Resultat UGP 1/KOI Kitchen Cup

Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Nike Kruners  1996  Varberg Sim    28.48        59.04   
Christin Heina  1996  Simklubben S 02    28.71        59.06   
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.95        1:02.27   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    30.61        1:02.56   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.00        1:02.64   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    30.10        1:02.73   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    30.22        1:02.92   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.39        1:03.04   
Johanna Andersson  1996  Simklubben S 02    29.95        1:03.15   
10  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.90        1:03.59   
11  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    31.11        1:04.21   
12  Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    31.09        1:04.35   
13  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    31.29        1:05.12   
13  Astrid Hörbäck  1997  Varberg Sim    30.66        1:05.12   
15  Sophie Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.56        1:05.89   
16  Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap    31.83        1:06.08   
17  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    31.64        1:06.93   
18  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    32.44        1:07.19   
19  Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.20        1:07.54   
20  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02    32.07        1:07.60   
21  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    31.43        1:07.94   
22  Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    31.93        1:08.10   
23  Karolina Alvekrans  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.93        1:08.28   
24  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.31        1:08.92   
25  Linnéa Ivansson  1998  Kungsbacka Simsällskap    32.58        1:09.05   
26  Kajsa Wensing  1998  Föreningen Ale Simmarna    32.97        1:09.87   
27  Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.61        1:10.44   
28  Josefine Kjellander  1997  Göteborg Sim    34.22        1:10.85   
29  Denise Persson  1998  Simklubben S 02    33.58        1:11.05   
30  Madeleine Andersson  1997  Kungsbacka Simsällskap    33.84        1:11.93   
31  Namtip Bouklay  1998  Skövde Simsällskap    34.44        1:12.03   
32  Nora Berglin  1998  Göteborg Sim    34.53        1:12.06   
33  Rebecca Lundgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.33        1:12.19   
34  Maja Wennroth  1998  Kungälvs Simsällskap    33.69        1:12.63   
35  Benedicte Balslev  1997  Varberg Sim    33.77        1:12.65   
36  Nina Rajovic  1998  Föreningen Ale Simmarna    34.55        1:13.71   
37  Matilda Wendt  1997  Simklubben S 02    35.78        1:15.31   
38  Jelka Feldhusen  1998  Falkenbergs Simklubb    35.48        1:15.42   
39  Julia Andersson Hult  1998  Simklubben Götene    36.57        1:16.55   
40  Jessica Svensson  1997  S77 Stenungsund    36.16        1:18.13   
41  Hanna Wretborn  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.17        1:18.99   
42  Sofie Björnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.16        1:19.20   
Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02            DNS   
Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    29.33        1:00.54   
Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.45        1:01.02   
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    29.86        1:02.48   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    29.95        1:03.05   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.91        1:04.16   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    31.17        1:05.27   
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    31.41        1:06.26   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    31.47        1:06.62   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    32.38        1:06.90   
10  Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås    32.03        1:06.93   
11  Isabella Brogren  1999  Kungälvs Simsällskap    31.92        1:07.02   
12  Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim    33.01        1:08.30   
13  Linnea Karlsson  1999  Falkenbergs Simklubb    33.68        1:08.83   
14  Emma Pålsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.66        1:09.25   
15  Amanda Kullander  1999  Skövde Simsällskap    34.22        1:10.63   
16  Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.27        1:10.99   
17  Jouline Svensson  1999  Falkenbergs Simklubb    33.51        1:11.82   
18  Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.07        1:12.05   
19  Moa Gustafsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.11        1:12.18   
20  Frida Karlsson  1999  Varberg Sim    34.31        1:12.78   
21  Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    35.06        1:13.00   
22  Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim    35.06        1:13.82   
23  Regina Borg Wermäng  1999  Simklubben S 02    35.20        1:13.96   
24  Carolina Borre  1999  Göteborg Sim    35.68        1:14.52   
25  Nathalie Johansson  1999  Falkenbergs Simklubb    35.53        1:16.21   
26  Linnéa Gustafsson  1999  Varberg Sim    36.29        1:17.65   
27  Karin Diep  1999  Simklubben S 02    38.53        1:21.07   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    30.56        1:03.25   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    30.39        1:03.31   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    30.66        1:04.06   
Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.32        1:04.51   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.05        1:04.57   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    30.73        1:04.68   
Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    30.85        1:05.03   
Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg    31.15        1:05.58   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02    31.94        1:05.61   
10  Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    31.77        1:06.25   
11  Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    31.44        1:06.28   
12  Daniella Fallenhag  2000  Göteborg Sim    32.14        1:06.96   
13  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    32.14        1:07.05   
14  Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    31.94        1:07.54   
15  Michaela Johansson  2000  Varberg Sim    33.24        1:08.85   
16  Maja Engström  2000  Varberg Sim    33.68        1:10.07   
17  Andrea Berggren  2000  Göteborg Sim    34.05        1:10.48   
18  Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    33.51        1:10.59   
19  Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap    33.47        1:10.80   
20  Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.55        1:10.81   
21  Daniela Fredriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.04        1:11.55   
22  Emma Elsius  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.55        1:11.70   
23  Therese Carlsson  2000  Föreningen Ale Simmarna    34.09        1:12.06   
24  Lina Maltesson  2000  Simklubben Elfsborg    33.68        1:13.40   
25  Janka Deák  2000  Simklubben Elfsborg    34.91        1:13.80   
26  Alma Ericsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.79        1:13.95   
27  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap    34.91        1:14.03   
28  Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.96        1:14.08   
28  Felicia Eriksson  2000  Göteborg Sim    34.88        1:14.08   
30  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    35.32        1:16.89   
31  Majja Vaara  2000  Varberg Sim    36.41        1:17.48   
32  Anna Lipatnikova  2000  Simklubben S 02    36.46        1:17.49   
33  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02    36.23        1:17.79   
34  Lovisa Sturve Näslund  2000  Göteborg Sim    36.49        1:18.27   
35  Vanja Alm  2000  Göteborg Sim    36.54        1:18.75   
36  Sabina Kurtovic  2000  Simklubben Elfsborg    37.80        1:21.42   
37  Tove Olsson Brandtvik  2000  Göteborg Sim    39.47        1:21.77   
38  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    37.45        1:22.21   
39  Julia Hedström  2000  Varberg Sim    39.17        1:22.73   
40  Alva Knutsen-Rohman  2000  Simklubben S 02    38.62        1:24.75   
41  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund    39.14        1:24.86   
42  Fanny Samuelsson  2000  Varberg Sim    39.91        1:27.05   
43  Negin Hashmati  2000  Simklubben S 02    41.35        1:27.95   
44  Amitis Yaghobimehdi  2000  Göteborg Sim    43.61        1:35.43   
Cecilia Lindstedt  2000  Simklubben S 02            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.89        1:05.90   
Klara Tistrand  2001  Alingsås SLS    32.86        1:06.94   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    32.04        1:07.06   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    32.58        1:08.64   
Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.21        1:09.68   
Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    33.43        1:09.68   
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg    32.88        1:09.76   
Olivia Dahlström  2001  Göteborg Sim    33.20        1:09.92   
Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    34.14        1:09.97   
10  Sara Westholm  2001  Varberg Sim    32.98        1:10.33   
11  Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    32.99        1:10.98   
12  Livia Malmsten  2001  Kungsbacka Simsällskap    34.10        1:11.93   
13  Amanda Böhn  2001  Simklubben S 02    34.16        1:11.96   
14  Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    34.59        1:11.98   
15  Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.87        1:12.04   
16  Tove Apelqvist  2002  Simklubben Elfsborg    33.84        1:12.08   
17  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    34.73        1:12.98   
18  Alice Aurell  2001  Simklubben S 02    34.88        1:13.28   
19  Agnes Svantesson  2001  Simklubben Alingsås    34.99        1:13.45   
20  Clara Balslev  2001  Varberg Sim    34.38        1:14.37   
21  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.74        1:14.52   
22  Ellen Premmert  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.65        1:14.58   
23  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    34.81        1:14.90   
24  Tindra Richards  2001  Simklubben Alingsås    35.38        1:15.28   
25  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    36.37        1:15.72   
26  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap    34.91        1:15.73   
27  Alva Back  2002  S77 Stenungsund    36.56        1:15.77   
28  Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap    34.15        1:16.09   
29  Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    36.70        1:16.28   
30  Molly Bengtsson  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    36.96        1:16.74   
31  Astrid Lilja  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap    36.52        1:16.76   
32  Sissy Olsson  2001  Göteborg Sim    36.40        1:16.89   
33  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    36.97        1:16.94   
34  Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap    36.84        1:17.07   
35  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    36.19        1:17.12   
36  Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    37.13        1:17.74   
37  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    36.92        1:17.87   
38  Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap    36.94        1:17.97   
39  Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim    38.36        1:19.07   
40  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    37.44        1:19.32   
41  Wilma Gunnarsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.95        1:19.50   
42  Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim    37.04        1:19.54   
43  Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    38.17        1:19.66   
44  Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund    37.45        1:19.94   
45  Tilde Persson  2001  Göteborg Sim    38.01        1:20.00   
46  Maja Hedström  2001  Varberg Sim    37.31        1:20.03   
47  Louisa Thelin  2002  Kungsbacka Simsällskap    38.35        1:20.48   
48  Emma Mickelsson  2001  Göteborg Sim    37.14        1:20.60   
49  Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    38.12        1:21.20   
50  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    39.32        1:21.35   
51  Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap    38.98        1:21.79   
52  Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02    38.85        1:21.92   
53  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    37.74        1:21.98   
54  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    38.59        1:22.02   
55  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    38.53        1:22.21   
56  Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.34        1:22.69   
57  Alma Johansson  2001  Simklubben Elfsborg    39.10        1:22.71   
58  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    39.59        1:22.83   
59  Amanda Kindström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.43        1:22.90   
60  Nanna Sandgren  2003  Varberg Sim    38.89        1:22.93   
61  Ellinor Olesen  2002  Simklubben Alingsås    38.74        1:23.54   
62  Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap    39.34        1:23.70   
63  Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.53        1:23.73   
64  Yulia Smirnova  2001  Falkenbergs Simklubb    39.13        1:24.00   
65  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    39.48        1:24.16   
66  Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.76        1:24.19   
67  Ella Söderberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.74        1:24.60   
68  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    39.61        1:24.95   
69  Anja Matic  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.30        1:26.07   
70  Tilda Gödicke  2002  Göteborg Sim    40.64        1:27.37   
71  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap    42.00        1:27.64   
72  Smila Emilsson  2002  Göteborg Sim    40.40        1:27.84   
73  Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02    38.36        1:27.89   
74  Diana Karimi  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.14        1:28.24   
75  Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap    40.14        1:28.97   
76  Paulina Vondrak  2002  Göteborg Sim    41.38        1:29.55   
77  Elsa Lindhé  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.02        1:30.24   
78  Ida Forsberg Larsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.63        1:30.75   
79  Rebecca Vondrak  2002  Göteborg Sim    41.40        1:30.93   
80  Matilda Brink  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.07        1:31.50   
81  Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap    41.51        1:32.21   
82  Wilma Ericsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.92        1:32.50   
83  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.46        1:32.61   
84  Elin Swärd  2002  Göteborg Sim    42.23        1:32.67   
85  Mimmi Langer  2001  Trollhättans Simsällskap    44.10        1:33.60   
86  Melissa Nyberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.55        1:33.91   
87  Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.62        1:34.15   
88  Thea Grundström  2003  Göteborg Sim    43.77        1:34.56   
89  Amanda Tholander  2002  Varberg Sim    43.57        1:34.72   
90  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap    43.64        1:34.86   
91  Sofia Öhman  2003  Göteborg Sim    43.99        1:35.06   
92  Alice Petrén  2001  Kungsbacka Simsällskap    44.65        1:35.40   
93  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb    44.59        1:35.69   
94  Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.18        1:36.83   
95  Erika Lindblom  2001  Göteborg Sim    44.96        1:38.17   
96  Emelina Sjöblom  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.64        1:39.49   
97  Astrid Magnusson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.49        1:39.76   
98  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim    45.01        1:40.56   
99  Isabella Tudt  2002  Varberg Sim    46.87        1:41.11   
100  Zella Eklöv  2002  Varberg Sim    49.32        1:45.34   
101  Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.36        1:48.04   
102  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.89        1:48.24   
103  Anna Jansson  2003  Varberg Sim    50.98        1:51.80   
104  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.22        1:58.08   
Rut Wibgstrand  2002  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    1:03.13  2:10.29  3:18.92  4:29.08  9:14.14   
          5:39.93  6:52.80  7:30.71       
Alfred Löfgren  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:05.32  2:15.28  3:25.79  4:36.84  9:14.75   
          5:47.24  6:57.26  8:07.53       
Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    1:05.95  2:17.74  3:29.67  4:41.83  9:25.84   
          5:54.07  7:06.04  8:17.66       
Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    1:05.93  2:16.36  3:27.86  4:41.12  9:34.82   
          5:54.94  7:08.93  8:22.98       
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.69  2:18.48  3:31.25  4:45.02  9:35.59   
          5:59.35  7:13.52  8:27.49       
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    1:10.26  2:26.07  3:44.10  5:02.87  10:14.97   
          6:21.42  7:39.23  8:58.63       
Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    1:07.96  2:24.36  3:41.95  5:01.14  10:17.92   
          6:20.74  7:40.73  9:00.04       
Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02    1:09.96  2:28.11  3:47.75  5:08.05  10:24.29   
          6:27.60  7:47.57  9:07.35       
Balázs Molnár  1998  Simklubben Elfsborg    1:17.63  2:44.91  4:13.78  5:43.65  11:37.84   
          7:13.03  8:42.54  10:12.29       
10  Simon Schariot  1998  Simklubben S 02    1:19.12  2:47.70  4:17.03  5:46.95  11:40.09   
          7:17.09  8:47.00  10:15.24       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.57  2:09.19  3:17.07  4:25.28  8:55.36   
          5:33.20  6:41.33  7:48.79       
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    1:05.00  2:14.35  3:23.70  4:33.83  9:10.54   
          5:43.75  6:53.65  8:02.64       
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    1:07.53  2:19.27  3:31.36  4:43.75  9:30.73   
          5:55.82  7:08.89  8:21.48       
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    1:06.41  2:16.70  3:27.28  4:39.31  9:34.15   
          5:52.14  7:06.21  8:20.68       
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    1:07.65  2:20.34  3:35.13  4:49.32  9:35.24   
          5:59.62  7:11.43  8:24.12       
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    1:06.74  2:19.71  3:34.43  4:50.14  9:51.08   
          6:05.78  7:22.25  8:39.24       
Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund    1:10.11  2:25.04  3:40.55  4:57.58  10:01.51   
          6:14.27  7:32.05  8:49.69       
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    1:10.29  2:25.38  3:39.96  4:56.15  10:02.11   
          6:13.67  7:31.68  8:49.68       
Gustav Johansson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:10.26  2:28.82  3:46.71  5:06.69  10:24.61   
          6:27.51  7:47.21  9:09.02       
10  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    1:12.88  2:33.35  3:52.36  5:12.17  10:29.67   
          6:31.67  7:51.91  9:11.30       
11  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:14.81  2:35.61  3:56.61  5:18.19  10:39.96   
          6:39.33  8:01.30  9:21.86       
12  Adam Mahdi  1999  Simklubben S 02    1:19.53  2:48.12  4:17.18  5:45.77  11:38.26   
          7:15.00  8:44.64  10:13.71       
13  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    1:22.86  2:53.25  4:23.84  5:55.39  11:57.76   
          7:28.07  8:59.76  10:32.00       
Daniel Andersson  1999  Varberg Sim            DNS   
                     
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:07.07  2:17.21  3:27.52  4:39.49  9:22.12   
          5:49.43  7:00.95  8:11.93       
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    1:06.71  2:18.11  3:30.02  4:42.00  9:26.35   
          5:54.05  7:06.27  8:17.53       
Erik Storberg  2000  Falkenbergs Simklubb    1:08.37  2:22.05  3:37.28  4:53.93  9:59.16   
          6:10.97  7:29.55  8:47.24       
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.84  2:24.83  3:41.81  4:59.98  10:03.82   
          6:16.74  7:34.03  8:50.39       
Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    1:11.42  2:28.23  3:47.31  5:08.38  10:26.23   
          6:28.33  7:49.21  9:09.36       
Erik Josefson  2000  Varberg Sim    1:14.05  2:34.18  3:53.84  5:13.92  10:31.28   
          6:34.82  7:54.72  9:14.22       
Robin Johansson  2000  SK Stimmet    1:13.78  2:32.77  3:54.10  5:18.26  10:52.78   
          6:42.05  8:06.22  9:30.02       
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:18.09  2:42.10  4:07.62  5:33.70  11:16.62   
          7:00.46  8:27.40  9:53.63       
Gustav Karlsson  2000  Simklubben S 02    1:16.51  2:43.41  4:11.89  5:41.42  11:36.54   
          7:11.26  8:40.84  10:12.11       
10  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    1:21.00  2:51.83  4:23.64  5:55.47  12:03.48   
          7:28.37  9:01.18  10:34.25       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.18  2:33.80  3:54.09  5:15.56  10:33.59   
          6:36.18  7:57.92  9:17.23       
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.78  2:34.07  3:55.24  5:17.45  10:39.16   
          6:37.58  8:00.26  9:20.17       
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    1:16.26  2:38.99  4:02.61  5:27.17  10:58.41   
          6:51.38  8:15.56  9:37.82       
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    1:20.32  2:50.25  4:19.79  5:50.17  11:47.19   
          7:20.74  8:51.92  10:21.72       
Oscar Eliasson  2001  Alingsås SLS    1:23.56  2:54.16  4:26.01  5:57.94  12:00.98   
          7:31.41  9:02.73  10:33.08       
Albin Svennebyn  2001  Simklubben Elfsborg    1:23.13  2:54.17  4:26.54  6:00.58  12:11.24   
          7:33.95  9:09.45  10:41.61       
Ivan Diep  2001  Simklubben S 02    1:21.31  2:55.58  4:29.29  6:05.44  12:25.73   
          7:41.41  9:19.15  10:55.78       
Patrik Husepian  2001  Simklubben S 02    1:26.48  3:03.90  4:43.29  6:21.71  12:56.70   
          8:01.12  9:41.82  11:22.49       
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Nike Kruners  1996  Varberg Sim    33.52  1:10.28  1:48.02    2:24.49   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    33.21  1:10.41  1:48.45    2:25.91   
Johanna Andersson  1996  Simklubben S 02    33.49  1:11.92  1:51.98    2:34.22   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    33.51  1:13.83  1:56.23    2:41.16   
Linnea Kobel  1996  Varberg Sim    34.96  1:16.86  2:05.02    2:53.45   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    37.16  1:22.82  2:10.41    2:58.58   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Sanna Lygnestrand  1999  Alingsås SLS    33.69  1:15.23  1:59.64    2:42.55   
Jouline Svensson  1999  Falkenbergs Simklubb    38.39  1:26.05  2:18.99    3:12.35   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    35.19  1:16.73  1:59.26    2:41.46   
Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim    33.94  1:13.61  1:56.16    2:42.01   
Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.57  1:16.79  1:59.88    2:43.11   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.22  1:15.60  1:59.04    2:45.00   
Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    36.14  1:20.08  2:09.99    3:00.17   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    40.40  1:27.28  2:16.06    3:00.19   
Andrea Berggren  2000  Göteborg Sim    38.99  1:27.12  2:19.48    3:12.43   
Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.30  1:37.10  2:35.99    3:32.05   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.63  1:15.06  1:58.72    2:44.84   
Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    37.28  1:22.88  2:10.25    2:56.57   
Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    38.49  1:25.81  2:16.02    3:05.32   
Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.74  1:29.43  2:20.11    3:10.77   
Molly Bengtsson  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    42.21  1:32.07  2:26.35    3:17.92   
Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    42.27  1:34.31  2:30.02    3:24.07   
Sara Westholm  2001  Varberg Sim    40.87  1:33.02  2:32.56    3:31.32   
Clara Balslev  2001  Varberg Sim    44.63  1:42.81  2:47.86    3:51.12   
Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    50.29  1:49.89  2:55.18    3:56.84   
Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Jennie Carlsson  2002  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    28.58        1:01.94   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim    29.53        1:03.89   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.94        1:04.62   
Robin Sandgren  1997  Varberg Sim    30.14        1:04.75   
Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap    30.41        1:05.55   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    30.05        1:05.61   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.08        1:05.73   
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.85        1:08.72   
Alfred Löfgren  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.64        1:08.86   
10  Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.99        1:11.29   
11  Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    32.07        1:11.35   
12  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02    32.25        1:11.86   
13  Sebastian Paling  1997  Simklubben S 02    33.83        1:12.31   
14  Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    32.71        1:13.31   
15  Simon Kärrsjö  1998  Göteborg Sim    33.29        1:14.19   
16  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    34.47        1:14.41   
17  Balázs Molnár  1998  Simklubben Elfsborg    34.90        1:16.05   
18  Sixten Björkner  1998  Göteborg Sim    34.55        1:17.96   
19  Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS    35.52        1:18.75   
20  Rickard Pettersson  1998  S77 Stenungsund    46.35        1:42.51   
Rickard Tillman  1997  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim    30.87        1:04.92   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.73        1:07.82   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    32.01        1:09.26   
Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.30        1:11.59   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    33.22        1:13.50   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    34.56        1:14.88   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    35.46        1:16.19   
Erik Brink  1999  Varberg Sim    36.31        1:18.22   
Johannes Andersson  1999  Falkenbergs Simklubb    34.13        1:18.65   
10  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim    34.64        1:20.51   
11  Max Sandgren  1999  Varberg Sim    35.52        1:20.65   
12  August Bremander  1999  Kungsbacka Simsällskap    37.52        1:21.26   
13  Jakob Persson  1999  Skene Sim- och Idrottssällskap    38.09        1:24.90   
14  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    38.03        1:25.65   
15  Samuel Sjögren  1999  Göteborg Sim    39.17        1:27.49   
16  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    40.73        1:30.70   
17  Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    42.36        1:36.29   
Ludwig Larsson  1999  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.50        1:09.47   
Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.65        1:11.25   
Erik Storberg  2000  Falkenbergs Simklubb    32.83        1:11.75   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    35.51        1:16.28   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    38.16        1:23.81   
Robin Johansson  2000  SK Stimmet    39.20        1:25.26   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    37.14        1:25.28   
Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    39.46        1:26.48   
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    38.57        1:27.63   
10  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    39.41        1:29.36   
11  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    42.50        1:38.04   
Love Emilsson  2000  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    34.96        1:16.71   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    34.82        1:17.49   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.15        1:18.37   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.52        1:20.24   
David Engström  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    39.17        1:27.95   
Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.11        1:28.82   
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.04        1:32.49   
David Schuldt  2002  SK Stimmet    41.67        1:32.96   
Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    40.40        1:34.67   
10  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    44.98        1:37.57   
11  Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim    45.58        1:40.24   
12  Gilbert Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.27        1:40.93   
13  Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    45.35        1:41.26   
14  Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.50        1:44.32   
15  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap    45.03        1:47.48   
16  Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap    49.89        1:56.15   
Hugo Kvarnström  2001  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.78  1:08.85  1:45.70    2:21.17   
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    33.73  1:09.94  1:46.88    2:22.76   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.54  1:10.48  1:47.35    2:24.27   
Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    33.43  1:10.80  1:49.35    2:24.62   
Alfred Löfgren  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.54  1:12.23  1:49.84    2:25.54   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    35.26  1:12.62  1:50.69    2:27.63   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    34.75  1:12.72  1:51.87    2:29.88   
Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    34.94  1:13.54  1:53.35    2:32.60   
Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    35.71  1:14.75  1:56.42    2:36.24   
10  Balázs Molnár  1998  Simklubben Elfsborg    43.48  1:32.08  2:22.08    3:08.84   
11  Simon Schariot  1998  Simklubben S 02    43.37  1:32.18  2:21.91    3:12.98   
Rickard Tillman  1997  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
Rickard Pettersson  1998  S77 Stenungsund            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.38  1:07.55  1:43.79    2:19.31   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    34.45  1:11.89  1:49.49    2:26.31   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    35.69  1:13.36  1:51.36    2:28.35   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    35.36  1:13.34  1:51.61    2:28.94   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    35.93  1:15.05  1:53.45    2:29.92   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    36.20  1:15.75  1:55.06    2:32.76   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    36.01  1:15.15  1:55.83    2:34.95   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    36.48  1:17.76  2:00.46    2:40.83   
Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap    37.66  1:20.86  2:03.95    2:44.25   
10  Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap    37.15  1:19.59  2:02.47    2:44.52   
11  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim    37.69  1:19.20  2:02.62    2:45.27   
12  Fredrick Castillo Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.39  1:22.51  2:07.85    2:51.67   
13  Max Sandgren  1999  Varberg Sim    39.82  1:22.68  2:07.87    2:52.70   
14  Adam Mahdi  1999  Simklubben S 02    40.73  1:24.83  2:10.07    2:53.75   
15  Jakob Persson  1999  Skene Sim- och Idrottssällskap    40.97  1:26.95  2:14.25    2:55.81   
16  Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    41.76  1:26.91  2:12.60    2:56.75   
17  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    41.90  1:27.83  2:15.24    3:01.36   
18  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim    41.15  1:28.86  2:18.87    3:04.86   
19  Jonathan Karlsson  1999  Falkenbergs Simklubb    50.99  1:47.34  2:43.08    3:36.09   
Ludwig Larsson  1999  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
Erik Ahlstrand  1999  Göteborg Sim            DSQ   
Johannes Andersson  1999  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    34.54  1:11.45  1:49.36    2:25.80   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.17  1:14.93  1:53.70    2:31.33   
Robin Johansson  2000  SK Stimmet    36.66  1:15.37  1:55.07    2:33.57   
Harald Eriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.87  1:19.77  2:02.48    2:41.39   
Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap    36.18  1:17.00  1:59.67    2:41.46   
Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap    39.65  1:21.86  2:05.64    2:48.28   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim    41.10  1:24.98  2:09.10    2:51.08   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    42.25  1:26.87  2:11.02    2:54.85   
Karl Hallström  2000  Simklubben S 02    41.19  1:27.06  2:14.49    2:59.14   
10  Love Emilsson  2000  Göteborg Sim    43.23  1:31.93  2:19.53    3:05.28   
11  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    43.64  1:32.71  2:23.69    3:12.58   
12  Gustav Karlsson  2000  Simklubben S 02    43.39  1:33.83  2:23.97    3:13.00   
13  Gustav Danielsson  2000  Varberg Sim    42.68  1:32.73  2:25.25    3:14.48   
14  Archie Gardine  2000  Göteborg Sim    48.66  1:41.46  3:25.97    3:25.97   
Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.61  1:15.80  1:55.64    2:34.98   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    37.40  1:17.13  1:58.39    2:40.06   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.66  1:21.81  2:04.26    2:45.00   
William Segerdahl  2001  Göteborg Sim    39.60  1:22.78  2:06.26    2:48.92   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    40.08  1:24.15  2:08.15    2:49.19   
Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.24  1:26.20  2:10.68    2:52.89   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    42.54  1:29.26  2:16.22    3:00.21   
Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    43.74  1:30.13  2:18.32    3:02.32   
Erik Hjorth  2002  Simklubben Alingsås    43.91  1:30.82  2:18.52    3:03.06   
10  Robin Vondrak  2001  Göteborg Sim    43.03  1:31.01  2:19.10    3:03.44   
11  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap    41.73  1:29.51  2:18.27    3:04.44   
12  Gustav Vallin  2001  Göteborg Sim    42.69  1:30.80  2:18.61    3:05.00   
13  Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    44.75  1:31.97  2:19.79    3:05.62   
14  Albin Svennebyn  2001  Simklubben Elfsborg    42.14  1:31.72  2:21.90    3:08.06   
15  Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS    45.84  1:34.97  2:23.31    3:08.60   
16  Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.72  1:33.58  2:22.53    3:08.76   
17  Noah Emanuelsson  2003  Simklubben Alingsås    45.36  1:34.82  2:24.71    3:09.33   
18  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap    45.18  1:34.13  2:23.12    3:09.89   
19  David Schuldt  2002  SK Stimmet    44.41  1:34.62  2:24.63    3:11.21   
20  Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    45.69  1:34.92  2:25.06    3:12.35   
21  William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.28  1:32.72  2:24.70    3:12.72   
22  Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.98  1:33.94  2:24.78    3:12.92   
23  David Engström  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    45.90  1:37.76  2:28.89    3:15.54   
24  Bálint Deák  2002  Simklubben Elfsborg    45.66  1:36.11  2:28.16    3:15.63   
25  Gilbert Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.03  1:38.16  2:29.13    3:16.57   
26  Ivan Diep  2001  Simklubben S 02    48.63  1:40.44  2:32.18    3:17.75   
27  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb    45.37  1:36.03  2:26.56    3:17.80   
28  Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap    46.16  1:38.34  2:31.62    3:17.81   
29  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    45.87  1:38.29  2:30.57    3:19.38   
30  Patrik Husepian  2001  Simklubben S 02    48.18  1:39.30  2:31.35    3:19.97   
31  Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim    48.54  1:41.18  2:33.82    3:22.72   
32  Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    48.61  1:41.00  2:35.16    3:23.19   
33  Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim    48.35  1:42.48  2:35.47    3:26.99   
34  Carl-Ruben Sjulander  2001  Simklubben S 02    48.25  1:41.23  2:35.60    3:27.67   
Felix Schiöler  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Hugo Kvarnström  2001  Göteborg Sim            DSQ   
Oscar Eliasson  2001  Alingsås SLS            DSQ   
Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Nike Kruners  1996  Varberg Sim    32.11        1:05.66   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.73        1:08.04   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.82        1:09.11   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    34.15        1:09.56   
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.47        1:10.53   
Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    34.56        1:11.24   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.78        1:13.22   
Astrid Hörbäck  1997  Varberg Sim    35.48        1:13.23   
Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    35.57        1:14.16   
10  Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    36.49        1:14.48   
11  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    36.09        1:15.17   
12  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    35.36        1:15.22   
13  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.08        1:15.42   
14  Linnea Kobel  1996  Varberg Sim    37.28        1:16.27   
15  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02    36.60        1:16.54   
16  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.10        1:17.14   
17  Sophie Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.23        1:17.53   
18  Nina Rajovic  1998  Föreningen Ale Simmarna    37.43        1:19.13   
19  Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.71        1:19.52   
20  Denise Persson  1998  Simklubben S 02    38.11        1:19.76   
21  Namtip Bouklay  1998  Skövde Simsällskap    39.66        1:20.57   
22  Linnéa Ivansson  1998  Kungsbacka Simsällskap    39.36        1:21.12   
23  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    39.71        1:21.60   
24  Josefine Kjellander  1997  Göteborg Sim    40.11        1:22.55   
25  Hanna Wretborn  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.71        1:22.88   
26  Matilda Wendt  1997  Simklubben S 02    41.62        1:25.27   
27  Jessica Svensson  1997  S77 Stenungsund    41.57        1:25.57   
28  Nora Berglin  1998  Göteborg Sim    41.53        1:25.70   
29  Emma Tegstam  1998  Alingsås SLS    41.86        1:25.92   
30  Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    42.23        1:26.22   
31  Julia Andersson Hult  1998  Simklubben Götene    42.19        1:26.43   
32  Maja Wennroth  1998  Kungälvs Simsällskap    41.56        1:26.55   
33  Benedicte Balslev  1997  Varberg Sim    42.45        1:32.13   
34  Sofie Björnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.91        1:32.64   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.89        1:09.51   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    34.27        1:11.31   
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    34.89        1:11.98   
Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.41        1:12.33   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    35.19        1:13.62   
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    36.47        1:14.38   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    37.34        1:15.30   
Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås    37.08        1:15.72   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    37.70        1:16.97   
10  Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim    37.96        1:17.62   
11  Nathalie Johansson  1999  Falkenbergs Simklubb    39.30        1:21.23   
12  Carolina Borre  1999  Göteborg Sim    38.97        1:21.33   
13  Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap    40.36        1:23.06   
14  Linnéa Gustafsson  1999  Varberg Sim    41.20        1:25.08   
15  Linnea Karlsson  1999  Falkenbergs Simklubb    42.86        1:27.11   
16  Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim    42.76        1:27.44   
17  Frida Karlsson  1999  Varberg Sim    42.61        1:28.30   
18  Amanda Kullander  1999  Skövde Simsällskap    43.93        1:29.11   
19  Regina Borg Wermäng  1999  Simklubben S 02    43.64        1:30.29   
Diba Zangana  1999  Göteborg Sim            DNS   
Jouline Svensson  1999  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    35.09        1:11.11   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02    35.25        1:11.70   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    34.57        1:11.93   
Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim    36.40        1:14.80   
Michaela Johansson  2000  Varberg Sim    36.62        1:15.54   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    37.13        1:16.07   
Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    37.29        1:18.05   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    37.74        1:18.52   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    38.25        1:18.67   
10  Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg    37.30        1:18.92   
11  Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.77        1:19.44   
12  Andrea Berggren  2000  Göteborg Sim    39.53        1:20.13   
13  Daniella Fallenhag  2000  Göteborg Sim    39.80        1:20.26   
14  Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    38.80        1:20.59   
15  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    39.34        1:21.15   
16  Therese Carlsson  2000  Föreningen Ale Simmarna    38.39        1:21.48   
17  Maja Engström  2000  Varberg Sim    39.72        1:21.53   
18  Daniela Fredriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.10        1:22.29   
19  Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    39.81        1:23.42   
20  Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap    41.08        1:23.82   
21  Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.98        1:24.19   
22  Tove Olsson Brandtvik  2000  Göteborg Sim    41.65        1:24.50   
23  Vanja Alm  2000  Göteborg Sim    40.50        1:24.89   
24  Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    41.41        1:25.56   
25  Emma Elsius  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.11        1:25.72   
26  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02    41.48        1:25.89   
27  Janka Deák  2000  Simklubben Elfsborg    42.39        1:26.18   
28  Felicia Eriksson  2000  Göteborg Sim    42.47        1:26.93   
29  Lovisa Sturve Näslund  2000  Göteborg Sim    41.47        1:27.13   
30  Lina Maltesson  2000  Simklubben Elfsborg    43.30        1:28.61   
31  Sabina Kurtovic  2000  Simklubben Elfsborg    45.29        1:31.69   
32  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    44.47        1:33.27   
33  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund    44.82        1:33.38   
34  Alma Ericsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.40        1:33.49   
35  Julia Hedström  2000  Varberg Sim    47.05        1:34.47   
36  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    46.18        1:35.28   
37  Alva Knutsen-Rohman  2000  Simklubben S 02    46.94        1:37.58   
38  Anna Lipatnikova  2000  Simklubben S 02    47.47        1:37.76   
39  Negin Hashmati  2000  Simklubben S 02    48.22        1:39.30   
40  Amitis Yaghobimehdi  2000  Göteborg Sim    50.44        1:47.00   
Fanny Samuelsson  2000  Varberg Sim            DSQ   
Majja Vaara  2000  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Klara Tistrand  2001  Alingsås SLS    37.84        1:17.41   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    37.78        1:17.63   
Alice Aurell  2001  Simklubben S 02    37.84        1:18.04   
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg    37.70        1:18.40   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    38.12        1:18.67   
Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.22        1:19.57   
Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    39.42        1:21.28   
Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    39.62        1:22.05   
Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    41.02        1:23.26   
10  Olivia Dahlström  2001  Göteborg Sim    40.19        1:23.39   
11  Sara Westholm  2001  Varberg Sim    40.35        1:23.42   
12  Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    41.34        1:23.88   
13  Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    41.23        1:24.14   
14  Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.78        1:24.71   
15  Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap    42.08        1:24.94   
16  Tove Apelqvist  2002  Simklubben Elfsborg    41.07        1:26.10   
17  Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.97        1:26.22   
18  Amanda Böhn  2001  Simklubben S 02    41.75        1:26.56   
19  Alva Back  2002  S77 Stenungsund    41.86        1:26.68   
20  Ellen Premmert  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.87        1:27.07   
21  Agnes Svantesson  2001  Simklubben Alingsås    43.10        1:27.38   
22  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.18        1:27.89   
23  Amanda Löfdahl  2001  Kungälvs Simsällskap    42.71        1:28.13   
24  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap    42.66        1:28.41   
25  Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap    43.55        1:28.55   
26  Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund    43.16        1:28.77   
27  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    44.28        1:28.83   
28  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    43.62        1:29.48   
29  Molly Bengtsson  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    44.66        1:29.70   
30  Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    45.09        1:29.85   
31  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    44.09        1:30.02   
32  Astrid Lilja  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap    44.71        1:30.05   
33  Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    45.55        1:30.06   
34  Ella Söderberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.16        1:30.16   
35  Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    44.60        1:30.18   
36  Tindra Richards  2001  Simklubben Alingsås    43.89        1:30.23   
37  Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02    44.00        1:30.32   
38  Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    44.33        1:30.48   
39  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    44.47        1:30.59   
40  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    45.84        1:30.93   
41  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    45.15        1:31.07   
42  Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap    44.15        1:31.21   
43  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    44.51        1:31.79   
44  Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.75        1:32.00   
45  Maja Hedström  2001  Varberg Sim    44.35        1:32.40   
46  Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim    45.07        1:32.43   
47  Smila Emilsson  2002  Göteborg Sim    44.80        1:33.02   
48  Emma Mickelsson  2001  Göteborg Sim    45.49        1:33.04   
49  Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.41        1:33.22   
50  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    45.39        1:33.48   
51  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    44.37        1:33.57   
52  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    45.81        1:33.69   
53  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    45.02        1:33.96   
54  Anja Matic  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.92        1:34.16   
55  Sissy Olsson  2001  Göteborg Sim    45.71        1:34.32   
56  Amanda Kindström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.43        1:34.40   
57  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    45.67        1:34.72   
58  Louisa Thelin  2002  Kungsbacka Simsällskap    46.23        1:34.89   
59  Clara Balslev  2001  Varberg Sim    44.34        1:35.00   
60  Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap    46.44        1:35.43   
61  Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap    46.94        1:35.46   
62  Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.52        1:35.94   
63  Yulia Smirnova  2001  Falkenbergs Simklubb    45.67        1:36.17   
64  Alma Johansson  2001  Simklubben Elfsborg    46.62        1:36.41   
65  Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02    47.44        1:36.82   
66  Nanna Sandgren  2003  Varberg Sim    46.05        1:37.17   
67  Matilda Brink  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.60        1:38.76   
68  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.64        1:39.65   
69  Sofia Öhman  2003  Göteborg Sim    47.60        1:40.09   
70  Wilma Ericsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.24        1:40.61   
71  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    48.51        1:40.66   
72  Paulina Vondrak  2002  Göteborg Sim    48.63        1:41.28   
73  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    50.03        1:41.34   
74  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap    49.34        1:41.52   
75  Diana Karimi  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.27        1:41.66   
76  Emelina Sjöblom  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.97        1:42.18   
77  Ida Forsberg Larsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.42        1:43.42   
78  Elsa Lindhé  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.01        1:43.84   
79  Alice Petrén  2001  Kungsbacka Simsällskap    52.13        1:46.87   
80  Elin Swärd  2002  Göteborg Sim    51.15        1:47.06   
81  Astrid Magnusson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.19        1:47.75   
82  Rebecca Vondrak  2002  Göteborg Sim    53.72        1:48.85   
83  Isabella Tudt  2002  Varberg Sim    51.15        1:49.05   
84  Zella Eklöv  2002  Varberg Sim    55.43        1:51.44   
85  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim    52.94        1:51.70   
86  Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    56.34        1:56.32   
87  Anna Jansson  2003  Varberg Sim    55.85        1:56.90   
88  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    57.28        1:57.89   
89  Erika Lindblom  2001  Göteborg Sim    56.79        1:59.03   
Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            DNS   
Rut Wibgstrand  2002  Göteborg Sim            DNS   
Tilda Gödicke  2002  Göteborg Sim            DNS   
Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim            DSQ   
Ellinor Olesen  2002  Simklubben Alingsås            DSQ   
Mimmi Langer  2001  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Thea Grundström  2003  Göteborg Sim            DSQ   
Tilde Persson  2001  Göteborg Sim            DSQ   
Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Wilma Gunnarsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    29.77  1:01.69  1:34.22    2:05.63   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    29.57  1:01.54  1:34.04    2:05.85   
Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap    29.48  1:01.33  1:34.15    2:07.03   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.63  1:02.18  1:35.87    2:08.09   
Alfred Löfgren  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.95  1:03.23  1:36.76    2:08.61   
Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    29.73  1:02.33  1:36.08    2:09.00   
Robin Sandgren  1997  Varberg Sim    30.69  1:04.26  1:38.02    2:09.42   
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    29.91  1:02.66  1:36.31    2:09.59   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.05  1:02.86  1:37.34    2:11.32   
10  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.04  1:04.37  1:40.46    2:16.03   
11  Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    30.03  1:04.46  1:40.57    2:16.10   
12  Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.59  1:05.03  1:41.44    2:16.58   
13  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02    31.28  1:05.72  1:41.49    2:17.05   
14  Albin Larsson  1998  Varberg Sim    29.85  1:04.40  1:41.31    2:17.38   
15  Sixten Björkner  1998  Göteborg Sim    31.82  1:07.59  1:44.55    2:19.11   
16  Sebastian Paling  1997  Simklubben S 02    32.08  1:07.92  1:44.78    2:20.01   
17  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    31.99  1:07.47  1:44.71    2:20.78   
18  Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    31.58  1:08.21  1:45.44    2:21.31   
19  Kyle Cöster  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.65  1:05.20  1:43.83    2:21.72   
20  Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS    31.72  1:08.60  1:46.31    2:22.98   
21  Simon Kärrsjö  1998  Göteborg Sim    31.65  1:08.92  1:49.51    2:30.34   
22  Balázs Molnár  1998  Simklubben Elfsborg    33.86  1:14.03  1:55.22    2:35.27   
23  Simon Schariot  1998  Simklubben S 02    36.94  1:19.78  2:05.23    2:47.79   
24  Rickard Pettersson  1998  S77 Stenungsund    41.78  1:29.60  2:20.10    3:08.96   
Rickard Tillman  1997  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.96  1:00.08  1:32.15    2:02.88   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    29.48  1:02.27  1:35.36    2:07.10   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    29.99  1:03.47  1:37.02    2:08.60   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    30.40  1:03.41  1:36.95    2:09.94   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    28.30  1:00.34  1:36.09    2:11.41   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    29.13  1:02.73  1:39.41    2:15.61   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    32.19  1:07.17  1:42.56    2:17.49   
Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.33  1:07.38  1:42.74    2:17.79   
Johannes Andersson  1999  Falkenbergs Simklubb    31.27  1:07.50  1:44.93    2:19.95   
10  Gustav Johansson  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.32  1:08.81  1:46.00    2:20.28   
11  Samuel Arvidsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    31.61  1:07.37  1:44.61    2:20.84   
12  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    31.57  1:07.94  1:46.08    2:22.48   
13  Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap    33.57  1:11.64  1:46.99    2:27.52   
14  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.26  1:12.67  1:51.78    2:29.50   
15  Erik Brink  1999  Varberg Sim    34.93  1:13.28  1:52.56    2:29.94   
16  Samuel Sjögren  1999  Göteborg Sim    34.58  1:13.88  1:54.67    2:31.10   
17  August Bremander  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.62  1:13.43  1:54.08    2:33.16   
18  Max Sandgren  1999  Varberg Sim    35.33  1:15.01  1:55.97    2:33.71   
19  Jakob Persson  1999  Skene Sim- och Idrottssällskap    35.49  1:15.43  1:56.53    2:34.13   
20  Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund    33.05  1:12.77  1:53.85    2:34.50   
21  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    34.41  1:14.38  1:55.42    2:34.55   
22  Hugo Bergman  1999  S77 Stenungsund    35.39  1:17.07  1:57.68    2:35.44   
23  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim    34.60  1:14.39  1:56.57    2:37.04   
24  Adam Mahdi  1999  Simklubben S 02    35.97  1:17.59  1:58.49    2:37.94   
25  Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    37.06  1:19.82  2:03.15    2:42.33   
26  Erik Ahlstrand  1999  Göteborg Sim    35.03  1:17.35  2:01.70    2:42.94   
27  Jonathan Karlsson  1999  Falkenbergs Simklubb    38.44  1:21.98  2:07.08    2:48.60   
28  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim    38.03  1:21.96  2:06.43    2:48.91   
Fredrick Castillo Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    29.99  1:03.75  1:37.75    2:11.09   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    30.79  1:04.57  1:39.58    2:13.89   
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS    31.96  1:08.12  1:43.00    2:16.96   
Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    32.99  1:09.53  1:47.13    2:22.70   
Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap    32.16  1:09.00  1:47.28    2:22.82   
Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.54  1:10.06  1:47.79    2:24.20   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim    32.66  1:09.09  1:46.87    2:24.36   
Harald Eriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.82  1:09.82  1:48.25    2:25.30   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    34.14  1:12.87  1:51.47    2:26.75   
10  Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    34.30  1:12.44  1:51.12    2:26.83   
11  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    33.62  1:11.17  1:49.88    2:28.76   
12  Robin Johansson  2000  SK Stimmet    33.88  1:11.91  1:49.87    2:29.55   
13  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    35.06  1:13.00  1:53.58    2:32.23   
14  Emil Tiger  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.21  1:13.35  1:54.26    2:34.51   
15  Karl Hallström  2000  Simklubben S 02    35.21  1:15.12  1:56.91    2:37.35   
16  Gustav Karlsson  2000  Simklubben S 02    35.36  1:16.55  1:59.73    2:39.96   
17  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    37.23  1:18.96  2:02.87    2:43.31   
18  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    35.65  1:17.19  2:01.61    2:45.27   
19  Gustav Danielsson  2000  Varberg Sim    37.01  1:21.69  2:09.95    2:54.90   
20  Archie Gardine  2000  Göteborg Sim    45.35  1:37.79  2:31.53    3:23.12   
Love Emilsson  2000  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    33.06  1:10.53  1:49.38    2:25.13   
Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    35.70  1:14.36  1:53.75    2:30.95   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.43  1:13.63  1:53.57    2:33.72   
William Segerdahl  2001  Göteborg Sim    35.69  1:16.23  1:58.95    2:38.55   
Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.38  1:17.86  2:00.67    2:41.56   
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.45  1:20.07  2:03.04    2:42.43   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    37.24  1:20.15  2:04.26    2:42.92   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    37.09  1:20.16  2:02.48    2:43.44   
Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS    38.60  1:21.32  2:03.55    2:43.72   
10  Albin Svennebyn  2001  Simklubben Elfsborg    36.98  1:20.40  2:04.23    2:45.35   
11  Ivan Diep  2001  Simklubben S 02    38.27  1:24.12  2:08.15    2:46.65   
12  Oscar Eliasson  2001  Alingsås SLS    38.16  1:20.99  2:04.80    2:46.71   
13  Robin Vondrak  2001  Göteborg Sim    37.13  1:21.02  2:06.08    2:47.55   
14  Gustav Vallin  2001  Göteborg Sim    38.00  1:22.28  2:07.33    2:48.00   
15  David Engström  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    36.30  1:19.43  2:04.83    2:48.83   
16  Patrik Husepian  2001  Simklubben S 02    38.21  1:22.78  2:08.39    2:50.51   
17  Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    39.41  1:23.56  2:08.73    2:51.74   
18  David Schuldt  2002  SK Stimmet    39.97  1:25.10  2:09.73    2:51.94   
19  Filip Brink  2001  Varberg Sim    39.35  1:23.30  2:09.29    2:54.29   
20  Carl-Ruben Sjulander  2001  Simklubben S 02    39.03  1:23.16  2:10.34    2:55.08   
21  William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.91  1:24.49  2:10.62    2:55.83   
22  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap    38.89  1:24.44  2:12.48    2:57.97   
23  Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim    40.50  1:29.40  2:16.01    2:59.02   
24  Erik Hjorth  2002  Simklubben Alingsås    40.63  1:26.95  2:14.88    2:59.04   
25  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    39.21  1:27.00  2:15.53    3:00.02   
26  Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.06  1:27.54  2:16.42    3:00.75   
27  Gilbert Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.48  1:29.19  2:13.88    3:01.01   
28  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb    39.78  1:26.85  2:15.71    3:01.93   
29  Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.13  1:27.60  2:16.20    3:02.33   
30  Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim    39.66  1:26.26  2:14.34    3:02.74   
31  Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    40.49  1:27.88  2:17.70    3:03.96   
32  Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap    40.83  1:29.13  2:20.07    3:04.56   
33  Noah Emanuelsson  2003  Simklubben Alingsås    42.82  1:32.76  2:22.67    3:07.50   
34  Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.28  1:30.05  2:21.34    3:08.50   
35  Lucas Häyhänen  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.29  1:31.64  2:23.68    3:09.64   
36  Elliot Iséni  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.06  1:30.37  2:22.91    3:10.04   
37  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    40.95  1:29.99  2:21.31    3:10.08   
38  Martin Ettberger  2001  Falkenbergs Simklubb    37.58  1:26.14  2:21.94    3:12.03   
39  Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.03  1:32.52  2:23.75    3:15.64   
40  Alex Tudt  2002  Varberg Sim    43.21  1:33.22  2:26.02    3:17.37   
41  Bálint Deák  2002  Simklubben Elfsborg    43.20  1:33.43  2:26.25    3:18.27   
42  Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.73  1:35.70  2:30.99    3:21.03   
43  Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.60  1:43.56  2:40.48    3:33.72   
44  Hugo Kvarnström  2001  Göteborg Sim    50.41  1:46.93  2:45.92    3:42.24   
Felix Schiöler  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Nike Kruners  1996  Varberg Sim    31.86  1:07.91  1:52.66    2:25.41   
Johanna Andersson  1996  Simklubben S 02    32.31  1:10.89  1:54.85    2:29.56   
Christin Heina  1996  Simklubben S 02    31.97  1:12.24  1:58.42    2:31.36   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    34.13  1:16.39  1:57.27    2:32.74   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.54  1:12.34  1:57.44    2:32.75   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.41  1:10.18  1:56.70    2:32.83   
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.39  1:12.51  1:59.99    2:34.31   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    32.96  1:13.56  1:58.29    2:35.47   
Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.74  1:15.76  2:00.13    2:36.75   
10  Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    33.86  1:15.36  2:00.33    2:37.02   
11  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.18  1:14.76  2:03.58    2:38.40   
12  Sophie Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.32  1:16.33  2:03.80    2:38.67   
13  Linnea Kobel  1996  Varberg Sim    34.25  1:18.39  2:02.57    2:40.14   
14  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    32.54  1:17.03  2:03.76    2:40.55   
15  Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    35.84  1:18.25  2:03.93    2:40.77   
16  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    35.64  1:16.76  2:05.18    2:42.85   
17  Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap    36.53  1:19.56  2:07.69    2:44.52   
18  Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    36.06  1:23.42  2:08.56    2:45.15   
19  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02    34.21  1:16.74  2:07.88    2:45.79   
20  Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.19  1:19.86  2:08.45    2:48.21   
21  Karolina Alvekrans  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.49  1:21.60  2:09.95    2:48.62   
22  Denise Persson  1998  Simklubben S 02    36.18  1:21.28  2:09.69    2:50.75   
23  Linnéa Ivansson  1998  Kungsbacka Simsällskap    37.21  1:21.55  2:12.61    2:52.34   
24  Namtip Bouklay  1998  Skövde Simsällskap    41.69  1:25.34  2:15.24    2:52.66   
25  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.68  1:20.79  2:12.75    2:54.11   
26  Nora Berglin  1998  Göteborg Sim    40.43  1:26.78  2:14.92    2:54.90   
27  Rebecca Lundgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.33  1:23.13  2:14.06    2:56.04   
28  Matilda Wendt  1997  Simklubben S 02    39.25  1:26.82  2:17.31    2:59.06   
29  Josefine Kjellander  1997  Göteborg Sim    39.47  1:26.20  2:18.01    2:59.44   
30  Madeleine Andersson  1997  Kungsbacka Simsällskap    40.65  1:28.28  2:22.29    3:03.36   
31  Jelka Feldhusen  1998  Falkenbergs Simklubb    39.80  1:30.53  2:21.54    3:03.59   
32  Julia Andersson Hult  1998  Simklubben Götene    40.84  1:27.74  2:23.35    3:06.40   
33  Hanna Wretborn  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.32  1:27.00  2:26.24    3:09.76   
Nina Rajovic  1998  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    32.57  1:11.79  1:59.10    2:32.36   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.56  1:11.44  1:56.67    2:32.49   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    32.24  1:12.45  1:57.87    2:33.94   
Sanna Lygnestrand  1999  Alingsås SLS    33.00  1:15.79  2:02.83    2:38.28   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    34.11  1:16.11  2:04.90    2:42.40   
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    35.92  1:15.54  2:07.01    2:43.88   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    35.03  1:17.41  2:07.84    2:44.74   
Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim    38.46  1:20.99  2:08.42    2:44.93   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    40.01  1:23.06  2:09.84    2:47.20   
10  Isabella Brogren  1999  Kungälvs Simsällskap    39.48  1:24.75  2:13.22    2:49.57   
11  Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås    38.49  1:19.51  2:13.25    2:51.59   
12  Amanda Kullander  1999  Skövde Simsällskap    39.50  1:28.02  2:17.85    2:56.90   
13  Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    38.87  1:26.23  2:16.55    2:59.00   
14  Emma Pålsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.43  1:25.46  2:17.20    2:59.39   
15  Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim    40.20  1:27.38  2:19.83    3:01.78   
16  Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    43.66  1:34.72  2:25.59    3:04.22   
17  Nathalie Johansson  1999  Falkenbergs Simklubb    41.34  1:27.65  2:22.64    3:06.06   
18  Linnéa Gustafsson  1999  Varberg Sim    42.03  1:28.19  2:23.71    3:06.85   
19  Regina Borg Wermäng  1999  Simklubben S 02    43.79  1:36.34  2:29.04    3:10.37   
20  Frida Karlsson  1999  Varberg Sim    44.80  1:33.62  2:30.92    3:13.62   
21  Karin Diep  1999  Simklubben S 02    48.35  1:42.90  2:42.23    3:26.79   
Diba Zangana  1999  Göteborg Sim            DNS   
Linnea Karlsson  1999  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    32.89  1:10.99  1:53.62    2:29.08   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    36.56  1:17.71  2:04.02    2:38.98   
Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.60  1:15.50  2:04.37    2:41.08   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    35.34  1:18.05  2:06.38    2:41.77   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02    37.43  1:19.53  2:07.03    2:43.88   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    35.48  1:18.19  2:07.66    2:44.76   
Daniella Fallenhag  2000  Göteborg Sim    36.23  1:19.45  2:08.55    2:45.74   
Maja Engström  2000  Varberg Sim    38.57  1:22.15  2:09.60    2:48.85   
Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    35.99  1:19.90  2:12.25    2:49.38   
10  Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    38.76  1:22.79  2:15.01    2:52.25   
11  Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    35.20  1:18.21  2:14.81    2:52.27   
12  Lina Maltesson  2000  Simklubben Elfsborg    39.46  1:25.04  2:11.11    2:52.88   
13  Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg    35.85  1:22.48  2:12.77    2:53.33   
14  Daniela Fredriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.27  1:26.76  2:15.48    2:54.82   
15  Michaela Johansson  2000  Varberg Sim    38.94  1:20.82  2:16.29    2:54.89   
15  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    37.02  1:22.67  2:16.23    2:54.89   
17  Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    36.46  1:23.10  2:13.80    2:54.91   
17  Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.71  1:26.98  2:16.39    2:54.91   
19  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    37.80  1:21.74  2:16.76    2:57.49   
20  Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.52  1:26.89  2:19.72    3:00.12   
21  Emma Elsius  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.94  1:29.79  2:19.75    3:00.99   
22  Felicia Eriksson  2000  Göteborg Sim    42.17  1:28.94  2:21.64    3:03.70   
23  Andrea Berggren  2000  Göteborg Sim    38.34  1:23.64  2:25.95    3:03.87   
24  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap    41.64  1:29.57  2:24.16    3:05.26   
25  Vanja Alm  2000  Göteborg Sim    40.59  1:25.68  2:20.35    3:06.48   
26  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02    43.63  1:32.27  2:27.28    3:11.14   
27  Sabina Kurtovic  2000  Simklubben Elfsborg    43.50  1:34.47  2:29.80    3:14.92   
28  Anna Lipatnikova  2000  Simklubben S 02    43.11  1:34.58  2:32.25    3:15.69   
29  Majja Vaara  2000  Varberg Sim    44.31  1:37.73  2:36.46    3:19.25   
30  Alma Ericsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.04  1:37.63  2:39.85    3:20.25   
31  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    45.33  1:38.27  2:38.74    3:21.75   
32  Alva Knutsen-Rohman  2000  Simklubben S 02    44.41  1:37.37  2:36.94    3:25.08   
33  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    50.58  1:42.70  2:39.91    3:25.36   
Janka Deák  2000  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Negin Hashmati  2000  Simklubben S 02            DSQ   
Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    37.49  1:19.16  2:08.95    2:45.01   
Alice Aurell  2001  Simklubben S 02    38.75  1:22.01  2:12.70    2:51.59   
Olivia Dahlström  2001  Göteborg Sim    39.14  1:25.57  2:14.00    2:53.08   
Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    38.88  1:25.39  2:15.60    2:53.16   
Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.96  1:24.08  2:16.01    2:54.24   
Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    37.96  1:23.63  2:14.89    2:54.31   
Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.07  1:27.54  2:15.18    2:54.98   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    39.58  1:26.29  2:17.99    2:56.99   
Tove Apelqvist  2002  Simklubben Elfsborg    39.61  1:26.22  2:17.64    2:58.01   
10  Klara Tistrand  2001  Alingsås SLS    38.57  1:23.58  2:18.41    2:58.23   
11  Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    44.88  1:32.12  2:22.78    3:01.60   
12  Agnes Svantesson  2001  Simklubben Alingsås    39.55  1:26.53  2:19.51    3:01.76   
13  Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    39.93  1:26.28  2:22.28    3:02.98   
14  Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    43.73  1:32.32  2:24.02    3:04.54   
15  Sara Westholm  2001  Varberg Sim    39.27  1:26.25  2:16.99    3:04.79   
16  Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.12  1:31.66  2:24.68    3:06.49   
17  Ellen Premmert  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.76  1:30.11  2:27.04    3:07.97   
18  Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    43.30  1:33.48  2:25.76    3:09.10   
19  Tilde Persson  2001  Göteborg Sim    41.91  1:33.28  2:26.09    3:09.76   
20  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    42.36  1:33.29  2:28.45    3:09.91   
21  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    44.58  1:33.09  2:27.90    3:10.36   
22  Tindra Richards  2001  Simklubben Alingsås    42.33  1:32.71  2:29.76    3:10.61   
23  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    42.39  1:32.20  2:27.42    3:10.65   
24  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    42.08  1:32.15  2:30.18    3:11.69   
25  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    41.56  1:35.46  2:31.17    3:12.19   
26  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    46.08  1:35.28  2:29.31    3:12.57   
27  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap    42.75  1:32.84  2:31.13    3:12.66   
28  Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim    43.76  1:35.66  2:29.38    3:12.76   
29  Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim    46.56  1:37.58  2:30.02    3:12.82   
30  Alma Johansson  2001  Simklubben Elfsborg    41.79  1:33.18  2:27.37    3:13.67   
31  Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    44.31  1:35.24  2:32.49    3:14.19   
32  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    44.23  1:35.10  2:29.59    3:14.95   
33  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    48.10  1:40.37  2:33.69    3:15.48   
34  Ellinor Olesen  2002  Simklubben Alingsås    45.56  1:32.83  2:28.52    3:17.28   
35  Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap    49.69  1:40.83  2:35.64    3:19.52   
36  Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    50.84  1:43.14  2:36.38    3:19.55   
37  Maja Hedström  2001  Varberg Sim    45.81  1:36.51  2:35.65    3:19.73   
38  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    44.37  1:37.83  2:36.24    3:19.96   
39  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    45.22  1:37.88  2:32.07    3:20.04   
40  Wilma Gunnarsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.90  1:38.68  2:35.76    3:20.73   
41  Sissy Olsson  2001  Göteborg Sim    48.87  1:40.62  2:38.72    3:21.05   
42  Emma Mickelsson  2001  Göteborg Sim    45.74  1:37.55  2:34.96    3:21.11   
43  Anja Matic  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.47  1:37.71  2:35.64    3:22.11   
44  Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.93  1:35.27  2:34.60    3:22.42   
45  Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02    46.52  1:38.14  2:37.74    3:22.82   
46  Amanda Kindström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.84  1:35.85  2:34.85    3:23.23   
47  Amanda Löfdahl  2001  Kungälvs Simsällskap    48.15  1:37.21  2:39.87    3:23.69   
48  Smila Emilsson  2002  Göteborg Sim    48.55  1:38.47  2:37.92    3:27.31   
49  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    49.49  1:41.67  2:42.26    3:28.79   
50  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    50.95  1:45.95  2:46.49    3:30.78   
51  Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.69  1:38.46  2:43.76    3:31.45   
52  Ella Söderberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.17  1:45.29  2:45.94    3:33.47   
53  Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap    51.64  1:43.99  2:48.68    3:33.50   
54  Thea Grundström  2003  Göteborg Sim    52.29  1:47.30  2:49.54    3:38.28   
55  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    53.05  1:50.78  2:51.05    3:40.50   
56  Rebecca Vondrak  2002  Göteborg Sim    52.35  1:54.49  2:52.95    3:42.35   
57  Nanna Sandgren  2003  Varberg Sim    47.74  1:44.47  2:54.84    3:44.71   
58  Paulina Vondrak  2002  Göteborg Sim    54.57  1:53.45  2:53.53    3:45.99   
59  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap    55.81  1:57.70  2:56.76    3:49.64   
60  Erika Lindblom  2001  Göteborg Sim    56.29  1:59.60  3:00.19    3:56.92   
61  Sofia Öhman  2003  Göteborg Sim    1:00.62  1:57.00  3:02.42    3:56.98   
62  Mimmi Langer  2001  Trollhättans Simsällskap    54.60  1:57.55  3:06.30    3:57.74   
63  Astrid Magnusson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.25  1:55.42  3:06.88    3:59.61   
Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Astrid Lilja  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
Livia Malmsten  2001  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Rut Wibgstrand  2002  Göteborg Sim            DNS   
Amanda Böhn  2001  Simklubben S 02            DSQ   
Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Emelina Sjöblom  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Alfred Löfgren  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.44  2:27.14  3:52.27    5:00.02   
Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    1:18.20  2:40.22  4:16.50    5:29.15   
Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    1:14.34  2:36.82  4:15.47    5:34.00   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    1:19.26  2:45.28  4:24.28    5:38.93   
Sebastian Paling  1997  Simklubben S 02    1:16.02  2:43.98  4:29.94    5:49.09   
Balázs Molnár  1998  Simklubben Elfsborg    1:22.88  3:05.22  4:49.34    6:15.64   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.56  2:28.60  3:54.37    4:58.58   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    1:13.48  2:32.62  3:53.51    5:02.90   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    1:15.61  2:34.84  4:04.10    5:13.55   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    1:18.28  2:40.00  4:20.28    5:30.71   
Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:14.77  2:44.43  4:21.09    5:34.43   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    1:21.96  2:50.86  4:29.91    5:47.20   
Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap    1:25.50  3:02.05  4:48.06    6:09.38   
Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:32.06  3:06.40  4:53.51    6:13.13   
Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim    1:28.49  3:04.78  4:57.99    6:25.34   
Ludwig Larsson  1999  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Erik Brink  1999  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:12.13  2:35.17  4:12.24    5:26.67   
Erik Storberg  2000  Falkenbergs Simklubb    1:17.83  2:48.04  4:21.37    5:32.11   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:22.00  2:45.38  4:24.67    5:39.06   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:31.26  3:09.75  4:39.52    6:01.70   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    1:41.29  3:32.76  5:31.83    7:04.48   
Robin Johansson  2000  SK Stimmet            DSQ   
Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:26.02  2:52.33  4:30.77    5:48.27   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:23.78  2:58.49  4:41.72    6:03.28   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    1:31.44  2:56.74  4:43.78    6:03.62   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.87        1:11.59   
Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02    35.41        1:15.25   
Alfred Löfgren  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.20        1:16.54   
Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    35.68        1:16.91   
Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap    37.96        1:19.57   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    36.43        1:19.75   
Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS    38.16        1:20.37   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    37.64        1:20.86   
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS    38.12        1:21.13   
10  Albin Larsson  1998  Varberg Sim    38.25        1:22.71   
11  Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    38.79        1:23.94   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.23        1:12.18   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    34.75        1:13.31   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.95        1:15.83   
Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap    36.71        1:18.27   
Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsällskap    37.51        1:20.20   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    37.84        1:20.24   
Erik Brink  1999  Varberg Sim    37.95        1:20.78   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    37.90        1:21.56   
Lukas Fu  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.66        1:25.71   
10  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    40.35        1:26.10   
11  Hugo Bergman  1999  S77 Stenungsund    41.32        1:28.48   
12  Jakob Persson  1999  Skene Sim- och Idrottssällskap    43.42        1:29.45   
13  Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap    42.69        1:32.74   
14  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    43.59        1:33.34   
15  Jonathan Karlsson  1999  Falkenbergs Simklubb    45.10        1:35.14   
16  Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    47.21        1:38.99   
17  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim    47.32        1:40.89   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS    35.46        1:16.50   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    37.67        1:18.54   
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    37.64        1:19.80   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim    38.21        1:20.80   
Harald Eriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.64        1:21.13   
Erik Storberg  2000  Falkenbergs Simklubb    37.37        1:21.50   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    38.31        1:21.77   
Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    39.21        1:25.27   
Emil Tiger  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.39        1:26.50   
10  Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    41.57        1:28.03   
11  Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap    40.31        1:28.41   
12  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    41.41        1:28.58   
13  Robin Johansson  2000  SK Stimmet    43.14        1:30.66   
14  Karl Hallström  2000  Simklubben S 02    43.73        1:32.87   
15  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    45.33        1:37.10   
Oliver Einarsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Gustav Danielsson  2000  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.16        1:18.50   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.42        1:26.92   
Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    40.41        1:27.08   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    42.58        1:28.76   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.03        1:28.95   
Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    42.75        1:29.51   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    42.68        1:31.58   
Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS    44.39        1:33.12   
Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.83        1:33.75   
10  Lucas Häyhänen  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.38        1:35.67   
11  Elias Hedberg  2001  Varberg Sim    45.25        1:36.14   
12  Alfred Thäng  2001  S77 Stenungsund    44.79        1:36.16   
13  Martin Ettberger  2001  Falkenbergs Simklubb    46.64        1:38.25   
14  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap    45.30        1:39.70   
15  David Engström  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    47.73        1:41.20   
16  Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.15        1:42.52   
17  Filip Brink  2001  Varberg Sim    48.81        1:43.76   
18  Albin Eriksson-Hemberg  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    47.95        1:43.86   
19  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb    49.12        1:44.73   
20  Oscar Eliasson  2001  Alingsås SLS    49.15        1:44.86   
21  Eskil Arnell  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    49.64        1:45.60   
22  Filip Bengtsson  2001  Varberg Sim    48.56        1:45.67   
23  Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    49.59        1:45.83   
24  Patrik Husepian  2001  Simklubben S 02    50.15        1:45.85   
25  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    50.93        1:46.08   
26  Ivan Diep  2001  Simklubben S 02    50.88        1:46.34   
27  Viggo Petersson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.69        1:46.43   
28  Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    50.92        1:46.54   
29  Elliot Iséni  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.28        1:48.05   
30  Teo Mravac  2004  Varberg Sim    51.81        1:50.22   
31  Axel Rosencrantz  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.51        1:50.92   
32  Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.67        1:51.13   
33  Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap    52.93        1:51.15   
34  Hugo Huldén  2004  Varberg Sim    54.25        1:53.72   
35  William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.40        1:54.01   
36  Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    55.56        1:54.43   
37  Bálint Deák  2002  Simklubben Elfsborg    53.13        1:54.56   
38  Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    56.12        1:59.05   
39  Alex Tudt  2002  Varberg Sim    55.83        1:59.29   
40  Filip Andersson  2002  Varberg Sim    57.33        2:04.24   
41  Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    58.10        2:04.69   
42  Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:00.31        2:10.98   
43  Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:03.13        2:15.17   
Albin Svennebyn  2001  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Carl-Ruben Sjulander  2001  Simklubben S 02            DSQ   
Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Lina Berg  1996  Simklubben S 02    36.38  1:17.15  1:59.36    2:41.23   
Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.59  1:17.68  1:59.35    2:42.33   
Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    40.10  1:24.40  2:08.70    2:54.60   
Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    40.18  1:25.19  2:11.13    2:56.77   
Denise Persson  1998  Simklubben S 02    41.28  1:27.14  2:14.73    3:02.12   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    41.04  1:27.45  2:15.42    3:03.44   
Josephine Birath  1997  Kungälvs Simsällskap    41.84  1:30.26  2:18.94    3:07.71   
Namtip Bouklay  1998  Skövde Simsällskap    42.55  1:30.93  2:22.77    3:15.59   
Matilda Wendt  1997  Simklubben S 02    44.42  1:34.67  2:25.67    3:16.14   
Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Sanna Lygnestrand  1999  Alingsås SLS    38.98  1:23.64  2:10.71    2:57.27   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    38.70  1:24.39  2:11.07    2:57.83   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    41.60  1:28.33  2:13.35    2:58.35   
Amanda Kullander  1999  Skövde Simsällskap    43.97  1:32.68  2:21.40    3:09.73   
Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap    43.61  1:31.94  2:20.13    3:09.93   
Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    43.89  1:34.52  2:27.33    3:18.11   
Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    45.36  1:37.28  2:29.58    3:18.55   
Linnéa Gustafsson  1999  Varberg Sim    47.76  1:42.38  2:38.53    3:30.85   
Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim    47.31  1:41.35  2:37.97    3:34.30   
10  Karin Diep  1999  Simklubben S 02    49.50  1:44.92  2:42.90    3:37.79   
Emma Pålsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Nathalie Johansson  1999  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim    37.97  1:19.79  2:02.85    2:47.36   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    37.46  1:20.78  2:05.44    2:50.34   
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg    40.23  1:25.95  2:11.87    2:57.25   
Maja Engström  2000  Varberg Sim    40.44  1:27.32  2:14.79    3:00.32   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02    40.91  1:27.75  2:15.22    3:01.53   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    41.83  1:29.70  2:18.72    3:08.11   
Daniela Fredriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.71  1:31.28  2:21.38    3:08.84   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.81  1:31.49  2:20.08    3:09.98   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    44.20  1:32.66  2:21.49    3:09.98   
10  Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.22  1:30.93  2:21.08    3:11.36   
11  Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    44.15  1:34.21  2:25.02    3:16.50   
12  Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap    44.37  1:34.69  2:26.14    3:17.18   
13  Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    45.32  1:37.33  2:29.85    3:19.04   
14  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    45.31  1:37.47  2:30.15    3:21.58   
15  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap    47.97  1:41.34  2:36.57    3:30.51   
16  Janka Deák  2000  Simklubben Elfsborg    47.43  1:42.23  2:37.41    3:30.52   
17  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    48.15  1:43.04  2:39.11    3:34.79   
18  Majja Vaara  2000  Varberg Sim    50.97  1:48.85  2:47.36    3:44.45   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.90  1:25.27  2:13.20    3:00.29   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.29  1:25.37  2:13.57    3:01.05   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    42.29  1:29.46  2:17.57    3:04.81   
Alice Aurell  2001  Simklubben S 02    44.61  1:34.78  2:25.23    3:16.10   
Felicia Thonander  2001  Föreningen Ale Simmarna    43.72  1:33.38  2:24.67    3:16.76   
Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    45.83  1:37.33  2:29.58    3:20.02   
Sara Westholm  2001  Varberg Sim    44.06  1:33.80  2:28.26    3:20.41   
Astrid Lilja  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap    46.18  1:38.32  2:31.17    3:22.12   
Molly Bengtsson  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    46.94  1:39.30  2:32.72    3:24.23   
10  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    47.79  1:40.84  2:33.45    3:25.05   
11  Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    49.86  1:44.18  2:38.43    3:28.64   
12  Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    46.70  1:40.12  2:36.28    3:29.97   
13  Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02    46.34  1:40.44  2:36.46    3:31.96   
14  Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap    49.48  1:44.61  2:40.28    3:33.98   
15  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    49.06  1:44.12  2:39.95    3:34.08   
16  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    49.23  1:44.52  2:39.48    3:34.20   
17  Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap    48.45  1:43.72  2:39.78    3:35.13   
18  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    49.96  1:44.06  2:40.27    3:35.38   
19  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    49.42  1:45.81  2:43.59    3:36.59   
20  Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    48.92  1:44.43  2:41.78    3:38.04   
21  Wilma Gunnarsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.75  1:45.90  2:43.08    3:40.13   
22  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    50.82  1:48.68  2:45.88    3:43.06   
23  Ida Forsberg Larsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.61  1:50.40  2:48.67    3:46.09   
24  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap    51.80  1:49.27  2:48.04    3:47.21   
25  Diana Karimi  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.09  1:50.06  2:49.75    3:47.75   
26  Matilda Brink  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.83  1:53.03  2:51.53    3:48.30   
27  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap    50.57  1:49.80  2:49.63    3:49.11   
28  Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02    51.90  1:50.95  2:51.11    3:50.33   
29  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    53.75  1:53.89  2:54.98    3:55.08   
30  Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.85  1:57.45  3:01.17    4:01.26   
31  Zella Eklöv  2002  Varberg Sim    55.73  1:58.86  3:02.69    4:02.13   
32  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    55.25  1:57.66  3:01.83    4:06.08   
33  Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap    55.96  2:00.28  3:02.91    4:06.85   
34  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim    51.72  1:56.15  3:04.61    4:10.57   
35  Mimmi Langer  2001  Trollhättans Simsällskap    58.10  2:04.02  3:11.32    4:12.97   
36  Anna Jansson  2003  Varberg Sim    1:00.95  2:09.12  3:17.63    4:25.08   
Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Livia Malmsten  2001  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    1:02.36  2:08.70  3:17.14    4:25.16   
Alfred Löfgren  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.92  2:14.55  3:25.00    4:32.88   
Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    1:05.61  2:16.34  3:27.11    4:35.07   
Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    1:06.04  2:17.31  3:28.51    4:37.93   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    1:06.46  2:17.98  3:32.14    4:45.05   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.88  2:20.06  3:34.04    4:47.58   
Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    1:08.22  2:21.93  3:36.25    4:48.14   
Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02    1:09.37  2:25.80  3:43.64    4:55.98   
Sebastian Paling  1997  Simklubben S 02    1:09.76  2:26.37  3:43.71    4:58.79   
10  Kyle Cöster  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.10  2:28.54  3:49.78    5:13.29   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.17  2:08.53  3:14.88    4:19.96   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    1:03.59  2:11.02  3:18.90    4:25.02   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    1:04.32  2:12.50  3:20.98    4:27.13   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    1:03.92  2:12.31  3:22.77    4:32.88   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    1:06.84  2:19.14  3:30.32    4:38.52   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    1:07.38  2:20.31  3:33.64    4:45.20   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    1:08.36  2:21.41  3:35.20    4:46.55   
Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap    1:07.16  2:19.85  3:35.58    4:53.59   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    1:09.41  2:24.94  3:40.08    4:54.45   
10  Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:09.73  2:26.23  3:43.43    4:56.13   
11  Samuel Arvidsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:10.02  2:25.92  3:42.98    4:57.97   
12  Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund    1:07.32  2:24.44  3:44.74    5:01.89   
13  Lukas Fu  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:12.33  2:29.81  3:47.81    5:04.25   
14  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:14.20  2:34.28  3:54.03    5:10.95   
15  Erik Brink  1999  Varberg Sim    1:16.74  2:38.61  3:59.84    5:15.81   
16  Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap    1:16.41  2:39.64  4:01.57    5:18.20   
17  Max Sandgren  1999  Varberg Sim    1:16.65  2:40.24  4:04.51    5:23.57   
18  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    1:16.37  2:41.10  4:05.85    5:29.10   
19  Jakob Persson  1999  Skene Sim- och Idrottssällskap    1:18.59  2:44.23  4:10.54    5:30.55   
20  Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    1:19.36  2:47.13  4:13.32    5:35.33   
21  Adam Mahdi  1999  Simklubben S 02    1:21.71  2:47.28  4:14.95    5:41.27   
22  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim    1:20.57  2:49.73  4:17.85    5:41.59   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:05.19  2:15.48  3:26.05    4:35.37   
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    1:05.48  2:16.11  3:27.51    4:36.53   
Erik Storberg  2000  Falkenbergs Simklubb    1:06.91  2:19.50  3:33.94    4:45.83   
Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.19  2:25.27  3:42.07    4:55.90   
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS    1:11.84  2:28.80  3:43.56    4:56.24   
Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    1:09.81  2:27.32  3:46.46    5:02.59   
Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap    1:12.49  2:33.57  3:53.96    5:09.30   
Harald Eriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.33  2:33.82  3:54.35    5:12.16   
Robin Johansson  2000  SK Stimmet    1:12.54  2:32.18  3:52.75    5:14.04   
10  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:16.69  2:39.08  4:02.10    5:20.47   
11  Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    1:16.93  2:39.53  4:02.70    5:20.83   
12  Karl Hallström  2000  Simklubben S 02    1:19.06  2:47.08  4:15.08    5:34.21   
13  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap    1:18.78  2:44.41  4:12.00    5:35.45   
14  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    1:19.91  2:47.70  4:15.89    5:42.18   
15  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    1:20.25  2:50.40  4:22.36    5:52.63   
Oliver Einarsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.97  2:29.15  3:47.52    5:02.08   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.60  2:30.72  3:50.48    5:05.02   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    1:12.25  2:34.05  3:54.19    5:14.30   
Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    1:18.16  2:39.95  4:00.71    5:16.72   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    1:15.29  2:37.07  3:58.23    5:17.94   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.12  2:36.47  3:58.74    5:20.86   
Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap    1:18.72  2:44.11  4:07.87    5:30.17   
Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:21.88  2:48.56  4:15.60    5:40.34   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    1:19.57  2:48.00  4:16.36    5:43.09   
10  Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS    1:23.36  2:52.98  4:22.22    5:45.52   
11  Oscar Eliasson  2001  Alingsås SLS    1:23.27  2:54.59  4:27.58    5:55.62   
12  Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    1:21.29  2:53.17  4:27.54    5:56.05   
13  Ivan Diep  2001  Simklubben S 02    1:24.31  2:58.29  4:29.87    5:58.56   
14  Carl-Ruben Sjulander  2001  Simklubben S 02    1:26.31  3:02.16  4:38.44    6:11.42   
15  William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:28.95  3:06.22  4:40.72    6:11.96   
16  Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim    1:29.93  3:07.17  4:44.00    6:13.19   
17  Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:26.81  3:06.14  4:43.94    6:14.91   
18  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb    1:22.73  2:58.69  4:37.78    6:15.40   
19  Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap    1:32.31  3:11.44  4:53.23    6:28.16   
20  Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    1:33.64  3:15.18  4:56.45    6:31.56   
21  Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    1:34.01        6:31.78   
22  Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:28.21  3:06.90  4:46.09    6:38.90   
23  Viggo Petersson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:33.12  3:16.38  5:00.50    6:39.13   
24  Axel Rosencrantz  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:36.51  3:21.88  5:04.28    6:41.50   
Patrik Husepian  2001  Simklubben S 02            DNS   
Albin Svennebyn  2001  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:09.12  2:22.06  3:35.60  4:49.66  18:33.48   
          6:04.02  7:19.08  8:34.10  9:48.77     
          11:03.16  12:18.11  13:33.00  14:48.22     
          16:04.15  17:20.23         
Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    1:12.49  2:29.67  3:47.29  5:04.77  19:16.03   
          6:21.68  7:39.63  8:56.83  10:14.12     
          11:31.38  12:49.16  14:06.73  15:24.49     
          16:42.28  18:00.35         
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    1:12.63  2:29.70  3:46.96  5:04.18  19:20.04   
          6:21.43  7:39.79  8:57.73  10:15.16     
          11:33.09  12:50.85  14:09.09  15:27.87     
          16:46.25  18:04.31         
Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    1:13.81  2:32.40  3:51.53  5:10.63  19:30.49   
          6:28.87  7:47.83  9:06.49  10:25.04     
          11:43.23  13:01.25  14:19.38  15:37.74     
          16:56.68  18:14.79         
Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02    1:13.31  2:32.99  3:55.27  5:18.06  20:37.07   
          6:41.39  8:04.37  9:28.45  10:52.11     
          12:16.32  13:40.56  15:04.60  16:28.71     
          17:52.83  19:16.38         
Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:18.48  2:42.95  4:07.98  5:32.82  20:37.45   
          6:58.69  8:23.45  9:48.04  11:11.87     
          12:35.15  13:57.82  15:19.46  16:41.02     
          18:02.44  19:22.14         
Jelka Feldhusen  1998  Falkenbergs Simklubb    1:18.58  2:43.97  4:12.33  5:40.46  22:10.06   
          7:09.69  8:39.12  10:09.34  11:41.31     
          13:13.64  14:44.55  16:15.88  17:44.56     
          19:16.35  20:47.42         
Rebecca Lundgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:18.96  2:45.61  4:14.94  5:45.69  22:21.46   
          7:16.03  8:47.35  10:18.35  11:49.63     
          13:21.24  14:52.04  16:22.62  17:53.42     
          19:24.18  20:54.22         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    1:08.88  2:23.91  3:39.50  4:54.95  18:46.47   
          6:10.38  7:25.95  8:42.00  9:57.99     
          11:14.81  12:30.71  13:46.87  15:03.37     
          16:19.93  17:35.12         
Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim    1:12.74  2:30.45  3:47.94  5:05.36  19:08.81   
          6:22.94  7:40.09  8:57.30  10:14.46     
          11:31.51  12:48.43  14:05.52  15:22.01     
          16:38.84  17:54.96         
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    1:10.67  2:26.15  3:42.77  5:00.42  19:45.13   
          6:19.04  7:38.36  8:57.99  10:17.80     
          11:38.26  12:58.94  14:20.01  15:41.61     
          17:03.12  18:24.60         
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:14.59  2:34.76  3:54.81  5:15.18  20:01.05   
          6:35.48  7:56.37  9:17.16  10:37.68     
          11:58.41  13:19.05  14:40.75  16:01.60     
          17:23.11  18:43.52         
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    1:18.81  2:43.18  4:07.25  5:31.90  21:03.18   
          6:56.68  8:21.75  9:46.73  11:11.91     
          12:37.60  14:03.77  15:28.70  16:54.38     
          18:19.54  19:43.69         
Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim    1:20.74  2:49.22  4:20.70  5:53.68  23:04.73   
          7:27.64  9:01.19  10:34.97  12:08.76     
          13:43.87  15:18.63  16:51.90  18:26.94     
          20:00.86  21:35.92         
Karin Diep  1999  Simklubben S 02    1:28.56  3:59.53  5:42.90  7:26.40  25:49.17   
          9:11.40  10:55.66  12:40.82  14:25.86     
          16:11.67  17:57.23  19:43.81  21:28.99     
          23:13.85  24:58.49         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    1:12.29  2:29.86  3:47.28  5:04.98  19:21.04   
          6:22.73  7:40.47  8:58.68  10:16.83     
          11:35.49  12:53.68  14:11.77  15:29.90     
          16:48.49  18:04.73         
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:12.87  2:32.81  3:52.70  5:12.20  19:48.40   
          6:32.40  7:52.80  9:12.77  10:33.28     
          11:53.83  13:12.84  14:32.54  15:52.59     
          17:13.06  18:31.82         
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    1:14.22  2:34.94  3:56.38  5:19.43  20:12.82   
          6:42.30  8:03.52  9:23.73  10:44.88     
          12:05.79  13:28.30  14:50.25  16:10.78     
          17:32.81  18:53.42         
Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    1:15.15  2:35.69  3:57.21  5:18.92  20:22.81   
          6:40.93  8:03.02  9:25.20  10:48.31     
          12:11.04  13:33.43  14:56.44  16:19.57     
          17:42.35  19:04.87         
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    1:15.18  2:36.24  3:58.19  5:20.91  20:36.23   
          6:44.85  8:08.57  9:32.47  10:56.35     
          12:20.13  13:43.44  15:07.41  16:31.58     
          17:54.50  19:16.48         
Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    1:12.87  2:32.56  3:54.69  5:18.36  20:39.10   
          6:41.81  8:03.82  9:25.42  10:48.63     
          12:12.97  13:36.83  15:01.51  16:26.79     
          17:51.57  19:17.77         
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg    1:16.09  2:38.71  4:02.64  5:27.25  20:54.24   
          6:52.00  8:16.94  9:41.07  11:05.68     
          12:30.97  13:55.78  15:20.16  16:44.74     
          18:08.81  19:32.17         
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    1:18.62  2:43.07  4:08.36  5:33.60  21:12.57   
          6:59.24  8:24.40  9:49.42  11:15.77     
          12:42.34  14:08.36  15:35.03  17:01.18     
          18:26.91  19:51.22         
Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:18.63  2:41.51  4:05.80  5:31.61  21:13.83   
          6:57.43  8:23.48  9:50.61  11:18.50     
          12:44.23  14:11.35  15:37.02  17:02.86     
          18:29.79  19:54.48         
10  Michaela Johansson  2000  Varberg Sim    1:16.78  2:40.02  4:05.38  5:31.93  21:37.91   
          6:58.83  8:26.95  9:56.80  11:25.72     
          12:54.36  14:24.54  15:54.04  17:23.29     
          18:51.16  20:17.07         
11  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02    1:24.33  2:54.93  4:26.18  5:58.59  23:00.44   
          7:32.08  9:04.91  10:37.73  12:11.46     
          13:44.77  15:16.99  16:49.93  18:24.16     
          19:57.75  21:29.90         
12  Janka Deák  2000  Simklubben Elfsborg    1:23.64  2:56.28  4:29.23  6:03.39  23:25.29   
          7:38.16  9:12.86  10:47.94  12:21.86     
          13:56.74  15:31.36  17:06.31  18:42.22     
          20:18.77  21:55.11         
13  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    1:27.21  3:07.09  4:46.93  6:29.26  25:24.23   
          8:10.86  9:52.09  11:33.95  13:16.15     
          14:59.77  16:44.81  18:30.72  20:15.97     
          22:01.52  23:45.43         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.65  2:33.06  3:51.01  5:09.91  19:42.12   
          6:28.05  7:47.88  9:06.67  10:25.93     
          11:45.88  13:04.13  14:24.80  15:44.16     
          17:03.78  18:23.95         
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:15.07  2:33.54  3:52.88  5:13.24  20:23.00   
          6:35.05  7:56.56  9:19.69  10:43.21     
          12:06.64  13:31.08  14:55.22  16:17.71     
          17:40.96  19:03.76         
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    1:17.24  2:43.38  4:07.63  5:32.33  20:55.99   
          6:56.53  8:20.15  9:44.21  11:07.99     
          12:32.87  13:57.79  15:23.51  16:47.44     
          18:11.73  19:35.68         
Amanda Böhn  2001  Simklubben S 02    1:15.49  2:37.19  4:00.49  5:23.79  21:02.04   
          6:48.21  8:12.39  9:37.16  11:02.65     
          12:28.87  13:55.03  15:21.64  16:47.59     
          18:13.75  19:39.89         
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    1:20.44  2:47.95  4:19.90  5:53.05  22:44.21   
          7:24.65  8:57.48  10:30.76  12:03.35     
          13:38.01  15:11.72  16:45.91  18:20.20     
          19:53.29  21:24.59         
Clara Balslev  2001  Varberg Sim    1:22.88  2:55.92  4:29.79  6:05.16  23:21.34   
          7:39.26  9:14.05  10:49.01  12:23.78     
          13:57.12  15:32.67  17:06.29  18:42.11     
          20:17.59  21:51.22         
Felicia Thonander  2001  Föreningen Ale Simmarna    1:24.57  2:56.16  4:30.47  6:05.49  23:37.64   
          7:42.28  9:18.20  10:52.31  12:28.77     
          14:03.42  15:39.86  17:15.53  18:51.80     
          20:29.26  22:04.29         
                     
 
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    1:07.83  2:19.29  3:30.39    4:39.92   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:07.62  2:20.08  3:32.93    4:45.50   
Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02    1:10.01  2:24.04  3:38.54    4:52.27   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:08.32  2:24.45  3:41.94    4:57.46   
Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    1:12.98  2:30.42  3:45.66    5:00.35   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    1:10.76  2:29.22  3:48.10    5:04.27   
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    1:10.65  2:28.24  3:48.42    5:05.37   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    1:10.87  2:29.58  3:49.00    5:05.74   
Linnea Kobel  1996  Varberg Sim    1:09.63  2:25.17  3:44.46    5:05.87   
10  Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    1:12.12  2:28.97  3:47.30    5:06.65   
11  Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    1:12.26  2:30.18  3:49.54    5:08.34   
12  Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:14.23  2:36.03  3:59.34    5:19.47   
13  Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    1:15.76  2:38.24  4:00.92    5:19.62   
14  Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap    1:14.30  2:37.18  4:00.62    5:21.57   
15  Amanda Kullander  1999  Skövde Simsällskap    1:15.44  2:38.62  4:03.40    5:25.73   
16  Benedicte Balslev  1997  Varberg Sim    1:17.29  2:40.99  4:05.55    5:30.23   
17  Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    1:15.69  2:39.53  4:06.40    5:31.69   
18  Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    1:19.71  2:45.79  4:10.89    5:33.17   
19  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap    1:19.09  2:46.16  4:12.88    5:35.57   
20  Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap    1:20.39  2:48.75  4:17.55    5:38.65   
21  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    1:21.34  2:48.05  4:15.45    5:38.76   
22  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap    1:18.09  2:47.00  4:16.33    5:43.46   
23  Astrid Lilja  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap    1:20.45  2:49.04  4:17.05    5:43.49   
24  Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap    1:20.28  2:48.93  4:18.74    5:45.41   
25  Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    1:19.73  2:48.85  4:18.91    5:45.50   
26  Julia Andersson Hult  1998  Simklubben Götene    1:22.41  2:51.75  4:22.86    5:51.27   
27  Linnéa Gustafsson  1999  Varberg Sim    1:22.43  2:51.81  4:22.90    5:51.49   
28  Frida Karlsson  1999  Varberg Sim    1:24.48  2:55.94  4:26.79    5:53.94   
29  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    1:23.02  2:55.34  4:30.52    6:00.53   
30  Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap    1:26.08  3:00.22  4:33.73    6:04.60   
31  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    1:27.94  3:06.34  4:43.75    6:20.60   
32  Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap    1:34.63  3:22.97  5:11.79    6:52.83   
33  Mimmi Langer  2001  Trollhättans Simsällskap    1:43.33  3:42.04  5:40.79    7:33.59   
34  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap    1:42.81  3:38.98  5:36.24    7:36.38   
Livia Malmsten  2001  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Robin Sandgren  1997  Varberg Sim    27.30        55.41   
Nisse Anttila  1987  Varberg Sim    26.37        55.85   
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim    26.41        56.69   
Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund    27.33        57.21   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    28.02        58.14   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    27.96        58.40   
Erik Storberg  2000  Falkenbergs Simklubb    28.19        58.66   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim    28.32        59.01   
Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    28.31        59.09   
10  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    28.33        59.16   
11  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund    29.46        1:00.20   
12  Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    28.74        1:00.63   
13  Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    29.46        1:00.75   
14  Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap    29.35        1:01.57   
15  Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap    29.92        1:02.72   
16  Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    29.41        1:02.93   
17  Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    31.09        1:03.39   
18  Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap    30.21        1:03.55   
19  Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    30.83        1:03.85   
20  Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap    30.51        1:04.33   
21  Samuel Arvidsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    30.93        1:04.49   
22  Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS    30.66        1:04.53   
23  Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    31.19        1:04.90   
24  Gustav Johansson  1999  Kungsbacka Simsällskap    31.56        1:05.94   
25  Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap    31.26        1:06.27   
26  Erik Josefson  2000  Varberg Sim    31.70        1:06.41   
27  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    31.63        1:06.47   
28  Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    32.23        1:06.82   
29  Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.53        1:06.83   
30  Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund    31.42        1:07.15   
31  Robin Johansson  2000  SK Stimmet    32.17        1:07.58   
32  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim    32.63        1:09.02   
33  Erik Brink  1999  Varberg Sim    33.50        1:09.14   
34  Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    33.52        1:09.35   
35  August Bremander  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.31        1:09.42   
36  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    33.02        1:10.55   
37  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap    34.46        1:11.12   
38  Hugo Bergman  1999  S77 Stenungsund    33.96        1:11.16   
39  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.11        1:11.29   
40  Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    34.10        1:11.31   
40  Max Sandgren  1999  Varberg Sim    34.70        1:11.31   
42  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    33.58        1:11.45   
43  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap    34.58        1:12.12   
44  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim    34.58        1:12.82   
45  Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    35.30        1:13.12   
46  Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS    35.89        1:13.42   
47  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    35.22        1:13.43   
48  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb    34.91        1:14.26   
49  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap    34.55        1:15.13   
50  Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    35.85        1:15.57   
51  Jonathan Karlsson  1999  Falkenbergs Simklubb    36.33        1:16.03   
52  Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    37.30        1:18.19   
53  David Engström  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    37.25        1:19.69   
54  Alfred Thäng  2001  S77 Stenungsund    37.73        1:19.71   
55  Eskil Arnell  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    38.16        1:20.08   
56  Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    39.77        1:21.07   
57  Gustav Danielsson  2000  Varberg Sim    38.21        1:21.91   
58  Martin Ettberger  2001  Falkenbergs Simklubb    38.24        1:22.16   
59  Filip Brink  2001  Varberg Sim    39.44        1:22.79   
60  Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim    38.46        1:22.96   
61  Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap    39.78        1:23.16   
62  Albin Eriksson-Hemberg  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    39.66        1:23.75   
63  Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    44.40        1:25.18   
64  Elias Hedberg  2001  Varberg Sim    42.66        1:29.83   
65  Alex Tudt  2002  Varberg Sim    41.80        1:30.16   
66  Filip Bengtsson  2001  Varberg Sim    44.87        1:34.02   
67  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim    44.23        1:34.58   
Eskil Hansson  2003  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Nike Kruners  1996  Varberg Sim    30.39        1:04.34   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    35.30        1:15.49   
Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    36.03        1:18.47   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    36.27        1:18.52   
Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    36.34        1:19.24   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    36.70        1:19.48   
Jouline Svensson  1999  Falkenbergs Simklubb    36.62        1:22.46   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    38.57        1:22.82   
Agnes Svantesson  2001  Simklubben Alingsås    39.53        1:24.33   
10  Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    40.05        1:25.54   
11  Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim    38.47        1:26.86   
12  Linnea Karlsson  1999  Falkenbergs Simklubb    39.92        1:27.44   
12  Molly Bengtsson  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    40.02        1:27.44   
14  Jelka Feldhusen  1998  Falkenbergs Simklubb    40.67        1:31.19   
15  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    41.09        1:33.42   
16  Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    44.79        1:34.74   
17  Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap    45.45        1:39.62   
18  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    44.96        1:40.28   
19  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    45.92        1:43.27   
20  Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap    50.79        1:51.31   
Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Majja Vaara  2000  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    35.07  1:15.99  1:59.17    2:42.22   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    37.91  1:24.56  2:14.07    3:00.73   
Robin Johansson  2000  SK Stimmet    40.82  1:28.60  2:19.94    3:12.56   
Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap    38.18  1:27.16  2:19.68    3:14.18   
Jakob Persson  1999  Skene Sim- och Idrottssällskap    40.82  1:31.73  2:26.88    3:21.51   
Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim    50.62  1:50.65  2:50.63    3:49.00   
                     
 
Gren 18, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Elin Kvarnemar  1995  Varberg Sim    36.28  1:14.22  1:52.21    2:29.02   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    35.69  1:14.04  1:52.90    2:29.26   
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    37.87  1:18.76  2:00.12    2:41.38   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    37.94  1:20.36  2:03.30    2:43.37   
Michaela Johansson  2000  Varberg Sim    38.01  1:20.04  2:02.51    2:43.54   
Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås    37.95  1:19.57  2:02.13    2:43.97   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    39.82  1:22.45  2:05.49    2:47.26   
Namtip Bouklay  1998  Skövde Simsällskap    39.77  1:21.92  2:05.25    2:48.09   
Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    39.95  1:22.74  2:06.24    2:48.98   
10  Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    38.51  1:21.04  2:05.53    2:49.43   
11  Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    41.15  1:24.80  2:09.66    2:53.73   
12  Maja Engström  2000  Varberg Sim    42.04  1:27.20  2:12.90    2:57.35   
13  Nathalie Johansson  1999  Falkenbergs Simklubb    40.58  1:24.98  2:12.72    2:58.02   
14  Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    42.16  1:27.51  2:14.25    2:59.01   
15  Linnéa Gustafsson  1999  Varberg Sim    42.55  1:29.44  2:17.10    3:03.12   
16  Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    43.33  1:30.19  2:18.11    3:03.22   
17  Julia Andersson Hult  1998  Simklubben Götene    42.88  1:30.24  2:18.22    3:03.34   
18  Madeleine Andersson  1997  Kungsbacka Simsällskap    41.97  1:28.66  2:17.30    3:04.73   
19  Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap    44.64  1:33.28  2:21.18    3:05.60   
20  Agnes Svantesson  2001  Simklubben Alingsås    44.17  1:31.66  2:20.66    3:06.86   
21  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    47.58  1:38.39  2:30.80    3:18.66   
22  Emmy Johansson  2002  Kungälvs Simsällskap    46.30  1:38.05  2:30.81    3:19.42   
23  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    47.92  1:40.15  2:32.70    3:21.56   
24  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund    46.61  1:37.51  2:31.11    3:23.34   
25  Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap    49.27  1:41.66  2:33.93    3:25.87   
26  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    47.33  1:41.52  2:35.50    3:26.57   
27  Majja Vaara  2000  Varberg Sim    51.33  1:45.92  2:38.33    3:32.35   
28  Nanna Sandgren  2003  Varberg Sim    47.49  1:43.42  2:40.14    3:32.74   
Thea Carlsson  2002  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund    30.40        1:02.76   
Robin Sandgren  1997  Varberg Sim    32.81        1:05.68   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    31.77        1:06.76   
Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    33.69        1:10.29   
Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund    34.85        1:10.74   
Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    34.63        1:11.16   
Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    35.23        1:11.57   
Robin Johansson  2000  SK Stimmet    35.51        1:11.59   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    35.33        1:12.02   
10  Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap    35.87        1:13.04   
11  Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS    35.62        1:13.34   
12  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim    36.51        1:15.36   
13  Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap    36.09        1:15.66   
14  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    37.20        1:15.78   
15  Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    37.44        1:16.12   
16  Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap    37.35        1:16.71   
17  Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap    37.44        1:18.41   
18  Erik Storberg  2000  Falkenbergs Simklubb    38.05        1:18.54   
19  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap    38.94        1:18.95   
20  Samuel Arvidsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    39.06        1:20.72   
21  Jakob Persson  1999  Skene Sim- och Idrottssällskap    40.60        1:21.63   
22  Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    40.52        1:22.30   
23  Max Sandgren  1999  Varberg Sim    41.04        1:23.33   
24  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    41.66        1:23.76   
25  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap    41.44        1:25.57   
26  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim    42.79        1:26.76   
27  Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS    43.46        1:27.22   
28  Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    43.51        1:27.53   
29  Erik Brink  1999  Varberg Sim    43.27        1:27.75   
30  Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    43.97        1:29.83   
31  Alfred Thäng  2001  S77 Stenungsund    43.75        1:31.34   
32  Gustav Danielsson  2000  Varberg Sim    44.72        1:32.09   
33  Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    45.33        1:32.84   
34  David Engström  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    46.60        1:33.70   
35  Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap    47.37        1:34.03   
36  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap    46.44        1:34.60   
37  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb    45.73        1:34.70   
38  Elias Hedberg  2001  Varberg Sim    47.79        1:35.47   
39  Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    49.25        1:37.96   
40  Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim    48.11        1:38.22   
41  Eskil Hansson  2003  Föreningen Ale Simmarna    48.12        1:39.14   
42  Albin Eriksson-Hemberg  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    49.59        1:41.09   
43  Jonathan Karlsson  1999  Falkenbergs Simklubb    49.37        1:41.62   
44  Filip Brink  2001  Varberg Sim    50.70        1:41.78   
45  Alex Tudt  2002  Varberg Sim    51.43        1:44.65   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim Damer, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Nike Kruners  1996  Varberg Sim    30.70  1:03.60  1:37.07    2:09.36   
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    31.20  1:05.87  1:41.10    2:16.13   
Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    32.99  1:08.93  1:45.61    2:21.57   
Astrid Hörbäck  1997  Varberg Sim    31.84  1:08.24  1:46.43    2:22.77   
Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim    32.35  1:08.50  1:45.95    2:23.10   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.54  1:09.09  1:47.06    2:23.42   
Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim    34.14  1:11.21  1:48.63    2:24.95   
Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    32.30  1:08.98  1:47.58    2:25.51   
Linnea Kobel  1996  Varberg Sim    33.35  1:09.66  1:47.90    2:25.85   
10  Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    32.87  1:10.45  1:50.49    2:29.18   
11  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    33.21  1:11.15  1:50.99    2:29.71   
12  Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    33.92  1:11.70  1:51.11    2:30.52   
13  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    34.95  1:13.82  1:53.80    2:30.60   
14  Linnea Karlsson  1999  Falkenbergs Simklubb    34.78  1:14.20  1:54.50    2:30.64   
15  Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    34.02  1:12.58  1:52.78    2:32.42   
16  Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    34.33  1:13.16  1:53.67    2:32.97   
17  Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap    35.09  1:13.94  1:54.57    2:33.39   
18  Jouline Svensson  1999  Falkenbergs Simklubb    34.73  1:16.00  1:59.69    2:41.91   
19  Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    37.12  1:19.45  2:01.93    2:42.79   
20  Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap    37.71  1:21.04  2:03.00    2:43.37   
21  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    36.03  1:18.69  2:03.23    2:43.86   
22  Astrid Lilja  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap    37.31  1:19.98  2:03.26    2:44.53   
23  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    37.38  1:20.46  2:03.63    2:45.38   
24  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap    36.10  1:18.86  2:03.77    2:46.05   
25  Julia Andersson Hult  1998  Simklubben Götene    38.12  1:22.08  2:06.97    2:49.44   
26  Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    39.93  1:23.56  2:09.19    2:49.91   
27  Molly Bengtsson  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    39.50  1:23.45  2:09.21    2:50.44   
28  Alva Back  2002  S77 Stenungsund    40.20  1:24.98  2:10.98    2:52.54   
29  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    39.28  1:24.64  2:10.28    2:54.21   
30  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    39.30  1:24.45  2:10.33    2:54.24   
31  Emmy Johansson  2002  Kungälvs Simsällskap    41.12  1:26.96  2:14.97    2:59.73   
32  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    39.90  1:25.74  2:13.59    3:00.41   
33  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    39.12  1:26.88  2:16.98    3:05.25   
34  Nanna Sandgren  2003  Varberg Sim    42.01  1:33.43  2:24.65    3:10.34   
35  Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap    43.24  1:34.53  2:26.40    3:14.49   
36  Alice Petrén  2001  Kungsbacka Simsällskap    43.53  1:34.01  2:25.46    3:16.52   
37  Isabella Tudt  2002  Varberg Sim    46.13  1:42.10  2:39.47    3:34.78   
38  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap    49.73  1:46.85  2:43.97    3:38.11   
Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    34.98  1:13.67  1:52.72    2:32.18   
Nisse Anttila  1987  Varberg Sim    35.11  1:13.41  1:52.99    2:33.58   
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim    35.81  1:16.03  1:58.86    2:42.36   
Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsällskap    38.70  1:23.70  2:09.37    2:53.24   
Erik Brink  1999  Varberg Sim    39.00  1:23.35  2:09.69    2:53.55   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim    40.65  1:25.79  2:11.57    2:56.93   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    41.05  1:27.34  2:14.33    2:58.98   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim    39.18  1:26.28  2:14.64    3:00.58   
Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap    40.23  1:25.72  2:14.84    3:02.24   
10  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    41.06  1:31.68  2:22.02    3:10.92   
11  Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    42.18  1:32.18  2:22.12    3:11.64   
12  Hugo Bergman  1999  S77 Stenungsund    43.15  1:33.48  2:25.07    3:12.54   
13  Robin Johansson  2000  SK Stimmet    44.53  1:34.83  2:25.70    3:15.85   
14  Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    45.31  1:35.40  2:24.61    3:17.84   
15  Jonathan Karlsson  1999  Falkenbergs Simklubb    47.77  1:43.38  2:40.09    3:34.07   
16  Martin Ettberger  2001  Falkenbergs Simklubb    47.35  1:42.47  2:39.64    3:34.48   
17  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    48.08  1:44.62  2:42.07    3:35.57   
18  Filip Brink  2001  Varberg Sim    51.34  1:47.62  2:44.80    3:40.82   
19  Eskil Arnell  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    51.59  1:49.35  2:47.16    3:43.03   
20  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    51.01  1:48.28  2:46.44    3:44.28   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim    37.05        1:17.54   
Elin Palmqvist  1995  Varberg Sim    36.55        1:17.86   
Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02    39.02        1:22.36   
Maja Engström  2000  Varberg Sim    40.40        1:23.56   
Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap    38.97        1:23.76   
Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    39.56        1:23.97   
Josephine Birath  1997  Kungälvs Simsällskap    40.12        1:25.04   
Moa Gustafsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    41.91        1:26.22   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    41.61        1:27.74   
10  Sara Westholm  2001  Varberg Sim    41.54        1:28.97   
11  Benedicte Balslev  1997  Varberg Sim    41.64        1:29.58   
12  Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    42.36        1:29.63   
13  Namtip Bouklay  1998  Skövde Simsällskap    42.41        1:30.03   
14  Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap    43.71        1:30.39   
15  Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    42.68        1:31.83   
16  Amanda Kullander  1999  Skövde Simsällskap    44.05        1:31.98   
17  Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    44.39        1:32.11   
18  Nathalie Johansson  1999  Falkenbergs Simklubb    43.70        1:32.57   
19  Alva Back  2002  S77 Stenungsund    45.14        1:32.92   
20  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    44.69        1:33.14   
21  Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    45.10        1:33.80   
22  Jelka Feldhusen  1998  Falkenbergs Simklubb    44.94        1:34.63   
23  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    45.00        1:36.21   
24  Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    44.85        1:36.49   
25  Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap    46.74        1:36.51   
26  Agnes Svantesson  2001  Simklubben Alingsås    46.82        1:37.40   
26  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap    45.45        1:37.40   
28  Molly Bengtsson  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    46.55        1:37.50   
29  Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    47.97        1:38.09   
30  Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    47.87        1:38.15   
31  Clara Balslev  2001  Varberg Sim    45.22        1:38.38   
32  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    46.88        1:38.84   
33  Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    48.52        1:42.50   
34  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    50.74        1:44.77   
35  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    50.57        1:44.80   
36  Majja Vaara  2000  Varberg Sim    50.49        1:44.88   
37  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    49.91        1:44.95   
38  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    49.60        1:44.98   
39  Emmy Johansson  2002  Kungälvs Simsällskap    49.93        1:45.21   
40  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap    50.94        1:46.44   
41  Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap    50.79        1:46.55   
42  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    51.04        1:46.64   
43  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap    53.02        1:48.16   
44  Moa Martinsson  2002  Varberg Sim    51.27        1:48.49   
45  Alice Petrén  2001  Kungsbacka Simsällskap    53.30        1:51.96   
46  Isabella Tudt  2002  Varberg Sim    53.13        1:53.52   
47  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund    54.49        1:53.95   
48  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap    53.87        1:55.11   
49  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim    53.24        1:56.72   
50  Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap    58.20        2:06.80   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Astrid Lilja  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
Fanny Samuelsson  2000  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    31.07  1:07.07  1:48.50    2:20.72   
Nisse Anttila  1987  Varberg Sim    32.14  1:09.69  1:48.21    2:20.84   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    33.35  1:12.02  1:51.88    2:25.37   
Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund    30.81  1:08.26  1:53.87    2:28.67   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim    29.18  1:07.78  1:53.81    2:28.98   
Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap    32.78  1:12.11  1:57.54    2:33.27   
Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    32.92  1:11.99  1:59.01    2:34.48   
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim    29.34  1:07.13  1:56.48    2:34.76   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    33.32  1:14.22  2:02.17    2:36.32   
10  Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.65  1:16.08  2:02.48    2:37.46   
11  Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    35.56  1:14.70  2:03.76    2:37.66   
12  Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap    33.68  1:18.17  2:04.17    2:38.94   
13  Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap    34.12  1:17.03  2:06.41    2:43.38   
14  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    36.24  1:19.55  2:10.90    2:45.73   
15  Robin Johansson  2000  SK Stimmet    38.76  1:19.12  2:09.24    2:45.88   
16  Erik Josefson  2000  Varberg Sim    37.96  1:23.86  2:09.95    2:46.58   
17  Erik Brink  1999  Varberg Sim    37.50  1:23.09  2:09.02    2:47.36   
18  Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap    36.87  1:20.29  2:10.48    2:47.68   
19  Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap    33.67  1:18.46  2:12.82    2:50.51   
20  Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    37.45  1:24.90  2:14.43    2:50.97   
21  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim    36.55  1:21.46  2:14.44    2:53.63   
22  Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    38.24  1:22.80  2:14.44    2:54.97   
23  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    40.53  1:27.41  2:19.93    2:58.47   
24  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    39.59  1:29.48  2:19.36    2:59.54   
25  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim    38.45  1:23.85  2:20.67    2:59.60   
26  Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    44.65  1:31.05  2:20.99    3:01.83   
27  Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    44.30  1:30.19  2:24.18    3:03.04   
28  Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    42.33  1:30.65  2:27.54    3:09.70   
29  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    42.58  1:32.73  2:24.78    3:12.48   
30  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap    45.20  1:35.98  2:32.65    3:15.45   
31  Alfred Thäng  2001  S77 Stenungsund    46.29  1:36.47  2:32.66    3:16.95   
32  Martin Ettberger  2001  Falkenbergs Simklubb    44.65  1:35.76  2:34.45    3:21.01   
33  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb    44.66  1:39.73  2:39.35    3:24.91   
34  Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap    50.67  1:44.27  2:46.48    3:31.02   
35  Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim    51.82  1:45.17  2:53.14    3:38.06   
Eskil Hansson  2003  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Damer, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status