Resultat GP1

Gren 1, 100m Freestyle Men, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











Brian O´Sullivan  1995    722  25.09        52.28   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
Isak Eliasson  1996    718  25.22        52.37   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Stefan Nystrand  1981    714  25.03        52.47   
  Spårvägens Simförening                   
                     
Daniel Forndal  1997    691  25.86        53.05   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
David Prendergast  1994    688  25.90        53.13   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
Mattias Carlsson  1990    681  26.13        53.31   
  Uddevalla Sim                   
                     
Marcus Forsgren  1996    667  25.48        53.68   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Séamus Stacey  1990    666  26.58        53.71   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
Jesper Jonsson  1993    665  26.18        53.73   
  Uddevalla Sim                   
                     
10  Anton Andersson  1993    655  26.04        54.01   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
11  Adam Paulsson  1995    654  26.55        54.04   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
12  Jesper Björk  1993    651  26.74        54.10   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
13  Viktor Kertes  1996    644  26.48        54.32   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
14  Daniel Lundahl  1991    643  26.55        54.34   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
15  Linus Magnusson  1990    642  25.50        54.36   
  Simklubben Neptun                   
                     
16  Gustaf Dahlman  1997    635  26.27        54.57   
  Västerås Simsällskap                   
                     
17  Emil Gustavsson  1995    630  26.38        54.72   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
18  Joakim Q Hammarlind  1993    625  26.24        54.84   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
19  Filip Grimberg  1998    625  26.58        54.85   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
20  Robbin Steén  1987    624  27.11        54.88   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
21  Jack Keogh  1994    622  26.51        54.93   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
22  Viktor Hörndahl  1995    622  26.53        54.94   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
23  Martin Persson  1992    617  26.14        55.08   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
24  Oscar Ekström  1994    608  26.56        55.35   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
25  Marcus Hagström  1991    600  27.08        55.61   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
25  Sebastian Karlsson  1992    600  26.50        55.61   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
27  Markus Fürst  1996    598  26.64        55.65   
  Väsby Simsällskap                   
                     
28  Elias Altman  1998    594  27.00        55.78   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
29  Joel Huth  1996    590  26.67        55.90   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
30  Christopher Jedel  1995    590  27.44        55.92   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
31  Martin Nilsson  1993    589  26.93        55.94   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
31  Michael McCarthy  1989    589  26.66        55.94   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
33  Victor Johansson  1998    579  27.14        56.27   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
34  Marcus Kindberg  1993    572  27.70        56.50   
  Simklubben Ran                   
                     
35  Hampus Olsson  1991    562  27.05        56.83   
  Ystads Simsällskap                   
                     
36  Hampus Ny  1990    561  27.15        56.87   
  Strängnäs Simsällskap                   
                     
37  Oskar Olsson  1995    560  27.60        56.91   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
38  Joachim Olsson  1995    555  27.56        57.07   
  Ystads Simsällskap                   
                     
39  Emil Gilliusson  1993    545  27.24        57.42   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
40  Johan Christiansson  1996    542  27.76        57.53   
  Ystads Simsällskap                   
                     
41  Oskar Persson  1995    525  27.68        58.14   
  Wisby Simsällskap                   
                     
42  Axel Bååthe  1997    524  27.30        58.17   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
43  Jakob Schariot  1995    516  27.74        58.47   
  Simklubben S 02                   
                     
44  André Gradin  1994    511  27.78        58.66   
  Örebro Simallians                   
                     
45  Anton Blomquist  1995    510  27.18        58.70   
  Åkersberga Simsällskap                   
                     
46  Antonio Lutula  1993    491  28.54        59.43   
  Simklubben Neptun                   
                     
47  Gustav Norén-Vosveldt  1996    396  30.51        1:03.86   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
 
Gren 1, 100m Freestyle Men, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











Mattias Carlsson  1990    723  25.65        52.25   
  Uddevalla Sim                   
                     
Isak Eliasson  1996    716  25.42        52.43   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Daniel Forndal  1997    704  25.82        52.72   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Stefan Nystrand  1981    702  25.12        52.78   
  Spårvägens Simförening                   
                     
Brian O´Sullivan  1995    683  25.34        53.25   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
David Prendergast  1994    681  25.98        53.30   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
Marcus Forsgren  1996    666  26.03        53.69   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Séamus Stacey  1990    645  26.45        54.28   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
Jesper Jonsson  1993    653  26.22        54.06   
  Uddevalla Sim                   
                     
10  Jesper Björk  1993    652  26.69        54.09   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
11  Emil Gustavsson  1995    650  26.10        54.13   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
12  Anton Andersson  1993    650  26.39        54.15   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
13  Linus Magnusson  1990    638  26.03        54.49   
  Simklubben Neptun                   
                     
14  Daniel Lundahl  1991    635  26.65        54.56   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
15  Viktor Kertes  1996    620  26.50        54.99   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
16  Gustaf Dahlman  1997    611  26.67        55.28   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 200m Freestyle Women, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











Louise Hjalmarsson  1997    702  29.76  1:01.74  1:34.75    2:07.08   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Nadja Salomonsson  1992    699  30.24  1:03.22  1:36.22    2:07.25   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Agnes Wiiand  1997    678  30.61  1:02.88  1:35.83    2:08.59   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Erica Dahlgren  1997    674  30.36  1:02.57  1:35.76    2:08.82   
  Simklubben S 02                   
                     
Jaqueline Hippi  1996    673  29.93  1:02.58  1:36.08    2:08.89   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Wanda Dollmayer  1996    667  30.50  1:02.53  1:35.87    2:09.29   
  Simklubben Ran                   
                     
Johanna Pettersson  1996    659  30.23  1:02.91  1:36.46    2:09.80   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Carin Klasson  1995    641  30.82  1:03.31  1:37.54    2:11.00   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Michelle Franzén  1993    635  30.83  1:03.74  1:37.27    2:11.42   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
10  Ida Eriksen  1997    629  30.79  1:04.21  1:38.15    2:11.85   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
11  Benita Haikola  1989    619  30.48  1:03.09  1:37.63    2:12.56   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
12  Louise Halldén  1998    617  30.82  1:04.49  1:38.87    2:12.69   
  Väsby Simsällskap                   
                     
13  Sofia Heimsten  1997    611  31.15  1:04.29  1:39.22    2:13.09   
  Simklubben Sydsim                   
                     
14  Karin Åström  1996    598  31.29  1:04.90  1:39.71    2:14.03   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
15  Josefin Hallman  1995    598  31.03  1:04.36  1:38.93    2:14.07   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
16  Emelie Bäck  1996    597  30.66  1:04.44  1:39.29    2:14.12   
  Väsby Simsällskap                   
                     
16  Emma Sundstedt  1998    597  30.74  1:04.07  1:39.10    2:14.12   
  Spårvägens Simförening                   
                     
18  Malin Johansson  1997    597  31.09  1:05.06  1:39.83    2:14.13   
  Simklubben Sydsim                   
                     
19  Emma Sjösten  1996    596  30.36  1:03.37  1:38.29    2:14.21   
  Väsby Simsällskap                   
                     
20  Lisa Comerford  1994    595  32.40  1:06.12  1:40.70    2:14.26   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
21  Josefine Almvret  1999    587  31.69  1:05.80  1:40.53    2:14.86   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
22  Emma Rotstam  1998    573  31.08  1:04.90  1:40.39    2:16.00   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
23  Isabelle Hanson  1998    572  31.46  1:05.57  1:40.60    2:16.05   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
24  Sofie Sjöberg  1994    556  31.22  1:05.86  1:41.45    2:17.33   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
25  Emma Öhman  1997    522  32.28  1:07.71  1:44.23    2:20.31   
  Wisby Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 200m Freestyle Women, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











Louise Hjalmarsson  1997    719  29.80  1:01.72  1:34.12    2:06.11   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Nadja Salomonsson  1992    713  29.54  1:01.59  1:34.66    2:06.44   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Agnes Wiiand  1997    670  30.51  1:03.33  1:36.99    2:09.09   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Jaqueline Hippi  1996    663  30.27  1:03.16  1:36.58    2:09.54   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Johanna Pettersson  1996    646  30.56  1:03.47  1:37.42    2:10.69   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Erica Dahlgren  1997    611  30.48  1:03.78  1:38.86    2:13.13   
  Simklubben S 02                   
                     
Carin Klasson  1995    609  30.99  1:04.79  1:39.75    2:13.27   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Ida Eriksen  1997    640  31.09  1:04.66  1:38.12    2:11.06   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Michelle Franzén  1993    633  31.26  1:04.66  1:38.36    2:11.52   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
10  Benita Haikola  1989    617  31.48  1:05.09  1:39.16    2:12.64   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
11  Karin Åström  1996    617  31.36  1:05.13  1:39.01    2:12.71   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
12  Sofia Heimsten  1997    616  31.15  1:04.81  1:39.43    2:12.74   
  Simklubben Sydsim                   
                     
13  Josefin Hallman  1995    592  31.65  1:05.77  1:40.36    2:14.48   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
14  Emelie Bäck  1996    587  31.71  1:06.05  1:40.92    2:14.91   
  Väsby Simsällskap                   
                     
15  Louise Halldén  1998    584  31.66  1:06.28  1:40.89    2:15.14   
  Väsby Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 50m Breaststroke Men, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











Gulliver Koch  1992    721          29.73   
  Uddevalla Sim                   
Niklas Tour  1989    720          29.75   
  Simklubben Neptun                   
Andreas Elofsson  1995    712          29.86   
  Uddevalla Sim                   
Andreas Fürst  1990    703          29.99   
  Väsby Simsällskap                   
Sebastian Dobrescu  1994    698          30.06   
  Jönköpings Simsällskap                   
Erik Persson  1994    683          30.27   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Joel Falk Hansson  1994    673          30.43   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Kevin Thorvaldsson  1995    673          30.43   
  Jönköpings Simsällskap                   
Christoffer Andersson  1994    659          30.64   
  Tyresö Simsällskap                   
10  Robert Palosaari  1992    653          30.74   
  Väsby Simsällskap                   
11  Jeremy Peter  1988    650          30.78   
  Kungsbacka Simsällskap                   
12  Johan Dahlgren  1986    628          31.13   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
13  Ludvig Strand  1994    607          31.49   
  Täby Sim                   
14  Noa Koch  1996    601          31.59   
  Uddevalla Sim                   
15  Alexander Ozerov  1996    586          31.87   
  Väsby Simsällskap                   
16  William Reinholdsson  1997    574          32.08   
  Simklubben Elfsborg                   
17  Johan Andersson  1995    572          32.11   
  Uddevalla Sim                   
18  Kalle Svensson  1997    555          32.45   
  Uddevalla Sim                   
19  Tobias Henriksson  1996    535          32.84   
  Spårvägens Simförening                   
20  Denis Marijanovic  1996    522          33.11   
  Södertörns Simsällskap                   
21  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996    520          33.16   
  Simklubben Elfsborg                   
22  Marcus Hagström  1991    505          33.48   
  Södertörns Simsällskap                   
23  Emil Gilliusson  1993    486          33.90   
  Karlstads Simsällskap                   
24  Mika Mononen  1996    442          34.99   
  Ystads Simsällskap                   
Jonas Andersson  1996              DSQ   
  Simklubben Sydsim                   
 
Gren 3, 50m Breaststroke Men, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











Niklas Tour  1989    788          28.87   
  Simklubben Neptun                   
Gulliver Koch  1992    730          29.61   
  Uddevalla Sim                   
Andreas Elofsson  1995    721          29.73   
  Uddevalla Sim                   
Andreas Fürst  1990    704          29.97   
  Väsby Simsällskap                   
Erik Persson  1994    704          29.97   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Sebastian Dobrescu  1994    699          30.05   
  Jönköpings Simsällskap                   
Joel Falk Hansson  1994    670          30.47   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Kevin Thorvaldsson  1995    660          30.62   
  Jönköpings Simsällskap                   
Jeremy Peter  1988    668          30.50   
  Kungsbacka Simsällskap                   
10  Robert Palosaari  1992    658          30.65   
  Väsby Simsällskap                   
11  Christoffer Andersson  1994    656          30.69   
  Tyresö Simsällskap                   
12  Johan Dahlgren  1986    619          31.29   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
13  Noa Koch  1996    602          31.58   
  Uddevalla Sim                   
14  Alexander Ozerov  1996    575          32.06   
  Väsby Simsällskap                   
15  Johan Andersson  1995    568          32.20   
  Uddevalla Sim                   
16  William Reinholdsson  1997    539          32.77   
  Simklubben Elfsborg                   
 
Gren 4, 100m Breaststroke Women, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











Mari Louise Tran  1997    711  34.49        1:12.21   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Jessica Billquist  1996    689  33.85        1:12.95   
  Spårvägens Simförening                   
                     
Klara Thormalm  1998    648  35.32        1:14.47   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
Lina Westerlund  1995    638  34.89        1:14.86   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Sara Wallberg  1999    637  35.26        1:14.88   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Miranda Bånnsgård  1992    631  35.37        1:15.12   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Vendela Norrman  1995    624  35.46        1:15.41   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Emelie Åkerström  1995    585  36.12        1:17.04   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Fanny Strömstedt  1996    584  35.75        1:17.10   
  Spårvägens Simförening                   
                     
10  Johanna Niklasson  1996    558  36.26        1:18.25   
  Uddevalla Sim                   
                     
11  Rebecka Gustafsson  1998    549  36.48        1:18.67   
  Simklubben Ena                   
                     
12  Linnea Lindberg  1996    531  36.81        1:19.58   
  Simklubben Neptun                   
                     
13  Jennie Sveronius  1994    528  36.51        1:19.70   
  Bollnäs Simsällskap                   
                     
14  Olivia Nelin  1995    526  37.20        1:19.81   
  Spårvägens Simförening                   
                     
15  Julia Thurfjell  1994    520  37.51        1:20.12   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
 
Gren 4, 100m Breaststroke Women, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











Jessica Billquist  1996    741  33.95        1:11.20   
  Spårvägens Simförening                   
                     
Mari Louise Tran  1997    734  33.90        1:11.44   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Klara Thormalm  1998    679  34.58        1:13.32   
  Hvetlanda Simsällskap                   
                     
Sara Wallberg  1999    656  35.11        1:14.14   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Vendela Norrman  1995    650  35.18        1:14.39   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Lina Westerlund  1995    645  35.04        1:14.56   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Miranda Bånnsgård  1992    638  35.01        1:14.86   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Emelie Åkerström  1995    574  36.16        1:17.53   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Fanny Strömstedt  1996    588  36.29        1:16.92   
  Spårvägens Simförening                   
                     
10  Rebecka Gustafsson  1998    558  37.27        1:18.27   
  Simklubben Ena                   
                     
11  Johanna Niklasson  1996    532  36.67        1:19.50   
  Uddevalla Sim                   
                     
12  Jennie Sveronius  1994    521  37.38        1:20.09   
  Bollnäs Simsällskap                   
                     
13  Olivia Nelin  1995    520  37.11        1:20.12   
  Spårvägens Simförening                   
                     
14  Julia Thurfjell  1994    516  37.32        1:20.33   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
15  Linnea Lindberg  1996    501  37.71        1:21.13   
  Simklubben Neptun                   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Men, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











Linus Kanth  1991    663  1:03.95  2:17.64  3:33.40    4:39.52   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Patrik Löfgren  1996    642  1:04.07  2:16.82  3:36.17    4:42.58   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Fredrich Risebrandt  1992    635  1:02.07  2:16.01  3:35.72    4:43.66   
  Uddevalla Sim                   
                     
Oskar Ericsson  1997    626  1:05.98  2:18.98  3:39.95    4:44.90   
  Täby Sim                   
                     
Jesper Svensson  1990    616  1:01.42  2:17.98  3:41.20    4:46.48   
  Uddevalla Sim                   
                     
Adam Paulsson  1995    614  1:05.38  2:21.72  3:41.44    4:46.76   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
Carl Norlander  1997    578  1:05.69  2:21.48  3:44.43    4:52.70   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Joel Westerlind  1996    546  1:06.55  2:24.80  3:49.76    4:58.25   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
Gustav Swedenborg  1998    512  1:08.32  2:28.02  3:55.62    5:04.63   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
10  Viktor Fridsjö  1998    498  1:04.17  2:29.12  3:59.36    5:07.52   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
11  Isak Wikström  1999    487  1:07.98  2:27.14  4:00.75    5:09.77   
  Umeå Simsällskap                   
                     
12  Erik Nicklasson  1998    482  1:05.79  2:26.71  3:59.30    5:10.84   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Men, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











Linus Kanth  1991    705  1:02.39  2:14.46  3:30.06    4:33.90   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Adam Paulsson  1995    705  1:03.10  2:17.21  3:33.45    4:33.95   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
Fredrich Risebrandt  1992    669  1:02.52  2:16.24  3:35.63    4:38.70   
  Uddevalla Sim                   
                     
Patrik Löfgren  1996    667  1:03.74  2:16.09  3:35.69    4:39.03   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Jesper Svensson  1990    648  1:01.09  2:15.33  3:36.91    4:41.67   
  Uddevalla Sim                   
                     
Oskar Ericsson  1997    639  1:05.20  2:18.33  3:40.19    4:43.01   
  Täby Sim                   
                     
Carl Norlander  1997    622  1:04.20  2:18.51  3:40.27    4:45.63   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Joel Westerlind  1996    556  1:06.56  2:23.17  3:49.25    4:56.40   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Butterfly Women, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











Shauna O´Brien  1994    708  29.33        1:02.79   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
Agnes Wiiand  1997    704  30.04        1:02.92   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Josefin Lindkvist  1993    700  29.24        1:03.04   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Ronja Wikström  1996    643  30.54        1:04.83   
  Umeå Simsällskap                   
                     
Miranda Bånnsgård  1992    635  29.92        1:05.10   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Elin Podéus  1997    630  29.91        1:05.28   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Rebecca Diaz-Nilsson  1996    616  31.25        1:05.76   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Anna Eriksson  1999    612  31.09        1:05.91   
  SK Strängnäs Frisimmare                   
                     
Alma Thormalm  1996    604  30.91        1:06.20   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
10  Rebecca Mattsson  1995    580  31.11        1:07.11   
  Simklubben Neptun                   
                     
11  Ebba Stillman  1996    561  31.36        1:07.85   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
12  Isabelle Hanson  1998    552  32.18        1:08.23   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
13  Vera Rohlin Johansson  1995    550  31.21        1:08.32   
  Örebro Simallians                   
                     
14  Alexandra Uusaro  1995    549  32.04        1:08.34   
  Täby Sim                   
                     
15  Caroline Andersson-Ekström  1994    522  31.34        1:09.51   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
16  Karin Åström  1996    520  32.91        1:09.57   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
17  Emma Rotstam  1998    447  33.27        1:13.18   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
India Mc Glynn  1994              DSQ   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
 
Gren 6, 100m Butterfly Women, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











Agnes Wiiand  1997    727  29.71        1:02.24   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Josefin Lindkvist  1993    716  29.38        1:02.55   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Shauna O´Brien  1994    699  28.95        1:03.07   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
Miranda Bånnsgård  1992    658  29.89        1:04.36   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Ronja Wikström  1996    651  30.21        1:04.56   
  Umeå Simsällskap                   
                     
Elin Podéus  1997    648  30.18        1:04.69   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Rebecca Diaz-Nilsson  1996    625  30.41        1:05.44   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Anna Eriksson  1999    604  30.42        1:06.20   
  SK Strängnäs Frisimmare                   
                     
Alma Thormalm  1996    634  30.20        1:05.15   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
10  Ebba Stillman  1996    574  31.45        1:07.34   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
11  Vera Rohlin Johansson  1995    570  30.93        1:07.50   
  Örebro Simallians                   
                     
12  Isabelle Hanson  1998    546  32.19        1:08.48   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
13  Karin Åström  1996    544  32.61        1:08.57   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
14  Rebecca Mattsson  1995    528  31.74        1:09.22   
  Simklubben Neptun                   
                     
15  Caroline Andersson-Ekström  1994    518  32.09        1:09.70   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
16  Emma Rotstam  1998    488  32.91        1:11.06   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 100m Backstroke Men, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











Axel Pettersson  1995    738  27.91        57.46   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Brian O´Sullivan  1995    677  28.66        59.14   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
Fabian Bergman  1994    676  29.24        59.18   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Michail Papantoniou  1997    657  29.26        59.74   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Mattias Carlsson  1990    649  30.00        59.97   
  Uddevalla Sim                   
                     
Pontus Palmqvist  1991    645  30.07        1:00.11   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
David Prendergast  1994    641  30.07        1:00.22   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
Samuel Törnqvist  1997    636  29.51        1:00.37   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Alexander Nyström  1990    630  29.47        1:00.57   
  Simklubben Neptun                   
                     
10  Marcus Forsgren  1996    628  29.40        1:00.65   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
11  Martin Nilsson  1993    615  29.78        1:01.05   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
12  Adam Karlsson  1994    610  29.04        1:01.24   
  Spårvägens Simförening                   
                     
13  Jonas Andersson  1996    556  30.83        1:03.15   
  Simklubben Sydsim                   
                     
14  Alexander Lienau-Petersson  1993    550  30.35        1:03.36   
  Ystads Simsällskap                   
                     
15  Jeremy Peter  1988    540  30.24        1:03.78   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
16  Elias Altman  1998    535  31.02        1:03.97   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
17  William Lulek  1998    523  31.45        1:04.45   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
18  Gustaf Dahlman  1997    520  31.33        1:04.56   
  Västerås Simsällskap                   
                     
19  Tobias Henriksson  1996    514  31.62        1:04.82   
  Spårvägens Simförening                   
                     
20  Oskar Olsson  1995    487  31.58        1:06.01   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
21  Joel Huth  1996    484  32.43        1:06.12   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 100m Backstroke Men, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











Axel Pettersson  1995    776  27.46        56.51   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Mattias Carlsson  1990    751  28.35        57.12   
  Uddevalla Sim                   
                     
Pontus Palmqvist  1991    713  28.97        58.12   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Fabian Bergman  1994    707  28.49        58.29   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Brian O´Sullivan  1995    675  28.38        59.19   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
Michail Papantoniou  1997    628  29.54        1:00.64   
  Väsby Simsällskap                   
                     
David Prendergast  1994    607  29.84        1:01.32   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
Samuel Törnqvist  1997    599  30.00        1:01.60   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Alexander Nyström  1990    680  28.30        59.04   
  Simklubben Neptun                   
                     
10  Martin Nilsson  1993    638  29.27        1:00.31   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
11  Marcus Forsgren  1996    630  29.17        1:00.56   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
12  Adam Karlsson  1994    610  29.14        1:01.21   
  Spårvägens Simförening                   
                     
13  Jeremy Peter  1988    601  30.17        1:01.52   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
14  Jonas Andersson  1996    566  30.55        1:02.77   
  Simklubben Sydsim                   
                     
15  Elias Altman  1998    560  30.76        1:02.98   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
16  Alexander Lienau-Petersson  1993    549  30.78        1:03.40   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 50m Backstroke Women, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











Therese Svendsen  1989    742          29.89   
  Simklubben Ran                   
Lovisa Klarén  1992    695          30.54   
  Södertörns Simsällskap                   
Sandra Hafström  1991    662          31.04   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Dinah Jönsson  1998    656          31.13   
  Ystads Simsällskap                   
Marlene Pavlu Lewin  1997    654          31.16   
  Skuru Idrottsklubb                   
Erika Carlén  1994    629          31.57   
  Jönköpings Simsällskap                   
Felicia Hedman  1995    628          31.59   
  Väsby Simsällskap                   
Johanna Pettersson  1996    623          31.67   
  Jönköpings Simsällskap                   
Emma Sjösten  1996    604          32.00   
  Väsby Simsällskap                   
10  Klara Thormalm  1998    583          32.39   
  Hvetlanda Simsällskap                   
11  Vilma Unnermark  1997    577          32.50   
  Södertörns Simsällskap                   
12  Emelie Bäck  1996    563          32.76   
  Väsby Simsällskap                   
13  Dayna Clegg  1995    540          33.22   
  Univesity College Dublin Swim                   
14  Ronja Wikström  1996    520          33.64   
  Umeå Simsällskap                   
15  Rebecka Gustafsson  1998    519          33.66   
  Simklubben Ena                   
16  Louise Hjalmarsson  1997    505          33.98   
  Skövde Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Backstroke Women, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











Therese Svendsen  1989    730          30.05   
  Simklubben Ran                   
Lovisa Klarén  1992    688          30.65   
  Södertörns Simsällskap                   
Marlene Pavlu Lewin  1997    661          31.05   
  Skuru Idrottsklubb                   
Sandra Hafström  1991    659          31.08   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Dinah Jönsson  1998    656          31.14   
  Ystads Simsällskap                   
Erika Carlén  1994    624          31.66   
  Jönköpings Simsällskap                   
Felicia Hedman  1995    612          31.86   
  Väsby Simsällskap                   
Johanna Pettersson  1996    605          31.99   
  Jönköpings Simsällskap                   
Klara Thormalm  1998    629          31.57   
  Hvetlanda Simsällskap                   
10  Emma Sjösten  1996    579          32.45   
  Väsby Simsällskap                   
11  Vilma Unnermark  1997    576          32.52   
  Södertörns Simsällskap                   
12  Emelie Bäck  1996    552          32.98   
  Väsby Simsällskap                   
13  Rebecka Gustafsson  1998    545          33.12   
  Simklubben Ena                   
14  Dayna Clegg  1995    527          33.49   
  Univesity College Dublin Swim                   
15  Louise Hjalmarsson  1997    510          33.86   
  Skövde Simsällskap                   
 
Gren 9, 200m Butterfly Men, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











Jesper Björk  1993    659  28.84  1:01.85  1:35.40    2:08.12   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Jesper Svensson  1990    594  29.13  1:02.40  1:36.62    2:12.61   
  Uddevalla Sim                   
                     
Joachim Bratt  1995    582  29.10  1:02.19  1:37.66    2:13.53   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Cruiz Llupa  1997    580  30.07  1:03.37  1:37.97    2:13.69   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Kalle Lindborg  1994    576  28.92  1:02.09  1:37.17    2:13.99   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Henry Kerman  1997    563  33.72  1:14.03  1:55.99    2:14.97   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Markus Fürst  1996    551  29.47  1:03.52  1:39.03    2:16.00   
  Väsby Simsällskap                   
                     
David Larsson  1996    550  30.30  1:04.32  1:40.24    2:16.03   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Robbin Steén  1987    542  31.39  1:05.59  1:41.05    2:16.71   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
10  Jack Keogh  1994    529  29.67  1:04.42  1:40.69    2:17.80   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
11  Fredrik Ekesten  1995    526  29.94  1:04.53  1:41.34    2:18.06   
  Simklubben Ena                   
                     
12  Patrik Löfgren  1996    525  30.54  1:05.14  1:41.61    2:18.20   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
13  Carl Norlander  1997    521  31.37  1:06.39  1:42.36    2:18.52   
  Väsby Simsällskap                   
                     
14  Carl Rogne  1996    503  30.68  1:05.34  1:42.01    2:20.20   
  Säffle Simsällskap                   
                     
15  Viktor Fridsjö  1998    502  31.67  1:07.20  1:43.72    2:20.25   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
16  Oskar Johansson  1993    499  30.35  1:05.14  1:42.25    2:20.58   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
17  Gustav Norén-Vosveldt  1996    485  32.01  1:08.04  1:44.81    2:21.92   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
18  Anton Johansson  1996    453  31.56  1:07.54  1:45.08    2:25.11   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
19  Oskar Olsson  1995    444  31.18  1:07.25  1:46.01    2:26.16   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
20  Erik Nicklasson  1998    433  31.55  1:08.47  1:47.51    2:27.33   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 200m Butterfly Men, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











Jesper Björk  1993    678  28.81  1:01.26  1:34.49    2:06.89   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Jesper Svensson  1990    606  29.14  1:01.94  1:35.86    2:11.73   
  Uddevalla Sim                   
                     
Joachim Bratt  1995    581  29.64  1:03.40  1:38.48    2:13.61   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
David Larsson  1996    573  29.83  1:03.77  1:38.58    2:14.21   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Henry Kerman  1997    565  29.77  1:03.78  1:38.72    2:14.82   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Robbin Steén  1987    556  30.11  1:04.49  1:39.64    2:15.53   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Kalle Lindborg  1994    554  29.36  1:03.12  1:39.05    2:15.77   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Markus Fürst  1996    542  29.23  1:03.48  1:39.35    2:16.71   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Viktor Fridsjö  1998    540  30.89  1:05.42  1:40.44    2:16.92   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
10  Jack Keogh  1994    539  29.49  1:04.35  1:40.53    2:16.95   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
11  Carl Norlander  1997    532  30.75  1:05.81  1:41.86    2:17.57   
  Väsby Simsällskap                   
                     
12  Fredrik Ekesten  1995    529  29.82  1:04.28  1:40.77    2:17.83   
  Simklubben Ena                   
                     
13  Oskar Johansson  1993    509  31.00  1:06.95  1:43.69    2:19.66   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
14  Carl Rogne  1996    482  31.13  1:06.70  1:43.80    2:22.21   
  Säffle Simsällskap                   
                     
15  Gustav Norén-Vosveldt  1996    473  31.84  1:08.17  1:45.65    2:23.08   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Women, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











Jaqueline Hippi  1996    666  30.89  1:08.97  1:51.35    2:24.40   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Shani Stallard  1994    657  32.72  1:09.11  1:50.89    2:25.04   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
Nadja Salomonsson  1992    648  31.03  1:10.96  1:52.45    2:25.74   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Miranda Bånnsgård  1992    615  31.05  1:11.44  1:52.74    2:28.30   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Hanna Jörlund  1991    607  32.03  1:10.12  1:54.10    2:28.94   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Sara Wallberg  1999    590  34.09  1:13.94  1:56.07    2:30.33   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Emelie Åkerström  1995    590  32.37  1:12.09  1:56.60    2:30.39   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Emelie Johansson  1996    587  32.53  1:12.28  1:55.45    2:30.58   
  Täby Sim                   
                     
Josefine Almvret  1999    577  33.66  1:11.76  1:56.46    2:31.47   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
10  Josefin Hallman  1995    556  33.16  1:12.76  1:58.65    2:33.37   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
11  Isabelle Hanson  1998    537  32.71  1:12.71  1:59.46    2:35.11   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
12  Tove Sparrman  1996    518  32.89  1:13.54  2:00.64    2:37.00   
  Väsby Simsällskap                   
                     
13  Julia Thurfjell  1994    498  33.84  1:16.63  2:00.94    2:39.10   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
14  Emma Sundstedt  1998    483  33.16  1:16.53  2:03.63    2:40.72   
  Spårvägens Simförening                   
                     
15  Anna Eriksson  1999    483  31.43  1:16.47  2:04.18    2:40.76   
  SK Strängnäs Frisimmare                   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Women, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











Shani Stallard  1994    708  31.83  1:07.51  1:47.97    2:21.52   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
Jaqueline Hippi  1996    678  30.47  1:08.57  1:51.24    2:23.56   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Miranda Bånnsgård  1992    645  31.14  1:09.95  1:51.94    2:25.93   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Nadja Salomonsson  1992    634  31.00  1:11.13  1:53.16    2:26.79   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Emelie Åkerström  1995    622  31.89  1:11.41  1:55.20    2:27.74   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Emelie Johansson  1996    606  32.39  1:12.16  1:54.53    2:29.00   
  Täby Sim                   
                     
Hanna Jörlund  1991    591  32.22  1:11.02  1:55.83    2:30.28   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Sara Wallberg  1999    588  32.88  1:13.99  1:54.82    2:30.56   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Josefine Almvret  1999    576  33.30  1:12.32  1:57.33    2:31.54   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
10  Isabelle Hanson  1998    568  32.65  1:12.36  1:58.09    2:32.29   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
11  Josefin Hallman  1995    555  33.24  1:12.82  1:58.69    2:33.47   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
12  Tove Sparrman  1996    550  32.58  1:12.16  1:58.59    2:33.94   
  Väsby Simsällskap                   
                     
13  Anna Eriksson  1999    501  32.31  1:16.28  2:02.73    2:38.81   
  SK Strängnäs Frisimmare                   
                     
 
Gren 11, 400m Freestyle Men, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











Adam Paulsson  1995    703  58.58  2:00.92  3:02.01    4:07.44   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
Séamus Stacey  1990    688  1:00.24  2:04.05  3:07.78    4:09.23   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
Simon Wanna  1996    674  1:00.97  2:04.83  3:08.71    4:10.91   
  Uddevalla Sim                   
                     
Daniel Forndal  1997    674  1:00.66  2:04.50  3:08.32    4:10.92   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Victor Johansson  1998    674  1:01.56  2:05.58  3:09.68    4:10.93   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Cebastian Christensen  1998    669  1:00.41  2:04.70  3:07.60    4:11.57   
  Trelleborg Sim                   
                     
Gustaf Dahlman  1997    667  1:01.15  2:05.52  3:10.12    4:11.83   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Christopher Jedel  1995    661  1:00.84  2:05.46  3:09.41    4:12.57   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Joakim Q Hammarlind  1993    647  1:02.23  2:07.98  3:12.79    4:14.37   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
10  Simon Plato  1993    638  1:01.43  2:06.18  3:10.98    4:15.60   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
11  Jesper Svensson  1990    625  1:00.44  2:05.00  3:45.12    4:17.37   
  Uddevalla Sim                   
                     
12  Isak Eliasson  1996    624  59.85  2:04.57  3:10.13    4:17.48   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
13  Filip Grimberg  1998    614  1:02.59  2:08.05  3:13.58    4:18.92   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
14  Mattias Carlsson  1990    604  1:01.46  2:08.33  3:15.01    4:20.24   
  Uddevalla Sim                   
                     
15  Sebastian Karlsson  1992    602  1:02.18  2:09.12  3:14.55    4:20.52   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
16  Henrik Podéus  1995    601  1:01.52  2:06.44  3:13.38    4:20.77   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
17  Marcus Kindberg  1993    576  1:02.14  2:09.64  3:17.40    4:24.45   
  Simklubben Ran                   
                     
18  Joel Westerlind  1996    571  1:02.27  2:14.12  3:25.55    4:25.18   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
19  Gustav Swedenborg  1998    567  1:04.06  2:11.98  3:19.60    4:25.81   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
20  Oscar Ekström  1994    545  1:03.62  2:12.39  3:20.44    4:29.29   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
21  Jakob Schariot  1995    544  1:03.25  2:11.80  3:21.65    4:29.42   
  Simklubben S 02                   
                     
22  Oskar Persson  1995    540  1:02.51  2:10.91  3:20.46    4:30.21   
  Wisby Simsällskap                   
                     
23  Axel Bååthe  1997    524  1:04.61  2:13.80  3:22.79    4:32.96   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
24  Isak Wikström  1999    518  1:04.72  2:15.37  3:25.57    4:33.87   
  Umeå Simsällskap                   
                     
25  Johan Christiansson  1996    505  1:04.24  2:49.93  4:01.20    4:36.35   
  Ystads Simsällskap                   
                     
26  Fredrik Ekesten  1995    448  1:05.22  2:15.84  4:09.60    4:47.46   
  Simklubben Ena                   
                     
 
Gren 11, 400m Freestyle Men, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











Adam Paulsson  1995    748  57.87  1:59.26  3:01.52    4:02.35   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
Gustaf Dahlman  1997    695  59.72  2:03.59  3:07.69    4:08.35   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Victor Johansson  1998    689  1:00.22  2:04.12  3:07.77    4:09.05   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Séamus Stacey  1990    688  59.82  2:04.22  3:08.29    4:09.25   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
Christopher Jedel  1995    685  59.67  2:03.04  3:07.69    4:09.64   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Simon Wanna  1996    671  1:00.72  2:04.51  3:08.84    4:11.32   
  Uddevalla Sim                   
                     
Cebastian Christensen  1998    669  1:00.35  2:03.99  3:07.45    4:11.53   
  Trelleborg Sim                   
                     
Daniel Forndal  1997    635  59.91  2:04.40  3:10.09    4:15.95   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 50m Freestyle Women, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











Liz Hansson  1988    699          26.73   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Josefin Lindkvist  1993    698          26.74   
  Väsby Simsällskap                   
Nadja Salomonsson  1992    678          27.01   
  Väsby Simsällskap                   
Erika Carlén  1994    656          27.31   
  Jönköpings Simsällskap                   
Alma Thormalm  1996    652          27.36   
  Jönköpings Simsällskap                   
Mathilda Johansson  1991    649          27.40   
  Täby Sim                   
Wanda Dollmayer  1996    646          27.44   
  Simklubben Ran                   
Shauna O´Brien  1994    641          27.52   
  Univesity College Dublin Swim                   
Felicia Hedman  1995    625          27.74   
  Väsby Simsällskap                   
10  Rebecka Gustafsson  1998    615          27.90   
  Simklubben Ena                   
11  Klara Thormalm  1998    608          28.01   
  Hvetlanda Simsällskap                   
12  Dinah Jönsson  1998    605          28.05   
  Ystads Simsällskap                   
13  Ronja Wikström  1996    604          28.07   
  Umeå Simsällskap                   
14  Emma Sjösten  1996    597          28.18   
  Väsby Simsällskap                   
15  Anna Eriksson  1999    596          28.19   
  SK Strängnäs Frisimmare                   
16  Agnes Wiiand  1997    595          28.21   
  Väsby Simsällskap                   
17  Vera Rohlin Johansson  1995    593          28.23   
  Örebro Simallians                   
18  India Mc Glynn  1994    592          28.25   
  Univesity College Dublin Swim                   
19  Helin Rahim  1995    588          28.32   
  Spårvägens Simförening                   
20  Sofie Sjöberg  1994    586          28.35   
  Helsingborgs Simsällskap                   
21  Jess Stallard  1995    544          29.06   
  Univesity College Dublin Swim                   
22  Karin Åström  1996    540          29.13   
  Järfälla Simsällskap                   
23  Tove Sparrman  1996    527          29.36   
  Väsby Simsällskap                   
24  Johanna Niklasson  1996    526          29.39   
  Uddevalla Sim                   
25  Emma Rotstam  1998    509          29.71   
  Järfälla Simsällskap                   
26  Lina Westerlund  1995    507          29.75   
  Upsala Simsällskap                   
 
Gren 12, 50m Freestyle Women, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











Josefin Lindkvist  1993    727          26.38   
  Väsby Simsällskap                   
Liz Hansson  1988    702          26.69   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Nadja Salomonsson  1992    689          26.86   
  Väsby Simsällskap                   
Erika Carlén  1994    680          26.98   
  Jönköpings Simsällskap                   
Alma Thormalm  1996    643          27.49   
  Jönköpings Simsällskap                   
Shauna O´Brien  1994    635          27.60   
  Univesity College Dublin Swim                   
Felicia Hedman  1995    610          27.97   
  Väsby Simsällskap                   
Klara Thormalm  1998    645          27.46   
  Hvetlanda Simsällskap                   
Rebecka Gustafsson  1998    631          27.66   
  Simklubben Ena                   
10  Ronja Wikström  1996    615          27.89   
  Umeå Simsällskap                   
11  Vera Rohlin Johansson  1995    611          27.95   
  Örebro Simallians                   
12  Emma Sjösten  1996    610          27.98   
  Väsby Simsällskap                   
13  Dinah Jönsson  1998    605          28.05   
  Ystads Simsällskap                   
14  Anna Eriksson  1999    600          28.12   
  SK Strängnäs Frisimmare                   
15  Agnes Wiiand  1997    593          28.24   
  Väsby Simsällskap                   
 
Gren 13, 200m Breaststroke Men, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











Gulliver Koch  1992    713  32.34  1:08.05  1:44.67    2:22.14   
  Uddevalla Sim                   
                     
Erik Persson  1994    662  33.23  1:10.18  1:47.90    2:25.67   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Andreas Elofsson  1995    646  33.25  1:11.74  1:49.44    2:26.91   
  Uddevalla Sim                   
                     
Robert Palosaari  1992    639  33.46  1:11.08  1:49.04    2:27.40   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Joel Falk Hansson  1994    639  34.55  1:13.08  1:50.98    2:27.41   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Kevin Thorvaldsson  1995    638  33.80  1:11.80  1:50.22    2:27.47   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Linus Kanth  1991    632  33.69  1:11.04  1:49.08    2:27.93   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Noa Koch  1996    622  33.95  1:11.70  1:50.52    2:28.76   
  Uddevalla Sim                   
                     
Christoffer Andersson  1994    613  34.03  1:12.03  1:50.95    2:29.44   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
10  Viktor Kertes  1996    609  34.54  1:13.50  1:51.78    2:29.84   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
11  Jeremy Peter  1988    606  33.11  1:11.49  1:50.82    2:30.06   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
12  Andreas Fürst  1990    589  33.71  1:12.38  1:51.90    2:31.51   
  Väsby Simsällskap                   
                     
13  Johan Dahlgren  1986    580  34.16  1:12.42  1:51.62    2:32.23   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
14  Sebastian Dobrescu  1994    568  33.41  1:11.76  1:51.44    2:33.28   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
15  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996    558  33.70  1:12.27  1:52.54    2:34.19   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
16  Kalle Svensson  1997    537  33.99  1:13.42  1:53.97    2:36.20   
  Uddevalla Sim                   
                     
17  Denis Marijanovic  1996    528  34.38  1:14.34  1:54.98    2:37.11   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
18  William Reinholdsson  1997    470  36.37  1:18.59  2:00.82    2:43.27   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
19  Mika Mononen  1996    461  36.86  1:17.55  2:00.32    2:44.34   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 200m Breaststroke Men, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











Erik Persson  1994    779  32.29  1:07.93  1:43.19    2:17.98   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Gulliver Koch  1992    731  31.66  1:06.94  1:43.23    2:20.97   
  Uddevalla Sim                   
                     
Linus Kanth  1991    694  32.75  1:08.37  1:45.48    2:23.44   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Robert Palosaari  1992    674  32.96  1:09.82  1:47.16    2:24.83   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Andreas Elofsson  1995    670  31.85  1:08.16  1:46.20    2:25.14   
  Uddevalla Sim                   
                     
Kevin Thorvaldsson  1995    660  33.06  1:10.55  1:48.17    2:25.84   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Joel Falk Hansson  1994    659  33.44  1:10.68  1:48.28    2:25.95   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Noa Koch  1996    629  32.65  1:10.20  1:48.69    2:28.23   
  Uddevalla Sim                   
                     
Jeremy Peter  1988    637  32.74  1:10.00  1:48.46    2:27.59   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
10  Sebastian Dobrescu  1994    612  32.59  1:09.45  1:48.98    2:29.53   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
11  Christoffer Andersson  1994    609  32.84  1:10.29  1:49.89    2:29.76   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
12  Viktor Kertes  1996    591  34.42  1:12.92  1:52.41    2:31.34   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
13  Johan Dahlgren  1986    571  34.65  1:13.16  1:52.79    2:33.01   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
14  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996    571  34.05  1:13.07  1:53.19    2:33.04   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
15  Kalle Svensson  1997    502  34.49  1:15.01  1:57.59    2:39.76   
  Uddevalla Sim                   
                     
16  Denis Marijanovic  1996    472  35.78  1:17.93  2:00.77    2:43.11   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 800m Freestyle Women, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











Carin Klasson  1995      1:08.91  2:22.30  3:34.69  4:46.98  9:35.78   
  Södertörns Simsällskap        5:59.10  7:11.68  8:25.37       
                     
Isabelle Hanson  1998      1:10.44  2:24.04  3:37.34  4:50.68  9:40.26   
  Järfälla Simsällskap        6:02.84  7:15.41  8:29.00       
                     
Sofia Heimsten  1997      1:09.16  2:22.18  3:35.34  4:49.66  9:44.38   
  Simklubben Sydsim        6:04.04  7:18.81  8:32.37       
                     
Michelle Franzén  1993      1:09.08  2:22.25  3:35.67  4:49.97  9:48.71   
  Norrköpings Kappsimningsklubb        6:04.47  7:19.35  8:34.56       
                     
Malin Johansson  1997      1:11.97  2:27.57  3:43.39  4:58.27  9:53.22   
  Simklubben Sydsim        6:12.86  7:27.41  8:41.93       
                     
Emma Rotstam  1998      1:11.46  2:27.06  3:42.20  4:57.65  9:56.03   
  Järfälla Simsällskap        6:12.38  7:27.71  8:42.61       
                     
Josefine Almvret  1999      1:12.63  2:28.29  3:44.51  4:59.73  9:58.87   
  Järfälla Simsällskap        6:14.94  7:30.14  8:45.11       
                     
Emma Öhman  1997      1:08.82  2:22.90  3:37.75  4:53.99  9:59.28   
  Wisby Simsällskap        6:10.29  7:26.51  8:43.73       
                     
 
Gren 14, 800m Freestyle Women, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











Erica Dahlgren  1997    742  1:04.30  2:12.28  3:20.59  4:29.40  9:05.61   
  Simklubben S 02        5:38.50  6:48.27  7:58.40       
                     
Benita Haikola  1989    690  1:06.87  2:16.88  3:27.16  4:37.09  9:19.15   
  Stockholmspolisens Sim IF        4:57.30  6:58.06  8:09.13       
                     
Louise Hjalmarsson  1997    664  1:06.87  2:18.89  3:31.75  4:43.58  9:26.10   
  Skövde Simsällskap        5:55.13  7:06.60  8:17.40       
                     
Lisa Comerford  1994    661  1:09.27  2:20.83  3:32.82  4:44.82  9:27.08   
  Univesity College Dublin Swim        5:56.37  7:08.37  8:20.43       
                     
Rebecca Diaz-Nilsson  1996    640  1:09.48  2:23.21  3:35.92  4:47.99  9:33.14   
  Norrköpings Kappsimningsklubb        5:59.55  7:11.42  8:23.34       
                     
Carin Klasson  1995    631  1:08.91  2:22.30  3:34.69  4:46.98  9:35.78   
  Södertörns Simsällskap        5:59.10  7:11.68  8:25.37       
                     
Isabelle Hanson  1998    617  1:10.44  2:24.04  3:37.34  4:50.68  9:40.26   
  Järfälla Simsällskap        6:02.84  7:15.41  8:29.00       
                     
Louise Halldén  1998    615  1:09.40  2:23.15  3:36.83  4:50.17  9:40.73   
  Väsby Simsällskap        6:02.76  7:15.41  8:28.60       
                     
Ida Eriksen  1997    606  1:09.15  2:22.77  3:35.43  4:48.47  9:43.88   
  Järfälla Simsällskap        6:01.96  7:16.23  8:30.73       
                     
10  Sofia Heimsten  1997    604  1:09.16  2:22.18  3:35.34  4:49.66  9:44.38   
  Simklubben Sydsim        6:04.04  7:18.81  8:32.37       
                     
11  Karin Åström  1996    602  1:09.49  2:22.45  3:36.19  4:50.07  9:45.16   
  Järfälla Simsällskap        6:04.03  7:17.75  8:32.30       
                     
12  Michelle Franzén  1993    591  1:09.08  2:22.25  3:35.67  4:49.97  9:48.71   
  Norrköpings Kappsimningsklubb        6:04.47  7:19.35  8:34.56       
                     
13  Malin Johansson  1997    577  1:11.97  2:27.57  3:43.39  4:58.27  9:53.22   
  Simklubben Sydsim        6:12.86  7:27.41  8:41.93       
                     
14  Emma Rotstam  1998    569  1:11.46  2:27.06  3:42.20  4:57.65  9:56.03   
  Järfälla Simsällskap        6:12.38  7:27.71  8:42.61       
                     
15  Josefine Almvret  1999    561  1:12.63  2:28.29  3:44.51  4:59.73  9:58.87   
  Järfälla Simsällskap        6:14.94  7:30.14  8:45.11       
                     
16  Emma Öhman  1997    560  1:08.82  2:22.90  3:37.75  4:53.99  9:59.28   
  Wisby Simsällskap        6:10.29  7:26.51  8:43.73       
                     
 
Gren 15, 50m Butterfly Men, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











Fredrich Risebrandt  1992    676          25.55   
  Uddevalla Sim                   
Jesper Jonsson  1993    672          25.60   
  Uddevalla Sim                   
Pontus Flodqvist  1988    672          25.60   
  Simklubben Neptun                   
Niklas Borin  1989    655          25.82   
  Turebergs Simklubb                   
Sebastian Holmberg  1991    645          25.96   
  Simklubben Neptun                   
Alexander Nyström  1990    644          25.97   
  Simklubben Neptun                   
Jesper Björk  1993    637          26.06   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Daniel Lundahl  1991    631          26.15   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Pontus Palmqvist  1991    628          26.18   
  Linköpings Allmänna SS                   
10  Isak Eliasson  1996    621          26.29   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
11  Joachim Bratt  1995    607          26.48   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
12  Joakim Q Hammarlind  1993    604          26.53   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
13  Kalle Lindborg  1994    592          26.70   
  Linköpings Allmänna SS                   
14  Linus Magnusson  1990    592          26.71   
  Simklubben Neptun                   
15  Markus Fürst  1996    584          26.83   
  Väsby Simsällskap                   
16  Anton Andersson  1993    575          26.97   
  Jönköpings Simsällskap                   
16  Hampus Ny  1990    575          26.97   
  Strängnäs Simsällskap                   
18  Martin Persson  1992    571          27.03   
  Kungsbacka Simsällskap                   
19  Axel Wangel  1994    568          27.07   
  Turebergs Simklubb                   
20  Ludvig Strand  1994    561          27.19   
  Täby Sim                   
21  Martin Nilsson  1993    558          27.23   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
22  Henry Kerman  1997    558          27.24   
  Jönköpings Simsällskap                   
23  André Gradin  1994    554          27.31   
  Örebro Simallians                   
24  Samuel Törnqvist  1997    545          27.45   
  Väsby Simsällskap                   
25  Emil Gilliusson  1993    542          27.51   
  Karlstads Simsällskap                   
26  Michael McCarthy  1989    536          27.60   
  Univesity College Dublin Swim                   
27  Hampus Olsson  1991    532          27.67   
  Ystads Simsällskap                   
28  Emil Gustavsson  1995    526          27.78   
  Jönköpings Simsällskap                   
29  Joachim Olsson  1995    523          27.83   
  Ystads Simsällskap                   
30  Jack Keogh  1994    521          27.87   
  Univesity College Dublin Swim                   
31  Cruiz Llupa  1997    518          27.92   
  Helsingborgs Simsällskap                   
32  Joel Westerlind  1996    501          28.24   
  Härnösands Simsällskap                   
33  Anton Johansson  1996    490          28.44   
  Kungsbacka Simsällskap                   
34  Carl Rogne  1996    475          28.73   
  Säffle Simsällskap                   
35  Isak Wikström  1999    444          29.40   
  Umeå Simsällskap                   
36  Gustav Norén-Vosveldt  1996    434          29.62   
  Härnösands Simsällskap                   
 
Gren 15, 50m Butterfly Men, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











Niklas Borin  1989    684          25.45   
  Turebergs Simklubb                   
Jesper Jonsson  1993    681          25.49   
  Uddevalla Sim                   
Fredrich Risebrandt  1992    680          25.50   
  Uddevalla Sim                   
Alexander Nyström  1990    664          25.71   
  Simklubben Neptun                   
Pontus Flodqvist  1988    648          25.91   
  Simklubben Neptun                   
Sebastian Holmberg  1991    642          25.99   
  Simklubben Neptun                   
Jesper Björk  1993    640          26.02   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Daniel Lundahl  1991    635          26.09   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Pontus Palmqvist  1991    655          25.82   
  Linköpings Allmänna SS                   
10  Isak Eliasson  1996    611          26.43   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
11  Joachim Bratt  1995    608          26.47   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
12  Markus Fürst  1996    590          26.74   
  Väsby Simsällskap                   
13  Joakim Q Hammarlind  1993    586          26.79   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
14  Hampus Ny  1990    584          26.83   
  Strängnäs Simsällskap                   
15  Linus Magnusson  1990    582          26.85   
  Simklubben Neptun                   
16  Kalle Lindborg  1994    570          27.04   
  Linköpings Allmänna SS                   
 
Gren 16, 200m Backstroke Women, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











Therese Svendsen  1989    678  33.37  1:08.55  1:45.17    2:21.21   
  Simklubben Ran                   
                     
Sandra Hafström  1991    641  33.54  1:09.49  1:46.92    2:23.81   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Marlene Pavlu Lewin  1997    638  33.33  1:10.19  1:47.18    2:24.08   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Johanna Pettersson  1996    624  34.78  1:11.40  1:48.00    2:25.15   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Vilma Unnermark  1997    611  34.64  1:11.36  1:48.70    2:26.20   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Hanna Jörlund  1991    587  36.37  1:13.98  1:51.21    2:28.09   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Shani Stallard  1994    573  34.44  1:13.07  1:50.97    2:29.35   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
Felicia Hedman  1995    567  35.14  1:13.74  1:51.97    2:29.83   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Dayna Clegg  1995    556  35.32  1:12.61  1:51.76    2:30.79   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
10  Lovisa Klarén  1992    537  35.37  1:13.41  1:52.46    2:32.60   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
11  Ebba Stillman  1996    536  35.39  1:13.77  1:53.48    2:32.67   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
12  Josefine Almvret  1999    522  35.74  1:14.80  1:54.41    2:34.04   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
13  Dinah Jönsson  1998    521  35.60  1:14.47  1:54.60    2:34.15   
  Ystads Simsällskap                   
                     
14  Ida Eriksen  1997    484  36.63  1:16.88  1:57.65    2:37.98   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 200m Backstroke Women, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











Therese Svendsen  1989    745  32.83  1:07.26  1:42.34    2:16.80   
  Simklubben Ran                   
                     
Sandra Hafström  1991    682  32.84  1:08.11  1:44.22    2:20.92   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Marlene Pavlu Lewin  1997    659  33.57  1:10.26  1:46.70    2:22.55   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Vilma Unnermark  1997    611  35.02  1:12.25  1:49.20    2:26.15   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Johanna Pettersson  1996    597  34.87  1:12.16  1:49.76    2:27.32   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Hanna Jörlund  1991    577  35.99  1:13.59  1:51.21    2:28.95   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Shani Stallard  1994    570  34.43  1:12.14  1:51.36    2:29.55   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
Felicia Hedman  1995    538  34.81  1:13.79  1:53.66    2:32.52   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Lovisa Klarén  1992    585  34.17  1:11.29  1:50.07    2:28.26   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
10  Dayna Clegg  1995    560  35.63  1:13.52  1:52.56    2:30.44   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
11  Josefine Almvret  1999    546  34.87  1:13.50  1:52.91    2:31.75   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
12  Ebba Stillman  1996    530  35.83  1:14.44  1:54.24    2:33.22   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
13  Dinah Jönsson  1998    519  34.74  1:13.82  1:54.55    2:34.30   
  Ystads Simsällskap                   
                     
14  Ida Eriksen  1997    437  37.29  1:18.54  2:01.40    2:43.37   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 100m Freestyle Women, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











Josefin Lindkvist  1993    705  28.06        58.50   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Erika Carlén  1994    689  28.23        58.95   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Liz Hansson  1988    681  28.43        59.16   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Nadja Salomonsson  1992    674  29.02        59.37   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Céline Bertrand  1995    655  29.06        59.93   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Alma Thormalm  1996    651  28.33        1:00.05   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Josefin Eriksen  1995    651  28.82        1:00.07   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Emma Sjösten  1996    647  29.56        1:00.18   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Shauna O´Brien  1994    641  29.32        1:00.39   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
10  Agnes Wiiand  1997    638  29.25        1:00.48   
  Väsby Simsällskap                   
                     
11  Louise Hjalmarsson  1997    632  29.47        1:00.66   
  Skövde Simsällskap                   
                     
12  Michelle Franzén  1993    621  29.71        1:01.01   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
13  Sofie Sjöberg  1994    619  29.69        1:01.08   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
14  Rebecca Diaz-Nilsson  1996    616  29.27        1:01.19   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
15  Louise Halldén  1998    614  29.79        1:01.24   
  Väsby Simsällskap                   
                     
16  Vera Rohlin Johansson  1995    601  29.33        1:01.67   
  Örebro Simallians                   
                     
17  Ronja Wikström  1996    596  30.01        1:01.84   
  Umeå Simsällskap                   
                     
18  Karin Åström  1996    589  30.12        1:02.11   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
19  Felicia Hedman  1995    582  30.06        1:02.35   
  Väsby Simsällskap                   
                     
20  Erica Dahlgren  1997    576  30.12        1:02.58   
  Simklubben S 02                   
                     
21  Ida Eriksen  1997    566  29.75        1:02.94   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
22  Sofia Heimsten  1997    563  30.27        1:03.03   
  Simklubben Sydsim                   
                     
23  Tove Sparrman  1996    559  30.08        1:03.20   
  Väsby Simsällskap                   
                     
24  Ebba Stillman  1996    558  30.81        1:03.23   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
24  Emma Rotstam  1998    558  30.40        1:03.23   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
26  Anna Eriksson  1999    554  30.05        1:03.39   
  SK Strängnäs Frisimmare                   
                     
27  Josefin Hallman  1995    549  30.25        1:03.56   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
28  Benita Haikola  1989    549  30.55        1:03.57   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
29  Jess Stallard  1995    511  30.14        1:05.11   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
 
Gren 17, 100m Freestyle Women, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











Josefin Lindkvist  1993    729  27.82        57.85   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Liz Hansson  1988    692  28.41        58.86   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Nadja Salomonsson  1992    689  28.48        58.94   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Erika Carlén  1994    688  28.06        58.97   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Céline Bertrand  1995    670  28.83        59.48   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Josefin Eriksen  1995    659  29.21        59.83   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Alma Thormalm  1996    650  29.20        1:00.09   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Emma Sjösten  1996    649  29.43        1:00.14   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Shauna O´Brien  1994    660  29.02        59.79   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
10  Rebecca Diaz-Nilsson  1996    631  29.92        1:00.69   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
11  Agnes Wiiand  1997    630  29.61        1:00.73   
  Väsby Simsällskap                   
                     
12  Michelle Franzén  1993    621  29.73        1:01.03   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
13  Louise Hjalmarsson  1997    614  29.66        1:01.23   
  Skövde Simsällskap                   
                     
14  Vera Rohlin Johansson  1995    606  29.23        1:01.50   
  Örebro Simallians                   
                     
15  Louise Halldén  1998    588  30.37        1:02.15   
  Väsby Simsällskap                   
                     
16  Sofie Sjöberg  1994    586  29.92        1:02.19   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
 
Gren 18, 200m Freestyle Men, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











Adam Paulsson  1995    672  27.60  57.35  1:27.38    1:56.44   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
Isak Eliasson  1996    670  27.53  57.28  1:27.42    1:56.54   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Daniel Forndal  1997    669  27.09  56.63  1:27.06    1:56.60   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Mattias Carlsson  1990    653  27.68  57.53  1:27.75    1:57.54   
  Uddevalla Sim                   
                     
Gustaf Dahlman  1997    648  28.05  57.61  1:28.61    1:57.86   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Anton Andersson  1993    647  27.98  57.75  1:27.92    1:57.93   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Jesper Björk  1993    646  27.76  58.28  1:28.55    1:57.97   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Filip Grimberg  1998    643  28.06  57.64  1:28.41    1:58.14   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Joakim Q Hammarlind  1993    642  28.43  58.48  1:29.03    1:58.21   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
10  Séamus Stacey  1990    640  27.52  57.22  1:27.77    1:58.31   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
11  Cebastian Christensen  1998    636  28.65  58.77  1:28.87    1:58.57   
  Trelleborg Sim                   
                     
12  Emil Gustavsson  1995    620  28.44  58.18  1:28.11    1:59.59   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
13  Victor Johansson  1998    616  27.93  57.96  1:28.84    1:59.87   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
14  Marcus Forsgren  1996    608  27.78  58.30  1:29.35    2:00.38   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
15  Sebastian Karlsson  1992    598  27.79  58.11  1:29.92    2:01.02   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
16  Oskar Johansson  1993    597  28.37  59.33  1:30.71    2:01.12   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
17  Simon Wanna  1996    596  28.22  58.17  1:29.79    2:01.18   
  Uddevalla Sim                   
                     
18  Oscar Ekström  1994    592  28.39  58.83  1:29.82    2:01.47   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
19  Robbin Steén  1987    590  28.75  59.27  1:30.38    2:01.60   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
20  Daniel Lundahl  1991    579  28.04  58.90  1:30.25    2:02.31   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
21  Simon Plato  1993    572  28.75  59.85  1:31.83    2:02.82   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
22  Henrik Podéus  1995    563  29.64  1:01.15  1:32.03    2:03.50   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
23  Joel Westerlind  1996    561  28.36  59.65  1:31.91    2:03.66   
  Härnösands Simsällskap                   
                     
24  William Lulek  1998    559  28.44  59.51  1:31.85    2:03.81   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
25  Marcus Hagström  1991    554  29.64  1:01.00  1:32.91    2:04.13   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
26  Christopher Jedel  1995    550  28.75  1:00.21  1:32.29    2:04.48   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
27  Marcus Kindberg  1993    550  28.91  59.28  1:32.49    2:04.49   
  Simklubben Ran                   
                     
27  Oskar Olsson  1995    550  28.89  1:00.29  1:32.45    2:04.49   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
29  Gustav Swedenborg  1998    542  29.36  1:00.95  1:33.92    2:05.05   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
30  Martin Persson  1992    537  27.47  58.85  1:32.26    2:05.45   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
31  Martin Nilsson  1993    535  28.19  59.96  1:32.99    2:05.57   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
32  Oskar Persson  1995    516  28.44  59.50  1:32.85    2:07.10   
  Wisby Simsällskap                   
                     
33  Isak Wikström  1999    510  29.28  1:01.35  1:35.39    2:07.59   
  Umeå Simsällskap                   
                     
34  Joel Huth  1996    508  28.93  1:01.41  1:35.05    2:07.81   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
35  Fredrik Ekesten  1995    505  29.56  1:01.83  1:35.75    2:08.05   
  Simklubben Ena                   
                     
36  Viktor Fridsjö  1998    499  29.67  1:01.33  1:35.32    2:08.54   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
37  Jakob Schariot  1995    491  29.36  1:01.41  1:35.22    2:09.23   
  Simklubben S 02                   
                     
38  Axel Bååthe  1997    491  29.46  1:01.87  1:35.63    2:09.29   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
39  Johan Christiansson  1996    474  29.87  1:02.90  1:36.91    2:10.77   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 18, 200m Freestyle Men, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











Mattias Carlsson  1990    733  26.75  55.60  1:24.53    1:53.11   
  Uddevalla Sim                   
                     
Adam Paulsson  1995    699  27.46  56.62  1:25.72    1:54.90   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
Isak Eliasson  1996    678  27.42  56.83  1:26.99    1:56.06   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Daniel Forndal  1997    675  27.56  57.03  1:27.02    1:56.23   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Anton Andersson  1993    656  27.77  57.66  1:27.97    1:57.34   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Gustaf Dahlman  1997    653  27.65  58.17  1:28.52    1:57.55   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Jesper Björk  1993    650  28.34  58.77  1:28.74    1:57.73   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Filip Grimberg  1998    650  27.84  58.26  1:28.79    1:57.74   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Séamus Stacey  1990    664  27.94  58.33  1:28.23    1:56.90   
  Univesity College Dublin Swim                   
                     
10  Joakim Q Hammarlind  1993    636  28.39  58.83  1:29.31    1:58.59   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
11  Cebastian Christensen  1998    632  28.59  58.46  1:28.46    1:58.81   
  Trelleborg Sim                   
                     
12  Robbin Steén  1987    618  28.33  58.46  1:28.95    1:59.72   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
13  Victor Johansson  1998    609  28.22  58.79  1:29.88    2:00.33   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
14  Oscar Ekström  1994    601  28.44  58.88  1:30.19    2:00.82   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
15  Oskar Johansson  1993    600  28.28  59.09  1:30.13    2:00.91   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
16  Sebastian Karlsson  1992    580  28.04  58.62  1:30.54    2:02.30   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
 
Gren 19, 50m Breaststroke Women, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











Jessica Billquist  1996    747          32.84   
  Spårvägens Simförening                   
Mari Louise Tran  1997    693          33.66   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Klara Thormalm  1998    662          34.18   
  Hvetlanda Simsällskap                   
Sara Wallberg  1999    660          34.22   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Lina Westerlund  1995    637          34.63   
  Upsala Simsällskap                   
Miranda Bånnsgård  1992    610          35.13   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
Johanna Niklasson  1996    606          35.20   
  Uddevalla Sim                   
Fanny Strömstedt  1996    598          35.36   
  Spårvägens Simförening                   
Vendela Norrman  1995    581          35.70   
  Tyresö Simsällskap                   
10  India Mc Glynn  1994    581          35.71   
  Univesity College Dublin Swim                   
11  Julia Thurfjell  1994    561          36.12   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
12  Jennie Sveronius  1994    556          36.24   
  Bollnäs Simsällskap                   
13  Emelie Åkerström  1995    555          36.26   
  Väsby Simsällskap                   
14  Isabelle Fredriksson  1999    542          36.54   
  Örebro Simallians                   
15  Rebecka Gustafsson  1998    517          37.11   
  Simklubben Ena                   
 
Gren 19, 50m Breaststroke Women, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











Jessica Billquist  1996    763          32.60   
  Spårvägens Simförening                   
Mari Louise Tran  1997    714          33.34   
  Helsingborgs Simsällskap                   
Klara Thormalm  1998    707          33.45   
  Hvetlanda Simsällskap                   
Lina Westerlund  1995    659          34.23   
  Upsala Simsällskap                   
Sara Wallberg  1999    659          34.23   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Miranda Bånnsgård  1992    637          34.62   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
Johanna Niklasson  1996    634          34.68   
  Uddevalla Sim                   
Fanny Strömstedt  1996    601          35.30   
  Spårvägens Simförening                   
Vendela Norrman  1995    614          35.05   
  Tyresö Simsällskap                   
10  India Mc Glynn  1994    595          35.43   
  Univesity College Dublin Swim                   
11  Jennie Sveronius  1994    570          35.94   
  Bollnäs Simsällskap                   
12  Emelie Åkerström  1995    563          36.07   
  Väsby Simsällskap                   
13  Isabelle Fredriksson  1999    554          36.27   
  Örebro Simallians                   
14  Rebecka Gustafsson  1998    500          37.53   
  Simklubben Ena                   
 
Gren 20, 100m Breaststroke Men, Försök 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











Gulliver Koch  1992    716  30.79        1:05.33   
  Uddevalla Sim                   
                     
Niklas Tour  1989    702  30.86        1:05.77   
  Simklubben Neptun                   
                     
Andreas Elofsson  1995    685  30.71        1:06.30   
  Uddevalla Sim                   
                     
Kevin Thorvaldsson  1995    672  31.14        1:06.71   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Andreas Fürst  1990    658  31.87        1:07.18   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Sebastian Dobrescu  1994    651  31.39        1:07.43   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Christoffer Andersson  1994    651  32.34        1:07.44   
  Tyresö Simsällskap