Resultat Totalt - Officiell 
 
 T�vling Barracuda Race  Utskriftsdatum 22 december 2008  
 T�vlingsort G�teborg  Utskriftstid 20:33  
 Arrang�r SK S02     
 
 
Gren 1, 4x100m ind. me Herrar C-D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m   Tid Status 











 
S02 Lag 1 Simklubben S 02      4:42.40  
 Martin Janson 1994   31.77 1:08.90   1:08.90  
 Filip Holmqvist 1994   30.56 1:08.01   2:16.91  
 Robert O�gorman 1995   31.46 1:09.89   3:26.80  
 Alexander Dimcevski 1995   34.70 1:15.60   4:42.40  
           
Kbss Lag Herrar 1 Kungsbacka Sims�llskap      4:46.70  
 Erik Persson 1994   29.19 1:04.68   1:04.68  
 Erik Asp 1995   33.46 1:14.64   2:19.32  
 Joel Georgy 1996   34.83 1:13.17   3:32.49  
 Viktor H�rndahl 1995   34.77 1:14.21   4:46.70  
           
G�teborg Sim Lag 1 1995 G�teborg Sim      4:53.98  
 Julian C�ster 1995   33.23 1:12.02   1:12.02  
 Gustav Olander 1994   33.47 1:12.56   2:24.58  
 Filip Alsterberg 1994   34.22 1:13.69   3:38.27  
 Christopher Jedel 1995   34.85 1:15.71   4:53.98  
           
Anderstorps SS Anderstorps Sims�llskap      5:16.32  
 Oscar Ohliw 1994   33.06 1:12.74   1:12.74  
 Henry Kerman 1997   38.74 1:26.14   2:38.88  
 Markus Malm 1997   36.45 1:24.38   4:03.26  
 Zackarias Holmstrand 1996   34.29 1:13.06   5:16.32  
           
S02 Lag 2 Simklubben S 02      5:19.94  
 Johannes Sk�ld 1996   36.97 1:19.68   1:19.68  
 Elias Gausel 1996   38.73 1:21.71   2:41.39  
 Jakob Schariot 1995   39.30 1:23.39   4:04.78  
 Oscar Pettersson 1994   34.71 1:15.16   5:19.94  
           
Karlshamns SK 1995 Karlshamns Simklubb      5:20.53  
 Carl Gustafsson 1996   37.81 1:20.35   1:20.35  
 Jonas Hansson 1996   37.11 1:21.50   2:41.85  
 Theo Petersson 1995   37.91 1:24.16   4:06.01  
 Denniz Sabo 1995   33.53 1:14.52   5:20.53  
           
G�teborg Sim Lag 2 1996 G�teborg Sim      5:22.67  
 Emil Elton 1995   37.42 1:21.85   1:21.85  
 Andr� Ideg�rd 1994   36.40 1:23.48   2:45.33  
 Oscar Swartz-Frankenfelt 1994   33.87 1:14.69   4:00.02  
 Oscar Sands 1995   38.13 1:22.65   5:22.67  
           
Herrar SK 70 Lag 2 Simklubben 1970      5:23.87  
 Hampus Herbertsson 1994   33.35 1:13.28   1:13.28  
 Christoffer Ericsson 1994   36.68 1:18.43   2:31.71  
 Victor Platenik 1995   37.89 1:20.63   3:52.34  
 Rasmus K�ll�n 1996   43.11 1:31.53   5:23.87  
           
Kbss Lag Herrar 2 Kungsbacka Sims�llskap      5:27.67  
 Philip H�rndahl 1995   38.57 1:21.79   1:21.79  
 Theodor Hennings 1995   37.27 1:19.91   2:41.70  
 David Zachrisson 1996   36.43 1:23.76   4:05.46  
 Marcus Robertsson 1995   38.80 1:22.21   5:27.67  
           
10 SK Elfsborg Lag 1 2005 Simklubben Elfsborg      5:30.50  
 Sebastian Engfors-Nyqvist 1996   43.02 1:24.87   1:24.87  
 Casper Eriksson 1996   39.04 1:24.88   2:49.75  
 Pontus Johansson 1994   41.32 1:32.38   4:22.13  
 Adam Paulsson 1995   32.16 1:08.37   5:30.50  
           
11 SS04 Pojkar 1996 Solna Sundbyberg SS 04      5:35.76  
 Axel Tisell 1996   38.40 1:17.03   1:17.03  
 Svante Lindberg 1994   37.41 1:19.31   2:36.34  
 Alexandros Vasiliou 1995   42.76 1:32.26   4:08.60  
 Alexander Borg 1995   39.69 1:27.16   5:35.76  
           
Varberg Herrar Lag 1 Varberg-Falkenberg Sim      DNS  
           
           
           
         DNS  
           
           
 
Gren 2, 4x100m ind. me Damer C-D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m   Tid Status 











 
S02 Lag 1 Simklubben S 02      5:00.02  
 Anna Sirenius Lundberg 1994   32.78 1:17.01   1:17.01  
 Klara Simonsson 1995   34.15 1:14.12   2:31.13  
 Tilde Lundmark 1995   33.35 1:14.45   3:45.58  
 Amanda Zetterstr�m 1994   33.23 1:14.44   5:00.02  
           
Kung�lvs SS F.14 Lag 1 Kung�lvs Sims�llskap      5:09.58  
 Isabelle Avenius 1996   34.50 1:13.07   1:13.07  
 Ida Almbratt 1994   36.46 1:17.31   2:30.38  
 Linnea Gustafsson 1995   39.38 1:20.76   3:51.14  
 Beatrice Sch�tt 1996   36.32 1:18.44   5:09.58  
           
Varberg Damer Lag 1 Varberg-Falkenberg Sim      5:11.15  
 Elin Palmqvist 1995   36.58 1:16.52   1:16.52  
 Victoria Karlsson 1994   34.78 1:17.61   2:34.13  
 Ida Laur�n 1994   36.15 1:17.46   3:51.59  
 Elin Kvarnemar 1995   37.59 1:19.56   5:11.15  
           
SS04 Lag 1 1994 Solna Sundbyberg SS 04      5:12.98  
 Julia Thurfjell 1994   35.48 1:16.56   1:16.56  
 Frida Thomasson 1994   35.67 1:20.03   2:36.59  
 Hanna Olsson 1996   36.61 1:16.93   3:53.52  
 Camilla Svensson 1995   38.75 1:19.46   5:12.98  
           
Alings�s Medleygirls 1 Alings�s SLS      5:17.25  
 Hanna Ryd�n 1996   39.63 1:26.06   1:26.06  
 Erika Sk�ldberg 1996   34.79 1:16.03   2:42.09  
 Fenja Elbert 1995   35.22 1:18.20   4:00.29  
 Sofia Zieth�n 1994   36.45 1:16.96   5:17.25  
           
G�teborg Sim Lag 2 1996 G�teborg Sim      5:18.21  
 Christina Ekstedt 1996   35.66 1:18.91   1:18.91  
 Viktoria Reinhold 1996   36.32 1:17.91   2:36.82  
 Hanna B�rjesson 1996   38.83 1:21.86   3:58.68  
 Inez Kristensson 1997   35.92 1:19.53   5:18.21  
           
Trollh�ttans SS Lag 1 Trollh�ttans Sims�llskap      5:18.62  
 Aida Rekdahl 1994   36.27 1:17.20   1:17.20  
 Louise Ericson 1994   36.74 1:20.41   2:37.61  
 Johanna Andr� 1995   36.11 1:19.12   3:56.73  
 Jennifer Ask 1995   37.11 1:21.89   5:18.62  
           
SK Elfsborg Lag 1 2005 Simklubben Elfsborg      5:19.85  
 Hanna Gustavsson 1994   34.28 1:14.75   1:14.75  
 Ida Andersson 1997   44.19 1:35.95   2:50.70  
 Lovisa Linderholm 1994   34.78 1:15.05   4:05.75  
 Josefine Heintz 1994   33.73 1:14.10   5:19.85  
           
Damer Sk70 Lag 2 Simklubben 1970      5:21.33  
 Sofia Jalnefjord 1994   36.60 1:19.66   1:19.66  
 Elisabeth Krische 1996   35.64 1:19.82   2:39.48  
 Angelica Rosengren 1995   36.48 1:21.67   4:01.15  
 Sanna Andersson 1995   36.39 1:20.18   5:21.33  
           
10 Karlshamns SK 1995 Karlshamns Simklubb      5:29.53  
 Lina H�rnb�ck 1996   38.40 1:21.80   1:21.80  
 Martina Lomnitz 1995   34.84 1:17.58   2:39.38  
 Frida Zielinski 1995   38.83 1:25.95   4:05.33  
 Lovisa �kesson 1994   38.55 1:24.20   5:29.53  
           
11 Hvetlanda Lag 1 Hvetlanda Sims�llskap      5:30.21  
 Lovisa Sedin 1996   38.49 1:22.78   1:22.78  
 Ruth Ljunggren 1996   44.32 1:34.90   2:57.68  
 Olivia Mathson 1994   36.36 1:20.09   4:17.77  
 Alma Thormalm 1996   33.90 1:12.44   5:30.21  
           
12 S02 Lag 2 Simklubben S 02      5:36.29  
 Alexandra Horvath 1994   38.01 1:22.80   1:22.80  
 Hanna Erl�us 1997   38.17 1:23.74   2:46.54  
 Julia Bellvik 1996   40.07 1:26.35   4:12.89  
 Lina Berg 1996   40.45 1:23.40   5:36.29  
           
13 SS04 Lag 2 1992 Solna Sundbyberg SS 04      5:49.30  
 Cornelia S�derstr�m 1995   40.17 1:25.51   1:25.51  
 Rebecka Bergstr�m 1997   41.11 1:28.55   2:54.06  
 Hannah Berndtson 1996   37.97 1:26.15   4:20.21  
 Johanna Tillberg 1995   41.74 1:29.09   5:49.30  
           
14 S02 Lag 3 Simklubben S 02      5:56.11  
 Emmelie Alm 1994   39.94 1:24.72   1:24.72  
 Natalie Ylitalo 1995   37.81 1:22.48   2:47.20  
 Erica Dahlgren 1997   41.48 1:33.73   4:20.93  
 Olivia Bergstr�m 1996   45.09 1:35.18   5:56.11  
           
15 SS04 Lag 3 1994 Solna Sundbyberg SS 04      6:00.32  
 Lovisa Lundin 1995   41.67 1:30.88   1:30.88  
 Sara Stenmark 1995   46.15 1:37.27   3:08.15  
 Afsaneh Askari 1996   39.24 1:28.20   4:36.35  
 Anahit Askari 1996   37.43 1:23.97   6:00.32  
           
16 SS04 Lag 4 1994 Solna Sundbyberg SS 04      6:22.36  
 Sofia Holmstr�m Pettersso 1994   44.18 1:32.82   1:32.82  
 Tinna G�ransdotter 1994   45.24 1:37.89   3:10.71  
 Louise Nrodmark 1995   42.37 1:33.16   4:43.87  
 Johanna Fisshaye 1995   43.31 1:38.49   6:22.36  
           
Kung�lvs SS F.14 Lag 2 Kung�lvs Sims�llskap      DNS  
           
           
           
         DNS  
           
G�teborg Sim Lag 1 1996 G�teborg Sim      DSQ  
 Anna S�derbergh 1994   32.16 1:10.30   1:10.30  
 Anna Gustafsson 1994       2:24.46  
           
           
 
Gren 3, 50m Fj�rilsim Herrar A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Axel Aversund 1991 Alings�s SLS      26.59  
Deniz Hekmati 1989 Alings�s SLS      26.61  
Christoffer Bengtsson 1989 Kung�lvs Sims�llskap      27.11  
Niklas L�fgren 1989 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      27.21  
Erik Falk 1991 Anderstorps Sims�llskap      27.51  
Hugo Ingelhammar 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      27.61  
Erik Persson 1987 Kanaans Sims�llskap      27.63  
Axel G�rdstr�m 1991 Varberg-Falkenberg Sim      27.80  
Jonas Jonson 1991 Varberg-Falkenberg Sim      27.81  
10 Petter Lindahl 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      27.91  
11 Lucas Swartz-Frankenfelt 1990 G�teborg Sim      28.75  
12 Magnus Prejner 1991 Kanaans Sims�llskap      28.83  
13 Bj�rn Hansson 1989 Karlshamns Simklubb      29.19  
14 Tobias Lidbacken 1991 Anderstorps Sims�llskap      29.40  
15 Sebastian Rosengren 1990 Simklubben 1970      30.23  
16 Philip K�ll 1990 Sk�vde Sims�llskap      30.96  
17 Niklas Axelsson 1991 Alings�s SLS      31.17  
18 Andreas Jalmestam 1990 Varberg-Falkenberg Sim      31.19  
19 Joel Larsson 1987 �kersberga Sims�llskap      31.28  
20 Robert Ljungqvist 1990 Alings�s SLS      31.34  
21 Dan Karlsson 1991 Karlshamns Simklubb      32.05  
22 Christoffer Risebrandt 1990 Trollh�ttans Sims�llskap      32.19  
23 Fredrik Andersson 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      32.20  
24 David Lilliedahl 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      34.14  
Felipe Kristensson 1990 Simklubben S 02      DNS  
Filip Rawecki 1990 Alings�s SLS      DSQ  
           
 
Gren 4, 200m Frisim Damer A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Lisethe Karlsson 1991 Fagersta Simklubb  30.41 1:02.77 1:35.91  2:09.80  
Angelica Norrena 1991 Solna Sundbyberg SS 04  31.03 1:04.18 1:39.00  2:14.57  
Emma Stokland 1990 G�teborg Sim  30.84 1:04.36 1:39.01  2:14.66  
Emelie Beckman 1991 Kanaans Sims�llskap  29.83 1:02.16 1:37.78  2:14.73  
Sandra Sj�strand 1991 Hvetlanda Sims�llskap  30.29 1:03.81 1:39.26  2:16.12  
Beatrice Palmgren 1991 Kungsbacka Sims�llskap  31.46 1:06.06 1:41.87  2:17.17  
Jacintha Bailey 1991 G�teborg Sim  32.56 1:07.47 1:42.88  2:17.63  
Sara H�rnb�ck 1991 Karlshamns Simklubb  31.97 1:06.87 1:43.36  2:18.58  
Johanna Svensson 1987 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  32.92 1:07.58 1:43.26  2:19.33  
10 Lina Ankarbranth 1991 Anderstorps Sims�llskap  32.88 1:08.66 1:45.59  2:20.93  
11 Cecilia Johnsson 1990 Simklubben S 02  33.07 1:09.27 1:46.71  2:23.39  
12 Linda Eliason 1990 G�teborg Sim  32.85 1:08.76 1:46.50  2:24.58  
13 Natalie Mirsch 1991 Simklubben Elfsborg  33.22 1:10.57 1:49.04  2:26.19  
14 Amanda Fors-Hurd�n 1991 Simklubben 1970  32.97 1:09.49 1:47.73  2:26.38  
15 Erika Sk��l 1985 Kung�lvs Sims�llskap  33.10 1:10.71 1:50.18  2:28.07  
16 Linda Busse 1990 G�teborg Sim  34.37 1:12.40 1:51.25  2:29.36  
17 Anna Rundstedt 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  33.06 1:10.61 1:50.29  2:30.23  
18 Anne Lepp�nen 1988 �kersberga Sims�llskap  34.41 1:13.23 1:54.15  2:35.34  
19 Natalie Borgern�s 1991 �kersberga Sims�llskap  34.04 1:13.51 1:55.41  2:36.70  
20 Karin Woodhouse 1990 �kersberga Sims�llskap  35.58 1:14.98 1:57.46  2:40.43  
Erica Eriksson 1991 Kungsbacka Sims�llskap      DSQ  
           
 
Gren 5, 50m Fj�rilsim Herrar B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Martin Persson 1992 Trollh�ttans Sims�llskap      26.77  
Sture Mittermaier 1992 Solna Sundbyberg SS 04      26.82  
Ossian Arvidsson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      27.66  
Martin Kastebo 1993 Sk�vde Sims�llskap      28.15  
Karl Bertilsson 1992 Simklubben 1970      29.13  
Joakim L�fgren 1992 Kung�lvs Sims�llskap      29.27  
Rasmus Salomonsson 1993 Solna Sundbyberg SS 04      29.35  
Kalle Nilsson 1992 �kersberga Sims�llskap      29.35  
Viktor N�sman 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      29.52  
10 Christoffer K�ll�n 1993 Simklubben 1970      29.60  
11 Johan Hildesson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      29.63  
12 Daniel �slund 1992 G�teborg Sim      29.69  
13 Jesper Lund 1993 Trollh�ttans Sims�llskap      29.83  
14 Daniel Blomberg 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      29.89  
15 Johan Engelbrecht 1993 �kersberga Sims�llskap      30.08  
16 Oskar Johansson 1993 Kungsbacka Sims�llskap      30.27  
16 Joel Salomonsson 1993 Solna Sundbyberg SS 04      30.27  
18 Henrik Dahlin 1992 Solna Sundbyberg SS 04      30.31  
19 Marcus Carlstr�m 1992 Hvetlanda Sims�llskap      30.38  
20 Oliver Alm-Bj�rklund 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      30.45  
21 Johan Ekstedt 1993 G�teborg Sim      30.56  
22 Simon Hedlund 1993 Sk�vde Sims�llskap      30.60  
23 Fritiof Ingelhammar 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      30.85  
24 Daniel Jodin 1992 Kung�lvs Sims�llskap      30.89  
25 Nils Montalva 1993 Simklubben S 02      31.01  
26 Bj�rn Marberg 1993 Trollh�ttans Sims�llskap      31.20  
27 Gustav Blomgren 1993 G�teborg Sim      31.21  
28 Felix H�ggstr�m 1992 Kanaans Sims�llskap      31.41  
29 Niklas Gustafsson 1993 Kung�lvs Sims�llskap      31.62  
30 Alexander S�derman 1993 G�teborg Sim      31.86  
31 Zaid Mansur 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      32.48  
32 David Gustavsson 1992 Simklubben Elfsborg      32.58  
33 Anton Ripadal 1993 Simklubben Elfsborg      33.04  
34 Alexander Green 1993 Solna Sundbyberg SS 04      33.30  
34 Khaled Darouiche 1993 Karlshamns Simklubb      33.30  
36 Erik R�dman 1993 Alings�s SLS      33.52  
37 Pontus Liljered 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      34.68  
38 Marco Ramos 1993 Sk�vde Sims�llskap      34.75  
39 Fredrik Hansson 1993 Simklubben S 02      35.80  
Erik Abrahamsson 1993 Kungsbacka Sims�llskap      DNS  
Gustav Palmquist 1992 Solna Sundbyberg SS 04      DSQ  
Mathias Petrusson 1993 S77 Stenungsund      DSQ  
           
 
Gren 6, 200m Frisim Damer B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Ebba Hellstr�m 1992 Simklubben S 02  30.02 1:02.56 1:35.95  2:08.67  
Malvina Reinhold 1992 G�teborg Sim  30.44 1:03.27 1:36.95  2:11.05  
Emma Waite 1992 G�teborg Sim  30.76 1:04.22 1:39.04  2:12.80  
Alicia Lundqvist 1992 G�teborg Sim  31.06 1:05.15 1:39.18  2:12.95  
Therese Josefsson 1993 Simklubben S 02  31.28 1:05.08 1:39.33  2:13.30  
Caroline Adolfsson 1993 Sk�vde Sims�llskap  30.90 1:05.12 1:39.99  2:13.37  
Frida Olander 1992 G�teborg Sim  31.07 1:04.94 1:40.11  2:15.35  
Olivia Stj�rnkvist 1992 Karlshamns Simklubb  31.32 1:06.01 1:41.60  2:17.52  
Filippa Hammerin 1992 Simklubben S 02  32.19 1:07.00 1:43.14  2:18.50  
10 Sandra Olsson 1992 Simklubben S 02  32.37 1:07.71 1:44.08  2:20.24  
11 Amanda Svensson 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  32.37 1:08.82 1:44.95  2:21.00  
12 Sophie Almqvist-Andersson 1993 Fagersta Simklubb  32.21 1:08.88 1:46.80  2:22.17  
13 Hanna Schariot 1993 Simklubben S 02  32.78 1:08.35 1:45.58  2:22.87  
14 Maria Lys�n-Kotti 1992 Ludvika Sims�llskap  33.24 1:09.40 1:46.19  2:23.10  
15 Ellen L�fkvist 1992 Hvetlanda Sims�llskap  32.80 1:09.73 1:47.04  2:23.20  
16 Maja Leander 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  32.57 1:08.33 1:46.17  2:23.23  
17 Angelica Stenvold 1993 Trollh�ttans Sims�llskap  32.81 1:09.29 1:46.48  2:23.29  
18 Ulrika von Otter 1993 G�teborg Sim  32.24 1:09.52 1:47.53  2:25.51  
19 Amanda Eriksson 1992 Kungsbacka Sims�llskap  32.81 1:09.35 1:47.64  2:26.68  
20 Andrea Appenborg 1992 S77 Stenungsund  35.17 1:13.00 1:50.88  2:26.75  
21 Alexandra Andersson 1993 Simklubben Elfsborg  34.15 1:11.90 1:50.15  2:26.86  
22 Isabella Holmberg 1993 Trollh�ttans Sims�llskap  32.63 1:09.39 1:48.36  2:27.03  
23 Louise Erlandsson 1993 G�teborg Sim  35.30 1:14.27 1:52.96  2:32.14  
24 Jenny Lindberg 1993 Solna Sundbyberg SS 04  33.84 1:12.11 1:52.89  2:35.06  
           
 
Gren 7, 50m Fj�rilsim Herrar D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Joel Georgy 1996 Kungsbacka Sims�llskap      33.08  
Markus Malm 1997 Anderstorps Sims�llskap      33.59  
Carl Gustafsson 1996 Karlshamns Simklubb      33.75  
Zackarias Holmstrand 1996 Anderstorps Sims�llskap      34.45  
Johannes Sk�ld 1996 Simklubben S 02      35.72  
David Zachrisson 1996 Kungsbacka Sims�llskap      36.35  
Elias Gausel 1996 Simklubben S 02      36.59  
Axel Tisell 1996 Solna Sundbyberg SS 04      37.05  
Henry Kerman 1997 Anderstorps Sims�llskap      37.10  
10 Alexander Triantafillou 1997 G�teborg Sim      37.82  
11 Yosef Enouri 1996 G�teborg Sim      38.31  
12 P�r B�rjesson 1998 G�teborg Sim      39.48  
13 Eric Gustafsson 1997 G�teborg Sim      39.64  
14 Alexander Bogesten 1997 Anderstorps Sims�llskap      39.99  
15 Jonas Hansson 1996 Karlshamns Simklubb      40.32  
16 Casper Eriksson 1996 Simklubben Elfsborg      40.37  
17 Oskar Ehrnberg 1997 G�teborg Sim      41.91  
18 Gustav Fagenheim 1996 Varberg-Falkenberg Sim      42.57  
19 Kevin Malmstr�m 1997 Simklubben Elfsborg      42.59  
20 Rasmus K�ll�n 1996 Simklubben 1970      43.92  
21 Max Bergstrand 1998 G�teborg Sim      44.25  
22 Isac Abraham 1996 G�teborg Sim      44.76  
23 Sebastian Engfors-Nyqvist 1996 Simklubben Elfsborg      46.84  
24 Nils Selin 1997 G�teborg Sim      47.64  
25 Ario Ebrahimpur 1997 G�teborg Sim      53.32  
           
 
Gren 8, 200m Frisim Damer D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Erika Sk�ldberg 1996 Alings�s SLS  31.46 1:06.24 1:42.40  2:18.57  
Johanna Andersson 1996 G�teborg Sim  32.60 1:07.64 1:44.63  2:21.34  
Isabelle Avenius 1996 Kung�lvs Sims�llskap  33.00 1:08.57 1:45.98  2:23.10  
Christina Ekstedt 1996 G�teborg Sim  34.09 1:10.83 1:48.97  2:26.51  
Alma Thormalm 1996 Hvetlanda Sims�llskap  34.29 1:11.89 1:50.81  2:26.88  
Ida Henriksson 1996 Varberg-Falkenberg Sim  34.11 1:12.09 1:51.21  2:28.06  
Viktoria Reinhold 1996 G�teborg Sim  34.55 1:13.12 1:52.06  2:29.43  
Julia Bellvik 1996 Simklubben S 02  35.67 1:16.07 1:57.14  2:36.13  
Lina Berg 1996 Simklubben S 02  36.81 1:17.73 1:58.72  2:36.44  
10 Hanna Erl�us 1997 Simklubben S 02  36.47 1:17.20 1:58.29  2:36.68  
11 Therese Karlsson 1997 Fagersta Simklubb  35.56 1:16.64 1:59.13  2:37.16  
12 Lina H�rnb�ck 1996 Karlshamns Simklubb  35.32 1:15.29 1:57.14  2:38.40  
13 Rebecka Bergstr�m 1997 Solna Sundbyberg SS 04  36.68 1:16.71 1:58.22  2:38.78  
14 Maja Bergstrand 1996 G�teborg Sim  36.68 1:18.51 2:00.08  2:41.13  
15 Sofie Andersson 1996 G�teborg Sim  36.75 1:18.66 2:00.51  2:41.32  
16 Inez Kristensson 1997 G�teborg Sim  36.57 1:18.39 2:01.52  2:42.57  
17 Elisabeth Krische 1996 Simklubben 1970  35.85 1:17.37 2:01.29  2:43.31  
18 Hanna B�rjesson 1996 G�teborg Sim  38.14 1:19.51 2:02.18  2:43.82  
19 Hanna Ryd�n 1996 Alings�s SLS  38.71 1:21.78 2:04.19  2:44.21  
20 Nike Kruners 1996 Varberg-Falkenberg Sim  36.13 1:19.34 2:02.99  2:44.71  
21 Isabelle Stenvold 1996 Trollh�ttans Sims�llskap  37.00 1:18.91 2:03.52  2:46.50  
22 Izabella Jedel 1996 G�teborg Sim  37.97 1:21.14 2:05.07  2:48.76  
23 Erica Dahlgren 1997 Simklubben S 02  37.32 1:21.76 2:06.99  2:48.85  
24 Josefin Nielsen-Fernandez 1996 Kung�lvs Sims�llskap  37.00 1:20.12 2:06.28  2:51.00  
           
 
Gren 9, 50m Fj�rilsim Herrar C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Erik Persson 1994 Kungsbacka Sims�llskap      28.36  
Martin Janson 1994 Simklubben S 02      29.85  
Robert O�gorman 1995 Simklubben S 02      30.10  
Gustav Olander 1994 G�teborg Sim      30.15  
Filip Holmqvist 1994 Simklubben S 02      30.66  
Julian C�ster 1995 G�teborg Sim      30.70  
Wictor H�ggblad 1994 �kersberga Sims�llskap      31.05  
Oscar Ohliw 1994 Anderstorps Sims�llskap      31.12  
Anton Arvidsson 1994 Kung�lvs Sims�llskap      31.25  
10 Oscar Swartz-Frankenfelt 1994 G�teborg Sim      31.76  
11 Alexander Berggren 1994 Alings�s SLS      32.11  
12 Sebastian Pettersson 1994 Kung�lvs Sims�llskap      32.33  
13 Hampus Herbertsson 1994 Simklubben 1970      32.60  
14 Gustav Andersson 1994 Varberg-Falkenberg Sim      32.76  
15 Adam Paulsson 1995 Simklubben Elfsborg      33.48  
16 Simon Jodin 1994 Kung�lvs Sims�llskap      33.65  
17 Viktor H�rndahl 1995 Kungsbacka Sims�llskap      34.14  
18 Denniz Sabo 1995 Karlshamns Simklubb      34.60  
19 Oscar Pettersson 1994 Simklubben S 02      35.04  
20 Erik Kvarfordt 1994 Varberg-Falkenberg Sim      35.10  
21 Filip Alsterberg 1994 G�teborg Sim      35.12  
22 Svante Lindberg 1994 Solna Sundbyberg SS 04      35.13  
23 Alexander Dimcevski 1995 Simklubben S 02      35.26  
23 Christopher Jedel 1995 G�teborg Sim      35.26  
25 Philip H�rndahl 1995 Kungsbacka Sims�llskap      35.45  
26 Anton Blomquist 1995 �kersberga Sims�llskap      35.75  
27 Emil Elton 1995 G�teborg Sim      36.05  
28 Rasmus Andersson 1994 Hvetlanda Sims�llskap      36.26  
29 Theo Petersson 1995 Karlshamns Simklubb      36.59  
30 Marcus Kjellberg 1994 �kersberga Sims�llskap      37.03  
31 Andr� Ideg�rd 1994 G�teborg Sim      37.54  
32 Theodor Hennings 1995 Kungsbacka Sims�llskap      38.30  
33 Victor Platenik 1995 Simklubben 1970      39.73  
34 Marcus Robertsson 1995 Kungsbacka Sims�llskap      40.32  
35 Oscar Sands 1995 G�teborg Sim      41.03  
36 Alexander Borg 1995 Solna Sundbyberg SS 04      41.74  
37 Jakob Schariot 1995 Simklubben S 02      41.81  
38 Pontus Johansson 1994 Simklubben Elfsborg      42.48  
39 Mikael Lagging 1995 G�teborg Sim      43.79  
40 Alexandros Vasiliou 1995 Solna Sundbyberg SS 04      43.88  
41 Mirza Kozica 1995 Solna Sundbyberg SS 04      46.65  
42 Kasper Trolltoft 1995 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      48.31  
43 Gustav Hultgren 1995 Solna Sundbyberg SS 04      49.30  
44 Karl Nylund 1994 Simklubben S 02      51.59  
45 Pontus Ljungqvist 1995 G�teborg Sim      53.60  
William Magnusson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap      DNS  
Gustav Eriksson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap      DSQ  
Erik Liljegren 1995 Hvetlanda Sims�llskap      DSQ  
           
 
Gren 10, 200m Frisim Damer C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Erika Carl�n 1994 Sk�vde Sims�llskap  30.27 1:03.71 1:37.21  2:09.69  
Anna S�derbergh 1994 G�teborg Sim  30.84 1:04.63 1:38.71  2:11.96  
Anna Sirenius Lundberg 1994 Simklubben S 02  32.05 1:06.16 1:41.06  2:16.07  
Anna Gustafsson 1994 G�teborg Sim  32.15 1:06.53 1:41.58  2:16.30  
Josefine Heintz 1994 Simklubben Elfsborg  30.51 1:05.15 1:42.44  2:21.24  
Elin Palmqvist 1995 Varberg-Falkenberg Sim  33.07 1:09.37 1:46.13  2:21.79  
Hanna Gustavsson 1994 Simklubben Elfsborg  32.88 1:09.73 1:46.32  2:22.14  
Tilde Lundmark 1995 Simklubben S 02  32.48 1:09.25 1:46.61  2:22.30  
Amanda Zetterstr�m 1994 Simklubben S 02  33.42 1:09.52 1:46.98  2:22.65  
10 Elin Kvarnemar 1995 Varberg-Falkenberg Sim  33.36 1:09.91 1:47.15  2:22.74  
11 Martina Lomnitz 1995 Karlshamns Simklubb  33.63 1:10.23 1:46.80  2:23.02  
12 Rita T�th 1994 G�teborg Sim  32.82 1:09.58 1:46.76  2:23.08  
13 Erica Andersson 1994 Varberg-Falkenberg Sim  32.62 1:09.24 1:47.07  2:23.32  
14 Klara Simonsson 1995 Simklubben S 02  33.50 1:10.20 1:47.26  2:23.46  
15 Emma Magnusson 1994 Anderstorps Sims�llskap  32.46 1:09.70 1:48.33  2:24.24  
16 Camilla Svensson 1995 Solna Sundbyberg SS 04  34.19 1:11.47 1:49.43  2:24.89  
17 Amanda Nielsen-Fernandez 1994 Kung�lvs Sims�llskap  33.29 1:11.18 1:48.79  2:25.00  
18 Lovisa Linderholm 1994 Simklubben Elfsborg  33.05 1:10.07 1:47.86  2:25.72  
19 Olivia Lundgren 1995 S77 Stenungsund  33.71 1:10.99 1:50.13  2:28.08  
20 Ida Almbratt 1994 Kung�lvs Sims�llskap  33.49 1:11.28 1:51.55  2:28.66  
21 Sofia Jalnefjord 1994 Simklubben 1970  34.16 1:11.92 1:50.68  2:28.79  
22 Frida Thomasson 1994 Solna Sundbyberg SS 04  34.56 1:12.95 1:52.72  2:31.34  
23 Sofie Jonasson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap  34.68 1:13.87 1:54.37  2:33.42  
Mikaela Dahl 1994 Alings�s SLS      DNS  
           
 
Gren 11, 200m Br�stsim Herrar A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Tim Arnesen 1987 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  32.86 1:09.18 1:46.31  2:23.60  
Deniz Hekmati 1989 Alings�s SLS  34.14 1:12.02 1:49.09  2:27.19  
Filip Rawecki 1990 Alings�s SLS  34.40 1:12.09 1:49.86  2:28.93  
Bj�rn Hansson 1989 Karlshamns Simklubb  34.30 1:13.21 1:53.22  2:34.29  
Petter Lindahl 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  35.70 1:15.04 1:55.89  2:36.73  
Tobias Lidbacken 1991 Anderstorps Sims�llskap  35.72 1:16.15 1:57.87  2:39.79  
Christoffer Risebrandt 1990 Trollh�ttans Sims�llskap  36.87 1:20.95 2:04.58  2:49.21  
Dan Karlsson 1991 Karlshamns Simklubb  38.44 1:21.82 2:05.70  2:49.41  
Fredrik Andersson 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  39.02 1:22.99 2:09.24  2:55.63  
10 Johan Ripendal 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  39.24 1:23.58 2:09.82  2:56.92  
11 David Lilliedahl 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  39.83 1:24.13 2:10.81  2:57.90  
12 Andreas Jalmestam 1990 Varberg-Falkenberg Sim  41.17 1:27.33 2:14.79  3:01.88  
13 Christian �stanb�ck 1991 �kersberga Sims�llskap  46.82 1:38.79 2:31.15  3:24.16  
Arvid Persson 1990 Kanaans Sims�llskap      DNS  
           
 
Gren 12, 50m Ryggsim Damer A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Linda Eriksson 1991 Solna Sundbyberg SS 04      31.18  
Edith Thormalm 1990 Hvetlanda Sims�llskap      31.55  
Sara H�rnb�ck 1991 Karlshamns Simklubb      32.96  
Johanna Svensson 1987 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      33.27  
Sandra Sj�strand 1991 Hvetlanda Sims�llskap      34.04  
Emelie Beckman 1991 Kanaans Sims�llskap      34.48  
Lina Ankarbranth 1991 Anderstorps Sims�llskap      34.97  
Linda Eliason 1990 G�teborg Sim      35.08  
Cecilia Johnsson 1990 Simklubben S 02      35.21  
10 Anna Rundstedt 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      35.55  
11 Lisethe Karlsson 1991 Fagersta Simklubb      36.03  
12 Line Ryd�n 1991 Hvetlanda Sims�llskap      36.22  
13 Natalie Borgern�s 1991 �kersberga Sims�llskap      36.27  
14 Erica Eriksson 1991 Kungsbacka Sims�llskap      37.23  
15 Linda Busse 1990 G�teborg Sim      37.33  
16 Emma Stokland 1990 G�teborg Sim      37.41  
17 Anne Lepp�nen 1988 �kersberga Sims�llskap      37.65  
18 Angelica Norrena 1991 Solna Sundbyberg SS 04      37.80  
19 Amanda Fors-Hurd�n 1991 Simklubben 1970      38.34  
20 Karin Woodhouse 1990 �kersberga Sims�llskap      39.84  
21 Lina Hammarberg 1990 Simklubben Elfsborg      40.32  
22 Therese Johansson 1991 Solna Sundbyberg SS 04      42.31  
Marielle Aur�n 1991 Alings�s SLS      DNS  
Natalie Mirsch 1991 Simklubben Elfsborg      DNS  
           
 
Gren 13, 200m Br�stsim Herrar B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Marcus Decoy 1992 Alings�s SLS  33.41 1:13.23 1:51.20  2:30.36  
Kalle Nilsson 1992 �kersberga Sims�llskap  34.91 1:15.09 1:56.16  2:37.70  
Alexander S�derman 1993 G�teborg Sim  35.43 1:15.75 1:57.64  2:39.33  
Oskar Johansson 1993 Kungsbacka Sims�llskap  35.53 1:16.84 1:58.50  2:40.35  
Johan Ekstedt 1993 G�teborg Sim  35.10 1:16.28 1:58.79  2:40.73  
Simon Hedlund 1993 Sk�vde Sims�llskap  37.15 1:17.63 2:00.30  2:43.51  
Gustav Blomgren 1993 G�teborg Sim  36.65 1:18.09 2:00.48  2:43.54  
Jesper Lund 1993 Trollh�ttans Sims�llskap  36.32 1:18.15 2:01.31  2:44.89  
Daniel �slund 1992 G�teborg Sim  37.36 1:20.33 2:03.97  2:47.09  
10 Rasmus Platenik 1993 Simklubben 1970  36.27 1:18.98 2:03.34  2:47.66  
11 Khaled Darouiche 1993 Karlshamns Simklubb  36.79 1:19.80 2:04.33  2:50.81  
12 Marco Ramos 1993 Sk�vde Sims�llskap  39.50 1:24.59 2:10.36  2:56.28  
13 Johan Engelbrecht 1993 �kersberga Sims�llskap  40.02 1:25.82 2:12.29  2:59.57  
Erik Abrahamsson 1993 Kungsbacka Sims�llskap      DNS  
Anton Ripadal 1993 Simklubben Elfsborg      DSQ  
Erik R�dman 1993 Alings�s SLS      DSQ  
           
 
Gren 14, 50m Ryggsim Damer B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Johanna Pettersson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      30.57  
Ebba Hellstr�m 1992 Simklubben S 02      31.60  
Caroline Adolfsson 1993 Sk�vde Sims�llskap      31.69  
Sofia Andersson 1992 Alings�s SLS      31.75  
Malin Andreasson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      32.54  
Sandra Olsson 1992 Simklubben S 02      33.01  
Sophie Almqvist-Andersson 1993 Fagersta Simklubb      33.84  
Ellen L�fkvist 1992 Hvetlanda Sims�llskap      33.97  
Daniella Rosengren 1992 Simklubben Elfsborg      34.12  
10 Emma Waite 1992 G�teborg Sim      34.23  
11 Karin Kvarfordt 1992 Varberg-Falkenberg Sim      34.46  
12 Carina Fredriksson 1993 Solna Sundbyberg SS 04      34.53  
13 Josefin Axberg 1993 Kung�lvs Sims�llskap      34.74  
14 Karin Jarenfors 1993 Simklubben S 02      35.03  
15 Anna M�rtberg 1993 Solna Sundbyberg SS 04      35.10  
16 Lisa Karlsson 1993 Varberg-Falkenberg Sim      35.11  
17 Maja Leander 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      35.14  
18 Amanda Eriksson 1992 Kungsbacka Sims�llskap      35.27  
19 Solveig Ramallo 1993 G�teborg Sim      35.28  
20 Amanda Svensson 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      35.35  
21 Sofie Fagenheim 1993 Varberg-Falkenberg Sim      35.38  
22 Angelica Stenvold 1993 Trollh�ttans Sims�llskap      35.53  
23 Frida Olander 1992 G�teborg Sim      35.69  
24 Amanda Stav�s 1993 Anderstorps Sims�llskap      35.94  
25 Katarina Liedman 1992 Kung�lvs Sims�llskap      36.04  
26 Ulrika von Otter 1993 G�teborg Sim      36.27  
27 Louise Larsson 1992 Simklubben S 02      36.61  
27 Isabella Gustafson 1993 Simklubben Elfsborg      36.61  
29 Ida Berglund 1993 Varberg-Falkenberg Sim      36.77  
30 Maria Lys�n-Kotti 1992 Ludvika Sims�llskap      37.09  
31 Isabelle Nordby 1993 Simklubben S 02      37.49  
32 Elin Petersson 1993 Karlshamns Simklubb      37.79  
33 Olivia Stj�rnkvist 1992 Karlshamns Simklubb      38.14  
34 Linn Sahlberg 1993 S77 Stenungsund      38.20  
35 Isabella Holmberg 1993 Trollh�ttans Sims�llskap      38.39  
36 Amanda Assadi 1993 Simklubben S 02      38.48  
37 Malin Malcolm 1993 Trollh�ttans Sims�llskap      38.71  
37 Sara Jonasson 1993 Kungsbacka Sims�llskap      38.71  
39 Fanny S�derlund 1993 Simklubben S 02      40.50  
40 Alexandra Lund 1993 Kungsbacka Sims�llskap      40.62  
41 Frida Sundqvist 1993 G�teborg Sim      41.82  
42 Victoria Bergstr�m 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      43.21  
Sara Edenfelt 1992 Kanaans Sims�llskap      DNS  
Amanda Hansson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      DNS  
Louise Erlandsson 1993 G�teborg Sim      DSQ  
Jenny Lindberg 1993 Solna Sundbyberg SS 04      DSQ  
           
 
Gren 15, 200m Br�stsim Herrar D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Joel Georgy 1996 Kungsbacka Sims�llskap  38.55 1:23.16 2:09.24  2:55.83  
Zackarias Holmstrand 1996 Anderstorps Sims�llskap  40.50 1:26.20 2:13.48  2:59.53  
Axel Tisell 1996 Solna Sundbyberg SS 04  40.41 1:26.85 2:14.89  3:02.02  
Sebastian Engfors-Nyqvist 1996 Simklubben Elfsborg  42.69 1:30.96 2:19.06  3:05.68  
Johannes Sk�ld 1996 Simklubben S 02  42.72 1:31.62 2:22.39  3:14.22  
Elias Gausel 1996 Simklubben S 02  45.33 1:36.42 2:28.19  3:19.66  
Yosef Enouri 1996 G�teborg Sim  43.27 1:35.41 2:30.72  3:26.73  
Henry Kerman 1997 Anderstorps Sims�llskap  47.41 1:42.22 2:35.48  3:27.14  
Isac Abraham 1996 G�teborg Sim  47.39 1:40.74 2:34.91  3:27.47  
10 P�r B�rjesson 1998 G�teborg Sim  48.07 1:43.92 2:42.37  3:38.74  
11 Sebastian Jensmark 1996 Hvetlanda Sims�llskap  50.56 1:46.73 2:45.42  3:43.37  
12 Kevin Malmstr�m 1997 Simklubben Elfsborg  48.75 1:47.48 2:46.61  3:43.75  
13 Oskar Ehrnberg 1997 G�teborg Sim  48.27 1:45.39 2:44.51  3:43.89  
14 Alexander S�derberg 1998 G�teborg Sim  53.13 1:54.65 2:58.79  4:01.69  
15 Ario Ebrahimpur 1997 G�teborg Sim  1:01.26 2:13.65 3:28.08  4:43.75  
Max Bergstrand 1998 G�teborg Sim      DSQ  
           
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Alma Thormalm 1996 Hvetlanda Sims�llskap      32.58  
Elisabeth Krische 1996 Simklubben 1970      34.51  
Erika Sk�ldberg 1996 Alings�s SLS      34.82  
Ida Henriksson 1996 Varberg-Falkenberg Sim      35.74  
Isabelle Avenius 1996 Kung�lvs Sims�llskap      35.84  
Johanna Andersson 1996 G�teborg Sim      35.96  
Christina Ekstedt 1996 G�teborg Sim      36.27  
Beatrice Sch�tt 1996 Kung�lvs Sims�llskap      36.77  
Hannah Berndtson 1996 Solna Sundbyberg SS 04      37.59  
10 Lovisa Sedin 1996 Hvetlanda Sims�llskap      37.80  
11 Inez Kristensson 1997 G�teborg Sim      37.82  
12 Hanna Olsson 1996 Solna Sundbyberg SS 04      37.84  
13 Hanna Erl�us 1997 Simklubben S 02      37.85  
14 Nike Kruners 1996 Varberg-Falkenberg Sim      38.42  
15 Therese Karlsson 1997 Fagersta Simklubb      38.86  
16 Viktoria Reinhold 1996 G�teborg Sim      39.00  
17 Matilda Kewenter 1997 G�teborg Sim      39.34  
18 Alfhild Kristensson 1999 G�teborg Sim      39.41  
19 Lina Berg 1996 Simklubben S 02      39.69  
20 Hanna Ryd�n 1996 Alings�s SLS      39.85  
21 Lina H�rnb�ck 1996 Karlshamns Simklubb      39.87  
22 Malin �dlund 1996 Kung�lvs Sims�llskap      39.89  
23 Gabriella Petersson 1998 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      39.94  
24 Julia Bellvik 1996 Simklubben S 02      40.47  
25 Isabelle Stenvold 1996 Trollh�ttans Sims�llskap      40.55  
26 Sofie Andersson 1996 G�teborg Sim      40.68  
27 Hanna B�rjesson 1996 G�teborg Sim      40.69  
28 Josefin Nielsen-Fernandez 1996 Kung�lvs Sims�llskap      40.74  
29 Afsaneh Askari 1996 Solna Sundbyberg SS 04      40.83  
30 Sanna Briskog 1997 Karlshamns Simklubb      41.23  
31 Erica Dahlgren 1997 Simklubben S 02      41.27  
32 Linnea Kaldrup 1996 Simklubben S 02      41.29  
33 Anahit Askari 1996 Solna Sundbyberg SS 04      41.59  
34 Maja Bergstrand 1996 G�teborg Sim      41.90  
35 Annelie M�nsson 1996 Karlshamns Simklubb      42.12  
36 Izabella Jedel 1996 G�teborg Sim      42.69  
37 Louise Nordmark 1996 Solna Sundbyberg SS 04      42.93  
38 Ruth Ljunggren 1996 Hvetlanda Sims�llskap      43.21  
39 Linn�a Schindelar 1997 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      43.33  
40 Elsa Malmstr�m 1997 G�teborg Sim      44.18  
41 Elvira Trolltoft 1997 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      44.28  
42 Jennifer Falter 1996 G�teborg Sim      44.46  
43 Amanda Platenik 1998 Simklubben 1970      44.62  
44 Alexandra Knudsen 1998 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      45.69  
45 Olivia Bergstr�m 1996 Simklubben S 02      46.15  
46 Ida Andersson 1997 Simklubben Elfsborg      46.57  
47 Amanda Lundin-Bornstr�m 1998 Fagersta Simklubb      47.05  
48 Madeleine Bergqvist 1996 Simklubben 1970      47.09  
49 Hanna Kewenter 1999 G�teborg Sim      47.96  
Rebecka Bergstr�m 1997 Solna Sundbyberg SS 04      DSQ  
Hanna Thomas 1997 Simklubben Elfsborg      DSQ  
           
 
Gren 17, 200m Br�stsim Herrar C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Erik Persson 1994 Kungsbacka Sims�llskap  33.53 1:11.76 1:51.05  2:30.78  
Adam Paulsson 1995 Simklubben Elfsborg  35.50 1:17.39 1:59.80  2:42.62  
Gustav Eriksson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap  37.56 1:20.19 2:02.92  2:44.71  
Alexander Berggren 1994 Alings�s SLS  36.93 1:19.43 2:03.95  2:50.32  
Filip Holmqvist 1994 Simklubben S 02  37.45 1:21.68 2:05.86  2:50.37  
Filip Alsterberg 1994 G�teborg Sim  40.17 1:24.30 2:09.53  2:53.55  
Julian C�ster 1995 G�teborg Sim  39.79 1:24.12 2:09.22  2:54.98  
Anton Arvidsson 1994 Kung�lvs Sims�llskap      2:54.98  
Gustav Andersson 1994 Varberg-Falkenberg Sim      2:57.19  
10 Robert O�gorman 1995 Simklubben S 02      3:04.08  
11 Victor Platenik 1995 Simklubben 1970      3:04.20  
12 Gustav Olander 1994 G�teborg Sim  40.73 1:27.71 2:16.36  3:04.29  
13 Erik Asp 1995 Kungsbacka Sims�llskap  41.15 1:29.35 2:17.86  3:05.73  
14 Oscar Swartz-Frankenfelt 1994 G�teborg Sim  42.32 1:29.17 2:18.08  3:06.03  
15 Simon Jodin 1994 Kung�lvs Sims�llskap      3:06.58  
16 Oscar Pettersson 1994 Simklubben S 02      3:08.23  
17 Anton Blomquist 1995 �kersberga Sims�llskap      3:09.49  
18 Christopher Jedel 1995 G�teborg Sim  42.88 1:33.21 2:23.52  3:13.55  
19 Sebastian Pettersson 1994 Kung�lvs Sims�llskap  44.05 1:34.69 2:26.53  3:15.45  
20 Erik Kvarfordt 1994 Varberg-Falkenberg Sim  44.32 1:34.12 2:25.58  3:15.65  
21 Emil Elton 1995 G�teborg Sim  46.53 1:38.67 2:31.25  3:23.13  
22 Oscar Sands 1995 G�teborg Sim  45.53 1:39.19 2:33.57  3:25.88  
Jakob Schariot 1995 Simklubben S 02      DSQ  
Christoffer Ericsson 1994 Simklubben 1970      DSQ  
           
 
Gren 18, 50m Ryggsim Damer C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Erika Carl�n 1994 Sk�vde Sims�llskap      31.43  
Anna Sirenius Lundberg 1994 Simklubben S 02      31.63  
Anna S�derbergh 1994 G�teborg Sim      32.35  
Klara Simonsson 1995 Simklubben S 02      32.93  
Tilde Lundmark 1995 Simklubben S 02      33.29  
Amanda Nielsen-Fernandez 1994 Kung�lvs Sims�llskap      34.09  
Amanda Zetterstr�m 1994 Simklubben S 02      34.25  
Victoria Karlsson 1994 Varberg-Falkenberg Sim      34.49  
Kristin Ivansson 1994 Kungsbacka Sims�llskap      34.61  
Martina Lomnitz 1995 Karlshamns Simklubb      34.61  
11 Hanna Gustavsson 1994 Simklubben Elfsborg      34.95  
11 Emma Magnusson 1994 Anderstorps Sims�llskap      34.95  
13 Lovisa Linderholm 1994 Simklubben Elfsborg      35.23  
14 Rita T�th 1994 G�teborg Sim      35.36  
15 Frida Thomasson 1994 Solna Sundbyberg SS 04      35.77  
16 Elin Kvarnemar 1995 Varberg-Falkenberg Sim      35.80  
17 Anna Gustafsson 1994 G�teborg Sim      35.92  
18 Ida Almbratt 1994 Kung�lvs Sims�llskap      35.96  
19 Olivia Lundgren 1995 S77 Stenungsund      36.02  
20 Lisen Andersson 1994 Sk�vde Sims�llskap      36.10  
21 Sofia Zieth�n 1994 Alings�s SLS      36.29  
22 Fenja Elbert 1995 Alings�s SLS      36.33  
23 Ida Laur�n 1994 Varberg-Falkenberg Sim      36.71  
24 Aida Rekdahl 1994 Trollh�ttans Sims�llskap      36.76  
25 Alexandra Horvath 1994 Simklubben S 02      36.81  
26 Elin Dov�s 1994 Fagersta Simklubb      36.89  
27 Moa �sterberg 1994 �kersberga Sims�llskap      37.17  
28 Sofia Jalnefjord 1994 Simklubben 1970      37.22  
29 Sanna Andersson 1995 Simklubben 1970      37.35  
30 Olivia Mathson 1994 Hvetlanda Sims�llskap      37.45  
31 Teresia Norring-Baude 1994 Simklubben S 02      37.69  
32 Angelica Rosengren 1995 Simklubben 1970      37.96  
33 Natalie Ylitalo 1995 Simklubben S 02      37.97  
34 Lovisa �kesson 1994 Karlshamns Simklubb      38.04  
35 Cecilia Baggesen-Gyllunge 1994 Simklubben 1970      38.24  
36 Julia Thurfjell 1994 Solna Sundbyberg SS 04      38.39  
37 Lena Ghabayen 1995 Trollh�ttans Sims�llskap      38.46  
38 Andrea Pavlic 1995 Sk�vde Sims�llskap      38.47  
38 Johanna Andr� 1995 Trollh�ttans Sims�llskap      38.47  
40 Cecilia Johansson 1995 Varberg-Falkenberg Sim      38.68  
41 Susanna Haverinen 1994 Kanaans Sims�llskap      38.78  
42 Jennifer Ask 1995 Trollh�ttans Sims�llskap      39.03  
43 Linnea Gustafsson 1995 Kung�lvs Sims�llskap      39.06  
44 Lara Bretagnolle 1994 Solna Sundbyberg SS 04      39.58  
45 Sofie Jonasson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap      39.91  
46 Johanna Johansson 1995 Kungsbacka Sims�llskap      40.00  
47 Freja Ingelstam 1994 Kanaans Sims�llskap      40.09  
48 Elin N�verstedt 1994 Anderstorps Sims�llskap      40.10  
49 Emelie Gyrling 1994 Kanaans Sims�llskap      40.16  
50 Louise Ericson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap      40.19  
51 Jennifer Karlsson 1994 Varberg-Falkenberg Sim      40.24  
52 Frida Zielinski 1995 Karlshamns Simklubb      40.31  
53 Fanny Ryhman 1995 Anderstorps Sims�llskap      40.32  
54 Cecilia Berg 1994 Solna Sundbyberg SS 04      40.85  
55 Matilda Gustafsson 1995 Kungsbacka Sims�llskap      41.49  
Carolina Elvind 1994 Kungsbacka Sims�llskap      DNS  
           
 
Gren 19, 4x100m ind. me Herrar A-B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m   Tid Status 











 
Alings�s Medleyboys 1 Alings�s SLS      4:17.88  
 Deniz Hekmati 1989   27.69 59.50   59.50  
 Marcus Decoy 1992   29.51 1:04.04   2:03.54  
 Jimmy Weidmann 1990   28.72 1:05.57   3:09.11  
 Niklas Axelsson 1991   30.22 1:08.77   4:17.88  
           
Kung�lvs SS Herr Kung�lvs Sims�llskap      4:18.89  
 Ossian Arvidsson 1992   29.01 1:03.35   1:03.35  
 Joakim L�fgren 1992   29.61 1:03.37   2:06.72  
 Daniel Jodin 1992   29.26 1:05.21   3:11.93  
 Johan Hildesson 1992   30.44 1:06.96   4:18.89  
           
Sk�vde SS H Lag 1 Sk�vde Sims�llskap      4:19.34  
 Philip K�ll 1990   30.89 1:06.07   1:06.07  
 Simon Hedlund 1993   31.45 1:08.06   2:14.13  
 Christian Johansson 1988   28.87 1:01.55   3:15.68  
 Martin Kastebo 1993   29.20 1:03.66   4:19.34  
           
Kanaan Herrar Kanaans Sims�llskap      4:29.74  
 Magnus Prejner 1991   30.00 1:06.13   1:06.13  
 Erik Persson 1987   31.08 1:05.41   2:11.54  
 Arvid Persson 1990   31.37 1:05.50   3:17.04  
 Felix H�ggstr�m 1992   31.71 1:12.70   4:29.74  
           
SS04 Herrar 1986 Solna Sundbyberg SS 04      4:33.10  
 Joel Salomonsson 1993   32.41 1:11.49   1:11.49  
 Sture Mittermaier 1992   29.10 1:03.94   2:15.43  
 Henrik Dahlin 1992   29.51 1:07.82   3:23.25  
 Rasmus Salomonsson 1993   32.71 1:09.85   4:33.10  
           
Varberg Herrar Lag 1 Varberg-Falkenberg Sim      4:36.13  
 Axel G�rdstr�m 1991   29.22 1:04.13   1:04.13  
 Jonas Jonson 1991   28.83 1:04.42   2:08.55  
 Erik Ivarsson 1992   32.45 1:12.91   3:21.46  
 Andreas Jalmestam 1990   32.70 1:14.67   4:36.13  
           
Trollh�ttans Sims�llskap Trollh�ttans Sims�llskap      4:40.43  
 Jesper Lund 1993   32.88 1:10.35   1:10.35  
 Bj�rn Marberg 1993   31.68 1:10.77   2:21.12  
 Christoffer Risebrandt 1990   30.78 1:10.52   3:31.64  
 Gustav Eriksson 1994   30.74 1:08.79   4:40.43  
           
�ss �kersberga Sims�llskap      4:43.85  
 Kalle Nilsson 1992   32.10 1:08.79   1:08.79  
 Joel Larsson 1987   32.23 1:10.59   2:19.38  
 Johan Engelbrecht 1993   33.45 1:12.05   3:31.43  
 Wictor H�ggblad 1994   31.12 1:12.42   4:43.85  
           
SK Elfsborg Lag 1 2005 Simklubben Elfsborg      DNS  
           
           
           
         DNS  
           
Alings�s Medleyboys 2 Alings�s SLS      DNS  
 Alexander Berggren 1994         
 Robert Ljungqvist 1990         
 Andr� Leo 1993         
 Mikael Frost 1993       DNS  
           
Herrar SK 70 Lag 1 1992 Simklubben 1970      DSQ  
           
           
 
Gren 20, 4x100m ind. me Damer A-B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m   Tid Status 











 
S02 Lag 1 Simklubben S 02      4:43.94  
 Ebba Hellstr�m 1992   32.12 1:08.07   1:08.07  
 Jessica Moberg 1993   34.34 1:13.74   2:21.81  
 Therese Josefsson 1993   32.31 1:09.51   3:31.32  
 Sandra Olsson 1992   33.10 1:12.62   4:43.94  
           
Hvetlanda Lag 1 Hvetlanda Sims�llskap      4:48.35  
 Sandra Sj�strand 1991   33.96 1:13.49   1:13.49  
 Line Ryd�n 1991   34.81 1:14.32   2:27.81  
 Edith Thormalm 1990   30.74 1:08.06   3:35.87  
 Ellen L�fkvist 1992   32.19 1:12.48   4:48.35  
           
Sk�vde SS D Lag 1 Sk�vde Sims�llskap      4:54.54  
 Erika Carl�n 1994   32.36 1:09.26   1:09.26  
 Caroline Adolfsson 1993   31.24 1:08.75   2:18.01  
 Andrea Pavlic 1995   36.42 1:18.80   3:36.81  
 Lisen Andersson 1994   34.62 1:17.73   4:54.54  
           
Kung�lvs SS Dam J Lag 1 Kung�lvs Sims�llskap      5:00.70  
 Malin Andreasson 1992   33.39 1:15.29   1:15.29  
 Johanna Pettersson 1992   31.48 1:10.50   2:25.79  
 Josefin Axberg 1993   34.22 1:15.07   3:40.86  
 Erika Sk��l 1985   36.82 1:19.84   5:00.70  
           
SK Elfsborg Lag 1 2005 Simklubben Elfsborg      5:02.82  
 Louise Nyhl�n 1993   33.85 1:13.97   1:13.97  
 Caroline Heintz 1992   33.42 1:15.27   2:29.24  
 Viktoria Nyberg 1991   35.02 1:16.30   3:45.54  
 Daniella Rosengren 1992   33.30 1:17.28   5:02.82  
           
S02 Lag 2 Simklubben S 02      5:03.45  
 Filippa Hammerin 1992   36.25 1:16.56   1:16.56  
 Karin Jarenfors 1993   33.17 1:13.66   2:30.22  
 Cecilia Johnsson 1990   34.51 1:15.67   3:45.89  
 Hanna Schariot 1993   37.01 1:17.56   5:03.45  
           
Varberg Damer Lag 1 Varberg-Falkenberg Sim      5:06.73  
 Ninni Olsson 1992   33.83 1:12.31   1:12.31  
 Karin Kvarfordt 1992   32.90 1:14.58   2:26.89  
 Sofie Fagenheim 1993   37.19 1:21.92   3:48.81  
 Lisa Karlsson 1993   34.44 1:17.92   5:06.73  
           
SS04 Damer 1991 Solna Sundbyberg SS 04      5:08.45  
 Linda Eriksson 1991   31.61 1:12.02   1:12.02  
 Angelica Norrena 1991   35.92 1:17.25   2:29.27  
 Anna M�rtberg 1993   36.16 1:21.76   3:51.03  
 Carina Fredriksson 1993   34.74 1:17.42   5:08.45  
           
Fagersta SK Lag 1 Fagersta Simklubb      5:13.47  
 Elin Dov�s 1994   36.76 1:18.00   1:18.00  
 Lisethe Karlsson 1991   34.24 1:11.79   2:29.79  
 Therese Karlsson 1997   38.16 1:26.19   3:55.98  
 Sophie Almqvist-Andersson 1993   34.84 1:17.49   5:13.47  
           
10 �ss �kersberga Sims�llskap      5:14.99  
 Natalie Borgern�s 1991   35.81 1:15.04   1:15.04  
 Anne Lepp�nen 1988   36.71 1:19.60   2:34.64  
 Karin Woodhouse 1990   37.24 1:20.55   3:55.19  
 Moa �sterberg 1994   36.10 1:19.80   5:14.99  
           
11 S02 Lag 3 Simklubben S 02      5:17.79  
 Louise Larsson 1992   34.69 1:16.19   1:16.19  
 Isabelle Nordby 1993   37.59 1:24.11   2:40.30  
 Frida Elander 1991   35.62 1:16.71   3:57.01  
 Matilda Janson 1990   38.37 1:20.78   5:17.79  
           
12 Karlshamns SK 1994 Karlshamns Simklubb      5:25.63  
 Sara H�rnb�ck 1991   34.65 1:14.51   1:14.51  
 Olivia Stj�rnkvist 1992   34.36 1:15.47   2:29.98  
 Sanna Briskog 1997   42.29 1:32.32   4:02.30  
 Elin Petersson 1993   37.75 1:23.33   5:25.63  
           
13 Sk70 Damer Lag 1 Simklubben 1970      5:26.45  
 Tina Johansson 1989   37.71 1:17.71   1:17.71  
 Amanda Fors-Hurd�n 1991   37.77 1:22.59   2:40.30  
 Cecilia Baggesen-Gyllunge 1994   38.55 1:21.52   4:01.82  
 Linn�a R�lander 1994   40.99 1:24.63   5:26.45  
           
14 Kanaan Damer Kanaans Sims�llskap      5:30.50  
 Emelie Beckman 1991   34.43 1:16.04   1:16.04  
 Sara Edenfelt 1992   36.49 1:19.74   2:35.78  
 Susanna Haverinen 1994   39.13 1:27.93   4:03.71  
 Emelie Gyrling 1994   40.04 1:26.79   5:30.50  
           
15 SS04 Lag 2 1992 Solna Sundbyberg SS 04      5:56.27  
 Jenny Lindberg 1993   36.79 1:21.72   1:21.72  
 Felicia Gonzalez 1993   43.43 1:31.53   2:53.25  
 Therese Johansson 1991   44.05 1:39.04   4:32.29  
 Sofia Karlqvist 1992   38.58 1:23.98   5:56.27  
           
Trollh�ttans Sims�llskap Trollh�ttans Sims�llskap      DNS  
           
           
           
         DNS  
           
           
 
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Zackarias Holmstrand 1996 Anderstorps Sims�llskap      33.83  
Johannes Sk�ld 1996 Simklubben S 02      36.18  
Joel Georgy 1996 Kungsbacka Sims�llskap      36.62  
Markus Malm 1997 Anderstorps Sims�llskap      36.71  
Jonas Hansson 1996 Karlshamns Simklubb      38.22  
Eric Gustafsson 1997 G�teborg Sim      38.63  
Carl Gustafsson 1996 Karlshamns Simklubb      38.76  
Casper Eriksson 1996 Simklubben Elfsborg      39.06  
Isac Abraham 1996 G�teborg Sim      39.75  
10 Yosef Enouri 1996 G�teborg Sim      40.06  
11 Axel Tisell 1996 Solna Sundbyberg SS 04      40.17  
12 Henry Kerman 1997 Anderstorps Sims�llskap      40.19  
13 Oskar Ehrnberg 1997 G�teborg Sim      40.29  
14 Elias Gausel 1996 Simklubben S 02      40.30  
15 Aron Qvirist 1998 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      40.39  
16 Karl Zimmerman 1998 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      40.49  
17 Alexander Triantafillou 1997 G�teborg Sim      40.70  
18 David Zachrisson 1996 Kungsbacka Sims�llskap      41.21  
19 Sebastian Engfors-Nyqvist 1996 Simklubben Elfsborg      41.75  
20 Max Bergstrand 1998 G�teborg Sim      42.74  
21 Marcus Th�rner 1996 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      42.83  
22 Gustav Fagenheim 1996 Varberg-Falkenberg Sim      43.07  
23 Rasmus K�ll�n 1996 Simklubben 1970      43.89  
24 Jesper B�hn 1998 Simklubben S 02      44.63  
25 Alexander Bogesten 1997 Anderstorps Sims�llskap      45.07  
26 Viktor Nestvall 1997 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      45.24  
27 Sebastian Jensmark 1996 Hvetlanda Sims�llskap      45.68  
28 Kevin Malmstr�m 1997 Simklubben Elfsborg      45.74  
29 Sebastian Paling 1997 Simklubben S 02      46.62  
30 Felix F�rdmar 1998 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      46.63  
31 Robert Sznajder Granat 1996 Simklubben S 02      46.83  
32 Sebastian Johansson 1997 Simklubben S 02      47.89  
33 Oskar Baggesen-Gyllunger 1998 Simklubben 1970      49.77  
34 Alexander S�derberg 1998 G�teborg Sim      49.86  
35 Nils Selin 1997 G�teborg Sim      50.05  
36 Ario Ebrahimpur 1997 G�teborg Sim      51.57  
37 Joel Andreasson 1998 G�teborg Sim      55.28  
38 Kyle C�ster 1997 G�teborg Sim      56.01  
39 Jack Vahnberg 1997 G�teborg Sim      56.28  
P�r B�rjesson 1998 G�teborg Sim      DSQ  
           
 
Gren 22, 200m Br�stsim Damer D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Isabelle Avenius 1996 Kung�lvs Sims�llskap  38.40 1:21.39 2:06.19  2:51.25  
Johanna Andersson 1996 G�teborg Sim  40.33 1:25.14 2:10.85  2:56.37  
Alma Thormalm 1996 Hvetlanda Sims�llskap  39.09 1:25.15 2:13.58  2:57.73  
Viktoria Reinhold 1996 G�teborg Sim  40.53 1:26.84 2:13.80  3:01.20  
Hanna Olsson 1996 Solna Sundbyberg SS 04  41.02 1:27.00 2:13.93  3:01.50  
Lina Berg 1996 Simklubben S 02  41.66 1:28.65 2:16.49  3:02.71  
Lina H�rnb�ck 1996 Karlshamns Simklubb  41.40 1:28.44 2:16.10  3:02.80  
Hanna B�rjesson 1996 G�teborg Sim  43.02 1:30.26 2:19.21  3:07.13  
Christina Ekstedt 1996 G�teborg Sim  42.27 1:31.63 2:22.24  3:12.68  
10 Elisabeth Krische 1996 Simklubben 1970  42.15 1:32.32 2:23.69  3:13.36  
11 Isabelle Stenvold 1996 Trollh�ttans Sims�llskap  44.33 1:34.21 2:25.23  3:14.69  
12 Josefin Nielsen-Fernandez 1996 Kung�lvs Sims�llskap  44.01 1:34.45 2:25.31  3:17.32  
13 Sofie Andersson 1996 G�teborg Sim  45.34 1:35.85 2:27.43  3:18.65  
14 Julia Bellvik 1996 Simklubben S 02  46.21 1:37.32 2:28.97  3:20.18  
15 Malin �dlund 1996 Kung�lvs Sims�llskap  45.56 1:38.41 2:31.24  3:20.24  
16 Hanna Ryd�n 1996 Alings�s SLS  45.98 1:37.22 2:28.43  3:20.32  
17 Matilda Pettersson 1996 S77 Stenungsund  46.51 1:39.01 2:32.31  3:23.93  
18 Annelie M�nsson 1996 Karlshamns Simklubb  45.86 1:39.18 2:33.50  3:27.01  
19 Nike Kruners 1996 Varberg-Falkenberg Sim  47.55 1:42.09 2:37.56  3:32.34  
20 Amanda Platenik 1998 Simklubben 1970  47.90 1:44.12 2:38.94  3:32.96  
21 Linnea Kaldrup 1996 Simklubben S 02  50.01 1:45.00 2:41.03  3:37.13  
22 Ida Andersson 1997 Simklubben Elfsborg  53.91 1:54.79 2:54.70  3:53.36  
Maja Bergstrand 1996 G�teborg Sim      DSQ  
           
 
Gren 23, 50m Ryggsim Herrar C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Erik Persson 1994 Kungsbacka Sims�llskap      29.61  
Robert O�gorman 1995 Simklubben S 02      30.80  
Filip Holmqvist 1994 Simklubben S 02      31.00  
Gustav Eriksson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap      31.35  
Alexander Berggren 1994 Alings�s SLS      31.52  
Martin Janson 1994 Simklubben S 02      32.85  
Anton Arvidsson 1994 Kung�lvs Sims�llskap      32.95  
Adam Paulsson 1995 Simklubben Elfsborg      33.06  
Wictor H�ggblad 1994 �kersberga Sims�llskap      33.59  
10 Gustav Andersson 1994 Varberg-Falkenberg Sim      33.95  
11 Hampus Herbertsson 1994 Simklubben 1970      34.07  
12 Erik Asp 1995 Kungsbacka Sims�llskap      34.22  
13 Alexander Dimcevski 1995 Simklubben S 02      34.36  
14 Erik Kvarfordt 1994 Varberg-Falkenberg Sim      34.44  
15 Denniz Sabo 1995 Karlshamns Simklubb      34.56  
16 Oscar Swartz-Frankenfelt 1994 G�teborg Sim      34.80  
16 Anton Blomquist 1995 �kersberga Sims�llskap      34.80  
18 Oscar Ohliw 1994 Anderstorps Sims�llskap      34.92  
19 Gustav Olander 1994 G�teborg Sim      34.94  
20 Julian C�ster 1995 G�teborg Sim      34.99  
21 Niklas Sandberg 1995 Kungsbacka Sims�llskap      35.12  
22 Simon Jodin 1994 Kung�lvs Sims�llskap      35.27  
23 Viktor H�rndahl 1995 Kungsbacka Sims�llskap      35.39  
24 Oscar Pettersson 1994 Simklubben S 02      35.66  
25 Sebastian Pettersson 1994 Kung�lvs Sims�llskap      35.67  
26 Andr� Ideg�rd 1994 G�teborg Sim      36.01  
27 Christopher Jedel 1995 G�teborg Sim      36.37  
28 Marcus Kjellberg 1994 �kersberga Sims�llskap      36.53  
29 Christoffer Ericsson 1994 Simklubben 1970      37.43  
30 Theo Petersson 1995 Karlshamns Simklubb      37.58  
31 Filip Alsterberg 1994 G�teborg Sim      37.75  
32 Emil Elton 1995 G�teborg Sim      37.97  
33 Oscar Sands 1995 G�teborg Sim      38.39  
34 Mikael Lagging 1995 G�teborg Sim      38.42  
35 Victor Platenik 1995 Simklubben 1970      38.49  
36 Theodor Hennings 1995 Kungsbacka Sims�llskap      39.40  
37 Pontus Ljungqvist 1995 G�teborg Sim      40.18  
38 Jakob Schariot 1995 Simklubben S 02      40.37  
39 Philip H�rndahl 1995 Kungsbacka Sims�llskap      40.42  
40 Marcus Robertsson 1995 Kungsbacka Sims�llskap      40.58  
41 Alexander Borg 1995 Solna Sundbyberg SS 04      40.67  
42 Pontus Johansson 1994 Simklubben Elfsborg      41.10  
43 Axel Lundgren 1995 G�teborg Sim      41.25  
44 Alexandros Vasiliou 1995 Solna Sundbyberg SS 04      42.16  
45 Markus M�nsson 1994 Simklubben S 02      43.07  
46 Viktor Engstr�m 1995 Solna Sundbyberg SS 04      43.63  
47 Mirza Kozica 1995 Solna Sundbyberg SS 04      44.50  
48 Anton Berglund 1995 Varberg-Falkenberg Sim      44.67  
49 Kasper Trolltoft 1995 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      44.69  
50 Gustav Hultgren 1995 Solna Sundbyberg SS 04      47.31  
51 Karl Nylund 1994 Simklubben S 02      52.62  
Olof Sandberg 1995 S77 Stenungsund      DNS  
Erik Liljegren 1995 Hvetlanda Sims�llskap      DNS  
Alfred Larsson 1994 Varberg-Falkenberg Sim      DNS  
           
 
Gren 24, 200m Br�stsim Damer C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Sofia Jansson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap  37.01 1:18.75 2:01.51  2:44.37  
Anna S�derbergh 1994 G�teborg Sim  38.73 1:21.66 2:04.46  2:46.67  
Erika Carl�n 1994 Sk�vde Sims�llskap  37.80 1:21.09 2:06.34  2:51.31  
Klara Simonsson 1995 Simklubben S 02  39.56 1:24.06 2:09.14  2:53.75  
Elin Palmqvist 1995 Varberg-Falkenberg Sim  40.14 1:24.49 2:10.11  2:55.37  
Mikaela Dahl 1994 Alings�s SLS  39.67 1:24.10 2:09.38  2:56.20  
Emma Magnusson 1994 Anderstorps Sims�llskap  39.95 1:25.50 2:12.15  2:56.52  
Anna Gustafsson 1994 G�teborg Sim  41.54 1:27.29 2:13.41  2:58.18  
Elin Dov�s 1994 Fagersta Simklubb  40.70 1:25.94 2:12.49  2:58.35  
10 Josefine Heintz 1994 Simklubben Elfsborg  40.52 1:26.33 2:13.41  2:59.43  
11 Linnea Gustafsson 1995 Kung�lvs Sims�llskap  39.81 1:24.92 2:12.51  3:00.03  
12 Anna Ljung 1994 Kung�lvs Sims�llskap  42.47 1:28.79 2:15.18  3:01.55  
13 Lovisa Linderholm 1994 Simklubben Elfsborg  42.45 1:29.05 2:16.18  3:02.73  
14 Camilla Svensson 1995 Solna Sundbyberg SS 04  41.88 1:28.99 2:16.74  3:03.84  
15 Sanna Andersson 1995 Simklubben 1970  42.52 1:29.46 2:17.15  3:04.38  
16 Erica Andersson 1994 Varberg-Falkenberg Sim  40.71 1:27.41 2:15.93  3:05.54  
17 Sofie Jonasson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap  42.96 1:30.49 2:19.03  3:07.53  
18 Rita T�th 1994 G�teborg Sim  42.42 1:31.81 2:22.55  3:12.39  
19 Emmelie Alm 1994 Simklubben S 02  44.12 1:33.62 2:23.77  3:12.88  
20 Jennifer Karlsson 1994 Varberg-Falkenberg Sim  44.11 1:33.13 2:23.39  3:13.48  
21 Louise Ericson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap  42.63 1:31.72 2:22.61  3:13.83  
22 Ida Almbratt 1994 Kung�lvs Sims�llskap  44.10 1:33.83 2:24.48  3:14.28  
23 Sofia Jalnefjord 1994 Simklubben 1970  44.07 1:33.48 2:24.48  3:15.97  
24 Jennifer Ask 1995 Trollh�ttans Sims�llskap  43.62 1:33.58 2:25.00  3:16.77  
           
 
Gren 25, 50m Ryggsim Herrar B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Martin Persson 1992 Trollh�ttans Sims�llskap      28.00  
Ossian Arvidsson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      29.64  
Daniel Jodin 1992 Kung�lvs Sims�llskap      29.71  
Daniel Blomberg 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      29.93  
Daniel �slund 1992 G�teborg Sim      30.14  
Henrik Dahlin 1992 Solna Sundbyberg SS 04      30.44  
Oskar Johansson 1993 Kungsbacka Sims�llskap      30.77  
Joakim L�fgren 1992 Kung�lvs Sims�llskap      31.06  
Bj�rn Marberg 1993 Trollh�ttans Sims�llskap      31.20  
10 Martin Kastebo 1993 Sk�vde Sims�llskap      31.51  
11 Gustav Blomgren 1993 G�teborg Sim      31.59  
12 Oliver Alm-Bj�rklund 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      31.91  
13 Marcus Decoy 1992 Alings�s SLS      32.05  
14 Marcus Carlstr�m 1992 Hvetlanda Sims�llskap      32.31  
15 Alexander S�derman 1993 G�teborg Sim      32.46  
16 Johan Ekstedt 1993 G�teborg Sim      32.52  
17 Karl Bertilsson 1992 Simklubben 1970      32.62  
18 Johan Hildesson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      32.73  
19 Erik Ivarsson 1992 Varberg-Falkenberg Sim      32.91  
20 David Gustavsson 1992 Simklubben Elfsborg      33.05  
21 Kalle Nilsson 1992 �kersberga Sims�llskap      33.08  
22 Rasmus Platenik 1993 Simklubben 1970      33.43  
23 Andr� Leo 1993 Alings�s SLS      33.44  
24 Felix H�ggstr�m 1992 Kanaans Sims�llskap      34.23  
25 Alexander Green 1993 Solna Sundbyberg SS 04      34.29  
26 Niklas Gustafsson 1993 Kung�lvs Sims�llskap      34.44  
27 Simon Hedlund 1993 Sk�vde Sims�llskap      34.46  
28 Jesper Lund 1993 Trollh�ttans Sims�llskap      34.63  
29 Christoffer K�ll�n 1993 Simklubben 1970      34.80  
30 Johan Engelbrecht 1993 �kersberga Sims�llskap      34.83  
31 Marco Ramos 1993 Sk�vde Sims�llskap      35.32  
32 Anton Ripadal 1993 Simklubben Elfsborg      36.10  
33 Mathias Petrusson 1993 S77 Stenungsund      36.45  
34 Otis Ingelstam 1993 Kanaans Sims�llskap      36.75  
35 Pontus Liljered 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      37.11  
36 Fredrik Hansson 1993 Simklubben S 02      37.76  
37 Khaled Darouiche 1993 Karlshamns Simklubb      38.88  
38 Behrang Sabouri 1993 Simklubben S 02      39.34  
           
 
Gren 26, 200m Br�stsim Damer B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Ebba Hellstr�m 1992 Simklubben S 02  38.29 1:20.86 2:02.73  2:43.69  
Ulrika von Otter 1993 G�teborg Sim  37.21 1:19.34 2:02.47  2:45.07  
Malvina Reinhold 1992 G�teborg Sim  37.04 1:19.76 2:04.18  2:49.43  
Maria Lys�n-Kotti 1992 Ludvika Sims�llskap  39.61 1:22.44 2:06.35  2:50.49  
Filippa Hammerin 1992 Simklubben S 02  39.20 1:22.21 2:07.26  2:52.20  
Louise Nyhl�n 1993 Simklubben Elfsborg  39.45 1:24.19 2:10.35  2:56.32  
Emma Waite 1992 G�teborg Sim  41.08 1:26.01 2:11.39  2:56.73  
Hanna Schariot 1993 Simklubben S 02  40.68 1:26.36 2:12.40  2:59.05  
Jessica Moberg 1993 Simklubben S 02  39.66 1:24.98 2:12.09  2:59.68  
10 Alicia Lundqvist 1992 G�teborg Sim  41.72 1:27.37 2:14.45  3:01.18  
11 Sandra Olsson 1992 Simklubben S 02  42.83 1:29.35 2:16.06  3:01.20  
12 Angelica Stenvold 1993 Trollh�ttans Sims�llskap  40.72 1:26.92 2:14.41  3:02.01  
13 Frida Sundqvist 1993 G�teborg Sim  43.19 1:31.07 2:18.75  3:06.68  
14 Josefin Axberg 1993 Kung�lvs Sims�llskap  40.92 1:28.18 2:17.45  3:07.13  
15 Alexandra Andersson 1993 Simklubben Elfsborg  44.55 1:33.66 2:23.20  3:13.16  
16 Anna M�rtberg 1993 Solna Sundbyberg SS 04  42.56 1:32.65 2:24.93  3:17.31  
           
 
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Jimmy Weidmann 1990 Alings�s SLS      28.99  
Axel G�rdstr�m 1991 Varberg-Falkenberg Sim      29.56  
Victor Paulsson 1990 G�teborg Sim      29.81  
Bj�rn Hansson 1989 Karlshamns Simklubb      30.15  
Magnus Prejner 1991 Kanaans Sims�llskap      30.33  
Sebastian Rosengren 1990 Simklubben 1970      30.50  
Christoffer Risebrandt 1990 Trollh�ttans Sims�llskap      30.99  
Erik Persson 1987 Kanaans Sims�llskap      31.27  
Philip K�ll 1990 Sk�vde Sims�llskap      31.27  
10 Dan Karlsson 1991 Karlshamns Simklubb      31.32  
11 Niklas Axelsson 1991 Alings�s SLS      31.46  
12 Erik Falk 1991 Anderstorps Sims�llskap      31.52  
13 Emil �sterberg 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      32.22  
14 Robert Ljungqvist 1990 Alings�s SLS      32.37  
15 Lucas Swartz-Frankenfelt 1990 G�teborg Sim      33.62  
16 Arvid Persson 1990 Kanaans Sims�llskap      33.68  
17 Jonathan Hallman 1990 Hvetlanda Sims�llskap      34.08  
18 Tobias Lidbacken 1991 Anderstorps Sims�llskap      34.32  
19 Joel Larsson 1987 �kersberga Sims�llskap      35.24  
20 Andreas Jalmestam 1990 Varberg-Falkenberg Sim      35.77  
21 David Lilliedahl 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      40.12  
22 Christian �stanb�ck 1991 �kersberga Sims�llskap      40.25  
Filip Rawecki 1990 Alings�s SLS      DNS  
           
 
Gren 28, 200m Br�stsim Damer A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Beatrice Palmgren 1991 Kungsbacka Sims�llskap  37.57 1:19.79 2:03.21  2:46.83  
Johanna Svensson 1987 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  38.64 1:21.61 2:05.99  2:51.06  
Lisethe Karlsson 1991 Fagersta Simklubb  38.69 1:21.57 2:06.12  2:51.12  
Tina Johansson 1989 Simklubben 1970  38.55 1:22.64 2:08.00  2:54.01  
Sandra Sj�strand 1991 Hvetlanda Sims�llskap  39.90 1:26.37 2:14.70  3:03.15  
Viktoria Nyberg 1991 Simklubben Elfsborg  41.49 1:27.45 2:15.02  3:03.30  
Natalie Borgern�s 1991 �kersberga Sims�llskap  40.26 1:27.35 2:17.54  3:06.82  
Erika Sk��l 1985 Kung�lvs Sims�llskap  44.37 1:34.44 2:26.31  3:16.84  
           
 
Gren 29, 200m Frisim Herrar D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Zackarias Holmstrand 1996 Anderstorps Sims�llskap  31.54 1:06.46 1:42.83  2:16.91  
Joel Georgy 1996 Kungsbacka Sims�llskap  32.08 1:07.47 1:43.23  2:17.71  
Johannes Sk�ld 1996 Simklubben S 02  31.96 1:08.55 1:47.00  2:25.43  
Carl Gustafsson 1996 Karlshamns Simklubb  33.49 1:10.65 1:51.04  2:29.38  
Markus Malm 1997 Anderstorps Sims�llskap  33.91 1:12.59 1:52.56  2:30.94  
Yosef Enouri 1996 G�teborg Sim  33.96 1:12.07 1:51.03  2:31.02  
Elias Gausel 1996 Simklubben S 02  35.88 1:15.45 1:56.11  2:33.33  
Eric Gustafsson 1997 G�teborg Sim  35.55 1:14.92 1:55.38  2:33.76  
Axel Tisell 1996 Solna Sundbyberg SS 04  36.37 1:17.58 1:59.87  2:36.84  
10 David Zachrisson 1996 Kungsbacka Sims�llskap  36.69 1:18.25 2:00.67  2:39.22  
11 Sebastian Engfors-Nyqvist 1996 Simklubben Elfsborg  37.76 1:19.80 2:03.05  2:44.33  
12 Gustav Fagenheim 1996 Varberg-Falkenberg Sim  37.71 1:21.00 2:04.50  2:44.48  
13 Alexander Bogesten 1997 Anderstorps Sims�llskap  38.23 1:20.91 2:03.93  2:44.86  
14 Rasmus K�ll�n 1996 Simklubben 1970  37.56 1:20.96 2:05.76  2:46.68  
15 Aron Qvirist 1998 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  37.21 1:20.70 2:05.39  2:48.54  
16 Henry Kerman 1997 Anderstorps Sims�llskap  38.10 1:22.16 2:06.31  2:48.70  
17 Alexander Triantafillou 1997 G�teborg Sim  38.94 1:23.40 2:07.67  2:51.00  
18 Marcus Th�rner 1996 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  37.10 1:21.86 2:09.79  2:56.97  
19 Max Bergstrand 1998 G�teborg Sim  40.67 1:27.60 2:16.16  3:04.29  
20 Oscar Brohammer 1998 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  41.16 1:28.50 2:19.09  3:07.38  
21 Felix F�rdmar 1998 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  38.74 1:27.44 2:19.34  3:09.85  
22 Viktor Nestvall 1997 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  39.94 1:30.66 2:22.82  3:14.24  
Jonas Hansson 1996 Karlshamns Simklubb      DNS  
Karl Zimmerman 1998 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      DNS  
           
 
Gren 30, 50m Fj�rilsim Damer D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Alma Thormalm 1996 Hvetlanda Sims�llskap      32.03  
Johanna Andersson 1996 G�teborg Sim      32.09  
Isabelle Avenius 1996 Kung�lvs Sims�llskap      33.02  
Hanna Olsson 1996 Solna Sundbyberg SS 04      33.15  
Inez Kristensson 1997 G�teborg Sim      34.60  
Ida Henriksson 1996 Varberg-Falkenberg Sim      35.20  
Lina H�rnb�ck 1996 Karlshamns Simklubb      35.27  
Viktoria Reinhold 1996 G�teborg Sim      35.33  
Christina Ekstedt 1996 G�teborg Sim      35.47  
10 Elisabeth Krische 1996 Simklubben 1970      35.70  
11 Beatrice Sch�tt 1996 Kung�lvs Sims�llskap      35.95  
12 Hanna Erl�us 1997 Simklubben S 02      36.81  
13 Julia Bellvik 1996 Simklubben S 02      37.06  
14 Lovisa Sedin 1996 Hvetlanda Sims�llskap      37.23  
15 Nike Kruners 1996 Varberg-Falkenberg Sim      37.30  
16 Matilda Pettersson 1996 S77 Stenungsund      37.43  
17 Anahit Askari 1996 Solna Sundbyberg SS 04      37.53  
18 Isabelle Stenvold 1996 Trollh�ttans Sims�llskap      37.58  
19 Alfhild Kristensson 1999 G�teborg Sim      37.63  
20 Therese Karlsson 1997 Fagersta Simklubb      37.99  
21 Hanna Ryd�n 1996 Alings�s SLS      38.73  
22 Matilda Kewenter 1997 G�teborg Sim      39.56  
23 Afsaneh Askari 1996 Solna Sundbyberg SS 04      39.64  
24 Hanna B�rjesson 1996 G�teborg Sim      40.39  
25 Maja Bergstrand 1996 G�teborg Sim      40.50  
26 Hannah Berndtson 1996 Solna Sundbyberg SS 04      40.87  
27 Lina Berg 1996 Simklubben S 02      41.00  
28 Josefin Nielsen-Fernandez 1996 Kung�lvs Sims�llskap      41.28  
29 Sofie Andersson 1996 G�teborg Sim      41.38  
30 Annelie M�nsson 1996 Karlshamns Simklubb      41.48  
31 Rebecka Bergstr�m 1997 Solna Sundbyberg SS 04      41.74  
32 Linn�a Fahlberg 1998 Simklubben Elfsborg      41.78  
33 Sanna Briskog 1997 Karlshamns Simklubb      44.28  
34 Malin �dlund 1996 Kung�lvs Sims�llskap      44.61  
35 Madeleine Bergqvist 1996 Simklubben 1970      44.74  
36 Ida Andersson 1997 Simklubben Elfsborg      45.33  
37 Louise Nordmark 1996 Solna Sundbyberg SS 04      45.41  
38 Amanda Lundin-Bornstr�m 1998 Fagersta Simklubb      46.93  
39 Hanna Thomas 1997 Simklubben Elfsborg      47.40  
40 Ruth Ljunggren 1996 Hvetlanda Sims�llskap      47.51  
41 Gabrielle Ideg�rd 1997 G�teborg Sim      47.68  
42 Jennifer Falter 1996 G�teborg Sim      48.64  
43 Elsa Malmstr�m 1997 G�teborg Sim      49.41  
           
 
Gren 31, 200m Frisim Herrar C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Gustav Eriksson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap  27.69 58.00 1:28.97  2:00.32  
Erik Persson 1994 Kungsbacka Sims�llskap  27.93 58.72 1:30.94  2:02.39  
Adam Paulsson 1995 Simklubben Elfsborg  29.22 1:01.08 1:33.52  2:05.98  
Alexander Berggren 1994 Alings�s SLS  29.45 1:01.78 1:34.34  2:06.48  
Martin Janson 1994 Simklubben S 02  29.36 1:02.45 1:36.79  2:09.96  
Anton Arvidsson 1994 Kung�lvs Sims�llskap  30.07 1:04.54 1:39.56  2:12.35  
Filip Holmqvist 1994 Simklubben S 02  30.76 1:05.26 1:39.52  2:12.36  
Hampus Herbertsson 1994 Simklubben 1970  29.89 1:04.03 1:39.37  2:13.12  
Robert O�gorman 1995 Simklubben S 02  31.32 1:06.15 1:40.62  2:14.89  
10 Viktor H�rndahl 1995 Kungsbacka Sims�llskap  31.00 1:05.48 1:40.87  2:16.69  
11 Oscar Swartz-Frankenfelt 1994 G�teborg Sim  32.16 1:06.94 1:42.09  2:16.89  
12 Gustav Olander 1994 G�teborg Sim  32.32 1:08.18 1:42.76  2:17.36  
13 Wictor H�ggblad 1994 �kersberga Sims�llskap  31.96 1:07.83 1:43.70  2:18.42  
14 Julian C�ster 1995 G�teborg Sim  31.86 1:07.08 1:43.00  2:18.79  
15 Oscar Ohliw 1994 Anderstorps Sims�llskap  31.26 1:07.21 1:44.23  2:19.06  
16 Alexander Dimcevski 1995 Simklubben S 02  31.99 1:07.60 1:44.22  2:19.39  
17 Oscar Pettersson 1994 Simklubben S 02  32.95 1:08.71 1:45.30  2:19.71  
18 Christopher Jedel 1995 G�teborg Sim  32.31 1:07.88 1:44.10  2:19.78  
19 Sebastian Pettersson 1994 Kung�lvs Sims�llskap  32.38 1:08.45 1:45.84  2:21.70  
20 Erik Asp 1995 Kungsbacka Sims�llskap  32.25 1:08.55 1:46.80  2:24.25  
21 Christoffer Ericsson 1994 Simklubben 1970  33.62 1:10.97 1:49.12  2:25.41  
22 Anton Blomquist 1995 �kersberga Sims�llskap  32.04 1:10.12 1:50.09  2:27.62  
23 Rasmus Andersson 1994 Hvetlanda Sims�llskap  32.89 1:11.21 1:51.68  2:30.78  
24 Simon Jodin 1994 Kung�lvs Sims�llskap  34.00 1:12.76 1:53.22  2:31.80  
           
 
Gren 32, 50m Fj�rilsim Damer C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Anna S�derbergh 1994 G�teborg Sim      30.31  
Hanna Gustavsson 1994 Simklubben Elfsborg      31.04  
Erika Carl�n 1994 Sk�vde Sims�llskap      31.27  
Sofia Jansson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap      31.56  
Josefine Heintz 1994 Simklubben Elfsborg      32.29  
Amanda Zetterstr�m 1994 Simklubben S 02      32.78  
Aida Rekdahl 1994 Trollh�ttans Sims�llskap      33.22  
Julia Thurfjell 1994 Solna Sundbyberg SS 04      33.56  
Olivia Mathson 1994 Hvetlanda Sims�llskap      33.99  
10 Amanda Nielsen-Fernandez 1994 Kung�lvs Sims�llskap      34.02  
11 Anna Gustafsson 1994 G�teborg Sim      34.11  
12 Rita T�th 1994 G�teborg Sim      34.13  
13 Johanna Andr� 1995 Trollh�ttans Sims�llskap      34.14  
14 Klara Simonsson 1995 Simklubben S 02      34.26  
15 Lovisa Linderholm 1994 Simklubben Elfsborg      34.36  
16 Frida Thomasson 1994 Solna Sundbyberg SS 04      34.37  
17 Emma Magnusson 1994 Anderstorps Sims�llskap      34.41  
18 Victoria Karlsson 1994 Varberg-Falkenberg Sim      34.56  
19 Sanna Andersson 1995 Simklubben 1970      34.70  
20 Lisen Andersson 1994 Sk�vde Sims�llskap      34.75  
21 Kristin Ivansson 1994 Kungsbacka Sims�llskap      34.89  
22 Ida Laur�n 1994 Varberg-Falkenberg Sim      34.99  
23 Erica Andersson 1994 Varberg-Falkenberg Sim      35.06  
24 Sofia Jalnefjord 1994 Simklubben 1970      35.12  
25 Angelica Rosengren 1995 Simklubben 1970      35.13  
26 Andrea Pavlic 1995 Sk�vde Sims�llskap      35.30  
27 Tilde Lundmark 1995 Simklubben S 02      35.37  
28 Cecilia Johansson 1995 Varberg-Falkenberg Sim      35.43  
29 Sofia Zieth�n 1994 Alings�s SLS      35.60  
30 Elin Palmqvist 1995 Varberg-Falkenberg Sim      35.70  
30 Martina Lomnitz 1995 Karlshamns Simklubb      35.70  
32 Frida Zielinski 1995 Karlshamns Simklubb      36.15  
33 Cornelia S�derstr�m 1995 Solna Sundbyberg SS 04      36.41  
34 Elin Kvarnemar 1995 Varberg-Falkenberg Sim      36.60  
35 Alexandra Horvath 1994 Simklubben S 02      36.73  
36 Lara Bretagnolle 1994 Solna Sundbyberg SS 04      36.91  
37 Sofie Jonasson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap      37.17  
38 Susanna Haverinen 1994 Kanaans Sims�llskap      37.21  
39 Ida Almbratt 1994 Kung�lvs Sims�llskap      37.32  
40 Lena Ghabayen 1995 Trollh�ttans Sims�llskap      37.52  
41 Natalie Ylitalo 1995 Simklubben S 02      37.65  
42 Moa �sterberg 1994 �kersberga Sims�llskap      37.73  
43 Elin Dov�s 1994 Fagersta Simklubb      37.85  
44 Fenja Elbert 1995 Alings�s SLS      37.99  
45 Lovisa �kesson 1994 Karlshamns Simklubb      38.44  
46 Johanna Johansson 1995 Kungsbacka Sims�llskap      38.67  
47 Jennifer Ask 1995 Trollh�ttans Sims�llskap      38.97  
48 Lovisa Lundin 1995 Solna Sundbyberg SS 04      39.01  
49 Cecilia Baggesen-Gyllunge 1994 Simklubben 1970      39.21  
50 Linn�a R�lander 1994 Simklubben 1970      39.42  
51 Elin N�verstedt 1994 Anderstorps Sims�llskap      39.75  
52 Johanna Tillberg 1995 Solna Sundbyberg SS 04      40.18  
53 Matilda Gustafsson 1995 Kungsbacka Sims�llskap      41.05  
Louise Ericson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap      DSQ  
           
 
Gren 33, 200m Frisim Herrar B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Ossian Arvidsson 1992 Kung�lvs Sims�llskap  26.72 56.38 1:27.84  1:59.76  
Daniel �slund 1992 G�teborg Sim  28.68 1:00.09 1:31.18  2:01.89  
Johan Hildesson 1992 Kung�lvs Sims�llskap  29.02 1:00.62 1:31.95  2:02.18  
Martin Kastebo 1993 Sk�vde Sims�llskap  28.15 59.35 1:30.86  2:03.41  
Sture Mittermaier 1992 Solna Sundbyberg SS 04  29.68 1:01.18 1:33.16  2:03.76  
Malcolm Granberg 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  29.58 1:00.63 1:32.70  2:05.18  
Marcus Decoy 1992 Alings�s SLS  28.48 1:01.67 1:34.29  2:06.38  
Alexander S�derman 1993 G�teborg Sim  29.01 1:01.24 1:34.22  2:06.54  
Viktor N�sman 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  30.41 1:02.12 1:34.39  2:06.65  
10 Oskar Johansson 1993 Kungsbacka Sims�llskap  28.90 1:01.21 1:34.63  2:07.24  
11 Martin Persson 1992 Trollh�ttans Sims�llskap  28.54 1:00.47 1:33.43  2:07.40  
12 Karl Bertilsson 1992 Simklubben 1970  29.15 1:01.20 1:34.83  2:07.67  
13 Jesper Lund 1993 Trollh�ttans Sims�llskap  29.51 1:01.87 1:35.80  2:09.78  
14 Joel Salomonsson 1993 Solna Sundbyberg SS 04  29.49 1:03.15 1:38.04  2:11.14  
15 Daniel Blomberg 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  31.25 1:05.36 1:38.72  2:11.74  
16 Oliver Alm-Bj�rklund 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  30.27 1:03.54 1:37.90  2:11.89  
17 Johan Ekstedt 1993 G�teborg Sim  29.92 1:02.76 1:37.23  2:12.78  
18 Christoffer K�ll�n 1993 Simklubben 1970  29.02 1:02.73 1:38.18  2:13.11  
19 Erik Ivarsson 1992 Varberg-Falkenberg Sim  29.59 1:02.89 1:37.85  2:13.26  
20 David Gustavsson 1992 Simklubben Elfsborg  30.15 1:04.22 1:39.83  2:13.99  
21 Simon Hedlund 1993 Sk�vde Sims�llskap  30.23 1:03.71 1:39.34  2:14.66  
22 Bj�rn Marberg 1993 Trollh�ttans Sims�llskap  29.97 1:04.57 1:40.10  2:15.10  
23 Kalle Nilsson 1992 �kersberga Sims�llskap  29.93 1:03.28 1:38.32  2:15.15  
24 Rasmus Platenik 1993 Simklubben 1970  30.15 1:04.90 1:41.87  2:18.23  
           
 
Gren 34, 50m Fj�rilsim Damer B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Caroline Adolfsson 1993 Sk�vde Sims�llskap      29.39  
Johanna Pettersson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      30.35  
Linda Persson 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      30.40  
Sofia Andersson 1992 Alings�s SLS      30.60  
Therese Josefsson 1993 Simklubben S 02      30.86  
Ebba Hellstr�m 1992 Simklubben S 02      31.28  
Karin Kvarfordt 1992 Varberg-Falkenberg Sim      31.63  
Olivia Stj�rnkvist 1992 Karlshamns Simklubb      32.05  
Louise Nyhl�n 1993 Simklubben Elfsborg      32.10  
10 Louise Larsson 1992 Simklubben S 02      32.18  
11 Ulrika von Otter 1993 G�teborg Sim      32.25  
11 Ninni Olsson 1992 Varberg-Falkenberg Sim      32.25  
13 Amanda Svensson 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      32.29  
14 Alicia Lundqvist 1992 G�teborg Sim      32.38  
15 Carina Fredriksson 1993 Solna Sundbyberg SS 04      32.65  
16 Caroline Heintz 1992 Simklubben Elfsborg      32.69  
17 Malvina Reinhold 1992 G�teborg Sim      32.71  
18 Andrea Appenborg 1992 S77 Stenungsund      32.80  
19 Isabella Holmberg 1993 Trollh�ttans Sims�llskap      32.94  
20 Daniella Rosengren 1992 Simklubben Elfsborg      33.01  
21 Jessica Moberg 1993 Simklubben S 02      33.02  
22 Sara Edenfelt 1992 Kanaans Sims�llskap      33.07  
23 Karin Jarenfors 1993 Simklubben S 02      33.24  
24 Sandra Olsson 1992 Simklubben S 02      33.25  
25 Ellen L�fkvist 1992 Hvetlanda Sims�llskap      33.27  
26 Maja Leander 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      33.41  
27 Sophie Almqvist-Andersson 1993 Fagersta Simklubb      33.58  
28 Sara Jonasson 1993 Kungsbacka Sims�llskap      33.80  
29 Jenny Lindberg 1993 Solna Sundbyberg SS 04      33.90  
30 Maria Lys�n-Kotti 1992 Ludvika Sims�llskap      34.14  
31 Louise Erlandsson 1993 G�teborg Sim      34.27  
32 Filippa Hammerin 1992 Simklubben S 02      34.42  
33 Lisa Karlsson 1993 Varberg-Falkenberg Sim      34.46  
34 Hanna Schariot 1993 Simklubben S 02      34.78  
35 Amanda Stav�s 1993 Anderstorps Sims�llskap      34.89  
36 Josefin Axberg 1993 Kung�lvs Sims�llskap      35.01  
37 Malin Malcolm 1993 Trollh�ttans Sims�llskap      35.49  
38 Solveig Ramallo 1993 G�teborg Sim      35.66  
39 Frida Sundqvist 1993 G�teborg Sim      37.11  
40 Katarina Liedman 1992 Kung�lvs Sims�llskap      37.95  
41 Elin Petersson 1993 Karlshamns Simklubb      38.18  
42 Isabelle Nordby 1993 Simklubben S 02      38.35  
43 Ida Berglund 1993 Varberg-Falkenberg Sim      38.67  
44 Alexandra Lund 1993 Kungsbacka Sims�llskap      38.96  
45 Fanny S�derlund 1993 Simklubben S 02      40.49  
46 Anna M�rtberg 1993 Solna Sundbyberg SS 04      42.32  
47 Felicia Gonzalez 1993 Solna Sundbyberg SS 04      43.43  
Linnea Gustavsson 1992 Simklubben S 02      DSQ  
           
 
Gren 35, 200m Frisim Herrar A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Victor Paulsson 1990 G�teborg Sim  27.30 56.65 1:27.46  1:58.70  
Jonas Jonson 1991 Varberg-Falkenberg Sim  27.29 56.95 1:27.94  1:59.83  
Philip K�ll 1990 Sk�vde Sims�llskap  27.59 57.20 1:28.20  2:00.00  
Axel G�rdstr�m 1991 Varberg-Falkenberg Sim  28.09 58.59 1:29.63  2:01.39  
Petter Lindahl 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  28.99 1:00.40 1:31.91  2:03.34  
Hugo Ingelhammar 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  29.06 1:00.81 1:32.90  2:03.71  
Bj�rn Hansson 1989 Karlshamns Simklubb  28.91 1:00.29 1:33.16  2:05.51  
Sebastian Rosengren 1990 Simklubben 1970  28.81 1:01.18 1:34.80  2:07.28  
Jimmy Weidmann 1990 Alings�s SLS  28.48 1:00.18 1:33.47  2:07.77  
10 Erik Persson 1987 Kanaans Sims�llskap  28.70 1:01.13 1:35.78  2:08.36  
11 Tobias Lidbacken 1991 Anderstorps Sims�llskap  29.67 1:02.38 1:36.16  2:09.12  
12 Arvid Persson 1990 Kanaans Sims�llskap  29.58 1:02.60 1:36.52  2:09.20  
13 Christoffer Risebrandt 1990 Trollh�ttans Sims�llskap  28.85 1:01.07 1:35.74  2:10.69  
14 Dan Karlsson 1991 Karlshamns Simklubb  29.99 1:02.99 1:37.31  2:11.13  
15 Erik Falk 1991 Anderstorps Sims�llskap  29.90 1:02.83 1:38.33  2:12.21  
16 Magnus Prejner 1991 Kanaans Sims�llskap  30.18 1:04.13 1:39.73  2:12.92  
17 Fredrik Andersson 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  29.72 1:03.72 1:39.63  2:13.66  
18 Andreas Jalmestam 1990 Varberg-Falkenberg Sim  32.45 1:07.98 1:44.78  2:18.79  
19 Emil �sterberg 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  31.26 1:06.40 1:43.11  2:20.61  
20 David Lilliedahl 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  33.65 1:12.24 1:54.39  2:35.39  
21 Christian �stanb�ck 1991 �kersberga Sims�llskap  36.60 1:20.37 2:08.40  3:00.53  
Deniz Hekmati 1989 Alings�s SLS      DNS  
Filip Rawecki 1990 Alings�s SLS      DNS  
           
 
Gren 36, 50m Fj�rilsim Damer A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Edith Thormalm 1990 Hvetlanda Sims�llskap      30.80  
Emma Stokland 1990 G�teborg Sim      31.20  
Jacintha Bailey 1991 G�teborg Sim      31.42  
Sandra Sj�strand 1991 Hvetlanda Sims�llskap      31.89  
Anna Rundstedt 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      32.03  
Line Ryd�n 1991 Hvetlanda Sims�llskap      32.11  
Beatrice Palmgren 1991 Kungsbacka Sims�llskap      32.15  
Lisethe Karlsson 1991 Fagersta Simklubb      32.23  
Emelie Beckman 1991 Kanaans Sims�llskap      32.26  
10 Victoria Persson 1991 Fagersta Simklubb      32.64  
11 Frida Elander 1991 Simklubben S 02      32.69  
12 Lina Ankarbranth 1991 Anderstorps Sims�llskap      32.72  
13 Linda Jakobsson 1985 G�teborg Sim      32.88  
14 Cecilia Johnsson 1990 Simklubben S 02      33.00  
15 Angelica Norrena 1991 Solna Sundbyberg SS 04      33.03  
16 Linda Eliason 1990 G�teborg Sim      33.16  
17 Erica Eriksson 1991 Kungsbacka Sims�llskap      33.26  
18 Linda Busse 1990 G�teborg Sim      33.61  
19 Amanda Wallace 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      34.11  
20 Sara Enerb�ck 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      34.14  
21 Sara H�rnb�ck 1991 Karlshamns Simklubb      34.17  
22 Anne Lepp�nen 1988 �kersberga Sims�llskap      34.87  
23 Viktoria Nyberg 1991 Simklubben Elfsborg      34.94  
24 Natalie Borgern�s 1991 �kersberga Sims�llskap      35.20  
25 Matilda Janson 1990 Simklubben S 02      36.33  
26 Karin Woodhouse 1990 �kersberga Sims�llskap      36.62  
27 Amanda Fors-Hurd�n 1991 Simklubben 1970      37.66  
28 Erika Sk��l 1985 Kung�lvs Sims�llskap      37.69  
Amanda Rutqvist 1991 G�teborg Sim      DNS  
Marielle Aur�n 1991 Alings�s SLS      DNS  
Lina Hammarberg 1990 Simklubben Elfsborg      DNF  
           
 
Gren 37, 10x50m Frisim Mixed C-D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m    Tid Status 











 
G�teborg Sim Lag 1 1996 G�teborg Sim      4:55.73  
 Anna S�derbergh 1994   28.34    28.34  
 Oscar Swartz-Frankenfelt 1994   29.39    57.73  
 Christina Ekstedt 1996   30.17    1:27.90  
 Isac Abraham 1996   32.16    2:00.06  
 Viktoria Reinhold 1996   29.96    2:30.02  
 Julian C�ster 1995   27.93    2:57.95  
 Rita T�th 1994   28.91    3:26.86  
 Yosef Enouri 1996   31.91    3:58.77  
 Johanna Andersson 1996   29.26    4:28.03  
 Gustav Olander 1994   27.70    4:55.73  
           
Uddevalla Sim Uddevalla Sim      5:13.52  
 Johan Andersson 1995   27.82    27.82  
 M�rta Johansson 1994   30.85    58.67  
 Jesper Skoglund 1995   31.04    1:29.71  
 Janina Fredriksson 1994   30.06    1:59.77  
 Hampus Johansson 1995   30.73    2:30.50  
 Amanda Andersson 1996   32.50    3:03.00  
 Karl Olsson 1996   31.62    3:34.62  
 Felicia Andersson 1997   31.43    4:06.05  
 Alexander Hedlund 1996   32.91    4:38.96  
 Julia Nordqvist 1997   34.56    5:13.52  
           
G�teborg Sim Lag 2 1996 G�teborg Sim      5:22.80  
 P�r B�rjesson 1998   33.66    33.66  
 Inez Kristensson 1997   32.05    1:05.71  
 Emil Elton 1995   30.22    1:35.93  
 Alfhild Kristensson 1999   33.08    2:09.01  
 Filip Alsterberg 1994   31.11    2:40.12  
 Sofie Andersson 1996   34.23    3:14.35  
 Andr� Ideg�rd 1994   31.35    3:45.70  
 Maja Bergstrand 1996   33.69    4:19.39  
 Christopher Jedel 1995   29.68    4:49.07  
 Matilda Kewenter 1997   33.73    5:22.80  
           
S02 Lag 2 Simklubben S 02      5:32.94  
 Alexandra Horvath 1994   32.45    32.45  
 Natalie Ylitalo 1995   32.24    1:04.69  
 Hanna Erl�us 1997   33.74    1:38.43  
 Julia Bellvik 1996   32.92    2:11.35  
 Teresia Norring-Baude 1994   32.14    2:43.49  
 Johannes Sk�ld 1996   30.35    3:13.84  
 Elias Gausel 1996   30.14    3:43.98  
 Jakob Schariot 1995   33.22    4:17.20  
 Jesper B�hn 1998   39.17    4:56.37  
 Christian Murray 1995   36.57    5:32.94  
           
S02 Lag 3 Simklubben S 02      6:15.21  
 Emmelie Alm 1994   32.18    32.18  
 Sebastian Paling 1997   39.23    1:11.41  
 Erica Dahlgren 1997   33.96    1:45.37  
 Jonathan Warvne 1996   42.50    2:27.87  
 Pernilla Lindberg 1994   35.91    3:03.78  
 Karl Nylund 1994   39.12    3:42.90  
 Olivia Bergstr�m 1996   41.08    4:23.98  
 Markus M�nsson 1994   33.89    4:57.87  
 Linnea Kaldrup 1996   37.11    5:34.98  
 Sebastian Johansson 1997   40.23    6:15.21  
           
SK 70 Mixed Lag Simklubben 1970      5:33.33 EXTRA 
 Hampus Herbertsson 1994   27.53    27.53  
 Sofia Jalnefjord 1994   30.25    57.78  
 Victor Platenik 1995   30.95    1:28.73  
 Elisabeth Krische 1996   30.68    1:59.41  
 Rasmus K�ll�n 1996   35.25    2:34.66  
 Angelica Rosengren 1995   33.92    3:08.58  
 Oskar Baggesen-Gyllunger 1998   41.62    3:50.20  
 Sanna Andersson 1995   31.46    4:21.66  
 Amanda Platenik 1998   34.88    4:56.54  
 Madeleine Bergqvist 1996   36.79    5:33.33  
           
SS04 Solna Sundbyberg SS 04      DSQ  
 Camilla Svensson 1995   29.81    29.81  
 Axel Tisell 1996   30.28    1:00.09  
 Hanna Olsson 1996   31.54    1:31.63  
 Svante Lindberg 1994   29.80    2:01.43  
 Lara Bretagnolle 1994   31.75    2:33.18  
 Alexandros Vasiliou 1995   32.72    3:05.90  
 Julia Thurfjell 1994   30.26    3:36.16  
 Mirza Kozica 1995   36.24    4:12.40  
 Alexander Borg 1995   31.31    4:43.71  
           
S02 Lag 1 Simklubben S 02      DSQ  
 Martin Janson 1994   26.06    26.06  
 Robert O�gorman 1995   26.44    52.50  
 Filip Holmqvist 1994   26.43    1:18.93  
 Oscar Pettersson 1994   28.94    1:47.87  
 Alexander Dimcevski 1995   29.84    2:17.71  
 Anna Sirenius Lundberg 1994   28.83    2:46.54  
 Klara Simonsson 1995   29.36    3:15.90  
 Tilde Lundmark 1995   29.12    3:45.02  
 Amanda Zetterstr�m 1994   28.67    4:13.69  
           
           
 
Gren 38, 200m Fj�rilsim Herrar A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Mattias Carlsson 1990 Uddevalla Sim  27.84 59.08 1:30.76  2:02.86  
Jesper Svensson 1990 Uddevalla Sim  29.56 1:02.77 1:36.34  2:11.37  
Filip Rawecki 1990 Alings�s SLS  29.62 1:03.33 1:38.28  2:13.91  
Petter Lindahl 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  29.75 1:02.98 1:38.49  2:17.51  
Hugo Ingelhammar 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  29.98 1:04.73 1:41.73  2:20.59  
Bj�rn Hansson 1989 Karlshamns Simklubb  31.84 1:08.44 1:46.49  2:24.18  
Emil Palmqvist 1990 Uddevalla Sim  31.92 1:09.09 1:48.56  2:30.03  
Andreas Jalmestam 1990 Varberg-Falkenberg Sim  5:32.94    2:39.85  
           
 
Gren 39, 50m Frisim Damer A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Natalie Andersson 1988 Uddevalla Sim      26.78  
Angelica Risebrandt 1987 Uddevalla Sim      27.48  
Frida Andersson 1991 Uddevalla Sim      27.57  
Emelie Beckman 1991 Kanaans Sims�llskap      27.97  
Linda Eriksson 1991 Solna Sundbyberg SS 04      28.45  
Edith Thormalm 1990 Hvetlanda Sims�llskap      28.59  
Kristina Lundberg 1991 G�teborg Sim      28.60  
Lisethe Karlsson 1991 Fagersta Simklubb      28.63  
Sandra Sj�strand 1991 Hvetlanda Sims�llskap      28.67  
10 Emma Stokland 1990 G�teborg Sim      28.82  
11 Frida Larsson 1990 Simklubben Elfsborg      29.01  
12 Sandra Olofsson 1990 Uddevalla Sim      29.10  
13 Angelica Norrena 1991 Solna Sundbyberg SS 04      29.25  
14 Matilda Larsson 1988 Uddevalla Sim      29.44  
15 Tove Koch 1991 Uddevalla Sim      29.66  
16 Veronica Br�nnfeldt 1990 Uddevalla Sim      29.74  
17 Sara H�rnb�ck 1991 Karlshamns Simklubb      29.75  
18 Johanna Svensson 1987 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      29.81  
19 Jacintha Bailey 1991 G�teborg Sim      29.88  
20 Beatrice Palmgren 1991 Kungsbacka Sims�llskap      30.07  
21 Line Ryd�n 1991 Hvetlanda Sims�llskap      30.25  
22 Cecilia Johnsson 1990 Simklubben S 02      30.52  
23 Erica Eriksson 1991 Kungsbacka Sims�llskap      30.65  
24 Lina Ankarbranth 1991 Anderstorps Sims�llskap      30.68  
25 Natalie Borgern�s 1991 �kersberga Sims�llskap      30.83  
26 Frida Elander 1991 Simklubben S 02      31.13  
27 Viktoria Nyberg 1991 Simklubben Elfsborg      31.23  
28 Amanda Fors-Hurd�n 1991 Simklubben 1970      31.33  
29 Erika Sk��l 1985 Kung�lvs Sims�llskap      31.50  
29 Anne Lepp�nen 1988 �kersberga Sims�llskap      31.50  
31 Linda Busse 1990 G�teborg Sim      31.80  
32 Tina Johansson 1989 Simklubben 1970      31.83  
33 Amanda Wallace 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      32.60  
34 Karin Woodhouse 1990 �kersberga Sims�llskap      32.85  
35 Anna Svensson 1991 Uddevalla Sim      33.33  
36 Therese Johansson 1991 Solna Sundbyberg SS 04      38.55  
           
 
Gren 40, 200m Fj�rilsim Herrar B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Jacob Fredriksson 1992 Uddevalla Sim  29.80 1:03.26 1:37.21  2:12.67  
Sture Mittermaier 1992 Solna Sundbyberg SS 04  30.40 1:03.63 1:38.69  2:13.72  
Jacob Larsson 1992 Simklubben Elfsborg  29.69 1:03.49 1:38.47  2:14.37  
Ossian Arvidsson 1992 Kung�lvs Sims�llskap  29.67 1:03.50 1:39.43  2:17.50  
Martin Kastebo 1993 Sk�vde Sims�llskap  29.57 1:04.17 1:40.64  2:17.97  
Rasmus Salomonsson 1993 Solna Sundbyberg SS 04  31.83 1:08.03 1:47.51  2:28.18  
Johan Hildesson 1992 Kung�lvs Sims�llskap  32.35 1:11.07 1:50.99  2:29.79  
Daniel �slund 1992 G�teborg Sim  33.02 1:11.90 1:51.93  2:30.42  
Jesper Lund 1993 Trollh�ttans Sims�llskap  32.97 1:11.44 1:52.51  2:34.45  
10 Christoffer K�ll�n 1993 Simklubben 1970  31.88 1:09.73 1:51.62  2:39.06  
11 Nils Montalva 1993 Simklubben S 02  34.44 1:15.20 1:57.88  2:41.45  
12 Johan Ekstedt 1993 G�teborg Sim  32.68 1:12.07 1:57.84  2:45.22  
           
 
Gren 41, 50m Frisim Damer B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Caroline Adolfsson 1993 Sk�vde Sims�llskap      27.40  
Ebba Hellstr�m 1992 Simklubben S 02      27.89  
Therese Josefsson 1993 Simklubben S 02      28.08  
Johanna Pettersson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      28.10  
Karin Kvarfordt 1992 Varberg-Falkenberg Sim      28.24  
Josefina Holm�n 1992 Uddevalla Sim      28.41  
Olivia Frank 1992 Uddevalla Sim      28.65  
Emma Waite 1992 G�teborg Sim      28.69  
Malin Andreasson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      29.56  
Ellen L�fkvist 1992 Hvetlanda Sims�llskap      29.56  
11 Sophie Almqvist-Andersson 1993 Fagersta Simklubb      29.69  
12 Jenny Lindberg 1993 Solna Sundbyberg SS 04      29.78  
13 Josefin Axberg 1993 Kung�lvs Sims�llskap      29.90  
14 Filippa Hammerin 1992 Simklubben S 02      29.98  
15 Frida Olander 1992 G�teborg Sim      30.03  
15 Linda Persson 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      30.03  
17 Caroline Heintz 1992 Simklubben Elfsborg      30.13  
18 Maria Lys�n-Kotti 1992 Ludvika Sims�llskap      30.29  
19 Sara Edenfelt 1992 Kanaans Sims�llskap      30.31  
20 Karin Jarenfors 1993 Simklubben S 02      30.34  
21 Maja Leander 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      30.49  
22 Sandra Olsson 1992 Simklubben S 02      30.60  
23 Angelica Stenvold 1993 Trollh�ttans Sims�llskap      30.67  
24 Amanda Eriksson 1992 Kungsbacka Sims�llskap      30.70  
25 Ulrika von Otter 1993 G�teborg Sim      30.85  
26 Amanda Stav�s 1993 Anderstorps Sims�llskap      30.91  
27 Malin Malcolm 1993 Trollh�ttans Sims�llskap      31.10  
28 Carina Fredriksson 1993 Solna Sundbyberg SS 04      31.12  
29 Solveig Ramallo 1993 G�teborg Sim      31.15  
30 Caroline Andr�n 1993 Kungsbacka Sims�llskap      31.17  
31 Louise Erlandsson 1993 G�teborg Sim      31.23  
32 Sara Jonasson 1993 Kungsbacka Sims�llskap      31.72  
33 Hanna Schariot 1993 Simklubben S 02      31.82  
34 Daniella Rosengren 1992 Simklubben Elfsborg      32.01  
35 Louise Tevell 1992 Kung�lvs Sims�llskap      32.07  
36 Sara Norling 1992 Kung�lvs Sims�llskap      32.13  
37 Sofie Fagenheim 1993 Varberg-Falkenberg Sim      32.48  
38 Josefina Bergstr�m 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      32.49  
39 Alexandra Andersson 1993 Simklubben Elfsborg      32.55  
40 Frida Sundqvist 1993 G�teborg Sim      32.56  
41 Ida Berglund 1993 Varberg-Falkenberg Sim      32.61  
42 Isabelle Nordby 1993 Simklubben S 02      32.63  
43 Elin Petersson 1993 Karlshamns Simklubb      33.15  
44 Amanda Assadi 1993 Simklubben S 02      33.21  
45 Fanny S�derlund 1993 Simklubben S 02      33.49  
46 Madeleine Larsson 1992 Uddevalla Sim      33.76  
47 Linnea Gustavsson 1992 Simklubben S 02      34.40  
48 Therese Sk�ld 1993 Uddevalla Sim      34.45  
49 Linn Sahlberg 1993 S77 Stenungsund      34.92  
50 Felicia Gonzalez 1993 Solna Sundbyberg SS 04      36.73  
51 Anna M�rtberg 1993 Solna Sundbyberg SS 04      37.73  
Olivia Stj�rnkvist 1992 Karlshamns Simklubb      DNS  
Victoria Bergstr�m 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      DSQ  
Louise Larsson 1992 Simklubben S 02      DSQ  
Jessica Moberg 1993 Simklubben S 02      DSQ  
           
 
Gren 42, 200m Fj�rilsim Herrar D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Markus Malm 1997 Anderstorps Sims�llskap  36.19 1:21.29 2:08.20  2:51.68  
Carl Gustafsson 1996 Karlshamns Simklubb  36.60 1:22.56 2:09.73  2:53.23  
Joel Georgy 1996 Kungsbacka Sims�llskap  37.80 1:22.88 2:13.53  3:02.61  
Henry Kerman 1997 Anderstorps Sims�llskap  44.31 1:38.71 2:34.49  3:25.19  
Alexander Bogesten 1997 Anderstorps Sims�llskap  44.23 1:37.91 2:35.40  3:31.33  
           
 
Gren 43, 50m Frisim Damer D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Alma Thormalm 1996 Hvetlanda Sims�llskap      28.15  
Isabelle Avenius 1996 Kung�lvs Sims�llskap      29.50  
Elisabeth Krische 1996 Simklubben 1970      30.16  
Viktoria Reinhold 1996 G�teborg Sim      30.21  
Johanna Andersson 1996 G�teborg Sim      30.34  
Christina Ekstedt 1996 G�teborg Sim      30.62  
Hanna Olsson 1996 Solna Sundbyberg SS 04      30.83  
Lina Berg 1996 Simklubben S 02      31.71  
Beatrice Sch�tt 1996 Kung�lvs Sims�llskap      31.82  
10 Therese Karlsson 1997 Fagersta Simklubb      32.18  
11 Lina H�rnb�ck 1996 Karlshamns Simklubb      32.27  
12 Christin Heina 1996 S77 Stenungsund      32.30  
13 Amanda Andersson 1996 Uddevalla Sim      32.32  
14 Hannah Berndtson 1996 Solna Sundbyberg SS 04      32.50  
15 Felicia Andersson 1997 Uddevalla Sim      32.58  
16 Inez Kristensson 1997 G�teborg Sim      32.76  
17 Malin �dlund 1996 Kung�lvs Sims�llskap      33.03  
18 Lovisa Sedin 1996 Hvetlanda Sims�llskap      33.11  
19 Josefin Nielsen-Fernandez 1996 Kung�lvs Sims�llskap      33.13  
20 Julia Bellvik 1996 Simklubben S 02      33.32  
21 Matilda Pettersson 1996 S77 Stenungsund      33.36  
22 Hanna Erl�us 1997 Simklubben S 02      33.38  
23 Matilda Kewenter 1997 G�teborg Sim      33.78  
24 Erica Dahlgren 1997 Simklubben S 02      33.89  
25 Josefine Karlsson 1997 Varberg-Falkenberg Sim      34.11  
25 Anahit Askari 1996 Solna Sundbyberg SS 04      34.11  
27 Rebecka Bergstr�m 1997 Solna Sundbyberg SS 04      34.30  
28 Maja Bergstrand 1996 G�teborg Sim      34.34  
29 Hanna Ryd�n 1996 Alings�s SLS      34.44  
30 Isabelle Stenvold 1996 Trollh�ttans Sims�llskap      34.45  
31 Alfhild Kristensson 1999 G�teborg Sim      34.57  
32 Sanna Briskog 1997 Karlshamns Simklubb      34.86  
33 Sofie Andersson 1996 G�teborg Sim      35.07  
34 Afsaneh Askari 1996 Solna Sundbyberg SS 04      35.08  
35 Louise Nordmark 1996 Solna Sundbyberg SS 04      35.43  
36 Julia Nordqvist 1997 Uddevalla Sim      35.68  
37 Amanda Platenik 1998 Simklubben 1970      35.73  
38 Annelie M�nsson 1996 Karlshamns Simklubb      35.77  
39 Thea Widdg�rd 1996 S77 Stenungsund      36.11  
40 Agnes Granberg 1996 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      36.88  
41 Madeleine Bergqvist 1996 Simklubben 1970      37.09  
42 Julia Delln�s 1996 G�teborg Sim      37.15  
43 Elsa Malmstr�m 1997 G�teborg Sim      37.23  
44 Linnea Kaldrup 1996 Simklubben S 02      37.32  
45 Ida Andersson 1997 Simklubben Elfsborg      37.86  
46 Jennifer Falter 1996 G�teborg Sim      37.97  
47 Linn�a Fahlberg 1998 Simklubben Elfsborg      38.43  
48 Ruth Ljunggren 1996 Hvetlanda Sims�llskap      38.73  
49 Frida Johander 1997 G�teborg Sim      40.17  
50 Amanda Lundin-Bornstr�m 1998 Fagersta Simklubb      40.71  
51 Olivia Bergstr�m 1996 Simklubben S 02      41.38  
52 Josefine Kjellander 1997 G�teborg Sim      41.42  
53 Karmen Cheng 1997 G�teborg Sim      41.45  
54 Caroline Palmgren 1997 G�teborg Sim      42.22  
55 Anna Sundelin 1997 G�teborg Sim      42.95  
56 Hanna Kewenter 1999 G�teborg Sim      43.27  
57 Sophie Antonsson 1997 Simklubben S 02      43.77  
58 Louise Karlsson-Malmberg 1998 G�teborg Sim      44.28  
59 Magdalena Holmefalk 1996 Varberg-Falkenberg Sim      44.33  
60 Chakame Jahani 1998 G�teborg Sim      45.66  
61 Alicia Rund�us 1997 G�teborg Sim      47.52  
62 Alexzandra Murray 1997 Simklubben S 02      47.92  
Bahar Safarloo 1996 Simklubben S 02      DNS  
Alexandra Gorelova 1997 G�teborg Sim      DNS  
Emelie Pettersson 1998 G�teborg Sim      DNS  
Ida Henriksson 1996 Varberg-Falkenberg Sim      DSQ  
           
 
Gren 44, 200m Fj�rilsim Herrar C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Gustav Eriksson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap  30.51 1:05.49 1:44.61  2:23.71  
Oscar Swartz-Frankenfelt 1994 G�teborg Sim  33.26 1:13.35 1:54.54  2:36.36  
Christopher Jedel 1995 G�teborg Sim  35.92 1:17.38 1:58.73  2:38.30  
Filip Holmqvist 1994 Simklubben S 02  34.88 1:17.76 1:58.22  2:38.51  
Julian C�ster 1995 G�teborg Sim  33.86 1:13.13 1:54.97  2:39.03  
Gustav Andersson 1994 Varberg-Falkenberg Sim  35.81 1:21.24 2:07.65  2:51.74  
Martin Janson 1994 Simklubben S 02  36.55 1:20.66 2:06.60  2:53.92  
Robert O�gorman 1995 Simklubben S 02  36.42 1:22.00 2:11.06  2:56.11  
Jesper Skoglund 1995 Uddevalla Sim  37.91 1:24.15 2:11.53  2:59.52  
10 Anton Arvidsson 1994 Kung�lvs Sims�llskap  35.44 1:22.04 2:11.69  3:00.25  
11 Wictor H�ggblad 1994 �kersberga Sims�llskap  34.13 1:14.06 2:06.35  3:02.45  
12 Alexander Dimcevski 1995 Simklubben S 02  40.07 1:27.20 2:16.67  3:03.42  
13 Theo Petersson 1995 Karlshamns Simklubb  39.12 1:26.54 2:15.83  3:04.64  
           
 
Gren 45, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Erika Carl�n 1994 Sk�vde Sims�llskap      27.24  
Josefine Heintz 1994 Simklubben Elfsborg      28.34  
Anna S�derbergh 1994 G�teborg Sim      28.47  
Emma Magnusson 1994 Anderstorps Sims�llskap      28.51  
Lovisa Linderholm 1994 Simklubben Elfsborg      28.84  
Rita T�th 1994 G�teborg Sim      29.06  
Hanna Gustavsson 1994 Simklubben Elfsborg      29.15  
Amanda Nielsen-Fernandez 1994 Kung�lvs Sims�llskap      29.29  
Janina Fredriksson 1994 Uddevalla Sim      29.81  
10 Elin Palmqvist 1995 Varberg-Falkenberg Sim      29.82  
11 Klara Simonsson 1995 Simklubben S 02      29.90  
12 Camilla Svensson 1995 Solna Sundbyberg SS 04      29.91  
13 Amanda Zetterstr�m 1994 Simklubben S 02      29.93  
14 Ida Almbratt 1994 Kung�lvs Sims�llskap      29.94  
15 Anna Sirenius Lundberg 1994 Simklubben S 02      29.95  
16 Elin Dov�s 1994 Fagersta Simklubb      30.03  
17 Kristin Ivansson 1994 Kungsbacka Sims�llskap      30.29  
18 Sofia Jalnefjord 1994 Simklubben 1970      30.30  
19 Moa �sterberg 1994 �kersberga Sims�llskap      30.43  
20 Tilde Lundmark 1995 Simklubben S 02      30.53  
21 Elin Kvarnemar 1995 Varberg-Falkenberg Sim      30.78  
22 Aida Rekdahl 1994 Trollh�ttans Sims�llskap      30.89  
23 Julia Thurfjell 1994 Solna Sundbyberg SS 04      31.01  
24 M�rta Johansson 1994 Uddevalla Sim      31.03  
24 Johanna Andr� 1995 Trollh�ttans Sims�llskap      31.03  
26 Frida Thomasson 1994 Solna Sundbyberg SS 04      31.06  
27 Lisen Andersson 1994 Sk�vde Sims�llskap      31.11  
28 Fenja Elbert 1995 Alings�s SLS      31.16  
29 Amanda Sundstr�m 1995 Uddevalla Sim      31.23  
30 Sofia Zieth�n 1994 Alings�s SLS      31.48  
31 Martina Lomnitz 1995 Karlshamns Simklubb      31.52  
31 Victoria Karlsson 1994 Varberg-Falkenberg Sim      31.52  
33 Andrea Pavlic 1995 Sk�vde Sims�llskap      31.55  
34 Cecilia Johansson 1995 Varberg-Falkenberg Sim      31.58  
35 Olivia Lundgren 1995 S77 Stenungsund      31.63  
36 Olivia Mathson 1994 Hvetlanda Sims�llskap      31.68  
37 Ida Laur�n 1994 Varberg-Falkenberg Sim      31.89  
38 Natalie Ylitalo 1995 Simklubben S 02      32.01  
39 Freja Ingelstam 1994 Kanaans Sims�llskap      32.07  
40 Teresia Norring-Baude 1994 Simklubben S 02      32.08  
41 Emmelie Alm 1994 Simklubben S 02      32.17  
42 Louise Ericson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap      32.32  
43 Alexandra Horvath 1994 Simklubben S 02      32.35  
44 Lara Bretagnolle 1994 Solna Sundbyberg SS 04      32.38  
45 Isabelle Carlsson 1995 Uddevalla Sim      32.63  
46 Linnea Gustafsson 1995 Kung�lvs Sims�llskap      32.64  
47 Cornelia S�derstr�m 1995 Solna Sundbyberg SS 04      32.69  
48 Jennifer Karlsson 1994 Varberg-Falkenberg Sim      32.76  
48 Sanna Andersson 1995 Simklubben 1970      32.76  
50 Susanna Haverinen 1994 Kanaans Sims�llskap      32.87  
51 Frida Zielinski 1995 Karlshamns Simklubb      32.93  
52 Anna Ljung 1994 Kung�lvs Sims�llskap      33.06  
53 Lovisa �kesson 1994 Karlshamns Simklubb      33.19  
54 Joanna Nordqvist 1994 Uddevalla Sim      33.30  
55 Johanna Johansson 1995 Kungsbacka Sims�llskap      33.44  
55 Fanny Ryhman 1995 Anderstorps Sims�llskap      33.44  
57 Cecilia Baggesen-Gyllunge 1994 Simklubben 1970      33.52  
58 Angelica Rosengren 1995 Simklubben 1970      33.60  
59 Emelie Gyrling 1994 Kanaans Sims�llskap      33.95  
60 Johanna Tillberg 1995 Solna Sundbyberg SS 04      33.99  
61 Emma Johansson 1995 Alings�s SLS      34.39  
62 Amanda Nielsen 1994 S77 Stenungsund      34.47  
63 Cecilia Berg 1994 Solna Sundbyberg SS 04      34.55  
64 Elin Arvidsson 1994 Kung�lvs Sims�llskap      34.58  
65 Linn�a Olsson 1994 Uddevalla Sim      34.70  
66 Layo Lemon 1995 G�teborg Sim      34.95  
67 Amanda S�derlund 1995 �kersberga Sims�llskap      35.01  
68 Linn�a R�lander 1994 Simklubben 1970      35.23  
69 Sara Stenmark 1995 Solna Sundbyberg SS 04      35.68  
70 Emelie Bjurstr�m 1994 Uddevalla Sim      35.93  
71 Evin Sadeghi 1995 G�teborg Sim      35.96  
72 Pernilla Lindberg 1994 Simklubben S 02      36.47  
73 Melika Abedi 1995 G�teborg Sim      37.45  
Lena Ghabayen 1995 Trollh�ttans Sims�llskap      DNS  
Elin N�verstedt 1994 Anderstorps Sims�llskap      DSQ  
           
 
Gren 46, 50m Br�stsim Herrar A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Isak Ladeborn 1988 Varberg-Falkenberg Sim      28.84  
Deniz Hekmati 1989 Alings�s SLS      29.55  
David Palmqvist 1988 Uddevalla Sim      29.99  
Tim Arnesen 1987 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      30.49  
Daniel Lorentzon 1988 Uddevalla Sim      30.67  
Mattias Carlsson 1990 Uddevalla Sim      30.93  
Nicklas �kerlund 1989 Simklubben Elfsborg      31.03  
Arvid Persson 1990 Kanaans Sims�llskap      31.27  
Kristoffer Dahlberg 1985 Uddevalla Sim      31.72  
10 Filip Rawecki 1990 Alings�s SLS      32.31  
11 Niklas Jonsson 1991 S77 Stenungsund      32.49  
12 Mikael Agdahl 1990 Kung�lvs Sims�llskap      32.55  
13 Emil Palmqvist 1990 Uddevalla Sim      32.66  
14 Tobias Lidbacken 1991 Anderstorps Sims�llskap      32.71  
15 Bj�rn Hansson 1989 Karlshamns Simklubb      32.77  
16 Petter Lindahl 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      33.10  
17 Jesper Svensson 1990 Uddevalla Sim      33.32  
18 Erik Persson 1987 Kanaans Sims�llskap      33.36  
19 Magnus Prejner 1991 Kanaans Sims�llskap      33.90  
20 Christoffer Risebrandt 1990 Trollh�ttans Sims�llskap      34.57  
21 Jonathan Hallman 1990 Hvetlanda Sims�llskap      35.08  
22 Robert Ljungqvist 1990 Alings�s SLS      35.51  
23 Joel Larsson 1987 �kersberga Sims�llskap      35.59  
24 Sebastian Rosengren 1990 Simklubben 1970      35.74  
25 Philip K�ll 1990 Sk�vde Sims�llskap      35.76  
26 Erik Falk 1991 Anderstorps Sims�llskap      36.13  
27 Lucas Swartz-Frankenfelt 1990 G�teborg Sim      36.23  
28 Dan Karlsson 1991 Karlshamns Simklubb      36.35  
29 Johan Ripendal 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      36.66  
30 Andreas Jalmestam 1990 Varberg-Falkenberg Sim      37.96  
31 David Lilliedahl 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      38.01  
32 Christian �stanb�ck 1991 �kersberga Sims�llskap      38.68  
David Larsson 1989 Uddevalla Sim      DNS  
           
 
Gren 47, 200m Ryggsim Damer A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Matilda Larsson 1988 Uddevalla Sim  33.09 1:07.63 1:43.80  2:20.09  
Frida Andersson 1991 Uddevalla Sim  33.87 1:09.94 1:46.24  2:22.63  
Linda Eriksson 1991 Solna Sundbyberg SS 04  34.02 1:10.69 1:49.93  2:28.22  
Johanna Svensson 1987 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  36.36 1:14.93 1:53.75  2:32.11  
Frida Larsson 1990 Simklubben Elfsborg  35.96 1:15.51 1:55.05  2:32.71  
Sara H�rnb�ck 1991 Karlshamns Simklubb  36.27 1:15.79 1:54.94  2:32.91  
Kristina Lundberg 1991 G�teborg Sim  36.29 1:13.83 1:52.95  2:34.94  
Sandra Sj�strand 1991 Hvetlanda Sims�llskap  36.36 1:16.28 1:57.08  2:38.05  
Tove Koch 1991 Uddevalla Sim  37.64 1:17.41 1:58.74  2:39.59  
10 Viktoria Nyberg 1991 Simklubben Elfsborg  38.44 1:19.00 2:01.91  2:44.46  
11 Therese Johansson 1991 Solna Sundbyberg SS 04  48.76 1:42.93 2:38.43  3:33.43  
           
 
Gren 48, 50m Br�stsim Herrar B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Gulliver Koch 1992 Uddevalla Sim      30.62  
Fredrich Risebrandt 1992 Uddevalla Sim      30.95  
Marcus Decoy 1992 Alings�s SLS      31.17  
Kalle Nilsson 1992 �kersberga Sims�llskap      32.13  
Joakim L�fgren 1992 Kung�lvs Sims�llskap      32.43  
Ossian Arvidsson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      33.16  
Alexander S�derman 1993 G�teborg Sim      33.67  
Martin Kastebo 1993 Sk�vde Sims�llskap      33.67  
Johan Ekstedt 1993 G�teborg Sim      33.72  
10 Rasmus Platenik 1993 Simklubben 1970      33.87  
11 Karl Bertilsson 1992 Simklubben 1970      34.33  
12 Jesper Lund 1993 Trollh�ttans Sims�llskap      34.56  
13 Oskar Johansson 1993 Kungsbacka Sims�llskap      34.76  
14 Khaled Darouiche 1993 Karlshamns Simklubb      34.89  
14 Marcus Carlstr�m 1992 Hvetlanda Sims�llskap      34.89  
16 Simon Hedlund 1993 Sk�vde Sims�llskap      34.93  
17 Daniel Jodin 1992 Kung�lvs Sims�llskap      35.05  
18 Johan Engelbrecht 1993 �kersberga Sims�