Resultatbörs

2021


November


26-28Barracuda Race - Henning Degerman Memorial [25m], GöteborgResultat


13-14Sum-Sim regionsfinaler [25m], GöteborgResultat

Oktober


30Simbadoppet [25m], BoråsResultat


24Plakettjakten 1 [25m], AngeredResultatBilder


23-24DM/JDM [25m], SkövdeResultat


16-17UGP 3 [25m], StenungsundResultat


10Swim of Hope 2021Resultat


2ÅSS Race [25m], UlricehamnResultat

September


25-26Trollsimmet [25m], TrollhättanResultat


24-26Swedish Swim Games - Grand Prix 1 [25m], Upplands-VäsbyResultat


4-5Arena USO [25m], UddevallaResultat


4-5Sandaredssprinten [25m], SandaredResultat

Juli


16-18JSM/Sum-Sim äldre & Sum-Sim 16 år[50m], KungsbackaResultat
Resultat - Extralopp



9-11Bockstensloppet [50m], HalmstadResultat

Juni


30-4/7SM/Para-SM/JSM [50m], HalmstadResultat


22-29Borås Speedo Meet [50m], BoråsResultat

Maj


22-29Temporärrace 3 [50m], GöteborgResultat


8-15Temporärrace 2 [50m], GöteborgResultat

April


17-24Temporärrace 1 [50m], GöteborgResultat


8-11Swim Open [50m], StockholmResultat

2020


December


7Covid-Km [25m], GöteborgResultat

Oktober


17-18DM/JDM [25m], SkövdeResultat


10-11UGP1 [25m], KungsbackaResultat


4Swim of HopeResultat

September


19-20Speedo Swim [25m], JönköpingResultat


8Dual Meet [25m], KungsbackaResultat


5-6Sandaredssprinten [25m], SandaredResultat

Juni


27Riksmästerskapen [50m], KungsbackaResultat


13-14Mikrotävling [50m], GöteborgResultatBilder

Mars


7-8UGP3 [50m], FalkenbergResultat

Februari


29-1/3Sandaredssimmet [25m], SandaredResultat


22-23Borås Speedo Meet [50m], BoråsResultat


1-2NUSS Yngre [25m], LinköpingResultat

Januari


31-2/2NUSS äldre [25m], örebroResultat


25-26UGP2 [25m], FalköpingResultat


11-12SK70 Team Competition [25m], SandaredResultat

2019


December


15Plakettjakten 4/KM [25m], GöteborgResultatBilder


6-8Sum-Sim riksfinaler [25m], UmeåResultat


1Höstsimiaden [25m], SkövdeResultat

November


22-24Barracuda Race [25m], GöteborgResultatBilder


13-17SM/JSM [25m], EskilstunaResultat


9-10Sum-Sim region [25m], GöteborgResultat


3ållebergsdoppet [25m], FalköpingResultat

Oktober


19-20DM/JDM [25m], SkövdeResultat


12-13UGP 1 [25m], StenungsundResultat

September


21Upp till 13 [25m], GöteborgResultat


7-8Sandaredssprinten [25m], SandaredResultat


6-8Arena USO [25m], UddevallaResultat

Juli


10-14Sum-Sim [50m], NorrköpingResultat


5-7LH-Games [50m], LandskronaResultatBilder

Juni


28-2/7SM/JSM [50m], MalmöResultat


2Plakettjakten 2 [25m], GöteborgResultatBilder

Maj


31-2/6Speedo Open [50m], GöteborgResultat


24-26Laxaleken [50m], HalmstadResultat


11Vårsimiaden final [25m], GöteborgResultat


4Vårsimiaden försök [25m], StenungsundResultat

April


27älgadoppet [25m], VargönResultat


26-28Ullbergstrofén [25/50m], GöteborgResultat 25m bassäng
Resultat 50m bassäng



12-15Malmsten Swim Open [50m], StockholmResultat

Mars


23Sjörövarsimmet [25m], GöteborgResultatBilder


22-24öresund Meeting [25m], HelsingborgResultat


10Plakettjakten 1 [25m], GöteborgResultatBilder


9-10UGP 3 [50m], FalkenbergResultat


2-3Sandaredssimmet [25m], SandaredResultat


2-3DM/JDM [50m], GöteborgResultat

Februari


22-23Borås Speedo Meet [50m], BoråsResultat


2SOIS Medley Cup [25m], BoråsResultat


1-3NUSS äldre [25m], BoråsResultat

Januari


26-27UGP 2 [25m], KungsbackaResultat

2018


December


16Plakettjakten 4/KM 100m medley [25m], GöteborgResultatBilder


14-16Sum-Sim riksfinaler [25m], StockholmResultat


8-9Team Race Meet [25m], KungsbackaResultat


1Höstsimiaden [25m], StenungsundResultatBilder

November


23-25Barracuda Race [25m], GöteborgResultat


14-18SM/JSM [25m], StockholmResultat


10-11Sum-Sim region [25m], GöteborgResultat


4Leax Cup [25m], FalköpingResultatBilder

Oktober


28Plakettjakten 3 [25m], GöteborgResultatBilder


13-14UGP1 [25m], StenungsundResultatBilder


6-7DM/JDM [25m], UddevallaResultat

September


22Upp till 13 [25m], GöteborgResultat


8-9Sandaredssprinten [25m], SandaredResultat


7-9Arena USO [25m], UddevallaResultat

Juli


6-8NUSS [50m], LinköpingResultat


4-8SM/JSM [50m], LandskronaResultat

Juni


27-1/7Sum-Sim [50m], MalmöResultat


16-17Lane 4 Cup [50m], MariestadResultatBilder
Bilder


9-10Trollhättan Meet [50m], TrollhättanResultatBilder


3Plakettjakten 2 [25m], GöteborgResultatBilder


2-3Speedo Open [50m], GöteborgResultatBilder

Maj


13Magplasket [25m], LysekilResultat


5Vårsimiaden [25m], FalköpingResultatBilder

April


27-29Ullbergstrofén [25/50m], GöteborgResultat [50m]
Resultat [25m]



7-8Falkenberg Race [50m], FalkenbergResultat

Mars


24-25öppna Masters SM [25m], JönköpingResultat


24-25öresund Meeting [25m], HelsingborgResultat


24Sjörövarsimmet [25m], GöteborgResultatBilder


11Plakettjakten 1 2018 [25m], GöteborgResultatBilder


3-4Sandaredssimmet [25m], SandaredResultatBilder


3US-Cupen [25m], UddevallaResultat

Februari


24-25Borås Speedo Meet [50m], BoråsResultatBilder


3-4NUSS yngre [25m], VästeråsResultat

Januari


27-28UGP 2 [25m], BoråsResultat


27-28Sandaredsracet sprint [25m], BoråsResultat

2017


December


17Plakettjakten 3/KM [25m], GöteborgResultatBilder


8-10Sum-Sim riksfinaler [25m], EskilstunaResultat


3Höstsimiaden [25m], MölndalResultat

November


24-26Barracuda Race - Henning Degerman Memorial [25m], GöteborgResultatBilder


11-12Sum-Sim region [25m], GöteborgResultat

Oktober


22Plakettjakten 2 [25m], GöteborgResultatBilder


21-22UGP 1 [25m], StenungsundResultat


14-15DM/JDM [25m], SkövdeResultat


7Upp till 13 [25m], GöteborgResultat

September


23-24Wadköpingsdoppet [25m], örebroResultat


23-24Arena Trollsim [25m], TrollhättanResultat


10Sandaredsprinten [25m], SandaredResultat

Juli


12-16Sum-Sim [50m], MalmöResultat

Juni


30-4/7SM/JSM [50m], BoråsResultat


30-2/7Bockstensdoppet [50m], VarbergResultat


17-18Lane 4 Cup [50m], MariestadResultat


10-11UGP3 [50m], TrollhättanResultat

Maj


26-28Laxaleken [50m], HalmstadResultat


27Plakettjakten 1 [25m], GöteborgResultatBilder


6Vårsimiaden finaler [25m], GöteborgResultat

April


29älgadoppet [25m], VargönResultat


28 - 30Ullbergstrofén [25m/50m], GöteborgResultat [50m]
Resultat [25m]



8Sjörövarsimmet [25m], GöteborgResultatBilder


2Vårsimiaden försök [25m], SkövdeResultat

Mars


25-26öppet DM/JDM [50m], GöteborgResultat


11-12Upp till 13 [25m], GöteborgResultatBilder


11-12UGP 2 [25m], GöteborgResultatBilder

Februari


25-26Speedo Meet [50m], BoråsResultat


4-5NUSS Yngre [25m], BoråsResultat


3-5NUSS äldre [25m], JönköpingResultat

Januari


28-29UGP1 [25m], SandaredResultat


28-29Upp till 13 [25m], SandaredResultat


21David Lega Cup [25m], MölndalResultat

2016


December


18Plakettjakten 4/KM 100m medley [25m], GöteborgResultatBilder


3-4Barracuda Race [25m], GöteborgResultatBilder


2-4Sum-Sim riksfinal [25m], JönköpingResultat

November


26Höstsimiaden [25m], StenungsundResultat


12-13Sum-Sim region [25m], GöteborgResultatBilder


4-8SM/JSM [25m], StockholmResultat

Oktober


23Plakettjakten 3 [25m], GöteborgResultatBilder


23UGP 4 [25m], BoråsResultatBilder


15-16DM/JDM [25m], VarbergResultat


1åSS Race [25m], UlricehamnResultat

September


17-18Arena Cup [25m], VäsbyResultat


9-11Serneke Swim Open [25m], GöteborgResultatBilder

Juli


6-10SM/JSM [50m], NorrköpingResultatBilder


1-3Bockstensdoppet [50m], VarbergResultat

Juni


29-3/7Sum-Sim [50m], LinköpingResultat


10-12DM/DJM [50m], TrollhättanResultatBilder


10-12UGP3 [50m], TrollhättanResultatBilder


4-5Lane 4 Cup [50m], MariestadResultat

Maj


27-29Laxaleken [50m], HalmstadResultatBilder


27-29Speedo Open [50m], MölndalResultat


22Plakettjakten 2 [25m], GöteborgResultatBilder


7Vårsimiaden finaler [25m], GöteborgResultat

April


29 - 1/5Ullbergstrofén [25m/50m], GöteborgResultat [50m]
Resultat [25m]
Bilder


23-24Vårsimiaden försök [25m], SkövdeResultat


9Sjörövarsimmet [25m], GöteborgResultatBilder

Mars


30-2/4Swim Open [50m], StockholmResultat


12-13UGP2 [25m], GöteborgResultatBilder


6Plakettjakten 1 [25m], GöteborgResultatBilder

Februari


27-28Borås Speedo Meet [50m], BoråsResultat


6-7NUSS yngre [25m], LinköpingResultat

Januari


30-31Swedish Grand Prix 1 [50m], MalmöResultat


23David Lega cup [25m], MölndalResultat

2015


December


13Plakettjakten 4 [25m], GöteborgResultatBilder


4-6Sum-Sim riksfinaler [25m], GöteborgResultat

November


28-29Barracuda Race [25m], GöteborgResultatBilder


21-22Höstsimiaden [25m], StenungsundResultat


14-15Sum-Sim region [25m], GöteborgResultatBilder


4-8SM/JSM [25m], HelsingborgResultat

Oktober


17-18DM/JDM [25m], SkövdeResultat


10-11UGP4 [25m], MölndalResultat


4åsunden Race [25m], UlricehamnResultat


4Plakettjakten 3 [25m], GöteborgResultatBilder

September


20Sandaredsprinten [25m], BoråsResultat


4-6Arena US Open [25m], UddevallaResultat

Augusti


15-16Göteborgsimmet/NM Open Water[OW], GöteborgResultat

Juli


3-5Vansbrosimmet [OW], VansbroResultat


1-5SM/JSM [50m], SundsvallResultat

Juni


26-28Bockstensdoppet [50m], VarbergResultat


24-28Sum-Sim [50m], TrollhättanResultat


13-14Lane 4 Cup [50m], MariestadResultat


5-7DM/JDM/UGP3 [50m], BoråsResultat DM/JDM
Resultat UGP3
Bilder

Maj


23Wicote Knatterace [25m], AlingsåsResultat


22-24Laxaleken [50m], HalmstadResultatBilder


2Plakettjakten 2 [25m], GöteborgResultatBilder


2Vårsimiaden finaler [25m], GöteborgResultat

April


24-26Ullbergstrofén [25/50m], GöteborgResultat 50m
Resultat 25m



18-19GP3 [50m], JönköpingResultat


18-19Vårsimiaden försök [25m], StenungsundResultat

Mars


21Sjörövarsimmet [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


7-8östsvenska GP [50m], JönköpingResultat


7-8UGP2 [25m], MölndalResultat


1Plakettjakten 1 [25m], GöteborgResultatReferat/Bilder

Februari


28Magplasket [25m], LysekilResultat

Januari


30-1/2NUSS äldre [25m], JönköpingResultat


30-1/2NUSS Yngre [25m], VästeråsResultat


24-25UGP1 [25m], VarbergResultatReferat/Bilder


24-25GP1 [50m], UppsalaResultat

2014


December


14Plakettjakten 4/KM 100 medley [25m], GöteborgResultatReferat/Bilder


5-7Sum-Sim riksfinaler [25m], HelsingborgResultat

November


28-29Barracuda Race [25m], GöteborgResultatReferat/Bilder


22-23Höstsimiaden [25m], AlingsåsResultat


19-23SM/JSM [25m], StockholmResultat


8-9Sum-Sim region [25m], GöteborgResultatReferat/Bilder

Oktober


25-26DM/JDM [25m], GöteborgResultatReferat/Bilder


19Plakettjakten 3 [25m], GöteborgResultatReferat/Bilder


11-12UGP4 [25m], BoråsResultat


4åSS Race [25m], UlricehamnResultat

September


20-21Wadköpingsdoppet [25m], örebroResultat


5-7Arena USO [25m], UddevallaResultatReferat/Bilder

Juli


2-6SM/JSM[50m], BoråsResultat

Juni


27-29Bockstensdoppet [50m], VarbergResultat


25-29Sum-Sim [50m], MalmöResultat


7-8Lane 4 Cup [50m], MariestadResultat


7-8DM/JDM [50m], BoråsResultatReferat/Bilder

Maj


24Wicote Knatterace [25m], AlingsåsResultat


23-25Laxaleken [50m], HalmstadResultatReferat/Bilder


18Plakettjakten 2 [25m], GöteborgResultatReferat/Bilder


10-11Vårsimiaden finaler [25m], KungsbackaResultat


3-4Ullbergstrofén finaler [25m], GöteborgResultat


2-4Ullbergstrofén försök [50m], GöteborgResultat

April


26-27Vårsimiaden försök [25m], VarbergResultat


26-27GP3 [50m], JönköpingResultat


12-13Falkenberg Race [50m], FalkenbergResultat


12Sjörövarsimmet [25m], GöteborgResultatReferat/Bilder

Mars


22US Cupen [25m], UddevallaResultat


16Plakettjakten 1 [25m], GöteborgResultatReferat/Bilder


8-9GP2 [50m], StockholmResultat


8-9UGP2 [25m], KungsbackaResultat


1Magplasket [25m], LysekilResultat

Januari


25-26GP1 [25m], UppsalaResultat


25-26UGP1 [25m], VarbergResultat

2013


December


15Plakettjakten 4/KM 100m medley [25m], GöteborgResultatBilder/Referat

November


30-1/12Barracuda Race [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


23-24Höstsimiaden [25m], AlingsåsResultat


20-24SM/JSM [25m], GöteborgResultat


9-10Sum-Sim region [25m], GöteborgResultatBilder/Referat

Oktober


26-27DM/JDM [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


20Plakettjakten 3 [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


12-13UGP4 [25m], BoråsResultatBilder/Referat


6åsunden Race [25m], UlricehamnResultat

September


28-29Trollsimmet [25m], TrollhättanResultat


21-22Sandaredsprinten [25m], SandaredResultat


21-22Wadköpingsdoppet [25m], örebroResultat


6-8Arena US Open [25m], UddevallaResultatBilder/Referat

Juli


5-7NUSS [50m], JönköpingResultat


3-7SM/JSM [50m], HalmstadResultatBilder/Referat

Juni


28-30Bockstensdoppet [50m], VarbergResultat


26-30Sum-Sim [50m], LandskronaResultatBilder/Referat


8-9DM/JDM [50m], BoråsResultatBilder/Referat


8-9Lane 4 cup [50m], MariestadResultat


1-2UGP3 [50m], GöteborgResultatBilder/Referat

Maj


24-26Laxaleken [50m], HalmstadResultatBilder/Referat


5Plakettjakten 2 [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


4Vårsimiaden finaler [25m], KungsbackaResultatBilder/Referat

April


27-28Ullbergstrofén finaler [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


26-28Ullbergstrofén försök [50m], GöteborgResultatBilder/Referat


20-21Vårsimiaden försök [25m], TrollhättanResultatBilder/Referat


20-21GP3 [50m], JönköpingResultat


12-14Handikapp SM [25m], SkellefteåResultat

Mars


23Sjörövarsimmet [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


9-10UGP 2 [25m], BoråsResultat


9-10Grand Prix 2 [50m], StockholmResultat


3Plakettjakten 1 [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


2US Cupen [25m], UddevallaResultat

Februari


2-3NUSS Yngre [25m], VästeråsResultat


1-3NUSS äldre [25m], BoråsResultat

Januari


27KoiKitchen Cup [25m], VarbergResultat


26-27UGP1 [25m], VarbergResultat

2012


December


16Plakettjakten 4 [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


7-8Sum-Sim riksfinaler [25m], GöteborgResultat


1-2Barracuda Race [25m], GöteborgResultatBilder/Referat

November


24-25Höstsimiaden [25m], BoråsResultat


22-25SM [25m], HelsingborgResultatBilder/Referat


10-11Sum-Sim region [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


3-4DM [25m], VarbergResultatBilder/Referat

Oktober


28ållebergsdoppet/Dina cup [25m], FalköpingResultat


13-14UGP4 [25m], SandaredResultatBilder/Referat


3Plakettjakten 3 - 2012 [25m], GöteborgResultatBilder/Referat

September


29-30Trollsimmet [25m], TrollhättanResultatBilder/Referat


22-23Wadköpingsdoppet [25m], örebroResultat


6Sandaredsprinten [25m], SandaredResultat

Juli


19-22Sum-Sim [50m], BoråsResultatBilder/Referat


6-8Vansbrosimningen (Open Water), VansbroResultatBilder/Referat

Juni


29-1/7Bockstensdoppet [50m], VarbergResultatBilder/Referat


27-1/7SM/JSM [50m], NorrköpingResultat


16-17UGP3 [50m], GöteborgResultatBilder/Referat


9-10DM/JDM [50m], BoråsResultatBilder/Referat


3Plakettjakten 2 - 2012 [25m], GöteborgResultatBilder/Referat

Maj


25-27Laxaleken [50m], HalmstadResultatBilder/Referat


18-20Speedo [50m], MölndalResultat


5-6Vårsimiaden [25m], KungsbackaResultat

April


28-30Ullbergstrofén - finaler [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


28-30Ullbergstrofén - försök [50m], GöteborgResultatBilder/Referat


1Plakettjakten 1 - 2012 [25m], GöteborgResultatBilder/Referat

Mars


24-25GP3 [50m], StockholmResultat


24-25UGP2 [25m], BoråsResultatBilder/Referat


17Sjörövarsimmet [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


10Magplasket [25m], LysekilResultat

Februari


11-12UGP1/KoiKitchen cup [25m], VarbergResultatBilder/Referat

Januari


26-29JSM [25m], Upplands-VäsbyResultatBilder/Referat


7-8JDM [25m], UddevallaResultatBilder/Referat

2011


December


12Plakettjakten 4 [25m], GöteborgResultat


17-18Sum-Sim riksfinaler [25m], HelsingborgResultat


3-4Barracuda Race [25m], GöteborgResultatBilder/Referat

November


26-27Höstsimiaden [25m], StenungsundResultat


24-27SM [25m], StockholmResultat


19-20Sum-Sim region [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


5-6DM [25m], VarbergResultatBilder/Referat

Oktober


15-16UGP4 [25m], SandaredResultatBilder/Referat


9Plakettjakten 3 [25m], GöteborgResultatBilder/Referat

September


24 - 25Trollsimmet [25m], TrollhättanResultatBilder/Referat

Juli


21 - 24SUM-SIM [50m], FalunResultatBilder/Referat


8 - 10Vansbrosimningen Open Water, VansbroResultatBilder/Referat


1 - 3NUSS [50m], NorrköpingResultatBilder/Referat

Juni


29 - 3/7SM/JSM [50m], HalmstadResultatBilder/Referat


17 - 19UGP3/Bockstensdoppet [50m], VarbergResultat


11 - 12DM/JDM [50m], BoråsResultatBilder/Referat

Maj


27 - 29Laxaleken [50m], HalmstadResultatBilder/Referat


14 - 15Vårsimiaden/Fallracet [25m], TrollhättanResultatBilder/Referat


8Plakettjakten 2 [25m], Göteborg/SkövdeResultatBilder/Referat

April


29 - 1/5Ullbergstrofén Finaler [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


29 - 1/5Ullbergstrofén Försök [50m], GöteborgResultatBilder/Referat


22 - 23Tartu Kevad [50m], Tartu, EstlandResultatBilder/Referat


16 - 17Falkenberg Race [50m], FalkenbergResultatBilder/Referat


1 - 3Handikapp SM [25m], OsbyResultat

Mars


26 - 27UGP2 [25m], BoråsResultat


8Plakettjakten 1 [25m], GöteborgResultat

Februari


12 - 13Malmö Open [25m], MalmöResultat


12 - 13UGP1/Taiga cup [25m], VarbergResultat


5 - 6Sandaredsprinten [25m], SandaredResultat


3 - 6JSM [25m], SödertäljeResultatBilder/Referat

Januari


22David Lega talang Cup [25m], MölndalResultat


15 - 16JDM [25m], SkövdeResultatBilder/Referat

2010


December


12 - 13Sum-Sim riksfinal [25m], StockholmResultatBilder/Referat


4 - 5Barracuda Race [25m], GöteborgResultatBilder/Referat

November


27 - 28Höstsimiaden [25m], LysekilResultat


13 - 14Sum-Sim region [25m], GöteborgResultatBilder/Referat

Oktober


30 - 31DM [25m], VarbergResultatBilder/Referat


16 - 17UGP4 [25m], SandaredResultatBilder/Referat


10Lilla KM [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


9åSS Race [25m], UlricehamnResultatBilder/Referat

September


25 - 26Trollsimmet [25m], TrollhättanResultatBilder/Referat

Juli


22 - 25SUM-SIM [50m], KöpingResultatBilder/Referat


14 - 18SM/JSM [50m], MalmöResultatBilder/Referat


10 - 12Vansbrosimningen (Open Water), VansbroResultatBilder/Referat


2 - 4UGP3/Bockstensdoppet [50m], VarbergResultatBilder/Referat

Juni


19 - 20DM/JDM [50m], GöteborgResultatBilder/Referat

Maj


28 - 30Laxaleken [50m], HalmstadResultatBilder/Referat


22 - 23Vårsimiaden [25m], LaholmResultatBilder/Referat


9Bamseskuttet [25m], UddevallaResultat

April


30/4 - 2/5Ullbergstrofén [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


17Sjörövarsimmet [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


10 - 11Falkenberg Speedo Race [50m], FalkenbergResultatBilder/Referat

Mars


20 - 21UGP2/Team Sportia Swim [25m], BoråsResultatBilder/Referat

Februari


13 - 14UGP1/Trekungasimmet [25m], KungälvResultatBilder/Referat


4 - 7JSM [25m], KristianstadResultatBilder/Referat

Januari


16 - 17JDM [25m], UddevallaResultatBilder/Referat

2009


December


12 - 13Barracuda Race [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


12 - 13Sum-Sim riksfinal [25m], VästeråsResultat


5 - 6Höstsimiaden [25m], KungälvResultatBilder/Referat

November


29Alingsås knatterace [25m], AlingsåsResultat


26-29SM [25m], GöteborgResultat


14-15Sum-Sim region [25m], GöteborgResultatBilder/Referat

Oktober


30 - 1/11DM [25m], VarbergResultatBilder/Referat


24US Cupen [25m], UddevallaResultat


10 - 11UGP4 [25m], SandaredResultatBilder/Referat

September


26 - 27Trollsimmet [25m], TrollhättanResultatBilder/Referat

Juli


16 - 19SUM-SIM [50m], MalmöResultatBilder/Referat


10 - 12SUM-SIM Open Water + Vansbrosimningen, VansbroResultatBilder/Referat

Juni


26 - 28UGP3/Bockstensdoppet [50m], VarbergResultatBilder/Referat


13 - 14DM/JDM [50m], GöteborgResultatBilder/Referat

Maj


31Alingsås Knatterace [25m], AlingsåsResultat


29 - 31Laxaleken [50m], HalmstadResultatBilder/Referat


22 - 24Speedo [50m], MölndalResultatBilder/Referat


16 - 17Vårsimiaden [25m], TrollhättanResultatBilder/Referat


1 - 3Ullbergstrofén [25m], GöteborgResultatBilder/Referat

April


18 - 19Tartu Kevad [50m], Tartu [Estland]Resultat


4 - 5Falkenberg Speedo Race [50m], FalkenbergResultatBilder/Referat

Mars


29Sjörövarsimmet [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


21 - 22UGP2/Team Sportia Swim [25m], BoråsResultatBilder/Referat

Februari


7 - 8UGP1/Trekungasimmet [25m], KungälvResultatBilder/Referat

Januari


29 - 1/2JSM [25m], SödertäljeResultat


9 - 11JDM [25m], UddevallaResultatBilder/Referat

2008


December


13Alingsås Knatterace [25m], AlingsåsResultatBilder/Referat


6 - 7Barracuda Race [25m], GöteborgResultatBilder/Referat

November


22 - 23Sum-Sim riksfinal [25m], StockholmResultatBilder/Referat


22 - 23Höstsimiaden [25m], KungälvResultatBilder/Referat


7 - 9DM [25m], GöteborgResultatBilder/Referat

Oktober


25 - 26Sum-Sim region [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


12Nordenlilja Cup [25m], MölndalResultatBilder/Referat


4 - 5UGP4 [25m], SandaredResultatBilder/Referat

September


13 - 14UGP3 [25m], KungsbackaResultatBilder/Referat

Juli


16 - 20SM/JSM [50m], NorrköpingResultatBilder/Referat


10 - 13SUM-SIM [50m], VarbergResultatBilder/Referat

Juni


27 - 29DM/JDM [50m], MölndalResultatBilder/Referat


26 - 29Stockholm Summer Games [50m], StockholmResultatBilder/Referat


26 - 29Stockholm Summer Games [25m], StockholmResultatBilder/Referat


6 - 8Speedo [50m], MölndalResultatBilder/Referat

Maj


30/5 - 1/6Laxaleken [50m], HalmstadResultatBilder/Referat


24Vårsimiaden Regionsfinal [25m], VarbergResultatBilder/Referat


18Alingsås Knatterace [25m], AlingsåsResultat


11Bamseskuttet [25m], UddevallaResultatBilder/Referat


2 - 4Ullbergstrofén [25m], GöteborgResultatBilder/Referat

April


20Vårsimiaden Distrikt [25m], TrollhättanResultatBilder/Referat


12 - 13Falkenberg Speedo Race [50m], FalkenbergResultatBilder/Referat


5 - 6UGP2 [25m], BoråsResultatBilder/Referat

Mars


29 - 30Västkustloppet [25m], UddevallaResultatBilder/Referat


15Magplasket [25m], LysekilResultat


9Sjörövarsimmet [25m], GöteborgResultatBilder/Referat


1Stenungsdoppet [25m], StenungsundResultat

Februari


9 - 10UGP 1 [25m], KöpingResultatBilder/Referat


9 - 10UGP 1/Trekungasimmet [25m], KungälvResultatBilder/Referat


8 - 10Grand Prix 1 [50m], JönköpingResultat

Januari


31 - 3/2JSM, Uddevalla [25m]Resultat


26David Lega Talang Cup, Mölndal [25m]ResultatBilder/Referat


19 - 20Sandaredsimmet, Sandared [25m]ResultatBilder/Referat


13Daloc Cup, Töreboda [25m]Resultat


11-13JDM, Uddevalla [25m]ResultatBilder/Referat

2007


December


9Nordea Julcup, Karlshamn [25m]Resultat


8 - 9Sum-Sim riksfinal, Göteborg [25m]Resultat


8Alingsås Knatterace, Alingsås [25m]ResultatBilder/Referat

November


24 - 25Höstsimiaden/Barracuda Race, Göteborg [25m]ResultatBilder/Referat


22 - 25SM, Jönköping [25m]Resultat


10 - 11SUM-SIM region, Göteborg [25m]ResultatBilder/Referat

Oktober


26 - 28DM, Uddevalla [25m]Resultat


20 - 21UGP4/Sandaredsprinten, Sandared [25m]ResultatBilder/Referat


7Sparbanken i Karlshamn Cup, Karlshamn [25m]ResultatBilder/Referat


6Nordenlilja Cup, Mölndal [25m]ResultatBilder/Referat

September


15 - 16UGP3/Toyota Cup, Kungsbacka [25m]ResultatBilder/Referat

Juli


25 - 29SM/JSM, Halmstad [50m]Resultat


6 - 8DM/JDM, Göteborg [50m]ResultatBilder/Referat

Juni


28 - 1/7SUM-SIM, Malmö [50m]ResultatBilder/Referat


28 - 1/7Stockholm Summer Games, Stockholm [25m]ResultatBilder/Referat


28 - 1/7Stockholm Summer Games, Stockholm [50m]Resultat


1 - 3Laxaleken, Halmstad [50m]ResultatBilder/Referat

Maj


27Alingsås Knatterace, Alingsås [25m]ResultatBilder/Referat


19Vårsimiaden region, Varberg [25m]ResultatBilder/Referat


18 - 20Speedo 2007, Mölndal [50m]ResultatBilder/Referat


12 - 13Sydsim Swim Meet, Burlöv [50m]ResultatBilder/Referat


6Bamseskuttet, Uddevalla [25m]ResultatBilder/Referat

April


28 - 30Ullbergstrofén, Göteborg [25m]ResultatBilder/Referat


22Vårsimiaden distrikt, Trollhättan [25m]ResultatBilder/Referat


20 - 22Grand Prix 3, Stockholm [50m]Resultat


14 - 15Falkenberg race, Falkenberg [50m]Resultat


6 - 7Tartu Kevad, Tartu Estland [50m]Resultat

Mars


25Sjörövarsimmet, Göteborg [25m]ResultatBilder/Referat


24-25UGP2, Alingsås [25m]ResultatBilder/Referat


10-11Västkustloppet, Uddevalla [25m]Resultat


3Stenungsdoppet, Stenungsund [25m]ResultatBilder/Referat

Februari


10 - 11UGP1/Trekungasimmet, Kungälv [25m]ResultatBilder/Referat


9 - 11Grand Prix 2, Göteborg [50m]Resultat


3 - 4Sandaredsimmet, Sandared [25m]ResultatBilder/Referat


1 - 4JSM, Stockholm [25m]Resultat

Januari


27David Lega talang cup, Mölndal [25m]ResultatBilder/Referat


12 - 14JDM, Uddevalla [25m]Resultat

2006


December


9Alingsås Knatterace, Alingsås [25m]ResultatBilder/Referat


2 - 3Barracuda Race, Göteborg [25m]ResultatBilder/Referat

November


25 - 26Höstsimiaden, Kungälv [25m]ResultatBilder/Referat


23 - 26SM, Uppsala [25m]Resultat


18 - 19SUM-SIM riks, MalmöResultat


3 - 5DM, Uddevalla [25m]Resultat

Oktober


21 - 22SUM-SIM region, Göteborg [25m]ResultatBilder/Referat


7Nordenlilja Cup, Mölndal [25m]Resultat

September


30 - 1/10UGP4/Sandaredsprinten, Sandared [25m]ResultatBilder/Referat


23Skagerrak Rundt, Falkenberg [50m]Resultat


15 - 17Luna Cup, Alingsås [25m]ResultatBilder/Referat


9 - 10UGP3/Toyota Cup, Kungsbacka [25m]ResultatBilder/Referat

Juli


13 - 16SUM-SIM, Stockholm [50m]ResultatBilder/Referat

Juni


29 - 2/7Stockholm Summer Games [25m]ResultatBilder/Referat


29 - 2/7Stockholm Summer Games [50m]Resultat


9 - 11DM/JDM, Göteborg [50m]ResultatBilder/Referat

Maj


27 - 28Laxaxleken, Halmstad [50m]ResultatBilder/Referat


26 - 28Speedo, Mölndal [50m]ResultatBilder/Referat


13 - 14Sydsim Swim Meet, Burlöv [50m]ResultatBilder/Referat


7Bamseskuttet, Uddevalla [25m]ResultatBilder/Referat

April


29 - 1/5Ullbergstrofén, Göteborg [25m]ResultatBilder/Referat


23Vårsimiaden, Trollhättan [25m]Resultat


8 - 9Proton Open, Värnamo [25m]Resultat


2Sjörövarsimmet, Göteborg [25m]ResultatBilder/Referat

Mars


11 - 12UGP2/Team Sportia Swim, Borås [25m]ResultatBilder/Referat


10 - 12Grand Prix 2 [50m]Resultat


4Stenungsdoppet, Stenungsund [25m]ResultatBilder/Referat

Februari


25Magplasket, Lysekil [25m]ResultatBilder/Referat


11USF cupen, Uddevalla [25m]ResultatBilder/Referat


4 - 5Limfjord Cup, Struer, Danmark [25m]ResultatBilder/Referat

Januari


28 - 29UGP 1/Trekungasimmet, Kungälv [25m]ResultatBilder/Referat


28David Lega talang cup, Mölndal [25m]ResultatBilder/Referat


13 - 15JDM, Uddevalla [25m]ResultatBilder/Referat

2005


December


10Knatteracet, Alingsås [25m]ResultatBilder/Referat


3 - 4Allsvenskan södra (Polo)Resultat


3 - 4Barracuda Race, Göteborg [25m]Resultat

November


26 - 27Höstsimiaden, Kungälv [25m]ResultatBilder/Referat


19 - 20Tudor Cup, Skepplanda [25m]ResultatBilder/Referat


11 - 12JDM, Uddevalla [25m]ResultatBilder/Referat

Oktober


22 - 23SUM-SIM region, Göteborg [25m]ResultatBilder/Referat


8 - 9Sandaredsimmet, Sandared [25m]Resultat


8Christer Wallin talang cup, Mölndal [25m]ResultatBilder/Referat


1 - 2UGP 4/S77 SUM MEET, Stenungsund [25m]ResultatBilder/Referat

September


17USF Cupen, Uddevalla [25m]Resultat


16 - 18Luna Cup, Alingsås [25m]ResultatBilder/Referat


3 - 4UGP 3 - Toyota Cup [25m]Resultat

Juli


7 - 10SUM-SIM, Halmstad [50m]ResultatBilder/Referat

Juni


30 - 3/7Summer Games, Stockholm [50m]ResultatBilder/Referat


30 - 3/7Summer Games, Stockholm [25m]Resultat


29 - 3/7SM/JSM, SundsvallResultat


10 - 12DM/JDM, TrollhättanResultat


4 - 6Ullbergstrofén, GöteborgResultatBilder/Referat

Maj


29Knatteracet, AlingsåsResultatBilder/Referat


28-29Laxaleken, HalmstadResultatBilder/Referat


8Bamseskuttet, UddevallaResultat


6-8Speedo 2005, MölndalResultat

April


30-1/5Sydsim Swim Meet, BurlövResultatBilder/Referat


23Vårsimiaden, TrollhättanResultatBilder/Referat


3Sjörövarsimmet, GöteborgResultat

Mars


18-20NUSS äldre, JönköpingResultat


12-13NUSS yngre, LinköpingResultatBilder/Referat


5-6UGP2/Team Sportia Swim, BoråsResultat


5Stenungsdoppet, StenungsundResultat

Februari


18-20DM, GöteborgResultatBilder/Referat


12USF-cupen, UddevallaResultat


5-6UGP 1/Trekungasimmet, KungälvResultatBilder/Referat

Januari


29David Lega Talang Cup, MölndalResultatBilder/Referat

2004


December


11Knatteracet, AlingsåsResultat

November


27-28Barracuda Race, GöteborgResultat


20-21Höstsimiaden, KungälvResultat


20-21SUM-SIM riksfinal, GöteborgResultatBilder/Referat


13-14Tudor Cup, SkepplandaResultat


5-7JDM, MölndalResultat

Oktober


30-31SUM-SIM region, GöteborgResultatBilder/Referat


9Christer Wallin talang cup, MölndalResultatBilder/Referat


2-3UGP 4/S77 Sum Meet, StenungsundResultat

September


17-19Luna Cup, AlingsåsResultat


4-5UGP 3/Preem Cup, KungsbackaResultat

Juli


11Stockholm Summer Games dag 4ResultatBilder/Referat


10Stockholm Summer Games dag 3ResultatBilder/Referat


9Stockholm Summer Games dag 2ResultatBilder/Referat


8-11SUM-SIM, KöpingResultatBilder/Referat


8Stockholm Summer Games dag 1ResultatBilder/Referat

Juni


18-20DM/JDM, HalmstadResultatBilder/Referat

Maj


30Knatteracet, AlingsåsResultatBilder/Referat


29-31Nya Speedo, MölndalResultat


21-23UllbergstrofénResultat


15Vårsimiaden, regionsfinalResultat


9Bamseskuttet, UddevallaResultatBilder/Referat


8Skagerrak Rundt, StavangerResultat


1-2Sydsim Swim Meet, BurlövResultat

April


24Vårsimiaden, SkövdeResultatBilder/Referat


3-4Västkustloppet, UddevallaResultat


2-4GP2, StockholmResultat

Mars


28Sjörövarsimmet, GöteborgResultat


20Stenungsdoppet, StenungsundResultat


13-14NUSS yngre, VästeråsResultatBilder/Referat


6-7UGP 2/Trekungasimmet, KungälvResultatBilder/Referat

Februari


21-22DM, GöteborgResultatBilder/Referat


7-8Grand Prix 1, HelsingborgResultat

Januari


31/1-1/2UGP 1/Taiga Cup, VarbergResultatBilder/Referat


13-14World Cup, StockholmResultat

2003


December


7Knatteracet, AlingsåsResultat


6-7Julklappsplasket, LjungbyResultat

November


29-30Stjärnracet, GöteborgResultat


27-30JSM, UmeåResultat


22-23SUM-SIM riksfinaler, StockholmResultat


22-23Höstsimiaden, KungälvResultat


21-23Grand Prix 4, GöteborgResultat


9JDM, söndagResultat


8JDM, lördagResultat

Oktober


25-26Sum-Sim regionResultat


18-19GP3, StockholmResultat


12TYR-Cup, Espo, FinlandResultat


4Christer Wallin Talang CupResultat


4-5S77 Sum Meet/UGP 4Resultat

September


19-21Luna Cup, AlingsåsResultat


6-7Preem Cup/UGP 3, KungsbackaResultat

Juli


6Stockholm Summer Games söndagResultat


5Stockholm Summer Games lördagResultat


4Stockholm Summer Games fredagResultat


3Stockholm Summer Games torsdagResultat


3-6SUM-SIM, MalmöResultat

Juni


27/6-1/7SM/JSM, NorrköpingResultat


7-9Speedo International, MölndalResultat


7SM för döva, ValhallabadetResultat


1DM/JDM, söndagResultat

Maj


31DM/JDM, lördagResultat


30DM/JDM, fredagResultat


18Bamseskuttet, UddevallaResultat


2-4Ullbergstrofén, Valhallabadet



4Ullbergstrofén, söndagResultat


3Ullbergstrofén, lördagResultat


2Ullbergstrofén, fredagResultat

April


26Vårsimiaden, FalköpingResultat


5-6Västkustloppet, UddevallaResultat

Mars


30Sjörövarsimmet, GöteborgResultat


29Skagerak Rundt, GöteborgResultat


21-23NUSS äldre, örebroResultat


15-16NUSS yngre, LinköpingResultat


13-16SM, StockholmResultat


9Team Sportia Swim, BoråsResultat


1Stenungsdoppet. StenungsundResultat


1-2UGP 2/Shellflytet, LaholmResultat

Februari


1David Legas talang cup, MölndalResultat


1-2UGP 1/Taiga cup, VarbergResultat

Januari


24-26DM, GöteborgResultat

Kansli

Kansliets öppettider
måndag kl 12-15
tisdag kl 17-19 (klubbshopen)
torsdag kl 14-16
fredag kl 12-15

Telefon
073-656 61 18 (bemannad på kansliets öppettider)

Mailen är alltid öppen! kansli@s02.nu

Swim of Hope 2020

tränare

VI BEHÖVER FLER TRÄNARE

Är du intresserad? Maila kansli@s02.nu

Bästa livförsäkringen!
Träna med oss!

Vi har simkurser i Valhalla, Lundby, Kärra, Angered och Frölunda.

Maila kansli@s02.nu för mer information.