Simklubben S02

Resultatbörs

2018
  Juli
    6-8 NUSS [50m], Linköping Resultat  
    4-8 SM/JSM [50m], Landskrona Resultat  
  Juni
    27-1/7 Sum-Sim [50m], Malmö Resultat  
    16-17 Lane 4 Cup [50m], Mariestad Resultat Bilder 1
Bilder 2
    9-10 Trollhättan Meet [50m], Trollhättan Resultat Bilder
    3 Plakettjakten 2 [25m], Göteborg Resultat Bilder
    2-3 Speedo Open [50m], Göteborg Resultat Bilder
  Maj
    13 Magplasket [25m], Lysekil Resultat  
    5 Vårsimiaden [25m], Falköping Resultat Bilder
  April
    27-29 Ullbergstrofén [25/50m], Göteborg Resultat [50m]
Resultat [25m]
 
    7-8 Falkenberg Race [50m], Falkenberg Resultat  
  Mars
    24-25 Öppna Masters SM [25m], Jönköping Resultat  
    24-25 Öresund Meeting [25m], Helsingborg Resultat  
    24 Sjörövarsimmet [25m], Göteborg Resultat Bilder
    11 Plakettjakten 1 2018 [25m], Göteborg Resultat Bilder
    3-4 Sandaredssimmet [25m], Sandared Resultat Bilder
    3 US-Cupen [25m], Uddevalla Resultat  
  Februari
    24-25 Borås Speedo Meet [50m], Borås Resultat Bilder
    3-4 NUSS yngre [25m], Västerås Resultat  
  Januari
    27-28 UGP 2 [25m], Borås Resultat  
    27-28 Sandaredsracet sprint [25m], Borås Resultat  
2017
  December
    17 Plakettjakten 3/KM [25m], Göteborg Resultat Bilder
    8-10 Sum-Sim riksfinaler [25m], Eskilstuna Resultat  
    3 Höstsimiaden [25m], Mölndal Resultat  
  November
    24-26 Barracuda Race - Henning Degerman Memorial [25m], Göteborg Resultat Bilder
    11-12 Sum-Sim region [25m], Göteborg Resultat  
  Oktober
    22 Plakettjakten 2 [25m], Göteborg Resultat Bilder
    21-22 UGP 1 [25m], Stenungsund Resultat  
    14-15 DM/JDM [25m], Skövde Resultat  
    7 Upp till 13 [25m], Göteborg Resultat  
  September
    23-24 Wadköpingsdoppet [25m], Örebro Resultat  
    23-24 Arena Trollsim [25m], Trollhättan Resultat  
    10 Sandaredsprinten [25m], Sandared Resultat  
  Juli
    12-16 Sum-Sim [50m], Malmö Resultat  
  Juni
    30-4/7 SM/JSM [50m], Borås Resultat  
    30-2/7 Bockstensdoppet [50m], Varberg Resultat  
    17-18 Lane 4 Cup [50m], Mariestad Resultat  
    10-11 UGP3 [50m], Trollhättan Resultat  
  Maj
    26-28 Laxaleken [50m], Halmstad Resultat  
    27 Plakettjakten 1 [25m], Göteborg Resultat Bilder
    6 Vårsimiaden finaler [25m], Göteborg Resultat  
  April
    29 Älgadoppet [25m], Vargön Resultat  
    28 - 30 Ullbergstrofén [25m/50m], Göteborg Resultat [50m]
Resultat [25m]
 
    8 Sjörövarsimmet [25m], Göteborg Resultat Bilder
    2 Vårsimiaden försök [25m], Skövde Resultat  
  Mars
    25-26 Öppet DM/JDM [50m], Göteborg Resultat  
    11-12 Upp till 13 [25m], Göteborg Resultat Bilder
    11-12 UGP 2 [25m], Göteborg Resultat Bilder
  Februari
    25-26 Speedo Meet [50m], Borås Resultat  
    4-5 NUSS Yngre [25m], Borås Resultat  
    3-5 NUSS Äldre [25m], Jönköping Resultat  
  Januari
    28-29 UGP1 [25m], Sandared Resultat  
    28-29 Upp till 13 [25m], Sandared Resultat  
    21 David Lega Cup [25m], Mölndal Resultat  
2016
  December
    18 Plakettjakten 4/KM 100m medley [25m], Göteborg Resultat Bilder
    3-4 Barracuda Race [25m], Göteborg Resultat Bilder
    2-4 Sum-Sim riksfinal [25m], Jönköping Resultat  
  November
    26 Höstsimiaden [25m], Stenungsund Resultat  
    12-13 Sum-Sim region [25m], Göteborg Resultat Bilder
    4-8 SM/JSM [25m], Stockholm Resultat  
  Oktober
    23 Plakettjakten 3 [25m], Göteborg Resultat Bilder
    23 UGP 4 [25m], Borås Resultat Bilder
    15-16 DM/JDM [25m], Varberg Resultat  
    1 ÅSS Race [25m], Ulricehamn Resultat  
  September
    17-18 Arena Cup [25m], Väsby Resultat  
    9-11 Serneke Swim Open [25m], Göteborg Resultat Bilder
  Juli
    6-10 SM/JSM [50m], Norrköping Resultat Bilder
    1-3 Bockstensdoppet [50m], Varberg Resultat  
  Juni
    29-3/7 Sum-Sim [50m], Linköping Resultat  
    10-12 DM/DJM [50m], Trollhättan Resultat Bilder
    10-12 UGP3 [50m], Trollhättan Resultat Bilder
    4-5 Lane 4 Cup [50m], Mariestad Resultat  
  Maj
    27-29 Laxaleken [50m], Halmstad Resultat Bilder
    27-29 Speedo Open [50m], Mölndal Resultat  
    22 Plakettjakten 2 [25m], Göteborg Resultat Bilder
    7 Vårsimiaden finaler [25m], Göteborg Resultat  
  April
    29 - 1/5 Ullbergstrofén [25m/50m], Göteborg Resultat [50m]
Resultat [25m]
Bilder
    23-24 Vårsimiaden försök [25m], Skövde Resultat  
    9 Sjörövarsimmet [25m], Göteborg Resultat Bilder
  Mars
    30-2/4 Swim Open [50m], Stockholm Resultat  
    12-13 UGP2 [25m], Göteborg Resultat Bilder
    6 Plakettjakten 1 [25m], Göteborg Resultat Bilder
  Februari
    27-28 Borås Speedo Meet [50m], Borås Resultat  
    6-7 NUSS yngre [25m], Linköping Resultat  
  Januari
    30-31 Swedish Grand Prix 1 [50m], Malmö Resultat  
    23 David Lega cup [25m], Mölndal Resultat  
2015
  December
    13 Plakettjakten 4 [25m], Göteborg Resultat Bilder
    4-6 Sum-Sim riksfinaler [25m], Göteborg Resultat  
  November
    28-29 Barracuda Race [25m], Göteborg Resultat Bilder
    21-22 Höstsimiaden [25m], Stenungsund Resultat  
    14-15 Sum-Sim region [25m], Göteborg Resultat Bilder
    4-8 SM/JSM [25m], Helsingborg Resultat  
  Oktober
    17-18 DM/JDM [25m], Skövde Resultat  
    10-11 UGP4 [25m], Mölndal Resultat  
    4 Åsunden Race [25m], Ulricehamn Resultat  
    4 Plakettjakten 3 [25m], Göteborg Resultat Bilder
  September
    20 Sandaredsprinten [25m], Borås Resultat  
    4-6 Arena US Open [25m], Uddevalla Resultat  
  Augusti
    15-16 Göteborgsimmet/NM Open Water[OW], Göteborg Resultat  
  Juli
    3-5 Vansbrosimmet [OW], Vansbro Resultat  
    1-5 SM/JSM [50m], Sundsvall Resultat  
  Juni
    26-28 Bockstensdoppet [50m], Varberg Resultat  
    24-28 Sum-Sim [50m], Trollhättan Resultat  
    13-14 Lane 4 Cup [50m], Mariestad Resultat  
    5-7 DM/JDM/UGP3 [50m], Borås Resultat DM/JDM
Resultat UGP3
Bilder
  Maj
    23 Wicote Knatterace [25m], Alingsås Resultat  
    22-24 Laxaleken [50m], Halmstad Resultat Bilder
    2 Plakettjakten 2 [25m], Göteborg Resultat Bilder
    2 Vårsimiaden finaler [25m], Göteborg Resultat  
  April
    24-26 Ullbergstrofén [25/50m], Göteborg Resultat 50m
Resultat 25m
 
    18-19 GP3 [50m], Jönköping Resultat  
    18-19 Vårsimiaden försök [25m], Stenungsund Resultat  
  Mars
    21 Sjörövarsimmet [25m], Göteborg Resultat Bilder/Referat
    7-8 Östsvenska GP [50m], Jönköping Resultat  
    7-8 UGP2 [25m], Mölndal Resultat  
    1 Plakettjakten 1 [25m], Göteborg Resultat Referat/Bilder
  Februari
    28 Magplasket [25m], Lysekil Resultat  
  Januari
    30-1/2 NUSS Äldre [25m], Jönköping Resultat  
    30-1/2 NUSS Yngre [25m], Västerås Resultat  
    24-25 UGP1 [25m], Varberg Resultat Referat/Bilder
    24-25 GP1 [50m], Uppsala Resultat  
2014
  December
    14 Plakettjakten 4/KM 100 medley (25m), Göteborg Resultat Referat/Bilder
    5-7 Sum-Sim riksfinaler (25m), Helsingborg Resultat  
  November
    28-29 Barracuda Race (25m), Göteborg Resultat Referat/Bilder
    22-23 Höstsimiaden (25m), Alingsås Resultat  
    19-23 SM/JSM (25m), Stockholm Resultat  
    8-9 Sum-Sim region (25m), Göteborg Resultat Referat/Bilder
  Oktober
    25-26 DM/JDM (25m), Göteborg Resultat Referat/Bilder
    19 Plakettjakten 3 (25m), Göteborg Resultat Referat/Bilder
    11-12 UGP4 (25m), Borås Resultat  
    4 ÅSS Race (25m), Ulricehamn Resultat  
  September
    20-21 Wadköpingsdoppet (25m), Örebro Resultat  
    5-7 Arena USO (25m), Uddevalla Resultat Referat/Bilder
  Juli
    2-6 SM/JSM(50m), Borås Resultat  
  Juni
    27-29 Bockstensdoppet (50m), Varberg Resultat  
    25-29 Sum-Sim (50m), Malmö Resultat  
    7-8 Lane 4 Cup (50m), Mariestad Resultat  
    7-8 DM/JDM (50m), Borås Resultat Referat/Bilder
  Maj
    24 Wicote Knatterace (25m), Alingsås Resultat  
    23-25 Laxaleken (50m), Halmstad Resultat Referat/Bilder
    18 Plakettjakten 2 (25m), Göteborg Resultat Referat/Bilder
    10-11 Vårsimiaden finaler (25m), Kungsbacka Resultat  
    3-4 Ullbergstrofén finaler (25m), Göteborg Resultat  
    2-4 Ullbergstrofén försök (50m), Göteborg Resultat  
  April
    26-27 Vårsimiaden försök (25m), Varberg Resultat  
    26-27 GP3 (50m), Jönköping Resultat  
    12-13 Falkenberg Race (50m), Falkenberg Resultat  
    12 Sjörövarsimmet (25m), Göteborg Resultat Referat/Bilder
  Mars
    22 US Cupen (25m), Uddevalla Resultat  
    16 Plakettjakten 1 (25m), Göteborg Resultat Referat/Bilder
    8-9 GP2 (50m), Stockholm Resultat  
    8-9 UGP2 (25m), Kungsbacka Resultat  
    1 Magplasket (25m), Lysekil Resultat  
  Januari
    25-26 GP1 (25m), Uppsala Resultat  
    25-26 UGP1 (25m), Varberg Resultat  
2013
  December
    15 Plakettjakten 4/KM 100m medley (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  November
    30-1/12 Barracuda Race (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    23-24 Höstsimiaden (25m), Alingsås Resultat  
    20-24 SM/JSM (25m), Göteborg Resultat  
    9-10 Sum-Sim region (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  Oktober
    26-27 DM/JDM (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    20 Plakettjakten 3 (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    12-13 UGP4 (25m), Borås Resultat Bilder/Referat
    6 Åsunden Race (25m), Ulricehamn Resultat  
  September
    28-29 Trollsimmet (25m), Trollhättan Resultat  
    21-22 Sandaredsprinten (25m), Sandared Resultat  
    21-22 Wadköpingsdoppet (25m), Örebro Resultat  
    6-8 Arena US Open (25m), Uddevalla Resultat Bilder/Referat
  Juli
    5-7 NUSS (50m), Jönköping Resultat  
    3-7 SM/JSM (50m), Halmstad Resultat Bilder/Referat
  Juni
    28-30 Bockstensdoppet (50m), Varberg Resultat  
    26-30 Sum-Sim (50m), Landskrona Resultat Bilder/Referat
    8-9 DM/JDM (50m), Borås Resultat Bilder/Referat
    8-9 Lane 4 cup (50m), Mariestad Resultat  
    1-2 UGP3 (50m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  Maj
    24-26 Laxaleken (50m), Halmstad Resultat Bilder/Referat
    5 Plakettjakten 2 (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    4 Vårsimiaden finaler (25m), Kungsbacka Resultat Bilder/Referat
  April
    27-28 Ullbergstrofén finaler (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    26-28 Ullbergstrofén försök (50m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    20-21 Vårsimiaden försök (25m), Trollhättan Resultat Bilder/Referat
    20-21 GP3 (50m), Jönköping Resultat  
    12-14 Handikapp SM (25m), Skellefteå Resultat  
  Mars
    23 Sjörövarsimmet (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    9-10 UGP 2 (25m), Borås Resultat  
    9-10 Grand Prix 2 (50m), Stockholm Resultat  
    3 Plakettjakten 1 (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    2 US Cupen (25m), Uddevalla Resultat  
  Februari
    2-3 NUSS Yngre (25m), Västerås Resultat  
    1-3 NUSS Äldre (25m), Borås Resultat  
  Januari
    27 KoiKitchen Cup (25m), Varberg Resultat  
    26-27 UGP1 (25m), Varberg Resultat  
2012
  December
    16 Plakettjakten 4 (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    7-8 Sum-Sim riksfinaler (25m), Göteborg Resultat  
    1-2 Barracuda Race (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  November
    24-25 Höstsimiaden (25m), Borås Resultat  
    22-25 SM (25m), Helsingborg Resultat Bilder/Referat
    10-11 Sum-Sim region (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    3-4 DM (25m), Varberg Resultat Bilder/Referat
  Oktober
    28 Ållebergsdoppet/Dina cup (25m), Falköping Resultat  
    13-14 UGP4 (25m), Sandared Resultat Bilder/Referat
    3 Plakettjakten 3 - 2012 (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  September
    29-30 Trollsimmet (25m), Trollhättan Resultat Bilder/Referat
    22-23 Wadköpingsdoppet (25m), Örebro Resultat  
    6 Sandaredsprinten (25m), Sandared Resultat  
  Juli
    19-22 Sum-Sim (50m), Borås Resultat Bilder/Referat
    6-8 Vansbrosimningen (Open Water), Vansbro Resultat Bilder/Referat
  Juni
    29-1/7 Bockstensdoppet (50m), Varberg Resultat Bilder/Referat
    27-1/7 SM/JSM (50m), Norrköping Resultat  
    16-17 UGP3 (50m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    9-10 DM/JDM (50m), Borås Resultat Bilder/Referat
    3 Plakettjakten 2 - 2012 (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  Maj
    25-27 Laxaleken (50m), Halmstad Resultat Bilder/Referat
    18-20 Speedo (50m), Mölndal Resultat  
    5-6 Vårsimiaden (25m), Kungsbacka Resultat  
  April
    28-30 Ullbergstrofén - finaler (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    28-30 Ullbergstrofén - försök (50m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    1 Plakettjakten 1 - 2012 (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  Mars
    24-25 GP3 (50m), Stockholm Resultat  
    24-25 UGP2 (25m), Borås Resultat Bilder/Referat
    17 Sjörövarsimmet (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    10 Magplasket (25m), Lysekil Resultat  
  Februari
    11-12 UGP1/KoiKitchen cup (25m), Varberg Resultat Bilder/Referat
  Januari
    26-29 JSM (25m), Upplands-Väsby Resultat Bilder/Referat
    7-8 JDM (25m), Uddevalla Resultat Bilder/Referat
2011
  December
    12 Plakettjakten 4 (25m), Göteborg Resultat  
    17-18 Sum-Sim riksfinaler (25m), Helsingborg Resultat  
    3-4 Barracuda Race (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  November
    26-27 Höstsimiaden (25m), Stenungsund Resultat  
    24-27 SM (25m), Stockholm Resultat  
    19-20 Sum-Sim region (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    5-6 DM (25m), Varberg Resultat Bilder/Referat
  Oktober
    15-16 UGP4 (25m), Sandared Resultat Bilder/Referat
    9 Plakettjakten 3 (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  September
    24 - 25 Trollsimmet (25m), Trollhättan Resultat Bilder/Referat
  Juli
    21 - 24 SUM-SIM (50m), Falun Resultat Bilder/Referat
    8 - 10 Vansbrosimningen Open Water, Vansbro Resultat Bilder/Referat
    1 - 3 NUSS (50m), Norrköping Resultat Bilder/Referat
  Juni
    29 - 3/7 SM/JSM (50m), Halmstad Resultat Bilder/Referat
    17 - 19 UGP3/Bockstensdoppet (50m), Varberg Resultat  
    11 - 12 DM/JDM (50m), Borås Resultat Bilder/Referat
  Maj
    27 - 29 Laxaleken (50m), Halmstad Resultat Bilder/Referat
    14 - 15 Vårsimiaden/Fallracet (25m), Trollhättan Resultat Bilder/Referat
    8 Plakettjakten 2 (25m), Göteborg/Skövde Resultat Bilder/Referat
  April
    29 - 1/5 Ullbergstrofén Finaler (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    29 - 1/5 Ullbergstrofén Försök (50m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    22 - 23 Tartu Kevad (50m), Tartu, Estland Resultat Bilder/Referat
    16 - 17 Falkenberg Race (50m), Falkenberg Resultat Bilder/Referat
    1 - 3 Handikapp SM (25m), Osby Resultat  
  Mars
    26 - 27 UGP2 (25m), Borås Resultat  
    8 Plakettjakten 1 (25m), Göteborg Resultat  
  Februari
    12 - 13 Malmö Open (25m), Malmö Resultat  
    12 - 13 UGP1/Taiga cup (25m), Varberg Resultat  
    5 - 6 Sandaredsprinten (25m), Sandared Resultat  
    3 - 6 JSM (25m), Södertälje Resultat Bilder/Referat
  Januari
    22 David Lega talang Cup (25m), Mölndal Resultat  
    15 - 16 JDM (25m), Skövde Resultat Bilder/Referat
2010
  December
    12 - 13 Sum-Sim riksfinal (25m), Stockholm Resultat Bilder/Referat
    4 - 5 Barracuda Race (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  November
    27 - 28 Höstsimiaden (25m), Lysekil Resultat  
    13 - 14 Sum-Sim region (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  Oktober
    30 - 31 DM (25m), Varberg Resultat Bilder/Referat
    16 - 17 UGP4 (25m), Sandared Resultat Bilder/Referat
    10 Lilla KM (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    9 ÅSS Race (25m), Ulricehamn Resultat Bilder/Referat
  September
    25 - 26 Trollsimmet (25m), Trollhättan Resultat Bilder/Referat
  Juli
    22 - 25 SUM-SIM (50m), Köping Resultat Bilder/Referat
    14 - 18 SM/JSM (50m), Malmö Resultat Bilder/Referat
    10 - 12 Vansbrosimningen (Open Water), Vansbro Resultat Bilder/Referat
    2 - 4 UGP3/Bockstensdoppet (50m), Varberg Resultat Bilder/Referat
  Juni
    19 - 20 DM/JDM (50m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  Maj
    28 - 30 Laxaleken (50m), Halmstad Resultat Bilder/Referat
    22 - 23 Vårsimiaden (25m), Laholm Resultat Bilder/Referat
    9 Bamseskuttet (25m), Uddevalla Resultat  
  April
    30/4 - 2/5 Ullbergstrofén (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    17 Sjörövarsimmet (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    10 - 11 Falkenberg Speedo Race (50m), Falkenberg Resultat Bilder/Referat
  Mars
    20 - 21 UGP2/Team Sportia Swim (25m), Borås Resultat Bilder/Referat
  Februari
    13 - 14 UGP1/Trekungasimmet (25m), Kungälv Resultat Bilder/Referat
    4 - 7 JSM (25m), Kristianstad Resultat Bilder/Referat
  Januari
    16 - 17 JDM (25m), Uddevalla Resultat Bilder/Referat
2009
  December
    12 - 13 Barracuda Race (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    12 - 13 Sum-Sim riksfinal (25m), Västerås Resultat  
    5 - 6 Höstsimiaden (25m), Kungälv Resultat Bilder/Referat
  November
    29 Alingsås knatterace (25m), Alingsås Resultat  
    26-29 SM (25m), Göteborg Resultat  
    14-15 Sum-Sim region (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  Oktober
    30 - 1/11 DM (25m), Varberg Resultat Bilder/Referat
    24 US Cupen (25m), Uddevalla Resultat  
    10 - 11 UGP4 (25m), Sandared Resultat Bilder/Referat
  September
    26 - 27 Trollsimmet (25m), Trollhättan Resultat Bilder/Referat
  Juli
    16 - 19 SUM-SIM (50m), Malmö Resultat Bilder/Referat
    10 - 12 SUM-SIM Open Water + Vansbrosimningen, Vansbro Resultat Bilder/Referat
  Juni
    26 - 28 UGP3/Bockstensdoppet (50m), Varberg Resultat Bilder/Referat
    13 - 14 DM/JDM (50m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  Maj
    31 Alingsås Knatterace (25m), Alingsås Resultat  
    29 - 31 Laxaleken (50m), Halmstad Resultat Bilder/Referat
    22 - 24 Speedo (50m), Mölndal Resultat Bilder/Referat
    16 - 17 Vårsimiaden (25m), Trollhättan Resultat Bilder/Referat
    1 - 3 Ullbergstrofén (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  April
    18 - 19 Tartu Kevad (50m), Tartu [Estland]   Bilder/Referat
    4 - 5 Falkenberg Speedo Race (50m), Falkenberg Resultat Bilder/Referat
  Mars
    29 Sjörövarsimmet (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    21 - 22 UGP2/Team Sportia Swim (25m), Borås Resultat Bilder/Referat
  Februari
    7 - 8 UGP1/Trekungasimmet (25m), Kungälv Resultat Bilder/Referat
  Januari
    29 - 1/2 JSM (25m), Södertälje Resultat  
    9 - 11 JDM (25m), Uddevalla Resultat Bilder/Referat
2008
  December
    13 Alingsås Knatterace (25m), Alingsås Resultat Bilder/Referat
    6 - 7 Barracuda Race (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  November
    22 - 23 Sum-Sim riksfinal (25m), Stockholm Resultat Bilder/Referat
    22 - 23 Höstsimiaden (25m), Kungälv Resultat Bilder/Referat
    7 - 9 DM (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  Oktober
    25 - 26 Sum-Sim region (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    12 Nordenlilja Cup (25m), Mölndal Resultat Bilder/Referat
    4 - 5 UGP4 (25m), Sandared Resultat Bilder/Referat
  September
    13 - 14 UGP3 (25m), Kungsbacka Resultat Bilder/Referat
  Juli
    16 - 20 SM/JSM (50m), Norrköping Resultat Bilder/Referat
    10 - 13 SUM-SIM (50m), Varberg Resultat Bilder/Referat
  Juni
    27 - 29 DM/JDM (50m), Mölndal Resultat Bilder/Referat
    26 - 29 Stockholm Summer Games (50m), Stockholm Resultat Bilder/Referat
    26 - 29 Stockholm Summer Games (25m), Stockholm Resultat Bilder/Referat
    6 - 8 Speedo (50m), Mölndal Resultat Bilder/Referat
  Maj
    30/5 - 1/6 Laxaleken (50m), Halmstad Resultat Bilder/Referat
    24 Vårsimiaden Regionsfinal (25m), Varberg Resultat Bilder/Referat
    18 Alingsås Knatterace (25m), Alingsås Resultat  
    11 Bamseskuttet (25m), Uddevalla Resultat Bilder/Referat
    2 - 4 Ullbergstrofén (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
  April
    20 Vårsimiaden Distrikt (25m), Trollhättan Resultat Bilder/Referat
    12 - 13 Falkenberg Speedo Race (50m), Falkenberg Resultat Bilder/Referat
    5 - 6 UGP2 (25m), Borås Resultat Bilder/Referat
  Mars
    29 - 30 Västkustloppet (25m), Uddevalla Resultat Bilder/Referat
    15 Magplasket (25m), Lysekil Resultat  
    9 Sjörövarsimmet (25m), Göteborg Resultat Bilder/Referat
    1 Stenungsdoppet (25m), Stenungsund Resultat  
  Februari
    9 - 10 UGP 1 (25m), Köping Resultat Bilder/Referat
    9 - 10 UGP 1/Trekungasimmet (25m), Kungälv Resultat Bilder/Referat
    8 - 10 Grand Prix 1 (50m), Jönköping Resultat  
  Januari
    31 - 3/2 JSM, Uddevalla (25m) Resultat  
    26 David Lega Talang Cup, Mölndal (25m) Resultat Bilder/Referat
    19 - 20 Sandaredsimmet, Sandared (25m) Resultat Bilder/Referat
    13 Daloc Cup, Töreboda (25m) Resultat  
    11-13 JDM, Uddevalla (25m) Resultat Bilder/Referat
2007
  December
    9 Nordea Julcup, Karlshamn (25m) Resultat  
    8 - 9 Sum-Sim riksfinal, Göteborg (25m) Resultat  
    8 Alingsås Knatterace, Alingsås (25m) Resultat Bilder/Referat
  November
    24 - 25 Höstsimiaden/Barracuda Race, Göteborg (25m) Resultat Bilder/Referat
    22 - 25 SM, Jönköping (25m) Resultat  
    10 - 11 SUM-SIM region, Göteborg (25m) Resultat Bilder/Referat
  Oktober
    26 - 28 DM, Uddevalla (25m) Resultat  
    20 - 21 UGP4/Sandaredsprinten, Sandared (25m) Resultat Bilder/Referat
    7 Sparbanken i Karlshamn Cup, Karlshamn (25m) Resultat Bilder/Referat
    6 Nordenlilja Cup, Mölndal (25m) Resultat Bilder/Referat
  September
    15 - 16 UGP3/Toyota Cup, Kungsbacka (25m) Resultat Bilder/Referat
  Juli
    25 - 29 SM/JSM, Halmstad (50m) Resultat  
    6 - 8 DM/JDM, Göteborg (50m) Resultat Bilder/Referat
  Juni
    28 - 1/7 SUM-SIM, Malmö (50m) Resultat Bilder/Referat
    28 - 1/7 Stockholm Summer Games, Stockholm (25m) Resultat Bilder/Referat
    28 - 1/7 Stockholm Summer Games, Stockholm (50m) Resultat  
    1 - 3 Laxaleken, Halmstad (50m) Resultat Bilder/Referat
  Maj
    27 Alingsås Knatterace, Alingsås (25m) Resultat Bilder/Referat
    19 Vårsimiaden region, Varberg (25m) Resultat Bilder/Referat
    18 - 20 Speedo 2007, Mölndal (50m) Resultat Bilder/Referat
    12 - 13 Sydsim Swim Meet, Burlöv (50m) Resultat Bilder/Referat
    6 Bamseskuttet, Uddevalla (25m) Resultat Bilder/Referat
  April
    28 - 30 Ullbergstrofén, Göteborg (25m) Resultat Bilder/Referat
    22 Vårsimiaden distrikt, Trollhättan (25m) Resultat Bilder/Referat
    20 - 22 Grand Prix 3, Stockholm (50m) Resultat  
    14 - 15 Falkenberg race, Falkenberg (50m) Resultat  
    6 - 7 Tartu Kevad, Tartu Estland (50m) Resultat  
  Mars
    25 Sjörövarsimmet, Göteborg (25m) Resultat Bilder/Referat
    24-25 UGP2, Alingsås (25m) Resultat Bilder/Referat
    10-11 Västkustloppet, Uddevalla (25m) Resultat  
    3 Stenungsdoppet, Stenungsund (25m) Resultat Bilder/Referat
  Februari
    10 - 11 UGP1/Trekungasimmet, Kungälv (25m) Resultat Bilder/Referat
    9 - 11 Grand Prix 2, Göteborg (50m) Resultat  
    3 - 4 Sandaredsimmet, Sandared (25m) Resultat Bilder/Referat
    1 - 4 JSM, Stockholm (25m) Resultat  
  Januari
    27 David Lega talang cup, Mölndal (25m) Resultat Bilder/Referat
    12 - 14 JDM, Uddevalla (25m) Resultat  
2006
  December
    9 Alingsås Knatterace, Alingsås (25m) Resultat Bilder/Referat
    2 - 3 Barracuda Race, Göteborg (25m) Resultat Bilder/Referat
  November
    25 - 26 Höstsimiaden, Kungälv (25m) Resultat Bilder/Referat
    23 - 26 SM, Uppsala (25m) Resultat  
    18 - 19 SUM-SIM riks, Malmö Resultat  
    3 - 5 DM, Uddevalla (25m) Resultat  
  Oktober
    21 - 22 SUM-SIM region, Göteborg (25m) Resultat Bilder/Referat
    7 Nordenlilja Cup, Mölndal (25m) Resultat  
  September
    30 - 1/10 UGP4/Sandaredsprinten, Sandared (25m) Resultat Bilder/Referat
    23 Skagerrak Rundt, Falkenberg (50m) Resultat  
    15 - 17 Luna Cup, Alingsås (25m) Resultat Bilder/Referat
    9 - 10 UGP3/Toyota Cup, Kungsbacka (25m) Resultat Bilder/Referat
  Juli
    13 - 16 SUM-SIM, Stockholm (50m) Resultat Bilder/Referat
  Juni
    29 - 2/7 Stockholm Summer Games (25m) Resultat Bilder/Referat
    29 - 2/7 Stockholm Summer Games (50m) Resultat  
    9 - 11 DM/JDM, Göteborg (50m) Resultat Bilder/Referat
  Maj
    27 - 28 Laxaxleken, Halmstad (50m) Resultat Bilder/Referat
    26 - 28 Speedo, Mölndal (50m) Resultat Bilder/Referat
    13 - 14 Sydsim Swim Meet, Burlöv (50m) Resultat Bilder/Referat
    7 Bamseskuttet, Uddevalla (25m) Resultat Bilder/Referat
  April
    29 - 1/5 Ullbergstrofén, Göteborg (25m) Resultat Bilder/Referat
    23 Vårsimiaden, Trollhättan (25m) Resultat  
    8 - 9 Proton Open, Värnamo (25m) Resultat  
    2 Sjörövarsimmet, Göteborg (25m) Resultat Bilder/Referat
  Mars
    11 - 12 UGP2/Team Sportia Swim, Borås (25m) Resultat Bilder/Referat
    10 - 12 Grand Prix 2 (50m) Resultat  
    4 Stenungsdoppet, Stenungsund (25m) Resultat Bilder/Referat
  Februari
    25 Magplasket, Lysekil (25m) Resultat Bilder/Referat
    11 USF cupen, Uddevalla (25m) Resultat Bilder/Referat
    4 - 5 Limfjord Cup, Struer, Danmark (25m) Resultat Bilder/Referat
  Januari
    28 - 29 UGP 1/Trekungasimmet, Kungälv (25m) Resultat Bilder/Referat
    28 David Lega talang cup, Mölndal (25m) Resultat Bilder/Referat
    13 - 15 JDM, Uddevalla (25m) Resultat Bilder/Referat
2005
  December
    10 Knatteracet, Alingsås (25m) Resultat Bilder/Referat
    3 - 4 Allsvenskan södra (Polo) Resultat  
    3 - 4 Barracuda Race, Göteborg (25m) Resultat  
  November
    26 - 27 Höstsimiaden, Kungälv (25m) Resultat Bilder/Referat
    19 - 20 Tudor Cup, Skepplanda (25m) Resultat Bilder/Referat
    11 - 12 JDM, Uddevalla (25m) Resultat Bilder/Referat
  Oktober
    22 - 23 SUM-SIM region, Göteborg (25m) Resultat Bilder/Referat
    8 - 9 Sandaredsimmet, Sandared (25m) Resultat  
    8 Christer Wallin talang cup, Mölndal (25m) Resultat Bilder/Referat
    1 - 2 UGP 4/S77 SUM MEET, Stenungsund (25m) Resultat Bilder/Referat
  September
    17 USF Cupen, Uddevalla (25m) Resultat  
    16 - 18 Luna Cup, Alingsås (25m) Resultat Bilder/Referat
    3 - 4 UGP 3 - Toyota Cup (25m) Resultat  
  Juli
    7 - 10 SUM-SIM, Halmstad (50m) Resultat Bilder/Referat
  Juni
    30 - 3/7 Summer Games, Stockholm (50m) Resultat Bilder/Referat
    30 - 3/7 Summer Games, Stockholm (25m) Resultat  
    29 - 3/7 SM/JSM, Sundsvall Resultat  
    10 - 12 DM/JDM, Trollhättan Resultat  
    4 - 6 Ullbergstrofén, Göteborg Resultat Bilder/Referat
  Maj
    29 Knatteracet, Alingsås Resultat Bilder/Referat
    28-29 Laxaleken, Halmstad Resultat Bilder/Referat
    8 Bamseskuttet, Uddevalla Resultat  
    6-8 Speedo 2005, Mölndal Resultat  
  April
    30-1/5 Sydsim Swim Meet, Burlöv Resultat Bilder/Referat
    23 Vårsimiaden, Trollhättan Resultat Bilder/Referat
    3 Sjörövarsimmet, Göteborg Resultat  
  Mars
    18-20 NUSS äldre, Jönköping Resultat  
    12-13 NUSS yngre, Linköping Resultat Bilder/Referat
    5-6 UGP2/Team Sportia Swim, Borås Resultat  
    5 Stenungsdoppet, Stenungsund Resultat  
  Februari
    18-20 DM, Göteborg Resultat Bilder/Referat
    12 USF-cupen, Uddevalla Resultat  
    5-6 UGP 1/Trekungasimmet, Kungälv Resultat Bilder/Referat
  Januari
    29 David Lega Talang Cup, Mölndal Resultat Bilder/Referat
2004
  December
    11 Knatteracet, Alingsås Resultat  
  November
    27-28 Barracuda Race, Göteborg Resultat  
    20-21 Höstsimiaden, Kungälv Resultat  
    20-21 SUM-SIM riksfinal, Göteborg Resultat Bilder/Referat
    13-14 Tudor Cup, Skepplanda Resultat  
    5-7 JDM, Mölndal Resultat  
  Oktober
    30-31 SUM-SIM region, Göteborg Resultat Bilder/Referat
    9 Christer Wallin talang cup, Mölndal Resultat Bilder/Referat
    2-3 UGP 4/S77 Sum Meet, Stenungsund Resultat  
  September
    17-19 Luna Cup, Alingsås Resultat  
    4-5 UGP 3/Preem Cup, Kungsbacka Resultat  
  Juli
    11 Stockholm Summer Games dag 4 Resultat Bilder/Referat
    10 Stockholm Summer Games dag 3 Resultat Bilder/Referat
    9 Stockholm Summer Games dag 2 Resultat Bilder/Referat
    8-11 SUM-SIM, Köping Resultat Bilder/Referat
    8 Stockholm Summer Games dag 1 Resultat Bilder/Referat
  Juni
    18-20 DM/JDM, Halmstad Resultat Bilder/Referat
  Maj
    30 Knatteracet, Alingsås Resultat Bilder/Referat
    29-31 Nya Speedo, Mölndal Resultat  
    21-23 Ullbergstrofén Resultat  
    15 Vårsimiaden, regionsfinal Resultat  
    9 Bamseskuttet, Uddevalla Resultat Bilder/Referat
    8 Skagerrak Rundt, Stavanger Resultat  
    1-2 Sydsim Swim Meet, Burlöv Resultat  
  April
    24 Vårsimiaden, Skövde Resultat Bilder/Referat
    3-4 Västkustloppet, Uddevalla Resultat  
    2-4 GP2, Stockholm Resultat  
  Mars
    28 Sjörövarsimmet, Göteborg Resultat  
    20 Stenungsdoppet, Stenungsund Resultat  
    13-14 NUSS yngre, Västerås Resultat Bilder/Referat
    6-7 UGP 2/Trekungasimmet, Kungälv Resultat Bilder/Referat
  Februari
    21-22 DM, Göteborg Resultat Bilder/Referat
    7-8 Grand Prix 1, Helsingborg Resultat  
  Januari
    31/1-1/2 UGP 1/Taiga Cup, Varberg Resultat Bilder/Referat
    13-14 World Cup, Stockholm Resultat  
2003
  December
    7 Knatteracet, Alingsås Resultat  
    6-7 Julklappsplasket, Ljungby Resultat  
  November
    29-30 Stjärnracet, Göteborg Resultat  
    27-30 JSM, Umeå Resultat  
    22-23 SUM-SIM riksfinaler, Stockholm Resultat  
    22-23 Höstsimiaden, Kungälv Resultat  
    21-23 Grand Prix 4, Göteborg Resultat  
    9 JDM, söndag Resultat  
    8 JDM, lördag Resultat  
  Oktober
    25-26 Sum-Sim region Resultat  
    18-19 GP3, Stockholm Resultat  
    12 TYR-Cup, Espo, Finland Resultat  
    4 Christer Wallin Talang Cup Resultat  
    4-5 S77 Sum Meet/UGP 4 Resultat  
  September
    19-21 Luna Cup, Alingsås Resultat  
    6-7 Preem Cup/UGP 3, Kungsbacka Resultat  
  Juli
    6 Stockholm Summer Games söndag Resultat  
    5 Stockholm Summer Games lördag Resultat  
    4 Stockholm Summer Games fredag Resultat  
    3 Stockholm Summer Games torsdag Resultat  
    3-6 SUM-SIM, Malmö Resultat  
  Juni
    27/6-1/7 SM/JSM, Norrköping Resultat  
    7-9 Speedo International, Mölndal Resultat  
    7 SM för döva, Valhallabadet Resultat  
    1 DM/JDM, söndag Resultat  
  Maj
    31 DM/JDM, lördag Resultat  
    30 DM/JDM, fredag Resultat  
    18 Bamseskuttet, Uddevalla Resultat  
    2-4 Ullbergstrofén, Valhallabadet    
    4 Ullbergstrofén, söndag Resultat  
    3 Ullbergstrofén, lördag Resultat  
    2 Ullbergstrofén, fredag Resultat  
  April
    26 Vårsimiaden, Falköping Resultat  
    5-6 Västkustloppet, Uddevalla Resultat  
  Mars
    30 Sjörövarsimmet, Göteborg Resultat  
    29 Skagerak Rundt, Göteborg Resultat  
    21-23 NUSS äldre, Örebro Resultat  
    15-16 NUSS yngre, Linköping Resultat  
    13-16 SM, Stockholm Resultat  
    9 Team Sportia Swim, Borås Resultat  
    1 Stenungsdoppet. Stenungsund Resultat  
    1-2 UGP 2/Shellflytet, Laholm Resultat  
  Februari
    1 David Legas talang cup, Mölndal Resultat  
    1-2 UGP 1/Taiga cup, Varberg Resultat  
  Januari
    24-26 DM, Göteborg Resultat