Resultat Wadköpingsdoppet 2012

Örebro, 23 september 2012 19:10
Gren 1, 100m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Robin Andréasson19881272924.9251.15
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Christoffer Carlsen19921170424.6751.75
Mölndals Allmänna Simsällskap
3Jonathan Kling19931068225.0352.30
Örebro Simallians
4Stefan Stojmenovic1993968125.5952.32
Norrköpings Kappsimningsklubb
5Adam Ackerstierna1995864925.8753.17
Simklubben Ena
6Viktor Doder1994763425.7153.58
Sala Simsällskap
7Carl Leander1990663325.7553.61
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Mikael Wåhlin1989562526.4153.84
Norrköpings Kappsimningsklubb
9Filip Holmqvist1994462325.6253.90
Simklubben S 02
10Oskar Holm1993362026.3253.99
Karlstads Simsällskap
11Andreas Fürst1990260926.2354.31
Väsby Simsällskap
12Joakim Löfgren1992160626.3154.41
Simklubben Laxen
13Joachim Bratt199559226.5954.84
Mölndals Allmänna Simsällskap
14Edvin Qvirist199558926.2154.91
Mölndals Allmänna Simsällskap
15John Olsson199558826.3454.96
Simklubben Laxen
16Anton Arvidsson199458425.2755.08
Kungälvs Simsällskap
17Alexander Berggren199457926.9655.24
Simklubben Elfsborg
18Mikael Blum199557226.6755.47
Simklubben Laxen
19Oskar Olsson199556027.0655.84
Karlstads Simsällskap
20Axel Rebner199456026.5855.86
Karlstads Simsällskap
21Johannes Ålander199555526.8856.03
Simklubben Ena
22Henrik Podéus199554527.1756.36
Norrköpings Kappsimningsklubb
23Anton Welliver199552627.2557.05
Mölndals Allmänna Simsällskap
24Julian Cöster199551826.9657.34
Mölndals Allmänna Simsällskap
25Oskar Holmgren199449627.3758.17
Örebro Simallians
26Mathias Petrusson199348827.9658.48
Kungälvs Simsällskap
27Nils Montalva199346528.6059.43
Simklubben S 02
Gren 1, 100m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Isak Eliasson19961264825.4953.2015-16 Åldersgrupp Rekord
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Alexander Vestin19961158026.6555.22
Karlstads Simsällskap
3Gustaf Dahlman19971056626.9355.65
Västerås Simsällskap
4Elias Gausel1996956326.8455.76
Simklubben S 02
5Sigve Ekeli Nystuen1996853427.3756.76
Asker Svømmeklubb
6Johannes Sköld1996752827.1456.98
Simklubben S 02
7André Idoffsson1997652327.1257.16
Simklubben Laxen
8Carl Rogne1996549828.7858.09
Säffle Simsällskap
9Daniel Lönnberg1996449728.3858.13
Stockholmspolisens Sim IF
10Gunnar Granlund1996348028.2658.81
Västerås Simsällskap
11Simon Bergquist1996247327.9859.11
Örebro Simallians
12Rasmus Rantanen1997147028.6759.20
Falu Simsällskap
13Nils Lervik199747028.4459.23
Asker Svømmeklubb
14Petter Cyrén199646928.9059.26
Harnäs Skutskär Simsällskap
15Fredrik Byström199646528.2559.44
Västerås Simsällskap
16William Reinholdsson199746129.0159.59
Simklubben Elfsborg
17Alexander Triantafillou199744628.651:00.27
Göteborg Sim
18Erik Nyström199643828.991:00.61
Örebro Simallians
19Ognjen Blagojevic199742729.261:01.14
Karlskoga Simförening
20Henrik Hellerud199740428.891:02.30
Asker Svømmeklubb
Gren 2, 100m Frisim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Rebecka Gustafsson19981266628.4659.78
Simklubben Ena
2Klara Thormalm19981165728.911:00.04
Hvetlanda Simsällskap
3Alfhild Kristensson19991060429.871:01.74
Göteborg Sim
4Lina Berggren1998958730.281:02.34
Västerås Simsällskap
5Lisa Eriksson1998858530.801:02.42
SK Strängnäs Frisimmare
6Aleksandra Røys Stranden1999756029.821:03.33
Asker Svømmeklubb
7Marta Qvirist1998655730.521:03.44
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Anna Eriksson1999555330.411:03.58
SK Strängnäs Frisimmare
9Ida Pettersson1999453730.471:04.24
Stockholmspolisens Sim IF
10Thilde Palmqvist1998352231.461:04.81
Hvetlanda Simsällskap
11Elin Svärd1998251231.611:05.26
Falu Simsällskap
12Marthe Østlyngen Dalan19980.550831.401:05.40
Asker Svømmeklubb
12Mathilda Janzon19980.550832.231:05.40
Göteborg Sim
14Julia Nordlund199850231.561:05.66
Falu Simsällskap
14Linn Gustafsson199850231.071:05.66
Örebro Simallians
16Linnéa Fahlberg199849831.691:05.87
Simklubben Elfsborg
17Jessica Berg199849432.131:06.05
Stockholmspolisens Sim IF
18Emilie Olsen Bakke199849232.291:06.13
Asker Svømmeklubb
19Mikaela Jarlemark199848731.261:06.36
Karlskoga Simförening
20Ive Johansson199848331.171:06.52
Filipstads Simklubb
21Elin Thörner199846832.421:07.23
Säffle Simsällskap
22Linda Sköld199844332.181:08.50
Karlstads Simsällskap
23Sandra Lundqvist199842233.551:09.62
Falu Simsällskap
24Isabelle Sörlie199940433.951:10.61
Falu Simsällskap
Gren 2, 100m Frisim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Tilda Öman20001250731.521:05.45
Simklubben Elfsborg
2Amanda Johansson20001144032.831:08.65
Göteborg Sim
3Emma Bergkvist20001042032.721:09.72
SK Strängnäs Frisimmare
4Alice Palmkvist2000940733.361:10.41
Simklubben Elfsborg
5Victoria Åberg2001839934.471:10.90
Västerås Simsällskap
6Daniella Fallenhag2000738734.531:11.62
Göteborg Sim
7Andrea Reinhold2001638134.081:12.02
Göteborg Sim
8Hannah Brunzell2001537435.301:12.44
Västerås Simsällskap
9Tea Tagesson2000434735.011:14.29
Örebro Simallians
10Clara Momats2000334034.481:14.80
Örebro Simallians
11Emelie Hellgren2001233735.251:15.00
Fagersta Simklubb
12Linea Holström2000133536.401:15.15
Simklubben Elfsborg
13Ida Nederman200033536.461:15.16
Örebro Simallians
14Lina Nederman200032535.831:15.91
Örebro Simallians
15Sofie Wirfalk200032235.691:16.18
Simklubben Elfsborg
16Vanja Alm200030837.411:17.27
Göteborg Sim
17Moa Bergstedt200030736.701:17.38
Simklubben Laxen
18Emelie Ångström200130136.751:17.91
Västerås Simsällskap
19Amanda Hagsten200029136.811:18.73
Simklubben Nautilus
20Emelie Johansson200028837.031:19.08
Säffle Simsällskap
21Minna Johansson200028337.811:19.53
Örebro Simallians
22Karolin Holmberg200126937.261:20.84
Västerås Simsällskap
23Elin Lindgren200022839.591:25.43
Västerås Simsällskap
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Nadja Salomonsson19921279528.6959.951:31.962:02.5317-99 Åldersgrupp Rekord
Väsby Simsällskap
2Josefin Lindkvist19931179228.7659.951:31.812:02.64
Väsby Simsällskap
3Frida Berggren19941078728.761:00.051:31.852:02.93
Västerås Simsällskap
4Céline Bertrand1995977728.2659.391:31.492:03.45
Skövde Simsällskap
5Isabelle Höstman1990871029.131:00.841:33.862:07.20
Mölndals Allmänna Simsällskap
6Anna Jonsson1994766729.621:02.111:35.962:09.87
Örebro Simallians
7Emma Westman1993665631.471:04.691:37.562:10.64
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Linnéa Bielicz1994565030.111:02.701:36.212:11.01
Göteborg Sim
9Malin Westman1995464930.561:03.671:37.542:11.06
Mölndals Allmänna Simsällskap
10Michelle Franzén1993364330.611:03.771:37.572:11.46
Norrköpings Kappsimningsklubb
11Felicia Hedman1995264330.291:03.881:37.912:11.47
Väsby Simsällskap
12Isabel Svensson1989164331.281:04.901:38.572:11.48
Mölndals Allmänna Simsällskap
13Tilde Lundmark199563330.671:03.881:37.942:12.15
Simklubben S 02
14Jennie Andersson199362530.961:04.281:38.432:12.71
Väsby Simsällskap
15Ebba Hellström199260530.791:04.041:38.672:14.15
Simklubben S 02
16Caroline Adolfsson199359031.961:06.661:41.302:15.30
Skövde Simsällskap
17Amanda Zetterström199457231.611:06.171:41.702:16.74
Simklubben S 02
18Linn Johansson199456931.701:06.191:41.262:16.96
Örebro Simallians
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Erica Dahlgren19971268429.621:01.721:35.182:08.79
Simklubben S 02
2Louise Hjalmarsson19971168130.181:02.751:35.982:09.00
Skövde Simsällskap
3Rebecca Diaz-Nilsson19961065129.661:02.791:36.472:10.93
Norrköpings Kappsimningsklubb
4Elin Podéus1997963530.191:03.921:38.252:12.02
Norrköpings Kappsimningsklubb
5Clara Wiman1996862530.771:04.741:39.132:12.71
Västerås Simsällskap
6Johanna Åberg1997759931.451:05.021:39.762:14.62
Mölndals Allmänna Simsällskap
7Julia Bellvik1996659131.601:06.091:41.122:15.22
Simklubben S 02
8Viktoria Reinhold1996559131.311:05.941:40.902:15.25
Göteborg Sim
9Inez Kristensson1997455132.001:07.361:43.012:18.44
Göteborg Sim
10Ida Fahlborg1996354631.421:06.031:42.102:18.88
Västerås Simsällskap
11Ida Johansson1996254431.751:06.641:42.702:19.03
Örebro Simallians
12Klara Johansson1997153732.941:09.451:46.232:19.62
Borlänge Simsällskap
13Amanda Janzon199751432.971:08.731:45.432:21.72
Göteborg Sim
14Elin Håkansson199751133.141:09.661:46.772:21.98
Karlskoga Simförening
15Josefine Gidlöf199749133.411:09.931:47.362:23.89
Stockholmspolisens Sim IF
16Petra Johansson199749034.481:11.561:48.382:23.91
Säffle Simsällskap
17Josefine Borbos199741735.621:13.911:53.242:31.96
Falu Simsällskap
18Therese Karlsson199740433.361:11.681:52.672:33.57
Fagersta Simklubb
-Tiril Frøholm1996DNS
Asker Svømmeklubb
Gren 4, 200m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Dennis Dukic20001241531.541:06.731:42.012:16.920-12 Åldersgrupp Rekord
Simklubben Laxen
2Melker Olsson20001136233.061:10.811:48.332:23.28
Simklubben Elfsborg
3Sebastian Petersson20001035633.011:10.661:49.042:24.18
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Johan Rydahl2001934532.201:10.541:48.692:25.64
Karlstads Simsällskap
5Viktor Forafonov2002827634.321:14.691:56.452:36.87
Asker Svømmeklubb
6Elias Landström2000726934.191:13.711:56.252:38.33
Örebro Simallians
7William Ejlegård2000625536.021:17.821:59.992:41.18
Västerås Simsällskap
8Isak Brundin2000524236.101:18.592:04.152:43.90
Sala Simsällskap
9Tim Baastad2000423837.101:21.372:04.922:44.83
Örebro Simallians
10Jacob Pedersen2000323837.491:20.802:05.132:44.84
Simklubben Ena
11Elias Nordgren2001223838.931:21.352:04.472:44.88
Sala Simsällskap
12Johan Brewitz2001120337.691:22.212:08.952:53.82
Västerås Simsällskap
13Olle Hansen200120038.921:25.022:11.782:54.60
Simklubben Ena
14Oscar Eriksson200018839.131:25.382:12.502:58.22
Västerås Simsällskap
15Eric Valjus200017939.051:27.032:15.573:01.21
Örebro Simallians
Gren 4, 200m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Anton Schough19981248830.171:04.651:39.182:09.73
Örebro Simallians
2Lukas Steiner19981148530.191:03.631:37.332:10.05
Västerås Simsällskap
3Tor Leander19991048530.621:03.861:37.222:10.06
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Niclas Eriksson1998947429.391:03.271:37.642:11.04
Stockholmspolisens Sim IF
5Aron Qvirist1998845930.121:03.581:38.142:12.45
Mölndals Allmänna Simsällskap
6Filip Björkholm1998745729.871:03.351:38.232:12.65
Västerås Simsällskap
7Jonas Karlsson-Thell1998644629.641:03.821:39.012:13.67
Karlskoga Simförening
8Jesper Böhn1998542730.781:05.461:40.972:15.71
Simklubben S 02
9Karl Zimmerman1998442330.471:05.161:40.812:16.05
Mölndals Allmänna Simsällskap
10Christian Norberg1998342031.841:06.451:42.252:16.46
Stockholmspolisens Sim IF
11Isak Meding1998241230.881:05.621:41.752:17.30
Örebro Simallians
12Gustav Ejdersund1998140230.751:05.961:42.772:18.39
Västerås Simsällskap
13Fabian Persson199839632.491:08.911:44.192:19.12
Simklubben Laxen
14Emil Haakonsen199937732.621:09.941:46.912:21.45
Karlskoga Simförening
15Alessandro Bonetti199937631.021:07.011:45.462:21.53
Västerås Simsällskap
16Jonathan Ekelund199937232.911:09.041:45.682:22.04
Mölndals Allmänna Simsällskap
17Martin Falk199937031.221:07.331:45.162:22.26
Stockholmspolisens Sim IF
18Anton Johansson199934133.041:10.711:48.952:26.16
Västerås Simsällskap
19Nikola Macki´c199933433.181:11.531:50.492:27.27
Simklubben Laxen
20Anton Lornell199832533.651:10.491:49.162:28.52
Simklubben Elfsborg
Gren 5, 50m Bröstsim A+BHerrar, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Andreas Fürst19901273129.3217-99 Åldersgrupp Rekord
Väsby Simsällskap
2Robert Palosaari19921170229.71
Väsby Simsällskap
3Isak Ladeborn19881070129.73
Simklubben Laxen
4Stefan Stojmenovic1993970029.7517-99 Åldersgrupp Rekord
Norrköpings Kappsimningsklubb
5Anton Jansson1992866630.24
Norrköpings Kappsimningsklubb
6Philip Carlsson1990766330.28
Simklubben Elfsborg
7Simon Vestin1992665930.35
Karlstads Simsällskap
8Joakim Löfgren1992565830.36
Simklubben Laxen
9Joel Falk Hansson1994464930.50
Stockholmspolisens Sim IF
10Robin Andréasson1988363730.69
Mölndals Allmänna Simsällskap
11Adam Ackerstierna1995263530.73
Simklubben Ena
12Anton Arvidsson1994162030.97
Kungälvs Simsällskap
13Andreas Manum Hagby199561531.05
Asker Svømmeklubb
14Fredrik Olsson199458931.51
Simklubben Elfsborg
15Ludvig Hazard199557931.68
Mölndals Allmänna Simsällskap
16Drago Blagojevic199557831.70
Karlskoga Simförening
16Julian Cöster199557831.70
Mölndals Allmänna Simsällskap
18Carl Leander199055832.07
Mölndals Allmänna Simsällskap
19Joakim Jonasson198755732.09
Norrköpings Kappsimningsklubb
20Johannes Ålander199553132.62
Simklubben Ena
21Sebastian Karlsson199252332.78
Norrköpings Kappsimningsklubb
22Johan Ekstedt199351332.99
Göteborg Sim
23Simon Sköld199047533.84
Grums Simsällskap
24Janne Ledin199447433.88
Simklubben Laxen
25Gustav Olander199447133.95
Göteborg Sim
26Max Ackerman199545634.31
Simklubben Laxen
27Oskar Holmgren199444134.69
Örebro Simallians
28Pelle Högfors198742535.14
Gimo Simsällskap
Gren 5, 50m Bröstsim A+BHerrar, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Alfred Bjärudd19961258331.62
Simklubben Laxen
2André Lauri19961154232.40
Karlskoga Simförening
3Erland Ekholm19961052032.84
Stockholmspolisens Sim IF
4Oskar Ehrnberg1997951932.86
Göteborg Sim
5Petter Cyrén1996849033.51
Harnäs Skutskär Simsällskap
6Daniel Andersson1997748333.66
Kungälvs Simsällskap
7Alexander Gabri1997647433.87
Stockholmspolisens Sim IF
8Casper Eriksson1996547333.90
Simklubben Elfsborg
9Ognjen Blagojevic1997446334.15
Karlskoga Simförening
10Fredrik Byström1996339835.90
Västerås Simsällskap
11Martin Blomquist1997237136.74
Stockholmspolisens Sim IF
12Lucas Daggert1997135837.19
Örebro Simallians
13André Idoffsson199734837.55
Simklubben Laxen
14Eric Metzmaa199730339.30
Västerås Simsällskap
-Erik Nyström1996DNS
Örebro Simallians
-Tobias Josefsson1997DSQ
Kungälvs Simsällskap
Gren 6, 100m Bröstsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Sara Thydén19891279034.281:10.00
Väsby Simsällskap
2Andrea Bengtsson19911175533.591:11.07
Göteborg Sim
3Miranda Bånnsgård19921074933.491:11.25
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Malin Westman1995967935.311:13.63
Mölndals Allmänna Simsällskap
5Anna Rosén1994864335.041:14.99
Mölndals Allmänna Simsällskap
6Frida Berggren1994763635.671:15.23
Västerås Simsällskap
7Hanna Hagström1991662734.981:15.60
Örebro Simallians
8Emelie Åkerström1995562635.691:15.65
Väsby Simsällskap
9Mikaela Bäck1995461436.621:16.14
Väsby Simsällskap
10Lovisa Rasko-Nguyen1995360735.651:16.44
Karlskoga Simförening
11Emma Westman1993260136.311:16.69
Mölndals Allmänna Simsällskap
12Josephine Runeke1991159036.281:17.17
Simklubben Laxen
13Sofia Lindholm199358737.041:17.30
Mölndals Allmänna Simsällskap
14Emmeli Hansson199555737.031:18.66
Stockholmspolisens Sim IF
15Ellen Camilla Hansen199554037.121:19.45
Asker Svømmeklubb
16Yvonne Katana199453536.711:19.69
Karlskoga Simförening
17Mari Louise Nerdrum199552637.601:20.14
Asker Svømmeklubb
18Linnea Kling199352436.681:20.29
Simklubben Nautilus
19Felicia Torbjörnsson199551138.111:20.95
Simklubben Laxen
20Lovisa Heldring199550737.961:21.15
Stockholmspolisens Sim IF
21Rebecca Bergström199350137.781:21.49
Örebro Simallians
22Louise Nyhlén199349338.141:21.93
Simklubben Elfsborg
23Ida-Karin Fjällmyr199545538.831:24.12
Simklubben Ena
24Viktoria Vuori199543739.961:25.27
Simklubben Ena
25Lovisa Nilsson199428345.011:38.55
Simklubben Nautilus
Gren 6, 100m Bröstsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Isabelle Avenius19961266834.761:14.02
Kungälvs Simsällskap
2Amanda Persson19961164636.031:14.85
Filipstads Simklubb
3Viktoria Reinhold19961063235.751:15.40
Göteborg Sim
4Lina Berg1996961636.441:16.07
Simklubben S 02
5Rebecca Diaz-Nilsson1996858536.461:17.38
Norrköpings Kappsimningsklubb
6Elin Podéus1997753537.391:19.69
Norrköpings Kappsimningsklubb
7Amanda Löfgren1997653137.931:19.91
Västerås Simsällskap
8Maja Linderholm1996551138.051:20.95
Karlstads Simsällskap
9Astrid Johansson1997450438.421:21.29
Simklubben S 02
10Josephine Nielsen-Fernandes1996349137.871:22.05
Kungälvs Simsällskap
11Christina Ekstedt1996248638.291:22.33
Göteborg Sim
12Hanna Rutqvist1997148238.301:22.55
Göteborg Sim
13Sophie Antonsson199746639.621:23.45
Kungälvs Simsällskap
14Louise Johansson199639041.621:28.55
Simklubben Elfsborg
15Hanna Hansson199738342.331:29.09
Stockholmspolisens Sim IF
16Elin Waara199736943.051:30.25
Karlskoga Simförening
17Amanda Chienh199733243.071:33.43
Karlskoga Simförening
-Hanna Derring1997DSQ
Karlskoga Simförening
Gren 7, 100m Bröstsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Teodor Widerberg19981257232.331:09.3513-14 Åldersgrupp Rekord
Simklubben Laxen
2Pär Börjeson19981152633.911:11.31
Mölndals Allmänna Simsällskap
3Jesper Eklund19981046034.671:14.55
Köpings Simsällskap
4Adam Albringer1999944035.451:15.70
Karlstads Simsällskap
5Victor Peltomaa1998843535.411:15.95
Falu Simsällskap
6Christian Manum Hagby1998742637.801:16.47
Asker Svømmeklubb
7Marco Häyhänen1999637637.491:19.78
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Philip Borgström Bishop1999536137.131:20.82
Göteborg Sim
9Tor Leander1999435338.221:21.45
Mölndals Allmänna Simsällskap
10Mårten Petersson1998334838.341:21.84
Simklubben Laxen
11Gustav Ejdersund1998233438.951:22.95
Västerås Simsällskap
12Axel Widström1998132238.501:23.96
Karlstads Simsällskap
13Elliot Olsson199931139.141:24.96
Simklubben Elfsborg
14Anton Johansson199930740.861:25.37
Västerås Simsällskap
15Nils König199830439.331:25.57
Örebro Simallians
16Sherman Cheng199930240.001:25.82
Göteborg Sim
17Daniel Börjesson199929840.361:26.14
S77 Stenungsund
18Viktor Johansson199929540.311:26.43
Simklubben Elfsborg
19Jonathan Mastrangeli199927541.211:28.52
Simklubben Ena
20Alessandro Bonetti199925443.361:30.83
Västerås Simsällskap
21Alexander Karlsson199922443.271:34.79
Simklubben Nautilus
22Samuel Sved199822344.411:34.90
Avesta Simsällskap
23Jesper Lindberg199921644.451:35.87
Örebro Simallians
24Jesper Holmdahl199918848.161:40.53
S77 Stenungsund
Gren 7, 100m Bröstsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Dennis Dukic20001237237.931:20.020-12 Åldersgrupp Rekord
Simklubben Laxen
2Tobias Åberg20001132639.671:23.62
Mölndals Allmänna Simsällskap
3Anton Steindl20009.528740.691:27.28
Hvetlanda Simsällskap
3Gunnar Widerberg20009.528740.921:27.28
Simklubben Laxen
5Elias Landström2000827442.731:28.62
Örebro Simallians
6Alex Phu2000726042.731:30.20
Göteborg Sim
7August Mathisen2001624443.851:32.14
Karlstads Simsällskap
8Johan Rydahl2001523243.801:33.62
Karlstads Simsällskap
9David Albringer2001420046.071:38.40
Karlstads Simsällskap
10Isak Brundin2000319645.261:39.02
Sala Simsällskap
11Elias Nordgren2001219047.031:40.05
Sala Simsällskap
12Johan Brewitz2001118947.211:40.27
Västerås Simsällskap
13William Ejlegård200018147.741:41.78
Västerås Simsällskap
14Tim Baastad200016747.891:44.53
Örebro Simallians
15Jesper Sandberg200115749.281:46.77
SK Strängnäs Frisimmare
16Eric Valjus200015250.681:47.90
Örebro Simallians
17Oscar Eriksson200014951.431:48.46
Västerås Simsällskap
18Olle Hansen200114750.351:49.15
Simklubben Ena
19Simon Baastad200213252.381:53.06
Örebro Simallians
20Edwin Lindberg200111754.921:57.74
Simklubben Ena
21Aram Vardanian200010756.762:01.34
Västerås Simsällskap
22Per Granlund200210157.112:03.60
Västerås Simsällskap
23Linus Björk20029659.432:05.79
Västerås Simsällskap
Gren 8, 400m Medley A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300mTidStatus
Förening

1Linus Kanth1991127511:00.992:09.793:24.464:26.7317-99 Åldersgrupp Rekord
Västerås Simsällskap
2Adam Paulsson1995117241:03.182:12.683:28.034:30.03
Simklubben Elfsborg
3Robert Palosaari1992106561:02.612:16.113:32.694:39.06
Väsby Simsällskap
4Adam Ackerstierna199596421:00.992:12.663:33.504:40.99
Simklubben Ena
5Anton Björck-Teuscher199386281:06.992:19.263:39.434:43.08
Karlstads Simsällskap
6Marcus Aurén199475781:05.092:19.223:43.624:51.07
Simklubben Ena
7Alexander Dimcevski199565751:04.372:18.153:43.274:51.59
Simklubben S 02
8Ludvig Hazard199555721:07.182:22.673:46.144:52.08
Mölndals Allmänna Simsällskap
9David Hallberg199445541:07.262:23.563:45.834:55.11
Västerås Simsällskap
10Oscar Zedendahl199535141:08.162:21.323:55.345:02.74
Väsby Simsällskap
Gren 8, 400m Medley A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300mTidStatus
Förening

1Patrik Löfgren1996126451:02.642:15.223:34.554:40.52
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Max Östberg1996115991:04.892:19.133:41.844:47.59
Västerås Simsällskap
3Johannes Sköld1996105451:05.132:21.563:46.774:56.75
Simklubben S 02
4Sebastian Engfors-Nyqvist199694581:18.382:38.114:03.495:14.40
Simklubben Elfsborg
5Henrik Hellerud199783761:14.922:44.054:18.275:35.95
Asker Svømmeklubb
6Eric Metzmaa199773361:17.952:51.794:30.825:48.72
Västerås Simsällskap
Gren 9, 400m Medley C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300mTidStatus
Förening

1Lina Berggren1998125921:14.792:38.804:05.165:18.20
Västerås Simsällskap
2Elin Svärd1998115301:14.762:39.834:13.745:30.15
Falu Simsällskap
3Andréa Persson1999105231:17.602:44.224:14.585:31.51
Västerås Simsällskap
4Marta Qvirist199894741:17.942:43.834:26.695:42.69
Mölndals Allmänna Simsällskap
5Sandra Lundqvist199884641:21.912:50.244:26.715:45.18
Falu Simsällskap
6Solveig Jørgensen Mohr199874421:21.012:48.124:29.045:50.61
Asker Svømmeklubb
7Julia Mulikova199864041:24.252:54.914:42.206:01.24
Säffle Simsällskap
8Filippa Strömberg199952821:37.653:14.975:14.256:47.19
Grums Simsällskap
Gren 9, 400m Medley C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300mTidStatus
Förening

1Melina Holtan2000123561:31.733:03.884:51.946:17.05
Asker Svømmeklubb
2Martine Johansen2000113431:30.483:11.864:52.346:21.80
Asker Svømmeklubb
3Emelie Ångström2001102931:39.763:22.915:11.756:42.38
Västerås Simsällskap
4Karolin Holmberg200192501:44.503:28.225:28.497:04.07
Västerås Simsällskap
Gren 10, 100m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Petra Granlund19871279729.441:00.7417-99 Åldersgrupp Rekord
Väsby Simsällskap
2Miranda Bånnsgård19921173528.741:02.40
Mölndals Allmänna Simsällskap
3Céline Bertrand19951072429.051:02.73
Skövde Simsällskap
4Isabelle Höstman1990970029.301:03.44
Mölndals Allmänna Simsällskap
5Josefin Lindkvist1993865429.871:04.88
Väsby Simsällskap
6Mette Mellbye Larsen1995764630.331:05.16
Asker Svømmeklubb
7Sofia Lindholm1993663030.991:05.69
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Marte K. Bolstad1995561231.171:06.32
Asker Svømmeklubb
9Josefine Hippi1994460831.271:06.47
Väsby Simsällskap
10Jennie Andersson1993359432.131:07.00
Väsby Simsällskap
11Ida Pettersson1993258931.411:07.20
Simklubben Laxen
12Felicia Hedman1995156330.431:08.19
Väsby Simsällskap
13Emelie Stenhammar199355832.211:08.40
Skövde Simsällskap
14Michelle Franzén199352633.371:09.76
Norrköpings Kappsimningsklubb
15Erika Kaspersson199452632.831:09.77
Eslövs Simsällskap
16Ida Laurén199450032.981:10.96
Simklubben Laxen
17Lisen Andersson199448733.421:11.59
Skövde Simsällskap
18Linnéa Svärd199545534.191:13.25
Karlstads Simsällskap
19Felicia Torbjörnsson199543734.741:14.24
Simklubben Laxen
20Sofia Bergkvist199542934.641:14.65
Stockholmspolisens Sim IF
21Karin Melin199439334.831:16.88
Karlstads Simsällskap
22Nathalie Israelsson199429737.881:24.39
Karlskoga Simförening
23Isabel Sundberg199214543.671:47.23
Simklubben Nautilus
-Nicole Thulin1992DNS
Stockholmspolisens Sim IF
-Emelie Åkerström1995DSQ
Väsby Simsällskap
Gren 10, 100m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Elin Podéus19971263330.251:05.59
Norrköpings Kappsimningsklubb
2Rebecca Diaz-Nilsson19961162230.511:05.98
Norrköpings Kappsimningsklubb
3Amanda Persson19961056831.881:08.02
Filipstads Simklubb
4Elin Berggren1996956031.811:08.33
Västerås Simsällskap
5Inez Kristensson1997855832.471:08.40
Göteborg Sim
6Christin Heina1996755631.741:08.48
Kungälvs Simsällskap
7Erica Dahlgren1997653831.821:09.24
Simklubben S 02
8Isabelle Avenius1996551932.111:10.09
Kungälvs Simsällskap
9Johanna Andersson1996451632.281:10.24
Simklubben S 02
10Ayleen Burt1997348034.351:11.91
Stockholmspolisens Sim IF
11Petra Johansson1997247034.391:12.45
Säffle Simsällskap
12Majken Smith1997145833.741:13.05
Asker Svømmeklubb
13Johanna Åberg199745733.961:13.14
Mölndals Allmänna Simsällskap
14Viktoria Reinhold199645633.901:13.19
Göteborg Sim
15Ida Fahlborg199643733.681:14.19
Västerås Simsällskap
16Ida Johansson199643634.261:14.26
Örebro Simallians
17Elvira Eklund Ramböl199742735.071:14.80
Karlstads Simsällskap
18Josefine Gidlöf199741135.731:15.74
Stockholmspolisens Sim IF
19Sofia Karlborg199637434.941:18.15
Simklubben Laxen
20Tove Frøberg199734736.411:20.11
Asker Svømmeklubb
21Hanna Skytt199731236.731:23.02
Västerås Simsällskap
22Elin Höglander199728239.561:25.90
Karlskoga Simförening
23Amanda Chienh199726440.411:27.82
Karlskoga Simförening
24Hanna Hansson199723742.381:31.02
Stockholmspolisens Sim IF
Gren 11, 50m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Teodor Widerberg19981250626.17
Simklubben Laxen
2Anton Schough19981148226.61
Örebro Simallians
3Aron Qvirist19981047626.71
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Adam Albringer1999945727.09
Karlstads Simsällskap
5Mårten Petersson1998843127.62
Simklubben Laxen
6Christian Manum Hagby1998742227.81
Asker Svømmeklubb
7Isak Meding1998641427.99
Örebro Simallians
8Karl Zimmerman1998540928.11
Mölndals Allmänna Simsällskap
9Tor Leander1999440328.23
Mölndals Allmänna Simsällskap
10Anton Klasson1998339528.44
Grums Simsällskap
11Jonas Karlsson-Thell1998239428.45
Karlskoga Simförening
12Victor Peltomaa1998139028.56
Falu Simsällskap
13Lukas Steiner199838728.63
Västerås Simsällskap
14Filip Björkholm199837728.87
Västerås Simsällskap
15Gustav Ejdersund199837328.97
Västerås Simsällskap
16Daniel Börjesson199937129.02
S77 Stenungsund
17Jesper Böhn199836729.13
Simklubben S 02
18Alessandro Bonetti199936729.14
Västerås Simsällskap
19Jonathan Ekelund199936429.21
Mölndals Allmänna Simsällskap
20Jesper Eklund199835129.57
Köpings Simsällskap
21Fabian Persson199835029.59
Simklubben Laxen
22Anton Lornell199833829.94
Simklubben Elfsborg
23Jonathan Mastrangeli199932230.45
Simklubben Ena
24Axel Widström199830830.90
Karlstads Simsällskap
25Anton Johansson199930530.99
Västerås Simsällskap
-Philip Ericsson1998DNS
Stockholmspolisens Sim IF
Gren 11, 50m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Johan Rydahl20011237029.05
Karlstads Simsällskap
2Anton Steindl20001136629.16
Hvetlanda Simsällskap
3Sebastian Petersson20001034529.75
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Tobias Åberg2000931130.78
Mölndals Allmänna Simsällskap
5Elias Landström2000829631.30
Örebro Simallians
6Melker Olsson2000729531.34
Simklubben Elfsborg
7Alex Phu2000628831.60
Göteborg Sim
8Isak Brundin2000527831.97
Sala Simsällskap
9Viktor Forafonov2002424033.55
Asker Svømmeklubb
10Gunnar Widerberg2000323733.70
Simklubben Laxen
11Johan Brewitz2001222534.32
Västerås Simsällskap
12Elias Nordgren2001122234.47
Sala Simsällskap
13August Mathisen200121734.72
Karlstads Simsällskap
14Tim Baastad200021334.91
Örebro Simallians
15David Albringer200121035.07
Karlstads Simsällskap
16Jacob Pedersen200020235.56
Simklubben Ena
17Olle Hansen200120135.63
Simklubben Ena
18Oscar Eriksson200020035.68
Västerås Simsällskap
19Eric Valjus200019635.90
Örebro Simallians
20Oliver Sved200017637.23
Avesta Simsällskap
21Jesper Sandberg200116038.39
SK Strängnäs Frisimmare
22Anton Laxbäck200115438.90
Västerås Simsällskap
23Simon Baastad200213141.08
Örebro Simallians
24Edwin Lindberg200112741.52
Simklubben Ena
-William Ejlegård2000DSQ
Västerås Simsällskap
Gren 12, 100m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Christoffer Carlsen19921266627.5357.2017-99 Åldersgrupp Rekord
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Viktor Doder19941160428.7659.09
Sala Simsällskap
3Alexander Dimcevski19951058129.0159.87
Simklubben S 02
4Adam Ackerstierna1995957929.1859.93
Simklubben Ena
5John Olsson1995856629.731:00.38
Simklubben Laxen
6Joakim Kling1991752729.471:01.83
Göteborg Sim
7Oskar Olsson1995650330.911:02.82
Karlstads Simsällskap
8Oscar Zedendahl1995550130.301:02.91
Väsby Simsällskap
9Anton Björck-Teuscher1993449231.161:03.29
Karlstads Simsällskap
10Anton Welliver1995347631.401:03.96
Mölndals Allmänna Simsällskap
11Anton Jansson1992247530.471:04.02
Norrköpings Kappsimningsklubb
12Alexander Berggren19940.545031.791:05.18
Simklubben Elfsborg
12David Hallberg19940.545031.761:05.18
Västerås Simsällskap
14Joakim Jonasson198744530.831:05.42
Norrköpings Kappsimningsklubb
15Victor Zetterman199544330.951:05.54
Örebro Simallians
16David Westin199544131.351:05.64
Sala Simsällskap
17Henrik Podéus199540832.601:07.37
Norrköpings Kappsimningsklubb
18Max Ackerman199540133.431:07.75
Simklubben Laxen
19Oskar Holmgren199438232.601:08.87
Örebro Simallians
20Mathias Petrusson199335934.141:10.26
Kungälvs Simsällskap
Gren 12, 100m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Isak Eliasson19961251129.781:02.46
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Gustaf Dahlman19971151130.761:02.48
Västerås Simsällskap
3Alexander Vestin19961047230.251:04.14
Karlstads Simsällskap
4Gustav Norberg-Pettersson1996946431.211:04.50
Simklubben Laxen
5Sigve Ekeli Nystuen1996845531.541:04.94
Asker Svømmeklubb
6Alexander Triantafillou1997743331.991:06.02
Göteborg Sim
7Rasmus Rantanen1997643332.391:06.05
Falu Simsällskap
8Marcus Alexandersson1997542332.221:06.55
S77 Stenungsund
9Casper Eriksson1996440732.381:07.40
Simklubben Elfsborg
10Oskar Ehrnberg1997340532.891:07.51
Göteborg Sim
11Gunnar Granlund1996239633.101:08.02
Västerås Simsällskap
12Simon Bergquist1996138932.991:08.41
Örebro Simallians
13Marcus Svensson199737533.841:09.28
Stockholmspolisens Sim IF
14Hannes Wirfalk199737433.511:09.34
Simklubben Elfsborg
15Magnus Ericsson199736334.241:10.05
S77 Stenungsund
16Eric Gustafsson199635733.441:10.40
Örebro Simallians
17Sebastian Engfors-Nyqvist199634634.811:11.12
Simklubben Elfsborg
18Erik Nyström199634634.161:11.17
Örebro Simallians
19Albin Lundell199733535.181:11.90
Simklubben Elfsborg
20Eric Gustafsson199732935.631:12.38
Göteborg Sim
21Tobias Josefsson199732835.391:12.42
Kungälvs Simsällskap
22Daniel Andersson199731435.521:13.47
Kungälvs Simsällskap
23Ludvig Nyrén199729237.021:15.25
Säffle Simsällskap
24Lucas Daggert199723138.541:21.38
Örebro Simallians
Gren 13, 100m Ryggsim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Klara Thormalm19981258932.571:07.9813-14 Åldersgrupp Rekord
Hvetlanda Simsällskap
2Alfhild Kristensson19991156634.341:08.89
Göteborg Sim
3Lisa Eriksson19981052134.581:10.81
SK Strängnäs Frisimmare
4Mathilda Janzon1998951734.961:10.99
Göteborg Sim
5Rebecka Gustafsson1998849234.931:12.18
Simklubben Ena
6Julia Nordlund1998748734.931:12.40
Falu Simsällskap
7Jessica Berg1998643936.231:14.95
Stockholmspolisens Sim IF
8Ida Pettersson1999543936.181:14.97
Stockholmspolisens Sim IF
9Hanna Tinnerholm1999443036.701:15.47
Falu Simsällskap
10Amanda Lundin-Bornström1998341636.011:16.31
Fagersta Simklubb
11Elin Thörner1998239338.841:17.80
Säffle Simsällskap
12Linn Gustafsson19980.539137.931:17.91
Örebro Simallians
12Marthe Østlyngen Dalan19980.539137.891:17.91
Asker Svømmeklubb
14Agnes Ljunggren199939037.901:17.96
Hvetlanda Simsällskap
15Aleksandra Røys Stranden199939038.221:18.00
Asker Svømmeklubb
16Josefine Johannesson199938538.631:18.28
Västerås Simsällskap
17Mikaela Jarlemark199838437.241:18.39
Karlskoga Simförening
18Maja Palmqvist199837438.411:19.04
Säffle Simsällskap
19Sofia Ander199837138.501:19.27
Sala Simsällskap
20Julia Mulikova199833939.261:21.68
Säffle Simsällskap
21Amanda Hyllbrant199933939.211:21.74
SK Strängnäs Frisimmare
22Isabelle Fredriksson199932741.391:22.69
Örebro Simallians
23Linda Sköld199830940.271:24.28
Karlstads Simsällskap
24Therese Johansson199929741.911:25.39
Säffle Simsällskap
Gren 13, 100m Ryggsim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Emma Bergkvist20001246235.601:13.70
SK Strängnäs Frisimmare
2Tilda Öman20001142837.641:15.57
Simklubben Elfsborg
3Hannah Brunzell20011039238.071:17.85
Västerås Simsällskap
4Victoria Åberg2001934738.991:21.08
Västerås Simsällskap
5Amanda Johansson2000834239.851:21.46
Göteborg Sim
6Ida Nederman2000732340.681:23.06
Örebro Simallians
7Vanja Alm2000631740.001:23.58
Göteborg Sim
8Sofie Wirfalk2000531340.901:23.90
Simklubben Elfsborg
9Melina Holtan2000431140.831:24.09
Asker Svømmeklubb
10Clara Momats2000330241.031:24.91
Örebro Simallians
11Lina Nederman2000230241.471:24.95
Örebro Simallians
12Andrea Reinhold2001129141.881:26.00
Göteborg Sim
13Tea Tagesson200028342.241:26.75
Örebro Simallians
14Edith Jernstedt200227642.341:27.51
Västerås Simsällskap
15Moa Bergstedt200025344.011:30.05
Simklubben Laxen
16Emelie Hellgren200125143.311:30.32
Fagersta Simklubb
17Emelie Ångström200124944.581:30.54
Västerås Simsällskap
18Jennie Lundgren200124144.101:31.50
Simklubben Nautilus
19Emelie Johansson200023944.861:31.74
Säffle Simsällskap
20Karolin Holmberg200122944.321:33.17
Västerås Simsällskap
21Amanda Hagsten200022944.841:33.18
Simklubben Nautilus
22Elin Lindgren200021046.891:35.79
Västerås Simsällskap
23Victoria Molin200018249.681:40.52
Västerås Simsällskap
Gren 14, 50m Ryggsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Sara Thydén19891275529.2717-99 Åldersgrupp Rekord
Väsby Simsällskap
2Céline Bertrand19951171229.85
Skövde Simsällskap
3Isabelle Höstman19901068830.19
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Linnéa Bielicz1994966830.48
Göteborg Sim
5Amanda Zetterström1994865530.69
Simklubben S 02
6Frida Andersson1991764330.88
Uddevalla Sim
7Miranda Bånnsgård1992661131.40
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Rikke Nagell-Kleven1995560631.49
Asker Svømmeklubb
9Emelie Stenhammar1993459831.64
Skövde Simsällskap
10Isabel Svensson1989358431.88
Mölndals Allmänna Simsällskap
11Paulina Björkbacka1995258231.92
Harnäs Skutskär Simsällskap
12Anna Rosén1994158131.93
Mölndals Allmänna Simsällskap
13Josefine Rydberg199556132.31
Norrköpings Kappsimningsklubb
14Anna Sirenius Lundberg199455932.36
Göteborg Sim
15Felicia Hedman199555232.48
Väsby Simsällskap
16Ebba Hellström199254632.60
Simklubben S 02
17Caroline Adolfsson199354532.62
Skövde Simsällskap
18Anna Jonsson199454232.68
Örebro Simallians
19Alice Rigbäck199453932.74
Örebro Simallians
19Lisen Andersson199453932.74
Skövde Simsällskap
21Louise Nyhlén199353732.78
Simklubben Elfsborg
22Mette Mellbye Larsen199551733.21
Asker Svømmeklubb
23Marte K. Bolstad199551633.23
Asker Svømmeklubb
24Amanda Nielsen-Fernandes199450833.41
Kungälvs Simsällskap
25Ellen Camilla Hansen199549833.63
Asker Svømmeklubb
26Viktoria Vuori199545434.67
Simklubben Ena
27Linn Johansson199445134.75
Örebro Simallians
28Ida-Karin Fjällmyr199544434.94
Simklubben Ena
Gren 14, 50m Ryggsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Josephine Nielsen-Fernandes19961261631.32
Kungälvs Simsällskap
2Elin Podéus19971158731.82
Norrköpings Kappsimningsklubb
3Rebecca Diaz-Nilsson19961058631.85
Norrköpings Kappsimningsklubb
4Elin Berggren1996954632.61
Västerås Simsällskap
5Amanda Löfgren1997853332.87
Västerås Simsällskap
6Amanda Janzon1997753232.89
Göteborg Sim
7Louise Hjalmarsson1997652733.00
Skövde Simsällskap
8Clara Wiman19964.550333.51
Västerås Simsällskap
8Maja Linderholm19964.550333.51
Karlstads Simsällskap
10Ingelin Elisabeth Lima1997349833.63
Asker Svømmeklubb
11Elin Håkansson1997249433.72
Karlskoga Simförening
12Isabelle Avenius1996148233.98
Kungälvs Simsällskap
13Klara Johansson199747934.07
Borlänge Simsällskap
14Christina Ekstedt199646134.49
Göteborg Sim
15Elin Hallerstedt199745434.68
S77 Stenungsund
16Nathalie Grigorenko199745134.74
Stockholmspolisens Sim IF
17Elvira Eklund Ramböl199744934.80
Karlstads Simsällskap
18Angelica Yngvesson199644035.04
Simklubben Elfsborg
19Hanna Rutqvist199743135.27
Göteborg Sim
20Majken Smith199741335.78
Asker Svømmeklubb
21Hanna Skytt199740835.92
Västerås Simsällskap
22Therese Karlsson199740635.99
Fagersta Simklubb
23Linnea Kaldrup199638336.70
Simklubben S 02
24Sofia Karlborg199634438.05
Simklubben Laxen
25Elvira Andersson199732538.75
Stockholmspolisens Sim IF
Gren 15, 200m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Adam Ackerstierna19951270927.8859.901:32.422:04.6917-99 Åldersgrupp Rekord
Simklubben Ena
2Oskar Holm19931166929.431:01.341:34.192:07.17
Karlstads Simsällskap
3Linus Kanth19911060629.031:02.461:36.642:11.38
Västerås Simsällskap
4Adam Paulsson1995957229.871:03.931:39.102:13.96
Simklubben Elfsborg
5Joachim Bratt1995856529.561:03.761:39.172:14.49
Mölndals Allmänna Simsällskap
6Edvin Qvirist1995755030.101:04.971:40.222:15.73
Mölndals Allmänna Simsällskap
7Axel Rebner1994653930.331:05.111:40.092:16.60
Karlstads Simsällskap
8Filip Holmqvist1994553429.151:03.401:39.722:17.06
Simklubben S 02
9Marcus Aurén1994452430.381:05.721:42.012:17.91
Simklubben Ena
10Nils Montalva1993348530.261:05.691:42.952:21.58
Simklubben S 02
11Joakim Kling1991248030.651:05.731:43.032:22.03
Göteborg Sim
12Henrik Podéus1995147631.321:07.331:44.582:22.39
Norrköpings Kappsimningsklubb
13Roman Plakhotnyi199347132.521:09.071:46.322:22.92
Örebro Simallians
14Jakob Schariot199546530.581:05.761:44.212:23.55
Simklubben S 02
15Jonathan Kling199343528.721:03.771:43.722:26.76
Örebro Simallians
16Dennis Finnström199541731.871:08.851:48.722:28.79
Örebro Simallians
17Oskar Rutqvist199338029.301:04.041:45.812:33.50
Göteborg Sim
18Janne Ledin199435532.641:11.301:54.582:37.04
Simklubben Laxen
Gren 15, 200m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Patrik Löfgren19961259930.071:02.981:36.902:11.95
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Max Östberg19961151930.491:05.971:42.312:18.37
Västerås Simsällskap
3William Reinholdsson19971042632.291:09.161:48.492:27.83
Simklubben Elfsborg
4Carl Rogne1996941731.491:09.131:48.562:28.89
Säffle Simsällskap
5Axel Björstam1997832435.941:16.582:00.332:41.87
Karlskoga Simförening
Gren 16, 200m Fjärilsim C+D Flicko, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Linnéa Fahlberg19981246933.421:13.081:55.582:39.31
Simklubben Elfsborg
2Anna Eriksson19991146735.621:16.051:58.452:39.47
SK Strängnäs Frisimmare
3Emilie Olsen Bakke19981044734.691:15.451:57.982:41.85
Asker Svømmeklubb
4Sandra Lundqvist1998932738.181:23.792:12.002:59.60
Falu Simsällskap
5Therese Johansson1999826242.331:31.192:22.983:13.30
Säffle Simsällskap
Gren 16, 200m Fjärilsim C+D Flicko, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Emma Bergkvist20001228939.291:26.392:17.143:07.260-12 Åldersgrupp Rekord
SK Strängnäs Frisimmare
2Martine Johansen20001122040.421:31.592:28.323:24.86
Asker Svømmeklubb
Gren 17, 4X100m Medley Herrar Öppe, Finaler 0 år och äldre
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100mTidStatus
Förening

1Mass Herrar 11987246963:53.750-999 Åldersgrupp Rekord
Christoffer Carlsen199227.6757.4557.45
Ludvig Hazard199531.051:07.252:04.70
Joachim Bratt199527.5359.023:03.72
Robin Andréasson198823.8350.033:53.75
2Simklubben Laxen Lag 11982226523:58.90
John Olsson199529.571:00.261:00.26
Isak Ladeborn198829.841:04.842:05.10
Joakim Löfgren199227.6159.533:04.63
Mikael Blum199525.9054.273:58.90
3Väsby SS Lag 10206434:00.04
Oscar Zedendahl199529.451:01.121:01.12
Andreas Fürst199029.501:03.522:04.64
Robert Palosaari199226.4557.533:02.17
Daniel Wramfors197826.2357.874:00.04
4S02 Herrar0186234:02.55
Alexander Dimcevski199528.6959.0359.03
Filip Holmqvist199430.661:06.802:05.83
Nils Montalva199328.261:01.723:07.55
Elias Gausel199626.0255.004:02.55
5Mass Herrar 21987166224:02.72
Patrik Löfgren199629.1559.8259.82
Isak Eliasson199632.221:09.482:09.30
Edvin Qvirist199528.021:00.513:09.81
Carl Leander199025.4952.914:02.72
6Västerås Herrar1991146124:03.95
Gustaf Dahlman199730.251:01.911:01.91
Linus Kanth199130.551:04.962:06.87
Max Östberg199627.921:00.663:07.53
David Hallberg199427.0356.424:03.95
7SK Elfsborg Lag 10126124:04.00
Adam Paulsson199529.831:01.241:01.24
Philip Carlsson199030.631:04.432:05.67
William Reinholdsson199729.101:04.093:09.76
Alexander Berggren199425.8354.244:04.00
8Karlstads SS Herrar Lag 10106044:05.00
Oskar Olsson199530.451:03.291:03.29
Anton Björck-Teuscher199331.411:08.022:11.31
Axel Rebner199427.421:00.313:11.62
Oskar Holm199325.8753.384:05.00
9Göteborg Herrar Lag1199685564:11.92
Joakim Kling199130.601:02.041:02.04
Oskar Ehrnberg199733.201:10.972:13.01
Gustav Olander199427.431:02.263:15.27
Oskar Rutqvist199327.1056.654:11.92
10Simklubben Laxen Lag 2198265294:16.11
Gustav Norberg-Pettersson199631.361:05.131:05.13
Alfred Bjärudd199632.451:10.452:15.58
Teodor Widerberg199828.741:03.923:19.50
André Idoffsson199726.2656.614:16.11
11Ösa Herrar Lag 1045284:16.34
Jonathan Kling199330.441:03.771:03.77
Oskar Holmgren199433.271:13.472:17.24
Roman Plakhotnyi199330.171:04.263:21.50
Filip Tagesson199625.8054.844:16.34
12SK Elfsborg Lag 2024734:25.89
Casper Eriksson199632.191:06.811:06.81
Sebastian Engfors-Nyqvist199633.851:11.842:18.65
Hannes Wirfalk199731.261:09.053:27.70
Fredrik Olsson199427.3158.194:25.89
13Polisen Lag 204334:33.90
Marcus Svensson199734.241:10.361:10.36
Erland Ekholm199633.031:11.172:21.53
Christian Norberg199831.521:08.133:29.66
Martin Blomquist199729.811:04.244:33.90
14Asker SK G1 Jr.04314:34.23
Sigve Ekeli Nystuen199631.261:05.111:05.11
Andreas Manum Hagby199531.431:08.052:13.16
Viktor Forafonov200237.381:19.913:33.07
Henrik Hellerud199728.661:01.164:34.23
15Göteborg Herrar Lag219964174:37.35
Alexander Triantafillou199732.231:05.721:05.72
Johan Ekstedt199335.031:15.592:21.31
Philip Borgström Bishop199932.791:12.903:34.21
Eric Gustafsson199730.171:03.144:37.35
16Karlsko Sf Herrar19944114:38.69
Drago Blagojevic199534.021:11.021:11.02
André Lauri199633.441:11.342:22.36
Axel Björstam199734.671:15.253:37.61
Ognjen Blagojevic199729.541:01.084:38.69
17Ösa Herrar Lag 204104:38.73
Anton Schough199833.471:09.031:09.03
Lucas Daggert199739.941:26.702:35.73
Dennis Finnström199529.591:04.603:40.33
Simon Bergquist199628.1358.404:38.73
18Ösa Herrar Lag 303744:47.61
Eric Gustafsson199634.261:10.821:10.82
Nils König199839.591:26.822:37.64
Isak Meding199832.871:12.063:49.70
Victor Zetterman199527.3757.914:47.61
19S7703235:02.06
Marcus Alexandersson199732.821:08.181:08.18
Daniel Börjesson199939.781:24.812:32.99
Jesper Holmdahl199941.701:27.764:00.75
Magnus Ericsson19971:01.315:02.06
20Ösa Herrar Lag 402175:44.86
Eric Valjus200045.571:34.421:34.42
Jesper Lindberg199944.821:36.843:11.26
Elias Landström200034.981:15.544:26.80
Tim Baastad200036.441:18.065:44.86
21SK Ena Herrar [1999]19991756:10.38
Jacob Pedersen200042.241:27.551:27.55
Edwin Lindberg200153.301:54.613:22.16
Jonathan Mastrangeli199937.861:27.314:49.47
Olle Hansen200138.171:20.916:10.38
-Polisen Lag 10DSQ
Martin Falk199934.241:10.891:10.89
-SK Elfsborg Lag 30DSQ
Albin Lundell199734.481:11.241:11.24
Gren 18, 25m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Petra Granlund19871211.880-999 Åldersgrupp Rekord
Väsby Simsällskap
2Josefin Lindkvist19931112.06
Väsby Simsällskap
3Anna Rosén19941012.12
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Nadja Salomonsson1992912.26
Väsby Simsällskap
5Klara Thormalm1998812.35
Hvetlanda Simsällskap
6Sara Thydén1989712.40
Väsby Simsällskap
7Miranda Bånnsgård1992612.43
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Rebecca Diaz-Nilsson1996512.55
Norrköpings Kappsimningsklubb
Gren 18, 25m Frisim Damer Öppen, Semifinaler 0 år och äldre
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Anna Rosén199412.25
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Josefin Lindkvist199312.33
Väsby Simsällskap
2Petra Granlund198712.33
Väsby Simsällskap
4Sara Thydén198912.44
Väsby Simsällskap
5Nadja Salomonsson199212.46
Väsby Simsällskap
6Miranda Bånnsgård199212.49
Mölndals Allmänna Simsällskap
7Rebecca Diaz-Nilsson199612.55
Norrköpings Kappsimningsklubb
8Klara Thormalm199812.57
Hvetlanda Simsällskap
9Christin Heina1996412.66
Kungälvs Simsällskap
10Andrea Bengtsson1991312.71
Göteborg Sim
11Isabelle Höstman1990212.75
Mölndals Allmänna Simsällskap
12Frida Berggren1994112.76
Västerås Simsällskap
13Amanda Nielsen-Fernandes199412.81
Kungälvs Simsällskap
14Alice Rigbäck199412.87
Örebro Simallians
15Anna Jonsson199412.90
Örebro Simallians
15Felicia Hedman199512.90
Väsby Simsällskap
17Elin Podéus199712.91
Norrköpings Kappsimningsklubb
18Vera Johansson199513.02
Örebro Simallians
19Josephine Nielsen-Fernandes199613.04
Kungälvs Simsällskap
20Viktoria Reinhold199613.08
Göteborg Sim
21Rebecka Gustafsson199813.16
Simklubben Ena
22Amanda Persson199613.26
Filipstads Simklubb
23Louise Hjalmarsson199713.28
Skövde Simsällskap
24Lisa Eriksson199813.29
SK Strängnäs Frisimmare
25Elin Berggren199613.30
Västerås Simsällskap
26Michelle Franzén199313.34
Norrköpings Kappsimningsklubb
27Aleksandra Røys Stranden199913.37
Asker Svømmeklubb
28Linnéa Svärd199513.40
Karlstads Simsällskap
29Isabelle Avenius199613.41
Kungälvs Simsällskap
30Thilde Palmqvist199813.56
Hvetlanda Simsällskap
31Mikaela Bäck199513.58
Väsby Simsällskap
32Elin Svärd199813.59
Falu Simsällskap
Gren 18, 25m Frisim Damer Öppen, Försök 0 år och äldre
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Anna Rosén199412.23
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Petra Granlund198712.35
Väsby Simsällskap
3Josefin Lindkvist199312.36
Väsby Simsällskap
4Sara Thydén198912.49
Väsby Simsällskap
5Rebecca Diaz-Nilsson199612.59
Norrköpings Kappsimningsklubb
6Klara Thormalm199812.61
Hvetlanda Simsällskap
6Miranda Bånnsgård199212.61
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Christin Heina199612.71
Kungälvs Simsällskap
9Nadja Salomonsson199212.73
Väsby Simsällskap
10Frida Andersson199112.74Deltar ej i final
Uddevalla Sim
11Frida Berggren199412.75
Västerås Simsällskap
12Amanda Nielsen-Fernandes199412.82
Kungälvs Simsällskap
12Isabelle Höstman199012.82
Mölndals Allmänna Simsällskap
14Andrea Bengtsson199112.87
Göteborg Sim
15Felicia Hedman199512.91
Väsby Simsällskap
16Anna Jonsson199412.93
Örebro Simallians
17Vera Johansson199512.98
Örebro Simallians
18Elin Podéus199712.99
Norrköpings Kappsimningsklubb
19Rebecka Gustafsson199813.02
Simklubben Ena
20Alice Rigbäck199413.05
Örebro Simallians
21Viktoria Reinhold199613.13
Göteborg Sim
22Caroline Adolfsson199313.19Deltar ej i final
Skövde Simsällskap
23Josephine Nielsen-Fernandes199613.22
Kungälvs Simsällskap
24Louise Hjalmarsson199713.23
Skövde Simsällskap
25Amanda Persson199613.24
Filipstads Simklubb
26Isabelle Avenius199613.28
Kungälvs Simsällskap
27Elin Berggren199613.41
Västerås Simsällskap
27Elin Svärd199813.41
Falu Simsällskap
29Michelle Franzén199313.43
Norrköpings Kappsimningsklubb
30Mikaela Bäck199513.46
Väsby Simsällskap
31Lisa Eriksson199813.48
SK Strängnäs Frisimmare
32Linnéa Svärd199513.49
Karlstads Simsällskap
33Thilde Palmqvist199813.54
Hvetlanda Simsällskap
34Aleksandra Røys Stranden199913.56
Asker Svømmeklubb
35Lina Berggren199813.59
Västerås Simsällskap
36Erika Kaspersson199413.60
Eslövs Simsällskap
36Linnea Kling199313.60
Simklubben Nautilus
38Hanna Hagström199113.62
Örebro Simallians
39Josephine Runeke199113.65
Simklubben Laxen
39Karin Melin199413.65
Karlstads Simsällskap
39Ulrika Holm199613.65
Mölndals Allmänna Simsällskap
42Therese Karlsson199713.69
Fagersta Simklubb
43Ive Johansson199813.73
Filipstads Simklubb
44Ida Fahlborg199613.78
Västerås Simsällskap
45Linn Gustafsson199813.80
Örebro Simallians
46Christina Ekstedt199613.82
Göteborg Sim
47Lovisa Rasko-Nguyen199513.83
Karlskoga Simförening
48Elin Steindl199813.89
Hvetlanda Simsällskap
49Tilda Öman200013.91
Simklubben Elfsborg
50Angelica Yngvesson199613.92
Simklubben Elfsborg
50Klara Johansson199713.92
Borlänge Simsällskap
50Tiril Frøholm199613.92
Asker Svømmeklubb
53Linn Johansson199413.93
Örebro Simallians
53Nathalie Grigorenko199713.93
Stockholmspolisens Sim IF
55Linnéa Fahlberg199813.94
Simklubben Elfsborg
56Viktoria Vuori199513.95
Simklubben Ena
57Mikaela Jarlemark199814.04
Karlskoga Simförening
57Sofia Bergkvist199514.04
Stockholmspolisens Sim IF
59Ida-Karin Fjällmyr199514.07
Simklubben Ena
59Julia Nordlund199814.07
Falu Simsällskap
61Sofia Karlborg199614.08
Simklubben Laxen
62Elin Håkansson199714.13
Karlskoga Simförening
63Petra Johansson199714.22
Säffle Simsällskap
64Agnes Ljunggren199914.24
Hvetlanda Simsällskap
65Andréa Persson199914.25
Västerås Simsällskap
66Amanda Hyllbrant199914.32
SK Strängnäs Frisimmare
67Maja Palmqvist199814.38
Säffle Simsällskap
68Alice Palmkvist200014.40
Simklubben Elfsborg
69Elvira Eklund Ramböl199714.44
Karlstads Simsällskap
70Sophie Antonsson199714.47
Kungälvs Simsällskap
71Yvonne Katana199414.57
Karlskoga Simförening
72Ann-Kristin Karlsson199914.58
Mölndals Allmänna Simsällskap
73Rebecca Bergström199314.59
Örebro Simallians
74Amanda Johansson200014.65
Göteborg Sim
74Hannah Brunzell200114.65
Västerås Simsällskap
76Elin Thörner199814.66
Säffle Simsällskap
76Victoria Åberg200114.66
Västerås Simsällskap
78Elin Larsson199814.71
Örebro Simallians
79Elvira Andersson199714.75
Stockholmspolisens Sim IF
80Amanda Göthlin199814.82
Örebro Simallians
81Matilda Holström199814.83
Simklubben Elfsborg
82Sanna Sköld199314.88
Grums Simsällskap
83Isabelle Sörlie199914.89
Falu Simsällskap
84Clara Momats200014.96
Örebro Simallians
85Amanda Lundin-Bornström199815.02
Fagersta Simklubb
86Filippa Strömberg199915.03
Grums Simsällskap
87Isabelle Fredriksson199915.05
Örebro Simallians
88Ida Kvist199815.06
Västerås Simsällskap
89Lovisa Nilsson199415.17
Simklubben Nautilus
90Elin Höglander199715.20
Karlskoga Simförening
91Emma Bergkvist200015.25
SK Strängnäs Frisimmare
92Emma Dubo199915.28
Simklubben Elfsborg
93Ebba Melin199815.43
Hvetlanda Simsällskap
94Nathalie Israelsson199415.50
Karlskoga Simförening
95Tea Tagesson200015.57
Örebro Simallians
96Sofie Wirfalk200015.59
Simklubben Elfsborg
97Ruth Ljunggren199615.62
Hvetlanda Simsällskap
98Amanda Chienh199715.64
Karlskoga Simförening
99Annie Johansson199815.71
Hvetlanda Simsällskap
100Anncharlott Smedberg199815.82
Örebro Simallians
101Ida Nederman200015.83
Örebro Simallians
102Therese Johansson199915.85
Säffle Simsällskap
103Emelie Johansson200015.91
Säffle Simsällskap
104Hanna Derring199715.99
Karlskoga Simförening
105Amanda Hagsten200016.02
Simklubben Nautilus
106Emelie Hellgren200116.04
Fagersta Simklubb
107Lina Nederman200016.16
Örebro Simallians
108Emelie Ångström200116.18
Västerås Simsällskap
109Nora Laine200016.33
Köpings Simsällskap
110Karolin Holmberg200116.43
Västerås Simsällskap
111Jennie Lundgren200116.63
Simklubben Nautilus
112Minna Johansson200016.67
Örebro Simallians
113Edith Jernstedt200216.78
Västerås Simsällskap
114Julia Holmberg200216.88
Västerås Simsällskap
115Julia Faleke-Novy200017.06
Västerås Simsällskap
116Elin Lindgren200017.17
Västerås Simsällskap
117Elin Karlsson200117.20
Simklubben Nautilus
118Magda Månsson-Höglund199817.21
Västerås Simsällskap
119Therese Wiik199717.25
Karlskoga Simförening
120Victoria Molin200017.31
Västerås Simsällskap
121Lovisa Bergman200017.43
Simklubben Nautilus
122Filippa Sterling200217.55
Västerås Simsällskap
123Alicia Momats200318.16
Örebro Simallians
124Terese Engström199918.39
Örebro Simallians
125Cornelia Johansson200318.69
Örebro Simallians
126Edith Engström200219.11
Västerås Simsällskap
127Nora Johansson200119.20
Västerås Simsällskap
128Isadora Rosén200219.40
Örebro Simallians
129Saga Rönnqvist-Jerlström200219.79
Örebro Simallians
130Tyra König200220.34
Örebro Simallians
131Clara Hällzon200020.48
Örebro Simallians
132Mikaela Juhler200023.40
Örebro Simallians
-Anna Eriksson1999DSQ
SK Strängnäs Frisimmare
-Josefin Enström1998DSQ
Stockholmspolisens Sim IF
-Julia Mulikova1998DSQ
Säffle Simsällskap
-Linda Sköld1998DSQ
Karlstads Simsällskap
Gren 19, 25m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Mattias Thorsell19891210.34
Skövde Simsällskap
2Robin Andréasson19881110.51
Mölndals Allmänna Simsällskap
3Stefan Stojmenovic19931010.73
Norrköpings Kappsimningsklubb
4Christoffer Carlsen1992910.77
Mölndals Allmänna Simsällskap
5Simon Vestin1992810.87
Karlstads Simsällskap
6Jonathan Kling1993710.98
Örebro Simallians
7Anton Arvidsson1994611.10
Kungälvs Simsällskap
8Isak Eliasson1996511.16
Mölndals Allmänna Simsällskap
Gren 19, 25m Frisim Herrar Öppen, Semifinaler 0 år och äldre
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Robin Andréasson198810.58
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Stefan Stojmenovic199310.88
Norrköpings Kappsimningsklubb
3Mattias Thorsell198910.92
Skövde Simsällskap
4Christoffer Carlsen199210.96
Mölndals Allmänna Simsällskap
5Jonathan Kling199311.04
Örebro Simallians
6Simon Vestin199211.13
Karlstads Simsällskap
7Anton Arvidsson199411.26
Kungälvs Simsällskap
8Isak Eliasson199611.29
Mölndals Allmänna Simsällskap
9Linus Kanth1991411.36
Västerås Simsällskap
10Alexander Vestin1996311.40
Karlstads Simsällskap
11Philip Carlsson1990211.41
Simklubben Elfsborg
12Mikael Wåhlin1989111.43
Norrköpings Kappsimningsklubb
13Robert Palosaari199211.44
Väsby Simsällskap
14Anton Jansson199211.48
Norrköpings Kappsimningsklubb
14Joakim Löfgren199211.48
Simklubben Laxen
16Andreas Fürst199011.51
Väsby Simsällskap
16Isak Ladeborn198811.51
Simklubben Laxen
18Adam Ackerstierna199511.56
Simklubben Ena
19John Olsson199511.64
Simklubben Laxen
20Oskar Olsson199511.71
Karlstads Simsällskap
21Ludvig Hazard199511.79
Mölndals Allmänna Simsällskap
21Patrik Löfgren199611.79
Mölndals Allmänna Simsällskap
23Oskar Holm199311.80
Karlstads Simsällskap
24Anders Hagström198811.84
Örebro Simallians
25Oscar Zedendahl199511.85
Väsby Simsällskap
26Janne Ledin199411.90
Simklubben Laxen
27Joakim Kling199111.91
Göteborg Sim
27Mathias Petrusson199311.91
Kungälvs Simsällskap
29Oskar Holmgren199411.93
Örebro Simallians
30Henrik Podéus199511.99
Norrköpings Kappsimningsklubb
31Daniel Lönnberg199612.00
Stockholmspolisens Sim IF
32André Idoffsson199712.08
Simklubben Laxen
Gren 19, 25m Frisim Herrar Öppen, Försök 0 år och äldre
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Robin Andréasson198810.71
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Stefan Stojmenovic199311.04
Norrköpings Kappsimningsklubb
3Mattias Thorsell198911.07
Skövde Simsällskap
4Christoffer Carlsen199211.12
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Jonathan Kling199311.12
Örebro Simallians
6Anton Arvidsson199411.15
Kungälvs Simsällskap
7Isak Eliasson199611.21
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Simon Vestin199211.23
Karlstads Simsällskap
9Alexander Vestin199611.28
Karlstads Simsällskap
9Robert Palosaari199211.28
Väsby Simsällskap
11Linus Kanth199111.38
Västerås Simsällskap
12Philip Carlsson199011.44
Simklubben Elfsborg
13Mikael Wåhlin198911.48
Norrköpings Kappsimningsklubb
14Andreas Fürst199011.51
Väsby Simsällskap
14Isak Ladeborn198811.51
Simklubben Laxen
16Adam Ackerstierna199511.52
Simklubben Ena
17Joakim Löfgren199211.63
Simklubben Laxen
18Anton Jansson199211.65
Norrköpings Kappsimningsklubb
19John Olsson199511.72
Simklubben Laxen
20Johannes Ålander199511.75Deltar ej i final
Simklubben Ena
21Patrik Löfgren199611.82
Mölndals Allmänna Simsällskap
22Joakim Kling199111.87
Göteborg Sim
23Anders Hagström198811.89
Örebro Simallians
24Janne Ledin199411.90
Simklubben Laxen
25Oskar Olsson199511.91
Karlstads Simsällskap
26Henrik Podéus199511.92
Norrköpings Kappsimningsklubb
27Mathias Petrusson199311.95
Kungälvs Simsällskap
27Oscar Zedendahl199511.95
Väsby Simsällskap
29Oskar Holm199311.98
Karlstads Simsällskap
30Ludvig Hazard199512.00
Mölndals Allmänna Simsällskap
31André Idoffsson199712.07
Simklubben Laxen
32Oskar Holmgren199412.09
Örebro Simallians
33Daniel Lönnberg199612.10
Stockholmspolisens Sim IF
33Mikael Blum199512.10Deltar ej i final
Simklubben Laxen
35Joachim Bratt199512.15
Mölndals Allmänna Simsällskap
36Anton Welliver199512.19
Mölndals Allmänna Simsällskap
37Joakim Jonasson198712.22
Norrköpings Kappsimningsklubb
38Gustaf Dahlman199712.26
Västerås Simsällskap
39Petter Cyrén199612.27
Harnäs Skutskär Simsällskap
39Teodor Widerberg199812.27
Simklubben Laxen
41Marcus Alexandersson199712.29
S77 Stenungsund
42Simon Sköld199012.31
Grums Simsällskap
43Anton Björck-Teuscher199312.32
Karlstads Simsällskap
44Daniel Andersson199712.34
Kungälvs Simsällskap
45Fredrik Byström199612.39
Västerås Simsällskap
46Max Ackerman199512.40
Simklubben Laxen
47Dennis Finnström199512.47
Örebro Simallians
48Simon Bergquist199612.48
Örebro Simallians
49Rasmus Rantanen199712.53
Falu Simsällskap
50Casper Eriksson199612.54
Simklubben Elfsborg
51Roman Plakhotnyi199312.57
Örebro Simallians
52Nils Lervik199712.61
Asker Svømmeklubb
53Magnus Ericsson199712.70
S77 Stenungsund
54Victor Zetterman199512.78
Örebro Simallians
55Tobias Josefsson199712.84
Kungälvs Simsällskap
56Ognjen Blagojevic199712.91
Karlskoga Simförening
57Gunnar Granlund199612.93
Västerås Simsällskap
58Erik Nyström199613.15
Örebro Simallians
59Alfred Bjärudd199613.20
Simklubben Laxen
59Drago Blagojevic199513.20
Karlskoga Simförening
61Jonathan Ekelund199913.33
Mölndals Allmänna Simsällskap
62Gustav Ejdersund199813.40
Västerås Simsällskap
63Fabian Persson199813.46
Simklubben Laxen
64Filip Björkholm199813.47
Västerås Simsällskap
65Jonas Karlsson-Thell199813.52
Karlskoga Simförening
65Ludvig Nyrén199713.52
Säffle Simsällskap
67Daniel Börjesson199913.55
S77 Stenungsund
68Eric Gustafsson199613.57
Örebro Simallians
69Alessandro Bonetti199913.65
Västerås Simsällskap
69Lucas Daggert199713.65
Örebro Simallians
71Eric Metzmaa199713.78
Västerås Simsällskap
72Viktor Johansson199913.81
Simklubben Elfsborg
73Sebastian Petersson200013.83
Mölndals Allmänna Simsällskap
74Emil Haakonsen199914.01
Karlskoga Simförening
75Anton Steindl200014.14
Hvetlanda Simsällskap
76Pelle Högfors198714.15
Gimo Simsällskap
77Daniel Katana199814.38
Karlskoga Simförening
78Anton Johansson199914.41
Västerås Simsällskap
79Nils König199814.49
Örebro Simallians
80Jesper Lindberg199914.61
Örebro Simallians
80William Westerlund Holappa199914.61
Simklubben Elfsborg
82Axel Björstam199714.67
Karlskoga Simförening
83Mathias Wester199714.68
Karlskoga Simförening
84Elias Landström200014.89
Örebro Simallians
85Alexander Karlsson199914.98
Simklubben Nautilus
86Melker Olsson200015.08
Simklubben Elfsborg
87Samuel Sved199815.23
Avesta Simsällskap
88Vilmer Jansson200015.24
Simklubben Nautilus
89William Ejlegård200015.44
Västerås Simsällskap
90Johan Brewitz200115.45
Västerås Simsällskap
91David Albringer200115.67
Karlstads Simsällskap
92Tim Baastad200015.85
Örebro Simallians
93Oscar Eriksson200015.98
Västerås Simsällskap
94Eric Valjus200016.16
Örebro Simallians
95Jacob Pedersen200016.33
Simklubben Ena
96Jesper Sandberg200116.78
SK Strängnäs Frisimmare
97Oliver Sved200017.17
Avesta Simsällskap
98Edwin Lindberg200117.58
Simklubben Ena
99Simon Baastad200218.34
Örebro Simallians
100Per Granlund200219.11
Västerås Simsällskap
101Aram Vardanian200019.67
Västerås Simsällskap
102Linus Björk200221.10
Västerås Simsällskap
-Anton Klasson1998DSQ
Grums Simsällskap
-Anton Schough1998DSQ
Örebro Simallians
-Aron Qvirist1998DSQ
Mölndals Allmänna Simsällskap
-Grigory Backman1998DSQ
Örebro Simallians
-Julian Cöster1995DSQ
Mölndals Allmänna Simsällskap
-Karl Hunter1999DSQ
Avesta Simsällskap
Gren 20, 200m Medley A+B Damer, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Sara Thydén19891280130.441:05.251:43.922:17.1517-99 Åldersgrupp Rekord
Väsby Simsällskap
2Céline Bertrand19951178629.651:05.581:45.552:18.05
Skövde Simsällskap
3Petra Granlund19871076830.121:06.521:47.902:19.12
Väsby Simsällskap
4Frida Berggren1994972931.011:06.971:49.202:21.53
Västerås Simsällskap
5Miranda Bånnsgård1992871629.551:07.341:48.422:22.40
Mölndals Allmänna Simsällskap
6Sofia Lindholm1993769630.961:08.311:50.642:23.75
Mölndals Allmänna Simsällskap
7Emelie Åkerström1995666731.641:09.881:52.362:25.77
Väsby Simsällskap
8Emma Westman1993564833.221:13.851:54.732:27.19
Mölndals Allmänna Simsällskap
9Rikke Nagell-Kleven1995464231.401:10.521:52.982:27.66
Asker Svømmeklubb
10Ebba Hellström1992363232.971:10.471:54.782:28.46
Simklubben S 02
11Jennie Andersson1993262532.361:11.961:54.442:29.01
Väsby Simsällskap
12Ellen Camilla Hansen1995161832.681:10.591:55.412:29.55
Asker Svømmeklubb
13Ida Pettersson199360831.791:10.571:55.262:30.40
Simklubben Laxen
14Amanda Zetterström199458532.561:10.281:56.932:32.27
Simklubben S 02
15Marte K. Bolstad199558531.891:11.901:56.242:32.34
Asker Svømmeklubb
16Felicia Torbjörnsson199555034.241:15.722:00.122:35.50
Simklubben Laxen
17Viktoria Vuori199554034.151:14.652:01.632:36.38
Simklubben Ena
18Lisen Andersson199449635.391:14.912:03.842:40.91
Skövde Simsällskap
19Lovisa Rasko-Nguyen199548335.051:19.242:02.632:42.38
Karlskoga Simförening
20Ida-Karin Fjällmyr199547834.951:15.512:04.562:42.94
Simklubben Ena
Gren 20, 200m Medley A+B Damer, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Amanda Persson19961264732.561:11.781:53.232:27.28
Filipstads Simklubb
2Elin Podéus19971163430.631:09.531:53.272:28.31
Norrköpings Kappsimningsklubb
3Amanda Löfgren19971059733.621:11.161:55.432:31.30
Västerås Simsällskap
4Rebecca Diaz-Nilsson1996959231.141:09.401:55.402:31.67
Norrköpings Kappsimningsklubb
5Elin Berggren1996856232.221:12.491:58.032:34.32
Västerås Simsällskap
6Isabelle Avenius1996755533.431:13.421:57.242:35.01
Kungälvs Simsällskap
7Johanna Åberg1997655434.031:14.152:00.162:35.13
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Astrid Johansson1997554934.811:15.902:00.052:35.61
Simklubben S 02
9Johanna Andersson1996454833.951:14.362:00.222:35.68
Simklubben S 02
10Lina Berg1996353535.541:18.762:01.022:36.87
Simklubben S 02
11Maja Linderholm1996253133.701:15.981:59.632:37.28
Karlstads Simsällskap
12Ida Johansson1996152434.021:15.562:01.082:38.05
Örebro Simallians
13Viktoria Reinhold199651933.791:19.512:02.652:38.50
Göteborg Sim
14Hanna Rutqvist199751235.321:15.322:01.702:39.27
Göteborg Sim
15Linnea Kaldrup199641337.031:20.872:11.502:51.11
Simklubben S 02
16Tove Frøberg199740436.551:25.642:14.452:52.36
Asker Svømmeklubb
17Ruth Ljunggren199634838.671:25.352:18.343:01.14
Hvetlanda Simsällskap
18Amanda Chienh199731939.891:29.402:22.053:06.50
Karlskoga Simförening
-Therese Wiik1997DSQ
Karlskoga Simförening
Gren 21, 200m Medley C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Teodor Widerberg19981252628.871:06.861:47.632:20.15
Simklubben Laxen
2Lukas Steiner19981147431.611:09.821:52.052:25.10
Västerås Simsällskap
3Adam Albringer19991047132.071:10.891:53.562:25.44
Karlstads Simsällskap
4Pär Börjeson1998946732.911:11.611:52.162:25.87
Mölndals Allmänna Simsällskap
5Anton Schough1998843632.491:11.891:56.182:29.15
Örebro Simallians
6Filip Björkholm1998742332.271:11.261:57.082:30.69
Västerås Simsällskap
7Victor Peltomaa1998642230.471:11.161:55.602:30.88
Falu Simsällskap
8Karl Zimmerman1998541331.991:09.501:57.402:31.94
Mölndals Allmänna Simsällskap
9Christian Manum Hagby1998440132.761:14.321:58.632:33.46
Asker Svømmeklubb
10Tor Leander1999339933.231:12.831:59.542:33.63
Mölndals Allmänna Simsällskap
11Isak Meding1998238932.831:12.191:59.692:35.00
Örebro Simallians
12Axel Widström1998138332.901:10.511:56.592:35.75
Karlstads Simsällskap
13Jonas Karlsson-Thell199836733.801:14.812:03.882:38.05
Karlskoga Simförening
14Gustav Ejdersund199834735.201:16.932:05.272:40.96
Västerås Simsällskap
15Anton Lornell199832936.081:16.622:06.792:43.81
Simklubben Elfsborg
16Marco Häyhänen199932535.941:20.432:08.062:44.52
Mölndals Allmänna Simsällskap
17Jesper Böhn199832336.261:19.432:08.062:44.91
Simklubben S 02
18Anton Klasson199832036.151:15.972:06.452:45.33
Grums Simsällskap
19Philip Borgström Bishop199931034.591:21.852:08.622:47.09
Göteborg Sim
Gren 21, 200m Medley C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Dennis Dukic20001240833.511:14.251:58.052:32.560-12 Åldersgrupp Rekord
Simklubben Laxen
2Tobias Åberg20001132536.321:19.062:05.722:44.57
Mölndals Allmänna Simsällskap
3Viktor Forafonov20021028336.861:21.972:13.442:52.27
Asker Svømmeklubb
4Elias Landström2000928235.261:22.042:10.752:52.46
Örebro Simallians
5Gunnar Widerberg2000828137.331:24.752:12.592:52.77
Simklubben Laxen
6Alex Phu2000727836.241:22.672:14.452:53.44
Göteborg Sim
7William Ejlegård2000625238.991:26.342:19.712:59.18
Västerås Simsällskap
8David Albringer2001524739.061:24.712:19.223:00.31
Karlstads Simsällskap
9Tim Baastad2000421341.621:32.022:27.843:09.54
Örebro Simallians
10Isak Brundin2000320244.691:34.842:30.693:12.94
Sala Simsällskap
11Vilmer Jansson2000219443.261:36.512:34.583:15.36
Simklubben Nautilus
12Oscar Eriksson2000118746.321:36.702:35.243:17.95
Västerås Simsällskap
13August Mathisen200117447.971:38.392:34.093:22.78
Karlstads Simsällskap
14Johan Brewitz200116252.571:43.622:41.893:27.42
Västerås Simsällskap
15Eric Valjus200016051.821:43.302:41.293:28.55
Örebro Simallians
-Jacob Pedersen2000DSQ
Simklubben Ena
-Johan Rydahl2001DSQ
Karlstads Simsällskap
-Olle Hansen2001DSQ
Simklubben Ena
Gren 22, 400m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300mTidStatus
Förening

1Adam Paulsson19951275557.001:57.242:58.403:57.3017-99 Åldersgrupp Rekord
Simklubben Elfsborg
2Robin Andréasson19881175056.751:57.092:58.313:57.81
Mölndals Allmänna Simsällskap
3Linus Kanth19911070358.361:59.753:01.504:03.07
Västerås Simsällskap
4Alexander Berggren199496301:00.802:04.983:09.334:12.05
Simklubben Elfsborg
5Anton Björck-Teuscher1993863059.682:03.803:08.584:12.11
Karlstads Simsällskap
6Filip Holmqvist199476291:01.222:05.183:09.464:12.20
Simklubben S 02
7Axel Rebner1994662259.122:03.293:08.544:13.17
Karlstads Simsällskap
8Oskar Olsson199555621:02.152:08.593:15.824:21.93
Karlstads Simsällskap
-Adam Ackerstierna1995DNS
Simklubben Ena
Gren 22, 400m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300mTidStatus
Förening

1Isak Eliasson19961268259.722:01.683:03.304:05.54
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Gustaf Dahlman1997116161:02.302:06.563:10.924:14.05
Västerås Simsällskap
3Max Östberg1996105911:01.852:07.413:13.484:17.50
Västerås Simsällskap
4Johannes Sköld199695881:01.202:07.473:13.574:17.93
Simklubben S 02
5Carl Rogne199685681:01.412:07.413:14.224:20.99
Säffle Simsällskap
6Elias Gausel199675441:02.852:09.483:17.104:24.73
Simklubben S 02
7Rasmus Rantanen199765001:04.712:14.113:24.294:32.26
Falu Simsällskap
Gren 23, 400m Frisim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300mTidStatus
Förening

1Marta Qvirist1998125831:09.052:20.903:33.074:45.25
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Alfhild Kristensson1999115781:09.902:22.723:35.994:46.04
Göteborg Sim
3Lisa Eriksson1998105761:07.292:20.573:34.694:46.31
SK Strängnäs Frisimmare
4Elin Svärd199895491:10.982:24.083:37.554:51.03
Falu Simsällskap
5Aleksandra Røys Stranden199985271:09.532:25.703:42.484:55.05
Asker Svømmeklubb
6Anna Eriksson199975021:10.022:26.654:23.194:59.73
SK Strängnäs Frisimmare
7Elin Thörner199864961:12.072:28.483:46.005:00.90
Säffle Simsällskap
8Ida Pettersson199954601:12.062:31.243:48.985:08.61
Stockholmspolisens Sim IF
Gren 23, 400m Frisim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300mTidStatus
Förening

1Tilda Öman2000125041:11.452:28.403:46.164:59.450-12 Åldersgrupp Rekord
Simklubben Elfsborg
2Amanda Johansson2000114001:13.402:35.984:00.685:23.35
Göteborg Sim
3Andrea Reinhold2001103771:17.512:41.204:06.295:29.81
Göteborg Sim
4Hannah Brunzell200193391:21.222:49.054:17.375:41.87
Västerås Simsällskap
5Sofie Wirfalk200083271:20.332:49.444:19.165:45.72
Simklubben Elfsborg
6Melina Holtan200073271:20.882:49.414:19.085:45.83
Asker Svømmeklubb
7Emelie Ångström200162871:25.772:58.334:32.756:01.24
Västerås Simsällskap
-Tea Tagesson2000DNS
Örebro Simallians
Gren 24, 50m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Josefin Lindkvist19931275626.10
Väsby Simsällskap
2Nadja Salomonsson19921174826.20
Väsby Simsällskap
3Anna Rosén19941070326.74
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Isabelle Höstman1990968926.92
Mölndals Allmänna Simsällskap
5Linnéa Bielicz1994867927.05
Göteborg Sim
6Vera Johansson1995764327.55
Örebro Simallians
7Anna Jonsson1994664027.60
Örebro Simallians
8Felicia Hedman1995563927.61
Väsby Simsällskap
9Alice Rigbäck1994462727.79
Örebro Simallians
10Amanda Nielsen-Fernandes1994362627.80
Kungälvs Simsällskap
11Caroline Adolfsson1993262127.87
Skövde Simsällskap
12Mette Mellbye Larsen1995161128.02
Asker Svømmeklubb
13Marte K. Bolstad199560928.05
Asker Svømmeklubb
14Isabel Svensson198960828.07
Mölndals Allmänna Simsällskap
15Rikke Nagell-Kleven199560728.08
Asker Svømmeklubb
16Emelie Stenhammar199358828.38
Skövde Simsällskap
17Linnéa Svärd199556228.82
Karlstads Simsällskap
18Anna Sirenius Lundberg199455428.95
Göteborg Sim
19Hanna Hagström199155228.99
Örebro Simallians
20Josephine Runeke199153429.32
Simklubben Laxen
21Paulina Björkbacka199552829.42
Harnäs Skutskär Simsällskap
22Andrea Bengtsson199152229.53
Göteborg Sim
23Karin Melin199452029.58
Karlstads Simsällskap
24Linnea Kling199351129.75
Simklubben Nautilus
25Ida Laurén199450529.87
Simklubben Laxen
26Linn Johansson199449830.01
Örebro Simallians
27Erika Kaspersson199449530.07
Eslövs Simsällskap
28Sofia Bergkvist199546730.65
Stockholmspolisens Sim IF
Gren 24, 50m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Christin Heina19961264827.48
Kungälvs Simsällskap
2Rebecca Diaz-Nilsson19961159528.27
Norrköpings Kappsimningsklubb
3Viktoria Reinhold19961059328.31
Göteborg Sim
4Amanda Persson1996959028.35
Filipstads Simklubb
5Louise Hjalmarsson1997857928.53
Skövde Simsällskap
6Josephine Nielsen-Fernandes1996757328.63
Kungälvs Simsällskap
7Isabelle Avenius1996655728.91
Kungälvs Simsällskap
8Elin Podéus1997554729.08
Norrköpings Kappsimningsklubb
9Majken Smith1997454129.18
Asker Svømmeklubb
10Inez Kristensson1997353529.30
Göteborg Sim
11Ida Fahlborg1996252929.40
Västerås Simsällskap
12Amanda Janzon1997152529.48
Göteborg Sim
13Angelica Yngvesson199652129.56
Simklubben Elfsborg
14Ingelin Elisabeth Lima199751529.67
Asker Svømmeklubb
15Tiril Frøholm199651129.74
Asker Svømmeklubb
16Klara Johansson199750529.87
Borlänge Simsällskap
17Maja Linderholm199648430.29
Karlstads Simsällskap
18Hanna Rutqvist199747330.53
Göteborg Sim
19Sofia Karlborg199646830.63
Simklubben Laxen
20Elin Håkansson199746530.69
Karlskoga Simförening
21Elin Hallerstedt199746430.72
S77 Stenungsund
22Nathalie Grigorenko199745830.86
Stockholmspolisens Sim IF
23Elvira Eklund Ramböl199745730.88
Karlstads Simsällskap
24Elvira Andersson199741331.94
Stockholmspolisens Sim IF
-Therese Karlsson1997DSQ
Fagersta Simklubb
Gren 25, 200m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Andreas Fürst19901271631.381:06.651:43.082:18.8217-99 Åldersgrupp Rekord
Väsby Simsällskap
2Robert Palosaari19921169532.301:08.941:44.692:20.19
Väsby Simsällskap
3Adam Paulsson19951069232.341:08.711:44.462:20.42
Simklubben Elfsborg
4Philip Carlsson1990963433.471:10.671:48.022:24.56
Simklubben Elfsborg
5Anton Jansson1992861831.651:09.741:48.012:25.79
Norrköpings Kappsimningsklubb
6Andreas Manum Hagby1995761633.381:12.141:48.792:25.94
Asker Svømmeklubb
7Adam Ackerstierna1995660632.761:10.761:49.172:26.72
Simklubben Ena
8Alexander Dimcevski1995560433.531:10.661:48.122:26.93
Simklubben S 02
9Anton Björck-Teuscher1993457534.011:12.471:51.212:29.37
Karlstads Simsällskap
10Fredrik Olsson1994355134.171:12.611:52.242:31.51
Simklubben Elfsborg
11Marcus Aurén1994249335.301:15.451:56.192:37.17
Simklubben Ena
12Johannes Ålander1995148734.181:13.731:55.352:37.83
Simklubben Ena
13Henrik Podéus199539038.701:22.262:06.562:50.03
Norrköpings Kappsimningsklubb
14Pelle Högfors198738137.311:20.342:05.802:51.33
Gimo Simsällskap
-Christian Johansson1988DNS
Skövde Simsällskap
-Ludvig Hazard1995DSQ
Mölndals Allmänna Simsällskap
Gren 25, 200m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Sebastian Engfors-Nyqvist19961255134.291:12.721:52.002:31.5215-16 Åldersgrupp Rekord
Simklubben Elfsborg
2Oskar Ehrnberg19971149834.701:14.341:55.372:36.68
Göteborg Sim
3Max Östberg19961048036.191:16.691:57.752:38.57
Västerås Simsällskap
4Alexander Gabri1997946135.601:16.221:58.752:40.72
Stockholmspolisens Sim IF
5Ognjen Blagojevic1997843837.901:21.272:04.002:43.52
Karlskoga Simförening
6Erland Ekholm1996743338.041:20.112:02.092:44.16
Stockholmspolisens Sim IF
7Gustav Norberg-Pettersson1996640538.561:21.472:04.582:47.81
Simklubben Laxen
8Eric Metzmaa1997532241.501:28.842:15.993:01.23
Västerås Simsällskap
9Lucas Daggert1997432140.201:26.882:14.903:01.47
Örebro Simallians
-Martin Blomquist1997DSQ
Stockholmspolisens Sim IF
Gren 26, 200m Bröstsim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Lina Berggren19981265136.841:17.281:58.772:40.2713-14 Åldersgrupp Rekord
Västerås Simsällskap
2Andréa Persson19991153639.001:22.562:06.672:50.99
Västerås Simsällskap
3Isabelle Fredriksson19991051239.981:24.542:09.382:53.64
Örebro Simallians
4Rebecka Gustafsson1998950039.811:25.182:10.772:54.97
Simklubben Ena
5Elin Steindl1998848339.941:24.482:11.402:57.05
Hvetlanda Simsällskap
6Hanna Tinnerholm1999747938.841:24.252:11.122:57.56
Falu Simsällskap
7Ann-Kristin Karlsson1999647839.091:23.682:10.032:57.68
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Isabelle Sörlie1999542741.721:28.912:18.043:04.40
Falu Simsällskap
9Sofia Ander1998442541.101:29.282:17.383:04.75
Sala Simsällskap
10Amanda Göthlin1998342241.151:27.542:15.883:05.09
Örebro Simallians
11Matilda Holström1998240542.031:29.372:19.113:07.65
Simklubben Elfsborg
12Solveig Jørgensen Mohr1998140443.231:31.542:19.603:07.80
Asker Svømmeklubb
13Linda Sköld199837842.751:31.622:21.523:12.01
Karlstads Simsällskap
-Klara Thormalm1998DNS
Hvetlanda Simsällskap
-Sara Ehrnberg1999DNS
Göteborg Sim
-Mathilda Janzon1998DSQ
Göteborg Sim
Gren 26, 200m Bröstsim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Emma Bergkvist20001239043.931:32.502:21.513:10.16
SK Strängnäs Frisimmare
2Alice Palmkvist20001138942.251:30.702:20.563:10.20
Simklubben Elfsborg
3Ida Nederman20001036944.141:34.502:25.503:13.63
Örebro Simallians
4Linea Holström2000936845.121:34.772:24.873:13.86
Simklubben Elfsborg
5Andrea Reinhold2001836643.571:33.872:24.843:14.13
Göteborg Sim
6Lina Nederman2000734643.751:34.112:24.883:17.77
Örebro Simallians
7Daniella Fallenhag2000633845.221:36.342:28.663:19.36
Göteborg Sim
8Nora Laine2000532945.731:35.942:28.503:21.21
Köpings Simsällskap
9Vanja Alm2000431546.041:37.052:30.443:24.02
Göteborg Sim
10Elin Lindgren2000330648.401:42.842:36.093:26.00
Västerås Simsällskap
11Emelie Ångström2001230548.681:41.182:35.143:26.39
Västerås Simsällskap
12Nora Johansson2001125450.601:47.532:43.573:39.24
Västerås Simsällskap
13Emelie Johansson200024850.351:48.022:44.793:41.16
Säffle Simsällskap
14Julia Holmberg200224151.011:48.782:45.893:43.10
Västerås Simsällskap
15Karolin Holmberg200123450.691:48.942:47.803:45.24
Västerås Simsällskap
16Cornelia Johansson200318654.841:57.763:02.084:03.16
Örebro Simallians
Gren 27, 800m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300m400mTidStatus
Förening500m600m700m

1Céline Bertrand1995127561:03.012:10.793:18.114:25.568:57.1217-99 Åldersgrupp Rekord
Skövde Simsällskap5:33.886:42.127:50.23
2Frida Berggren1994117211:04.892:14.253:24.144:33.759:05.55
Västerås Simsällskap5:41.286:50.027:58.60
3Josefine Hippi1994107131:05.322:14.363:24.224:34.149:07.61
Väsby Simsällskap5:42.776:51.317:59.78
4Mikaela Bäck199596831:06.742:16.423:26.684:37.419:15.51
Väsby Simsällskap5:47.456:57.118:06.83
Gren 27, 800m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300m400mTidStatus
Förening500m600m700m

1Rebecca Diaz-Nilsson1996126511:08.492:21.533:34.184:45.809:24.55
Norrköpings Kappsimningsklubb5:56.587:08.058:18.16
2Majken Smith1997116471:07.132:18.203:30.164:42.389:25.58
Asker Svømmeklubb5:53.607:05.348:16.91
3Clara Wiman1996106441:07.262:18.063:29.564:41.249:26.71
Västerås Simsällskap5:53.157:04.808:16.52
4Elin Podéus199796191:08.072:21.333:34.184:45.629:34.15
Norrköpings Kappsimningsklubb5:56.417:08.228:21.17
Gren 28, 100m Fjärilsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Teodor Widerberg19981249329.391:03.0713-14 Åldersgrupp Rekord
Simklubben Laxen
2Victor Peltomaa19981143131.141:05.96
Falu Simsällskap
3Lukas Steiner19981040231.611:07.50
Västerås Simsällskap
4Adam Albringer1999938631.571:08.40
Karlstads Simsällskap
5Aron Qvirist1998838031.841:08.78
Mölndals Allmänna Simsällskap
6Filip Björkholm1998737232.021:09.24
Västerås Simsällskap
7Karl Zimmerman1998637032.061:09.38
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Niclas Eriksson1998535633.401:10.27
Stockholmspolisens Sim IF
9Axel Widström1998435332.601:10.48
Karlstads Simsällskap
10Christian Norberg1998335032.861:10.66
Stockholmspolisens Sim IF
11Pär Börjeson1998235033.321:10.71
Mölndals Allmänna Simsällskap
12Isak Meding1998131934.041:12.92
Örebro Simallians
13Philip Borgström Bishop199931433.781:13.31
Göteborg Sim
14Martin Falk199929834.481:14.55
Stockholmspolisens Sim IF
15Tor Leander199929334.311:15.02
Mölndals Allmänna Simsällskap
16William Westerlund Holappa199927136.361:16.95
Simklubben Elfsborg
17Sherman Cheng199926435.501:17.67
Göteborg Sim
18Viktor Johansson199925436.601:18.64
Simklubben Elfsborg
19Carl-Fredrik Bengtsson199825035.461:19.03
Asker Svømmeklubb
20Daniel Börjesson199924834.381:19.33
S77 Stenungsund
21Jesper Böhn199824035.241:20.13
Simklubben S 02
22Jonathan Mastrangeli199923235.971:21.06
Simklubben Ena
23Alessandro Bonetti199921338.241:23.44
Västerås Simsällskap
24Nikola Macki´c199918539.701:27.48
Simklubben Laxen
25Nils König199817539.081:29.02
Örebro Simallians
26Emil Skytt199916841.671:30.33
Västerås Simsällskap
27Jesper Holmdahl199916241.921:31.40
S77 Stenungsund
-Fabian Persson1998DSQ
Simklubben Laxen
-Grigory Backman1998DSQ
Örebro Simallians
-Mårten Petersson1998DSQ
Simklubben Laxen
Gren 28, 100m Fjärilsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Dennis Dukic20001234533.491:11.01
Simklubben Laxen
2Anton Steindl20001132133.291:12.73
Hvetlanda Simsällskap
3Sebastian Petersson20001030234.881:14.26
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Elias Landström2000928235.441:15.98
Örebro Simallians
5Tobias Åberg2000825936.291:18.17
Mölndals Allmänna Simsällskap
6Alex Phu2000725636.141:18.46
Göteborg Sim
7Johan Rydahl2001625536.731:18.50
Karlstads Simsällskap
8Viktor Forafonov2002525136.881:18.96
Asker Svømmeklubb
9Gunnar Widerberg2000422838.081:21.57
Simklubben Laxen
10August Mathisen2001312846.271:38.84
Karlstads Simsällskap
11Oscar Eriksson2000211047.961:44.01
Västerås Simsällskap
Gren 29, 100m Medley A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Robin Andréasson19881272026.9258.05
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Linus Kanth19911171826.8958.11
Västerås Simsällskap
3Adam Ackerstierna19951070226.7058.53
Simklubben Ena
4Robert Palosaari1992967627.8959.28
Väsby Simsällskap
5Christoffer Carlsen1992867426.4559.34
Mölndals Allmänna Simsällskap
6Joel Falk Hansson1994765527.2959.90
Stockholmspolisens Sim IF
7Joakim Löfgren1992664128.331:00.34
Simklubben Laxen
8Isak Ladeborn1988564027.751:00.39
Simklubben Laxen
9Filip Holmqvist1994462227.671:00.95
Simklubben S 02
10Andreas Fürst1990361929.291:01.04
Väsby Simsällskap
11Anton Jansson19921.561428.381:01.20
Norrköpings Kappsimningsklubb
11Oskar Holm19931.561429.471:01.20
Karlstads Simsällskap
13Philip Carlsson199060329.561:01.60
Simklubben Elfsborg
14Anton Arvidsson199459427.361:01.91
Kungälvs Simsällskap
15Carl Leander199059329.451:01.93
Mölndals Allmänna Simsällskap
16Alexander Dimcevski199558428.681:02.24
Simklubben S 02
17Joachim Bratt199557629.281:02.54
Mölndals Allmänna Simsällskap
18Joakim Jonasson198756228.871:03.06
Norrköpings Kappsimningsklubb
19John Olsson199555528.181:03.31
Simklubben Laxen
20Joakim Kling199153828.701:03.96
Göteborg Sim
21Marcus Aurén199453029.771:04.30
Simklubben Ena
22Mikael Blum199552131.141:04.68
Simklubben Laxen
23David Hallberg199451829.851:04.79
Västerås Simsällskap
24Ludvig Hazard199551729.801:04.81
Mölndals Allmänna Simsällskap
24Sebastian Karlsson199251729.221:04.81
Norrköpings Kappsimningsklubb
-Christian Johansson1988DNS
Skövde Simsällskap
Gren 29, 100m Medley A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Patrik Löfgren19961264128.111:00.3415-16 Åldersgrupp Rekord
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Alfred Bjärudd19961152430.611:04.53
Simklubben Laxen
3Gustaf Dahlman19971051329.821:04.99
Västerås Simsällskap
4Casper Eriksson1996949730.741:05.67
Simklubben Elfsborg
5Alexander Triantafillou1997848930.111:06.04
Göteborg Sim
6Petter Cyrén1996748630.721:06.16
Harnäs Skutskär Simsällskap
7Oskar Ehrnberg1997648331.131:06.30
Göteborg Sim
8André Idoffsson1997543531.031:08.68
Simklubben Laxen
9Marcus Alexandersson19973.543530.881:08.69
S77 Stenungsund
9William Reinholdsson19973.543532.761:08.69
Simklubben Elfsborg
11Simon Bergquist1996243131.511:08.88
Örebro Simallians
12Hannes Wirfalk1997143132.251:08.90
Simklubben Elfsborg
13Henrik Hellerud199741332.701:09.85
Asker Svømmeklubb
14Magnus Ericsson199739332.431:11.06
S77 Stenungsund
15Fredrik Byström199638833.241:11.35
Västerås Simsällskap
16Eric Gustafsson199738632.751:11.46
Göteborg Sim
17Albin Lundell199736933.781:12.51
Simklubben Elfsborg
18Eric Gustafsson199636832.841:12.62
Örebro Simallians
19Alexander Gabri199736036.641:13.11
Stockholmspolisens Sim IF
20Lucas Daggert199730236.371:17.56
Örebro Simallians
Gren 30, 200m Ryggsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Céline Bertrand19951266333.601:09.371:45.572:20.93
Skövde Simsällskap
2Frida Andersson19911164334.211:09.921:46.102:22.35
Uddevalla Sim
3Isabelle Höstman19901062533.741:10.581:47.332:23.73
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Josefine Rydberg1995961634.441:10.841:47.812:24.44
Norrköpings Kappsimningsklubb
5Tilde Lundmark1995859434.731:11.281:48.482:26.17
Simklubben S 02
6Malin Westman1995759233.731:10.801:48.712:26.38
Mölndals Allmänna Simsällskap
7Amanda Zetterström1994658834.551:11.511:49.192:26.71
Simklubben S 02
8Isabel Svensson1989557834.831:12.511:50.202:27.52
Mölndals Allmänna Simsällskap
9Emelie Stenhammar1993457734.841:12.671:50.622:27.63
Skövde Simsällskap
10Lisen Andersson1994355334.991:13.301:52.292:29.67
Skövde Simsällskap
11Ellen Camilla Hansen1995255135.611:13.631:52.072:29.86
Asker Svømmeklubb
12Paulina Björkbacka1995153834.181:12.331:52.382:31.13
Harnäs Skutskär Simsällskap
13Anna Jonsson199453736.291:13.901:52.512:31.17
Örebro Simallians
14Nathalie Israelsson199432841.181:26.142:13.612:58.16
Karlskoga Simförening
Gren 30, 200m Ryggsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Amanda Löfgren19971259733.971:10.751:48.722:25.92
Västerås Simsällskap
2Clara Wiman19961156335.701:13.571:52.162:28.84
Västerås Simsällskap
3Elin Berggren19961056135.651:13.721:52.192:29.00
Västerås Simsällskap
4Josephine Nielsen-Fernandes1996952934.581:12.811:52.732:31.93
Kungälvs Simsällskap
5Elin Podéus1997851136.311:15.211:54.442:33.71
Norrköpings Kappsimningsklubb
6Rebecca Diaz-Nilsson1996750134.971:14.681:55.182:34.74
Norrköpings Kappsimningsklubb
7Klara Johansson1997649936.961:16.661:57.072:34.89
Borlänge Simsällskap
8Johanna Åberg1997549237.141:16.491:56.232:35.63
Mölndals Allmänna Simsällskap
9Amanda Janzon1997448736.501:15.761:56.052:36.22
Göteborg Sim
10Elin Hallerstedt1997344736.561:17.561:59.322:40.68
S77 Stenungsund
11Elin Håkansson1997243737.821:19.152:00.732:41.96
Karlskoga Simförening
12Elin Höglander1997132841.611:26.782:13.582:58.13
Karlskoga Simförening
13Hanna Hansson199729443.421:31.022:18.793:04.77
Stockholmspolisens Sim IF
14Therese Wiik199724544.921:35.422:26.383:16.41
Karlskoga Simförening
Gren 31, 200m Ryggsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Karl Zimmerman19981244432.791:09.221:46.772:23.53
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Anton Schough19981142135.201:13.211:51.032:26.14
Örebro Simallians
3Martin Falk19991039034.811:12.711:51.442:29.83
Stockholmspolisens Sim IF
4Isak Meding1998936135.971:15.151:55.132:33.73
Örebro Simallians
5Niclas Eriksson1998835136.571:16.001:56.932:35.27
Stockholmspolisens Sim IF
6Alessandro Bonetti1999734337.101:16.331:57.092:36.50
Västerås Simsällskap
7William Westerlund Holappa1999634037.601:17.841:58.032:36.92
Simklubben Elfsborg
8Jonathan Ekelund1999533136.801:17.731:58.972:38.33
Mölndals Allmänna Simsällskap
9Daniel Börjesson1999431836.351:17.471:59.142:40.43
S77 Stenungsund
10Carl-Fredrik Bengtsson1998329837.231:18.172:01.102:44.02
Asker Svømmeklubb
11Elliot Olsson1999228638.841:21.672:05.562:46.24
Simklubben Elfsborg
12Fabian Persson1998127938.821:21.602:05.862:47.55
Simklubben Laxen
13Emil Haakonsen199927839.441:22.332:05.702:47.70
Karlskoga Simförening
14Anton Johansson199925739.861:24.522:09.452:52.28
Västerås Simsällskap
15Jesper Holmdahl199923543.311:30.082:16.662:57.47
S77 Stenungsund
16Alexander Karlsson199922540.451:27.062:14.693:00.00
Simklubben Nautilus
17Karl Hunter19991533:24.97
Avesta Simsällskap
-Anton Lornell1998DSQ
Simklubben Elfsborg
Gren 31, 200m Ryggsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Melker Olsson20001230538.061:19.252:01.122:42.70
Simklubben Elfsborg
2Isak Brundin20001121941.891:29.312:17.843:01.64
Sala Simsällskap
3Elias Nordgren2001102183:01.87
Sala Simsällskap
4William Ejlegård2000921443.691:30.012:17.223:02.95
Västerås Simsällskap
5Johan Brewitz2001819842.701:32.072:22.163:08.02
Västerås Simsällskap
6Oscar Eriksson2000719046.681:36.392:24.433:10.42
Västerås Simsällskap
7Eric Valjus2000616347.821:38.762:31.053:20.63
Örebro Simallians
8Olle Hansen2001515649.041:40.452:33.343:23.53
Simklubben Ena
-Lucas Baunsgaard2001DNS
Västerås Simsällskap
Gren 32, 50m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Jonathan Kling19931265925.85
Örebro Simallians
2Adam Ackerstierna19951165825.87
Simklubben Ena
3Christoffer Carlsen19921065725.88
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Simon Vestin1992965425.92
Karlstads Simsällskap
5Mikael Wåhlin1989864326.07
Norrköpings Kappsimningsklubb
6Julian Cöster1995762026.39
Mölndals Allmänna Simsällskap
7Isak Ladeborn1988661226.50
Simklubben Laxen
8Anton Arvidsson1994559626.74
Kungälvs Simsällskap
9Joakim Löfgren1992457827.01
Simklubben Laxen
10Axel Rebner1994357227.11
Karlstads Simsällskap
11Anders Hagström1988256227.26
Örebro Simallians
12John Olsson1995155627.36
Simklubben Laxen
13Mathias Petrusson199355027.47
Kungälvs Simsällskap
14Joakim Kling199153127.78
Göteborg Sim
15Oscar Zedendahl199553127.79
Väsby Simsällskap
16Nils Montalva199352227.95
Simklubben S 02
17Gustav Olander199451428.09
Göteborg Sim
18Ludvig Hazard199550128.32
Mölndals Allmänna Simsällskap
19Dennis Finnström199549528.45
Örebro Simallians
20Mikael Blum199548628.62
Simklubben Laxen
21Henrik Podéus199548528.64
Norrköpings Kappsimningsklubb
22Oskar Rutqvist199347228.90
Göteborg Sim
23Max Ackerman199545429.27
Simklubben Laxen
24Janne Ledin199443229.76
Simklubben Laxen
-Edvin Qvirist1995DNS
Mölndals Allmänna Simsällskap
-Sebastian Karlsson1992DNS
Norrköpings Kappsimningsklubb
Gren 32, 50m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Alexander Vestin19961266925.7315-16 Åldersgrupp Rekord
Karlstads Simsällskap
2Max Östberg19961152427.90
Västerås Simsällskap
3Elias Gausel19961049328.49
Simklubben S 02
4Gustaf Dahlman1997948628.61
Västerås Simsällskap
5Gustav Norberg-Pettersson1996847928.76
Simklubben Laxen
6Daniel Lönnberg19966.547828.77
Stockholmspolisens Sim IF
6Sigve Ekeli Nystuen19966.547828.77
Asker Svømmeklubb
8Nils Lervik1997545529.26
Asker Svømmeklubb
9Gunnar Granlund1996444629.46
Västerås Simsällskap
10Carl Rogne1996344329.51
Säffle Simsällskap
11Simon Bergquist1996243729.64
Örebro Simallians
12Marcus Alexandersson1997142729.87
S77 Stenungsund
13William Reinholdsson199742629.91
Simklubben Elfsborg
14Petter Cyrén199642130.01
Harnäs Skutskär Simsällskap
15Fredrik Byström199640730.37
Västerås Simsällskap
16Erland Ekholm199639530.66
Stockholmspolisens Sim IF
17Tobias Josefsson199738930.82
Kungälvs Simsällskap
18Ognjen Blagojevic199737731.15
Karlskoga Simförening
19Daniel Andersson199735331.84
Kungälvs Simsällskap
20Magnus Ericsson199734232.18
S77 Stenungsund
21Axel Björstam199728734.11
Karlskoga Simförening
-Alexander Triantafillou1997DNS
Göteborg Sim
Gren 33, 4X100m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100mTidStatus
Förening

1Väsby SS Lag 10248483:47.30
Petra Granlund198727.3056.3756.37
Sara Thydén198927.4757.651:54.02
Josefin Lindkvist199327.1956.712:50.73
Nadja Salomonsson199227.2256.573:47.30
2Mass Damer 11988227903:52.760-999 Åldersgrupp Rekord
Isabelle Höstman199027.9658.5658.56
Miranda Bånnsgård199227.2057.541:56.10
Anna Rosén199427.7558.142:54.24
Sofia Lindholm199328.2358.523:52.76
3Väsby SS Lag 20207223:59.83
Felicia Hedman199528.861:00.291:00.29
Josefine Hippi199428.4559.812:00.10
Mikaela Bäck199528.8859.973:00.07
Emelie Åkerström199528.4459.763:59.83
4Skövde SS Damer1992187064:01.61
Louise Hjalmarsson199729.351:00.961:00.96
Emelie Stenhammar199329.651:02.752:03.71
Céline Bertrand199527.3457.793:01.50
Caroline Adolfsson199329.091:00.114:01.61
5Göteborg Damer0167024:02.04
Linnéa Bielicz199428.6159.1959.19
Alfhild Kristensson199929.581:01.602:00.79
Andrea Bengtsson199128.521:00.093:00.88
Viktoria Reinhold199628.741:01.164:02.04
6Mass Damer 21988146984:02.54
Malin Westman199529.361:00.201:00.20
Isabel Svensson198928.851:00.162:00.36
Emma Westman199328.741:00.253:00.61
Johanna Åberg199729.921:01.934:02.54
7Asker SK J1 Jr.0126974:02.69
Mette Mellbye Larsen199529.941:01.371:01.37
Majken Smith199728.961:00.872:02.24
Marte K. Bolstad199528.8059.943:02.18
Rikke Nagell-Kleven199529.111:00.514:02.69
8S02 Damer Lag 10106884:03.73
Erica Dahlgren199728.4859.9459.94
Julia Bellvik199628.961:01.172:01.11
Tilde Lundmark199529.261:01.663:02.77
Ebba Hellström199229.281:00.964:03.73
9Ösa Damer Lag 1086714:05.72
Anna Jonsson199428.6759.5159.51
Alice Rigbäck199429.661:01.482:00.99
Vera Johansson199528.421:01.013:02.00
Linn Johansson199429.941:03.724:05.72
10Västerås Damer [1994]199466534:07.98
Elin Berggren199630.581:03.091:03.09
Frida Berggren199428.0658.542:01.63
Ida Fahlborg199629.931:03.023:04.65
Lina Berggren199830.521:03.334:07.98
11Asker SK J2 Jr.046084:13.94
Emilie Olsen Bakke199832.161:05.491:05.49
Tiril Frøholm199630.221:04.312:09.80
Aleksandra Røys Stranden199930.061:03.873:13.67
Ellen Camilla Hansen199528.611:00.274:13.94
12Simklubben Laxen Lag 1025924:16.23
Josephine Runeke199131.261:05.111:05.11
Ida Pettersson199330.451:02.562:07.67
Ida Laurén199430.821:03.513:11.18
Felicia Torbjörnsson199530.281:05.054:16.23
13Göteborg Damer Lag219905804:17.94
Inez Kristensson199730.891:03.561:03.56
Amanda Janzon199731.041:04.982:08.54
Christina Ekstedt199630.631:04.663:13.20
Mathilda Janzon199831.171:04.744:17.94
14Ösa Damer Lag 205614:20.85
Rebecca Bergström199331.891:07.501:07.50
Hanna Hagström199129.721:02.782:10.28
Linn Gustafsson199830.751:05.383:15.66
Ida Johansson199631.051:05.194:20.85
15SK Strängn Damer [1999]19995464:23.20
Amanda Hyllbrant199932.131:07.441:07.44
Emma Bergkvist200032.401:09.712:17.15
Lisa Eriksson199830.251:02.273:19.42
Anna Eriksson199929.821:03.784:23.20
16Polisen Lag 105454:23.34
Sofia Bergkvist199531.611:05.191:05.19
Ida Pettersson199931.201:06.252:11.44
Lovisa Heldring199531.571:06.453:17.89
Jessica Berg199831.401:05.454:23.34
17Hvetlanda Damer [1996]19965394:24.38
Klara Thormalm199829.081:01.211:01.21
Agnes Ljunggren199932.701:09.592:10.80
Elin Steindl199832.261:09.473:20.27
Thilde Palmqvist199830.661:04.114:24.38
18Karlsko Sf Damer19965364:24.87
Mikaela Jarlemark199831.581:05.761:05.76
Elin Håkansson199731.191:04.822:10.58
Yvonne Katana199432.451:09.473:20.05
Lovisa Rasko-Nguyen199531.181:04.824:24.87
19Asker SK J3 Jr.05314:25.75
Marthe Østlyngen Dalan199831.701:06.101:06.10
Mari Louise Nerdrum199531.761:06.862:12.96
Ingelin Elisabeth Lima199730.631:04.553:17.51
Solveig Jørgensen Mohr199832.401:08.244:25.75
20Polisen Lag 205224:27.13
Nathalie Grigorenko199732.061:07.911:07.91
Ayleen Burt199730.361:03.912:11.82
Josefine Gidlöf199732.241:07.333:19.15
Emmeli Hansson199531.781:07.984:27.13
21SK Elfsborg Lag 105164:28.29
Tilda Öman200031.661:05.791:05.79
Angelica Yngvesson199632.461:08.542:14.33
Louise Nyhlén199330.961:07.253:21.58
Linnéa Fahlberg199831.001:06.714:28.29
22Säffle SS Damer19974794:35.03
Maja Palmqvist199833.221:10.111:10.11
Julia Mulikova199833.831:11.512:21.62
Elin Thörner199831.771:06.963:28.58
Petra Johansson199731.291:06.454:35.03
23SK Elfsborg Lag 203994:52.22
Matilda Holström199834.621:13.511:13.51
Louise Johansson199633.571:11.952:25.46
Alice Palmkvist200034.481:12.473:37.93
Sofie Wirfalk200034.901:14.294:52.22
24Ösa Damer Lag 303974:52.62
Isabelle Fredriksson199933.881:10.761:10.76
Elin Larsson199833.531:11.712:22.47
Amanda Göthlin199834.391:13.783:36.25
Anncharlott Smedberg199835.291:16.374:52.62
25Nautilus Damer19923535:04.42
Elin Karlsson200139.001:24.671:24.67
Linnea Kling199330.811:05.562:30.23
Lovisa Nilsson199435.031:14.873:45.10
Amanda Hagsten200037.161:19.325:04.42
26Ösa Damer Lag 403315:11.07
Clara Momats200034.991:15.801:15.80
Tea Tagesson200037.441:19.902:35.70
Ida Nederman200037.421:18.233:53.93
Lina Nederman200036.291:17.145:11.07
27Ösa Damer Lag 502036:05.89
Terese Engström199939.551:24.821:24.82
Minna Johansson200038.731:23.972:48.79
Isadora Rosén200245.641:39.854:28.64
Cornelia Johansson200345.581:37.256:05.89
28Ösa Damer Lag 601227:14.27
Saga Rönnqvist-Jerlström200246.681:43.321:43.32
Alicia Momats200347.291:41.123:24.44
Tyra König200252.781:56.875:21.31
Clara Hällzon200048.881:52.967:14.27
-Karlstads SS Damer Lag 10DSQ
Karin Melin199430.781:04.701:04.70
Gren 34, 4X100m Frisim Herrar Öppe, Finaler 0 år och äldre
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100mTidStatus
Förening

1Mass Herrar 11987247753:26.470-999 Åldersgrupp Rekord
Isak Eliasson199625.4353.0053.00
Carl Leander199025.3251.981:44.98
Robin Andréasson198824.1850.422:35.40
Christoffer Carlsen199224.1451.073:26.47
2SK Elfsborg Lag 10226583:37.97
Alexander Berggren199426.8155.3655.36
Adam Paulsson199525.4452.581:47.94
Philip Carlsson199024.9653.512:41.45
Fredrik Olsson199426.9556.523:37.97
3Karlstads SS Herrar Lag 10206513:38.81
Oskar Holm199326.0653.7353.73
Oskar Olsson199526.2655.221:48.95
Axel Rebner199425.7354.612:43.56
Anton Björck-Teuscher199326.6255.253:38.81
4Mass Herrar 21987186443:39.55
Patrik Löfgren199626.2954.8154.81
Edvin Qvirist199525.5254.151:48.96
Joachim Bratt199526.3454.522:43.48
Ludvig Hazard199526.1456.073:39.55
5S02 Herrar0166383:40.29
Filip Holmqvist199426.2154.6854.68
Alexander Dimcevski199526.2654.941:49.62
Johannes Sköld199626.5656.242:45.86
Elias Gausel199626.1254.433:40.29
6Västerås Herrar1991146123:43.41
Linus Kanth199126.3054.3454.34
Gustaf Dahlman199726.4855.311:49.65
Max Östberg199627.3056.582:46.23
David Hallberg199427.4057.183:43.41
7Väsby SS Lag 10126083:43.85
Robert Palosaari199225.1653.4153.41
Oscar Zedendahl199526.7656.561:49.97
Daniel Wramfors197827.9258.552:48.52
Andreas Fürst199026.2155.333:43.85
8Ösa Herrar Lag 10106003:44.80
Roman Plakhotnyi199328.0757.9657.96
Jonathan Kling199324.4852.201:50.16
Oskar Holmgren199426.3856.852:47.01
Victor Zetterman199527.1457.793:44.80
9Göteborg Herrar Lag1199685423:52.51
Oskar Rutqvist199327.4756.7956.79
Joakim Kling199126.6456.451:53.24
Alexander Triantafillou199727.881:00.252:53.49
Gustav Olander199427.4359.023:52.51
10Polisen Lag 1065303:54.39
Joel Falk Hansson199426.3954.9854.98
Christian Norberg199829.271:01.511:56.49
Niclas Eriksson199827.8259.652:56.14
Daniel Lönnberg199628.7158.253:54.39
11SK Elfsborg Lag 2044963:59.60
Hannes Wirfalk199728.7359.8359.83
Sebastian Engfors-Nyqvist199628.691:00.572:00.40
Casper Eriksson199628.2859.372:59.77
William Reinholdsson199728.7359.833:59.60
12Ösa Herrar Lag 2024904:00.52
Erik Nyström199629.041:01.201:01.20
Isak Meding199828.861:00.532:01.73
Anton Schough199829.221:00.343:02.07
Simon Bergquist199627.7358.454:00.52
13Karlsko Sf Herrar19944524:07.18
Jonas Karlsson-Thell199829.091:01.401:01.40
Ognjen Blagojevic199728.6359.772:01.17
Emil Haakonsen199931.231:05.993:07.16
Drago Blagojevic199528.171:00.024:07.18
14Asker SK G1 Jr.04454:08.43
Sigve Ekeli Nystuen199627.2156.7456.74
Henrik Hellerud199729.891:03.241:59.98
Carl-Fredrik Bengtsson199832.261:07.883:07.86
Christian Manum Hagby199829.001:00.574:08.43
15Ösa Herrar Lag 303994:17.49
Dennis Finnström199528.1259.3659.36
Eric Gustafsson199629.171:01.462:00.82
Lucas Daggert199731.011:04.963:05.78
Nils König199832.491:11.714:17.49
16Polisen Lag 203904:19.46
Marcus Svensson199729.661:02.271:02.27
Martin Falk199931.321:07.132:09.40
Martin Blomquist199730.311:06.003:15.40
Alexander Gabri199730.631:04.064:19.46
17SK Elfsborg Lag 303364:32.73
Anton Lornell199831.191:07.401:07.40
Elliot Olsson199932.631:09.062:16.46
Melker Olsson200032.141:09.053:25.51
William Westerlund Holappa199931.891:07.224:32.73
18Ösa Herrar Lag 402345:07.83
Jesper Lindberg199934.091:13.471:13.47
Elias Landström200034.871:11.342:24.81
Tim Baastad200036.321:16.913:41.72
Eric Valjus200039.731:26.115:07.83
Gren 35, 100m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Josefin Lindkvist19931278127.4756.68
Väsby Simsällskap
2Nadja Salomonsson19921177027.8456.95
Väsby Simsällskap
3Céline Bertrand19951072327.8958.15
Skövde Simsällskap
4Linnéa Bielicz1994971428.3258.39
Göteborg Sim
5Isabelle Höstman1990871228.1658.45
Mölndals Allmänna Simsällskap
6Anna Rosén1994768728.2959.16
Mölndals Allmänna Simsällskap
7Josefine Hippi1994667628.8159.47
Väsby Simsällskap
8Amanda Nielsen-Fernandes1994566429.2659.84
Kungälvs Simsällskap
9Anna Jonsson1994466028.6259.96
Örebro Simallians
10Sofia Lindholm1993365329.101:00.16
Mölndals Allmänna Simsällskap
11Amanda Zetterström1994264229.161:00.52
Simklubben S 02
12Marte K. Bolstad1995164129.411:00.53
Asker Svømmeklubb
13Malin Westman199564029.651:00.57
Mölndals Allmänna Simsällskap
14Felicia Hedman199562829.321:00.97
Väsby Simsällskap
15Michelle Franzén199362129.431:01.19
Norrköpings Kappsimningsklubb
16Rikke Nagell-Kleven199561729.631:01.31
Asker Svømmeklubb
17Ellen Camilla Hansen199561429.871:01.42
Asker Svømmeklubb
18Mikaela Bäck199560230.061:01.83
Väsby Simsällskap
19Ebba Hellström199260130.051:01.84
Simklubben S 02
20Josefine Rydberg199559429.741:02.10
Norrköpings Kappsimningsklubb
21Mette Mellbye Larsen199559230.031:02.15
Asker Svømmeklubb
22Linnéa Svärd199554331.351:03.98
Karlstads Simsällskap
23Paulina Björkbacka199553430.441:04.34
Harnäs Skutskär Simsällskap
24Karin Melin199452330.911:04.78
Karlstads Simsällskap
Gren 35, 100m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Rebecca Diaz-Nilsson19961263429.011:00.76
Norrköpings Kappsimningsklubb
2Louise Hjalmarsson19971162429.471:01.07
Skövde Simsällskap
3Christin Heina19961062429.141:01.09
Kungälvs Simsällskap
4Erica Dahlgren1997962129.091:01.17
Simklubben S 02
5Viktoria Reinhold1996860429.691:01.74
Göteborg Sim
6Elin Podéus1997760429.501:01.75
Norrköpings Kappsimningsklubb
7Johanna Åberg1997659130.191:02.22
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Julia Bellvik1996558329.991:02.50
Simklubben S 02
9Josephine Nielsen-Fernandes1996455630.821:03.48
Kungälvs Simsällskap
10Inez Kristensson1997355431.061:03.54
Göteborg Sim
11Ingelin Elisabeth Lima1997254231.041:04.04
Asker Svømmeklubb
12Ida Fahlborg1996154030.341:04.10
Västerås Simsällskap
13Klara Johansson199753731.111:04.21
Borlänge Simsällskap
14Tiril Frøholm199653130.761:04.45
Asker Svømmeklubb
15Amanda Persson199651830.761:05.00
Filipstads Simklubb
16Amanda Janzon199751031.371:05.32
Göteborg Sim
17Elin Håkansson199750531.421:05.53
Karlskoga Simförening
17Hanna Rutqvist199750531.311:05.53
Göteborg Sim
19Maja Linderholm199650031.651:05.77
Karlstads Simsällskap
20Petra Johansson199749931.871:05.79
Säffle Simsällskap
21Ayleen Burt199749331.811:06.09
Stockholmspolisens Sim IF
22Angelica Yngvesson199645631.731:07.80
Simklubben Elfsborg
23Tove Frøberg199742832.901:09.26
Asker Svømmeklubb
24Therese Karlsson199742431.661:09.50
Fagersta Simklubb
Gren 36, 100m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Teodor Widerberg19981252927.1756.94
Simklubben Laxen
2Aron Qvirist19981148028.4058.81
Mölndals Allmänna Simsällskap
3Adam Albringer19991047228.6059.12
Karlstads Simsällskap
4Anton Schough1998946828.7859.30
Örebro Simallians
5Tor Leander1999845929.1159.67
Mölndals Allmänna Simsällskap
6Niclas Eriksson1998744729.311:00.21
Stockholmspolisens Sim IF
7Lukas Steiner1998642829.561:01.10
Västerås Simsällskap
8Karl Zimmerman1998542629.591:01.18
Mölndals Allmänna Simsällskap
9Isak Meding1998442429.631:01.28
Örebro Simallians
10Christian Manum Hagby1998342329.691:01.32
Asker Svømmeklubb
11Jonas Karlsson-Thell1998240929.711:02.04
Karlskoga Simförening
12Filip Björkholm1998140629.991:02.16
Västerås Simsällskap
13Victor Peltomaa199840329.361:02.35
Falu Simsällskap
14Jesper Böhn199839230.151:02.93
Simklubben S 02
15Daniel Börjesson199938329.981:03.38
S77 Stenungsund
16Anton Klasson199838029.661:03.54
Grums Simsällskap
17Gustav Ejdersund199838029.951:03.57
Västerås Simsällskap
18Christian Norberg199836231.121:04.58
Stockholmspolisens Sim IF
19Fabian Persson199835231.241:05.20
Simklubben Laxen
20Jonathan Ekelund199934430.691:05.70
Mölndals Allmänna Simsällskap
21Alessandro Bonetti199934331.941:05.76
Västerås Simsällskap
22Anton Lornell199833931.461:06.03
Simklubben Elfsborg
23Axel Widström199833431.141:06.36
Karlstads Simsällskap
24Martin Falk199933331.511:06.42
Stockholmspolisens Sim IF
25Elliot Olsson199931432.671:07.76
Simklubben Elfsborg
26Emil Haakonsen199930232.881:08.59
Karlskoga Simförening
-Mårten Petersson1998DNS
Simklubben Laxen
Gren 36, 100m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Dennis Dukic20001237230.741:04.02
Simklubben Laxen
2Johan Rydahl20011136830.811:04.26
Karlstads Simsällskap
3Sebastian Petersson20001035031.781:05.33
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Anton Steindl2000933232.021:06.50
Hvetlanda Simsällskap
5Melker Olsson2000831032.681:08.05
Simklubben Elfsborg
6Alex Phu2000730233.121:08.62
Göteborg Sim
7Elias Landström2000627235.291:11.08
Örebro Simallians
8Isak Brundin2000527034.131:11.27
Sala Simsällskap
9Viktor Forafonov2002426234.531:11.92
Asker Svømmeklubb
10Gunnar Widerberg2000325834.191:12.36
Simklubben Laxen
11Elias Nordgren2001224435.481:13.65
Sala Simsällskap
12Tim Baastad2000124335.931:13.80
Örebro Simallians
13William Ejlegård200023535.461:14.63
Västerås Simsällskap
14Vilmer Jansson200021236.581:17.19
Simklubben Nautilus
15David Albringer200120736.381:17.78
Karlstads Simsällskap
16Olle Hansen200119238.731:19.85
Simklubben Ena
17Johan Brewitz200118837.281:20.34
Västerås Simsällskap
18Eric Valjus200017338.111:22.55
Örebro Simallians
19Jesper Sandberg200116138.791:24.63
SK Strängnäs Frisimmare
20August Mathisen200115740.461:25.26
Karlstads Simsällskap
21Edwin Lindberg200114640.901:27.51
Simklubben Ena
22Simon Baastad200212243.041:32.73
Örebro Simallians
-Tobias Åberg2000DNS
Mölndals Allmänna Simsällskap
-Jacob Pedersen2000DSQ
Simklubben Ena
-Jonathan Holmberg2000DSQ
Västerås Simsällskap
Gren 37, 200m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Robin Andréasson19881275626.8855.551:24.001:52.14
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Adam Paulsson19951174626.6154.951:23.871:52.63
Simklubben Elfsborg
3Adam Ackerstierna19951070326.8156.611:26.271:54.89
Simklubben Ena
4Linus Kanth1991969127.7556.931:26.401:55.57
Västerås Simsällskap
5Christoffer Carlsen1992868826.9656.111:26.191:55.73
Mölndals Allmänna Simsällskap
6Oskar Holm1993766528.4758.791:28.841:57.06
Karlstads Simsällskap
7Joachim Bratt1995665727.8157.321:27.431:57.53
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Carl Leander1990565527.8557.561:27.271:57.61
Mölndals Allmänna Simsällskap
9Anton Arvidsson1994464428.2258.941:29.011:58.27
Kungälvs Simsällskap
10Filip Holmqvist1994364328.4058.941:28.531:58.39
Simklubben S 02
11John Olsson1995263227.0557.031:27.991:59.02
Simklubben Laxen
12Jonathan Kling1993162828.2158.651:29.161:59.32
Örebro Simallians
13Alexander Berggren199460828.421:00.061:30.482:00.57
Simklubben Elfsborg
14Anton Björck-Teuscher199360427.8058.731:30.322:00.86
Karlstads Simsällskap
15Axel Rebner199458428.2959.071:30.822:02.24
Karlstads Simsällskap
16Henrik Podéus199558028.4159.361:31.102:02.49
Norrköpings Kappsimningsklubb
17David Hallberg199457728.771:00.001:31.432:02.68
Västerås Simsällskap
18Edvin Qvirist199557528.0558.591:30.522:02.85
Mölndals Allmänna Simsällskap
-Andreas Manum Hagby1995DNS
Asker Svømmeklubb
Gren 37, 200m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Isak Eliasson19961267427.5157.311:27.571:56.53
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Patrik Löfgren19961165728.3558.011:27.781:57.49
Mölndals Allmänna Simsällskap
3Johannes Sköld19961059928.2858.781:30.142:01.21
Simklubben S 02
4Gustaf Dahlman1997959728.5159.641:30.952:01.30
Västerås Simsällskap
5Max Östberg1996859228.9459.861:31.152:01.68
Västerås Simsällskap
6Elias Gausel1996756828.8459.951:31.842:03.34
Simklubben S 02
7Carl Rogne1996653529.231:00.851:33.532:05.82
Säffle Simsällskap
8Gunnar Granlund1996550029.421:02.211:35.542:08.73
Västerås Simsällskap
9Hannes Wirfalk1997449829.751:02.561:35.952:08.92
Simklubben Elfsborg
10Fredrik Byström1996349029.711:02.921:37.302:09.55
Västerås Simsällskap
11Alexander Triantafillou1997245530.361:03.871:38.782:12.86
Göteborg Sim
12Simon Bergquist1996143730.741:05.111:40.662:14.61
Örebro Simallians
Gren 38, 200m Frisim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Rebecka Gustafsson19981260631.571:06.421:41.772:14.10
Simklubben Ena
2Lisa Eriksson19981158131.371:06.781:42.232:15.99
SK Strängnäs Frisimmare
3Alfhild Kristensson19991055632.171:07.681:43.992:17.98
Göteborg Sim
4Marta Qvirist1998954431.701:06.921:43.252:18.99
Mölndals Allmänna Simsällskap
5Julia Nordlund1998853532.211:08.421:45.012:19.84
Falu Simsällskap
6Anna Eriksson1999753431.861:07.661:44.782:19.90
SK Strängnäs Frisimmare
7Mathilda Janzon1998653432.411:07.791:44.602:19.91
Göteborg Sim
8Aleksandra Røys Stranden1999552131.941:08.351:46.072:21.01
Asker Svømmeklubb
9Elin Svärd1998451832.211:08.051:44.982:21.28
Falu Simsällskap
10Elin Thörner1998350433.871:10.501:47.552:22.62
Säffle Simsällskap
11Linn Gustafsson1998249033.671:10.441:47.232:23.92
Örebro Simallians
12Ive Johansson1998148933.061:09.751:48.462:24.03
Filipstads Simklubb
13Sandra Lundqvist199845034.061:12.191:51.062:28.12
Falu Simsällskap
14Jessica Berg199844333.961:11.791:50.042:28.87
Stockholmspolisens Sim IF
15Sofia Ander199843234.511:12.751:51.882:30.14
Sala Simsällskap
16Julia Mulikova199841434.211:13.071:52.902:32.29
Säffle Simsällskap
17Maja Palmqvist199840434.581:13.331:54.992:33.54
Säffle Simsällskap
Gren 38, 200m Frisim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Tilda Öman20001250233.381:09.911:47.322:22.76
Simklubben Elfsborg
2Emma Bergkvist20001143633.851:11.501:51.142:29.63
SK Strängnäs Frisimmare
3Amanda Johansson20001039534.051:12.621:54.442:34.68
Göteborg Sim
4Daniella Fallenhag2000938735.441:15.421:56.392:35.70
Göteborg Sim
5Linea Holström2000834937.931:19.212:01.512:41.22
Simklubben Elfsborg
6Sofie Wirfalk2000733336.801:18.782:01.742:43.68
Simklubben Elfsborg
7Melina Holtan2000633236.301:18.262:01.322:43.89
Asker Svømmeklubb
8Moa Bergstedt2000533035.881:17.842:01.822:44.30
Simklubben Laxen
9Clara Momats2000430436.101:19.742:05.812:48.78
Örebro Simallians
10Emelie Hellgren2001330337.141:19.652:04.302:48.97
Fagersta Simklubb
11Emelie Ångström2001228238.591:23.022:09.362:53.03
Västerås Simsällskap
12Amanda Hagsten2000127038.551:23.592:10.192:55.55
Simklubben Nautilus
13Karolin Holmberg200125939.521:26.172:14.002:58.05
Västerås Simsällskap
14Minna Johansson200025239.581:25.802:13.642:59.59
Örebro Simallians
15Elin Karlsson200124540.251:26.342:14.423:01.38
Simklubben Nautilus
Gren 39, 50m Bröstsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Nadja Salomonsson19921276232.81
Väsby Simsällskap
2Andrea Bengtsson19911176032.84
Göteborg Sim
3Sara Thydén19891075732.88
Väsby Simsällskap
4Miranda Bånnsgård1992973533.21
Mölndals Allmänna Simsällskap
5Hanna Hagström1991863634.85
Örebro Simallians
6Anna Rosén1994762934.98
Mölndals Allmänna Simsällskap
7Malin Westman1995662235.10
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Mikaela Bäck1995561435.26
Väsby Simsällskap
9Lovisa Rasko-Nguyen1995461335.28
Karlskoga Simförening
10Josephine Runeke19912.558735.79
Simklubben Laxen
10Rikke Nagell-Kleven19952.558735.79
Asker Svømmeklubb
12Mari Louise Nerdrum1995158035.94
Asker Svømmeklubb
13Yvonne Katana199457136.12
Karlskoga Simförening
14Lovisa Heldring199554936.61
Stockholmspolisens Sim IF
15Felicia Torbjörnsson199554336.73
Simklubben Laxen
16Linnea Kling199354236.76
Simklubben Nautilus
17Sara Ottosson-Bixo199553037.03
Västerås Simsällskap
18Alice Rigbäck199452837.09
Örebro Simallians
19Louise Nyhlén199352337.19
Simklubben Elfsborg
20Rebecca Bergström199351637.36
Örebro Simallians
21Emmeli Hansson199551337.43
Stockholmspolisens Sim IF
22Ida Pettersson199350837.55
Simklubben Laxen
23Linnéa Svärd199548638.13
Karlstads Simsällskap
24Linn Johansson199444939.15
Örebro Simallians
25Ida-Karin Fjällmyr199544539.25
Simklubben Ena
26Karin Melin199438741.12
Karlstads Simsällskap
27Sanna Sköld199336741.87
Grums Simsällskap
Gren 39, 50m Bröstsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Isabelle Avenius19961268633.98
Kungälvs Simsällskap
2Lina Berg19961166834.28
Simklubben S 02
3Viktoria Reinhold19961063434.88
Göteborg Sim
4Amanda Persson1996961435.26
Filipstads Simklubb
5Rebecca Diaz-Nilsson1996855636.44
Norrköpings Kappsimningsklubb
6Elin Podéus1997753736.87
Norrköpings Kappsimningsklubb
7Majken Smith1997651737.34
Asker Svømmeklubb
8Sophie Antonsson1997550937.53
Kungälvs Simsällskap
9Christin Heina1996449837.82
Kungälvs Simsällskap
10Hanna Rutqvist1997349737.84
Göteborg Sim
11Amanda Löfgren1997249437.90
Västerås Simsällskap
12Christina Ekstedt1996146638.66
Göteborg Sim
13Petra Johansson199740040.67
Säffle Simsällskap
14Ida Fahlborg199639740.77
Västerås Simsällskap
15Hanna Hansson199738941.06
Stockholmspolisens Sim IF
16Elin Waara199735442.37
Karlskoga Simförening
17Klara Johansson199734242.87
Borlänge Simsällskap
18Hanna Derring199733943.00
Karlskoga Simförening
19Amanda Chienh199733043.35
Karlskoga Simförening
20Elvira Andersson199731244.19
Stockholmspolisens Sim IF
-Louise Johansson1996DSQ
Simklubben Elfsborg
-Sofia Karlborg1996DSQ
Simklubben Laxen
Gren 40, 100m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Andreas Fürst19901273230.291:03.8717-99 Åldersgrupp Rekord
Väsby Simsällskap
2Robert Palosaari19921169430.861:05.01
Väsby Simsällskap
3Joel Falk Hansson19941067631.021:05.59
Stockholmspolisens Sim IF
4Philip Carlsson1990967331.151:05.69
Simklubben Elfsborg
5Stefan Stojmenovic1993865230.701:06.39
Norrköpings Kappsimningsklubb
6Joakim Löfgren1992764431.451:06.64
Simklubben Laxen
7Isak Ladeborn1988663331.311:07.04
Simklubben Laxen
8Alexander Dimcevski1995562532.101:07.33
Simklubben S 02
9Fredrik Olsson1994460832.101:07.93
Simklubben Elfsborg
10Adam Ackerstierna1995360731.261:07.97
Simklubben Ena
11Julian Cöster1995258831.171:08.70
Mölndals Allmänna Simsällskap
12Anton Björck-Teuscher1993157332.951:09.30
Karlstads Simsällskap
13Ludvig Hazard199556332.631:09.71
Mölndals Allmänna Simsällskap
14Jakob Schariot199555333.021:10.14
Simklubben S 02
15Drago Blagojevic199554833.411:10.35
Karlskoga Simförening
16Oskar Holmgren199449333.531:12.86
Örebro Simallians
17Pelle Högfors198742035.541:16.84
Gimo Simsällskap
18Henrik Podéus199541236.371:17.34
Norrköpings Kappsimningsklubb
-Johan Ekstedt1993DNS
Göteborg Sim
Gren 40, 100m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Alfred Bjärudd19961257032.531:09.41
Simklubben Laxen
2Oskar Ehrnberg19971156232.911:09.74
Göteborg Sim
3Isak Eliasson19961054232.961:10.59
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Sebastian Engfors-Nyqvist1996951034.191:12.06
Simklubben Elfsborg
5Daniel Andersson1997850634.171:12.24
Kungälvs Simsällskap
6Erland Ekholm1996750134.091:12.46
Stockholmspolisens Sim IF
7Alexander Gabri1997649834.071:12.64
Stockholmspolisens Sim IF
8William Reinholdsson1997549334.371:12.87
Simklubben Elfsborg
9Ognjen Blagojevic1997444935.951:15.19
Karlskoga Simförening
10Petter Cyrén1996344234.621:15.58
Harnäs Skutskär Simsällskap
11Fredrik Byström1996237937.621:19.51
Västerås Simsällskap
12Albin Lundell1997137737.731:19.65
Simklubben Elfsborg
13Martin Blomquist199735637.721:21.21
Stockholmspolisens Sim IF
14Eric Metzmaa199732140.081:24.04
Västerås Simsällskap
15Lucas Daggert199731838.991:24.30
Örebro Simallians
Gren 41, 100m Bröstsim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Klara Thormalm19981266234.721:14.2513-14 Åldersgrupp Rekord
Hvetlanda Simsällskap
2Lina Berggren19981163535.961:15.28
Västerås Simsällskap
3Andréa Persson19991054737.751:19.11
Västerås Simsällskap
4Isabelle Fredriksson1999953838.171:19.58
Örebro Simallians
5Elin Steindl1998853437.651:19.77
Hvetlanda Simsällskap
6Hanna Tinnerholm1999749338.361:21.92
Falu Simsällskap
7Ann-Kristin Karlsson1999648838.491:22.19
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Thilde Palmqvist1998547439.451:23.00
Hvetlanda Simsällskap
9Elin Svärd19983.547239.261:23.14
Falu Simsällskap
9Ida Pettersson19993.547238.981:23.14
Stockholmspolisens Sim IF
11Sandra Lundqvist1998245240.141:24.29
Falu Simsällskap
12Amanda Göthlin1998142840.091:25.86
Örebro Simallians
13Matilda Holström199842740.221:25.91
Simklubben Elfsborg
14Mikaela Jarlemark199842539.861:26.06
Karlskoga Simförening
15Ebba Melin199841640.661:26.69
Hvetlanda Simsällskap
16Emma Dubo199940241.721:27.65
Simklubben Elfsborg
17Sofia Ander199839342.661:28.34
Sala Simsällskap
18Linnéa Palmqvist199838541.921:28.97
Sala Simsällskap
19Amanda Hyllbrant199938341.691:29.09
SK Strängnäs Frisimmare
20Linda Sköld199837242.341:30.01
Karlstads Simsällskap
21Alfhild Kristensson199936342.881:30.72
Göteborg Sim
22Amanda Lundin-Bornström199835543.471:31.42
Fagersta Simklubb
23Ida Kvist199832843.601:33.85
Västerås Simsällskap
24Elin Larsson199832344.061:34.32
Örebro Simallians
Gren 41, 100m Bröstsim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Hannah Brunzell20011245440.751:24.21
Västerås Simsällskap
2Alice Palmkvist20001142540.381:26.10
Simklubben Elfsborg
3Emma Bergkvist20001038841.581:28.73
SK Strängnäs Frisimmare
4Andrea Reinhold2001936741.861:30.35
Göteborg Sim
5Lina Nederman2000835243.081:31.64
Örebro Simallians
6Linea Holström2000734944.231:31.92
Simklubben Elfsborg
7Ida Nederman2000634044.111:32.72
Örebro Simallians
8Elin Lindgren2000532345.061:34.28
Västerås Simsällskap
9Daniella Fallenhag2000432145.281:34.50
Göteborg Sim
10Vanja Alm2000331244.471:35.44
Göteborg Sim
11Sofie Wirfalk2000230846.171:35.82
Simklubben Elfsborg
12Clara Momats2000129446.801:37.31
Örebro Simallians
13Amanda Johansson200028946.931:37.92
Göteborg Sim
14Tea Tagesson200028046.421:38.90
Örebro Simallians
15Emelie Ångström200127746.821:39.31
Västerås Simsällskap
16Emelie Johansson200027046.701:40.15
Säffle Simsällskap
17Amanda Hagsten200026447.821:40.91
Simklubben Nautilus
18Nora Johansson200123750.831:44.60
Västerås Simsällskap
19Edith Jernstedt200223050.411:45.58
Västerås Simsällskap
20Karolin Holmberg200122649.941:46.24
Västerås Simsällskap
21Cornelia Johansson200317256.131:56.34
Örebro Simallians
-Victoria Molin2000DNS
Västerås Simsällskap
-Julia Holmberg2002DSQ
Västerås Simsällskap
Gren 42, 400m Medley A+B Damer, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300mTidStatus
Förening

1Céline Bertrand1995127361:05.322:22.093:47.344:55.8917-99 Åldersgrupp Rekord
Skövde Simsällskap
2Sofia Lindholm1993116911:07.272:26.613:53.775:02.21
Mölndals Allmänna Simsällskap
3Frida Berggren1994106811:09.402:27.323:56.425:03.64
Västerås Simsällskap
4Emelie Åkerström199596431:11.382:31.804:00.335:09.57
Väsby Simsällskap
5Emma Westman199386291:12.182:35.123:59.645:11.81
Mölndals Allmänna Simsällskap
6Erika Kaspersson199475491:12.152:37.454:13.365:26.29
Eslövs Simsällskap
7Viktoria Vuori199565281:15.732:40.574:17.115:30.49
Simklubben Ena
8Ida-Karin Fjällmyr199554361:20.312:49.964:28.585:52.20
Simklubben Ena
9Rebecca Bergström199343961:24.332:57.634:37.286:03.76
Örebro Simallians
Gren 42, 400m Medley A+B Damer, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300mTidStatus
Förening

1Elin Podéus1997126411:08.252:29.113:59.855:09.87
Norrköpings Kappsimningsklubb
2Clara Wiman1996116231:12.232:30.434:01.935:12.77
Västerås Simsällskap
3Astrid Johansson1997105891:16.192:38.754:07.035:18.74
Simklubben S 02
4Rebecca Diaz-Nilsson199695771:10.282:34.454:06.135:20.85
Norrköpings Kappsimningsklubb
5Elin Berggren199685721:10.132:33.564:08.205:21.74
Västerås Simsällskap
6Ayleen Burt199775311:15.462:41.264:14.765:29.99
Stockholmspolisens Sim IF
7Ida Johansson199665251:16.292:42.994:16.625:31.25
Örebro Simallians
8Johanna Åberg199755211:18.132:41.484:17.785:31.97
Mölndals Allmänna Simsällskap
Gren 43, 400m Medley C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300mTidStatus
Förening

1Pär Börjeson1998124841:13.762:35.703:58.415:08.68
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Filip Björkholm1998114611:11.332:31.044:03.265:13.77
Västerås Simsällskap
3Karl Zimmerman1998104001:12.222:31.934:12.105:29.14
Mölndals Allmänna Simsällskap
4William Westerlund Holappa199993861:19.512:43.974:17.845:32.91
Simklubben Elfsborg
5Anton Johansson199983031:33.353:04.764:41.656:01.07
Västerås Simsällskap
6Emil Skytt199972561:31.893:05.504:59.166:21.92
Västerås Simsällskap
-Carl-Fredrik Bengtsson1998DNS
Asker Svømmeklubb
Gren 43, 400m Medley C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300mTidStatus
Förening

-Tobias Åberg2000DSQ
Mölndals Allmänna Simsällskap
Gren 44, 100m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Adam Ackerstierna19951269026.3256.3817-99 Åldersgrupp Rekord
Simklubben Ena
2Christoffer Carlsen19921164727.0057.59
Mölndals Allmänna Simsällskap
3Jonathan Kling19931062826.4658.18
Örebro Simallians
4Oskar Holm1993961727.6758.50
Karlstads Simsällskap
5Robin Andréasson1988859827.7859.11
Mölndals Allmänna Simsällskap
6Anton Arvidsson1994757927.2859.76
Kungälvs Simsällskap
7Joachim Bratt1995657828.2559.80
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Julian Cöster1995555628.521:00.56
Mölndals Allmänna Simsällskap
9Edvin Qvirist1995455128.461:00.76
Mölndals Allmänna Simsällskap
10Carl Leander19902.554728.401:00.92
Mölndals Allmänna Simsällskap
10Isak Ladeborn19882.554728.491:00.92
Simklubben Laxen
12Oskar Olsson1995154628.611:00.93
Karlstads Simsällskap
13Joakim Kling199154428.601:01.00
Göteborg Sim
14Axel Rebner199453428.211:01.39
Karlstads Simsällskap
15Anton Jansson199253128.581:01.50
Norrköpings Kappsimningsklubb
16Nils Montalva199351828.821:02.03
Simklubben S 02
17David Hallberg199451529.621:02.14
Västerås Simsällskap
18Adam Paulsson199551229.141:02.25
Simklubben Elfsborg
19Mathias Petrusson199350728.471:02.47
Kungälvs Simsällskap
19Mikael Blum199550729.301:02.47
Simklubben Laxen
21Marcus Aurén199450529.211:02.54
Simklubben Ena
22Henrik Podéus199548529.421:03.38
Norrköpings Kappsimningsklubb
23Dennis Finnström199547429.291:03.87
Örebro Simallians
24Oscar Zedendahl199547029.251:04.08
Väsby Simsällskap
25Gustav Olander199446828.971:04.14
Göteborg Sim
26Oskar Rutqvist199346429.771:04.35
Göteborg Sim
27Janne Ledin199443529.541:05.72
Simklubben Laxen
28Ludvig Hazard199543529.631:05.75
Mölndals Allmänna Simsällskap
29Max Ackerman199540530.191:07.32
Simklubben Laxen
Gren 44, 100m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Patrik Löfgren19961260227.7958.9915-16 Åldersgrupp Rekord
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Alexander Vestin19961155327.511:00.70
Karlstads Simsällskap
3Max Östberg19961052929.041:01.60
Västerås Simsällskap
4Alexander Triantafillou1997948929.461:03.24
Göteborg Sim
5Gustav Norberg-Pettersson1996847329.871:03.91
Simklubben Laxen
6William Reinholdsson1997744130.891:05.42
Simklubben Elfsborg
7Petter Cyrén1996641331.491:06.86
Harnäs Skutskär Simsällskap
8Carl Rogne1996541230.531:06.94
Säffle Simsällskap
9Gunnar Granlund1996440531.191:07.31
Västerås Simsällskap
10Oskar Ehrnberg1997340231.011:07.51
Göteborg Sim
11Tobias Josefsson1997237531.171:09.07
Kungälvs Simsällskap
12Eric Gustafsson1997132933.011:12.13
Göteborg Sim
13Henrik Hellerud199732532.481:12.48
Asker Svømmeklubb
14Axel Björstam199730134.981:14.34
Karlskoga Simförening
-Daniel Lönnberg1996DNS
Stockholmspolisens Sim IF
-Casper Eriksson1996DSQ
Simklubben Elfsborg
-Eric Metzmaa1997DSQ
Västerås Simsällskap
Gren 45, 50m Frisim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Klara Thormalm19981270126.7713-14 Åldersgrupp Rekord
Hvetlanda Simsällskap
2Rebecka Gustafsson19981165927.32
Simklubben Ena
3Anna Eriksson19991058428.45
SK Strängnäs Frisimmare
4Alfhild Kristensson1999957928.53
Göteborg Sim
5Lisa Eriksson1998856328.80
SK Strängnäs Frisimmare
6Lina Berggren1998754329.15
Västerås Simsällskap
7Aleksandra Røys Stranden1999653529.29
Asker Svømmeklubb
8Thilde Palmqvist1998551929.59
Hvetlanda Simsällskap
9Julia Nordlund1998451429.68
Falu Simsällskap
10Ida Pettersson1999351229.72
Stockholmspolisens Sim IF
11Linnéa Fahlberg1998251229.73
Simklubben Elfsborg
12Elin Svärd1998150729.82
Falu Simsällskap
13Linn Gustafsson199850729.83
Örebro Simallians
14Ive Johansson199850629.85
Filipstads Simklubb
15Mikaela Jarlemark199849330.10
Karlskoga Simförening
16Mathilda Janzon199848730.23
Göteborg Sim
17Sofia Ander199848130.35
Sala Simsällskap
18Elin Steindl199847230.55
Hvetlanda Simsällskap
19Elin Thörner199845730.88
Säffle Simsällskap
20Sandra Lundqvist199844731.11
Falu Simsällskap
21Amanda Hyllbrant199943931.28
SK Strängnäs Frisimmare
22Linnéa Palmqvist199843031.50
Sala Simsällskap
23Amanda Lundin-Bornström199840532.15
Fagersta Simklubb
-Marta Qvirist1998DNS
Mölndals Allmänna Simsällskap
-Marthe Østlyngen Dalan1998DNS
Asker Svømmeklubb
Gren 45, 50m Frisim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Tilda Öman20001252029.57
Simklubben Elfsborg
2Victoria Åberg20011143931.28
Västerås Simsällskap
3Hannah Brunzell20011043931.30
Västerås Simsällskap
4Emma Bergkvist2000941331.92
SK Strängnäs Frisimmare
5Alice Palmkvist2000840732.10
Simklubben Elfsborg
6Melina Holtan2000736733.21
Asker Svømmeklubb
7Daniella Fallenhag2000636633.25
Göteborg Sim
8Clara Momats2000535133.71
Örebro Simallians
9Andrea Reinhold2001435133.72
Göteborg Sim
10Emelie Hellgren2001334034.07
Fagersta Simklubb
11Lina Nederman2000233334.30
Örebro Simallians
12Emelie Johansson2000132334.66
Säffle Simsällskap
13Vanja Alm200031634.93
Göteborg Sim
14Moa Bergstedt200030935.19
Simklubben Laxen
15Emelie Ångström200130235.43
Västerås Simsällskap
16Tea Tagesson200030035.52
Örebro Simallians
17Amanda Hagsten200029735.65
Simklubben Nautilus
18Karolin Holmberg200129335.80
Västerås Simsällskap
19Elin Lindgren200024238.14
Västerås Simsällskap
20Edith Jernstedt200224038.25
Västerås Simsällskap
-Elin Karlsson2001DSQ
Simklubben Nautilus
-Ida Nederman2000DSQ
Örebro Simallians
Gren 46, 100m Ryggsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Petra Granlund19871276330.281:02.3417-99 Åldersgrupp Rekord
Väsby Simsällskap
2Sara Thydén19891168031.071:04.78
Väsby Simsällskap
3Linnéa Bielicz19941065131.461:05.72
Göteborg Sim
4Isabelle Höstman1990964132.071:06.07
Mölndals Allmänna Simsällskap
5Amanda Zetterström1994862032.631:06.81
Simklubben S 02
6Felicia Hedman1995761432.021:07.01
Väsby Simsällskap
7Céline Bertrand1995659832.431:07.61
Skövde Simsällskap
8Anna Sirenius Lundberg1994557733.181:08.44
Göteborg Sim
9Tilde Lundmark1995457533.741:08.51
Simklubben S 02
10Isabel Svensson1989357533.311:08.53
Mölndals Allmänna Simsällskap
11Paulina Björkbacka1995257332.931:08.58
Harnäs Skutskär Simsällskap
12Ebba Hellström1992152034.511:10.84
Simklubben S 02
13Ellen Camilla Hansen199550635.011:11.50
Asker Svømmeklubb
14Alice Rigbäck199450535.601:11.56
Örebro Simallians
15Louise Nyhlén199349734.211:11.94
Simklubben Elfsborg
16Amanda Nielsen-Fernandes199448534.421:12.51
Kungälvs Simsällskap
17Viktoria Vuori199545935.951:13.87
Simklubben Ena
18Linn Johansson199444835.941:14.44
Örebro Simallians
-Marte K. Bolstad1995DNS
Asker Svømmeklubb
Gren 46, 100m Ryggsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Josephine Nielsen-Fernandes19961259332.511:07.80
Kungälvs Simsällskap
2Amanda Löfgren19971156933.351:08.76
Västerås Simsällskap
3Rebecca Diaz-Nilsson19961052034.011:10.86
Norrköpings Kappsimningsklubb
4Elin Berggren1996951134.901:11.26
Västerås Simsällskap
5Amanda Janzon1997850034.951:11.79
Göteborg Sim
6Clara Wiman1996749935.151:11.82
Västerås Simsällskap
7Maja Linderholm1996648834.811:12.35
Karlstads Simsällskap
8Elin Podéus1997548635.051:12.48
Norrköpings Kappsimningsklubb
9Julia Bellvik1996446735.881:13.41
Simklubben S 02
10Louise Hjalmarsson1997346635.141:13.49
Skövde Simsällskap
11Elin Håkansson1997246435.411:13.58
Karlskoga Simförening
12Christina Ekstedt1996144735.611:14.49
Göteborg Sim
13Klara Johansson199743936.351:14.97
Borlänge Simsällskap
14Elin Hallerstedt199743336.111:15.30
S77 Stenungsund
15Elvira Eklund Ramböl199743036.521:15.46
Karlstads Simsällskap
16Angelica Yngvesson199642536.441:15.80
Simklubben Elfsborg
17Majken Smith199741636.901:16.34
Asker Svømmeklubb
18Lina Berg199639538.161:17.63
Simklubben S 02
19Nathalie Grigorenko199738137.271:18.61
Stockholmspolisens Sim IF
20Therese Karlsson199733838.541:21.78
Fagersta Simklubb
21Josefine Borbos199733340.641:22.18
Falu Simsällskap
22Elin Höglander199729541.091:25.59
Karlskoga Simförening
23Hanna Hansson199728242.461:26.84
Stockholmspolisens Sim IF
24Elin Waara199727143.281:28.03
Karlskoga Simförening
25Therese Wiik199723544.241:32.35
Karlskoga Simförening
Gren 47, 100m Ryggsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Karl Zimmerman19981245531.711:04.92
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Teodor Widerberg19981143332.221:06.00
Simklubben Laxen
3Anton Schough19981041032.851:07.22
Örebro Simallians
4Axel Widström1998937533.771:09.29
Karlstads Simsällskap
5Adam Albringer1999836934.451:09.64
Karlstads Simsällskap
6Tor Leander1999736333.941:10.04
Mölndals Allmänna Simsällskap
7Pär Börjeson1998636133.921:10.15
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Isak Meding1998536134.301:10.18
Örebro Simallians
9Victor Peltomaa1998436033.201:10.20
Falu Simsällskap
10Martin Falk1999334234.441:11.46
Stockholmspolisens Sim IF
11Anton Lornell1998233934.681:11.65
Simklubben Elfsborg
12Filip Björkholm1998133535.021:11.94
Västerås Simsällskap
13William Westerlund Holappa199932336.091:12.77
Simklubben Elfsborg
14Alessandro Bonetti199932136.381:12.97
Västerås Simsällskap
15Anton Klasson199831535.331:13.38
Grums Simsällskap
16Jonathan Ekelund199931335.871:13.54
Mölndals Allmänna Simsällskap
17Daniel Börjesson199929736.401:14.83
S77 Stenungsund
18Gustav Ejdersund199829636.211:14.98
Västerås Simsällskap
19Christian Manum Hagby199829436.431:15.10
Asker Svømmeklubb
20Sherman Cheng199926836.481:17.44
Göteborg Sim
21Emil Haakonsen199926838.231:17.46
Karlskoga Simförening
22Fabian Persson199825838.341:18.44
Simklubben Laxen
23Viktor Johansson199925337.561:19.02
Simklubben Elfsborg
24Nikola Macki´c199922039.681:22.76
Simklubben Laxen
25Alexander Karlsson199920040.611:25.41
Simklubben Nautilus
-Jesper Holmdahl1999DNS
S77 Stenungsund
Gren 47, 100m Ryggsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Melker Olsson20001228236.691:16.18
Simklubben Elfsborg
2Johan Rydahl20011125438.181:18.90
Karlstads Simsällskap
3Elias Landström20001025239.741:19.06
Örebro Simallians
4Isak Brundin2000922740.371:21.91
Sala Simsällskap
5Axel Hedblom2000821940.971:22.83
Västerås Simsällskap
6Jacob Pedersen2000720141.081:25.27
Simklubben Ena
7Alex Phu2000620041.191:25.41
Göteborg Sim
8Johan Brewitz2001519241.431:26.60
Västerås Simsällskap
9David Albringer2001418842.001:27.13
Karlstads Simsällskap
10Gunnar Widerberg2000317543.251:29.36
Simklubben Laxen
11William Ejlegård2000217444.431:29.44
Västerås Simsällskap
12Tim Baastad2000116444.971:31.32
Örebro Simallians
13Eric Valjus200014546.511:35.07
Örebro Simallians
14Olle Hansen200114046.891:36.25
Simklubben Ena
15Edwin Lindberg200113348.091:37.87
Simklubben Ena
16Simon Baastad200212447.461:40.26
Örebro Simallians
17Jesper Sandberg200112149.921:41.12
SK Strängnäs Frisimmare
-Anton Laxbäck2001DSQ
Västerås Simsällskap
-August Mathisen2001DSQ
Karlstads Simsällskap
-Elias Nordgren2001DSQ
Sala Simsällskap
-Jonathan Holmberg2000DSQ
Västerås Simsällskap
-Linus Björk2002DSQ
Västerås Simsällskap
-Vilmer Jansson2000DSQ
Simklubben Nautilus
Gren 48, 50m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Christoffer Carlsen19921262927.05
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Linus Kanth19911162427.12
Västerås Simsällskap
3Adam Ackerstierna19951059527.56
Simklubben Ena
4Alexander Dimcevski1995957127.94
Simklubben S 02
5Oscar Zedendahl1995855928.14
Väsby Simsällskap
6Simon Vestin1992755528.21
Karlstads Simsällskap
7John Olsson1995655228.25
Simklubben Laxen
8Anton Arvidsson1994552028.82
Kungälvs Simsällskap
9Joakim Kling1991451228.98
Göteborg Sim
10Joakim Jonasson1987350229.17
Norrköpings Kappsimningsklubb
11Sebastian Karlsson1992249229.37
Norrköpings Kappsimningsklubb
12Julian Cöster1995147429.72
Mölndals Allmänna Simsällskap
13Anton Welliver199547329.76
Mölndals Allmänna Simsällskap
14Anton Jansson199246829.86
Norrköpings Kappsimningsklubb
15David Westin199546130.01
Sala Simsällskap
16Victor Zetterman199545630.11
Örebro Simallians
17David Hallberg199443330.63
Västerås Simsällskap
18Janne Ledin199442230.91
Simklubben Laxen
19Henrik Podéus199541930.98
Norrköpings Kappsimningsklubb
20Oskar Holmgren199439331.64
Örebro Simallians
21Max Ackerman199538931.76
Simklubben Laxen
22Mathias Petrusson199337732.10
Kungälvs Simsällskap
23Drago Blagojevic199537332.20
Karlskoga Simförening
Gren 48, 50m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Alexander Vestin19961256128.1115-16 Åldersgrupp Rekord
Karlstads Simsällskap
2Gustaf Dahlman19971148629.49
Västerås Simsällskap
3Gustav Norberg-Pettersson19961046329.96
Simklubben Laxen
4Alexander Triantafillou1997946229.99
Göteborg Sim
5Marcus Alexandersson1997841831.00
S77 Stenungsund
6Simon Bergquist1996738931.76
Örebro Simallians
7Magnus Ericsson1997637832.07
S77 Stenungsund
8Alfred Bjärudd1996537532.15
Simklubben Laxen
9André Idoffsson1997437032.30
Simklubben Laxen
10Erik Nyström1996336032.59
Örebro Simallians
11Daniel Andersson1997234732.98
Kungälvs Simsällskap
12Eric Gustafsson1996132933.59
Örebro Simallians
13Henrik Hellerud199732333.77
Asker Svømmeklubb
14Ludvig Nyrén199727735.54
Säffle Simsällskap
15Eric Metzmaa199723037.81
Västerås Simsällskap
16Lucas Daggert199722837.96
Örebro Simallians
Gren 49, 200m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Miranda Bånnsgård19921272830.001:04.041:40.142:17.53
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Jennie Andersson19931167532.381:08.171:44.472:21.04
Väsby Simsällskap
3Frida Berggren19941062632.161:09.441:47.142:24.65
Västerås Simsällskap
4Ida Pettersson1993959932.681:10.141:48.712:26.77
Simklubben Laxen
5Marte K. Bolstad1995855132.771:09.701:49.062:30.90
Asker Svømmeklubb
6Erika Kaspersson1994753033.711:12.511:51.732:32.86
Eslövs Simsällskap
7Anna Jonsson1994649633.111:12.511:54.102:36.32
Örebro Simallians
Gren 49, 200m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Elin Podéus19971264131.161:07.281:44.952:23.5015-16 Åldersgrupp Rekord
Norrköpings Kappsimningsklubb
2Rebecca Diaz-Nilsson19961159932.051:09.701:48.642:26.77
Norrköpings Kappsimningsklubb
3Inez Kristensson19971057032.361:10.571:50.082:29.28
Göteborg Sim
4Johanna Andersson1996953333.041:11.331:52.172:32.58
Simklubben S 02
5Petra Johansson1997844736.931:18.592:00.372:41.88
Säffle Simsällskap
6Ida Johansson1996742835.361:16.272:00.002:44.24
Örebro Simallians
7Ayleen Burt1997641936.251:18.192:02.332:45.41
Stockholmspolisens Sim IF
8Elvira Eklund Ramböl1997539937.851:20.232:03.932:48.05
Karlstads Simsällskap
9Josefine Gidlöf1997436135.561:18.862:05.822:53.78
Stockholmspolisens Sim IF
10Tove Frøberg1997329239.211:25.862:16.433:06.46
Asker Svømmeklubb
11Amanda Chienh1997227639.511:27.671:35.293:10.14
Karlskoga Simförening
Gren 50, 200m Fjärilsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Lukas Steiner19981242932.821:11.441:49.702:27.40
Västerås Simsällskap
2Adam Albringer19991140633.251:11.731:50.492:30.13
Karlstads Simsällskap
3Christian Norberg19981034434.281:14.641:56.062:38.76
Stockholmspolisens Sim IF
4Philip Borgström Bishop1999928635.701:18.562:03.202:48.76
Göteborg Sim
5Anton Johansson1999821540.341:29.232:17.943:05.59
Västerås Simsällskap
6Emil Skytt1999721041.031:30.132:20.013:07.06
Västerås Simsällskap
Gren 50, 200m Fjärilsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Dennis Dukic20001236033.871:13.181:55.262:36.32
Simklubben Laxen
2Anton Steindl20001131536.071:17.672:00.062:43.40
Hvetlanda Simsällskap
3Sebastian Petersson20001026235.521:17.432:05.142:53.73
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Viktor Forafonov2002923238.191:25.712:14.193:01.05
Asker Svømmeklubb
-William Ejlegård2000DNS
Västerås Simsällskap
Gren 53, 4X100m Medley Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100mTidStatus
Förening

1Väsby SS Lag 10248064:13.79
Nadja Salomonsson199231.391:04.411:04.41
Sara Thydén198933.181:10.682:15.09
Petra Granlund198728.511:00.773:15.86
Josefin Lindkvist199327.7257.934:13.79
2Mass Damer 11988227734:17.36
Isabelle Höstman199031.851:05.951:05.95
Malin Westman199533.551:11.412:17.36
Miranda Bånnsgård199227.991:01.673:19.03
Anna Rosén199427.7058.334:17.36
3Göteborg Damer0206954:26.61
Anna Sirenius Lundberg199432.911:10.051:10.05
Andrea Bengtsson199132.661:10.512:20.56
Inez Kristensson199731.161:07.753:28.31
Linnéa Bielicz199427.9458.304:26.61
4Mass Damer 21988186834:28.25
Isabel Svensson198933.011:07.871:07.87
Emma Westman199334.911:14.392:22.26
Sofia Lindholm199330.031:04.623:26.88
Johanna Åberg199729.501:01.374:28.25
5Västerås Damer [1994]1994166724:29.64
Amanda Löfgren199733.341:08.711:08.71
Lina Berggren199835.391:15.472:24.18
Elin Berggren199631.071:07.343:31.52
Frida Berggren199427.8058.124:29.64
6Väsby SS Lag 20146724:29.68
Felicia Hedman199532.421:07.651:07.65
Emelie Åkerström199535.231:15.242:22.89
Josefine Hippi199430.781:06.103:28.99
Mikaela Bäck199529.301:00.694:29.68
7Kungälvsim0126684:30.23
Josephine Nielsen-Fernandes199632.431:07.051:07.05
Isabelle Avenius199634.331:15.022:22.07
Christin Heina199630.901:08.293:30.36
Amanda Nielsen-Fernandes199428.6759.874:30.23
8S02 Damer Lag 10106594:31.41
Amanda Zetterström199432.441:06.681:06.68
Lina Berg199635.331:15.002:21.68
Erica Dahlgren199731.191:08.603:30.28
Ebba Hellström199229.441:01.134:31.41
9Asker SK J1 Jr.086314:35.34
Emilie Olsen Bakke199835.661:12.351:12.35
Rikke Nagell-Kleven199535.951:17.152:29.50
Mette Mellbye Larsen199530.301:04.573:34.07
Marte K. Bolstad199529.521:01.274:35.34
10Göteborg Damer Lag2199066064:39.07
Alfhild Kristensson199933.531:08.431:08.43
Viktoria Reinhold199634.881:14.342:22.77
Christina Ekstedt199632.221:11.993:34.76
Amanda Janzon199730.491:04.314:39.07
11Asker SK J2 Jr.045954:40.77
Ingelin Elisabeth Lima199734.441:12.791:12.79
Mari Louise Nerdrum199535.601:16.862:29.65
Ellen Camilla Hansen199532.831:10.873:40.52
Majken Smith199728.781:00.254:40.77
12Ösa Damer Lag 1025884:41.88
Linn Johansson199436.301:14.351:14.35
Hanna Hagström199134.681:15.452:29.80
Vera Johansson199530.281:06.143:35.94
Linn Gustafsson199830.851:05.944:41.88
13Polisen Lag 105364:50.69
Jessica Berg199836.621:16.421:16.42
Emmeli Hansson199536.501:18.652:35.07
Ayleen Burt199733.291:12.333:47.40
Ida Pettersson19991:03.291:03.294:50.69
14SK Elfsborg Lag 105314:51.68
Tilda Öman200036.841:14.501:14.50
Louise Nyhlén199337.921:22.582:37.08
Linnéa Fahlberg199832.321:10.513:47.59
Angelica Yngvesson199630.851:04.094:51.68
15Karlsko Sf Damer19965104:55.63
Elin Håkansson199734.911:13.581:13.58
Yvonne Katana199437.621:21.452:35.03
Mikaela Jarlemark199834.221:15.723:50.75
Lovisa Rasko-Nguyen199530.891:04.884:55.63
16SK Strängn Damer [1999]19995034:56.90
Lisa Eriksson199834.521:10.781:10.78
Emma Bergkvist200039.801:25.752:36.53
Anna Eriksson199933.101:11.663:48.19
Amanda Hyllbrant199932.951:08.714:56.90
17Karlstads SS Damer Lag 104994:57.74
Elvira Eklund Ramböl199736.501:15.061:15.06
Maja Linderholm199637.311:19.992:35.05
Linnéa Svärd199533.611:13.383:48.43
Linda Sköld199832.641:09.314:57.74
18Polisen Lag 204984:57.97
Nathalie Grigorenko199737.151:17.801:17.80
Lovisa Heldring199536.081:19.062:36.86
Sofia Bergkvist199533.811:13.543:50.40
Josefine Gidlöf199732.531:07.574:57.97
19Asker SK J3 Jr.04595:06.17
Melina Holtan200039.331:22.371:22.37
Elisabeth Stöver199641.551:27.152:49.52
Marthe Østlyngen Dalan199833.421:13.924:03.44
Tiril Frøholm199629.601:02.735:06.17
20Ösa Damer Lag 204455:09.29
Isabelle Fredriksson199940.181:20.971:20.97
Rebecca Bergström199337.101:21.492:42.46
Ida Johansson199633.971:15.043:57.50
Elin Larsson199833.421:11.795:09.29
21Säffle SS Damer19974175:16.19
Therese Johansson199940.121:21.961:21.96
Maja Palmqvist199842.071:31.492:53.45
Petra Johansson199735.171:15.574:09.02
Elin Thörner199832.141:07.175:16.19
22SK Elfsborg Lag 203505:35.07
Louise Johansson199640.631:24.081:24.08
Linea Holström200043.341:31.922:56.00
Alice Palmkvist200037.611:23.564:19.56
Emma Dubo199935.831:15.515:35.07
23Ösa Damer Lag 303325:41.01
Anncharlott Smedberg199840.341:22.481:22.48
Ida Nederman200042.241:30.392:52.87
Amanda Göthlin199839.041:33.284:26.15
Tea Tagesson200034.971:14.865:41.01
24Ösa Damer Lag 402516:14.49
Clara Momats200040.551:25.461:25.46
Cornelia Johansson200354.831:54.883:20.34
Lina Nederman200039.501:29.594:49.93
Terese Engström199939.321:24.566:14.49
25Ösa Damer Lag 501936:48.46
Salma Gabot200146.131:35.741:35.74
Saga Rönnqvist-Jerlström200248.971:45.913:21.65
Minna Johansson200046.381:46.645:08.29
Isadora Rosén200247.731:40.176:48.46
-Nautilus Damer1992DSQ
Gren 54, 200m Medley A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Linus Kanth19911274528.1359.301:35.602:04.8317-99 Åldersgrupp Rekord
Västerås Simsällskap
2Adam Paulsson19951172128.661:01.661:37.152:06.19
Simklubben Elfsborg
3Stefan Stojmenovic19931069326.0158.871:36.652:07.85
Norrköpings Kappsimningsklubb
4Oskar Holm1993965229.381:03.551:41.612:10.48
Karlstads Simsällskap
5Robert Palosaari1992863128.391:03.191:40.452:11.94
Väsby Simsällskap
6Adam Ackerstierna1995762728.131:01.711:40.182:12.17
Simklubben Ena
7Joel Falk Hansson1994661928.561:03.201:41.702:12.73
Stockholmspolisens Sim IF
8Andreas Fürst1990560329.341:05.401:42.702:13.91
Väsby Simsällskap
9Joakim Löfgren1992460228.601:03.541:42.602:13.98
Simklubben Laxen
10Filip Holmqvist1994358628.511:03.411:44.172:15.18
Simklubben S 02
11Alexander Dimcevski1995257628.881:02.091:42.102:15.95
Simklubben S 02
12Joakim Kling1991157029.151:02.681:44.182:16.48
Göteborg Sim
13Marcus Aurén199456529.731:05.051:45.732:16.89
Simklubben Ena
14John Olsson199555628.971:03.271:46.622:17.61
Simklubben Laxen
15Ludvig Hazard199553830.061:06.281:46.632:19.10
Mölndals Allmänna Simsällskap
16Philip Carlsson199051031.181:09.151:48.962:21.58
Simklubben Elfsborg
17Oskar Olsson199549930.211:05.611:49.262:22.60
Karlstads Simsällskap
Gren 54, 200m Medley A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Patrik Löfgren19961265527.981:00.641:38.622:10.28
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Isak Eliasson19961163028.501:02.731:42.092:11.98
Mölndals Allmänna Simsällskap
3Max Östberg19961057429.361:05.141:45.022:16.17
Västerås Simsällskap
4Gustaf Dahlman1997955930.751:05.981:46.532:17.37
Västerås Simsällskap
5Alfred Bjärudd1996851031.201:09.151:48.762:21.61
Simklubben Laxen
6Casper Eriksson1996748930.901:08.131:50.602:23.60
Simklubben Elfsborg
7Alexander Triantafillou1997648330.271:07.381:48.982:24.20
Göteborg Sim
8Oskar Ehrnberg1997547531.501:09.161:49.782:25.00
Göteborg Sim
9Gunnar Granlund1996445431.171:09.171:54.212:27.25
Västerås Simsällskap
10Sebastian Engfors-Nyqvist1996345334.701:13.481:53.912:27.36
Simklubben Elfsborg
11Petter Cyrén1996244731.371:11.181:52.852:27.92
Harnäs Skutskär Simsällskap
12William Reinholdsson1997144132.351:11.381:54.672:28.61
Simklubben Elfsborg
13Fredrik Byström199641531.151:12.771:58.122:31.69
Västerås Simsällskap
14André Idoffsson199740531.151:09.361:55.072:32.88
Simklubben Laxen
15Martin Blomquist199732735.181:18.802:04.072:44.26
Stockholmspolisens Sim IF
Gren 55, 200m Medley C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Lina Berggren19981262733.261:13.291:54.732:28.81
Västerås Simsällskap
2Klara Thormalm19981157832.441:11.321:56.572:32.92
Hvetlanda Simsällskap
3Rebecka Gustafsson19981057031.501:13.581:58.832:33.62
Simklubben Ena
4Elin Svärd1998953933.021:13.661:59.132:36.50
Falu Simsällskap
5Andréa Persson1999853134.781:17.521:59.932:37.32
Västerås Simsällskap
6Lisa Eriksson1998752835.981:14.962:02.692:37.59
SK Strängnäs Frisimmare
7Linnéa Fahlberg1998651433.741:15.052:04.062:39.04
Simklubben Elfsborg
8Alfhild Kristensson1999550736.271:15.502:04.282:39.77
Göteborg Sim
9Anna Eriksson1999450433.821:16.632:04.222:40.10
SK Strängnäs Frisimmare
10Thilde Palmqvist1998348434.701:16.312:02.892:42.23
Hvetlanda Simsällskap
11Jessica Berg1998247336.611:19.582:07.612:43.51
Stockholmspolisens Sim IF
12Aleksandra Røys Stranden1999146235.281:18.322:08.662:44.72
Asker Svømmeklubb
13Sandra Lundqvist199845636.501:20.772:08.232:45.47
Falu Simsällskap
14Marthe Østlyngen Dalan199843837.221:19.302:09.162:47.77
Asker Svømmeklubb
15Elin Thörner199843336.251:19.932:12.022:48.36
Säffle Simsällskap
-Marta Qvirist1998DSQ
Mölndals Allmänna Simsällskap
Gren 55, 200m Medley C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Tilda Öman20001249536.771:18.042:05.072:40.99
Simklubben Elfsborg
2Hannah Brunzell20011144337.301:20.082:07.592:47.07
Västerås Simsällskap
3Alice Palmkvist20001040237.291:21.422:13.052:52.53
Simklubben Elfsborg
4Amanda Johansson2000939635.931:19.472:14.102:53.41
Göteborg Sim
5Victoria Åberg2001837037.431:21.902:16.092:57.48
Västerås Simsällskap
6Andrea Reinhold2001736843.021:28.962:17.962:57.80
Göteborg Sim
7Daniella Fallenhag2000636240.951:28.132:20.312:58.81
Göteborg Sim
8Sofie Wirfalk2000535739.561:25.542:17.792:59.50
Simklubben Elfsborg
9Linea Holström2000435243.881:31.892:21.293:00.39
Simklubben Elfsborg
10Ida Nederman2000334940.751:28.662:19.233:00.95
Örebro Simallians
11Melina Holtan2000234738.711:24.402:18.863:01.34
Asker Svømmeklubb
12Vanja Alm2000133740.961:26.782:20.723:03.09
Göteborg Sim
13Lina Nederman200032640.451:30.922:22.903:05.14
Örebro Simallians
14Emelie Ångström200129747.351:34.852:27.463:10.98
Västerås Simsällskap
15Tea Tagesson200026047.071:36.181:38.823:19.50
Örebro Simallians
-Clara Momats2000DSQ
Örebro Simallians
Gren 56, 400m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300mTidStatus
Förening

1Céline Bertrand1995127301:03.292:11.853:19.314:24.5617-99 Åldersgrupp Rekord
Skövde Simsällskap
2Frida Berggren1994117241:04.242:12.453:19.514:25.37
Västerås Simsällskap
3Josefine Hippi1994107181:04.832:12.793:20.144:26.07
Väsby Simsällskap
4Miranda Bånnsgård199297131:04.042:11.473:19.044:26.7217-99 Åldersgrupp Rekord
Mölndals Allmänna Simsällskap
5Sofia Lindholm199386931:04.602:12.633:20.814:29.28
Mölndals Allmänna Simsällskap
6Malin Westman199576671:05.452:14.833:24.334:32.71
Mölndals Allmänna Simsällskap
7Mikaela Bäck199566481:06.172:16.233:26.534:35.28
Väsby Simsällskap
8Tilde Lundmark199556461:05.642:15.463:25.784:35.56
Simklubben S 02
9Josefine Rydberg199546241:05.842:17.073:27.714:38.80
Norrköpings Kappsimningsklubb
10Michelle Franzén199336131:06.942:18.073:30.324:40.48
Norrköpings Kappsimningsklubb
11Emma Westman199325971:07.032:18.143:31.024:42.92
Mölndals Allmänna Simsällskap
Gren 56, 400m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300mTidStatus
Förening

1Majken Smith1997126611:05.322:14.363:24.374:33.47
Asker Svømmeklubb
2Erica Dahlgren1997116511:04.042:14.003:25.374:34.94
Simklubben S 02
3Rebecca Diaz-Nilsson1996106451:07.502:19.113:28.304:35.77
Norrköpings Kappsimningsklubb
4Clara Wiman199696211:07.122:18.063:29.544:39.26
Västerås Simsällskap
5Louise Hjalmarsson199786131:07.292:18.933:31.144:40.43
Skövde Simsällskap
6Elin Podéus199775921:07.712:19.733:31.104:43.71
Norrköpings Kappsimningsklubb
7Johanna Åberg199765491:09.862:24.693:38.874:51.04
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Amanda Janzon199755481:10.862:25.473:38.994:51.11
Göteborg Sim
9Johanna Andersson199645451:07.112:21.413:37.114:51.72
Simklubben S 02
10Julia Bellvik199635181:10.002:26.273:41.964:56.67
Simklubben S 02
11Ida Johansson199625081:10.972:26.623:42.634:58.61
Örebro Simallians
12Petra Johansson199715031:11.392:27.323:43.264:59.68
Säffle Simsällskap
Gren 57, 400m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300mTidStatus
Förening

1Lukas Steiner1998125261:03.102:11.733:20.434:27.69
Västerås Simsällskap
2Filip Björkholm1998114861:04.722:15.153:25.754:34.94
Västerås Simsällskap
3Jonas Karlsson-Thell1998104781:04.512:14.793:26.274:36.33
Karlskoga Simförening
4Adam Albringer199994781:05.252:15.783:27.894:36.39
Karlstads Simsällskap
5Tor Leander199984571:06.412:18.453:30.424:40.58
Mölndals Allmänna Simsällskap
6Karl Zimmerman199874481:07.642:19.213:31.834:42.49
Mölndals Allmänna Simsällskap
7Aron Qvirist199864431:06.842:18.763:30.454:43.39
Mölndals Allmänna Simsällskap
8Christian Norberg199854421:07.272:21.153:33.664:43.81
Stockholmspolisens Sim IF
9Jesper Böhn199844041:06.512:20.503:37.104:52.37
Simklubben S 02
10Victor Peltomaa199833861:08.832:24.103:41.334:56.79
Falu Simsällskap
11Martin Falk199923851:09.722:25.563:41.834:57.05
Stockholmspolisens Sim IF
Gren 57, 400m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300mTidStatus
Förening

1Dennis Dukic2000124121:07.822:21.973:36.474:50.41
Simklubben Laxen
2Johan Rydahl2001113671:10.742:27.553:45.205:01.85
Karlstads Simsällskap
3Melker Olsson2000103451:12.672:32.083:51.635:08.03
Simklubben Elfsborg
4Sebastian Petersson200093361:12.142:31.563:49.895:10.92
Mölndals Allmänna Simsällskap
5Alex Phu200083091:15.842:38.414:00.715:19.49
Göteborg Sim
6Anton Steindl200073091:14.982:38.124:00.585:19.50
Hvetlanda Simsällskap
7Viktor Forafonov200262871:18.222:42.444:06.625:27.56
Asker Svømmeklubb
8William Ejlegård200052851:18.222:42.154:06.295:28.45
Västerås Simsällskap
9Vilmer Jansson200042181:26.583:01.134:32.465:59.23
Simklubben Nautilus
10Olle Hansen200131941:27.143:04.494:43.276:13.31
Simklubben Ena
11Eric Valjus200021851:25.733:05.034:45.926:19.33
Örebro Simallians
Gren 58, 50m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Robin Andréasson19881270323.46
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Christoffer Carlsen19921169223.58
Mölndals Allmänna Simsällskap
3Jonathan Kling19931066223.94
Örebro Simallians
4Simon Vestin1992964724.12
Karlstads Simsällskap
5Mikael Wåhlin1989864024.21
Norrköpings Kappsimningsklubb
6Anton Arvidsson1994762324.43
Kungälvs Simsällskap
7Sebastian Karlsson1992660524.67
Norrköpings Kappsimningsklubb
8Robert Palosaari1992560124.72
Väsby Simsällskap
9Anton Jansson1992458924.88
Norrköpings Kappsimningsklubb
10Edvin Qvirist1995357925.03
Mölndals Allmänna Simsällskap
11Adam Ackerstierna1995257325.11
Simklubben Ena
12Carl Leander1990156725.20
Mölndals Allmänna Simsällskap
13Oskar Holm199355725.35
Karlstads Simsällskap
14Mikael Blum199555225.43
Simklubben Laxen
15Anders Hagström198854925.47
Örebro Simallians
16Joakim Löfgren199254725.50
Simklubben Laxen
17Julian Cöster199554525.53
Mölndals Allmänna Simsällskap
18Mathias Petrusson199352825.81
Kungälvs Simsällskap
18Oskar Holmgren199452825.81
Örebro Simallians
20Janne Ledin199452025.94
Simklubben Laxen
21Henrik Podéus199551825.97
Norrköpings Kappsimningsklubb
22Joakim Jonasson198750826.15
Norrköpings Kappsimningsklubb
23Ludvig Hazard199550026.29
Mölndals Allmänna Simsällskap
Gren 58, 50m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Isak Eliasson19961263524.2715-16 Åldersgrupp Rekord
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Alexander Vestin19961158724.91
Karlstads Simsällskap
3Elias Gausel19961056725.20
Simklubben S 02
4Sigve Ekeli Nystuen1996952825.81
Asker Svømmeklubb
5Gustaf Dahlman1997852425.88
Västerås Simsällskap
6Daniel Lönnberg1996752025.94
Stockholmspolisens Sim IF
7Marcus Alexandersson1997649326.40
S77 Stenungsund
8Simon Bergquist1996548326.58
Örebro Simallians
9André Idoffsson1997448026.64
Simklubben Laxen
10Petter Cyrén1996347526.74
Harnäs Skutskär Simsällskap
11Gustav Norberg-Pettersson1996247126.82
Simklubben Laxen
12Alfred Bjärudd1996147026.83
Simklubben Laxen
13Alexander Triantafillou199746426.95
Göteborg Sim
14Fredrik Byström199645027.22
Västerås Simsällskap
15Ognjen Blagojevic199743527.54
Karlskoga Simförening
16Tobias Josefsson199743427.56
Kungälvs Simsällskap
17Gunnar Granlund199642627.73
Västerås Simsällskap
18Henrik Hellerud199742427.76
Asker Svømmeklubb
19William Reinholdsson199740828.12
Simklubben Elfsborg
20Magnus Ericsson199740328.24
S77 Stenungsund
Gren 59, 200m Bröstsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Sara Thydén19891279834.801:12.791:51.232:29.71
Väsby Simsällskap
2Malin Westman19951166736.661:16.771:58.192:38.94
Mölndals Allmänna Simsällskap
3Emelie Åkerström19951066336.641:17.611:58.072:39.26
Väsby Simsällskap
4Céline Bertrand1995964336.971:18.162:00.432:40.92
Skövde Simsällskap
5Sara Ottosson-Bixo1995863337.681:18.882:00.102:41.71
Västerås Simsällskap
6Emma Westman1993761737.571:19.342:00.892:43.17
Mölndals Allmänna Simsällskap
7Hanna Hagström1991658538.041:20.002:03.062:46.04
Örebro Simallians
8Lovisa Heldring1995550238.501:23.012:08.912:54.71
Stockholmspolisens Sim IF
9Josephine Runeke1991448238.871:23.912:10.062:57.12
Simklubben Laxen
10Rebecca Bergström1993346139.931:25.992:13.232:59.84
Örebro Simallians
11Ida-Karin Fjällmyr1995243439.551:26.102:14.963:03.43
Simklubben Ena
12Viktoria Vuori1995142240.921:28.482:17.113:05.11
Simklubben Ena
13Lovisa Nilsson199425946.501:43.032:41.203:37.76
Simklubben Nautilus
Gren 59, 200m Bröstsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Lina Berg19961254938.651:21.682:05.442:49.59
Simklubben S 02
2Elin Podéus19971153937.961:22.072:06.642:50.67
Norrköpings Kappsimningsklubb
3Rebecca Diaz-Nilsson19961052738.821:23.642:08.222:51.89
Norrköpings Kappsimningsklubb
4Astrid Johansson1997951839.921:24.692:08.972:52.93
Simklubben S 02
5Maja Linderholm1996850939.501:23.172:08.102:53.93
Karlstads Simsällskap
6Amanda Löfgren1997750439.191:24.272:09.642:54.50
Västerås Simsällskap
7Inez Kristensson1997649939.271:24.312:09.772:55.15
Göteborg Sim
8Sophie Antonsson1997548539.461:24.562:11.132:56.79
Kungälvs Simsällskap
9Hanna Hansson1997438843.771:33.362:22.693:10.47
Stockholmspolisens Sim IF
10Louise Johansson1996338242.281:30.622:21.273:11.34
Simklubben Elfsborg
11Elin Waara1997235344.711:35.212:26.393:16.56
Karlskoga Simförening
12Hanna Derring1997133743.521:34.282:27.153:19.52
Karlskoga Simförening
Gren 60, 200m Bröstsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Teodor Widerberg19981253634.101:14.021:53.662:32.8413-14 Åldersgrupp Rekord
Simklubben Laxen
2Pär Börjeson19981151135.981:15.971:55.822:35.38
Mölndals Allmänna Simsällskap
3Christian Manum Hagby19981039737.431:20.352:04.612:49.04
Asker Svømmeklubb
4Marco Häyhänen1999935439.631:23.652:09.952:55.52
Mölndals Allmänna Simsällskap
5Axel Widström1998835337.981:22.292:08.312:55.70
Karlstads Simsällskap
6Tor Leander1999732540.231:26.312:13.883:00.57
Mölndals Allmänna Simsällskap
7Anton Johansson1999632541.321:28.142:14.723:00.71
Västerås Simsällskap
8Elliot Olsson1999531740.951:28.732:17.683:02.23
Simklubben Elfsborg
9Philip Borgström Bishop1999431540.161:26.262:14.573:02.48
Göteborg Sim
10Gustav Ejdersund1998331439.751:25.802:14.723:02.68
Västerås Simsällskap
11William Westerlund Holappa1999231241.861:29.242:17.093:03.08
Simklubben Elfsborg
12Karl Zimmerman1998129642.361:30.802:19.973:06.33
Mölndals Allmänna Simsällskap
13Sherman Cheng199929540.321:27.932:17.883:06.46
Göteborg Sim
14Viktor Johansson199929341.841:29.692:19.363:06.93
Simklubben Elfsborg
15Daniel Katana199826442.461:31.122:22.053:13.54
Karlskoga Simförening
16Nils König199826042.791:31.862:23.263:14.48
Örebro Simallians
17Alexander Karlsson199923143.931:35.812:29.273:22.49
Simklubben Nautilus
-Grigory Backman1998DSQ
Örebro Simallians
Gren 60, 200m Bröstsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Tobias Åberg20001232341.131:27.662:15.123:01.080-12 Åldersgrupp Rekord
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Gunnar Widerberg20001130141.981:29.692:18.353:05.22
Simklubben Laxen
3August Mathisen20011023444.751:36.032:29.893:21.40
Karlstads Simsällskap
4Vilmer Jansson2000918549.331:45.512:43.193:37.90
Simklubben Nautilus
5Johan Brewitz2001817547.941:45.882:43.943:41.90
Västerås Simsällskap
6Eric Valjus2000716651.811:48.962:47.523:46.10
Örebro Simallians
7Olle Hansen2001613854.521:56.572:59.374:00.52
Simklubben Ena
Gren 61, 1500m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300m400mTidStatus
Förening500m600m700m800m
900m1000m1100m1200m
1300m1400m

1Linus Kanth19911274559.462:01.453:04.834:09.4015:53.8117-99 Åldersgrupp Rekord
Västerås Simsällskap5:13.456:17.707:22.648:26.95
9:31.4910:35.7511:39.4212:42.69
13:47.4014:51.45
2Anton Björck-Teuscher19931168659.712:03.693:09.154:14.3516:20.23
Karlstads Simsällskap5:20.026:26.427:32.178:38.50
9:44.1910:50.5211:57.1613:03.27
14:10.0715:17.03
3Axel Rebner19941067359.752:04.163:09.784:15.5416:26.44
Karlstads Simsällskap5:22.206:29.477:36.258:43.44
9:51.0510:57.8712:04.3213:11.07
14:17.7315:24.68
4Joachim Bratt199596531:01.692:06.333:12.474:18.9616:36.62
Mölndals Allmänna Simsällskap5:25.536:31.687:39.178:46.81
9:53.3611:00.4712:08.0413:15.06
14:22.6315:30.74
5Alexander Berggren199486501:01.572:08.023:14.624:21.6916:38.15
Simklubben Elfsborg5:29.206:35.997:42.808:49.87
9:56.7211:04.0412:11.5113:18.69
14:26.0915:33.35
6David Hallberg199476311:02.482:09.193:17.304:25.0316:48.04
Västerås Simsällskap5:32.076:39.887:47.578:54.87
10:02.8111:10.4412:18.4713:26.44
14:34.1115:41.70
Gren 61, 1500m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA100m200m300m400mTidStatus
Förening500m600m700m800m
900m1000m1100m1200m
1300m1400m

1Carl Rogne1996126031:05.762:14.683:23.104:31.2717:03.48
Säffle Simsällskap5:39.306:48.207:56.389:05.21
10:13.7411:22.3712:31.2513:39.91
14:48.8915:57.13
2Johannes Sköld1996116001:01.922:08.643:15.634:24.0517:04.84
Simklubben S 025:33.526:43.287:53.289:02.81
10:12.0811:21.7612:31.1213:40.59
14:49.9615:58.36
Gren 62, 100m Fjärilsim C+D Flicko, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Rebecka Gustafsson19981263730.501:05.4413-14 Åldersgrupp Rekord
Simklubben Ena
2Klara Thormalm19981157331.011:07.80
Hvetlanda Simsällskap
3Elin Svärd19981052832.301:09.69
Falu Simsällskap
4Emilie Olsen Bakke1998951933.171:10.06
Asker Svømmeklubb
5Lina Berggren1998851732.581:10.19
Västerås Simsällskap
6Anna Eriksson1999750333.501:10.84
SK Strängnäs Frisimmare
7Linnéa Fahlberg1998647534.101:12.18
Simklubben Elfsborg
8Sandra Lundqvist1998542934.911:14.66
Falu Simsällskap
9Elin Thörner1998442535.381:14.90
Säffle Simsällskap
10Linn Gustafsson1998342433.621:14.96
Örebro Simallians
11Thilde Palmqvist1998240834.621:15.92
Hvetlanda Simsällskap
12Marta Qvirist1998140834.741:15.93
Mölndals Allmänna Simsällskap
13Mikaela Jarlemark199840235.101:16.33
Karlskoga Simförening
14Ive Johansson199838733.701:17.27
Filipstads Simklubb
15Annie Johansson199834135.921:20.59
Hvetlanda Simsällskap
16Hanna Tinnerholm199933335.561:21.25
Falu Simsällskap
17Linda Sköld199831237.421:23.01
Karlstads Simsällskap
18Julia Mulikova199830138.441:24.01
Säffle Simsällskap
19Linnéa Palmqvist199826138.381:28.12
Sala Simsällskap
20Ebba Melin199826040.301:28.20
Hvetlanda Simsällskap
21Therese Johansson199925840.271:28.48
Säffle Simsällskap
22Elin Larsson199824038.991:30.64
Örebro Simallians
-Elin Steindl1998DSQ
Hvetlanda Simsällskap
-Ida Kvist1998DSQ
Västerås Simsällskap
Gren 62, 100m Fjärilsim C+D Flicko, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Amanda Johansson20001233236.521:21.35
Göteborg Sim
2Hannah Brunzell20011131438.271:22.83
Västerås Simsällskap
3Martine Johansen20001028938.541:25.22
Asker Svømmeklubb
4Lina Nederman2000925939.581:28.36
Örebro Simallians
5Daniella Fallenhag2000824442.111:30.18
Göteborg Sim
6Vanja Alm2000723240.951:31.62
Göteborg Sim
7Clara Momats2000622041.301:33.31
Örebro Simallians
8Andrea Reinhold2001519444.521:37.27
Göteborg Sim
9Emelie Ångström2001418246.261:39.41
Västerås Simsällskap
10Edith Jernstedt2002317845.851:40.15
Västerås Simsällskap
11Elin Lindgren2000216847.271:41.97
Västerås Simsällskap
12Karolin Holmberg2001116845.511:42.15
Västerås Simsällskap
13Sofia Båvenäs200214947.541:46.21
Västerås Simsällskap
-Ebba Rydberg2001DSQ
Västerås Simsällskap
Gren 63, 100m Medley A+B Damer, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Sara Thydén19891284929.091:02.6717-99 Åldersgrupp Rekord
Väsby Simsällskap
2Petra Granlund19871180629.681:03.78
Väsby Simsällskap
3Miranda Bånnsgård19921077629.351:04.59
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Nadja Salomonsson1992977030.561:04.75
Väsby Simsällskap
5Isabelle Höstman1990873329.491:05.83
Mölndals Allmänna Simsällskap
6Céline Bertrand1995772330.351:06.12
Skövde Simsällskap
7Frida Berggren1994671430.471:06.41
Västerås Simsällskap
8Linnéa Bielicz1994570730.501:06.61
Göteborg Sim
9Sofia Lindholm199346771:07.591:07.59
Mölndals Allmänna Simsällskap
10Rikke Nagell-Kleven1995365231.061:08.44
Asker Svømmeklubb
11Isabel Svensson198926261:09.381:09.38
Mölndals Allmänna Simsällskap
12Mette Mellbye Larsen1995162631.671:09.39
Asker Svømmeklubb
13Ida Pettersson19936211:09.571:09.57
Simklubben Laxen
14Marte K. Bolstad199561731.731:09.71
Asker Svømmeklubb
15Ellen Camilla Hansen199561532.921:09.78
Asker Svømmeklubb
15Felicia Hedman19956151:09.781:09.78
Väsby Simsällskap
17Ebba Hellström199258133.311:11.14
Simklubben S 02
18Amanda Nielsen-Fernandes199455732.561:12.14
Kungälvs Simsällskap
19Felicia Torbjörnsson199554033.931:12.90
Simklubben Laxen
20Louise Nyhlén199353133.281:13.30
Simklubben Elfsborg
21Ida Laurén19945061:14.461:14.46
Simklubben Laxen
22Linnea Kling19935031:14.611:14.61
Simklubben Nautilus
23Sara Ottosson-Bixo199547236.681:16.24
Västerås Simsällskap
Gren 63, 100m Medley A+B Damer, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50mTidStatus
Förening

1Rebecca Diaz-Nilsson19961269030.281:07.15
Norrköpings Kappsimningsklubb
2Josephine Nielsen-Fernandes19961165630.761:08.29
Kungälvs Simsällskap
3Amanda Persson19961062632.531:09.37
Filipstads Simklubb
4Elin Podéus1997959931.261:10.42
Norrköpings Kappsimningsklubb
5Christin Heina1996858732.191:10.88
Kungälvs Simsällskap
6Viktoria Reinhold1996758534.161:10.98
Göteborg Sim
7Clara Wiman1996657932.981:11.21
Västerås Simsällskap
8Elin Berggren199655721:11.50
Västerås Simsällskap
9Hanna Rutqvist1997455233.811:12.35
Göteborg Sim
10Johanna Andersson199635501:12.43
Simklubben S 02
11Amanda Löfgren1997255033.221:12.45
Västerås Simsällskap
12Louise Hjalmarsson1997153933.131:12.94
Skövde Simsällskap
13Erica Dahlgren199753733.461:13.02
Simklubben S 02
14Maja Linderholm199653334.821:13.21
Karlstads Simsällskap
15Ida Fahlborg199650433.931:14.60
Västerås Simsällskap
16Sophie Antonsson199745137.641:17.39
Kungälvs Simsällskap
17Klara Johansson199745135.701:17.40
Borlänge Simsällskap
18Sofia Karlborg199644834.681:17.57
Simklubben Laxen
19Elin Hallerstedt199744633.851:17.66
S77 Stenungsund
20Linnea Kaldrup199642535.971:18.91
Simklubben S 02
21Therese Karlsson199740234.451:20.43
Fagersta Simklubb
22Elin Höglander199735139.461:24.13
Karlskoga Simförening
23Hanna Hansson199735039.701:24.22
Stockholmspolisens Sim IF
24Amanda Chienh199731941.321:26.85
Karlskoga Simförening
Gren 64, 200m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Alexander Dimcevski19951263929.391:01.391:33.952:07.1217-99 Åldersgrupp Rekord
Simklubben S 02
2Oscar Zedendahl19951156830.661:04.751:39.432:12.27
Väsby Simsällskap
3Joakim Kling19911055131.551:05.361:39.512:13.55
Göteborg Sim
4Anton Welliver1995950632.751:06.241:42.342:17.45
Mölndals Allmänna Simsällskap
5Marcus Aurén1994849332.691:08.011:43.632:18.67
Simklubben Ena
6Jakob Schariot1995744533.611:08.961:46.642:23.41
Simklubben S 02
7Henrik Podéus1995643433.331:10.311:47.872:24.66
Norrköpings Kappsimningsklubb
8David Westin1995543133.231:09.801:47.022:24.97
Sala Simsällskap
9Mathias Petrusson1993439036.021:14.061:52.072:29.87
Kungälvs Simsällskap
Gren 64, 200m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Patrik Löfgren19961262730.651:02.831:35.392:07.9715-16 Åldersgrupp Rekord
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Gustaf Dahlman19971158431.491:04.991:38.502:11.01
Västerås Simsällskap
3Isak Eliasson19961056831.511:04.701:38.392:12.22
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Gustav Norberg-Pettersson1996951132.781:07.481:42.982:16.97
Simklubben Laxen
5Max Östberg1996848832.761:08.161:43.872:19.09
Västerås Simsällskap
6Sigve Ekeli Nystuen1996746631.9642.691:07.992:21.28
Asker Svømmeklubb
7Eric Gustafsson1997639535.271:13.281:51.392:29.20
Göteborg Sim
8Magnus Ericsson1997538735.231:13.311:52.162:30.27
S77 Stenungsund
9Marcus Svensson1997438434.371:12.631:51.462:30.67
Stockholmspolisens Sim IF
10Eric Gustafsson1996338034.361:12.631:52.722:31.18
Örebro Simallians
11Marcus Alexandersson1997237233.721:12.741:53.032:32.24
S77 Stenungsund
12Albin Lundell1997134735.881:14.531:54.732:35.85
Simklubben Elfsborg
13Lucas Daggert199724640.191:24.372:09.932:54.72
Örebro Simallians
-Ludvig Nyrén1997DSQ
Säffle Simsällskap
Gren 65, 200m Ryggsim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Alfhild Kristensson19991255135.201:13.941:53.222:29.90
Göteborg Sim
2Lisa Eriksson19981155034.871:13.501:52.222:30.02
SK Strängnäs Frisimmare
3Solveig Jørgensen Mohr19981052635.331:14.761:54.722:32.24
Asker Svømmeklubb
4Mathilda Janzon1998950235.661:14.851:55.022:34.64
Göteborg Sim
5Jessica Berg1998843738.391:19.112:00.812:41.89
Stockholmspolisens Sim IF
6Maja Palmqvist1998741337.721:20.262:02.982:45.00
Säffle Simsällskap
7Josefine Johannesson1999640739.111:20.842:03.762:45.81
Västerås Simsällskap
8Sofia Ander1998539738.841:21.342:05.072:47.20
Sala Simsällskap
9Julia Mulikova1998439638.521:21.312:05.102:47.28
Säffle Simsällskap
10Amanda Lundin-Bornström1998338638.911:21.632:06.452:48.83
Fagersta Simklubb
11Agnes Ljunggren1999238539.571:22.912:07.912:48.94
Hvetlanda Simsällskap
12Hanna Tinnerholm1999138338.971:22.042:06.672:49.16
Falu Simsällskap
13Isabelle Fredriksson199937341.161:24.772:08.102:50.66
Örebro Simallians
14Amanda Hyllbrant199935840.081:24.492:09.362:53.04
SK Strängnäs Frisimmare
15Anncharlott Smedberg199833441.251:26.772:13.332:57.14
Örebro Simallians
16Elin Larsson199830943.221:29.992:16.653:01.72
Örebro Simallians
Gren 65, 200m Ryggsim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre
Plac.NamnFöddPoängFINA50m100m150mTidStatus
Förening

1Emma Bergkvist20001247136.621:17.041:58.152:37.95
SK Strängnäs Frisimmare
2Tilda Öman20001143639.011:21.452:03.932:42.08
Simklubben Elfsborg
3Melina Holtan20001035341.021:25.392:10.152:53.85
Asker Svømmeklubb
4Sofie Wirfalk2000934341.421:25.722:11.042:55.56
Simklubben Elfsborg
5Tea Tagesson2000832742.091:27.862:15.472:58.43
Örebro Simallians
6Clara Momats2000732342.191:28.062:14.552:59.02
Örebro Simallians
7Ida Nederman2000630443.831:31.032:19.523:02.75
Örebro Simallians
8Moa Bergstedt2000526643.951:33.262:21.203:11.04
Simklubben Laxen
9Amanda Hagsten2000425445.981:34.072:24.333:14.05
Simklubben Nautilus
10Emelie Johansson2000325445.561:35.282:27.703:14.14
Säffle Simsällskap
11Emelie Ångström2001225045.861:35.752:26.363:15.09
Västerås Simsällskap
12Edith Jernstedt2002124944.111:36.092:26.253:15.35
Västerås Simsällskap
13Karolin Holmberg200123846.771:37.812:30.263:18.36
Västerås Simsällskap
14Jennie Lundgren200123247.071:38.562:30.363:20.11
Simklubben Nautilus
-Ebba Rydberg2001DSQ
Västerås Simsällskap
-Victoria Åberg2001DSQ
Västerås Simsällskap
Gren 66, 50m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Miranda Bånnsgård19921273728.08
Mölndals Allmänna Simsällskap
2Céline Bertrand19951172728.20
Skövde Simsällskap
3Isabelle Höstman19901070428.51
Mölndals Allmänna Simsällskap
4Mette Mellbye Larsen1995965829.16
Asker Svømmeklubb
5Rikke Nagell-Kleven1995864229.39
Asker Svømmeklubb
6Linnéa Bielicz1994762829.62
Göteborg Sim
7Andrea Bengtsson1991661029.90
Göteborg Sim
8Ida Pettersson1993559930.08
Simklubben Laxen
9Marte K. Bolstad1995459530.15
Asker Svømmeklubb
10Sofia Lindholm1993357730.46
Mölndals Allmänna Simsällskap
11Emelie Åkerström1995254631.03
Väsby Simsällskap
12Jennie Andersson1993152531.44
Väsby Simsällskap
13Michelle Franzén199350631.82
Norrköpings Kappsimningsklubb
14Louise Nyhlén199350331.89
Simklubben Elfsborg
15Felicia Torbjörnsson199549831.99
Simklubben Laxen
16Ellen Camilla Hansen199548532.27
Asker Svømmeklubb
17Paulina Björkbacka199548532.28
Harnäs Skutskär Simsällskap
18Linnéa Svärd199547032.62
Karlstads Simsällskap
19Lovisa Rasko-Nguyen199546932.65
Karlskoga Simförening
20Anna Sirenius Lundberg199446532.73
Göteborg Sim
20Linnea Kling199346532.73
Simklubben Nautilus
22Sofia Bergkvist199545732.93
Stockholmspolisens Sim IF
23Ida Laurén199445133.07
Simklubben Laxen
24Rebecca Bergström199342433.77
Örebro Simallians
25Ida-Karin Fjällmyr199541933.90
Simklubben Ena
Gren 66, 50m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Rebecca Diaz-Nilsson19961262429.68
Norrköpings Kappsimningsklubb
2Christin Heina19961159930.09
Kungälvs Simsällskap
3Elin Podéus19971059830.10
Norrköpings Kappsimningsklubb
4Josephine Nielsen-Fernandes1996956830.63
Kungälvs Simsällskap
5Elin Berggren1996854231.10
Västerås Simsällskap
6Ingelin Elisabeth Lima1997754131.12
Asker Svømmeklubb
7Viktoria Reinhold1996652531.43
Göteborg Sim
8Petra Johansson1997547032.61
Säffle Simsällskap
9Elin Hallerstedt1997446132.82
S77 Stenungsund
10Ida Fahlborg1996345532.98
Västerås Simsällskap
11Hanna Rutqvist1997244633.20
Göteborg Sim
12Amanda Janzon1997144333.27
Göteborg Sim
13Sofia Karlborg199644233.28
Simklubben Laxen
14Elvira Eklund Ramböl199743833.39
Karlstads Simsällskap
15Therese Karlsson199743533.48
Fagersta Simklubb
16Clara Wiman199642733.68
Västerås Simsällskap
17Josefine Borbos199735135.96
Falu Simsällskap
18Elin Höglander199732636.83
Karlskoga Simförening
19Klara Johansson199728238.68
Borlänge Simsällskap
20Amanda Chienh199727139.20
Karlskoga Simförening
21Hanna Hansson199723740.98
Stockholmspolisens Sim IF
-Ulrika Holm1996DNS
Mölndals Allmänna Simsällskap
-Elvira Andersson1997DSQ
Stockholmspolisens Sim IF
Gren 67, 25m Frisim Herrar Omsimni, Finaler 0 år och äldre
Plac.NamnFöddPoängFINATidStatus
Förening

1Daniel Lönnberg199611.82
Stockholmspolisens Sim IF
2Mikael Blum199511.84
Simklubben Laxen