Väsby Simsällskap    33.43  1:11.98  1:52.44    2:33.94   
16  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    33.57  1:11.18  1:52.43    2:34.09   
17  Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    32.70  1:10.82  1:52.55    2:34.30   
18  Josefin Lantz  1996  Väsby Simsällskap    32.56  1:10.71  1:52.46    2:35.37   
19  Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    33.76  1:12.12  1:53.41    2:35.71   
20  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    34.37  1:12.86  1:54.22    2:36.05   
21  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    33.20  1:11.50  1:53.63    2:36.28   
22  Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap    33.05  1:11.52  1:54.41    2:37.02   
23  Ronja Wikström  1996  Umeå Simsällskap    32.34  1:10.70  1:54.94    2:39.44   
                     
 
Gren 17, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 15 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    32.33  1:09.32  1:46.69    2:23.95   
Ellen Sandberg  1999  S71    32.72  1:10.37  1:50.11    2:29.51   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    32.95  1:11.29  1:51.07    2:30.06   
Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap    33.62  1:12.64  1:51.81    2:30.31   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    31.92  1:09.63  1:48.81    2:30.32   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    33.44  1:12.58  1:54.23    2:34.77   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    34.90  1:15.12  1:57.74    2:39.07   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    33.04  1:12.67  1:57.31    2:45.55   
                     
 
Gren 17, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 16 - 17 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Louise Hansson  1996  Helsingborgs Simsällskap    29.10  1:02.38  1:38.14    2:14.11  Sum-Sim rekord 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.60  1:05.34  1:41.25    2:17.38   
Agnes Wiiand  1997  Väsby Simsällskap    30.69  1:05.99  1:42.46    2:19.02   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.30  1:07.36  1:44.81    2:23.67   
Charlotte Myers  1997  Simklubben Neptun    32.23  1:09.06  1:47.55    2:26.45   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    32.87  1:10.29  1:48.47    2:26.86   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    31.84  1:09.04  1:47.94    2:27.01   
Johanna Andersson  1996  Simklubben S 02    32.54  1:09.22  1:48.75    2:30.03   
                     
 
Gren 18, 1500m Frisim Pojkar, Finaler 15 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    1:03.38  2:10.33  3:17.07  4:24.26  16:35.34   
          5:30.98  6:38.04  7:45.53  8:52.77     
          9:59.83  11:06.67  12:13.16  13:19.28     
          14:25.71  15:32.28         
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    1:03.77  2:11.05  3:18.70  4:25.31  16:43.83   
          5:32.95  6:39.42  7:46.69  8:53.50     
          10:00.73  11:07.84  12:15.24  13:23.20     
          14:30.84  15:38.45         
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap    1:01.68  2:07.30  3:13.86  4:20.75  16:44.76   
          5:28.01  6:36.67  7:44.19  8:52.16     
          10:00.38  11:07.95  12:15.95  13:24.60     
          14:33.08  15:42.36         
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    1:02.66  2:10.35  3:19.04  4:27.46  17:04.86   
          5:35.95  6:44.47  7:53.20  9:01.87     
          10:10.95  11:20.17  12:29.51  13:38.94     
          14:48.14  15:57.43         
Elliot Sodemann  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:03.56  2:11.31  3:20.46  4:30.48  17:38.08   
          5:41.27  6:52.54  8:03.73  9:15.39     
          10:26.95  11:38.79  12:50.88  14:03.18     
          15:15.76  16:27.28         
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    1:07.95  2:20.20  3:32.52  4:44.42  17:51.20   
          5:56.15  7:07.68  8:19.58  9:31.23     
          10:42.84  11:53.41  13:05.03  14:16.80     
          15:29.16  16:41.26         
Jonathan Havton  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.22  2:14.12  3:24.69  4:35.73  17:55.28   
          5:47.97  7:01.08  8:15.20  9:28.89     
          10:41.57  11:55.28  13:09.44  14:22.29     
          15:33.55  16:46.46         
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    1:08.08  2:20.46  3:33.05  4:44.72  17:56.12   
          5:57.77  7:09.87  8:22.58  9:34.51     
          10:46.48  11:58.95  13:11.19  14:23.75     
          15:36.06  16:47.55         
Isak Wikström  1999  Umeå Simsällskap    1:06.53  2:19.10  3:31.79  4:45.23  18:08.95   
          5:59.42  7:12.89  8:26.87  9:39.89     
          10:53.98  12:06.96  13:20.02  14:33.71     
          15:46.89  16:59.53         
10  Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    1:08.82  2:22.62  3:36.88  4:52.34  18:27.92   
          6:07.27  7:22.87  8:37.56  9:52.19     
          11:06.87  12:20.84  13:34.85  14:48.26     
          16:01.90  17:16.38         
11  Odhin Brynnel  1998  Simklubben Neptun    1:05.97  2:19.68  3:33.26  4:46.20  18:35.08   
          6:00.38  7:14.45  8:29.58  9:45.63     
          11:02.17  12:16.92  13:33.42  14:48.85     
          16:04.61  17:21.52         
12  William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    1:09.40  2:24.07  3:39.71  4:54.25  18:46.70   
          6:11.27  7:25.57  8:42.22  9:59.26     
          11:14.73  12:31.03  13:47.19  15:03.13     
          16:19.62  17:35.18         
13  Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    1:08.79  2:23.76  3:38.67  4:54.87  18:47.31   
          6:11.09  7:27.34  8:43.17  9:59.62     
          11:15.75  12:32.11  13:48.22  15:04.89     
          16:21.18  17:37.12         
14  Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    1:08.37  2:22.37  3:37.04  4:53.02  18:56.56   
          6:09.71  7:25.58  8:44.63  10:01.35     
          11:18.76  12:35.04  13:52.89  15:10.01     
          16:28.09  17:43.68         
15  Joel Mörck  1999  S71    1:09.24  2:25.23  3:41.60  4:59.36  19:12.39   
          6:16.57  7:34.65  8:52.88  10:10.23     
          11:28.23  12:46.54  14:02.86  15:19.86