Gren 1, 4X50m Medley Mixed, Öppen klass |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Mass Mix 1 | | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 1:49.68 | |
| Tor Leander | 1999 | | | 27.39 | | | | 27.39 | |
| Robin Andréasson | 1988 | | | 28.36 | | | | 55.75 | |
| Linnéa Lundborg | 2000 | | | 27.97 | | | | 1:23.72 | |
| Tova Olsson | 2001 | | | 25.96 | | | | 1:49.68 | |
2 | Nkk Mix Lag 1 | | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 1:50.56 | |
| Hampus Lovinge | 1998 | | | 26.37 | | | | 26.37 | |
| Sara Wallberg | 1999 | | | 32.13 | | | | 58.50 | |
| Michelle Franzén | 1993 | | | 29.23 | | | | 1:27.73 | |
| Hugo Rydberg | 1998 | | | 22.83 | | | | 1:50.56 | |
3 | SK Laxen Mix | | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 1:50.68 | |
| Linnéa Bielicz | 1994 | | | 29.41 | | | | 29.41 | |
| Teodor Widerberg | 1998 | | | 28.27 | | | | 57.68 | |
| Tilde Morin | 2002 | | | 29.32 | | | | 1:27.00 | |
| Joakim Löfgren | 1992 | | | 23.68 | | | | 1:50.68 | |
4 | Väsby SS Lag 1 Mix | | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 1:52.47 | |
| Anton Widholm | 1999 | | | 28.10 | | | | 28.10 | |
| Karl Frylmark | 1999 | | | 28.90 | | | | 57.00 | |
| Anna Miram | 1999 | | | 28.86 | | | | 1:25.86 | |
| Tova Andersson | 2001 | | | 26.61 | | | | 1:52.47 | |
5 | Ängelholm Mix | | Ängelholms Simsällskap | SWE | | | | | 1:52.52 | |
| Miranda Ingvarsson | 2001 | | | 31.46 | | | | 31.46 | |
| Daniel Kertes | 1999 | | | 27.96 | | | | 59.42 | |
| Oskar Hanstål | 1999 | | | 25.20 | | | | 1:24.62 | |
| Filippa Sundström | 2001 | | | 27.90 | | | | 1:52.52 | |
6 | Höganäs SS 1 | | Höganäs Simsällskap | SWE | | | | | 1:53.10 | |
| Elin Widén | 1998 | | | 31.10 | | | | 31.10 | |
| Erik Juliusson | 1998 | | | 29.94 | | | | 1:01.04 | |
| Mika Persson | 1998 | | | 24.74 | | | | 1:25.78 | |
| Klara Juliusson | 1997 | | | 27.32 | | | | 1:53.10 | |
7 | Ösa Lag 1 | | Örebro Simallians | SWE | | | | | 1:53.54 | |
| Isak Meding | 1998 | | | 27.32 | | | | 27.32 | |
| Julia Månsson | 2002 | | | 32.66 | | | | 59.98 | |
| André Gradin | 1994 | | | 26.11 | | | | 1:26.09 | |
| Sandra Rääf | 2000 | | | 27.45 | | | | 1:53.54 | |
8 | Lass Mix Lag 1 | | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 1:54.09 | |
| Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | | | 27.50 | | | | 27.50 | |
| Gustav Henell | 1999 | | | 30.46 | | | | 57.96 | |
| Christin Heina | 1996 | | | 29.12 | | | | 1:27.08 | |
| Emma Magnusson | 1998 | | | 27.01 | | | | 1:54.09 | |
9 | Nkk Mix Lag 3 | | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 1:55.19 | |
| Max Engström | 2001 | | | 28.05 | | | | 28.05 | |
| Ella Lindroth | 2001 | | | 33.78 | | | | 1:01.83 | |
| Victor Lovinge | 2000 | | | 25.53 | | | | 1:27.36 | |
| Klara Gårdman | 2002 | | | 27.83 | | | | 1:55.19 | |
10 | Kungsbacka Lag 1 | | Kungsbacka Simsällskap | SWE | | | | | 1:55.25 | |
| Malin Andersson | 1999 | | | 31.11 | | | | 31.11 | |
| Oskar Johansson | 1993 | | | 29.39 | | | | 1:00.50 | |
| Anton Johansson | 1996 | | | 25.57 | | | | 1:26.07 | |
| Gina Hvarfvenius | 1997 | | | 29.18 | | | | 1:55.25 | |
11 | Nkk Mix Lag 2 | | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 1:55.33 | |
| Klara Eriksson | 2000 | | | 31.76 | | | | 31.76 | |
| Adina Eriksson | 1999 | | | 34.22 | | | | 1:05.98 | |
| Oscar Sjöblad | 1997 | | | 25.38 | | | | 1:31.36 | |
| Mikael Wåhlin | 1989 | | | 23.97 | | | | 1:55.33 | |
12 | Kalmar SS Mix [1916] | | Kalmar Simsällskap | SWE | | | | | 1:55.37 | |
| Miranda Arvidsson | 1998 | | | 30.25 | | | | 30.25 | |
| Jacob Olsson | 1998 | | | 31.09 | | | | 1:01.34 | |
| Anna Sjölund | 2000 | | | 29.71 | | | | 1:31.05 | |
| Harald Madebrink | 1998 | | | 24.32 | | | | 1:55.37 | |
13 | Mass Mix 2 | | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 1:55.45 | |
| Kamelia Gradinarska | 2001 | | | 31.89 | | | | 31.89 | |
| Tobias Åberg | 2000 | | | 30.61 | | | | 1:02.50 | |
| Aron Qvirist | 1998 | | | 26.12 | | | | 1:28.62 | |
| Alice Lindhé | 1999 | | | 26.83 | | | | 1:55.45 | |
14 | Lass Mix Lag 2 | | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 1:55.79 | |
| Vera Karlsson | 2003 | | | 30.79 | | | | 30.79 | |
| Nicola Lundqvist | 2002 | | | 31.40 | | | | 1:02.19 | |
| Mattias Grynning | 1999 | | | 26.18 | | | | 1:28.37 | |
| Elin Gunnarsson | 2002 | | | 27.42 | | | | 1:55.79 | |
15 | Väsby SS Lag 2 Mix | | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 1:56.10 | |
| Simon Brandt | 2000 | | | 28.78 | | | | 28.78 | |
| Emma Wahlund | 1998 | | | 33.90 | | | | 1:02.68 | |
| Gustav Frödeberg | 1997 | | | 26.33 | | | | 1:29.01 | |
| Louise Halldén | 1998 | | | 27.09 | | | | 1:56.10 | |
16 | Göteborg Mix 1 | | Göteborg Sim | SWE | | | | | 1:56.13 | |
| Alexander Triantafillou | 1997 | | | 28.64 | | | | 28.64 | |
| Rickard Berglund | 1987 | | | 29.81 | | | | 58.45 | |
| Christina Ekstedt | 1996 | | | 30.78 | | | | 1:29.23 | |
| Andrea Reinhold | 2001 | | | 26.90 | | | | 1:56.13 | |
17 | SK Laxen Mix 2 | | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 1:56.30 | |
| Mellie Wijk | 2002 | | | 31.01 | | | | 31.01 | |
| Gunnar Widerberg | 2000 | | | 30.45 | | | | 1:01.46 | |
| Nikola Mackic | 1999 | | | 26.59 | | | | 1:28.05 | |
| Petronella Johansson | 2000 | | | 28.25 | | | | 1:56.30 | |
18 | S02 Mix Lag 1 | | Simklubben S 02 | SWE | | | | | 1:57.10 | |
| Hanna Gebart | 2000 | | | 31.44 | | | | 31.44 | |
| Anton Björck-Teuscher | 1993 | | | 31.19 | | | | 1:02.63 | |
| Selma Avdic | 2003 | | | 30.60 | | | | 1:33.23 | |
| Johannes Sköld | 1996 | | | 23.87 | | | | 1:57.10 | |
19 | Mass Mix 3 | | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 1:57.12 | |
| Joel Eliasson | 1998 | | | 29.48 | | | | 29.48 | |
| Thindra Hackwitz | 2003 | | | 34.74 | | | | 1:04.22 | |
| Sebastian Petersson | 2000 | | | 26.10 | | | | 1:30.32 | |
| Ida Swegmark | 2000 | | | 26.80 | | | | 1:57.12 | |
20 | Søllerød Mix | | Søllerød Svømmeklub | DEN | | | | | 1:57.21 | |
| Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | | | 28.96 | | | | 28.96 | |
| Martha Vitus Tversted | 2002 | | | 35.09 | | | | 1:04.05 | |
| Pierre Høgenhaug | 1999 | | | 25.53 | | | | 1:29.58 | |
| Frederikke Petri | 2001 | | | 27.63 | | | | 1:57.21 | |
21 | Lass Mix Lag 3 | | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 1:59.18 | |
| Oliver Tykesson | 2000 | | | 29.84 | | | | 29.84 | |
| Elise Gidlöf | 1999 | | | 35.23 | | | | 1:05.07 | |
| Sixten Almén | 1999 | | | 26.63 | | | | 1:31.70 | |
| Alice Almén | 2001 | | | 27.48 | | | | 1:59.18 | |
22 | Karlskrona Mix 1 | | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 1:59.98 | |
| Gustav Vallbo | 1999 | | | 31.21 | | | | 31.21 | |
| Disa Gladher | 2002 | | | 34.70 | | | | 1:05.91 | |
| Jakob Clemedtson | 1996 | | | 26.04 | | | | 1:31.95 | |
| Linn Rosenius | 2002 | | | 28.03 | | | | 1:59.98 | |
23 | Göteborg Mix 2 | | Göteborg Sim | SWE | | | | | 2:00.11 | |
| Solveig Ramallo | 1993 | | | 33.20 | | | | 33.20 | |
| Max Feng | 2001 | | | 31.38 | | | | 1:04.58 | |
| Philip Borgström Bishop | 1999 | | | 27.56 | | | | 1:32.14 | |
| Hannah Hemberg | 2002 | | | 27.97 | | | | 2:00.11 | |
24 | Kalmar SS Mix 2[1916] | | Kalmar Simsällskap | SWE | | | | | 2:00.57 | |
| Leia Karlsson | 2002 | | | 32.86 | | | | 32.86 | |
| Anton Arvidsson | 2000 | | | 31.28 | | | | 1:04.14 | |
| Garri Svensson | 2000 | | | 26.77 | | | | 1:30.91 | |
| Tilda Nordén | 2001 | | | 29.66 | | | | 2:00.57 | |
25 | SK Laxen Mix 3 | | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 2:01.27 | |
| Elsa Wahlbeck | 2002 | | | 33.09 | | | | 33.09 | |
| Walter Hero | 2002 | | | 31.87 | | | | 1:04.96 | |
| Julia Wollentz | 2002 | | | 31.38 | | | | 1:36.34 | |
| Julius Gustavsson | 2002 | | | 24.93 | | | | 2:01.27 | |
26 | S02 Mix Lag 2 | | Simklubben S 02 | SWE | | | | | 2:01.57 | |
| Ebba Hellström | 1992 | | | 32.79 | | | | 32.79 | |
| Felix Wrakén | 2003 | | | 33.88 | | | | 1:06.67 | |
| Emma Abrahamsson | 2003 | | | 30.69 | | | | 1:37.36 | |
| Elias Gausel | 1996 | | | 24.21 | | | | 2:01.57 | |
27 | Säffle SS Mix | | Säffle Simsällskap | SWE | | | | | 2:01.73 | |
| Ida Lithner | 2004 | | | 32.95 | | | | 32.95 | |
| Daniel Lithner | 2001 | | | 33.62 | | | | 1:06.57 | |
| Petra Johansson | 1997 | | | 30.07 | | | | 1:36.64 | |
| Ivo Kuijpers | 1999 | | | 25.09 | | | | 2:01.73 | |
28 | Ängelholm Mix 2 | | Ängelholms Simsällskap | SWE | | | | | 2:02.36 | |
| Petter Hellzén | 2000 | | | 29.71 | | | | 29.71 | |
| Mattias Andersson | 1996 | | | 32.45 | | | | 1:02.16 | |
| Alma Sandberg | 2002 | | | 31.51 | | | | 1:33.67 | |
| Ellen Thunberg | 2001 | | | 28.69 | | | | 2:02.36 | |
29 | Höganäs SS 2 | | Höganäs Simsällskap | SWE | | | | | 2:05.42 | |
| Jacob Engström | 2000 | | | 31.95 | | | | 31.95 | |
| Maja Johansson | 1999 | | | 34.65 | | | | 1:06.60 | |
| Jesper Lundqvist | 1999 | | | 29.16 | | | | 1:35.76 | |
| Heidi Winberg | 1999 | | | 29.66 | | | | 2:05.42 | |
30 | Karlskrona Mix 2 | | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 2:05.74 | |
| Emma Ljungcrantz | 2001 | | | 34.08 | | | | 34.08 | |
| Ida Rosenius | 2000 | | | 26.33 | | | | 1:00.41 | |
| Axel Auer | 2003 | | | 38.11 | | | | 1:38.52 | |
| William Svensson | 2003 | | | 27.22 | | | | 2:05.74 | |
31 | Sundsvall Mix Lag 1 | | Sundsvalls Simsällskap | SWE | | | | | 2:07.92 | |
| Albin Hedlund | 2003 | | | 31.11 | | | | 31.11 | |
| Jonathan Nilsson | 2003 | | | 35.18 | | | | 1:06.29 | |
| Melina Sundström | 2002 | | | 31.50 | | | | 1:37.79 | |
| Emma Norlin | 2002 | | | 30.13 | | | | 2:07.92 | |
32 | Søllerød Mix 2 | | Søllerød Svømmeklub | DEN | | | | | 2:08.32 | |
| Christoffer H. Andersen | 2002 | | | 30.16 | | | | 30.16 | |
| Pauline Drucker | 2004 | | | 39.23 | | | | 1:09.39 | |
| Anna Nørskov | 2004 | | | 33.02 | | | | 1:42.41 | |
| Christian Andersen | 1999 | | | -12.-25 | | | | 30.16 | |
Gren 4, 100m Frisim Herrar, 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 28.27 | | | | 59.76 | |
2 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 28.48 | | | | 1:00.17 | |
3 | Hannes Wrenne | 2004 | Karlskrona Simsällskap | SWE | 28.88 | | | | 1:00.79 | |
4 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | SWE | 29.28 | | | | 1:01.38 | |
5 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | SWE | 29.87 | | | | 1:01.82 | |
6 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | SWE | 29.01 | | | | 1:02.74 | |
7 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 30.60 | | | | 1:03.25 | |
8 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | SWE | 31.07 | | | | 1:05.12 | |
Gren 4, 100m Frisim Herrar, 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | SWE | 26.65 | | | | 54.72 | |
2 | Malte Lundgren | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | SWE | 26.44 | | | | 54.78 | |
3 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DEN | 26.41 | | | | 54.81 | |
4 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | 26.30 | | | | 55.02 | |
5 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | SWE | 26.62 | | | | 55.19 | |
6 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 26.98 | | | | 55.22 | |
7 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | 27.14 | | | | 55.85 | |
8 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | SWE | 27.01 | | | | 56.45 | |
Gren 4, 100m Frisim Herrar, 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | SWE | 25.12 | | | | 52.29 | |
2 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 25.66 | | | | 53.48 | |
3 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | DEN | 25.96 | | | | 53.73 | |
4 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | NOR | 25.90 | | | | 53.92 | |
5 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 26.23 | | | | 53.95 | |
6 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | SWE | 25.63 | | | | 54.17 | |
7 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | SWE | 26.14 | | | | 54.89 | |
8 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 26.17 | | | | 55.01 | |
Gren 4, 100m Frisim Herrar, 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 23.27 | | | | 49.26 | |
2 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 24.08 | | | | 50.04 | |
3 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 24.20 | | | | 50.37 | |
4 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 25.05 | | | | 51.94 | |
5 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | DEN | 25.27 | | | | 52.16 | |
6 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | SWE | 24.41 | | | | 52.77 | |
7 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 25.72 | | | | 52.81 | |
8 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | SWE | 25.62 | | | | 52.86 | |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | SWE | 35.04 | | | | 1:15.17 | |
2 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | SWE | 35.53 | | | | 1:16.05 | |
3 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | SWE | 36.95 | | | | 1:19.68 | |
4 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | SWE | 37.55 | | | | 1:20.16 | |
5 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | SWE | 38.59 | | | | 1:21.44 | |
6 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | SWE | 39.87 | | | | 1:23.38 | |
7 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 39.19 | | | | 1:24.04 | |
8 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | SWE | 39.10 | | | | 1:24.64 | |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | SWE | 33.46 | | | | 1:10.80 | |
2 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | SWE | 33.92 | | | | 1:11.68 | |
3 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | SWE | 34.52 | | | | 1:12.88 | |
4 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | SWE | 34.45 | | | | 1:13.08 | |
5 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | SWE | 34.93 | | | | 1:14.68 | |
6 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DEN | 35.77 | | | | 1:15.84 | |
7 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | SWE | 36.07 | | | | 1:16.16 | |
8 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 35.94 | | | | 1:17.72 | |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | SWE | 33.18 | | | | 1:10.87 | |
2 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 33.72 | | | | 1:11.62 | |
3 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 35.16 | | | | 1:14.11 | |
4 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | 35.60 | | | | 1:14.80 | |
5 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | SWE | 35.61 | | | | 1:15.27 | |
6 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | NOR | 35.32 | | | | 1:15.48 | |
7 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | SWE | 35.60 | | | | 1:15.65 | |
8 | Sanne Berggren | 2001 | Sandefjord Svømmeklubb | NOR | 35.82 | | | | 1:16.82 | |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 32.66 | | | | 1:10.18 | |
2 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | SWE | 33.11 | | | | 1:11.63 | |
3 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | SWE | 34.62 | | | | 1:14.09 | |
4 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 35.00 | | | | 1:14.53 | |
5 | Maja Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | SWE | 34.66 | | | | 1:15.32 | |
6 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | SWE | 35.43 | | | | 1:15.38 | |
7 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 35.41 | | | | 1:16.42 | |
8 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 36.42 | | | | 1:17.10 | |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 33.95 | |
2 | Hannes Wrenne | 2004 | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 34.40 | |
3 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | SWE | | | | | 34.75 | |
4 | Anthon Huasson | 2004 | Hörby Simklubb | SWE | | | | | 36.00 | |
5 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 36.27 | |
6 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 36.52 | |
7 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | SWE | | | | | 37.05 | |
8 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | SWE | | | | | 37.08 | |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Walter Hero | 2002 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 31.01 | |
2 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 31.49 | |
3 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 31.89 | |
4 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 31.90 | |
5 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | | | | | 32.23 | |
6 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DEN | | | | | 32.62 | |
7 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | SWE | | | | | 33.14 | |
8 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | SWE | | | | | 33.37 | |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | SWE | | | | | 30.51 | |
2 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 30.90 | |
3 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 31.01 | |
4 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | SWE | | | | | 31.12 | |
5 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | SWE | | | | | 31.22 | |
6 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | | | | | 31.72 | |
7 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | SWE | | | | | 31.79 | |
8 | Jacob Meilvåg | 2001 | Ski Svømmeklubb | NOR | | | | | 32.12 | |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | SWE | | | | | 28.50 | |
2 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 28.81 | |
3 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 28.99 | |
4 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 29.32 | |
5 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 29.61 | |
6 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 29.76 | |
7 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | SWE | | | | | 30.17 | |
8 | Hans Martin Trandem | 1998 | Ski Svømmeklubb | NOR | | | | | 30.54 | |
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 31.09 | | | | 1:07.54 | |
2 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 32.12 | | | | 1:08.45 | |
3 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | SWE | 31.74 | | | | 1:09.55 | |
4 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | SWE | 32.31 | | | | 1:10.08 | |
5 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | SWE | 32.62 | | | | 1:10.70 | |
6 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | SWE | 32.47 | | | | 1:10.99 | |
7 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | SWE | 32.50 | | | | 1:11.21 | |
8 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 33.97 | | | | 1:13.99 | |
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | SWE | 30.51 | | | | 1:05.39 | |
2 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | SWE | 30.97 | | | | 1:05.81 | |
3 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 31.22 | | | | 1:06.26 | |
4 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | SWE | 31.21 | | | | 1:06.40 | |
5 | Aleksandra Liveröd | 2002 | Sandefjord Svømmeklubb | NOR | 31.01 | | | | 1:06.63 | |
6 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 30.98 | | | | 1:06.70 | |
7 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | SWE | 31.46 | | | | 1:08.47 | |
8 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | SWE | 31.34 | | | | 1:10.51 | |
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 29.81 | | | | 1:04.23 | |
2 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | SWE | 29.92 | | | | 1:04.94 | |
3 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | SWE | 30.29 | | | | 1:05.53 | |
4 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | SWE | 30.50 | | | | 1:05.69 | |
5 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | SWE | 31.41 | | | | 1:07.49 | |
6 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | 31.05 | | | | 1:07.62 | |
7 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 30.81 | | | | 1:07.65 | |
8 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | SWE | 31.84 | | | | 1:08.52 | |
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | SWE | 29.63 | | | | 1:03.80 | |
2 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | SWE | 29.95 | | | | 1:04.02 | |
3 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | SWE | 30.04 | | | | 1:04.46 | |
4 | Christin Heina | 1996 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 29.84 | | | | 1:05.12 | |
5 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | SWE | 31.01 | | | | 1:05.63 | |
6 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 30.80 | | | | 1:06.22 | |
7 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | SWE | 31.59 | | | | 1:07.32 | |
8 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 31.94 | | | | 1:08.92 | |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 33.05 | | | | 1:09.14 | |
2 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 34.26 | | | | 1:10.11 | |
3 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | SWE | 34.40 | | | | 1:10.13 | |
4 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 35.22 | | | | 1:12.56 | |
5 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DEN | 35.10 | | | | 1:12.71 | |
6 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 35.79 | | | | 1:13.05 | |
7 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | SWE | 36.58 | | | | 1:15.46 | |
8 | Felix Kinnander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 36.66 | | | | 1:16.84 | |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | SWE | 30.01 | | | | 1:01.70 | |
2 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | SWE | 30.66 | | | | 1:03.54 | |
3 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | SWE | 30.59 | | | | 1:03.70 | |
4 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | SWE | 31.61 | | | | 1:05.65 | |
5 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | SWE | 31.21 | | | | 1:05.82 | |
6 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 31.32 | | | | 1:06.01 | |
7 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | 31.78 | | | | 1:06.09 | |
8 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | SWE | 32.34 | | | | 1:06.35 | |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 29.07 | | | | 58.50 | |
2 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | SWE | 29.25 | | | | 59.63 | |
3 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 29.08 | | | | 1:00.06 | |
4 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | SWE | 29.03 | | | | 1:00.30 | |
5 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | DEN | 29.96 | | | | 1:00.45 | |
6 | David Timmer Endal | 2000 | Ski Svømmeklubb | NOR | 29.23 | | | | 1:00.72 | |
7 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | SWE | 28.70 | | | | 1:01.02 | |
8 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 30.20 | | | | 1:02.68 | |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 28.15 | | | | 57.03 | |
2 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 28.28 | | | | 57.47 | |
3 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 28.55 | | | | 57.98 | |
4 | Mikael Sydow Haugen | 1999 | Sandefjord Svømmeklubb | NOR | 28.65 | | | | 58.72 | |
5 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | SWE | 28.62 | | | | 1:00.20 | |
6 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 29.60 | | | | 1:01.90 | |
7 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | SWE | 29.16 | | | | 1:01.97 | |
8 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | SWE | 30.23 | | | | 1:02.67 | |
Gren 10, 4X50m Frisim Mixed, Öppen klass |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Mass Mix 1 | | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 1:39.34 | |
| Aron Qvirist | 1998 | | | 25.01 | | | | 25.01 | |
| Robin Andréasson | 1988 | | | 21.96 | | | | 46.97 | |
| Alice Lindhé | 1999 | | | 26.58 | | | | 1:13.55 | |
| Tova Olsson | 2001 | | | 25.79 | | | | 1:39.34 | |
2 | SK Laxen Mix | | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 1:39.62 | |
| Joakim Löfgren | 1992 | | | 24.55 | | | | 24.55 | |
| Teodor Widerberg | 1998 | | | 23.63 | | | | 48.18 | |
| Linnéa Bielicz | 1994 | | | 25.33 | | | | 1:13.51 | |
| Tilde Morin | 2002 | | | 26.11 | | | | 1:39.62 | |
3 | Nkk Mix Lag 1 | | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 1:40.29 | |
| Sara Wallberg | 1999 | | | 26.75 | | | | 26.75 | |
| Hampus Lovinge | 1998 | | | 23.27 | | | | 50.02 | |
| Michelle Franzén | 1993 | | | 27.55 | | | | 1:17.57 | |
| Hugo Rydberg | 1998 | | | 22.72 | | | | 1:40.29 | |
4 | Lass Mix Lag 1 | | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 1:41.63 | |
| Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | | | 24.49 | | | | 24.49 | |
| Gustav Henell | 1999 | | | 24.39 | | | | 48.88 | |
| Christin Heina | 1996 | | | 26.35 | | | | 1:15.23 | |
| Emma Magnusson | 1998 | | | 26.40 | | | | 1:41.63 | |
5 | Mass Mix 2 | | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 1:42.91 | |
| Tor Leander | 1999 | | | 24.85 | | | | 24.85 | |
| Tobias Åberg | 2000 | | | 24.10 | | | | 48.95 | |
| Linnéa Lundborg | 2000 | | | 27.44 | | | | 1:16.39 | |
| Ida Swegmark | 2000 | | | 26.52 | | | | 1:42.91 | |
6 | Søllerød Mix | | Søllerød Svømmeklub | DEN | | | | | 1:43.28 | |
| Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | | | 25.02 | | | | 25.02 | |
| Martha Vitus Tversted | 2002 | | | 27.49 | | | | 52.51 | |
| Pierre Høgenhaug | 1999 | | | 23.62 | | | | 1:16.13 | |
| Frederikke Petri | 2001 | | | 27.15 | | | | 1:43.28 | |
7 | Göteborg Mix 1 | | Göteborg Sim | SWE | | | | | 1:43.43 | |
| Gustav Vallin | 2001 | | | 24.89 | | | | 24.89 | |
| Andrea Reinhold | 2001 | | | 26.66 | | | | 51.55 | |
| Miro Torola | 1995 | | | 24.32 | | | | 1:15.87 | |
| Hannah Hemberg | 2002 | | | 27.56 | | | | 1:43.43 | |
8 | Höganäs SS 1 | | Höganäs Simsällskap | SWE | | | | | 1:44.07 | |
| Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | | | 27.90 | | | | 27.90 | |
| Mika Persson | 1998 | | | 23.42 | | | | 51.32 | |
| Elin Widén | 1998 | | | 27.28 | | | | 1:18.60 | |
| Johan Killman | 1999 | | | 25.47 | | | | 1:44.07 | |
9 | Väsby SS Lag 1 Mix | | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 1:44.09 | |
| Gustav Frödeberg | 1997 | | | 24.56 | | | | 24.56 | |
| Simon Brandt | 2000 | | | 25.20 | | | | 49.76 | |
| Tova Andersson | 2001 | | | 27.50 | | | | 1:17.26 | |
| Louise Halldén | 1998 | | | 26.83 | | | | 1:44.09 | |
10 | Ängelholm Mix | | Ängelholms Simsällskap | SWE | | | | | 1:44.50 | |
| Miranda Ingvarsson | 2001 | | | 28.85 | | | | 28.85 | |
| Filippa Sundström | 2001 | | | 27.70 | | | | 56.55 | |
| Petter Hellzén | 2000 | | | 24.87 | | | | 1:21.42 | |
| Daniel Kertes | 1999 | | | 23.08 | | | | 1:44.50 | |
| Väsby SS Lag 2 Mix | | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 1:44.50 | |
| Karl Frylmark | 1999 | | | 24.46 | | | | 24.46 | |
| Anton Widholm | 1999 | | | 25.22 | | | | 49.68 | |
| Anna Miram | 1999 | | | 27.19 | | | | 1:16.87 | |
| Elin Peng | 2003 | | | 27.63 | | | | 1:44.50 | |
12 | Nkk Mix Lag 2 | | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 1:44.81 | |
| Oscar Sjöblad | 1997 | | | 25.17 | | | | 25.17 | |
| Adina Eriksson | 1999 | | | 27.96 | | | | 53.13 | |
| Mikael Wåhlin | 1989 | | | 23.92 | | | | 1:17.05 | |
| Klara Eriksson | 2000 | | | 27.76 | | | | 1:44.81 | |
13 | Kalmar SS Mix [1916] | | Kalmar Simsällskap | SWE | | | | | 1:45.30 | |
| Harald Madebrink | 1998 | | | 24.93 | | | | 24.93 | |
| Ellen Lindeby | 1999 | | | 28.30 | | | | 53.23 | |
| Jacob Olsson | 1998 | | | 24.16 | | | | 1:17.39 | |
| Anna Sjölund | 2000 | | | 27.91 | | | | 1:45.30 | |
14 | Kungsbacka Lag 1 | | Kungsbacka Simsällskap | SWE | | | | | 1:45.95 | |
| Anton Johansson | 1996 | | | 24.70 | | | | 24.70 | |
| Oskar Johansson | 1993 | | | 23.72 | | | | 48.42 | |
| Gina Hvarfvenius | 1997 | | | 29.10 | | | | 1:17.52 | |
| Malin Andersson | 1999 | | | 28.43 | | | | 1:45.95 | |
15 | S02 Mix Lag 1 | | Simklubben S 02 | SWE | | | | | 1:46.21 | |
| Maja Edvardsson | 2003 | | | 29.42 | | | | 29.42 | |
| Johannes Sköld | 1996 | | | 24.24 | | | | 53.66 | |
| Emma Abrahamsson | 2003 | | | 28.69 | | | | 1:22.35 | |
| Elias Gausel | 1996 | | | 23.86 | | | | 1:46.21 | |
16 | Växjö SS Mix 1 | | Växjö Simsällskap | SWE | | | | | 1:46.22 | |
| Kemal Cikota | 2002 | | | 26.07 | | | | 26.07 | |
| Mirza Dzafic | 2000 | | | 25.28 | | | | 51.35 | |
| Clara Örnhem | 2002 | | | 27.21 | | | | 1:18.56 | |
| Natalie Noreblad | 2002 | | | 27.66 | | | | 1:46.22 | |
17 | Lass Mix Lag 2 | | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 1:46.48 | |
| Sixten Almén | 1999 | | | 25.76 | | | | 25.76 | |
| Sebastian Nilsson | 2002 | | | 25.82 | | | | 51.58 | |
| Elin Gunnarsson | 2002 | | | 27.26 | | | | 1:18.84 | |
| Alice Almén | 2001 | | | 27.64 | | | | 1:46.48 | |
18 | SK Laxen Mix 2 | | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 1:46.50 | |
| Gunnar Widerberg | 2000 | | | 25.81 | | | | 25.81 | |
| Petronella Johansson | 2000 | | | 28.11 | | | | 53.92 | |
| Julius Gustavsson | 2002 | | | 25.29 | | | | 1:19.21 | |
| Mellie Wijk | 2002 | | | 27.29 | | | | 1:46.50 | |
19 | Karlskrona Mix 2 | | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 1:46.92 | |
| Marcus Barkrot | 2002 | | | 26.15 | | | | 26.15 | |
| Viktor Carlsson | 2000 | | | 26.17 | | | | 52.32 | |
| Tea Gladher | 2000 | | | 26.31 | | | | 1:18.63 | |
| Ella Simander | 2002 | | | 28.29 | | | | 1:46.92 | |
20 | Ösa Lag 1 | | Örebro Simallians | SWE | | | | | 1:47.63 | |
| André Gradin | 1994 | | | 25.45 | | | | 25.45 | |
| Isak Meding | 1998 | | | 24.58 | | | | 50.03 | |
| Lina Nederman | 2000 | | | 28.72 | | | | 1:18.75 | |
| Ida Nederman | 2000 | | | 28.88 | | | | 1:47.63 | |
21 | Kalmar SS Mix 2[1916] | | Kalmar Simsällskap | SWE | | | | | 1:47.82 | |
| Anton Hong | 2000 | | | 24.63 | | | | 24.63 | |
| Leia Karlsson | 2002 | | | 28.16 | | | | 52.79 | |
| Garri Svensson | 2000 | | | 25.00 | | | | 1:17.79 | |
| Tilda Nordén | 2001 | | | 30.03 | | | | 1:47.82 | |
22 | Trollhättan Mix Lag 1 | | Trollhättans Simsällskap | SWE | | | | | 1:47.93 | |
| Hampus Johannesson | 2000 | | | 27.47 | | | | 27.47 | |
| Samuel Rudqvist | 1999 | | | 24.36 | | | | 51.83 | |
| Olivia Rudqvist | 2000 | | | 28.33 | | | | 1:20.16 | |
| Klara Hasslin | 2001 | | | 27.77 | | | | 1:47.93 | |
23 | Ängelholm Mix 2 | | Ängelholms Simsällskap | SWE | | | | | 1:48.53 | |
| Ellen Thunberg | 2001 | | | 28.59 | | | | 28.59 | |
| Ebba Hellzén | 2003 | | | 29.91 | | | | 58.50 | |
| Mattias Andersson | 1996 | | | 26.17 | | | | 1:24.67 | |
| Oskar Hanstål | 1999 | | | 23.86 | | | | 1:48.53 | |
24 | Höganäs SS 2 | | Höganäs Simsällskap | SWE | | | | | 1:48.62 | |
| Thelma Jöhncke | 1999 | | | 28.83 | | | | 28.83 | |
| Erik Juliusson | 1998 | | | 25.41 | | | | 54.24 | |
| Tilda Johansson | 2002 | | | 28.67 | | | | 1:22.91 | |
| Jesper Lundqvist | 1999 | | | 25.71 | | | | 1:48.62 | |
25 | Växjö SS Mix 2 | | Växjö Simsällskap | SWE | | | | | 1:48.98 | |
| Ludvig Hallum | 2003 | | | 27.16 | | | | 27.16 | |
| Gustav Franzén | 2000 | | | 25.28 | | | | 52.44 | |
| Saga Bodsjö | 2002 | | | 28.13 | | | | 1:20.57 | |
| Ebba Bergström | 2000 | | | 28.41 | | | | 1:48.98 | |
26 | S02 Mix Lag 2 | | Simklubben S 02 | SWE | | | | | 1:49.35 | |
| Anton Björck-Teuscher | 1993 | | | 25.17 | | | | 25.17 | |
| Felix Wrakén | 2003 | | | 26.82 | | | | 51.99 | |
| Selma Avdic | 2003 | | | 28.35 | | | | 1:20.34 | |
| Hanna Gebart | 2000 | | | 29.01 | | | | 1:49.35 | |
27 | Göteborg Mix 2 | | Göteborg Sim | SWE | | | | | 1:50.04 | |
| Simon Kärrsjö | 1998 | | | 26.00 | | | | 26.00 | |
| Johanna de Jonge | 2001 | | | 29.08 | | | | 55.08 | |
| Måns Tangvald | 1995 | | | 26.08 | | | | 1:21.16 | |
| Solveig Ramallo | 1993 | | | 28.88 | | | | 1:50.04 | |
28 | Varberg Mix 1 | | Varberg Sim | SWE | | | | | 1:50.22 | |
| Cornelia Almqvist | 2002 | | | 30.28 | | | | 30.28 | |
| Erik Josefson | 2000 | | | 27.93 | | | | 58.21 | |
| Sara Westholm | 2001 | | | 28.07 | | | | 1:26.28 | |
| Jonatan Carlsson | 2001 | | | 23.94 | | | | 1:50.22 | |
29 | Karlskrona Mix 1 | | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 1:51.91 | |
| Jakob Werner | 2000 | | | 26.72 | | | | 26.72 | |
| Elias Nilsson | 2002 | | | 26.82 | | | | 53.54 | |
| Sanna Westerberg | 1998 | | | 29.15 | | | | 1:22.69 | |
| Aurora Nilsson | 2002 | | | 29.22 | | | | 1:51.91 | |
30 | Sundsvall Mix Lag 1 | | Sundsvalls Simsällskap | SWE | | | | | 1:54.92 | |
| Albin Hedlund | 2003 | | | 26.64 | | | | 26.64 | |
| Melina Sundström | 2002 | | | 29.04 | | | | 55.68 | |
| Emma Norlin | 2002 | | | 29.84 | | | | 1:25.52 | |
| Jonathan Nilsson | 2003 | | | 29.40 | | | | 1:54.92 | |
31 | Søllerød Mix 2 | | Søllerød Svømmeklub | DEN | | | | | 1:56.13 | |
| Karl Gustav B. Toft | 2002 | | | 27.42 | | | | 27.42 | |
| Mille Vester-Christensen | 2005 | | | 32.41 | | | | 59.83 | |
| Alba Lyhne Weiner | 2004 | | | 30.62 | | | | 1:30.45 | |
| Adam Hansen | 1998 | | | 25.68 | | | | 1:56.13 | |
32 | Sundsvall Mix Lag 2 | | Sundsvalls Simsällskap | SWE | | | | | 1:56.59 | |
| Nadja Rautiainen | 2004 | | | 31.45 | | | | 31.45 | |
| Leia Beijron | 2004 | | | 30.18 | | | | 1:01.63 | |
| Sebastian Karlsson | 1992 | | | 24.41 | | | | 1:26.04 | |
| Jason Walterstad | 2004 | | | 30.55 | | | | 1:56.59 | |
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | SWE | | | | | 32.18 | |
2 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 32.29 | |
3 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 33.83 | |
4 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | SWE | | | | | 33.97 | |
5 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 34.34 | |
6 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 34.35 | |
7 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | SWE | | | | | 34.43 | |
8 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 34.54 | |
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 30.22 | |
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 30.83 | |
3 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | SWE | | | | | 31.07 | |
4 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | SWE | | | | | 31.56 | |
5 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 31.71 | |
6 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | SWE | | | | | 32.20 | |
7 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | SWE | | | | | 32.36 | |
8 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 32.55 | |
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 30.70 | |
2 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 31.00 | |
3 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 31.37 | |
4 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 31.45 | |
5 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 31.48 | |
6 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 31.66 | |
7 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | SWE | | | | | 31.85 | |
8 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | SWE | | | | | 31.92 | |
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | SWE | | | | | 29.52 | |
2 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 29.90 | |
3 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | SWE | | | | | 30.66 | |
4 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | | | | | 31.15 | |
5 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | | | | | 31.92 | |
6 | Ebba Hellström | 1992 | Simklubben S 02 | SWE | | | | | 32.40 | |
7 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 32.60 | |
8 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | SWE | | | | | 33.43 | |
Gren 13, 100m Medley Damer, Öppen klass |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | SWE | 29.29 | | | | 1:04.47 | |
2 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 30.62 | | | | 1:04.84 | |
3 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | SWE | 31.07 | | | | 1:05.16 | |
4 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | SWE | 29.94 | | | | 1:05.50 | |
5 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 30.96 | | | | 1:05.77 | |
6 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | SWE | 31.46 | | | | 1:07.44 | |
7 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 31.12 | | | | 1:08.07 | |
8 | Ida Rosenius | 2000 | Karlskrona Simsällskap | SWE | 31.85 | | | | 1:09.12 | |
Gren 15, 50m Frisim Damer, 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | SWE | | | | | 28.69 | |
2 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | SWE | | | | | 28.71 | |
3 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | SWE | | | | | 29.06 | |
4 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | SWE | | | | | 29.22 | |
5 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 29.40 | |
6 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | SWE | | | | | 29.49 | |
7 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | SWE | | | | | 29.58 | |
8 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 29.82 | |
Gren 15, 50m Frisim Damer, 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 26.53 | |
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | SWE | | | | | 27.04 | |
3 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 27.40 | |
4 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 27.84 | |
5 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 28.05 | |
6 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | SWE | | | | | 28.06 | |
7 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DEN | | | | | 28.14 | |
8 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 28.64 | |
Gren 15, 50m Frisim Damer, 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 26.55 | |
2 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 26.84 | |
3 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 27.35 | |
4 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 27.67 | |
5 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 27.84 | |
6 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 27.88 | |
7 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | SWE | | | | | 28.07 | |
8 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 28.61 | |
Gren 15, 50m Frisim Damer, 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 26.93 | |
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 27.16 | |
3 | Christin Heina | 1996 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 27.18 | |
4 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 27.22 | |
5 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 27.31 | |
6 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | SWE | | | | | 27.47 | |
7 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 27.53 | |
8 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | SWE | | | | | 27.74 | |
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 29.12 | |
2 | Hannes Wrenne | 2004 | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 30.59 | |
3 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 31.22 | |
4 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | SWE | | | | | 31.43 | |
5 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | SWE | | | | | 32.13 | |
6 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 32.71 | |
7 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | SWE | | | | | 32.85 | |
8 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 33.76 | |
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 27.00 | |
2 | Malte Lundgren | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | SWE | | | | | 27.34 | |
3 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | SWE | | | | | 27.36 | |
4 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | SWE | | | | | 27.49 | |
5 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 27.84 | |
6 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 28.11 | |
7 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 28.49 | |
8 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | SWE | | | | | 28.60 | |
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | SWE | | | | | 25.63 | |
2 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | SWE | | | | | 25.73 | |
3 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 26.10 | |
4 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 26.14 | |
5 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 26.52 | |
6 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | NOR | | | | | 26.62 | |
7 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | SWE | | | | | 26.83 | |
8 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | SWE | | | | | 27.09 | |
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | SWE | | | | | 25.11 | |
2 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 25.16 | |
3 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 25.32 | |
4 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 25.47 | |
5 | Oscar Sjöblad | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 25.64 | |
6 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 25.68 | |
7 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 26.06 | |
8 | Jakob Clemedtson | 1996 | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 26.28 | |
Gren 19, 100m Frisim Damer, 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | SWE | 29.22 | | | | 1:01.33 | |
2 | Ebba Bladh Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 30.56 | | | | 1:03.19 | |
3 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | SWE | 30.53 | | | | 1:03.56 | |
4 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 30.90 | | | | 1:03.76 | |
5 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | SWE | 30.65 | | | | 1:04.00 | |
6 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | SWE | 30.82 | | | | 1:04.57 | |
7 | Tindra d´Aubigné | 2004 | Hörby Simklubb | SWE | 30.80 | | | | 1:04.75 | |
8 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | SWE | 31.19 | | | | 1:04.87 | |
Gren 19, 100m Frisim Damer, 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | SWE | 27.77 | | | | 57.87 | |
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | SWE | 28.51 | | | | 59.26 | |
3 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 28.72 | | | | 1:00.13 | |
| Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DEN | 28.85 | | | | 1:00.13 | |
5 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | SWE | 29.16 | | | | 1:00.62 | |
6 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | SWE | 29.06 | | | | 1:00.65 | |
7 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | SWE | 28.77 | | | | 1:00.98 | |
8 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | SWE | 29.38 | | | | 1:01.48 | |
Gren 19, 100m Frisim Damer, 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 27.16 | | | | 56.96 | |
2 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | 28.52 | | | | 58.75 | |
3 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | SWE | 28.18 | | | | 58.82 | |
4 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 28.34 | | | | 58.88 | |
5 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | SWE | 28.59 | | | | 59.16 | |
6 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | SWE | 28.60 | | | | 59.67 | |
7 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | SWE | 28.77 | | | | 1:00.30 | |
8 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | SWE | 29.23 | | | | 1:01.49 | |
Gren 19, 100m Frisim Damer, 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | SWE | 27.14 | | | | 56.27 | |
2 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 27.80 | | | | 57.46 | |
3 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | SWE | 27.72 | | | | 57.49 | |
4 | Christin Heina | 1996 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 28.61 | | | | 59.58 | |
5 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 28.60 | | | | 59.62 | |
6 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | SWE | 28.44 | | | | 59.68 | |
7 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 28.95 | | | | 59.93 | |
8 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 29.00 | | | | 1:00.43 | |
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 34.26 | | | | 1:13.09 | |
2 | Hannes Wrenne | 2004 | Karlskrona Simsällskap | SWE | 35.19 | | | | 1:14.90 | |
3 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | SWE | 35.56 | | | | 1:15.10 | |
4 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 37.00 | | | | 1:19.80 | |
5 | Anthon Huasson | 2004 | Hörby Simklubb | SWE | 37.35 | | | | 1:19.96 | |
6 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | SWE | 37.67 | | | | 1:21.57 | |
7 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 38.11 | | | | 1:22.14 | |
8 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 39.03 | | | | 1:23.65 | |
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | SWE | 31.89 | | | | 1:07.02 | |
2 | Walter Hero | 2002 | Simklubben Laxen | SWE | 32.64 | | | | 1:09.08 | |
3 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | SWE | 32.93 | | | | 1:10.32 | |
4 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DEN | 33.48 | | | | 1:10.64 | |
5 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 33.07 | | | | 1:11.07 | |
6 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 33.50 | | | | 1:11.42 | |
7 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 34.13 | | | | 1:12.21 | |
8 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | SWE | 34.06 | | | | 1:12.77 | |
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | SWE | 31.18 | | | | 1:06.62 | |
2 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | SWE | 31.79 | | | | 1:07.09 | |
3 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 32.08 | | | | 1:08.14 | |
4 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | SWE | 32.58 | | | | 1:08.30 | |
5 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 32.43 | | | | 1:08.90 | |
6 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | SWE | 32.73 | | | | 1:09.47 | |
7 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | 32.64 | | | | 1:09.71 | |
8 | Jacob Meilvåg | 2001 | Ski Svømmeklubb | NOR | 32.99 | | | | 1:10.37 | |
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 28.45 | | | | 1:00.98 | |
2 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 30.12 | | | | 1:03.35 | |
3 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | SWE | 29.55 | | | | 1:04.49 | |
4 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 30.22 | | | | 1:04.81 | |
5 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | SWE | 30.21 | | | | 1:05.06 | |
6 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 30.57 | | | | 1:05.60 | |
7 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | SWE | 30.63 | | | | 1:05.96 | |
8 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 31.84 | | | | 1:06.71 | |
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | SWE | | | | | 34.49 | |
2 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 34.72 | |
3 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 36.43 | |
4 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 36.73 | |
5 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | SWE | | | | | 36.98 | |
6 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | | | | | 37.25 | |
7 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | SWE | | | | | 37.47 | |
8 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 38.63 | |
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | SWE | | | | | 32.52 | |
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | SWE | | | | | 33.52 | |
3 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | SWE | | | | | 33.61 | |
4 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 34.22 | |
5 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | SWE | | | | | 34.35 | |
6 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 34.74 | |
7 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | SWE | | | | | 35.50 | |
8 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DEN | | | | | 35.52 | |
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 33.19 | |
2 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 33.60 | |
3 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 34.21 | |
4 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | SWE | | | | | 34.47 | |
5 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 34.77 | |
6 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 34.97 | |
7 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | SWE | | | | | 35.16 | |
8 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 35.22 | |
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 32.32 | |
2 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | SWE | | | | | 32.66 | |
3 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 34.46 | |
4 | Maja Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | SWE | | | | | 34.62 | |
5 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 34.75 | |
6 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 35.31 | |
7 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 35.50 | |
8 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | | | | | 36.41 | |
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 30.20 | | | | 1:05.35 | |
2 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | SWE | 32.33 | | | | 1:10.29 | |
3 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | SWE | 33.04 | | | | 1:12.08 | |
4 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | SWE | 33.25 | | | | 1:12.13 | |
5 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 34.64 | | | | 1:13.86 | |
6 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 35.00 | | | | 1:14.55 | |
7 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | SWE | 34.65 | | | | 1:15.58 | |
8 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | SWE | 34.42 | | | | 1:16.13 | |
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | SWE | 27.37 | | | | 59.19 | |
2 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | 27.61 | | | | 59.43 | |
3 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | SWE | 28.45 | | | | 1:00.43 | |
4 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | SWE | 28.91 | | | | 1:00.74 | |
5 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 29.01 | | | | 1:02.18 | |
6 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | SWE | 29.01 | | | | 1:02.35 | |
7 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 30.04 | | | | 1:03.53 | |
8 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | 29.11 | | | | 1:03.56 | |
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | SWE | 25.85 | | | | 56.01 | |
2 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 27.42 | | | | 57.59 | |
3 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 27.34 | | | | 58.03 | |
4 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | SWE | 27.65 | | | | 59.13 | |
5 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | NOR | 27.26 | | | | 59.24 | |
6 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 27.91 | | | | 59.40 | |
7 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 27.72 | | | | 1:00.30 | |
8 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | DEN | 27.91 | | | | 1:01.81 | |
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 25.68 | | | | 55.04 | |
2 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 26.28 | | | | 56.06 | |
3 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 26.47 | | | | 57.05 | |
4 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | SWE | 26.11 | | | | 57.10 | |
5 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | SWE | 25.84 | | | | 57.22 | |
6 | Oscar Sjöblad | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 26.54 | | | | 57.61 | |
7 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 27.19 | | | | 57.81 | |
8 | Dag Johan Fjelde | 1999 | Ski Svømmeklubb | NOR | 26.79 | | | | 57.85 | |
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 33.16 | | | | 1:08.54 | |
2 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | SWE | 33.91 | | | | 1:10.10 | |
3 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 34.94 | | | | 1:13.43 | |
4 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 35.38 | | | | 1:13.51 | |
5 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | SWE | 35.10 | | | | 1:13.67 | |
6 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 35.58 | | | | 1:14.30 | |
7 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | SWE | 35.72 | | | | 1:14.62 | |
8 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 36.45 | | | | 1:15.34 | |
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 31.10 | | | | 1:04.88 | |
2 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | SWE | 31.92 | | | | 1:06.45 | |
3 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | SWE | 32.54 | | | | 1:07.41 | |
4 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | SWE | 33.62 | | | | 1:08.94 | |
5 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | SWE | 33.54 | | | | 1:09.18 | |
6 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | SWE | 33.76 | | | | 1:09.39 | |
7 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | SWE | 33.66 | | | | 1:10.06 | |
8 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | SWE | 34.65 | | | | 1:11.57 | |
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | SWE | 32.12 | | | | 1:06.02 | |
2 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | SWE | 32.57 | | | | 1:06.42 | |
3 | Klara Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 32.28 | | | | 1:07.22 | |
4 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | SWE | 32.42 | | | | 1:07.79 | |
5 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | SWE | 32.54 | | | | 1:07.86 | |
6 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | SWE | 33.26 | | | | 1:08.37 | |
7 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 32.55 | | | | 1:08.68 | |
8 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 33.28 | | | | 1:08.82 | |
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | SWE | 30.29 | | | | 1:02.79 | |
2 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | SWE | 30.83 | | | | 1:03.16 | |
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | SWE | 31.21 | | | | 1:04.32 | |
4 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 33.00 | | | | 1:07.27 | |
5 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 32.48 | | | | 1:07.42 | |
6 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | SWE | 33.38 | | | | 1:07.66 | |
7 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | SWE | 33.22 | | | | 1:07.88 | |
8 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | SWE | 33.71 | | | | 1:09.80 | |
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 32.02 | |
2 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 32.69 | |
3 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 33.71 | |
4 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | SWE | | | | | 33.99 | |
5 | Felix Kinnander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 34.59 | |
6 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | SWE | | | | | 35.01 | |
7 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 35.06 | |
8 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 35.90 | |
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 29.13 | |
2 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | SWE | | | | | 29.56 | |
3 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DEN | | | | | 29.80 | |
4 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | SWE | | | | | 29.89 | |
5 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | SWE | | | | | 30.83 | |
6 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 31.66 | |
7 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 31.98 | |
8 | Filiph Castillo Karlsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 32.06 | |
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 27.84 | |
2 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 28.05 | |
| David Timmer Endal | 2000 | Ski Svømmeklubb | NOR | | | | | 28.05 | |
4 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 28.31 | |
5 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | SWE | | | | | 28.57 | |
6 | Garri Svensson | 2000 | Kalmar Simsällskap | SWE | | | | | 28.72 | |
7 | Gustav Franzén | 2000 | Växjö Simsällskap | SWE | | | | | 28.79 | |
8 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 29.98 | |
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 26.40 | |
2 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 26.93 | |
3 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | | | | | 27.18 | |
4 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | SWE | | | | | 27.20 | |
5 | Mikael Sydow Haugen | 1999 | Sandefjord Svømmeklubb | NOR | | | | | 27.47 | |
6 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 27.69 | |
7 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 27.90 | |
8 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 28.05 | |
Gren 26, 100m Medley Herrar, Öppen klass |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | 26.72 | | | | 56.60 | |
2 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | SWE | 26.64 | | | | 58.39 | |
3 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 28.65 | | | | 58.52 | |
4 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | SWE | 27.75 | | | | 59.64 | |
5 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 28.22 | | | | 59.69 | |
6 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 28.64 | | | | 1:01.38 | |
7 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | DEN | 28.64 | | | | 1:01.79 | |
8 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 29.16 | | | | 1:02.58 | |
Gren 28, 50m Frisim Herrar, 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 27.46 | |
2 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | SWE | | | | | 27.82 | |
3 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 28.01 | |
4 | Hannes Wrenne | 2004 | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 28.10 | |
5 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | SWE | | | | | 28.25 | |
6 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | SWE | | | | | 28.96 | |
7 | Albin Ekstrand | 2004 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 29.28 | |
8 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DEN | | | | | 29.35 | |
Gren 28, 50m Frisim Herrar, 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Malte Lundgren | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | SWE | | | | | 25.23 | |
2 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 25.28 | |
3 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 25.50 | |
4 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 25.54 | |
5 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | SWE | | | | | 25.73 | |
6 | Kemal Cikota | 2002 | Växjö Simsällskap | SWE | | | | | 26.01 | |
7 | Marcus Barkrot | 2002 | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 26.06 | |
8 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 26.24 | |
Gren 28, 50m Frisim Herrar, 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | SWE | | | | | 24.15 | |
2 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | SWE | | | | | 24.37 | |
3 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | SWE | | | | | 24.53 | |
4 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 24.68 | |
5 | David Timmer Endal | 2000 | Ski Svømmeklubb | NOR | | | | | 24.86 | |
6 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | SWE | | | | | 24.91 | |
7 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 25.06 | |
8 | Mark Wiskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | DEN | | | | | 25.70 | |
Gren 28, 50m Frisim Herrar, 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 23.17 | |
2 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 23.48 | |
3 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | SWE | | | | | 23.53 | |
4 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | SWE | | | | | 23.54 | |
5 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 24.00 | |
6 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | DEN | | | | | 24.10 | |
7 | Mikael Sydow Haugen | 1999 | Sandefjord Svømmeklubb | NOR | | | | | 24.35 | |
8 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 24.50 | |
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 30.10 | |
2 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 30.45 | |
3 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | SWE | | | | | 30.87 | |
4 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | SWE | | | | | 31.61 | |
5 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | SWE | | | | | 31.65 | |
6 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | SWE | | | | | 31.77 | |
7 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | SWE | | | | | 31.92 | |
8 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | SWE | | | | | 32.25 | |
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 29.17 | |
2 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 29.62 | |
3 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | SWE | | | | | 29.69 | |
4 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | SWE | | | | | 30.30 | |
5 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 30.41 | |
6 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 30.50 | |
7 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | SWE | | | | | 30.55 | |
8 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | SWE | | | | | 31.15 | |
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 28.16 | |
2 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | SWE | | | | | 28.61 | |
3 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | SWE | | | | | 28.95 | |
4 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 28.96 | |
5 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | SWE | | | | | 29.56 | |
6 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | SWE | | | | | 29.74 | |
7 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 30.05 | |
8 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 30.74 | |
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | | | | | Tid | Status |
---|
|
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | SWE | | | | | 28.54 | |
2 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | SWE | | | | | 28.91 | |
3 | Christin Heina | 1996 | Linköpings Allmänna SS | SWE | | | | | 28.96 | |
4 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | SWE | | | | | 29.11 | |
5 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | | | | | 29.22 | |
6 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | SWE | | | | | 29.81 | |
7 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | SWE | | | | | 30.14 | |
8 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | SWE | | | | | 30.22 | |