Resultat Totalt - Officiell 
 
 T�vling Barracuda Race  Utskriftsdatum 04 december 2006  
 T�vlingsort G�teborg  Utskriftstid 19:29  
 Arrang�r SK S02     
 
 
Gren 1, 4x100m ind. me Herrar C-D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m   Tid Status 











 
South Tyneside Star 1 South Tyne Side Swim Team      4:42.53  
 Mathew Platten 1992   33.42 1:10.66   1:10.66  
 Adam Whitfield 1992   30.23 1:07.79   2:18.45  
 Liam Bosomworth 1992   32.40 1:10.85   3:29.30  
 Jake Woods 1992   34.73 1:13.23   4:42.53  
           
SK Elfsborg Lag 1 Pojk 2005 Simklubben Elfsborg      4:44.24  
 Melker Selin 1993   30.80 1:07.65   1:07.65  
 Andreas Englund 1992   29.58 1:08.90   2:16.55  
 Martin Ohlsson 1994   32.36 1:13.99   3:30.54  
 Adam Linderholm 1992   33.49 1:13.70   4:44.24  
           
Kss Lag 1 Kung�lvs Sims�llskap      4:44.80  
 Ossian Arvidsson 1992   32.52 1:09.50   1:09.50  
 Joakim L�fgren 1992   33.63 1:12.48   2:21.98  
 Daniel Jodin 1992   31.13 1:09.68   3:31.66  
 Johan Hildesson 1992   33.27 1:13.14   4:44.80  
           
Trollh�ttans SS Lag 1 Trollh�ttans Sims�llskap      4:47.16  
 Fredrich Risebrandt 1992   33.01 1:10.11   1:10.11  
 Martin Persson 1992   30.82 1:06.75   2:16.86  
 Gustav Eriksson 1994   33.27 1:12.90   3:29.76  
 Simon Nilsson 1993   37.48 1:17.40   4:47.16  
           
G�teborg Sim Lag 1 G�teborg Sim      4:48.91  
 Johan Ekstedt 1993   32.27 1:09.50   1:09.50  
 Daniel �slund 1992   32.14 1:10.66   2:20.16  
 Pernick Dam 1992   32.18 1:11.70   3:31.86  
 Oskar Rutqvist 1993   36.28 1:17.05   4:48.91  
           
Ss04 Lag 1 1992 Solna Sundbybergs SS 04      4:50.97  
 Henrik Dahlin 1992   31.58 1:12.33   1:12.33  
 Sture Mittermaier 1992   30.44 1:05.11   2:17.44  
 Rasmus Salomonsson 1993   37.58 1:18.98   3:36.42  
 Joel Salomonsson 1993   35.10 1:14.55   4:50.97  
           
South Tyneside Star 2 South Tyne Side Swim Team      5:09.86  
 Christopher Morris 1992   35.64 1:16.09   1:16.09  
 Lee Anderson 1992   36.03 1:18.15   2:34.24  
 Ellis Mckenna 1993   33.90 1:17.00   3:51.24  
 Alexander Richardson 1993   35.00 1:18.62   5:09.86  
           
G�teborg Sim Lag 2 G�teborg Sim      5:22.92  
 Gustav Blomgren 1993   35.02 1:17.56   1:17.56  
 Alexander S�derman 1993   36.66 1:16.99   2:34.55  
 Oliver Alm-Bj�rklund 1993   35.96 1:18.49   3:53.04  
 Gustav Olander 1994   41.30 1:29.88   5:22.92  
           
S02 Lag 1 Simklubben S 02      5:24.50  
 Daniel Paredes 1992   35.82 1:16.72   1:16.72  
 Sam Rohani 1992   37.49 1:21.53   2:38.25  
 Rabia Khodr 1993   38.92 1:20.47   3:58.72  
 Nils Montalva 1993   41.38 1:25.78   5:24.50  
           
10 SK Elfsborg Lag 2 Pojk 2005 Simklubben Elfsborg      5:24.92  
 Jacob Larsson 1992   34.14 1:15.81   1:15.81  
 Oliver Adriansson 1993   35.25 1:16.10   2:31.91  
 David Gustavsson 1992   35.99 1:22.99   3:54.90  
 William Andersson 1995   42.08 1:30.02   5:24.92  
           
11 Varberg Herrar Lag 1 Varberg-Falkenberg Sim      5:42.72  
 Filip Ladeborn 1992   34.66 1:12.74   1:12.74  
 Joakim Bresche 1994   46.35 1:39.27   2:52.01  
 Erik Kvarfordt 1994   40.46 1:28.35   4:20.36  
 Erik Ivarsson 1992   37.03 1:22.36   5:42.72  
           
12 South Tyne Side Star 3 1900 South Tyne Side Swim Team      5:54.48  
 Lee Burrell 1993   39.62 1:26.15   1:26.15  
 Kevin Jobling 1993   38.40 1:25.91   2:52.06  
 Matt Dixon 1994   42.67 1:35.39   4:27.45  
 Calvin Stell 1994   41.96 1:27.03   5:54.48  
           
13 Kss Lag 2 Kung�lvs Sims�llskap      6:02.76  
 Niklas Gustafsson 1993   37.01 1:19.10   1:19.10  
 Erik Nordenborg 1993   40.04 1:28.21   2:47.31  
 Sebastian Pettersson 1994   40.63 1:30.89   4:18.20  
 Christian Gherman 1996   49.02 1:44.56   6:02.76  
           
Trollh�ttans SS Lag 2 Trollh�ttans Sims�llskap      DNS  
           
           
           
         DNS  
           
Moss 1 Moss 1 Moss Sv�mmeklubb      DNS  
           
           
           
         DNS  
           
S02 Lag 2 Simklubben S 02      DSQ  
           
           
 
Gren 2, 4x100m ind. me Damer C-D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m   Tid Status 











 
S02 Lag 1 Simklubben S 02      4:53.13  
 Therese Josefsson 1993   35.61 1:17.19   1:17.19  
 Ebba Hellstr�m 1992   31.70 1:07.72   2:24.91  
 Filippa Hammerin 1992   34.76 1:14.38   3:39.29  
 Sandra Olsson 1992   33.75 1:13.84   4:53.13  
           
G�teborg Sim Lag 1 G�teborg Sim      4:56.25  
 Emma Waite 1992   34.17 1:12.77   1:12.77  
 Frida Olander 1992   34.41 1:14.27   2:27.04  
 Linn�a Bielicz 1994   33.98 1:15.70   3:42.74  
 Malvina Reinhold 1992   35.53 1:13.51   4:56.25  
           
Kss Lag 1 Kung�lvs Sims�llskap      5:01.82  
 Malin Andreasson 1992   32.58 1:12.17   1:12.17  
 Josefin Axberg 1993   36.27 1:17.77   2:29.94  
 Johanna Pettersson 1992   32.36 1:11.85   3:41.79  
 Amanda Nielsen-Fernandez 1994   37.08 1:20.03   5:01.82  
           
SK Elfsborg Lag 1 Flick 2005 Simklubben Elfsborg      5:06.69  
 Caroline Heintz 1992   33.88 1:13.52   1:13.52  
 Josefine Heintz 1994   35.54 1:17.82   2:31.34  
 Louise Nyhl�n 1993   35.28 1:18.40   3:49.74  
 Daniella Rosengren 1992   33.99 1:16.95   5:06.69  
           
South Tyneside Star 1 South Tyne Side Swim Team      5:08.48  
 Danielle Huskisson 1993   35.46 1:15.51   1:15.51  
 Victoria Mckeown 1992   35.00 1:16.32   2:31.83  
 Sarah Willis 1992   36.79 1:19.97   3:51.80  
 Rebecca Grant 1992   34.51 1:16.68   5:08.48  
           
Fss Tjejer Falk�pings Sims�llskap      5:08.93  
 Angelica Sturesson 1992   35.80 1:14.76   1:14.76  
 Lovisa Winl�f 1992   32.70 1:13.31   2:28.07  
 Erika Carl�n 1994   36.94 1:20.28   3:48.35  
 Linn�a Winl�f 1994   38.23 1:20.58   5:08.93  
           
Varberg Damer Lag 1 Varberg-Falkenberg Sim      5:09.11  
 Julia Bengtsson 1992   35.30 1:14.81   1:14.81  
 Hanna Nilsson 1993   34.80 1:19.03   2:33.84  
 Johanna Eriksson 1992   36.90 1:19.34   3:53.18  
 Isabelle Henriksson 1993   35.73 1:15.93   5:09.11  
           
Alings�s SLS Lag 1 Alings�s SLS      5:11.77  
 Sofia Andersson 1992   34.06 1:14.39   1:14.39  
 Louise Johansson 1992   35.46 1:17.86   2:32.25  
 Fenia Elbert 1995   39.87 1:25.61   3:57.86  
 Mikaela Dahl 1994   34.76 1:13.91   5:11.77  
           
Trollh�ttans SS Lag 1 Trollh�ttans Sims�llskap      5:14.99  
 Angelica Stenvold 1993   35.20 1:15.70   1:15.70  
 Malin Malcolm 1993   34.93 1:19.33   2:35.03  
 Isabella Holmberg 1993   37.15 1:19.15   3:54.18  
 Aida Rekdahl 1994   37.07 1:20.81   5:14.99  
           
10 S02 Lag 2 Simklubben S 02      5:17.22  
 Nadia Zabihi 1992   35.57 1:17.06   1:17.06  
 Karin Jarenfors 1993   36.33 1:19.85   2:36.91  
 Jessica Moberg 1993   37.54 1:19.58   3:56.49  
 Vanessa Geragthy 1993   38.32 1:20.73   5:17.22  
           
11 SK G�tene Lag 1 F 1992 Simklubben G�tene      5:25.63  
 Sofia Svensson 1993   35.47 1:16.65   1:16.65  
 Felicia Eckerman 1992   33.94 1:14.98   2:31.63  
 Johanna Rosell 1993   40.93 1:27.29   3:58.92  
 Sara Johansson 1993   40.28 1:26.71   5:25.63  
           
12 Ss04 Lag 1 1992 Solna Sundbybergs SS 04      5:26.07  
 Sofia Karlkvist 1992   36.92 1:17.92   1:17.92  
 Martina Jonsson 1993   37.27 1:20.86   2:38.78  
 Carina Fredriksson 1993   38.01 1:23.06   4:01.84  
 Frida Thomasson 1994   37.38 1:24.23   5:26.07  
           
13 G�teborg Sim Lag 2 G�teborg Sim      5:28.57  
 Ulrika von Otter 1993   34.60 1:14.13   1:14.13  
 Frida Sundqvist 1993   39.69 1:24.88   2:39.01  
 Isabell Dahlgren 1993   37.93 1:22.01   4:01.02  
 Anna Gustafsson 1994   40.44 1:27.55   5:28.57  
           
14 Varberg Damer Lag 2 Varberg-Falkenberg Sim      5:31.90  
 Victoria Karlsson 1994   37.39 1:21.02   1:21.02  
 Johanna Westholm 1995   37.48 1:22.64   2:43.66  
 Elin Palmqvist 1995   40.40 1:26.00   4:09.66  
 Karin Kvarfordt 1992   36.70 1:22.24   5:31.90  
           
15 South Tyneside Star 2 South Tyne Side Swim Team      5:38.17  
 Jill Mccarty 1993   38.40 1:19.88   1:19.88  
 Samantha Surtees 1993   39.55 1:23.37   2:43.25  
 Faye Pinder 1996   40.48 1:28.75   4:12.00  
 Sarah Prudham 1992   40.16 1:26.17   5:38.17  
           
16 South Tyne Side Star 3 1900 South Tyne Side Swim Team      5:45.94  
 Emily Allison 1993   38.15 1:23.96   1:23.96  
 Evie Gray 1993   37.62 1:21.56   2:45.52  
 Elise Henderson 1993   41.00 1:26.08   4:11.60  
 Sarah Morris 1996   45.42 1:34.34   5:45.94  
           
17 SK Elfsborg Lag 2 Flick 2005 Simklubben Elfsborg      5:46.06  
 Hanna Gustavsson 1994   40.42 1:26.53   1:26.53  
 Lovisa Linderholm 1994   39.16 1:25.46   2:51.99  
 Sofia Jalnefjord 1994   39.42 1:24.71   4:16.70  
 Matilda Lark 1993   40.10 1:29.36   5:46.06  
           
18 S02 Lag 3 Simklubben S 02      5:50.90  
 Hanna Schariot 1993   37.88 1:21.14   1:21.14  
 Amanda Zetterstr�m 1994   42.81 1:30.19   2:51.33  
 Klara Simonsson 1995   41.66 1:30.10   4:21.43  
 Anna Sirenius-Lundberg 1994   38.95 1:29.47   5:50.90  
           
19 S02 Lag 4 Simklubben S 02      6:15.59  
 Tilde Lundmark 1995   42.56 1:29.45   1:29.45  
 Abir Khodr 1995   45.74 1:39.59   3:09.04  
 Frida Seign�r 1994   42.67 1:31.55   4:40.59  
 Alexandra Horvath 1994   43.73 1:35.00   6:15.59  
           
20 Kss Lag 2 Kung�lvs Sims�llskap      6:15.78  
 Linnea Gustafsson 1995   47.50 1:37.74   1:37.74  
 Katarina Liedman 1992   37.87 1:25.16   3:02.90  
 Ida Almbratt 1994   43.34 1:32.40   4:35.30  
 Josefin Nielsen-Fernandez 1996   48.28 1:40.48   6:15.78  
           
21 Karlshamn SK Lag 2 Karlshamns Simklubb      6:34.03  
 Lina H�rnb�ck 1996   42.93 1:33.55   1:33.55  
 Frida Zielinski 1995   45.24 1:38.35   3:11.90  
 Lovisa �kesson 1994   45.18 1:38.67   4:50.57  
 Erika Th�rn 1994   47.18 1:43.46   6:34.03  
           
South Tyne Side Star 4 1900 South Tyne Side Swim Team      DSQ  
 Jessica Bambrough 1995   42.64 1:32.80   1:32.80  
 Rachel Leathead 1994   42.95    3:03.74  
 Stephanie Hague 1992       4:35.01  
           
Moss 2 Moss 2 Moss Sv�mmeklubb      DSQ  
 Cathrine Brevik 1992   38.23    1:23.77  
           
Karlshamn SK Lag 1 Karlshamns Simklubb      DSQ  
 Martina Th�rn 1993   36.15 1:20.22   1:20.22  
 Maria Galic 1995   37.22    2:41.14  
 Elin Petersson 1993       4:03.51  
           
           
 
Gren 3, 50m Fj�rilsim Herrar A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Paul Robinson 1987 South Tyne Side Swim Team      26.46  
Karl �hs 1988 Sk�vde Sims�llskap      27.02  
�ystein Andresen 1969 Kongstensv�mmerne      27.29  
Mattias Thorsell 1989 Sk�vde Sims�llskap      27.43  
Christoffer Bengtsson 1989 Kung�lvs Sims�llskap      27.47  
Oleg Filippov 1988 Sk�vde Sims�llskap      27.50  
Odd Sp�ngberg 1988 Solna Sundbybergs SS 04      27.52  
Markus Mattsson 1987 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      27.82  
Toni Galic 1989 Karlshamns Simklubb      27.90  
10 Erik Johansson 1989 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      28.04  
11 Erik Widell 1987 Alings�s SLS      28.55  
12 Anthony Surtees 1989 South Tyne Side Swim Team      28.58  
13 Mark �str�m-Karlsson 1987 Solna Sundbybergs SS 04      28.62  
14 Erik Persson 1987 Kanaans Sims�llskap      28.64  
15 Mattias Tores�ter 1988 Simklubben Elfsborg      28.68  
16 Markus M�kimaa 1989 Kanaans Sims�llskap      28.73  
17 Martin Ripendal 1988 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      29.02  
18 Nicklas �kerlund 1989 Simklubben Elfsborg      29.13  
19 Anders Hoffmann 1987 �s IL      29.14  
20 Nicolas F�lth 1989 Kung�lvs Sims�llskap      29.41  
21 Linus B�rjesson 1989 Kungsbacka Sims�llskap      29.46  
21 Patrik Sundberg 1988 Kung�lvs Sims�llskap      29.46  
23 Peter Stegersj� 1989 Simklubben Elfsborg      29.52  
24 Johnny H�kkinen 1988 Alings�s SLS      29.64  
25 Alan Brown 1977 South Tyne Side Swim Team      29.73  
26 Bj�rn Hansson 1989 Karlshamns Simklubb      29.74  
27 William Elfversson 1989 Kungsbacka Sims�llskap      29.78  
28 Dennis Gnutek 1989 G�teborg Sim      30.07  
29 Gustav Nordgren 1988 Kanaans Sims�llskap      30.19  
30 James Long 1986 South Tyne Side Swim Team      30.37  
31 Kristian Solvin 1989 �s IL      30.73  
32 Shaun Bosomworth 1988 South Tyne Side Swim Team      30.87  
33 Jonas Alfredsson 1989 Kung�lvs Sims�llskap      31.19  
34 Mikael Franz�n 1988 Solna Sundbybergs SS 04      31.50  
35 Sebastian Lindqvist 1989 �kersberga Sims�llskap      31.53  
36 Hadar Lindberg 1989 Kanaans Sims�llskap      33.33  
37 Franz Scheerlink 1989 Karlshamns Simklubb      33.69  
Benjamin Alavi 1989 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      DNS  
Oscar Vilsmyr 1982 G�teborg Sim      DNS  
Fredrik Wikander 1989 Simklubben Elfsborg      DNS  
           
 
Gren 4, 200m Frisim Damer A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Ina Kr. Pedersen 1989 Moss Sv�mmeklubb  29.77 1:01.26 1:33.31  2:06.11  
Hanna Yttring 1988 G�teborg Sim  30.11 1:02.18 1:35.70  2:09.82  
Josefine Walker 1985 G�teborg Sim  30.12 1:03.36 1:37.79  2:11.33  
Rachel Mccabe 1987 South Tyne Side Swim Team  30.77 1:04.59 1:39.39  2:12.59  
Joline H�glund 1988 G�teborg Sim  30.81 1:04.23 1:38.25  2:12.95  
Amy Brown 1989 South Tyne Side Swim Team  30.29 1:03.79 1:39.01  2:13.97  
Isabel Svensson 1989 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  32.40 1:05.92 1:40.99  2:16.05  
Johanna Svensson 1987 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  32.38 1:07.14 1:42.46  2:17.02  
Kamilla Johansson 1989 Simklubben G�tene  31.51 1:05.61 1:40.84  2:17.31  
10 Hanna Gr�nberg 1988 Solna Sundbybergs SS 04  32.51 1:07.88 1:42.93  2:17.61  
11 Jessica Henriksson 1989 �kersberga Sims�llskap  32.55 1:07.59 1:43.18  2:21.08  
12 Klara Hellstr�m 1988 Simklubben S 02  32.56 1:09.08 1:46.10  2:21.86  
13 Ad�le J�nis 1989 Simklubben Elfsborg  31.89 1:08.74 1:46.12  2:21.97  
14 Carolina Nordin 1987 Solna Sundbybergs SS 04  32.74 1:08.92 1:45.73  2:22.81  
15 Emma Andersson 1989 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  33.85 1:10.67 1:48.18  2:24.44  
16 Sarah Elbert 1989 Varberg-Falkenberg Sim  33.20 1:10.12 1:48.14  2:25.51  
17 Jessika Krarup 1989 F�reningen Ale Simmarna  33.68 1:10.64 1:48.88  2:26.76  
18 Lindsay Simpson 1988 South Tyne Side Swim Team  33.97 1:11.43 1:49.73  2:27.57  
19 Charlotte Malloy 1986 South Tyne Side Swim Team  32.38 1:09.78 1:49.16  2:28.22  
20 Helene Prejner 1987 Kanaans Sims�llskap  33.68 1:12.23 1:51.91  2:30.45  
21 Stephanie Mark 1983 South Tyne Side Swim Team  34.07 1:11.60 1:51.51  2:31.23  
22 Gunilla Liedman 1988 Kung�lvs Sims�llskap  34.43 1:12.76 1:52.24  2:31.77  
Sigrid Lind�n 1988 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      DNS  
Viktoria Lundh 1989 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      DNS  
           
 
Gren 5, 50m Fj�rilsim Herrar B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Pontus Palmqvist 1991 Varberg-Falkenberg Sim      26.95  
Joakim Tevell 1990 Kung�lvs Sims�llskap      27.20  
Christoffer Tolj 1991 Solna Sundbybergs SS 04      27.44  
Jesper Svensson 1990 Simklubben G�tene      28.14  
Anton Kjellqvist 1991 Simklubben G�tene      28.25  
Olof Samuelsson 1990 Trollh�ttans Sims�llskap      28.38  
Filip Rawecki 1990 Alings�s SLS      28.47  
Emil Str�mberg 1990 Solna Sundbybergs SS 04      28.55  
Anders Harnebrandt 1990 G�teborg Sim      28.57  
10 Kevin Zetterman 1990 Simklubben G�tene      28.89  
11 Erling Hoffmann 1990 �s IL      28.93  
12 Philip Carlsson 1990 Alings�s SLS      28.95  
13 Axel Aversund 1991 Alings�s SLS      28.96  
14 Axel G�rdstr�m 1991 Kungsbacka Sims�llskap      29.45  
15 Victor Paulsson 1990 Simklubben Elfsborg      29.66  
16 Nicklas Lindroth 1990 Kung�lvs Sims�llskap      29.69  
17 Alexander Lid�n 1990 Trollh�ttans Sims�llskap      29.96  
18 Behrang Abbasi 1990 Solna Sundbybergs SS 04      30.17  
19 Esa Virtanen 1990 Simklubben S 02      30.38  
20 Johan Dahlin 1990 Simklubben G�tene      30.43  
21 Nathan Atkinson 1991 South Tyne Side Swim Team      30.48  
22 Andreas M�nsson 1991 Simklubben S 02      30.57  
23 Vedran Kovacevic 1991 Simklubben Elfsborg      30.79  
24 Oskar Gustavsson 1990 Simklubben Elfsborg      30.80  
25 Hugo Ingelhammar 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      30.82  
26 Otto Halling 1991 Simklubben S 02      31.13  
27 Christofer Madsen 1990 Kanaans Sims�llskap      31.43  
27 Sebastian Rosengren 1990 Simklubben Elfsborg      31.43  
29 Calle Ekdahl 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      31.54  
30 Robert Ljungqvist 1990 Alings�s SLS      31.84  
31 Andreas Jalmestam 1990 Varberg-Falkenberg Sim      32.11  
32 Lucas Swartz Frankenfelt 1990 G�teborg Sim      32.29  
33 Philip K�ll 1990 Simklubben G�tene      32.30  
34 Rickard Daleroth 1991 Simklubben Elfsborg      32.32  
35 Patrik Forsberg 1990 Simklubben G�tene      32.56  
36 Sebastian Abram 1991 Solna Sundbybergs SS 04      33.08  
37 Erik Ekdahl 1991 Alings�s SLS      33.31  
38 Magnus Prejner 1991 Kanaans Sims�llskap      33.52  
39 Christian Svensson 1991 Simklubben Elfsborg      33.85  
Eddie Sj�r�n-Hedberg 1991 Simklubben S 02      DSQ  
           
 
Gren 6, 200m Frisim Damer B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Petronella �senblad 1990 Trollh�ttans Sims�llskap  30.15 1:02.25 1:35.25  2:07.83  
Amy Bell 1991 South Tyne Side Swim Team  29.38 1:02.35 1:36.09  2:09.22  
Sara Wiklund 1991 Trollh�ttans Sims�llskap  30.12 1:02.83 1:37.34  2:10.04  
Isabelle H�glund 1990 G�teborg Sim  29.19 1:02.03 1:36.15  2:10.57  
Stine Kjellvik Jansen 1990 Moss Sv�mmeklubb  31.22 1:04.75 1:39.18  2:12.94  
Frida Larsson 1990 Simklubben Elfsborg  31.06 1:05.09 1:40.09  2:14.05  
Kristina Lundberg 1991 G�teborg Sim  31.45 1:05.76 1:40.22  2:14.61  
Emma Stokland 1990 G�teborg Sim  31.58 1:05.85 1:40.70  2:15.17  
Beatrice Palmgren 1991 Kungsbacka Sims�llskap  31.67 1:06.89 1:41.70  2:15.59  
10 Angelica Norrena 1991 Solna Sundbybergs SS 04  32.31 1:06.56 1:41.26  2:15.98  
11 Camilla Andersson 1990 Kung�lvs Sims�llskap  31.47 1:05.55 1:40.71  2:16.43  
12 Carin Olsson 1991 Karlshamns Simklubb  32.08 1:06.56 1:41.94  2:16.60  
13 Jenny Palm 1990 Varberg-Falkenberg Sim  32.20 1:06.42 1:41.79  2:16.74  
14 Steffani Dixon 1991 South Tyne Side Swim Team  31.51 1:06.59 1:43.46  2:18.72  
14 Kajsa Str�mgren 1990 Karlshamns Simklubb  32.45 1:07.11 1:43.18  2:18.72  
16 Alona Filippova 1991 Sk�vde Sims�llskap  31.20 1:05.53 1:41.98  2:18.77  
17 Nina Arnesen 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  33.11 1:08.34 1:44.58  2:20.05  
18 Ellen Svanberg 1991 Simklubben S 02  32.83 1:09.12 1:45.59  2:20.26  
19 Amanda Fors-Hurd�n 1991 Simklubben 1970  33.20 1:09.16 1:45.29  2:20.35  
20 Marte E. Brinchmann 1991 Moss Sv�mmeklubb  32.16 1:07.40 1:44.10  2:20.36  
21 Sara H�rnb�ck 1991 Karlshamns Simklubb  32.55 1:08.49 1:45.13  2:20.79  
22 Emelie Beckman 1991 Kanaans Sims�llskap  33.00 1:09.30 1:46.41  2:21.66  
23 Linda Eliason 1990 G�teborg Sim  32.53 1:08.95 1:46.61  2:24.51  
24 Emma Pinder 1990 South Tyne Side Swim Team  32.72 1:09.21 1:46.98  2:25.85  
           
 
Gren 7, 50m Fj�rilsim Herrar D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Gustav Eriksson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap      31.13  
Martin Ohlsson 1994 Simklubben Elfsborg      33.50  
Edvin Qvirist 1995 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      36.02  
Gustav Olander 1994 G�teborg Sim      36.58  
Martin Janson 1994 Simklubben S 02      37.70  
Joachim Bratt 1995 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      38.90  
Patrik L�fgren 1996 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      38.98  
Sebastian Pettersson 1994 Kung�lvs Sims�llskap      39.55  
Filip Holmquist 1994 Simklubben S 02      39.66  
10 Christopher Jedel 1995 Simklubben S 02      40.25  
11 Oscar Swartz-Frankenfelt 1994 G�teborg Sim      40.47  
12 Robert O�gorman 1995 Simklubben S 02      40.59  
13 Erik Kvarfordt 1994 Varberg-Falkenberg Sim      41.80  
14 Matt Dixon 1994 South Tyne Side Swim Team      42.83  
15 Calvin Stell 1994 South Tyne Side Swim Team      43.29  
16 Sven Andersson 1994 G�teborg Sim      43.53  
17 Theo Petersson 1995 Karlshamns Simklubb      43.72  
18 Bj�rn Lindahl 1995 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      44.40  
19 Azhy Samal 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      45.18  
20 Joakim Bresche 1994 Varberg-Falkenberg Sim      45.44  
21 William Andersson 1995 Simklubben Elfsborg      45.74  
22 Andr� Ideg�rd 1994 G�teborg Sim      47.95  
23 Jonas Hansson 1996 Karlshamns Simklubb      51.78  
Christian Gherman 1996 Kung�lvs Sims�llskap      DSQ  
           
 
Gren 8, 200m Frisim Damer D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Mikaela Dahl 1994 Alings�s SLS  31.41 1:06.63 1:42.42  2:18.32  
Linn�a Bielicz 1994 G�teborg Sim  32.25 1:07.91 1:45.03  2:22.22  
Anna S�derbergh 1994 G�teborg Sim  34.42 1:13.00 1:51.20  2:27.18  
Erika Carl�n 1994 Falk�pings Sims�llskap  33.78 1:12.02 1:51.67  2:30.16  
Victoria Karlsson 1994 Varberg-Falkenberg Sim  35.56 1:14.88 1:55.63  2:34.74  
Anna Ros�n 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  35.03 1:16.42 1:58.43  2:37.29  
Lovisa Linderholm 1994 Simklubben Elfsborg  34.75 1:14.41 1:57.17  2:38.88  
Amanda Nielsen-Fernandez 1994 Kung�lvs Sims�llskap  35.53 1:15.57 1:57.68  2:38.98  
Hanna Gustavsson 1994 Simklubben Elfsborg  35.61 1:16.58 1:58.35  2:39.06  
10 Anna Gustafsson 1994 G�teborg Sim  37.30 1:18.87 2:00.52  2:40.43  
11 Elin Palmqvist 1995 Varberg-Falkenberg Sim  37.48 1:18.92 2:01.27  2:40.46  
12 Anna Sirenius-Lundberg 1994 Simklubben S 02  37.22 1:18.48 2:00.79  2:41.77  
13 Sofia Jalnefjord 1994 Simklubben Elfsborg  36.80 1:17.40 2:00.18  2:41.99  
14 Julia Westholm 1994 Varberg-Falkenberg Sim  36.12 1:16.58 2:00.56  2:42.55  
15 Julia Thurfjell 1994 Solna Sundbybergs SS 04  37.26 1:19.62 2:04.26  2:45.90  
16 Faye Pinder 1996 South Tyne Side Swim Team  36.39 1:21.11 2:05.84  2:47.50  
17 Krista Gl�dstaf 1994 Solna Sundbybergs SS 04  37.84 1:22.82 2:07.24  2:48.76  
18 Tilde Lundmark 1995 Simklubben S 02  39.08 1:23.45 2:08.21  2:50.03  
19 Jessica Bambrough 1995 South Tyne Side Swim Team  38.51 1:22.96 2:07.52  2:51.23  
20 Rachel Leathead 1994 South Tyne Side Swim Team  39.29 1:25.49 2:12.14  2:55.79  
21 Alexandra Horvath 1994 Simklubben S 02  40.11 1:25.96 2:13.83  2:58.14  
22 Sarah Morris 1996 South Tyne Side Swim Team  40.59 1:27.57 2:14.20  2:58.22  
Linn�a Winl�f 1994 Falk�pings Sims�llskap      DSQ  
Maria C. Johnsen 1995 Moss Sv�mmeklubb      DSQ  
           
 
Gren 9, 50m Fj�rilsim Herrar C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Sture Mittermaier 1992 Solna Sundbybergs SS 04      27.39  
Martin Persson 1992 Trollh�ttans Sims�llskap      29.45  
Andreas Englund 1992 Simklubben Elfsborg      29.46  
Viktor Flarkell 1992 Karlshamns Simklubb      29.61  
Melker Selin 1993 Simklubben Elfsborg      30.37  
Ossian Arvidsson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      30.46  
Martin Kastebo 1993 Sk�vde Sims�llskap      30.60  
Johan Ekstedt 1993 G�teborg Sim      30.72  
Kalle Nilsson 1992 �kersberga Sims�llskap      30.76  
10 Adam Whitfield 1992 South Tyne Side Swim Team      30.96  
11 Henrik Dahlin 1992 Solna Sundbybergs SS 04      31.02  
12 Viktor N�sman 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      31.04  
13 Liam Bosomworth 1992 South Tyne Side Swim Team      31.22  
14 Johan Engelbrecht 1993 �kersberga Sims�llskap      31.54  
15 Per Eliasson-Hagstr�m 1992 Alings�s SLS      31.76  
16 Rasmus Salomonsson 1993 Solna Sundbybergs SS 04      31.95  
17 Fredrich Risebrandt 1992 Trollh�ttans Sims�llskap      32.03  
18 Pernick Dam 1992 G�teborg Sim      32.08  
19 Oliver Adriansson 1993 Simklubben Elfsborg      32.27  
20 Johan Hildesson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      32.58  
21 Henrik Forsell 1992 �kersberga Sims�llskap      32.66  
22 Jesper Bergstr�m 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      32.74  
23 Daniel Jodin 1992 Kung�lvs Sims�llskap      32.78  
24 Jacob Larsson 1992 Simklubben Elfsborg      32.88  
25 Malcolm Granberg 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      32.92  
26 John H�llert 1992 Alings�s SLS      32.93  
27 Daniel Blomberg 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      33.12  
28 Mathew Platten 1992 South Tyne Side Swim Team      33.19  
29 Ellis Mckenna 1993 South Tyne Side Swim Team      33.26  
30 Joel Salomonsson 1993 Solna Sundbybergs SS 04      33.36  
31 Daniel Paredes 1992 Simklubben S 02      33.99  
32 Jake Woods 1992 South Tyne Side Swim Team      34.07  
33 Joakim L�fgren 1992 Kung�lvs Sims�llskap      34.33  
34 Filip Ladeborn 1992 Varberg-Falkenberg Sim      34.46  
35 Rasmus Platenik 1993 Simklubben 1970      34.52  
36 Christopher Morris 1992 South Tyne Side Swim Team      34.74  
37 Alexander Richardson 1993 South Tyne Side Swim Team      34.94  
38 Lee Anderson 1992 South Tyne Side Swim Team      34.96  
39 Erik Ivarsson 1992 Varberg-Falkenberg Sim      35.10  
40 Adam Linderholm 1992 Simklubben Elfsborg      35.35  
41 Gustav Blomgren 1993 G�teborg Sim      35.96  
42 Sam Rohani 1992 Simklubben S 02      36.11  
43 Kevin Jobling 1993 South Tyne Side Swim Team      36.53  
44 Nils Montalva 1993 Simklubben S 02      36.69  
45 Oskar Rutqvist 1993 G�teborg Sim      36.95  
46 David Gustavsson 1992 Simklubben Elfsborg      37.43  
47 Lee Burrell 1993 South Tyne Side Swim Team      37.67  
Christoffer Carlsen 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      DSQ  
           
 
Gren 10, 200m Frisim Damer C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Ebba Hellstr�m 1992 Simklubben S 02  30.23 1:03.16 1:36.67  2:10.10  
Malin Andreasson 1992 Kung�lvs Sims�llskap  30.46 1:03.86 1:38.42  2:12.90  
Emma Waite 1992 G�teborg Sim  30.96 1:05.03 1:40.65  2:15.53  
Sofia Andersson 1992 Alings�s SLS  31.78 1:06.49 1:41.74  2:16.09  
Sandra Olsson 1992 Simklubben S 02  31.84 1:06.88 1:42.72  2:17.41  
Johanna Pettersson 1992 Kung�lvs Sims�llskap  31.52 1:06.45 1:42.14  2:17.69  
Beatrice Brandt 1992 Lysekils Sims�llskap  31.58 1:06.65 1:43.79  2:17.83  
Victoria Mckeown 1992 South Tyne Side Swim Team  32.37 1:07.76 1:44.16  2:18.00  
Josefina Holm�n 1992 Trollh�ttans Sims�llskap  31.57 1:06.55 1:43.06  2:18.07  
10 Alicia Lundqvist 1992 Simklubben S 02  31.99 1:06.80 1:42.78  2:18.11  
11 Malvina Reinhold 1992 G�teborg Sim  33.17 1:08.18 1:44.21  2:19.18  
12 Danielle Huskisson 1993 South Tyne Side Swim Team  33.20 1:08.91 1:44.86  2:19.23  
13 Emelie Zachrisson 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  32.97 1:08.81 1:44.88  2:19.70  
14 Filippa Hammerin 1992 Simklubben S 02  32.62 1:07.89 1:44.22  2:19.87  
15 Caroline Heintz 1992 Simklubben Elfsborg  31.59 1:07.27 1:44.76  2:21.68  
16 Lovisa Winl�f 1992 Falk�pings Sims�llskap  32.29 1:08.33 1:45.42  2:21.76  
17 Felicia Eckerman 1992 Simklubben G�tene  33.04 1:08.91 1:46.10  2:22.82  
18 Frida Olander 1992 G�teborg Sim  32.23 1:08.64 1:46.29  2:23.33  
19 Sofia Svensson 1993 Simklubben G�tene  33.59 1:10.06 1:47.11  2:23.63  
20 Amanda Svensson 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  31.48 1:08.00 1:46.69  2:24.43  
21 Julia Bengtsson 1992 Varberg-Falkenberg Sim  32.35 1:09.09 1:48.16  2:25.13  
22 Ulrika von Otter 1993 G�teborg Sim  32.39 1:08.94 1:47.54  2:25.63  
23 Rebecca Grant 1992 South Tyne Side Swim Team  33.32 1:10.60 1:48.94  2:25.76  
24 Jill Mccarty 1993 South Tyne Side Swim Team  33.76 1:10.96 1:49.64  2:27.47  
           
 
Gren 11, 200m Br�stsim Herrar A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Toni Galic 1989 Karlshamns Simklubb  33.44 1:10.62 1:48.45  2:25.97  
Deniz Hekmati 1989 Simklubben S 02  32.88 1:09.83 1:47.81  2:26.08  
Bj�rn Hansson 1989 Karlshamns Simklubb  34.70 1:13.55 1:53.17  2:32.89  
Victor Kuzmin 1979 Simklubben S 02  34.57 1:14.84 1:55.83  2:36.64  
Nicklas �kerlund 1989 Simklubben Elfsborg  36.20 1:16.73 1:57.06  2:36.69  
Paul Robinson 1987 South Tyne Side Swim Team  36.81 1:18.38 2:00.03  2:40.85  
James Long 1986 South Tyne Side Swim Team  36.41 1:17.56 1:59.36  2:41.66  
Patrik Persson 1989 G�teborg Sim  37.07 1:18.69 2:00.35  2:42.19  
Anthony Surtees 1989 South Tyne Side Swim Team  35.17 1:17.31 2:02.04  2:46.33  
10 Anders Hoffmann 1987 �s IL  36.08 1:17.93 2:02.19  2:46.53  
11 Shaun Bosomworth 1988 South Tyne Side Swim Team  36.58 1:18.61 2:02.38  2:47.70  
12 Dennis Gnutek 1989 G�teborg Sim  37.80 1:21.13 2:04.82  2:48.03  
13 Nicolas F�lth 1989 Kung�lvs Sims�llskap  37.81 1:21.36 2:07.35  2:53.31  
14 Hadar Lindberg 1989 Kanaans Sims�llskap  37.80 1:23.58 2:11.07  2:58.93  
Fredrik Wikander 1989 Simklubben Elfsborg      DNS  
Sebastian Lindqvist 1989 �kersberga Sims�llskap      DSQ  
           
 
Gren 12, 50m Ryggsim Damer A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Hanna Yttring 1988 G�teborg Sim      31.28  
Ina Kr. Pedersen 1989 Moss Sv�mmeklubb      31.69  
Josefine Walker 1985 G�teborg Sim      31.87  
Viktoria Lundh 1989 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      32.08  
Kamilla Johansson 1989 Simklubben G�tene      32.59  
Joline H�glund 1988 G�teborg Sim      32.82  
Stina Mittermaier 1988 Solna Sundbybergs SS 04      33.40  
Johanna Svensson 1987 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      33.43  
Lisa Blomgren 1988 G�teborg Sim      34.00  
10 Stephanie Mark 1983 South Tyne Side Swim Team      34.32  
11 Amy Brown 1989 South Tyne Side Swim Team      34.47  
12 Stacey Wells 1983 South Tyne Side Swim Team      34.50  
13 Ad�le J�nis 1989 Simklubben Elfsborg      34.52  
14 Jessica Henriksson 1989 �kersberga Sims�llskap      34.60  
15 Lisa Ryth�n-Larsson 1989 Simklubben Elfsborg      34.81  
16 Maria Degerman 1987 Simklubben S 02      34.96  
17 Emelie Eriksson 1988 Simklubben S 02      34.99  
18 Charlotte Malloy 1986 South Tyne Side Swim Team      35.17  
19 Rachel Mccabe 1987 South Tyne Side Swim Team      35.47  
20 Johanna Wiksell-B�genholm 1988 Solna Sundbybergs SS 04      35.67  
21 Klara Hellstr�m 1988 Simklubben S 02      36.21  
22 Lindsay Simpson 1988 South Tyne Side Swim Team      36.37  
23 Emma Andersson 1989 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      37.16  
24 Kim Dixon 1988 South Tyne Side Swim Team      37.44  
25 Vicki Allison 1988 South Tyne Side Swim Team      37.68  
26 Sarah Elbert 1989 Varberg-Falkenberg Sim      37.93  
27 Jessika Krarup 1989 F�reningen Ale Simmarna      38.46  
28 Helene Prejner 1987 Kanaans Sims�llskap      38.95  
29 Gunilla Liedman 1988 Kung�lvs Sims�llskap      39.90  
30 Therese Rydeling 1989 Simklubben 1970      42.78  
Isabel Svensson 1989 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      DNS  
Sigrid Lind�n 1988 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      DNS  
           
 
Gren 13, 200m Br�stsim Herrar B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Philip Carlsson 1990 Alings�s SLS  32.82 1:09.35 1:48.06  2:27.37  
Victor Paulsson 1990 Simklubben Elfsborg  34.02 1:12.56 1:51.84  2:31.65  
Jesper Kalldin 1990 Solna Sundbybergs SS 04  34.18 1:13.31 1:53.14  2:33.45  
Anders Harnebrandt 1990 G�teborg Sim  35.57 1:15.30 1:55.89  2:35.88  
Esa Virtanen 1990 Simklubben S 02  36.12 1:16.97 1:58.12  2:40.26  
Arvid Persson 1990 Kanaans Sims�llskap  34.72 1:16.12 1:59.58  2:41.53  
Vedran Kovacevic 1991 Simklubben Elfsborg  35.00 1:15.92 1:59.02  2:41.79  
Jesper Svensson 1990 Simklubben G�tene  38.43 1:20.59 2:01.98  2:42.90  
Axel Aversund 1991 Alings�s SLS  36.37 1:18.92 2:02.03  2:43.83  
10 Patrik Forsberg 1990 Simklubben G�tene  36.10 1:17.96 2:01.88  2:45.77  
11 Pontus Palmqvist 1991 Varberg-Falkenberg Sim  39.23 1:22.35 2:06.31  2:50.31  
12 Alexander Lid�n 1990 Trollh�ttans Sims�llskap  37.65 1:21.20 2:05.92  2:52.45  
13 Lars Eriksen Mehlum 1991 �s IL  39.55 1:23.49 2:09.22  2:53.41  
14 Dan Karlsson 1991 Karlshamns Simklubb  39.88 1:24.51 2:10.46  2:56.05  
14 Andrew Corner 1991 South Tyne Side Swim Team  39.20 1:23.77 2:09.99  2:56.05  
16 Fredrik Andersson 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  39.13 1:23.03 2:09.14  2:57.25  
17 Nathan Atkinson 1991 South Tyne Side Swim Team  40.49 1:26.28 2:13.83  3:00.27  
18 Christian Svensson 1991 Simklubben Elfsborg  39.29 1:26.54 2:14.81  3:02.36  
19 Christoffer Risebrandt 1990 Trollh�ttans Sims�llskap  40.32 1:26.86 2:15.39  3:02.64  
20 Hugo Ingelhammar 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  41.28 1:29.46 2:18.54  3:06.79  
21 Petter Bj�rklund 1991 Simklubben Elfsborg  41.06 1:28.38 2:18.50  3:08.29  
22 Andreas Jalmestam 1990 Varberg-Falkenberg Sim  42.16 1:31.04 2:20.87  3:08.77  
23 Johan Angenberg 1991 �kersberga Sims�llskap  41.70 1:31.36 2:22.58  3:14.59  
Johan Ripendal 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      DNS  
           
 
Gren 14, 50m Ryggsim Damer B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Isabelle H�glund 1990 G�teborg Sim      30.69  
Carin Olsson 1991 Karlshamns Simklubb      31.57  
Frida Larsson 1990 Simklubben Elfsborg      32.28  
Steffani Dixon 1991 South Tyne Side Swim Team      32.40  
Amy Bell 1991 South Tyne Side Swim Team      32.43  
Kristina Lundberg 1991 G�teborg Sim      33.71  
Thea Pedersen 1991 Moss Sv�mmeklubb      34.03  
Sara H�rnb�ck 1991 Karlshamns Simklubb      34.05  
Sara Wiklund 1991 Trollh�ttans Sims�llskap      34.06  
10 Anine Dannemark 1990 �s IL      34.13  
11 Millie Johansson 1991 Solna Sundbybergs SS 04      34.20  
12 Stine Kjellvik Jansen 1990 Moss Sv�mmeklubb      34.28  
13 Elin Svensson 1991 Simklubben G�tene      34.42  
14 Yasmine Zabihi 1991 Simklubben S 02      34.50  
15 Beatrice Palmgren 1991 Kungsbacka Sims�llskap      34.52  
16 Petronella �senblad 1990 Trollh�ttans Sims�llskap      34.60  
17 Emma Pinder 1990 South Tyne Side Swim Team      34.63  
18 Alona Filippova 1991 Sk�vde Sims�llskap      34.68  
19 Silje Kierulf 1990 �s IL      34.75  
20 Marielle Aur�n 1991 Alings�s SLS      34.92  
21 Hanna Larsson 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      34.93  
22 Nina Arnesen 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      34.96  
23 Sandra Offesson 1990 Simklubben Elfsborg      35.43  
24 Anna Ekelund 1991 Kungsbacka Sims�llskap      35.61  
25 Viktoria Nyberg 1991 Simklubben Elfsborg      35.79  
26 Cecilia Johnsson 1990 Simklubben S 02      35.81  
27 Linda Eliason 1990 G�teborg Sim      36.09  
28 Linda Busse 1990 G�teborg Sim      36.10  
29 Emelie Beckman 1991 Kanaans Sims�llskap      36.26  
30 Angelica Norrena 1991 Solna Sundbybergs SS 04      36.68  
31 Klara Simonsson 1991 Skene Sim- och Idrottss�llskap      36.97  
32 Emma Stokland 1990 G�teborg Sim      37.04  
33 Malin Norling 1990 Kung�lvs Sims�llskap      37.24  
34 Amanda Wallace 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      37.33  
35 Sofie Carlsson 1990 Alings�s SLS      37.36  
36 Julia Wiklund 1991 G�teborg Sim      37.42  
37 Amanda Fors-Hurd�n 1991 Simklubben 1970      37.57  
38 Sofie Persson 1991 Varberg-Falkenberg Sim      37.61  
39 Linnea Andersson 1991 Skene Sim- och Idrottss�llskap      37.64  
40 Natalie Borgen�s 1991 �kersberga Sims�llskap      38.00  
41 Erica Eriksson 1991 Kungsbacka Sims�llskap      38.33  
Fanny Ladeborn 1990 Varberg-Falkenberg Sim      DNS  
Jacintha Bailey 1991 G�teborg Sim      DNS  
Anna Rundstedt 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      DNS  
Ellen Svanberg 1991 Simklubben S 02      DSQ  
Antonia Erhardsson 1991 Falk�pings Sims�llskap      DSQ  
Josefine Andr�n 1990 Kungsbacka Sims�llskap      DSQ  
Jenny Palm 1990 Varberg-Falkenberg Sim      DSQ  
           
 
Gren 15, 200m Br�stsim Herrar D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Calvin Stell 1994 South Tyne Side Swim Team  43.92 1:34.07 2:24.58  3:15.85  
Filip Holmquist 1994 Simklubben S 02  46.04 1:37.32 2:27.90  3:19.03  
William Andersson 1995 Simklubben Elfsborg  46.06 1:38.59 2:30.38  3:19.33  
Sven Andersson 1994 G�teborg Sim  45.36 1:36.58 2:29.08  3:19.53  
Martin Janson 1994 Simklubben S 02  46.87 1:39.66 2:32.97  3:22.01  
Joachim Bratt 1995 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  48.09 1:41.10 2:34.83  3:25.72  
Christopher Jedel 1995 Simklubben S 02  47.55 1:42.71 2:38.44  3:32.86  
Gustav Olander 1994 G�teborg Sim  48.28 1:44.81 2:41.40  3:35.44  
Robert O�gorman 1995 Simklubben S 02  49.78 1:46.61 2:42.41  3:36.19  
10 Erik Kvarfordt 1994 Varberg-Falkenberg Sim  50.30 1:47.31 2:44.62  3:37.58  
11 Sebastian Pettersson 1994 Kung�lvs Sims�llskap  48.94 1:46.19 2:43.88  3:39.70  
12 Julian C�ster 1995 G�teborg Sim  50.51 1:46.80 2:43.87  3:39.81  
13 Joakim Bresche 1994 Varberg-Falkenberg Sim  53.76 1:53.48 2:54.85  3:55.11  
14 Matt Dixon 1994 South Tyne Side Swim Team  58.59 2:05.70 3:12.83  4:21.52  
Victor Platenik 1995 Simklubben 1970      DSQ  
Mikael Lagging 1995 G�teborg Sim      DSQ  
           
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Mikaela Dahl 1994 Alings�s SLS      35.01  
Linn�a Bielicz 1994 G�teborg Sim      35.69  
Josefine Heintz 1994 Simklubben Elfsborg      35.79  
Victoria Karlsson 1994 Varberg-Falkenberg Sim      36.52  
Frida Thomasson 1994 Solna Sundbybergs SS 04      36.89  
Maria Galic 1995 Karlshamns Simklubb      36.96  
Anna S�derbergh 1994 G�teborg Sim      37.03  
Hanna Gustavsson 1994 Simklubben Elfsborg      37.52  
Anna Ros�n 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      37.53  
10 Lovisa Linderholm 1994 Simklubben Elfsborg      37.73  
11 Erika Carl�n 1994 Falk�pings Sims�llskap      38.26  
12 Petronella Helgegren 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      38.62  
13 Linn�a Winl�f 1994 Falk�pings Sims�llskap      38.67  
14 Julia Westholm 1994 Varberg-Falkenberg Sim      38.69  
15 Aida Rekdahl 1994 Trollh�ttans Sims�llskap      38.87  
16 Maria C. Johnsen 1995 Moss Sv�mmeklubb      39.09  
17 Anna Sirenius-Lundberg 1994 Simklubben S 02      39.43  
18 Sofia Jalnefjord 1994 Simklubben Elfsborg      39.56  
19 Amanda Zetterstr�m 1994 Simklubben S 02      39.62  
20 Kajsa Andersson 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      39.78  
21 Hanna Olsson 1996 Solna Sundbybergs SS 04      40.13  
22 Tilde Lundmark 1995 Simklubben S 02      40.21  
23 Victoria Lindell 1995 Varberg-Falkenberg Sim      40.54  
24 Amanda Nielsen-Fernandez 1994 Kung�lvs Sims�llskap      40.76  
25 Hanna Rutqvist 1997 G�teborg Sim      40.78  
26 Jessica Bambrough 1995 South Tyne Side Swim Team      40.79  
27 Christina Ekstedt 1996 G�teborg Sim      40.81  
28 Anna Gustafsson 1994 G�teborg Sim      40.98  
29 Angelica Rosengren 1995 Simklubben Elfsborg      41.23  
30 Klara Simonsson 1995 Simklubben S 02      41.27  
31 Frida Seign�r 1994 Simklubben S 02      41.80  
32 Alexandra Horvath 1994 Simklubben S 02      41.93  
33 Rachel Leathead 1994 South Tyne Side Swim Team      42.01  
34 Faye Pinder 1996 South Tyne Side Swim Team      42.06  
35 Charlotte Ericson 1996 G�teborg Sim      42.20  
36 Lovisa �kesson 1994 Karlshamns Simklubb      42.25  
37 Malin Sj�strand 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      42.69  
38 Krista Gl�dstaf 1994 Solna Sundbybergs SS 04      42.71  
39 Isabelle Stenvold 1996 Trollh�ttans Sims�llskap      42.82  
40 Elin Palmqvist 1995 Varberg-Falkenberg Sim      43.01  
41 Sarah Morris 1996 South Tyne Side Swim Team      43.12  
42 Hanna B�rjesson 1996 G�teborg Sim      43.16  
43 Ulrika Holm 1996 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      43.61  
44 Lina H�rnb�ck 1996 Karlshamns Simklubb      43.73  
45 Frida Zielinski 1995 Karlshamns Simklubb      44.51  
46 Linnea Gustafsson 1995 Kung�lvs Sims�llskap      44.67  
47 Josefin Nielsen-Fernandez 1996 Kung�lvs Sims�llskap      47.82  
Sofie Andersson 1996 G�teborg Sim      DNS  
           
 
Gren 17, 200m Br�stsim Herrar C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Martin Persson 1992 Trollh�ttans Sims�llskap  36.21 1:18.09 2:00.89  2:42.98  
Kalle Nilsson 1992 �kersberga Sims�llskap  35.63 1:16.77 1:59.76  2:43.12  
Sture Mittermaier 1992 Solna Sundbybergs SS 04  35.70 1:17.00 2:00.45  2:43.25  
Filip Ladeborn 1992 Varberg-Falkenberg Sim  36.92 1:19.13 2:02.26  2:43.64  
Fredrich Risebrandt 1992 Trollh�ttans Sims�llskap  37.05 1:19.43 2:02.38  2:43.74  
Joakim L�fgren 1992 Kung�lvs Sims�llskap  38.22 1:21.98 2:05.15  2:48.64  
Mathew Platten 1992 South Tyne Side Swim Team  37.38 1:21.18 2:05.74  2:48.96  
Martin Kastebo 1993 Sk�vde Sims�llskap  38.63 1:22.27 2:06.94  2:49.34  
Johan Ekstedt 1993 G�teborg Sim  37.43 1:20.57 2:05.16  2:50.47  
10 Jesper Bergstr�m 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  37.15 1:20.43 2:06.13  2:52.01  
11 Ossian Arvidsson 1992 Kung�lvs Sims�llskap  36.75 1:21.05 2:06.66  2:52.21  
12 Christopher Morris 1992 South Tyne Side Swim Team  38.70 1:23.39 2:09.62  2:55.54  
13 Liam Bosomworth 1992 South Tyne Side Swim Team  40.48 1:26.23 2:12.30  2:56.07  
14 Adam Whitfield 1992 South Tyne Side Swim Team  39.54 1:25.32 2:11.86  2:56.95  
15 Rasmus Platenik 1993 Simklubben 1970  39.67 1:25.23 2:11.50  2:56.97  
16 Alexander S�derman 1993 G�teborg Sim  40.63 1:25.20 2:11.62  2:57.23  
17 Pernick Dam 1992 G�teborg Sim  40.64 1:25.53 2:12.16  2:59.82  
18 Gustav Blomgren 1993 G�teborg Sim  43.08 1:30.71 2:17.36  3:02.50  
19 Oskar Rutqvist 1993 G�teborg Sim  42.10 1:29.94 2:17.13  3:03.08  
20 Jake Woods 1992 South Tyne Side Swim Team  42.54 1:30.21 2:18.04  3:03.76  
21 Robin van Mulders 1993 Simklubben 1970  43.26 1:31.84 2:18.98  3:05.45  
22 Johannes Hernefjord 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  42.28 1:30.68 2:19.13  3:05.56  
23 Johan Hildesson 1992 Kung�lvs Sims�llskap  41.87 1:30.46 2:19.39  3:06.58  
Melker Selin 1993 Simklubben Elfsborg      DNS  
           
 
Gren 18, 50m Ryggsim Damer C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Johanna Pettersson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      31.51  
Malin Andreasson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      31.67  
Caroline Heintz 1992 Simklubben Elfsborg      32.41  
Lovisa Winl�f 1992 Falk�pings Sims�llskap      33.05  
Ebba Hellstr�m 1992 Simklubben S 02      33.75  
Sofia Andersson 1992 Alings�s SLS      34.30  
Sandra Olsson 1992 Simklubben S 02      34.40  
Hanna Nilsson 1993 Varberg-Falkenberg Sim      34.48  
Caroline Adolfsson 1993 Billingens Simklubb      34.59  
10 Daniella Rosengren 1992 Simklubben Elfsborg      34.90  
11 Emma Waite 1992 G�teborg Sim      34.95  
12 Angelica Stenvold 1993 Trollh�ttans Sims�llskap      35.03  
13 Josefina Holm�n 1992 Trollh�ttans Sims�llskap      35.11  
14 Camilla Moe 1992 �s IL      35.27  
15 Therese Josefsson 1993 Simklubben S 02      35.31  
16 Louise Nyhl�n 1993 Simklubben Elfsborg      35.40  
17 Caroline Johansson 1992 Billingens Simklubb      35.61  
18 Julia Bengtsson 1992 Varberg-Falkenberg Sim      35.62  
19 Beatrice Brandt 1992 Lysekils Sims�llskap      35.67  
20 Amanda Svensson 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      35.68  
21 Victoria Mckeown 1992 South Tyne Side Swim Team      35.72  
22 Emma Dahlros-Sk�ld 1992 Solna Sundbybergs SS 04      35.74  
23 Frida Olander 1992 G�teborg Sim      35.76  
24 Danielle Huskisson 1993 South Tyne Side Swim Team      35.81  
25 Sofia Svensson 1993 Simklubben G�tene      35.84  
26 Felicia Eckerman 1992 Simklubben G�tene      36.12  
27 Alicia Lundqvist 1992 Simklubben S 02      36.38  
28 Rebecca Grant 1992 South Tyne Side Swim Team      36.50  
29 Daniela Cocuzza 1992 Solna Sundbybergs SS 04      36.60  
30 Alexandra Helgegren 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      36.62  
31 Malin Malcolm 1993 Trollh�ttans Sims�llskap      36.73  
32 Josefin Axberg 1993 Kung�lvs Sims�llskap      36.93  
33 Ulrika von Otter 1993 G�teborg Sim      37.27  
34 Karin Kvarfordt 1992 Varberg-Falkenberg Sim      37.29  
35 Isabelle Henriksson 1993 Varberg-Falkenberg Sim      37.30  
36 Jill Mccarty 1993 South Tyne Side Swim Team      37.35  
37 Carina Fredriksson 1993 Solna Sundbybergs SS 04      37.55  
38 Katarina Liedman 1992 Kung�lvs Sims�llskap      37.63  
38 Louise Rubenson 1992 Simklubben 1970      37.63  
40 Oda Berg Dypsund 1993 Moss Sv�mmeklubb      37.94  
41 Johanna Eriksson 1992 Varberg-Falkenberg Sim      37.95  
42 Julia Linse 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      38.21  
43 Linda Persson 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      38.29  
44 Sarah Willis 1992 South Tyne Side Swim Team      38.46  
45 Samantha Surtees 1993 South Tyne Side Swim Team      38.71  
46 Elin Petersson 1993 Karlshamns Simklubb      38.78  
47 Susanna Persson 1992 Simklubben 1970      38.86  
           
 
Gren 19, 4x100m ind. me Herrar A-B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m   Tid Status 











 
G�teborg Sim Lag 1 G�teborg Sim      4:05.98  
 Oscar Vilsmyr 1982   26.94 1:00.10   1:00.10  
 Rickard Berglund 1987   27.47 59.29   1:59.39  
 Anders Harnebrandt 1990   28.38 1:02.97   3:02.36  
 Dennis Gnutek 1989   29.37 1:03.62   4:05.98  
           
Alings�s SLS Lag 1 Alings�s SLS      4:13.57  
 Axel Aversund 1991   30.89 1:05.67   1:05.67  
 Filip Rawecki 1990   28.08 1:01.01   2:06.68  
 Philip Carlsson 1990   28.63 1:02.03   3:08.71  
 Johnny H�kkinen 1988   29.60 1:04.86   4:13.57  
           
Sk�vde Pojkar Lag 1 1988 Sk�vde Sims�llskap      4:14.93  
 Mattias Thorsell 1989   28.00 1:00.76   1:00.76  
 Karl �hs 1988   28.96 1:02.98   2:03.74  
 Oleg Filippov 1988   28.92 1:03.06   3:06.80  
 Martin Kastebo 1993   31.22 1:08.13   4:14.93  
           
SK Elfsborg Lag 1 Herr 2005 Simklubben Elfsborg      4:20.62  
 Peter Stegersj� 1989   31.37 1:08.94   1:08.94  
 Victor Paulsson 1990   29.35 1:01.97   2:10.91  
 Mattias Tores�ter 1988   28.76 1:05.05   3:15.96  
 Nicklas �kerlund 1989   30.27 1:04.66   4:20.62  
           
Ss04 Herrar 1986 Solna Sundbybergs SS 04      4:24.12  
 Mark �str�m-Karlsson 1987   29.85 1:04.55   1:04.55  
 Emil Str�mberg 1990   31.22 1:07.80   2:12.35  
 Jesper Kalldin 1990   29.64 1:05.09   3:17.44  
 Christoffer Tolj 1991   29.84 1:06.68   4:24.12  
           
South Tyneside Star 1 South Tyne Side Swim Team      4:24.82  
 James Long 1986   29.59 1:05.22   1:05.22  
 Anthony Surtees 1989   30.57 1:05.91   2:11.13  
 Shaun Bosomworth 1988   32.78 1:10.58   3:21.71  
 Paul Robinson 1987   28.41 1:03.11   4:24.82  
           
SK G�tene Lag 1 P 1990 Simklubben G�tene      4:28.45  
 Jesper Svensson 1990   30.08 1:05.00   1:05.00  
 Kevin Zetterman 1990   30.48 1:05.50   2:10.50  
 Johan Dahlin 1990   31.67 1:09.36   3:19.86  
 Anton Kjellqvist 1991   30.44 1:08.59   4:28.45  
           
Karlshamn SK Lag Karlshamns Simklubb      4:28.74  
 Toni Galic 1989   28.87 1:02.30   1:02.30  
 Bj�rn Hansson 1989   29.95 1:03.82   2:06.12  
 Franz Scheerlink 1989   34.30 1:12.39   3:18.51  
 Viktor Flarkell 1992   31.29 1:10.23   4:28.74  
           
G�teborg Sim Lag 2 G�teborg Sim      4:31.61  
 Patrik Persson 1989   31.32 1:08.72   1:08.72  
 Sebastian Palmgren 1986   29.51 1:05.33   2:14.05  
 Jens Egemalm 1987   29.91 1:05.18   3:19.23  
 Lucas Swartz Frankenfelt 1990   33.24 1:12.38   4:31.61  
           
10 Kss Lag 1 Kung�lvs Sims�llskap      4:33.22  
 Joakim Tevell 1990   29.73 1:06.85   1:06.85  
 Nicolas F�lth 1989   30.62 1:07.55   2:14.40  
 Nicklas Lindroth 1990   30.61 1:08.10   3:22.50  
 Patrik Sundberg 1988   32.36 1:10.72   4:33.22  
           
11 Kanaan Kanaans Sims�llskap      4:34.42  
 Markus M�kimaa 1989   29.96 1:05.88   1:05.88  
 Christofer Madsen 1990   33.15 1:13.25   2:19.13  
 Gustav Nordgren 1988   31.22 1:10.22   3:29.35  
 Erik Persson 1987   30.02 1:05.07   4:34.42  
           
12 Varberg Herrar Lag 1 Varberg-Falkenberg Sim      4:42.21  
 Isak Ladeborn 1988   28.57 1:01.62   1:01.62  
 Pontus Palmqvist 1991   29.11 1:06.08   2:07.70  
 Andreas Jalmestam 1990   33.51 1:12.95   3:20.65  
 Svilen Georgiev 1990   37.80 1:21.56   4:42.21  
           
13 South Tyneside Star 2 South Tyne Side Swim Team      4:44.53  
 Alan Brown 1977   31.88 1:09.98   1:09.98  
 Adam Whitfield 1992   30.90 1:09.41   2:19.39  
 Nathan Atkinson 1991   31.09 1:10.40   3:29.79  
 Andrew Corner 1991   35.18 1:14.74   4:44.53  
           
14 SK Elfsborg Lag 2 Herr 2005 Simklubben Elfsborg      4:44.69  
 Vedran Kovacevic 1991   32.80 1:10.25   1:10.25  
 Oskar Gustavsson 1990   31.11 1:09.72   2:19.97  
 Rickard Daleroth 1991   34.69 1:16.96   3:36.93  
 Sebastian Rosengren 1990   29.92 1:07.76   4:44.69  
           
15 �s Gutter 1 1987 �s IL      4:44.86  
 Erling Hoffmann 1990   29.98 1:09.89   1:09.89  
 Lars Eriksen Mehlum 1991   35.20 1:14.95   2:24.84  
 Kristian Solvin 1989   33.59 1:13.15   3:37.99  
 Anders Hoffmann 1987   29.41 1:06.87   4:44.86  
           
16 �s Gutter 2 1990 �s IL      4:54.08  
 H�vard Langdalen 1991   34.63 1:18.44   1:18.44  
 �ystein Andresen 1969   28.44 1:02.17   2:20.61  
 Nils Mulder 1991   32.32 1:15.13   3:35.74  
 Sigurd Holsen 1990   35.89 1:18.34   4:54.08  
           
Alings�s SLS Lag 2 Alings�s SLS      DNS  
           
           
           
         DNS  
           
S02 Lag 1 Simklubben S 02      DSQ  
           
           
 
Gren 20, 4x100m ind. me Damer A-B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m   Tid Status 











 
G�teborg Sim Lag 1 G�teborg Sim      4:35.67  
 Joline H�glund 1988   31.22 1:06.52   1:06.52  
 Isabelle H�glund 1990   1:36.55 2:13.42   2:13.42  
 Sissela Bruks�s 1986   2:45.00 3:24.83   3:24.83  
 Josefine Walker 1985   3:56.33 4:35.67   4:35.67  
           
South Tyneside Star 1 South Tyne Side Swim Team      4:46.03  
 Amy Bell 1991   31.80 1:09.59   1:09.59  
 Rachel Mccabe 1987   32.77 1:10.17   2:19.76  
 Emma Pinder 1990   32.69 1:12.61   3:32.37  
 Steffani Dixon 1991   32.22 1:13.66   4:46.03  
           
S02 Lag 1 Simklubben S 02      4:49.06  
 Ellen Svanberg 1991   34.08 1:14.76   1:14.76  
 Jeanette Gudmundsen 1988   32.08 1:08.58   2:23.34  
 Klara Hellstr�m 1988   34.67 1:12.75   3:36.09  
 Maria Degerman 1987   33.65 1:12.97   4:49.06  
           
Trollh�ttans SS Lag 1 Trollh�ttans Sims�llskap      4:52.06  
 Josefina Holm�n 1992   34.33 1:13.98   1:13.98  
 Sara Wiklund 1991   33.79 1:11.38   2:25.36  
 Petronella �senblad 1990   33.46 1:10.44   3:35.80  
 Annie Eriksson 1991   37.10 1:16.26   4:52.06  
           
Karlshamn SK Lag Karlshamns Simklubb      4:52.35  
 Carin Olsson 1991   32.07 1:10.32   1:10.32  
 Sara H�rnb�ck 1991   35.41 1:15.40   2:25.72  
 Sabina R�nnebring 1990   35.03 1:15.57   3:41.29  
 Kajsa Str�mgren 1990   34.07 1:11.06   4:52.35  
           
G�teborg Sim Lag 2 G�teborg Sim      4:52.53  
 Lisa Blomgren 1988   32.24 1:10.20   1:10.20  
 Kristina Lundberg 1991   1:42.12 2:20.51   2:20.51  
 Emma Stokland 1990   2:54.40 3:34.23   3:34.23  
 Linda Busse 1990   4:09.60 4:52.53   4:52.53  
           
Moss 1 Jr. Moss 1 Jr. Moss Sv�mmeklubb      4:58.80  
 Ina Kr. Pedersen 1989   31.38 1:07.00   1:07.00  
 Benedicte M. Grebstad 1991   38.29 1:21.42   2:28.42  
 Thea Pedersen 1991   34.74 1:16.58   3:45.00  
 Oda Berg Dypsund 1993   34.00 1:13.80   4:58.80  
           
SK Elfsborg Lag 1 Dam 2005 Simklubben Elfsborg      4:59.45  
 Ad�le J�nis 1989   33.84 1:12.75   1:12.75  
 Jessica Kjellstr�m 1989   34.08 1:15.36   2:28.11  
 Lisa Ryth�n-Larsson 1989   33.87 1:14.93   3:43.04  
 Sandra Offesson 1990   35.14 1:16.41   4:59.45  
           
S02 Lag 2 Simklubben S 02      5:00.54  
 Yasmine Zabihi 1991   33.60 1:13.23   1:13.23  
 Linn�a Seign�r 1990   34.53 1:14.41   2:27.64  
 Cecilia Johnsson 1990   35.79 1:17.50   3:45.14  
 Vickie Dam 1990   35.38 1:15.40   5:00.54  
           
10 Ss04 Lag 2 1991 Solna Sundbybergs SS 04      5:06.66  
 Veronica Nygren-Holland 1990   36.55 1:16.15   1:16.15  
 Jenny Svensson 1991   36.17 1:14.78   2:30.93  
 Angelica Norrena 1991   36.34 1:18.13   3:49.06  
 Sofie Kalldin 1988   36.86 1:17.60   5:06.66  
           
11 South Tyneside Star 2 South Tyne Side Swim Team      5:10.08  
 Amy Brown 1989   33.57 1:14.10   1:14.10  
 Charlotte Malloy 1986   34.16 1:17.25   2:31.35  
 Vicki Allison 1988   36.74 1:19.37   3:50.72  
 Lindsay Simpson 1988   36.55 1:19.36   5:10.08  
           
12 Alings�s SLS Lag 1 Alings�s SLS      5:12.89  
 Marielle Aur�n 1991   34.71 1:14.80   1:14.80  
 Sofie Carlsson 1990   35.90 1:16.60   2:31.40  
 Ida Johansson 1988   41.07 1:26.49   3:57.89  
 Emily Lindmark 1991   34.34 1:15.00   5:12.89  
           
13 �s Jenter 1 1990 �s IL      5:13.33  
 Silje Kierulf 1990   35.30 1:16.40   1:16.40  
 Heidi Lie 1992   37.72 1:20.78   2:37.18  
 Camilla Moe 1992   35.45 1:20.11   3:57.29  
 Anine Dannemark 1990   33.87 1:16.04   5:13.33  
           
14 Kss Lag 1 Kung�lvs Sims�llskap      5:13.47  
 Camilla Andersson 1990   34.55 1:14.12   1:14.12  
 Gunilla Liedman 1988   38.21 1:22.64   2:36.76  
 Viktoria Hindgren 1991   37.30 1:19.28   3:56.04  
 Malin Norling 1990   37.28 1:17.43   5:13.47  
           
15 Kanaan Kanaans Sims�llskap      5:23.58  
 Emelie Beckman 1991   35.27 1:17.72   1:17.72  
 Isabelle Beckman 1993   37.78 1:21.83   2:39.55  
 Klara Sikstr�m 1992   39.02 1:24.41   4:03.96  
 Helene Prejner 1987   38.20 1:19.62   5:23.58  
           
16 South Tyne Side Star 3 1900 South Tyne Side Swim Team      5:23.61  
 Stephanie Mark 1983   35.30 1:20.67   1:20.67  
 Stacey Wells 1983   35.72 2:38.90   2:38.90  
 Emma Haley 1991   3:16.82 4:02.54   4:02.54  
 Kim Dixon 1988   4:39.38 5:23.61   5:23.61  
           
16 South Tyne Side Star 3 1900 South Tyne Side Swim Team      5:23.61  
 Stephanie Mark 1983   35.30 1:20.67   1:20.67  
 Stacey Wells 1983   35.72 2:38.90   2:38.90  
 Emma Haley 1991   3:16.82 4:02.54   4:02.54  
 Kim Dixon 1988   4:39.38 5:23.61   5:23.61  
           
17 S02 Lag 3 Simklubben S 02      5:29.87  
 Frida Elander 1991   37.65 1:20.61   1:20.61  
 Matilda Janson 1990   1:58.62 2:40.20   2:40.20  
 Maria Ostereich 1991   3:19.64 4:03.58   4:03.58  
 Pernian Farahani 1991   4:44.60 5:29.87   5:29.87  
           
18 Skene Sim 1991 Skene Sim- och Idrottss�llskap      5:44.74  
 Sabina Stenstr�m 1989   36.41 1:19.66   1:19.66  
 Linnea Andersson 1991   1:58.50 2:45.32   2:45.32  
 Elin Borg 1990   3:27.25 4:15.78   4:15.78  
 Sabina Stenstr�m 1989   4:57.44 5:44.74   5:44.74  
           
Ss04 Damer 1990 Solna Sundbybergs SS 04      DSQ  
 Hanna Gr�nberg 1988   33.38 1:12.27   1:12.27  
 Stina Mittermaier 1988   31.43    2:21.21  
 Carolina Nordin 1987       3:35.28  
           
           
 
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Martin Ohlsson 1994 Simklubben Elfsborg      32.95  
Filip Holmquist 1994 Simklubben S 02      37.06  
Sebastian Pettersson 1994 Kung�lvs Sims�llskap      37.37  
Robert O�gorman 1995 Simklubben S 02      38.05  
Patrik L�fgren 1996 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      38.45  
Martin Janson 1994 Simklubben S 02      39.93  
Hampus Herbertsson 1994 Simklubben 1970      39.98  
Christopher Jedel 1995 Simklubben S 02      40.07  
Erik Kvarfordt 1994 Varberg-Falkenberg Sim      40.49  
10 Joachim Bratt 1995 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      41.10  
11 Matt Dixon 1994 South Tyne Side Swim Team      41.36  
12 Andr� Ideg�rd 1994 G�teborg Sim      42.13  
13 Calvin Stell 1994 South Tyne Side Swim Team      42.22  
14 Oscar Swartz-Frankenfelt 1994 G�teborg Sim      42.30  
15 Gustav Olander 1994 G�teborg Sim      42.54  
16 William Andersson 1995 Simklubben Elfsborg      43.62  
17 Theo Petersson 1995 Karlshamns Simklubb      43.86  
18 Bj�rn Lindahl 1995 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      44.36  
19 Oscar Sands 1995 G�teborg Sim      44.49  
20 Julian C�ster 1995 G�teborg Sim      44.93  
21 Mikael Lagging 1995 G�teborg Sim      45.23  
22 Mattias Suvinen 1994 Solna Sundbybergs SS 04      45.27  
23 Pontus Johanson 1994 Simklubben Elfsborg      45.46  
24 Jakob Schariot 1995 Simklubben S 02      45.67  
25 Erik Panzar 1996 G�teborg Sim      45.75  
26 Azhy Samal 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      45.77  
27 Sven Andersson 1994 G�teborg Sim      45.93  
28 Jonas Hansson 1996 Karlshamns Simklubb      46.26  
29 Victor Platenik 1995 Simklubben 1970      46.39  
30 Johan Larsson 1994 Simklubben 1970      46.67  
31 Christian Gherman 1996 Kung�lvs Sims�llskap      46.75  
32 Alfred Larsson 1994 Varberg-Falkenberg Sim      47.11  
33 Joakim Bresche 1994 Varberg-Falkenberg Sim      48.28  
34 Viktor Engstr�m 1995 Solna Sundbybergs SS 04      50.50  
34 Eric Gustafsson 1997 G�teborg Sim      50.50  
Yousef Enouri 1996 G�teborg Sim      DNS  
           
 
Gren 22, 200m Br�stsim Damer D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Mikaela Dahl 1994 Alings�s SLS  39.23 1:24.33 2:10.07  2:55.47  
Josefine Heintz 1994 Simklubben Elfsborg  41.30 1:28.25 2:16.31  3:04.91  
Kajsa Andersson 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  41.83 1:28.31 2:17.15  3:06.36  
Linn�a Bielicz 1994 G�teborg Sim  42.74 1:30.86 2:18.84  3:06.46  
Erika Carl�n 1994 Falk�pings Sims�llskap  43.34 1:31.58 2:19.91  3:06.60  
Linn�a Winl�f 1994 Falk�pings Sims�llskap  43.50 1:32.69 2:22.40  3:10.17  
Rachel Leathead 1994 South Tyne Side Swim Team  44.61 1:34.30 2:24.42  3:13.19  
Maria Galic 1995 Karlshamns Simklubb  45.72 1:34.70 2:24.76  3:13.73  
Lovisa Linderholm 1994 Simklubben Elfsborg  45.02 1:35.08 2:26.96  3:18.58  
10 Victoria Karlsson 1994 Varberg-Falkenberg Sim  45.10 1:35.84 2:28.58  3:19.04  
11 Julia Thurfjell 1994 Solna Sundbybergs SS 04  45.63 1:37.15 2:28.70  3:19.08  
12 Hanna Gustavsson 1994 Simklubben Elfsborg  45.49 1:38.20 2:30.63  3:21.49  
13 Sofia Jalnefjord 1994 Simklubben Elfsborg  46.71 1:38.13 2:31.47  3:24.02  
14 Emmelie Alm 1994 Simklubben S 02  47.09 1:38.92 2:30.95  3:24.57  
15 Amanda Nielsen-Fernandez 1994 Kung�lvs Sims�llskap  45.59 1:37.80 2:31.55  3:24.70  
16 Faye Pinder 1996 South Tyne Side Swim Team  47.35 1:40.72 2:33.60  3:25.72  
17 Anna Gustafsson 1994 G�teborg Sim  47.50 1:41.06 2:34.92  3:28.04  
18 Klara Simonsson 1995 Simklubben S 02  48.76 1:42.14 2:37.30  3:29.70  
19 Linnea Gustafsson 1995 Kung�lvs Sims�llskap  49.35 1:44.69 2:39.55  3:32.55  
20 Ida Laur�n 1994 Varberg-Falkenberg Sim  48.09 1:42.56 2:38.02  3:33.96  
21 Maria C. Johnsen 1995 Moss Sv�mmeklubb  50.36 1:48.10 2:46.43  3:44.02  
22 Abir Khodr 1995 Simklubben S 02  49.70 1:47.15 2:46.79  3:44.05  
Elin Palmqvist 1995 Varberg-Falkenberg Sim      DNS  
Julia Westholm 1994 Varberg-Falkenberg Sim      DSQ  
           
 
Gren 23, 50m Ryggsim Herrar C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Per Eliasson-Hagstr�m 1992 Alings�s SLS      30.42  
Martin Persson 1992 Trollh�ttans Sims�llskap      30.88  
Andreas Englund 1992 Simklubben Elfsborg      31.01  
Adam Whitfield 1992 South Tyne Side Swim Team      31.37  
Henrik Dahlin 1992 Solna Sundbybergs SS 04      31.69  
Christoffer Carlsen 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      31.85  
Melker Selin 1993 Simklubben Elfsborg      31.97  
John H�llert 1992 Alings�s SLS      32.20  
Pernick Dam 1992 G�teborg Sim      32.29  
10 Daniel �slund 1992 G�teborg Sim      32.32  
11 Fredrich Risebrandt 1992 Trollh�ttans Sims�llskap      32.50  
11 Ossian Arvidsson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      32.50  
13 Kalle Nilsson 1992 �kersberga Sims�llskap      32.57  
14 Viktor Flarkell 1992 Karlshamns Simklubb      32.78  
15 Mathew Platten 1992 South Tyne Side Swim Team      32.86  
16 Jesper Bergstr�m 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      32.92  
17 Johan Ekstedt 1993 G�teborg Sim      33.09  
18 Daniel Blomberg 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      33.46  
19 Liam Bosomworth 1992 South Tyne Side Swim Team      34.03  
20 Martin Kastebo 1993 Sk�vde Sims�llskap      34.13  
21 Johannes Hernefjord 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      34.33  
22 Viktor N�sman 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      34.49  
23 Oliver Adriansson 1993 Simklubben Elfsborg      34.72  
24 Adam Linderholm 1992 Simklubben Elfsborg      34.90  
25 Ellis Mckenna 1993 South Tyne Side Swim Team      35.08  
26 Joachim Roos 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      35.11  
27 Jake Woods 1992 South Tyne Side Swim Team      35.35  
28 Lee Anderson 1992 South Tyne Side Swim Team      35.37  
29 Johan Hildesson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      35.39  
30 Gustav Blomgren 1993 G�teborg Sim      35.67  
31 Erik Nordenborg 1993 Kung�lvs Sims�llskap      35.71  
32 Tor Linse 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      35.72  
33 David Gustavsson 1992 Simklubben Elfsborg      36.61  
33 Erik Ivarsson 1992 Varberg-Falkenberg Sim      36.61  
35 Joel Salomonsson 1993 Solna Sundbybergs SS 04      36.89  
36 Robin van Mulders 1993 Simklubben 1970      36.92  
37 Rasmus Platenik 1993 Simklubben 1970      36.98  
38 Oskar Rutqvist 1993 G�teborg Sim      37.26  
39 Johan Engelbrecht 1993 �kersberga Sims�llskap      37.36  
40 Filip Ladeborn 1992 Varberg-Falkenberg Sim      37.40  
           
 
Gren 24, 200m Br�stsim Damer C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Ebba Hellstr�m 1992 Simklubben S 02  37.64 1:19.84 2:02.91  2:43.96  
Malvina Reinhold 1992 G�teborg Sim  37.98 1:20.38 2:03.91  2:48.86  
Angelica Sturesson 1992 Falk�pings Sims�llskap  39.28 1:22.69 2:06.29  2:49.12  
Emelie Zachrisson 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  37.39 1:20.85 2:05.36  2:50.03  
Filippa Hammerin 1992 Simklubben S 02  39.41 1:23.20 2:08.34  2:53.29  
Beatrice Brandt 1992 Lysekils Sims�llskap  40.15 1:24.53 2:09.08  2:53.73  
Malin Andreasson 1992 Kung�lvs Sims�llskap  39.35 1:22.98 2:08.62  2:54.29  
Emma Waite 1992 G�teborg Sim  39.05 1:23.83 2:10.77  2:56.51  
Frida Olander 1992 G�teborg Sim  40.23 1:25.21 2:10.77  2:57.00  
10 Maria Dahli 1992 Moss Sv�mmeklubb  40.56 1:24.77 2:10.58  2:57.16  
11 Angelica Stenvold 1993 Trollh�ttans Sims�llskap  40.47 1:25.71 2:11.88  2:57.84  
12 Danielle Huskisson 1993 South Tyne Side Swim Team  41.03 1:27.05 2:12.74  2:58.00  
13 Lovisa Winl�f 1992 Falk�pings Sims�llskap  40.04 1:25.95 2:12.61  2:58.26  
14 Sarah Willis 1992 South Tyne Side Swim Team  40.58 1:26.09 2:12.56  2:58.56  
15 Felicia Eckerman 1992 Simklubben G�tene  41.25 1:26.63 2:12.85  2:58.95  
16 Ulrika von Otter 1993 G�teborg Sim  39.29 1:24.44 2:11.38  2:59.01  
17 Johanna Pettersson 1992 Kung�lvs Sims�llskap  41.39 1:27.32 2:13.44  2:59.02  
18 Isabelle Henriksson 1993 Varberg-Falkenberg Sim  39.49 1:25.85 2:12.87  2:59.06  
19 Louise Nyhl�n 1993 Simklubben Elfsborg  41.11 1:27.69 2:14.31  3:00.67  
20 Isabella Holmberg 1993 Trollh�ttans Sims�llskap  41.95 1:28.73 2:16.32  3:03.12  
21 Sandra Olsson 1992 Simklubben S 02  41.91 1:29.12 2:17.39  3:05.71  
22 Jill Mccarty 1993 South Tyne Side Swim Team  42.70 1:31.34 2:19.08  3:07.61  
23 Malin Malcolm 1993 Trollh�ttans Sims�llskap  42.81 1:31.04 2:20.10  3:08.90  
24 Victoria Mckeown 1992 South Tyne Side Swim Team  43.32 1:33.40 2:24.26  3:14.56  
           
 
Gren 25, 50m Ryggsim Herrar B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Pontus Palmqvist 1991 Varberg-Falkenberg Sim      28.65  
Nicklas Lindroth 1990 Kung�lvs Sims�llskap      28.78  
Filip Rawecki 1990 Alings�s SLS      28.91  
Anders Harnebrandt 1990 G�teborg Sim      29.19  
Jimmy Weidmann 1990 Simklubben S 02      29.19  
Joakim Tevell 1990 Kung�lvs Sims�llskap      29.30  
Victor Paulsson 1990 Simklubben Elfsborg      29.94  
Erling Hoffmann 1990 �s IL      30.23  
Axel G�rdstr�m 1991 Kungsbacka Sims�llskap      30.34  
10 Philip Carlsson 1990 Alings�s SLS      30.43  
11 Jesper Kalldin 1990 Solna Sundbybergs SS 04      31.03  
12 Christoffer Tolj 1991 Solna Sundbybergs SS 04      31.22  
13 Olof Samuelsson 1990 Trollh�ttans Sims�llskap      31.32  
14 Eddie Sj�r�n-Hedberg 1991 Simklubben S 02      31.38  
15 Esa Virtanen 1990 Simklubben S 02      31.39  
16 Jesper Svensson 1990 Simklubben G�tene      31.51  
17 Sebastian Rosengren 1990 Simklubben Elfsborg      31.53  
18 Oskar Gustavsson 1990 Simklubben Elfsborg      31.74  
19 Sebastian Abram 1991 Solna Sundbybergs SS 04      31.79  
20 Nathan Atkinson 1991 South Tyne Side Swim Team      31.83  
21 Philip K�ll 1990 Simklubben G�tene      31.99  
22 Robert Ljungqvist 1990 Alings�s SLS      32.06  
23 Anton Kjellqvist 1991 Simklubben G�tene      32.85  
24 Hugo Ingelhammar 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      32.89  
25 Kevin Zetterman 1990 Simklubben G�tene      32.91  
26 Alexander Lid�n 1990 Trollh�ttans Sims�llskap      33.60  
27 Dan Karlsson 1991 Karlshamns Simklubb      33.70  
28 Patrik Forsberg 1990 Simklubben G�tene      33.91  
29 Nils Mulder 1991 �s IL      34.02  
30 Vedran Kovacevic 1991 Simklubben Elfsborg      34.30  
31 Erik Ekdahl 1991 Alings�s SLS      34.75  
32 Johan Dahlin 1990 Simklubben G�tene      34.86  
33 Lucas Swartz Frankenfelt 1990 G�teborg Sim      34.88  
34 H�vard Langdalen 1991 �s IL      35.00  
35 Emil �sterberg 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      35.10  
36 Rickard Daleroth 1991 Simklubben Elfsborg      35.32  
37 Andreas M�nsson 1991 Simklubben S 02      35.65  
37 Christofer Madsen 1990 Kanaans Sims�llskap      35.65  
39 Andrew Corner 1991 South Tyne Side Swim Team      36.17  
           
 
Gren 26, 200m Br�stsim Damer B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Kajsa Str�mgren 1990 Karlshamns Simklubb  36.53 1:17.56 1:59.40  2:42.63  
Jenny Svensson 1991 Solna Sundbybergs SS 04  37.79 1:19.33 2:01.61  2:43.99  
Sara Wiklund 1991 Trollh�ttans Sims�llskap  37.67 1:19.93 2:02.83  2:45.26  
Beatrice Palmgren 1991 Kungsbacka Sims�llskap  37.60 1:20.28 2:04.03  2:47.37  
Isabelle H�glund 1990 G�teborg Sim  37.41 1:19.81 2:03.30  2:47.75  
Amy Bell 1991 South Tyne Side Swim Team  36.80 1:19.85 2:04.87  2:50.81  
Annie Eriksson 1991 Trollh�ttans Sims�llskap  39.20 1:23.89 2:10.46  2:57.00  
Veronica Nygren-Holland 1990 Solna Sundbybergs SS 04  39.99 1:25.42 2:11.25  2:57.11  
Emma Pinder 1990 South Tyne Side Swim Team  40.73 1:26.10 2:12.46  2:57.87  
10 Linn�a Seign�r 1990 Simklubben S 02  41.38 1:26.52 2:12.56  2:58.20  
11 Marte E. Brinchmann 1991 Moss Sv�mmeklubb  40.93 1:26.00 2:12.70  2:59.58  
12 Vickie Dam 1990 Simklubben S 02  41.51 1:28.17 2:16.35  3:00.51  
13 Viktoria Nyberg 1991 Simklubben Elfsborg  41.66 1:27.45 2:14.37  3:01.25  
14 Camilla Andersson 1990 Kung�lvs Sims�llskap  41.07 1:27.07 2:14.73  3:01.93  
15 Alona Filippova 1991 Sk�vde Sims�llskap  41.56 1:27.91 2:15.65  3:03.67  
16 Kristina Lundberg 1991 G�teborg Sim  40.66 1:26.95 2:14.90  3:03.83  
17 Klara Simonsson 1991 Skene Sim- och Idrottss�llskap  41.96 1:29.10 2:17.74  3:04.89  
18 Sofie Carlsson 1990 Alings�s SLS  42.10 1:28.38 2:16.37  3:04.99  
19 Matilda Janson 1990 Simklubben S 02  41.97 1:29.15 2:17.98  3:06.58  
20 Jasna Bahonjic 1991 Simklubben Elfsborg  41.74 1:28.58 2:17.02  3:06.90  
21 Anna Rundstedt 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  41.55 1:28.09 2:17.48  3:07.67  
22 Natalie Borgen�s 1991 �kersberga Sims�llskap  43.66 1:32.91 2:24.73  3:14.85  
Sabina R�nnebring 1990 Karlshamns Simklubb      DSQ  
           
 
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Oscar Vilsmyr 1982 G�teborg Sim      28.09  
Isak Ladeborn 1988 Varberg-Falkenberg Sim      28.65  
Mattias Tores�ter 1988 Simklubben Elfsborg      29.57  
Markus Mattsson 1987 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      29.82  
Paul Robinson 1987 South Tyne Side Swim Team      30.09  
Anthony Surtees 1989 South Tyne Side Swim Team      30.68  
Markus M�kimaa 1989 Kanaans Sims�llskap      30.76  
Mattias Thorsell 1989 Sk�vde Sims�llskap      30.84  
Mark �str�m-Karlsson 1987 Solna Sundbybergs SS 04      30.88  
10 Christoffer Bengtsson 1989 Kung�lvs Sims�llskap      30.89  
11 Karl �hs 1988 Sk�vde Sims�llskap      30.92  
12 Anders Hoffmann 1987 �s IL      30.93  
12 Dennis Gnutek 1989 G�teborg Sim      30.93  
14 Linus B�rjesson 1989 Kungsbacka Sims�llskap      30.95  
15 �ystein Andresen 1969 Kongstensv�mmerne      30.96  
16 Johnny H�kkinen 1988 Alings�s SLS      31.24  
17 Erik Persson 1987 Kanaans Sims�llskap      31.28  
18 Jonas Alfredsson 1989 Kung�lvs Sims�llskap      31.39  
19 Jens Egemalm 1987 G�teborg Sim      31.58  
20 Oleg Filippov 1988 Sk�vde Sims�llskap      31.90  
21 Nicolas F�lth 1989 Kung�lvs Sims�llskap      32.00  
22 Patrik Persson 1989 G�teborg Sim      32.04  
23 Bj�rn Hansson 1989 Karlshamns Simklubb      32.22  
24 James Long 1986 South Tyne Side Swim Team      32.43  
25 Patrik Sundberg 1988 Kung�lvs Sims�llskap      32.46  
26 Gustav Nordgren 1988 Kanaans Sims�llskap      33.22  
27 Alan Brown 1977 South Tyne Side Swim Team      33.45  
28 Sebastian Lindqvist 1989 �kersberga Sims�llskap      35.18  
29 Shaun Bosomworth 1988 South Tyne Side Swim Team      36.76  
30 Franz Scheerlink 1989 Karlshamns Simklubb      38.74  
Per Krebbs 1973 G�teborg Sim      DNS  
Daniel B�ckerhall 1989 Skene Sim- och Idrottss�llskap      DNS  
           
 
Gren 28, 200m Br�stsim Damer A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Joline H�glund 1988 G�teborg Sim  34.35 1:13.18 1:53.11  2:33.53  
Rachel Mccabe 1987 South Tyne Side Swim Team  36.90 1:19.05 2:01.34  2:43.35  
Jeanette Gudmundsen 1988 Simklubben S 02  38.07 1:20.66 2:03.26  2:44.87  
Hanna Yttring 1988 G�teborg Sim  37.21 1:19.35 2:01.95  2:45.12  
Ina Kr. Pedersen 1989 Moss Sv�mmeklubb  38.65 1:22.20 2:05.61  2:49.31  
Sofie Kalldin 1988 Solna Sundbybergs SS 04  39.07 1:22.79 2:08.23  2:54.86  
Carolina Nordin 1987 Solna Sundbybergs SS 04  39.18 1:23.47 2:09.55  2:56.24  
Ad�le J�nis 1989 Simklubben Elfsborg  39.04 1:24.10 2:11.12  2:58.20  
Tina Johansson 1989 Simklubben 1970  39.12 1:25.26 2:13.28  3:01.63  
10 Lisa Ryth�n-Larsson 1989 Simklubben Elfsborg  43.38 1:31.40 2:19.95  3:08.91  
11 Stacey Wells 1983 South Tyne Side Swim Team  41.99 1:30.02 2:20.45  3:09.38  
12 Charlotte Malloy 1986 South Tyne Side Swim Team  41.05 1:29.60 2:21.07  3:09.91  
13 Vicki Allison 1988 South Tyne Side Swim Team  42.19 1:31.00 2:22.38  3:13.37  
14 Amy Brown 1989 South Tyne Side Swim Team  43.13 1:32.20 2:23.34  3:14.47  
15 Ida Johansson 1988 Alings�s SLS  44.59 1:35.26 2:26.47  3:15.85  
16 Therese Rydeling 1989 Simklubben 1970  45.31 1:35.82 2:28.01  3:20.29  
           
 
Gren 29, 200m Frisim Herrar D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Martin Ohlsson 1994 Simklubben Elfsborg  31.40 1:08.65 1:47.64  2:23.19  
Filip Holmquist 1994 Simklubben S 02  34.74 1:14.41 1:54.72  2:33.76  
Christopher Jedel 1995 Simklubben S 02  34.99 1:15.95 1:56.96  2:36.62  
Robert O�gorman 1995 Simklubben S 02  37.44 1:19.28 2:01.85  2:39.78  
Martin Janson 1994 Simklubben S 02  37.25 1:19.66 2:02.33  2:40.93  
Patrik L�fgren 1996 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  37.87 1:20.06 2:02.71  2:41.60  
Joachim Bratt 1995 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  38.39 1:20.85 2:03.04  2:43.23  
Azhy Samal 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  38.66 1:20.60 2:03.30  2:43.68  
Alfred Larsson 1994 Varberg-Falkenberg Sim  37.77 1:21.22 2:05.88  2:46.23  
10 Calvin Stell 1994 South Tyne Side Swim Team  37.45 1:21.16 2:04.85  2:46.35  
11 Matt Dixon 1994 South Tyne Side Swim Team  38.79 1:22.06 2:06.37  2:46.39  
12 Oscar Swartz-Frankenfelt 1994 G�teborg Sim  38.68 1:22.26 2:05.63  2:47.64  
13 Pontus Johanson 1994 Simklubben Elfsborg  41.12 1:26.88 2:11.78  2:53.37  
14 Joakim Bresche 1994 Varberg-Falkenberg Sim  38.66 1:23.52 2:10.68  2:53.74  
15 Sven Andersson 1994 G�teborg Sim  40.92 1:27.28 2:14.61  2:59.60  
16 Oscar Sands 1995 G�teborg Sim  41.84 1:29.15 2:16.37  3:02.10  
17 Gustav Olander 1994 G�teborg Sim  41.47 1:29.17 2:17.51  3:04.24  
18 Julian C�ster 1995 G�teborg Sim  40.74 1:29.03 2:19.53  3:04.92  
19 Andr� Ideg�rd 1994 G�teborg Sim  38.79 1:25.79 2:15.83  3:05.06  
20 Mikael Lagging 1995 G�teborg Sim  42.21 1:29.91 2:19.70  3:05.52  
21 Theo Petersson 1995 Karlshamns Simklubb  41.86 1:30.37 2:18.86  3:06.38  
22 Johannes Sk�ld 1996 Simklubben S 02  39.92 1:28.42 2:17.83  3:16.29  
23 Ludvig Nilsson 1994 Solna Sundbybergs SS 04  43.70 1:33.85 2:27.71  3:20.74  
Gustav Eriksson 1994 Trollh�ttans Sims�llskap      DNS  
           
 
Gren 30, 50m Fj�rilsim Damer D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Anna S�derbergh 1994 G�teborg Sim      32.35  
Linn�a Bielicz 1994 G�teborg Sim      33.69  
Mikaela Dahl 1994 Alings�s SLS      34.14  
Josefine Heintz 1994 Simklubben Elfsborg      34.30  
Maria Galic 1995 Karlshamns Simklubb      34.67  
Anna Ros�n 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      35.45  
Aida Rekdahl 1994 Trollh�ttans Sims�llskap      35.46  
Victoria Karlsson 1994 Varberg-Falkenberg Sim      35.87  
Johanna Rempling 1995 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      35.94  
10 Erika Carl�n 1994 Falk�pings Sims�llskap      36.23  
11 Linn�a Winl�f 1994 Falk�pings Sims�llskap      36.68  
12 Frida Thomasson 1994 Solna Sundbybergs SS 04      36.72  
13 Petronella Helgegren 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      37.88  
14 Julia Westholm 1994 Varberg-Falkenberg Sim      38.03  
15 Anna Sirenius-Lundberg 1994 Simklubben S 02      38.36  
16 Hanna Olsson 1996 Solna Sundbybergs SS 04      38.88  
17 Kajsa Andersson 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      38.97  
18 Angelica Rosengren 1995 Simklubben Elfsborg      39.15  
19 Maria C. Johnsen 1995 Moss Sv�mmeklubb      39.22  
20 Elin Palmqvist 1995 Varberg-Falkenberg Sim      39.58  
21 Anna Gustafsson 1994 G�teborg Sim      39.76  
22 Sofia Jalnefjord 1994 Simklubben Elfsborg      40.04  
23 Johanna Westholm 1995 Varberg-Falkenberg Sim      41.09  
24 Emma Frid�n 1994 Simklubben Elfsborg      41.34  
25 Lina H�rnb�ck 1996 Karlshamns Simklubb      41.44  
26 Faye Pinder 1996 South Tyne Side Swim Team      41.54  
27 Klara Simonsson 1995 Simklubben S 02      41.60  
28 Amanda Nielsen-Fernandez 1994 Kung�lvs Sims�llskap      42.23  
29 Frida Seign�r 1994 Simklubben S 02      42.24  
30 Selma Sasivarevic 1995 Varberg-Falkenberg Sim      42.38  
31 Ulrika Holm 1996 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      42.45  
32 Christina Ekstedt 1996 G�teborg Sim      42.53  
33 Jessica Bambrough 1995 South Tyne Side Swim Team      42.58  
34 Malin Sj�strand 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      42.89  
35 Lara Bretagnolle 1994 Solna Sundbybergs SS 04      43.10  
36 Charlotte Ericson 1996 G�teborg Sim      43.21  
37 Alexandra Horvath 1994 Simklubben S 02      43.25  
38 Frida Zielinski 1995 Karlshamns Simklubb      43.32  
39 Hanna B�rjesson 1996 G�teborg Sim      43.44  
40 Rachel Leathead 1994 South Tyne Side Swim Team      46.34  
41 Julia Rosell 1995 Simklubben G�tene      47.30  
42 Sarah Morris 1996 South Tyne Side Swim Team      47.98  
43 Maja Bergstrand 1996 G�teborg Sim      48.47  
Stina Ahlmark 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      DNS  
Erika Th�rn 1994 Karlshamns Simklubb      DNS  
Julia Thurfjell 1994 Solna Sundbybergs SS 04      DNS  
Isabelle Stenvold 1996 Trollh�ttans Sims�llskap      DNS  
Josefin Nielsen-Fernandez 1996 Kung�lvs Sims�llskap      DSQ  
           
 
Gren 31, 200m Frisim Herrar C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Adam Whitfield 1992 South Tyne Side Swim Team  29.95 1:02.00 1:35.67  2:07.21  
Melker Selin 1993 Simklubben Elfsborg  29.46 1:02.98 1:36.45  2:08.36  
Johan Ekstedt 1993 G�teborg Sim  30.62 1:03.50 1:36.15  2:08.37  
Andreas Englund 1992 Simklubben Elfsborg  30.19 1:03.47 1:36.52  2:09.63  
Martin Kastebo 1993 Sk�vde Sims�llskap  30.28 1:04.08 1:37.68  2:10.56  
Viktor N�sman 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  30.35 1:03.95 1:37.79  2:10.77  
Ossian Arvidsson 1992 Kung�lvs Sims�llskap  30.64 1:04.19 1:38.02  2:11.18  
Mathew Platten 1992 South Tyne Side Swim Team  30.05 1:03.69 1:38.50  2:11.61  
Liam Bosomworth 1992 South Tyne Side Swim Team  30.73 1:04.26 1:39.00  2:12.02  
10 Christoffer Carlsen 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  29.77 1:04.47 1:39.33  2:13.07  
11 Daniel �slund 1992 G�teborg Sim  30.84 1:04.81 1:40.07  2:13.86  
12 Martin Persson 1992 Trollh�ttans Sims�llskap  30.32 1:04.97 1:40.56  2:14.43  
13 Per Eliasson-Hagstr�m 1992 Alings�s SLS  30.58 1:04.86 1:39.60  2:14.60  
14 Pernick Dam 1992 G�teborg Sim  30.49 1:04.58 1:40.03  2:15.08  
15 Malcolm Granberg 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  31.18 1:05.79 1:41.93  2:17.99  
16 Jake Woods 1992 South Tyne Side Swim Team  32.46 1:07.54 1:44.27  2:18.29  
17 Kalle Nilsson 1992 �kersberga Sims�llskap  30.47 1:05.39 1:41.82  2:18.74  
18 Viktor Flarkell 1992 Karlshamns Simklubb  30.87 1:06.10 1:43.18  2:18.83  
19 Jacob Larsson 1992 Simklubben Elfsborg  31.08 1:06.10 1:42.43  2:18.86  
20 Fredrich Risebrandt 1992 Trollh�ttans Sims�llskap  31.85 1:07.16 1:44.20  2:19.44  
21 Johan Hildesson 1992 Kung�lvs Sims�llskap  31.51 1:07.15 1:43.70  2:19.67  
22 Jesper Bergstr�m 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  31.26 1:06.81 1:43.79  2:20.14  
23 Christopher Morris 1992 South Tyne Side Swim Team  31.53 1:08.47 1:47.41  2:25.07  
Dan Martin Gudbrandsen 1993 Moss Sv�mmeklubb      DNS  
           
 
Gren 32, 50m Fj�rilsim Damer C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Caroline Adolfsson 1993 Billingens Simklubb      31.30  
Ebba Hellstr�m 1992 Simklubben S 02      31.51  
Johanna Pettersson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      31.53  
Malin Andreasson 1992 Kung�lvs Sims�llskap      31.60  
Hanna Nilsson 1993 Varberg-Falkenberg Sim      32.27  
Emelie Zachrisson 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      32.38  
Amanda Svensson 1993 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      32.45  
Josefina Holm�n 1992 Trollh�ttans Sims�llskap      32.46  
Felicia Eckerman 1992 Simklubben G�tene      32.68  
10 Beatrice Brandt 1992 Lysekils Sims�llskap      32.70  
11 Caroline Heintz 1992 Simklubben Elfsborg      32.71  
12 Ulrika von Otter 1993 G�teborg Sim      32.91  
13 Rebecca Grant 1992 South Tyne Side Swim Team      33.00  
14 Caroline Nyl�n 1992 Trollh�ttans Sims�llskap      33.15  
15 Martina Th�rn 1993 Karlshamns Simklubb      33.25  
16 Alexandra Helgegren 1992 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      33.33  
17 Isabelle Henriksson 1993 Varberg-Falkenberg Sim      33.35  
18 Therese Josefsson 1993 Simklubben S 02      33.54  
19 Lovisa Winl�f 1992 Falk�pings Sims�llskap      33.61  
20 Martina Jonsson 1993 Solna Sundbybergs SS 04      33.81  
21 Sofia Karlkvist 1992 Solna Sundbybergs SS 04      33.82  
22 Angelica Sturesson 1992 Falk�pings Sims�llskap      33.95  
23 Angelica Stenvold 1993 Trollh�ttans Sims�llskap      33.97  
24 Nadia Zabihi 1992 Simklubben S 02      33.98  
25 Emma Waite 1992 G�teborg Sim      34.00  
26 Caroline Johansson 1992 Billingens Simklubb      34.12  
27 Julia Bengtsson 1992 Varberg-Falkenberg Sim      34.20  
28 Sofia Svensson 1993 Simklubben G�tene      34.23  
29 Oda Berg Dypsund 1993 Moss Sv�mmeklubb      34.26  
30 Alicia Lundqvist 1992 Simklubben S 02      34.47  
31 Malvina Reinhold 1992 G�teborg Sim      34.62  
31 Filippa Hammerin 1992 Simklubben S 02      34.62  
33 Johanna Eriksson 1992 Varberg-Falkenberg Sim      34.67  
34 My Linday 1993 S�dert�lje Sims�llskap      34.68  
35 Isabella Holmberg 1993 Trollh�ttans Sims�llskap      34.71  
36 Daniella Rosengren 1992 Simklubben Elfsborg      34.73  
37 Camilla Moe 1992 �s IL      34.75  
38 Daniela Cocuzza 1992 Solna Sundbybergs SS 04      34.83  
39 Hanna Kheller 1993 Karlshamns Simklubb      35.50  
40 Carina Fredriksson 1993 Solna Sundbybergs SS 04      35.59  
41 Cathrine Brevik 1992 Moss Sv�mmeklubb      35.85  
42 Sarah Willis 1992 South Tyne Side Swim Team      35.90  
43 Danielle Huskisson 1993 South Tyne Side Swim Team      35.97  
44 Victoria Mckeown 1992 South Tyne Side Swim Team      36.07  
45 Erika K�m�rainen 1992 Trollh�ttans Sims�llskap      36.11  
46 Louise Rubenson 1992 Simklubben 1970      36.23  
47 Isabelle Beckman 1993 Kanaans Sims�llskap      36.35  
Sofia Andersson 1992 Alings�s SLS      DSQ  
           
 
Gren 33, 200m Frisim Herrar B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Joakim Tevell 1990 Kung�lvs Sims�llskap  27.09 55.53 1:26.76  1:57.50  
Jesper Svensson 1990 Simklubben G�tene  28.73 59.51 1:29.88  1:59.33  
Filip Rawecki 1990 Alings�s SLS  28.14 58.33 1:29.04  1:59.60  
Victor Paulsson 1990 Simklubben Elfsborg  28.10 58.69 1:29.54  1:59.80  
Anders Harnebrandt 1990 G�teborg Sim  28.19 58.91 1:30.31  2:00.22  
Esa Virtanen 1990 Simklubben S 02  28.54 59.43 1:30.91  2:01.98  
Kevin Zetterman 1990 Simklubben G�tene  28.96 1:00.30 1:31.89  2:02.50  
Pontus Palmqvist 1991 Varberg-Falkenberg Sim  27.68 58.76 1:30.97  2:02.70  
Philip K�ll 1990 Simklubben G�tene  28.89 1:00.18 1:31.63  2:02.97  
10 Anton Kjellqvist 1991 Simklubben G�tene  28.33 59.12 1:31.57  2:03.36  
11 Axel Aversund 1991 Alings�s SLS  28.98 1:00.75 1:34.08  2:06.30  
12 Axel G�rdstr�m 1991 Kungsbacka Sims�llskap  29.33 1:01.87 1:34.61  2:06.45  
13 Jimmy Weidmann 1990 Simklubben S 02  29.53 1:01.57 1:34.58  2:06.91  
14 Philip Carlsson 1990 Alings�s SLS  28.35 1:01.11 1:35.21  2:08.58  
15 Nicklas Lindroth 1990 Kung�lvs Sims�llskap  29.67 1:02.84 1:37.54  2:10.02  
16 Sebastian Rosengren 1990 Simklubben Elfsborg  29.75 1:02.79 1:37.07  2:10.74  
17 Robert Ljungqvist 1990 Alings�s SLS  29.53 1:02.33 1:36.37  2:10.77  
18 Johan Dahlin 1990 Simklubben G�tene  29.58 1:02.62 1:36.91  2:10.95  
19 Christoffer Tolj 1991 Solna Sundbybergs SS 04  29.97 1:03.22 1:37.08  2:11.22  
20 Erik Ekdahl 1991 Alings�s SLS  30.37 1:04.05 1:37.95  2:11.32  
21 Emil Str�mberg 1990 Solna Sundbybergs SS 04  30.22 1:04.83 1:39.92  2:14.10  
22 Patrik Forsberg 1990 Simklubben G�tene  30.08 1:04.27 1:39.05  2:14.19  
23 Arvid Persson 1990 Kanaans Sims�llskap  31.05 1:06.56 1:42.80  2:16.06  
24 Christofer Madsen 1990 Kanaans Sims�llskap  31.93 1:08.75 1:45.48  2:21.92  
           
 
Gren 34, 50m Fj�rilsim Damer B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Isabelle H�glund 1990 G�teborg Sim      28.61  
Carin Olsson 1991 Karlshamns Simklubb      30.52  
Yasmine Zabihi 1991 Simklubben S 02      30.98  
Alona Filippova 1991 Sk�vde Sims�llskap      31.06  
Amy Bell 1991 South Tyne Side Swim Team      31.08  
Kristina Lundberg 1991 G�teborg Sim      31.09  
Petronella �senblad 1990 Trollh�ttans Sims�llskap      31.13  
Emma Stokland 1990 G�teborg Sim      31.18  
Elin Svensson 1991 Simklubben G�tene      31.53  
10 Sara Wiklund 1991 Trollh�ttans Sims�llskap      31.97  
11 Steffani Dixon 1991 South Tyne Side Swim Team      32.10  
12 Camilla Andersson 1990 Kung�lvs Sims�llskap      32.21  
13 Sabina R�nnebring 1990 Karlshamns Simklubb      32.33  
14 Beatrice Palmgren 1991 Kungsbacka Sims�llskap      32.53  
15 Veronica Nygren-Holland 1990 Solna Sundbybergs SS 04      32.64  
16 Josefine Andr�n 1990 Kungsbacka Sims�llskap      32.86  
17 Emma Pinder 1990 South Tyne Side Swim Team      32.99  
18 Angelica Norrena 1991 Solna Sundbybergs SS 04      33.00  
19 Kajsa Str�mgren 1990 Karlshamns Simklubb      33.25  
20 Linda Busse 1990 G�teborg Sim      33.30  
21 Anna Rundstedt 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      33.43  
22 Marte E. Brinchmann 1991 Moss Sv�mmeklubb      33.44  
23 Emelie Beckman 1991 Kanaans Sims�llskap      33.63  
24 Antonia Erhardsson 1991 Falk�pings Sims�llskap      33.70  
25 Vickie Dam 1990 Simklubben S 02      33.73  
26 Emily Lindmark 1991 Alings�s SLS      33.83  
27 Anine Dannemark 1990 �s IL      33.85  
28 Marielle Aur�n 1991 Alings�s SLS      34.03  
28 Sandra Offesson 1990 Simklubben Elfsborg      34.03  
30 Jenny Palm 1990 Varberg-Falkenberg Sim      34.10  
31 Thea Pedersen 1991 Moss Sv�mmeklubb      34.14  
32 Malin Norling 1990 Kung�lvs Sims�llskap      34.39  
33 Sofie Carlsson 1990 Alings�s SLS      34.44  
34 Cecilia Johnsson 1990 Simklubben S 02      34.47  
35 Alexandra Feuk 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      34.53  
36 Sara H�rnb�ck 1991 Karlshamns Simklubb      34.57  
37 Viktoria Nyberg 1991 Simklubben Elfsborg      34.70  
38 Anna Ekelund 1991 Kungsbacka Sims�llskap      34.87  
39 Linn�a Seign�r 1990 Simklubben S 02      34.91  
40 Julia Wiklund 1991 G�teborg Sim      34.92  
41 Amanda Wallace 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      34.98  
42 Erica Eriksson 1991 Kungsbacka Sims�llskap      36.92  
Sabina Andersson 1991 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      DNS  
Hanna Larsson 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      DNS  
           
 
Gren 35, 200m Frisim Herrar A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Paul Robinson 1987 South Tyne Side Swim Team  26.79 56.03 1:26.28  1:55.27  
Rickard Berglund 1987 G�teborg Sim  27.27 56.55 1:26.37  1:55.62  
Mattias Thorsell 1989 Sk�vde Sims�llskap  27.31 58.64 1:29.79  1:59.78  
Deniz Hekmati 1989 Simklubben S 02  29.07 1:00.05 1:30.37  2:00.02  
Mark �str�m-Karlsson 1987 Solna Sundbybergs SS 04  28.77 1:00.01 1:31.48  2:01.49  
Isak Ladeborn 1988 Varberg-Falkenberg Sim  27.30 58.04 1:29.18  2:01.66  
Toni Galic 1989 Karlshamns Simklubb  28.08 58.76 1:30.97  2:02.59  
Bj�rn Hansson 1989 Karlshamns Simklubb  27.67 58.51 1:31.11  2:03.70  
Johnny H�kkinen 1988 Alings�s SLS  29.47 1:01.15 1:33.18  2:05.67  
10 Erik Persson 1987 Kanaans Sims�llskap  28.30 1:00.33 1:33.13  2:06.54  
11 Karl �hs 1988 Sk�vde Sims�llskap  28.48 1:00.43 1:33.54  2:06.83  
12 Anthony Surtees 1989 South Tyne Side Swim Team  29.32 1:02.44 1:35.60  2:06.86  
13 Markus M�kimaa 1989 Kanaans Sims�llskap  28.44 1:00.47 1:35.21  2:08.20  
14 Patrik Persson 1989 G�teborg Sim  29.93 1:02.54 1:35.46  2:08.77  
15 James Long 1986 South Tyne Side Swim Team  29.22 1:01.66 1:35.00  2:09.21  
16 Christoffer Bengtsson 1989 Kung�lvs Sims�llskap  29.37 1:02.80 1:36.94  2:09.32  
17 Alan Brown 1977 South Tyne Side Swim Team  29.14 59.77 1:34.23  2:09.73  
18 Jonas Alfredsson 1989 Kung�lvs Sims�llskap  29.99 1:03.68 1:38.20  2:11.43  
19 Franz Scheerlink 1989 Karlshamns Simklubb  29.54 1:02.25 1:36.33  2:11.55  
20 Markus Mattsson 1987 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  29.65 1:03.04 1:36.73  2:11.89  
21 Gustav Nordgren 1988 Kanaans Sims�llskap  28.90 1:01.49 1:36.70  2:12.62  
22 Shaun Bosomworth 1988 South Tyne Side Swim Team  29.74 1:03.05 1:37.73  2:13.98  
23 Linus B�rjesson 1989 Kungsbacka Sims�llskap  30.42 1:03.98 1:39.46  2:14.89  
24 Nicolas F�lth 1989 Kung�lvs Sims�llskap  30.53 1:04.61 1:40.78  2:19.22  
           
 
Gren 36, 50m Fj�rilsim Damer A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Josefine Walker 1985 G�teborg Sim      28.60  
Hanna Yttring 1988 G�teborg Sim      28.99  
Joline H�glund 1988 G�teborg Sim      29.63  
Lisa Blomgren 1988 G�teborg Sim      30.13  
Maria Degerman 1987 Simklubben S 02      30.29  
Ina Kr. Pedersen 1989 Moss Sv�mmeklubb      30.52  
Jessica Kjellstr�m 1989 Simklubben Elfsborg      30.77  
Stina Mittermaier 1988 Solna Sundbybergs SS 04      31.26  
Jeanette Gudmundsen 1988 Simklubben S 02      31.26  
10 Kamilla Johansson 1989 Simklubben G�tene      31.67  
11 Amy Brown 1989 South Tyne Side Swim Team      32.03  
12 Rachel Mccabe 1987 South Tyne Side Swim Team      32.05  
13 Klara Hellstr�m 1988 Simklubben S 02      32.10  
14 Hanna Gr�nberg 1988 Solna Sundbybergs SS 04      32.53  
15 Charlotte Malloy 1986 South Tyne Side Swim Team      32.58  
16 Lisa Ryth�n-Larsson 1989 Simklubben Elfsborg      32.95  
17 Ad�le J�nis 1989 Simklubben Elfsborg      33.85  
18 Stephanie Mark 1983 South Tyne Side Swim Team      34.00  
19 Carolina Nordin 1987 Solna Sundbybergs SS 04      34.04  
20 Vicki Allison 1988 South Tyne Side Swim Team      35.16  
21 Stacey Wells 1983 South Tyne Side Swim Team      36.07  
22 Sofie Kalldin 1988 Solna Sundbybergs SS 04      36.10  
Sigrid Lind�n 1988 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      DNS  
Emma Andersson 1989 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      DNS  
           
 
Gren 37, 10x50m Frisim Mixed C-D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m    Tid Status 











 
G�teborg Sim Lag 1 G�teborg Sim      5:06.92  
 Pernick Dam 1992   27.99    27.99  
 Anna S�derbergh 1994   29.97    57.96  
 Oskar Rutqvist 1993   31.29    1:29.25  
 Linn�a Bielicz 1994   30.09    1:59.34  
 Johan Ekstedt 1993   27.22    2:26.56  
 Sara S�derman 1994   35.13    3:01.69  
 Daniel �slund 1992   28.08    3:29.77  
 Anna Gustafsson 1994   34.84    4:04.61  
 Gustav Olander 1994   34.15    4:38.76  
 Emma Waite 1992   28.16    5:06.92  
           
S02 Lag 1 Simklubben S 02      5:08.82  
 Therese Josefsson 1993   30.39    30.39  
 Robert O�gorman 1995   32.07    1:02.46  
 Ebba Hellstr�m 1992   28.77    1:31.23  
 Martin Janson 1994   30.98    2:02.21  
 Christopher Jedel 1995   32.19    2:34.40  
 Sandra Olsson 1992   29.42    3:03.82  
 Daniel Paredes 1992   28.56    3:32.38  
 Filip Holmquist 1994   32.92    4:05.30  
 Amanda Zetterstr�m 1994   34.78    4:40.08  
 Filippa Hammerin 1992   28.74    5:08.82  
           
Kss Lag 1 Kung�lvs Sims�llskap      5:14.42  
 Johanna Pettersson 1992   29.28    29.28  
 Simon Jodin 1994   36.47    1:05.75  
 Linnea Gustafsson 1995   37.11    1:42.86  
 Sebastian Pettersson 1994   32.21    2:15.07  
 Amanda Nielsen-Fernandez 1994   31.83    2:46.90  
 Daniel Jodin 1992   28.45    3:15.35  
 Josefin Nielsen-Fernandez 1996   35.99    3:51.34  
 Joakim L�fgren 1992   27.35    4:18.69  
 Malin Andreasson 1992   27.93    4:46.62  
 Johan Hildesson 1992   27.80    5:14.42  
           
South Tyneside Star 1 South Tyne Side Swim Team      5:15.57  
 Adam Whitfield 1992   27.81    27.81  
 Victoria Mckeown 1992   29.44    57.25  
 Faye Pinder 1996   34.18    1:31.43  
 Jake Woods 1992   29.23    2:00.66  
 Jessica Bambrough 1995   35.41    2:36.07  
 Mathew Platten 1992   28.29    3:04.36  
 Calvin Stell 1994   33.12    3:37.48  
 Rachel Leathead 1994   34.54    4:12.02  
 Sarah Morris 1996   35.84    4:47.86  
 Liam Bosomworth 1992   27.71    5:15.57  
           
Ss04 Mixed Solna Sundbybergs SS 04      5:15.73  
 Sture Mittermaier 1992   26.65    26.65  
 Emma Dahlros-Sk�ld 1992   32.17    58.82  
 Henrik Dahlin 1992   27.15    1:25.97  
 Hanna Olsson 1996   35.24    2:01.21  
 Julia Thurfjell 1994   32.98    2:34.19  
 Rasmus Salomonsson 1993   30.68    3:04.87  
 Mattias Suvinen 1994   37.87    3:42.74  
 Frida Thomasson 1994   32.72    4:15.46  
 Krista Gl�dstaf 1994   32.01    4:47.47  
 Joel Salomonsson 1993   28.26    5:15.73  
           
Varberg Mix Lag 1 Varberg-Falkenberg Sim      5:20.32  
 Julia Bengtsson 1992   29.16    29.16  
 Erik Ivarsson 1992   29.98    59.14  
 Hanna Nilsson 1993   30.72    1:29.86  
 Joakim Bresche 1994   37.65    2:07.51  
 Julia Westholm 1994   32.19    2:39.70  
 Alfred Larsson 1994   36.18    3:15.88  
 Victoria Karlsson 1994   31.87    3:47.75  
 Erik Kvarfordt 1994   33.56    4:21.31  
 Karin Kvarfordt 1992   29.42    4:50.73  
 Filip Ladeborn 1992   29.59    5:20.32  
           
S02 Lag 2 Simklubben S 02      5:46.77  
 Nadia Zabihi 1992   30.80    30.80  
 Vanessa Geragthy 1993   31.55    1:02.35  
 Johannes Sk�ld 1996   37.08    1:39.43  
 Louise Larsson 1992   31.94    2:11.37  
 Tilde Lundmark 1995   34.93    2:46.30  
 Rabia Khodr 1993   31.48    3:17.78  
 Oskar Pettersson 1994   42.20    3:59.98  
 Anna Sirenius-Lundberg 1994   33.99    4:33.97  
 Alexander Dimcevski 1995   42.77    5:16.74  
 Axel Dahlqvist 1992   30.03    5:46.77  
           
South Tyne Side Star 3 1900 South Tyne Side Swim Team      5:27.25 EXTRA 
 Rebecca Grant 1992   30.19    30.19  
 Kevin Jobling 1993   31.44    1:01.63  
 Danielle Huskisson 1993   30.09    1:31.72  
 Sarah Willis 1992   31.80    2:03.52  
 Rebecca Soden 1992   33.81    2:37.33  
 Evie Gray 1993   31.20    3:08.53  
 Matt Dixon 1994   33.94    3:42.47  
 Jill Mccarty 1993   32.07    4:14.54  
 Rebecca Honn�r 1995   36.79    4:51.33  
 Klara Simonsson 1995   35.92    5:27.25  
           
South Tyneside Star 2 South Tyne Side Swim Team      5:15.14 EXTRA 
 Christopher Morris 1992   29.37    29.37  
 Ellis Mckenna 1993   28.32    57.69  
 Lee Burrell 1993   31.56    1:29.25  
 Alexander Richardson 1993   29.58    1:58.83  
 Lee Anderson 1992   30.36    2:29.19  
 Sarah Prudham 1992   33.12    3:02.31  
 Stephanie Hague 1992   35.85    3:38.16  
 Samantha Surtees 1993   31.52    4:09.68  
 Emily Allison 1993   32.67    4:42.35  
 Elise Henderson 1993   32.79    5:15.14  
           
SK Elfsborg Lag 1 Herr 2005 Simklubben Elfsborg      4:47.35 EXTRA 
 Melker Selin 1993   26.53    26.53  
 Oliver Adriansson 1993   28.03    54.56  
 Josefine Heintz 1994   29.81    1:24.37  
 Adam Linderholm 1992   27.31    1:51.68  
 Mathilda Engfors-Nyqvist 1992   31.08    2:22.76  
 Louise Nyhl�n 1993   30.78    2:53.54  
 Martin Ohlsson 1994   28.48    3:22.02  
 Daniella Rosengren 1992   31.25    3:53.27  
 Caroline Heintz 1992   27.46    4:20.73  
 Andreas Englund 1992   26.62    4:47.35  
           
           
 
Gren 38, 200m Fj�rilsim Herrar A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Paul Robinson 1987 South Tyne Side Swim Team  28.78 1:01.56 1:35.79  2:08.45  
Rickard Berglund 1987 G�teborg Sim  28.36 1:00.79 1:34.65  2:09.37  
Mattias Thorsell 1989 Sk�vde Sims�llskap  31.43 1:07.02 1:43.61  2:19.71  
Markus Mattsson 1987 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  29.84 1:04.77 1:42.09  2:23.70  
Bj�rn Hansson 1989 Karlshamns Simklubb  31.43 1:07.90 1:46.31  2:25.74  
Karl �hs 1988 Sk�vde Sims�llskap  31.15 1:07.63 1:45.72  2:26.52  
Anthony Surtees 1989 South Tyne Side Swim Team  30.85 1:06.33 1:45.55  2:28.17  
Patrik Persson 1989 G�teborg Sim  32.71 1:10.03 1:48.71  2:28.24  
Oleg Filippov 1988 Sk�vde Sims�llskap  29.43 1:07.28 1:48.01  2:30.07  
10 James Long 1986 South Tyne Side Swim Team  32.56 1:10.35 1:50.87  2:31.75  
11 Patrik Sundberg 1988 Kung�lvs Sims�llskap  34.32 1:14.90 1:58.63  2:47.03  
12 Franz Scheerlink 1989 Karlshamns Simklubb  37.13 1:24.00 2:12.76  3:00.11  
Shaun Bosomworth 1988 South Tyne Side Swim Team      DSQ  
           
 
Gren 39, 50m Frisim Damer A, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Nathalie Andersson 1988 Sk�ret Sims�llskap      26.75  
Josefine Walker 1985 G�teborg Sim      27.07  
Ina Kr. Pedersen 1989 Moss Sv�mmeklubb      27.25  
Angelica Risebrandt 1987 Sk�ret Sims�llskap      27.66  
Joline H�glund 1988 G�teborg Sim      27.77  
Lisa Blomgren 1988 G�teborg Sim      28.04  
Stina Mittermaier 1988 Solna Sundbybergs SS 04      28.44  
Amy Brown 1989 South Tyne Side Swim Team      28.44  
Hanna Yttring 1988 G�teborg Sim      28.59  
10 Matilda Larsson 1988 Sk�ret Sims�llskap      28.63  
11 Jeanette Gudmundsen 1988 Simklubben S 02      29.34  
12 Jessica Henriksson 1989 �kersberga Sims�llskap      29.37  
13 Klara Hellstr�m 1988 Simklubben S 02      29.38  
14 Rachel Mccabe 1987 South Tyne Side Swim Team      29.40  
15 Maria Degerman 1987 Simklubben S 02      29.54  
16 Kamilla Johansson 1989 Simklubben G�tene      29.61  
17 Emelie Eriksson 1988 Simklubben S 02      29.85  
18 Ad�le J�nis 1989 Simklubben Elfsborg      29.92  
19 Carolina Nordin 1987 Solna Sundbybergs SS 04      29.97  
20 Lisa Ryth�n-Larsson 1989 Simklubben Elfsborg      30.06  
21 Hanna Gr�nberg 1988 Solna Sundbybergs SS 04      30.14  
22 Gunilla Liedman 1988 Kung�lvs Sims�llskap      30.45  
23 Charlotte Malloy 1986 South Tyne Side Swim Team      30.54  
24 Emma Andersson 1989 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      30.61  
25 Stephanie Mark 1983 South Tyne Side Swim Team      30.63  
26 Helene Prejner 1987 Kanaans Sims�llskap      31.00  
27 Stacey Wells 1983 South Tyne Side Swim Team      31.07  
28 Lindsay Simpson 1988 South Tyne Side Swim Team      31.20  
29 Johanna Wiksell-B�genholm 1988 Solna Sundbybergs SS 04      31.37  
30 Erika Sk��l 1985 Kung�lvs Sims�llskap      31.64  
31 Sarah Elbert 1989 Varberg-Falkenberg Sim      31.67  
32 Kim Dixon 1988 South Tyne Side Swim Team      31.85  
33 Vicki Allison 1988 South Tyne Side Swim Team      31.94  
34 Tina Johansson 1989 Simklubben 1970      32.15  
35 Sofie Kalldin 1988 Solna Sundbybergs SS 04      32.87  
36 Ida Johansson 1988 Alings�s SLS      33.00  
37 Pernilla Fors 1983 Varberg-Falkenberg Sim      33.59  
38 Linda Sk��l 1987 Kung�lvs Sims�llskap      34.23  
39 Therese Rydeling 1989 Simklubben 1970      35.40  
40 Anna Larsson 1989 Simklubben 1970      36.09  
41 Roza Khoban 1989 �kersberga Sims�llskap      36.54  
42 Ann-Chatrine Granath 1988 Solna Sundbybergs SS 04      46.44  
Johanna Svensson 1987 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      DNS  
Jessika Krarup 1989 F�reningen Ale Simmarna      DNS  
Sigrid Lind�n 1988 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      DNS  
Amanda Bernst�hle 1989 �kersberga Sims�llskap      DNS  
           
 
Gren 40, 200m Fj�rilsim Herrar B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Pontus Palmqvist 1991 Varberg-Falkenberg Sim  28.90 1:03.07 1:38.78  2:15.72  
Anton Kjellqvist 1991 Simklubben G�tene  30.15 1:05.30 1:42.99  2:21.24  
Jesper Svensson 1990 Simklubben G�tene  31.00 1:07.50 1:43.75  2:23.05  
Anders Harnebrandt 1990 G�teborg Sim  31.38 1:07.46 1:46.32  2:23.66  
Axel Aversund 1991 Alings�s SLS  31.76 1:08.30 1:46.38  2:25.13  
Behrang Abbasi 1990 Solna Sundbybergs SS 04  32.61 1:10.29 1:48.57  2:30.14  
Erling Hoffmann 1990 �s IL  33.33 1:12.78 1:53.61  2:33.06  
Joakim Tevell 1990 Kung�lvs Sims�llskap  30.63 1:06.44 1:50.22  2:37.26  
Nathan Atkinson 1991 South Tyne Side Swim Team  32.30 1:11.67 1:54.44  2:38.42  
10 Philip K�ll 1990 Simklubben G�tene  34.34 1:15.37 1:57.66  2:40.04  
11 Johan Dahlin 1990 Simklubben G�tene  33.49 1:13.10 1:56.78  2:41.75  
12 Dan Karlsson 1991 Karlshamns Simklubb  35.30 1:18.16 2:02.51  2:47.18  
13 Patrik Forsberg 1990 Simklubben G�tene  35.49 1:18.56 2:04.21  2:51.20  
14 Andrew Corner 1991 South Tyne Side Swim Team  38.15 1:25.76 2:17.43  3:09.16  
           
 
Gren 41, 50m Frisim Damer B, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Isabelle H�glund 1990 G�teborg Sim      26.91  
Carin Olsson 1991 Karlshamns Simklubb      27.51  
Amy Bell 1991 South Tyne Side Swim Team      27.51  
Sara Wiklund 1991 Trollh�ttans Sims�llskap      27.85  
Petronella �senblad 1990 Trollh�ttans Sims�llskap      27.97  
Frida Larsson 1990 Simklubben Elfsborg      28.20  
Camilla Andersson 1990 Kung�lvs Sims�llskap      28.23  
Veronica Br�nnfeldt 1990 Sk�ret Sims�llskap      28.23  
Olivia Danninger 1990 Simklubben Elfsborg      28.36  
10 Alona Filippova 1991 Sk�vde Sims�llskap      28.42  
11 Angelica Norrena 1991 Solna Sundbybergs SS 04      28.70  
12 Yasmine Zabihi 1991 Simklubben S 02      28.99  
13 Emelie Beckman 1991 Kanaans Sims�llskap      29.00  
14 Steffani Dixon 1991 South Tyne Side Swim Team      29.14  
15 Millie Johansson 1991 Solna Sundbybergs SS 04      29.22  
16 Jenny Palm 1990 Varberg-Falkenberg Sim      29.34  
17 Sandra Olofsson 1990 Sk�ret Sims�llskap      29.39  
18 Beatrice Palmgren 1991 Kungsbacka Sims�llskap      29.46  
18 Stine Kjellvik Jansen 1990 Moss Sv�mmeklubb      29.46  
20 Elin Svensson 1991 Simklubben G�tene      29.60  
21 Ellen Svanberg 1991 Simklubben S 02      29.65  
22 Marte E. Brinchmann 1991 Moss Sv�mmeklubb      29.83  
23 Emma Stokland 1990 G�teborg Sim      29.93  
24 Veronica Nygren-Holland 1990 Solna Sundbybergs SS 04      29.94  
25 Annie Eriksson 1991 Trollh�ttans Sims�llskap      29.97  
26 Anna Ekelund 1991 Kungsbacka Sims�llskap      30.08  
27 Kajsa Str�mgren 1990 Karlshamns Simklubb      30.11  
28 Sabina R�nnebring 1990 Karlshamns Simklubb      30.14  
29 Linda Eliason 1990 G�teborg Sim      30.27  
30 Josefine Andr�n 1990 Kungsbacka Sims�llskap      30.31  
31 Silje Kierulf 1990 �s IL      30.33  
32 Amanda Fors-Hurd�n 1991 Simklubben 1970      30.38  
33 Emily Lindmark 1991 Alings�s SLS      30.40  
33 Sandra Sj�strand 1991 Hvetlanda Sims�llskap      30.40  
35 Elin Johansson 1990 Sk�ret Sims�llskap      30.41  
36 Fanny Ladeborn 1990 Varberg-Falkenberg Sim      30.43  
36 Malin Norling 1990 Kung�lvs Sims�llskap      30.43  
38 Nathalie Abrahamsson 1990 Sk�ret Sims�llskap      30.45  
39 Sara H�rnb�ck 1991 Karlshamns Simklubb      30.56  
40 Emma Pinder 1990 South Tyne Side Swim Team      30.58  
41 Jasna Bahonjic 1991 Simklubben Elfsborg      30.79  
42 Marielle Aur�n 1991 Alings�s SLS      30.84  
43 Linn�a Seign�r 1990 Simklubben S 02      30.88  
44 Linda Busse 1990 G�teborg Sim      30.95  
45 Antonia Erhardsson 1991 Falk�pings Sims�llskap      31.02  
46 Sandra Offesson 1990 Simklubben Elfsborg      31.19  
47 Vickie Dam 1990 Simklubben S 02      31.33  
48 Hanna Larsson 1990 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      31.52  
49 Viktoria Nyberg 1991 Simklubben Elfsborg      31.56  
50 Erica Eriksson 1991 Kungsbacka Sims�llskap      31.57  
51 Anine Dannemark 1990 �s IL      31.62  
52 Amanda Severinsson 1991 Sk�ret Sims�llskap      31.66  
53 Cecilia Johnsson 1990 Simklubben S 02      32.94  
Edith Thormalm 1990 Hvetlanda Sims�llskap      DNS  
           
 
Gren 42, 200m Fj�rilsim Herrar D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Edvin Qvirist 1995 M�lndals Allm�nna Sims�llskap  38.97 1:26.05 2:14.48  3:02.11  
Oscar Swartz-Frankenfelt 1994 G�teborg Sim  40.36 1:30.40 2:20.89  3:12.37  
Sebastian Pettersson 1994 Kung�lvs Sims�llskap  47.46 1:45.30 2:44.57  3:42.46  
Joakim Bresche 1994 Varberg-Falkenberg Sim  52.89 1:57.68 3:04.55  4:09.32  
Matt Dixon 1994 South Tyne Side Swim Team      DSQ  
Calvin Stell 1994 South Tyne Side Swim Team      DSQ  
           
 
Gren 43, 50m Frisim Damer D, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening      Tid Status 











 
Anna Ros�n 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      29.77  
Mikaela Dahl 1994 Alings�s SLS      29.80  
Josefine Heintz 1994 Simklubben Elfsborg      30.12  
Linn�a Bielicz 1994 G�teborg Sim      30.18  
Anna S�derbergh 1994 G�teborg Sim      30.95  
Amanda Nielsen-Fernandez 1994 Kung�lvs Sims�llskap      31.53  
Linn�a Winl�f 1994 Falk�pings Sims�llskap      31.58  
Erika Carl�n 1994 Falk�pings Sims�llskap      31.66  
Johanna Rempling 1995 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      31.69  
10 Aida Rekdahl 1994 Trollh�ttans Sims�llskap      32.07  
11 Maria Galic 1995 Karlshamns Simklubb      32.17  
12 Sofia Ziethen 1994 Alings�s SLS      32.19  
13 Julia Westholm 1994 Varberg-Falkenberg Sim      32.39  
14 Victoria Karlsson 1994 Varberg-Falkenberg Sim      32.48  
15 Frida Thomasson 1994 Solna Sundbybergs SS 04      33.14  
16 Kajsa Andersson 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      33.35  
17 Petronella Helgegren 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      33.41  
18 Sofia Jalnefjord 1994 Simklubben Elfsborg      33.54  
19 Krista Gl�dstaf 1994 Solna Sundbybergs SS 04      33.74  
20 Elin Palmqvist 1995 Varberg-Falkenberg Sim      34.30  
21 Julia Thurfjell 1994 Solna Sundbybergs SS 04      34.45  
22 Christina Ekstedt 1996 G�teborg Sim      34.66  
23 Faye Pinder 1996 South Tyne Side Swim Team      34.73  
24 Anna Sirenius-Lundberg 1994 Simklubben S 02      34.95  
25 Rachel Leathead 1994 South Tyne Side Swim Team      34.97  
26 Amanda Zetterstr�m 1994 Simklubben S 02      35.01  
27 Jessica Bambrough 1995 South Tyne Side Swim Team      35.02  
28 Anna Gustafsson 1994 G�teborg Sim      35.31  
29 Selma Sasivarevic 1995 Varberg-Falkenberg Sim      35.33  
30 Jennifer Karlsson 1994 Varberg-Falkenberg Sim      35.49  
31 Tilde Lundmark 1995 Simklubben S 02      35.52  
32 Josefin Nielsen-Fernandez 1996 Kung�lvs Sims�llskap      35.67  
33 Frida Zielinski 1995 Karlshamns Simklubb      35.74  
34 Sara S�derman 1994 G�teborg Sim      35.80  
35 Frida Seign�r 1994 Simklubben S 02      35.90  
36 Julia Rosell 1995 Simklubben G�tene      35.91  
37 Hanna B�rjesson 1996 G�teborg Sim      36.09  
37 Eirin Wolds�ter 1996 Moss Sv�mmeklubb      36.09  
39 Sarah Morris 1996 South Tyne Side Swim Team      36.13  
40 Lina H�rnb�ck 1996 Karlshamns Simklubb      36.19  
41 Hanna Olsson 1996 Solna Sundbybergs SS 04      36.35  
42 Lina Nestvall 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      36.39  
43 Camilla Svensson 1995 Solna Sundbybergs SS 04      36.45  
44 Lara Bretagnolle 1994 Solna Sundbybergs SS 04      36.60  
45 Klara Simonsson 1995 Simklubben S 02      36.64  
46 Susanna Rosdahl 1994 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      36.67  
47 Johanna Westholm 1995 Varberg-Falkenberg Sim      36.81  
48 Ulrika Holm 1996 M�lndals Allm�nna Sims�llskap      36.91  
49 Charlotte Ericson 1996 G�teborg Sim      37.56  
50 Erika Th�rn 1994 Karlshamns Simklubb      37.65  
51 Rebecca Honn�r 1995 Simklubben S 02      37.84  
52 Linnea Gustafsson 1995 Kung�lvs Sims�llskap      37.87  
53 Lovisa �kesson 1994 Karlshamns Simklubb      39.51  
Elin Kvarnemar 1995 Varberg-Falkenberg Sim      DNS  
Maria C. Johnsen 1995 Moss Sv�mmeklubb      DSQ  
           
 
Gren 44, 200m Fj�rilsim Herrar C, Finaler 
 
Plac. Namn F�dd F�rening  50m 100m 150m  Tid Status 











 
Sture Mittermaier 1992 Solna Sundbybergs SS 04  29.21 1:04.38 1:40.68  2:20.01  
Liam Bosomworth 1992 South Tyne Side Swim Team  33.30 1:10.59 1:48.70  2:26.67  
Viktor Flarkell 1992 Karlshamns Simklubb  31.52 1:09.84 1:49.19  2:26.96