Resultat Arena USO 2014

Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim            28.84   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim            30.09   
Christin Heina  1996  Simklubben S 02            30.22   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            30.32   
Sofie Forsstrøm  1997  Haldens Svømmeklub            30.51   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            30.59   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            30.91   
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap            31.84   
Linnea Kobel  1996  Varberg Sim            31.91   
10  Johanna Niklasson  1996  Uddevalla Sim            32.29   
11  Benedicte Balslev  1997  Varberg Sim            32.77   
12  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02            32.91   
13  Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            33.08   
14  Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02            33.30   
15  Marie Håkansson  1992  Trollhättans Simsällskap            33.41   
16  Natalia Harackiewicz  1997  Haldens Svømmeklub            33.70   
17  Astrid Hörbäck  1997  Varberg Sim            34.00   
18  Lina Watz  1996  Karlstads Simsällskap            34.16   
19  Hanna Rostén  1997  Kungsbacka Simsällskap            34.80   
20  Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap            35.18   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            31.91   
Fanny Nilsson  1998  Simklubben Laxen            32.20   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene            32.67   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            32.98   
Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02            33.09   
Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            33.13   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            33.13   
Hanna Wrethander  1999  Simklubben Laxen            33.19   
Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap            33.21   
10  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            33.89   
11  Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen            34.27   
12  Linnéa Ivansson  1998  Kungsbacka Simsällskap            35.73   
13  Isabella Brogren  1999  Kungälvs Simsällskap            36.37   
14  Maja Wennroth  1998  Kungälvs Simsällskap            37.74   
15  Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap            39.20   
16  Regina Borg Wermäng  1999  Simklubben S 02            39.26   
Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg            30.31   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg            30.66   
Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim            31.75   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            32.35   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            32.84   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            32.91   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            33.14   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            33.23   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            33.29   
10  Aurora Oseland  2000  Haldens Svømmeklub            33.33   
11  Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            33.39   
12  Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            33.61   
13  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            33.70   
14  Clara Momats  2000  Örebro Simallians            33.78   
15  Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            33.93   
16  Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians            34.19   
17  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            34.23   
18  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            34.69   
19  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen            34.85   
20  Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap            34.97   
21  Synne Kristine Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            35.01   
22  Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            35.12   
23  Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim            35.18   
24  Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            35.25   
25  Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen            35.47   
26  Lovisa Erlandsson  2000  Kungsbacka Simsällskap            35.64   
27  Elin Norrman  2001  Simklubben Laxen            35.90   
28  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            36.07   
29  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            36.72   
30  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap            36.74   
31  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            36.77   
32  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            37.09   
33  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            37.32   
34  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap            37.58   
35  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            37.65   
36  Sabina Kurtovic  2000  Simklubben Elfsborg            37.89   
37  Alma Johansson  2001  Simklubben Elfsborg            37.91   
38  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap            38.20   
39  Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen            39.15   
40  Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap            39.20   
41  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            39.28   
42  Erika Grüneberger  2001  Simklubben Laxen            39.84   
43  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap            40.26   
44  Maja Gustavsson  2001  Uddevalla Sim            40.88   
45  Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            41.40   
46  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund            41.61   
47  Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap            42.17   
48  Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            43.23   
49  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            44.16   
50  Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            44.49   
51  Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            44.99   
52  Emma Svensson  2001  S77 Stenungsund            46.55   
Dagmar Cuperus  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            32.85   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            32.97   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians            33.45   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            33.53   
Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap            33.58   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen            33.84   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            34.13   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            34.34   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            35.05   
10  Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen            35.45   
11  Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap            36.46   
12  Emmy Johansson  2002  Kungälvs Simsällskap            36.49   
13  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen            36.81   
14  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            36.91   
15  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen            37.85   
16  Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg            38.09   
17  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap            38.50   
18  Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen            38.86   
19  Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap            39.28   
20  Frida Oseland  2002  Haldens Svømmeklub            39.46   
21  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            39.47   
22  Selma Avdic  2003  Simklubben S 02            39.61   
23  Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02            40.11   
24  Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap            41.46   
25  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            41.77   
26  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            42.12   
27  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            42.32   
28  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            42.85   
29  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            43.73   
30  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            44.59   
31  Julia Eklund  2002  Trollhättans Simsällskap            44.80   
32  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund            45.06   
33  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            45.51   
34  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            45.87   
35  Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            46.03   
36  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            46.62   
37  Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim            46.63   
38  Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            46.99   
39  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            48.58   
40  Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            50.19   
41  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            50.48   
42  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            50.62   
Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Tyra König  2002  Örebro Simallians            DNS   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            DSQ   
Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim            28.65   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim            29.17   
Christin Heina  1996  Simklubben S 02            29.61   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            30.50   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            31.74   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            31.76   
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap            32.72   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            31.07   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene            31.78   
Fanny Nilsson  1998  Simklubben Laxen            32.38   
Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02            32.63   
Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            33.30   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            33.33   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            33.33   
Hanna Wrethander  1999  Simklubben Laxen            33.43   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg            29.37   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg            30.17   
Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim            31.69   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            32.48   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            32.73   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            32.80   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            33.44   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            31.87   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            32.83   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians            33.09   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            33.22   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen            33.50   
Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap            33.90   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            34.47   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            34.85   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim            25.20   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            25.25   
Jesper Jonsson  1993  Uddevalla Sim            25.81   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            26.15   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.16   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            26.59   
André Gradin  1994  Örebro Simallians            26.60   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap            26.65   
Joakim Löfgren  1992  Simklubben Laxen            27.03   
Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            27.03   
11  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            27.10   
12  Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            27.11   
13  Niclas Hvalgren  1995  Simklubben Laxen            27.35   
14  Felix Nilsson  1990  Simklubben Laxen            27.56   
15  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            27.66   
16  Robin Sandgren  1997  Simklubben Laxen            27.67   
17  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            27.76   
18  William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            27.97   
19  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            28.27   
20  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap            28.61   
21  Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg            28.78   
22  Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim            28.82   
23  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim            29.00   
24  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            29.59   
25  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap            29.64   
26  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap            29.82   
27  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            30.07   
28  Lucas Daggert  1997  Örebro Simallians            32.16   
Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            26.64   
Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            27.10   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians            28.58   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            28.86   
Daniel Börjesson  1999  Uddevalla Sim            29.27   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            29.39   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02            29.47   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            29.62   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            29.96   
10  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            30.05   
11  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen            30.53   
12  Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap            30.98   
13  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02            31.09   
14  Herman Törnvall  1999  Örebro Simallians            31.43   
15  August Bremander  1999  Kungsbacka Simsällskap            31.78   
16  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            31.89   
17  Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap            32.10   
18  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            32.31   
19  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            32.38   
20  Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap            32.55   
21  Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap            32.75   
22  Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund            33.03   
23  Jonathan Fors  1998  Uddevalla Sim            33.34   
24  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap            35.44   
25  Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene            35.46   
26  Ole Morten Aasum  1999  Haldens Svømmeklub            35.71   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim            DNS   
Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            DNS   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            DNS   
Mårten Petersson  1998  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            27.56   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            27.92   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            28.05   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap            31.00   
Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap            31.07   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            31.43   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            31.52   
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            31.72   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            31.94   
10  Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap            32.67   
11  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            32.88   
12  Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            32.97   
13  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            33.24   
14  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            33.28   
15  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            33.72   
16  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap            34.20   
16  Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene            34.20   
18  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap            34.89   
19  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen            35.19   
20  Nam Do  2001  Simklubben Laxen            35.56   
21  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            35.71   
21  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap            35.71   
23  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap            36.23   
24  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            37.08   
25  Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim            37.89   
26  Anton Wallin  2000  Örebro Simallians            38.53   
27  Markus Börjesson  2001  Uddevalla Sim            39.02   
28  Mathias Johansson  2001  Kungälvs Simsällskap            39.16   
29  Noah Gustafsson  2000  Kungälvs Simsällskap            39.96   
30  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund            42.30   
31  Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            44.46   
32  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            44.83   
Carl-Ruben Sjulander  2001  Simklubben S 02            DNS   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians            DNS   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            32.38   
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen            32.87   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians            34.13   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen            34.83   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen            35.89   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            37.76   
Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen            38.61   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            39.46   
Momir Reljanovic  2002  Simklubben Laxen            39.73   
10  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            40.03   
11  Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians            40.39   
12  Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02            41.22   
13  Eskil Hansson  2003  Föreningen Ale Simmarna            42.22   
14  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            42.39   
15  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            44.78   
16  Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            44.93   
17  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            44.95   
18  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            45.24   
19  Olle Wising  2003  Trollhättans Simsällskap            48.32   
20  Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap            49.89   
21  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            55.93   
22  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            1:02.52   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Jesper Jonsson  1993  Uddevalla Sim            24.76   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            25.44   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            26.14   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.39   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap            26.55   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            26.65   
André Gradin  1994  Örebro Simallians            26.90   
Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            27.22   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            26.23   
Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            26.90   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            28.57   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians            29.33   
Daniel Börjesson  1999  Uddevalla Sim            29.52   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            29.63   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02            29.95   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            30.32   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            27.32   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            27.41   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            27.79   
Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap            30.11   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap            30.82   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            31.20   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            31.91   
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            32.18   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen            32.99   
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            33.25   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen            34.21   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen            34.55   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians            34.69   
Momir Reljanovic  2002  Simklubben Laxen            38.15   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            38.27   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            38.37   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Michelle Coleman  1993  Spårvägens Simförening            27.70   
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim            30.08   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02            32.57   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02            32.89   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            33.02   
Astrid Hörbäck  1997  Varberg Sim            33.31   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg Sim            33.34   
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap            33.72   
Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            34.29   
10  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02            34.55   
11  Helene Hafsrød Fredriksen  1997  Haldens Svømmeklub            34.60   
12  Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02            35.35   
13  Lina Watz  1996  Karlstads Simsällskap            35.60   
14  Marie Håkansson  1992  Trollhättans Simsällskap            37.28   
15  Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            37.69   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            32.73   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            34.04   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            34.05   
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim            35.36   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            35.57   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene            36.03   
Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap            38.25   
Louise Jensen  1999  Kungälvs Simsällskap            39.26   
Maja Wennroth  1998  Kungälvs Simsällskap            39.33   
10  Regina Borg Wermäng  1999  Simklubben S 02            40.51   
Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            32.06   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg            32.53   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            33.26   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians            34.28   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            34.95   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            35.10   
Michaela Johansson  2000  Varberg Sim            35.11   
Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap            35.35   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            35.64   
10  Aurora Oseland  2000  Haldens Svømmeklub            35.95   
11  Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg            36.06   
12  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen            36.30   
13  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            36.34   
13  Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians            36.34   
15  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            36.38   
16  Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            36.39   
17  Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            36.50   
18  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            38.17   
18  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund            38.17   
20  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap            38.21   
20  Salma Gabot  2001  Örebro Simallians            38.21   
22  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            38.55   
23  Felicia Thonander  2001  Föreningen Ale Simmarna            38.66   
24  Sabina Kurtovic  2000  Simklubben Elfsborg            39.53   
25  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap            39.61   
26  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02            39.87   
27  Lovisa Erlandsson  2000  Kungsbacka Simsällskap            40.02   
28  Evelina Rydén  2000  Örebro Simallians            40.05   
29  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            40.06   
30  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            40.33   
31  Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            40.34   
32  Nathalie Grahn  2000  Simklubben Laxen            40.39   
33  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            40.43   
34  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            40.46   
35  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap            41.20   
36  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            41.25   
37  Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap            41.73   
38  Alma Johansson  2001  Simklubben Elfsborg            42.08   
39  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            42.09   
40  Maja Gustavsson  2001  Uddevalla Sim            42.31   
41  Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsällskap            42.75   
42  Linnéa Ahlmark  2000  S77 Stenungsund            42.97   
43  Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            43.26   
44  Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund            43.63   
45  Alice Petrén  2001  Kungsbacka Simsällskap            43.89   
46  Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            46.02   
47  Julia Voss  2001  Kungsbacka Simsällskap            49.64   
Dagmar Cuperus  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Selma Back  2001  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            35.47   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen            36.00   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            36.36   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            36.44   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            36.64   
Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap            36.84   
Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap            37.17   
Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen            37.36   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            37.64   
10  Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund            37.71   
11  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            38.16   
12  Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02            38.68   
13  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            39.50   
14  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            39.93   
15  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            40.07   
16  Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02            40.10   
17  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap            40.21   
18  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen            40.74   
19  Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen            40.85   
20  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            40.98   
21  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            41.77   
22  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen            41.95   
23  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund            42.09   
24  Ida Berlin  2002  Simklubben S 02            42.29   
25  Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim            42.71   
26  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            42.79   
27  Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg            42.94   
28  Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap            43.73   
29  Tyra König  2002  Örebro Simallians            44.03   
30  Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02            44.06   
31  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            44.42   
32  Frida Lindstedt  2002  Simklubben S 02            45.33   
33  Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            45.35   
34  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            45.40   
35  Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02            45.42   
36  Ebba Björkman  2002  Kungsbacka Simsällskap            45.53   
37  Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap            46.06   
38  Julia Månsson  2002  Örebro Simallians            46.55   
39  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsällskap            46.90   
40  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            47.09   
41  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            47.25   
42  Julia Eklund  2002  Trollhättans Simsällskap            48.55   
43  Clara Ekenberg  2003  Simklubben S 02            48.84   
44  Sofia Hake  2003  Kungsbacka Simsällskap            49.22   
45  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            49.46   
46  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            49.49   
47  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            49.88   
48  Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            50.61   
49  Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            51.59   
50  Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            51.73   
51  Ella Fast  2003  Simklubben S 02            52.13   
52  Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            52.26   
53  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            52.44   
54  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            52.65   
55  Alva Sandgren Emet  2002  Kungsbacka Simsällskap            53.05   
56  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            55.64   
57  Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            58.45   
Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            DNS   
Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Michelle Coleman  1993  Spårvägens Simförening            27.51   
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim            30.00   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02            32.82   
Astrid Hörbäck  1997  Varberg Sim            33.07   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02            33.11   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            33.62   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg Sim            33.66   
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap            33.80   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            32.52   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            32.95   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            33.85   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene            35.08   
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim            35.96   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            36.01   
Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap            36.77   
Louise Jensen  1999  Kungälvs Simsällskap            38.93   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            31.65   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg            32.01   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            32.87   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians            34.43   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            35.29   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            35.39   
Michaela Johansson  2000  Varberg Sim            35.57   
Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap            35.61   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            34.48   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            35.12   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen            36.32   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            36.40   
Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen            36.50   
Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap            36.86   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            37.10   
Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap            37.22   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim            26.33   
Simon Sjödin  1986  Simklubben Neptun            26.75   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim            27.09   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            28.37   
Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund            28.89   
Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            29.07   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap            29.33   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            29.66   
André Gradin  1994  Örebro Simallians            30.16   
10  Robin Sandgren  1997  Simklubben Laxen            30.25   
11  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            30.86   
12  Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap            32.46   
13  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            33.60   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Isak Meding  1998  Örebro Simallians            29.14   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            29.61   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            30.46   
Daniel Börjesson  1999  Uddevalla Sim            31.22   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians            31.57   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            32.35   
Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap            32.55   
Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim            32.65   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            32.79   
10  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen            33.15   
11  Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap            33.44   
12  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            33.45   
13  Jonathan Fors  1998  Uddevalla Sim            34.16   
14  Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap            35.28   
15  Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap            35.74   
16  Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap            36.68   
17  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap            38.42   
18  Ole Morten Aasum  1999  Haldens Svømmeklub            39.86   
August Bremander  1999  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            29.48   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            31.54   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            32.57   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap            32.77   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            33.04   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians            33.83   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            34.15   
Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap            34.41   
Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap            34.56   
10  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap            35.59   
11  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            36.15   
12  Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim            36.45   
13  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            36.48   
14  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            36.67   
15  Markus Börjesson  2001  Uddevalla Sim            37.16   
16  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap            37.22   
17  Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap            37.26   
18  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund            37.54   
19  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            38.19   
20  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap            39.64   
21  Nam Do  2001  Simklubben Laxen            39.66   
22  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            39.72   
23  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap            40.45   
24  Noah Gustafsson  2000  Kungälvs Simsällskap            40.73   
25  Mathias Johansson  2001  Kungälvs Simsällskap            41.55   
26  Anton Wallin  2000  Örebro Simallians            41.95   
27  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap            42.13   
28  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            48.95   
Carl-Ruben Sjulander  2001  Simklubben S 02            DNS   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            34.33   
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen            35.70   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen            37.12   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians            37.92   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians            39.36   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            39.62   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians            39.84   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            40.06   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            41.04   
10  Isac Johansson  2002  Kungsbacka Simsällskap            41.06   
11  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            41.46   
12  Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen            41.65   
13  Eskil Hansson  2003  Föreningen Ale Simmarna            42.04   
14  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            42.08   
15  Edward Björkman  2002  Simklubben Laxen            42.38   
16  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            43.01   
17  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            43.04   
18  Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            43.37   
19  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            44.41   
20  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            44.71   
21  Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            49.73   
22  Olle Wising  2003  Trollhättans Simsällskap            50.28   
23  Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02            50.30   
24  Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap            50.98   
25  Eric Johansson  2004  Kungsbacka Simsällskap            51.58   
26  Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            51.60   
27  Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02            51.95   
28  Håkan Hekmati  2004  Simklubben S 02            52.28   
29  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            52.58   
30  Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            53.14   
31  Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            54.77   
32  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            57.62   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Simon Sjödin  1986  Simklubben Neptun            25.40   
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim            25.81   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            27.93   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            28.75   
Robin Sandgren  1997  Simklubben Laxen            29.63   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap            29.67   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Isak Meding  1998  Örebro Simallians            28.23   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            29.70   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians            30.01   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            30.14   
Daniel Börjesson  1999  Uddevalla Sim            31.55   
Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim            32.86   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            33.95   
Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap            34.28   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            29.37   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            30.38   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            31.96   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap            32.59   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            32.73   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians            33.19   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            33.41   
Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap            34.13   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            34.07   
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen            34.66   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen            35.76   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians            37.36   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians            38.13   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians            38.78   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            39.48   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            39.86   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Lina Berg  1996  Simklubben S 02            34.56   
Johanna Niklasson  1996  Uddevalla Sim            34.87   
Linnea Kobel  1996  Varberg Sim            37.21   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            38.43   
Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02            39.27   
Benedicte Balslev  1997  Varberg Sim            39.90   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap            40.03   
Henriette Solem Signebøen  1996  Haldens Svømmeklub            40.59   
Marie Håkansson  1992  Trollhättans Simsällskap            42.36   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            35.42   
Fanny Nilsson  1998  Simklubben Laxen            35.79   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            37.40   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            38.17   
Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap            38.99   
Amanda Göthlin  1998  Örebro Simallians            41.15   
Isabella Brogren  1999  Kungälvs Simsällskap            41.28   
Regina Borg Wermäng  1999  Simklubben S 02            42.84   
Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap            43.27   
10  Maja Wennroth  1998  Kungälvs Simsällskap            43.38   
11  Louise Jensen  1999  Kungälvs Simsällskap            44.34   
Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim            36.32   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg            37.18   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            37.66   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            37.78   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            37.85   
Synne Kristine Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            38.51   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            38.60   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            38.71   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            39.40   
10  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            39.47   
11  Clara Momats  2000  Örebro Simallians            39.90   
12  Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg            40.01   
13  Alma Johansson  2001  Simklubben Elfsborg            40.74   
14  Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            41.11   
15  Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            41.34   
16  Felicia Thonander  2001  Föreningen Ale Simmarna            42.02   
17  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            42.19   
18  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02            42.45   
19  Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians            42.64   
20  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            42.67   
21  Nathalie Grahn  2000  Simklubben Laxen            42.83   
22  Erika Grüneberger  2001  Simklubben Laxen            42.86   
23  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            43.43   
24  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            43.71   
25  Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap            43.84   
26  Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim            44.05   
27  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap            44.87   
28  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            44.93   
29  Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            45.82   
30  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            46.11   
31  Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            46.42   
32  Maja Gustavsson  2001  Uddevalla Sim            46.47   
33  Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            46.91   
34  Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund            47.04   
35  Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen            47.21   
36  Linnéa Ahlmark  2000  S77 Stenungsund            47.30   
37  Evelina Rydén  2000  Örebro Simallians            49.55   
38  Alice Petrén  2001  Kungsbacka Simsällskap            50.19   
39  Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsällskap            51.05   
40  Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap            53.11   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap            37.60   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            39.70   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            39.75   
Julia Månsson  2002  Örebro Simallians            40.88   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians            40.98   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            41.57   
Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg            42.24   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            42.33   
Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen            42.47   
10  Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen            42.92   
11  Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            43.04   
12  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen            43.15   
13  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap            43.16   
14  Ebba Björkman  2002  Kungsbacka Simsällskap            44.37   
15  Frida Oseland  2002  Haldens Svømmeklub            44.52   
16  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            44.88   
17  Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund            44.91   
18  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen            44.96   
19  Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap            45.73   
20  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen            45.78   
21  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            46.18   
22  Ida Berlin  2002  Simklubben S 02            46.52   
23  Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02            46.66   
24  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            47.62   
25  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            47.79   
26  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            48.02   
27  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            48.10   
28  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            49.69   
29  Julia Eklund  2002  Trollhättans Simsällskap            50.70   
30  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            51.04   
31  Alva Sandgren Emet  2002  Kungsbacka Simsällskap            51.14   
31  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            51.14   
33  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsällskap            52.89   
34  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            53.80   
35  Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            54.28   
36  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            54.48   
37  Sofia Hake  2003  Kungsbacka Simsällskap            54.69   
38  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            54.90   
39  Clara Ekenberg  2003  Simklubben S 02            55.58   
40  Ella Fast  2003  Simklubben S 02            56.86   
41  Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            57.00   
42  Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            57.72   
43  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            57.79   
44  Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            58.63   
45  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            1:00.89   
Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            DNS   
Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians            DNS   
Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            DNS   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen            DNF   
Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            DSQ   
Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Lina Berg  1996  Simklubben S 02            34.02   
Johanna Niklasson  1996  Uddevalla Sim            34.10   
Linnea Kobel  1996  Varberg Sim            36.96   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            37.27   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap            39.44   
Benedicte Balslev  1997  Varberg Sim            39.95   
Marie Håkansson  1992  Trollhättans Simsällskap            42.07   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            34.99   
Fanny Nilsson  1998  Simklubben Laxen            35.37   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            37.80   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            38.63   
Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap            39.10   
Amanda Göthlin  1998  Örebro Simallians            40.78   
Isabella Brogren  1999  Kungälvs Simsällskap            41.43   
Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap            43.32   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Linnea Dunberg  2000  Varberg Sim            36.67   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg            36.88   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            37.13   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            37.20   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            37.85   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            38.44   
Synne Kristine Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            39.00   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            39.65   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap            37.24   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            37.49   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            38.98   
Julia Månsson  2002  Örebro Simallians            39.03   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            39.63   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians            40.21   
Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg            41.87   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            42.30   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            28.29   
Felix Nilsson  1990  Simklubben Laxen            29.52   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim            29.77   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap            30.26   
Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg            30.31   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            30.35   
Noa Koch  1996  Uddevalla Sim            30.46   
Joakim Löfgren  1992  Simklubben Laxen            31.07   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            31.18   
10  Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            31.33   
11  Jakob Sundén  1995  Varberg Sim            31.56   
12  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            32.42   
13  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            33.82   
14  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap            35.16   
15  Johann Gaupen Berg  1997  Haldens Svømmeklub            36.04   
16  Lucas Daggert  1997  Örebro Simallians            37.26   
17  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            40.45   
Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            30.70   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap            32.74   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim            33.62   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            33.66   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            35.17   
Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap            35.58   
Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap            35.94   
Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02            36.08   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            36.34   
10  Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            37.39   
11  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            37.51   
12  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            37.66   
13  Jonathan Fors  1998  Uddevalla Sim            38.05   
14  Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap            38.24   
15  Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene            38.79   
16  Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund            39.84   
17  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap            42.44   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            32.87   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            33.04   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            34.23   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            34.43   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            34.99   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            35.09   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            35.77   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            36.80   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            37.33   
10  Nam Do  2001  Simklubben Laxen            37.77   
11  Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap            37.88   
12  Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            38.64   
13  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap            38.88   
14  Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene            39.59   
15  Erik Josefson  2000  Varberg Sim            39.68   
16  Aksel Dagberg  2000  Kungälvs Simsällskap            40.15   
17  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap            41.12   
18  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap            41.37   
19  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap            41.42   
20  Noah Gustafsson  2000  Kungälvs Simsällskap            42.11   
21  Markus Börjesson  2001  Uddevalla Sim            42.21   
22  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap            42.55   
23  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            42.65   
24  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            45.52   
25  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap            48.10   
Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen            37.44   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen            40.84   
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            41.22   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians            41.94   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            43.39   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen            43.44   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            43.92   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            44.51   
Momir Reljanovic  2002  Simklubben Laxen            44.61   
10  Isac Johansson  2002  Kungsbacka Simsällskap            44.69   
11  Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            44.90   
12  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            45.45   
13  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            46.15   
14  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            46.82   
15  Edward Björkman  2002  Simklubben Laxen            49.04   
16  Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            51.04   
17  Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            51.38   
18  Olle Wising  2003  Trollhättans Simsällskap            52.00   
19  Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            52.98   
20  Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            53.09   
21  Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02            53.83   
22  Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            53.99   
23  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            54.10   
24  Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap            54.13   
25  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            55.74   
26  Eric Johansson  2004  Kungsbacka Simsällskap            56.81   
27  Håkan Hekmati  2004  Simklubben S 02            57.95   
28  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            1:03.19   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            28.53   
Felix Nilsson  1990  Simklubben Laxen            29.36   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap            29.70   
Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg            30.48   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            30.50   
Noa Koch  1996  Uddevalla Sim            30.72   
Joakim Löfgren  1992  Simklubben Laxen            30.93   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            31.11   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            30.33   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap            32.54   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            33.65   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim            34.02   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            34.20   
Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02            35.61   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            36.57   
Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            32.11   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            32.43   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            32.88   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            34.11   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            34.26   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            34.39   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            35.09   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            36.92   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen            37.06   
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            39.97   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen            40.05   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians            42.39   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen            42.98   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            43.27   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            43.38   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            43.99   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Michelle Coleman  1993  Spårvägens Simförening            25.83   
Christin Heina  1996  Simklubben S 02            27.28   
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim            27.30   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            27.81   
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap            28.33   
Johanna Niklasson  1996  Uddevalla Sim            28.44   
Sofie Forsstrøm  1997  Haldens Svømmeklub            28.61   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim            28.63   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02            29.01   
10  Elin Kvarnemar  1995  Varberg Sim            29.16   
11  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            29.31   
12  Astrid Hörbäck  1997  Varberg Sim            29.37   
13  Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02            30.16   
14  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            30.31   
15  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02            30.55   
16  Hanna Rostén  1997  Kungsbacka Simsällskap            30.71   
17  Marie Håkansson  1992  Trollhättans Simsällskap            30.78   
18  Lina Watz  1996  Karlstads Simsällskap            30.91   
19  Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            31.00   
20  Helene Hafsrød Fredriksen  1997  Haldens Svømmeklub            31.08   
21  Natalia Harackiewicz  1997  Haldens Svømmeklub            31.46   
22  Benedicte Balslev  1997  Varberg Sim            31.57   
23  Henriette Solem Signebøen  1996  Haldens Svømmeklub            31.59   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            28.89   
Hanna Wrethander  1999  Simklubben Laxen            30.16   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene            30.42   
Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            30.55   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            30.64   
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim            30.66   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            30.73   
Linnéa Ivansson  1998  Kungsbacka Simsällskap            31.00   
Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02            31.22   
10  Isabella Brogren  1999  Kungälvs Simsällskap            31.28   
11  Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap            31.38   
12  Ida-Linn Silfors  1999  Kungsbacka Simsällskap            31.61   
13  Maja Wennroth  1998  Kungälvs Simsällskap            32.63   
14  Louise Jensen  1999  Kungälvs Simsällskap            32.64   
15  Amanda Göthlin  1998  Örebro Simallians            32.68   
16  Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap            33.03   
17  Regina Borg Wermäng  1999  Simklubben S 02            33.12   
Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg            28.56   
Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg            28.56   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            28.93   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            29.03   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            29.27   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            29.99   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            30.45   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians            30.49   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            30.53   
10  Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            30.58   
11  Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap            30.67   
12  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            30.81   
13  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen            30.97   
14  Elin Norrman  2001  Simklubben Laxen            31.04   
15  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            31.22   
16  Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            31.29   
17  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            31.33   
18  Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            31.36   
19  Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap            31.56   
20  Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians            31.62   
21  Michaela Johansson  2000  Varberg Sim            31.64   
22  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen            31.65   
23  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            31.79   
24  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap            31.81   
25  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            32.04   
26  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            32.09   
27  Synne Kristine Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            32.15   
28  Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen            32.19   
29  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            32.31   
30  Anna Hamrin  2000  Kungsbacka Simsällskap            32.69   
31  Lovisa Erlandsson  2000  Kungsbacka Simsällskap            32.70   
32  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            32.91   
33  Sabina Kurtovic  2000  Simklubben Elfsborg            32.97   
34  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            33.14   
35  Amanda Böhn  2001  Simklubben S 02            33.54   
36  Felicia Thonander  2001  Föreningen Ale Simmarna            33.59   
37  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap            33.72   
38  Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            33.90   
39  Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            33.93   
40  Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            34.07   
41  Alma Johansson  2001  Simklubben Elfsborg            34.10   
41  Nathalie Grahn  2000  Simklubben Laxen            34.10   
43  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap            34.23   
44  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund            34.31   
45  Erika Grüneberger  2001  Simklubben Laxen            34.46   
46  Evelina Rydén  2000  Örebro Simallians            34.60   
46  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02            34.60   
48  Salma Gabot  2001  Örebro Simallians            34.64   
49  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            34.73   
50  Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen            35.09   
51  Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            35.74   
52  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            36.00   
53  Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            36.14   
54  Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap            37.34   
55  Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsällskap            37.99   
56  Emma Svensson  2001  S77 Stenungsund            38.33   
57  Linnéa Ahlmark  2000  S77 Stenungsund            38.44   
58  Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund            39.79   
Dagmar Cuperus  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Selma Back  2001  Haldens Svømmeklub            DNS   
Aurora Oseland  2000  Haldens Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            30.12   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            30.46   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            30.47   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen            30.71   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians            30.95   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            30.95   
Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap            31.00   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            32.32   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            32.34   
10  Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            32.64   
11  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen            32.83   
12  Frida Oseland  2002  Haldens Svømmeklub            32.88   
13  Emmy Johansson  2002  Kungälvs Simsällskap            32.97   
14  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            33.14   
15  Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap            33.20   
16  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap            33.32   
17  Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund            33.42   
18  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            33.46   
19  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            33.82   
20  Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen            34.08   
21  Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg            34.19   
22  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            34.29   
23  Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02            34.35   
24  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen            34.68   
25  Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen            34.82   
26  Selma Avdic  2003  Simklubben S 02            34.90   
27  Frida Lindstedt  2002  Simklubben S 02            34.94   
28  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            35.01   
29  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            35.06   
30  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            35.14   
31  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen            35.18   
32  Ebba Björkman  2002  Kungsbacka Simsällskap            35.25   
33  Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap            35.81   
34  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund            35.88   
35  Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02            36.06   
36  Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            36.65   
37  Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02            37.52   
38  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            38.81   
39  Tyra König  2002  Örebro Simallians            38.99   
40  Julia Månsson  2002  Örebro Simallians            39.46   
41  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            39.99   
42  Julia Eklund  2002  Trollhättans Simsällskap            40.27   
43  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            40.70   
44  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            40.88   
45  Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            41.09   
46  Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02            41.66   
47  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            41.91   
48  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            42.19   
49  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            42.38   
50  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            43.33   
51  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            43.83   
52  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            44.15   
Clara Ekenberg  2003  Simklubben S 02            DNS   
Ella Fast  2003  Simklubben S 02            DNS   
Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Michelle Coleman  1993  Spårvägens Simförening            25.19   
Christin Heina  1996  Simklubben S 02            26.90   
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim            27.15   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim            28.23   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            28.50   
Johanna Niklasson  1996  Uddevalla Sim            28.51   
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap            28.54   
Sofie Forsstrøm  1997  Haldens Svømmeklub            28.95   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            28.35   
Hanna Wrethander  1999  Simklubben Laxen            29.66   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene            29.90   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            29.91   
Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            29.94   
Linnéa Ivansson  1998  Kungsbacka Simsällskap            31.03   
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim            31.21   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            31.24   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg            28.28   
Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg            28.34   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            28.75   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            28.92   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            29.11   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            29.27   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians            29.96   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            30.06   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            29.21   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            29.82   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen            29.83   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            29.85   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            30.09   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians            30.30   
Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap            30.48   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            32.32   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Stefan Nystrand  1981  Spårvägens Simförening            23.25   
Jesper Jonsson  1993  Uddevalla Sim            23.90   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim            23.94   
Lars Frölander  1974  Linköpings Allmänna SS            24.29   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            24.38   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap            24.61   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            24.67   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            24.72   
Joakim Löfgren  1992  Simklubben Laxen            24.84   
10  Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            24.88   
11  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            24.92   
12  Niclas Hvalgren  1995  Simklubben Laxen            25.03   
13  Robin Sandgren  1997  Simklubben Laxen            25.43   
14  Felix Nilsson  1990  Simklubben Laxen            25.60   
15  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            25.74   
16  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap            25.88   
17  Jakob Sundén  1995  Varberg Sim            26.05   
18  Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund            26.23   
19  Johann Gaupen Berg  1997  Haldens Svømmeklub            26.26   
20  Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg            26.31   
21  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim            26.42   
22  William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            26.43   
23  Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim            27.13   
24  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap            27.32   
25  Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap            27.34   
26  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            27.58   
27  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            28.53   
28  Lucas Daggert  1997  Örebro Simallians            29.67   
André Gradin  1994  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Mårten Petersson  1998  Simklubben Laxen            26.10   
Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            26.14   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            26.36   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap            26.56   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02            26.71   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim            26.80   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            26.82   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            26.96   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians            27.26   
10  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            27.42   
11  Anton Schough  1998  Örebro Simallians            27.49   
12  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            27.64   
13  Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap            27.73   
14  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            27.94   
15  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            28.57   
16  Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap            28.78   
17  Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap            28.87   
18  Jonathan Fors  1998  Uddevalla Sim            28.97   
18  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02            28.97   
20  Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap            29.06   
21  Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap            29.07   
22  Herman Törnvall  1999  Örebro Simallians            29.15   
23  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen            29.20   
23  Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap            29.20   
25  August Bremander  1999  Kungsbacka Simsällskap            30.79   
26  Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene            30.80   
27  Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund            31.08   
28  Ole Morten Aasum  1999  Haldens Svømmeklub            31.53   
29  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap            32.53   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            25.52   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            26.10   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            26.51   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            28.21   
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            28.41   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians            28.56   
Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap            28.57   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            28.64   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap            28.70   
10  Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            28.93   
11  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            29.01   
12  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap            29.09   
13  Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            29.65   
14  Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene            29.84   
15  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            29.96   
16  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            30.12   
17  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            30.31   
18  Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap            30.65   
19  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap            30.71   
20  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            30.76   
21  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap            30.80   
22  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            31.06   
23  Mathias Johansson  2001  Kungälvs Simsällskap            31.69   
24  Markus Börjesson  2001  Uddevalla Sim            32.11   
25  Anton Wallin  2000  Örebro Simallians            32.18   
25  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap            32.18   
27  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen            32.44   
28  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            32.60   
29  Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim            32.64   
30  Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            32.67   
31  Noah Gustafsson  2000  Kungälvs Simsällskap            32.90   
32  Nam Do  2001  Simklubben Laxen            33.09   
33  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap            33.16   
34  Aksel Dagberg  2000  Kungälvs Simsällskap            33.29   
35  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            33.43   
36  Erik Josefson  2000  Varberg Sim            34.18   
37  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap            35.17   
38  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund            35.35   
39  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            39.12   
Carl-Ruben Sjulander  2001  Simklubben S 02            DNS   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen            29.32   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians            30.41   
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            30.46   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen            31.97   
Isac Johansson  2002  Kungsbacka Simsällskap            32.40   
Momir Reljanovic  2002  Simklubben Laxen            32.97   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            33.27   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians            33.58   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen            33.88   
10  Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians            34.00   
11  Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen            34.25   
12  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            34.43   
13  Eskil Hansson  2003  Föreningen Ale Simmarna            34.80   
14  Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            34.95   
15  Edward Björkman  2002  Simklubben Laxen            35.13   
16  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            35.50   
17  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            35.86   
17  Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            35.86   
19  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            36.35   
20  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            36.43   
21  Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            39.13   
22  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            39.28   
23  Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            39.41   
24  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            40.90   
25  Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap            42.14   
26  Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            42.78   
27  Eric Johansson  2004  Kungsbacka Simsällskap            43.02   
28  Olle Wising  2003  Trollhättans Simsällskap            43.78   
29  Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            44.23   
30  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            45.16   
31  Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            45.57   
32  Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02            46.89   
33  Håkan Hekmati  2004  Simklubben S 02            50.17   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Stefan Nystrand  1981  Spårvägens Simförening            23.21   
Jesper Jonsson  1993  Uddevalla Sim            23.65   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            23.65   
Lars Frölander  1974  Linköpings Allmänna SS            23.90   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap            24.65   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            24.74   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            25.03   
Joakim Löfgren  1992  Simklubben Laxen            25.09   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Mårten Petersson  1998  Simklubben Laxen            25.61   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            25.80   
Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            26.06   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap            26.34   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02            26.38   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim            26.89   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            26.97   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            27.26   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            24.78   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            24.92   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            26.46   
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            27.62   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            28.03   
Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap            28.14   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            28.44   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians            28.78   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen            28.44   
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            29.56   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians            30.19   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen            30.64   
Isac Johansson  2002  Kungsbacka Simsällskap            31.22   
Momir Reljanovic  2002  Simklubben Laxen            33.27   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            33.77   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians            33.80   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Dam A-B, Finaler 0 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    1:11.85  2:31.07  3:58.65    5:04.70   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:08.02  2:24.93  3:57.42    5:05.31   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:12.79  2:30.58  4:04.72    5:15.15   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    1:11.89  2:35.93  4:09.89    5:24.46   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    1:16.35  2:46.19  4:12.59    5:26.72   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    1:17.91  3:30.65  4:57.58    5:34.77   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    1:18.60  3:32.70  4:58.50    5:36.23   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    1:15.21  2:44.52  4:21.93    5:41.86   
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    1:18.56  3:33.15  5:05.85    5:45.05   
                     
 
Gren 10, 400m Medley Herr A-B, Finaler 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











Simon Sjödin  1986  Simklubben Neptun    58.41  2:02.46  3:15.24    4:14.64   
Jesper Svensson  1990  Uddevalla Sim    1:01.77  2:14.50  3:39.50    4:48.90   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    1:07.34  2:24.46  3:51.28    5:02.12   
Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim    1:08.28  2:35.05  4:07.23    5:17.84   
                     
 
Gren 10, 400m Medley Herr A-B, Finaler 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    1:07.70  2:23.94  3:48.68    4:53.83   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    1:09.42  3:06.54  4:57.07    4:57.07   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    1:08.49  3:12.89  4:32.93    5:07.19   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    1:11.41  2:34.01  4:00.69    5:14.26   
Daniel Börjesson  1999  Uddevalla Sim    1:10.64  2:32.22  4:05.62    5:19.01   
Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim    1:14.64  2:37.25  4:12.35    5:23.13   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer D, Finaler 0 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap    36.13        1:14.15   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    34.45        1:14.49   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    35.91        1:16.95   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians    35.99        1:17.65   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    36.83        1:18.05   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    34.44        1:19.00   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    37.40        1:19.88   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    36.75        1:21.60   
Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen    38.10        1:21.95   
10  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    38.22        1:22.62   
11  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    39.21        1:23.93   
12  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    38.72        1:24.88   
13  Emmy Johansson  2002  Kungälvs Simsällskap    39.61        1:24.89   
14  Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    39.16        1:25.51   
15  Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen    40.20        1:25.76   
16  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    39.71        1:26.47   
17  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    40.63        1:26.71   
18  Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap    41.05        1:27.09   
19  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    41.41        1:27.83   
20  Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen    41.81        1:28.59   
21  Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02    39.28        1:29.09   
22  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen    42.04        1:30.35   
23  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    43.34        1:33.18   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar D, Finaler 0 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    33.74        1:10.95   
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    34.26        1:15.28   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    37.28        1:18.51   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    36.64        1:19.26   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen    36.74        1:20.24   
Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen    38.88        1:24.63   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    39.92        1:25.06   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    41.23        1:25.55   
Isac Johansson  2002  Kungsbacka Simsällskap    41.27        1:26.63   
10  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    40.87        1:27.04   
11  Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    40.73        1:27.05   
12  Momir Reljanovic  2002  Simklubben Laxen    1:28.24        1:28.24   
13  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    42.10        1:28.45   
14  Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    1:29.25        1:29.25   
15  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    43.14        1:29.55   
16  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    1:29.69        1:29.69   
17  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    41.32        1:30.63   
18  Eskil Hansson  2003  Föreningen Ale Simmarna    40.75        1:32.22   
19  Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    41.97        1:32.64   
20  Edward Björkman  2002  Simklubben Laxen    1:34.14        1:34.14   
21  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    1:34.31        1:34.31   
22  Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02    1:34.64        1:34.64   
23  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    1:42.71        1:42.71   
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 13, 4X100m Frisim Dam A-B-C, Finaler 0 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











S02 Damer Lag 1  1996  Simklubben S 02            4:02.22   
  Christin Heina  1996      28.63  59.35      59.35   
  Lina Berg  1996      30.47  1:02.77      2:02.12   
  Erica Dahlgren  1997      28.01  58.89      3:01.01   
  Ebba Hellström  1992      29.83  1:01.21      4:02.22   
                     
Uddevalla Damer 1  Uddevalla Sim            4:04.32   
  Amanda Andersson  1996      29.35  1:00.34      1:00.34   
  Felicia Andersson  1997      28.83  1:01.68      2:02.02   
  Hilda Andersson  1999      29.44  1:01.64      3:03.66   
  Johanna Niklasson  1996      28.62  1:00.66      4:04.32   
                     
Elfsborg Damer [1915]  Simklubben Elfsborg            4:10.70   
  Emelie Melin  2000      30.39  1:03.02      1:03.02   
  Alice Palmkvist  2000      30.04  1:03.06      2:06.08   
  Tilda Öman  2000      30.15  1:02.81      3:08.89   
  Michelle Berntsson  2000      28.94  1:01.81      4:10.70   
                     
S02 Damer Lag 2  1998  Simklubben S 02            4:14.60   
  Pernilla Lindberg  1994      30.85  1:03.47      1:03.47   
  Tilde Lundmark  1995      29.91  1:03.74      2:07.21   
  Julia Bellvik  1996      29.47  1:01.80      3:09.01   
  Linnea Kaldrup  1996      30.54  1:05.59      4:14.60   
                     
Ösa Damer Lag 1  1999  Örebro Simallians            4:18.85   
  Isabelle Fredriksson  1999      1:02.96  1:33.48      1:33.48   
  Lina Nederman  2000      34.22  1:05.47      2:38.95   
  Ida Nederman  2000      33.50  1:04.49      3:43.44   
  Clara Momats  2000      35.41  35.41      4:18.85   
                     
Hsk Jenter 1  Haldens Svømmeklub            4:19.34   
  Aurora Oseland  2000      31.20  1:06.86      1:06.86   
  Sofie Forsstrøm  1997      29.12  1:01.15      2:08.01   
  Helene Hafsrød Fredriksen  1997      30.83  1:05.00      3:13.01   
  Henriette Solem Signebøen  1996      31.93  1:06.33      4:19.34   
                     
Sjöbo SS Damer  Sjöbo Simsällskap            4:20.14   
  Lina Sjöholm  2000      30.84  1:03.81      1:03.81   
  Emmy Jonsson  2001      31.42  1:06.84      2:10.65   
  Therese Svensson  1991      31.20  1:07.73      3:18.38   
  Erica Sjöholm  1997      29.65  1:01.76      4:20.14   
                     
Uddevalla Damer 2  Uddevalla Sim            4:21.69   
  Matilda Larsson  1998      30.86  1:04.19      1:04.19   
  Fanny Aronsson  2000      1:05.94  1:37.18      2:41.37   
  Thilda Larsson  1999      34.28  1:05.19      3:46.56   
  Maja Palmqvist  1998      35.13  35.13      4:21.69   
                     
Elfsborg Damer [1916]  Simklubben Elfsborg            4:27.78   
  Sofie Wirfalk  2000      1:04.27  1:34.98      1:34.98   
  Emma Dubo  1999      34.27  1:06.22      2:41.20   
  Linnéa Fahlberg  1998      36.13  1:09.79      3:50.99   
  Filippa Trollsfjord  2001      36.79  36.79      4:27.78   
                     
10  Trollhättan Tjejer Lag1  Trollhättans Simsällskap            4:29.95   
  Elin Lokrantz  2000      31.59  1:05.57      1:05.57   
  Amanda Johansson  1997      34.01  1:11.58      2:17.15   
  Kajsa Svensson  2000      32.88  1:09.61      3:26.76   
  Olivia Rudqvist  2000      30.40  1:03.19      4:29.95   
                     
11  SK Laxen Damer 1  Simklubben Laxen            4:30.92   
  Hanna Wrethander  1999      1:05.58  1:37.00      1:37.00   
  Fanny Nilsson  1998      34.66  1:07.61      2:44.61   
  Moa Bergstedt  2000      37.52  1:09.95      3:54.56   
  Josefine Pålsson  1999      36.36  36.36      4:30.92   
                     
12  Uddevalla Damer 3  Uddevalla Sim            4:37.71   
  Gabriella Sanftleben  1999      1:07.35  1:39.39      1:39.39   
  Elin Gustafson  1999      35.05  1:11.90      2:51.29   
  Linnea Kihlberg  2001      39.66  1:11.37      4:02.66   
  Annie Strömberg  2001      35.05  35.05      4:37.71   
                     
13  Trollhättan Tjejer Lag2  Trollhättans Simsällskap            4:40.21   
  Lovisa Faarinen  1999      34.37  1:11.62      1:11.62   
  Marie Håkansson  1992      31.23  1:06.43      2:18.05   
  Melina Robertsson  2001      34.87  1:13.35      3:31.40   
  Annie Lätt  2001      32.85  1:08.81      4:40.21   
                     
14  Elfsborg Damer [1917]  Simklubben Elfsborg            5:02.36   
  Sabina Kurtovic  2000      35.22  1:14.30      1:14.30   
  Elin Trollsfjord  2001      34.80  1:14.70      2:29.00   
  Alma Johansson  2001      36.42  1:15.64      3:44.64   
  Hannah Lornell  2000      34.96  1:17.72      5:02.36   
                     
15  Uddevalla Damer 4  Uddevalla Sim            5:06.75   
  Tilda Nilsson  2001      35.45  1:14.00      1:14.00   
  Wilma Dahlberg  2001      36.00  1:16.54      2:30.54   
  Amanda Tabarte  2001      35.35  1:16.17      3:46.71   
  Matilda Fransson  2000      37.69  1:20.04      5:06.75   
                     
16  S 77 Damer  S77 Stenungsund            5:30.76   
  Ellen Olofsson  2000      36.49  1:17.62      1:17.62   
  Elina Ryding  2000      40.24  1:25.57      2:43.19   
  Linnéa Ahlmark  2000      40.83  1:24.69      4:07.88   
  Emma Svensson  2001      38.50  1:22.88      5:30.76   
                     
Hsk Jenter 2  Haldens Svømmeklub            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Kungsbacka Damer Lag 1  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
  Felicia Hallingborn-Ask  1999                 
  Emma Wetteskog  2001                 
  Anna Hamrin  2000                 
  Lovisa Erlandsson  2000              DNS   
                     
Kungsbacka Damer Lag 2  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 14, 4X100m Frisim Herr A-B-C, Finaler 0 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











Uddevalla Herrar 1  Uddevalla Sim            3:29.36   
  Noa Koch  1996      27.34  57.26      57.26   
  Gulliver Koch  1992      24.69  51.69      1:48.95   
  Fredrich Risebrandt  1992      24.15  50.94      2:39.89   
  Mattias Carlsson  1990      23.76  49.47      3:29.36   
                     
Uddevalla Herrar 2  Uddevalla Sim            3:30.64   
  Kalle Svensson  1997      26.55  54.93      54.93   
  Jesper Svensson  1990      25.18  53.03      1:47.96   
  Jesper Jonsson  1993      23.63  49.08      2:37.04   
  Emil Palmqvist  1990      24.85  53.60      3:30.64   
                     
SK Laxen Herrar  Simklubben Laxen            3:33.80   
  John Olsson  1995      26.28  53.94      53.94   
  Teodor Widerberg  1998      25.31  54.13      1:48.07   
  Mikael Blum  1995      25.12  53.18      2:41.25   
  Joakim Löfgren  1992      24.56  52.55      3:33.80   
                     
Karlstad Herrar [lag1]  Karlstads Simsällskap            3:43.14   
  Oskar Olsson  1995      27.25  57.08      57.08   
  Johan Rydahl  2001      25.60  54.51      1:51.59   
  Niclas Lindow  1999      27.14  56.30      2:47.89   
  Adam Albringer  1999      26.47  55.25      3:43.14   
                     
SK Laxen Herrar 2  Simklubben Laxen            3:43.97   
  Robin Sandgren  1997      27.03  56.30      56.30   
  Niclas Hvalgren  1995      25.92  55.58      1:51.88   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      26.56  56.13      2:48.01   
  Mårten Petersson  1998      26.06  55.96      3:43.97   
                     
Elfsborg Herrar [1915]  Simklubben Elfsborg            3:53.24   
  Emil Hammarlund  1995      27.06  56.53      56.53   
  William Reinholdsson  1997      27.77  56.87      1:53.40   
  Melker Olsson  2000      27.53  58.60      2:52.00   
  Anton Lornell  1998      28.85  1:01.24      3:53.24   
                     
Uddevalla Herrar 3  Uddevalla Sim            3:55.28   
  Simon Bodestig  1996      27.86  58.73      58.73   
  Navid Fageeh  1997      29.02  1:01.37      2:00.10   
  Steven Angelo Larsson  1998      25.88  55.53      2:55.63   
  Victor Engqvist  1997      27.68  59.65      3:55.28   
                     
Ösa Herrar  1994  Örebro Simallians            3:58.12   
  Anton Schough  1998      28.39  58.68      58.68   
  André Gradin  1994      25.97  56.59      1:55.27   
  Isak Meding  1998      27.94  58.56      2:53.83   
  Lucas Daggert  1997      30.17  1:04.29      3:58.12   
                     
SK Laxen Herrar 3  Simklubben Laxen            4:00.20   
  Felix Nilsson  1990      27.25  57.02      57.02   
  Dennis Dukic  2000      27.19  56.27      1:53.29   
  Alexander Madarov  1999      29.61  1:03.98      2:57.27   
  Gunnar Widerberg  2000      28.99  1:02.93      4:00.20   
                     
10  Uddevalla Herrar 4  Uddevalla Sim            4:08.45   
  Rick Cuperus  1999      30.47  1:02.59      1:02.59   
  Albin Robertsson  1998      30.70  1:05.04      2:07.63   
  Daniel Börjesson  1999      27.69  58.83      3:06.46   
  Martin Andersson  1998      29.20  1:01.99      4:08.45   
                     
11  Kungälv Herrar 2  1993  Kungälvs Simsällskap            4:11.08   
  Robert Sjöberg  1998      29.53  1:02.56      1:02.56   
  Filip Johansson  2000      30.49  1:05.30      2:07.86   
  Benjamin Gabrielsson  1999      29.39  1:03.38      3:11.24   
  Fredrik Emanuelsson  1999      27.92  59.84      4:11.08   
                     
12  Sjöbo SS Herrar  Sjöbo Simsällskap            4:12.24   
  Simon Tufvesson  1999      30.15  1:02.63      1:02.63   
  Isak Larsson  2000      27.04  57.99      2:00.62   
  Alfred Persson  2000      30.74  1:05.10      3:05.72   
  Oscar Olsson  1999      30.84  1:06.52      4:12.24   
                     
13  S 77 Herrar  S77 Stenungsund            4:12.74   
  Jacob Alexandersson  1995      29.73  1:02.14      1:02.14   
  Linus Holmdahl  2001      32.03  1:06.91      2:09.05   
  Jesper Holmdahl  1999      30.66  1:05.52      3:14.57   
  Marcus Alexandersson  1997      27.81  58.17      4:12.74   
                     
14  Elfsborg Herrar [1916]  Simklubben Elfsborg            4:20.28   
  William Westerlund Holappa  1999      29.94  1:01.44      1:01.44   
  Viktor Johansson  1999      28.25  59.43      2:00.87   
  Jonathan Arvidsson  2000      31.90  1:07.32      3:08.19   
  Albin Svenneby  2001      34.41  1:12.09      4:20.28   
                     
15  Uddevalla Herrar 5  Uddevalla Sim            4:27.59   
  Oskar Robertsson  2000      30.82  1:04.29      1:04.29   
  Jesper Simonsson  2000      29.38  1:02.99      2:07.28   
  Edwin Larsson  2001      33.64  1:10.68      3:17.96   
  Markus Börjesson  2001      33.20  1:09.63      4:27.59   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Frisim Dam D, Finaler 0 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Ösa Damer Lag 1  2002  Örebro Simallians            2:03.61   
  Emma Cullberg  2002      29.88        29.88   
  Miriam Langarap  2002      30.08        59.96   
  Cornelia Johansson  2003      32.62        1:32.58   
  Josefine Åhlund  2002      31.03        2:03.61   
                     
SK Laxen Damer [2002]  2002  Simklubben Laxen            2:06.10   
  Tilde Morin  2002      30.72        30.72   
  Petronella Ottosson  2002      33.79        1:04.51   
  Elsa Wahlbeck  2002      32.74        1:37.25   
  Mellie Wijk  2002      28.85        2:06.10   
                     
S77 Tjejer  2002  S77 Stenungsund            2:13.49   
  Alva Back  2002      32.23        32.23   
  Emmy Johansson  2002      33.25        1:05.48   
  Wilma Bergman  2002      35.43        1:40.91   
  Lisa Bergman  2002      32.58        2:13.49   
                     
Karlstad Damer [2002]  2002  Karlstads Simsällskap            2:14.81   
  Linnéa Englund  2003      30.37        30.37   
  Isabelle Rydahl  2003      32.11        1:02.48   
  Michelle Träff  2002      35.00        1:37.48   
  Ingrid Hellgren  2003      37.33        2:14.81   
                     
Uddevalla Damer 1  2002  Uddevalla Sim            2:15.33   
  Linnea Persson  2002      30.16        30.16   
  Marit Cuperus  2002      35.61        1:05.77   
  Tea Wilenius  2002      35.91        1:41.68   
  Emilia Simonsson  2002      33.65        2:15.33   
                     
Trollhättan Tjejer Lag1  2002  Trollhättans Simsällskap            2:18.84   
  Emilia Ström  2002      35.73        35.73   
  Tilda Hellström  2002      32.82        1:08.55   
  Julia Eklund  2002      37.56        1:46.11   
  Sara Metcalfe  2002      32.73        2:18.84   
                     
Uddevalla Damer 2  2002  Uddevalla Sim            2:40.69   
  Emelie Apelryd  2002      36.87        36.87   
  Hilda Eriksson  2004      40.53        1:17.40   
  Tilde Nordström  2004      40.79        1:58.19   
  Lina Nielsen  2005      42.50        2:40.69   
                     
Uddevalla Damer 3  2002  Uddevalla Sim            2:41.65   
  Jennifer Persson  2004      40.49        40.49   
  Wilma Tabarte  2003      40.78        1:21.27   
  Evelina Wester  2004      40.62        2:01.89   
  Natalie Izad Mousa  2003      39.76        2:41.65   
                     
Uddevalla Damer 4  2002  Uddevalla Sim            2:44.26   
  Alma Drapkin  2002      42.53        42.53   
  Alicia Nestorin  2002      41.33        1:23.86   
  Emilia Ouseley  2003      38.62        2:02.48   
  Alva Andreasson  2002      41.78        2:44.26   
                     
Kungsbacka Damer Lag 1  2002  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
SK Laxen Damer 2 [2002]  2002  Simklubben Laxen            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Frisim Herr D, Finaler 0 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











SK Laxen Herrar [2002]  2002  Simklubben Laxen            2:05.79   
  Hugo Vaide  2003      31.78        31.78   
  Finn Gaudenz  2002      32.77        1:04.55   
  Momir Reljanovic  2002      32.24        1:36.79   
  Julius Gustavsson  2002      29.00        2:05.79   
                     
Ösa Herrar [2002]  2002  Örebro Simallians            2:09.29   
  Michal Laszewski  2002      30.60        30.60   
  Oscar Wilhelmsson  2002      32.40        1:03.00   
  Simon Baastad  2002      33.56        1:36.56   
  Melvin Larsson  2002      32.73        2:09.29   
                     
Uddevalla Herrar 1  2002  Uddevalla Sim            2:20.13   
  Oskar Gustafson  2002      34.21        34.21   
  Filip Aronsson  2004      35.89        1:10.10   
  Jakob Josephson  2002      33.70        1:43.80   
  Elias Robertsson  2004      36.33        2:20.13   
                     
Kungsbacka Herrar Lag 1  2002  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Stefan Nystrand  1981  Spårvägens Simförening    24.85        52.06   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim    25.08        52.47   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap    25.62        52.81   
Jesper Jonsson  1993  Uddevalla Sim    25.73        52.84   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap    25.46        53.16   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    26.31        53.47   
Joakim Löfgren  1992  Simklubben Laxen    26.01        54.29   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    26.03        54.35   
Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap    26.12        54.79   
10  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    26.68        54.93   
11  Niclas Hvalgren  1995  Simklubben Laxen    26.42        55.19   
12  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    25.93        55.23   
13  Fredrik Weng  1980  Karlstads Simsällskap    26.64        55.42   
14  Robin Sandgren  1997  Simklubben Laxen    26.72        55.76   
15  Nils Lervik  1997  Asker Svømmeklubb    27.16        56.13   
16  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    27.45        56.62   
17  Jakob Sundén  1995  Varberg Sim    27.85        56.87   
18  Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg    27.52        56.99   
19  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap    26.90        57.08   
20  Noa Koch  1996  Uddevalla Sim    27.54        57.44   
21  Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap    27.64        57.76   
22  Johann Gaupen Berg  1997  Haldens Svømmeklub    27.21        57.86   
23  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    27.50        58.54   
24  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap    28.11        58.58   
25  Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    27.96        58.69   
26  Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim    28.43        1:00.17   
27  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund    28.75        1:00.46   
28  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim    29.07        1:01.10   
Lucas Daggert  1997  Örebro Simallians            DNS   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    26.87        56.13   
Mårten Petersson  1998  Simklubben Laxen    27.18        56.93   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians    27.67        56.96   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    27.79        57.01   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    28.02        57.37   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    27.92        57.38   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    27.85        57.40   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    27.45        57.68   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim    27.56        58.20   
10  Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim    28.15        58.44   
11  Daniel Börjesson  1999  Uddevalla Sim    27.80        58.77   
12  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    28.84        59.42   
13  Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap    28.97        1:00.45   
14  Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    29.06        1:00.56   
15  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    28.87        1:00.57   
16  Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap    29.30        1:00.61   
17  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    29.14        1:00.83   
18  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02    29.99        1:01.91   
19  Jonathan Fors  1998  Uddevalla Sim    29.65        1:02.13   
20  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen    30.34        1:03.49   
21  Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    29.95        1:03.62   
22  Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund    30.82        1:03.74   
23  Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap    30.73        1:04.85   
24  Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    30.34        1:04.89   
25  Herman Törnvall  1999  Örebro Simallians    31.21        1:05.47   
26  Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    31.49        1:05.51   
27  August Bremander  1999  Kungsbacka Simsällskap    31.99        1:06.94   
28  Ole Morten Aasum  1999  Haldens Svømmeklub    32.99        1:09.55   
29  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.80        1:09.56   
30  Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene    33.95        1:11.59   
Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    26.54        56.04   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    27.77        56.77   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    28.31        58.24   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    28.68        58.71   
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub    29.07        1:00.75   
Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap    29.59        1:02.67   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg    30.02        1:03.07   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    29.95        1:03.09   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    29.61        1:03.53   
10  Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    30.06        1:03.70   
11  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    30.46        1:03.79   
12  Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim    29.98        1:03.84   
13  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    30.19        1:04.47   
14  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    30.99        1:04.50   
15  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    30.27        1:04.87   
16  Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    32.07        1:05.82   
17  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    31.03        1:05.94   
18  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    32.23        1:06.06   
19  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    31.58        1:06.15   
20  Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    31.72        1:06.92   
20  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    32.55        1:06.92   
22  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap    33.23        1:08.08   
23  Markus Börjesson  2001  Uddevalla Sim    33.08        1:08.46   
24  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap    32.00        1:08.48   
25  Mathias Johansson  2001  Kungälvs Simsällskap    32.18        1:09.27   
26  Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    34.74        1:10.96   
27  Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim    33.25        1:10.97   
28  Herman Harboe  2001  Haldens Svømmeklub    34.36        1:11.41   
29  Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim    34.67        1:11.73   
30  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap    34.51        1:11.74   
31  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    34.15        1:12.96   
32  Alfred Thäng  2001  S77 Stenungsund    34.15        1:12.97   
33  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg    35.03        1:13.43   
34  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    34.85        1:13.50   
35  William Dahl  2001  Haldens Svømmeklub    36.15        1:14.14   
36  Nam Do  2001  Simklubben Laxen    35.28        1:15.02   
37  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    39.35        1:22.77   
Carl-Ruben Sjulander  2001  Simklubben S 02            DNS   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians            DNS   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    30.19        1:03.36   
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    30.72        1:04.84   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    32.98        1:07.91   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen    33.54        1:09.83   
Isac Johansson  2002  Kungsbacka Simsällskap    34.47        1:11.61   
Momir Reljanovic  2002  Simklubben Laxen    35.19        1:13.75   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    35.85        1:15.04   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    35.27        1:15.69   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    36.29        1:16.00   
10  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    36.28        1:16.65   
11  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    36.42        1:17.53   
12  Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    36.48        1:18.06   
13  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    37.52        1:18.20   
14  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    37.06        1:18.29   
15  Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    37.02        1:18.40   
16  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    37.62        1:19.34   
17  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    38.09        1:19.56   
18  Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    38.06        1:19.75   
19  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    36.94        1:19.91   
20  Edward Björkman  2002  Simklubben Laxen    37.74        1:20.75   
21  Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02    39.90        1:24.14   
22  Kevin Shen  2003  Simklubben S 02    38.47        1:24.96   
23  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    44.00        1:33.31   
24  Olle Wising  2003  Trollhättans Simsällskap    42.89        1:33.97   
25  Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap    45.26        1:36.52   
26  Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02    42.11        1:36.66   
27  Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02    46.34        1:38.68   
28  Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02    46.98        1:39.92   
29  Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02    46.68        1:41.43   
30  Håkan Hekmati  2004  Simklubben S 02    48.37        1:44.97   
Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen            DNS   
Eskil Hansson  2003  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Jesper Jonsson  1993  Uddevalla Sim    24.45        50.18   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim    25.09        52.30   
Stefan Nystrand  1981  Spårvägens Simförening    25.01        52.35   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap    24.57        52.81   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    25.49        53.18   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap    25.81        53.49   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    25.97        53.87   
Joakim Löfgren  1992  Simklubben Laxen    25.65        54.67   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    26.23        54.39   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians    27.06        56.00   
Mårten Petersson  1998  Simklubben Laxen    26.54        56.20   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    27.22        56.30   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    27.77        57.23   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    27.43        57.47   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    28.50        57.94   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    27.96        58.06   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herr A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år 
<
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    26.22        54.48   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    26.90        55.67   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    27.28        56.16   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    27.92        58.01   
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub    28.98        1:00.67   
Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap    29.05        1:02.17   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    29.73        1:03.22   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg    30.43        1:03.83